Який пусковий струм краще для акумулятора автомобіля

Table of Contents

Класифікації в світі

Як вже було сказано, показники стартовою мощі автомобільних акумуляторних батарей можуть істотно відрізнятися. Вони також мають власні методики і способи визначення струму, а також маркування. Для початку потрібно знати, як же вони вказуються у різних виробників.

Для маркування стартовою мощі використовують:

 • в Німеччині є своя система позначення. DIN;
 • в США вказують SAE;
 • в Європі (крім Німеччини) маркують EN;
 • в пострадянських країнах часто вказують «пусковий або струм стартера».

Також потрібно проаналізувати і методику визначення сили струму стартера в різних країнах:

 • в Європі поміщають в температуру мінус 18 градусів і розряджають до 7,5 вольт протягом 10 секунд;
 • в Німеччині також опускають температуру до мінус 18 градусів і опускають вольтаж до 9 протягом 30 секунд;
 • в Росії система ідентична німецької, правила ГОСТу нічим не відрізняються;
 • в США опускають до 18 градусів нижче нуля і розряджають протягом 30 секунд до 7,2 вольт.

Коли напруга зменшується, то потрібно більше ампер. Це, по суті, і є імітацією пуску двигуна автомобіля. Опускають температуру, щоб штучно створити умови експлуатації в низькому температурному режимі.

Пусковий струм

Багато починаючі водії не завжди знають, на що впливає пусковий струм акумулятора. Пусковий (холодний) струм АКБ (іноді його називають стартерних). це максимальне число сили струму, якого буде достатньо для запуску двигуна автомобіля, зокрема, для його стартера, щоб він зміг прокрутити маховик двигуна, до якого приєднані поршні з шатунами.

Цей процес досить трудомісткий, так як поршні в циліндрах впливають на паливну суміш під великим тиском. У бензинових двигунах це число може бути від 9 до 13 атмосфер, а в дизельних. в межах 17. До того ж взимку така процедура проходить ще складніше. Акумулятора потрібно подолати не тільки стиснення повітря, але і недостатню мастило циліндрів в зв’язку з загустением масла при низьких температурах.

Якщо говорити простими словами, то для запуску двигуна середньостатистичного авто потрібно приблизно 260 ампер, і це досить багато. Ця цифра і є «пусковим значенням», яке потрібно стартеру автомобіля для запуску двигуна.

Якщо розглядати з практичного боку, то акумулятор в 60 ампер має 4-5 пусків, але з умовою, що віддаватися таку напругу буде не більше ніж за 25-30 секунд.

Як правило, в південних регіонах на такий показник не звертають уваги. Це і не потрібно. Можна взяти середній акумулятор, і він прекрасно буде справлятися зі своїми обов’язками при плюсовій температурі. Це пов’язано з тим, що в теплих кліматичних умовах масло завжди рідке. Інша справа. північні регіони. Там температура повітря нижче нуля більшість місяців в році, і заводитися з густим маслом при таких умовах дуже складно. Тому пусковий показник тут є одним з найважливіших критеріїв при виборі АКБ.

Актуальним залишається питання, який пусковий струм повинен бути у акумулятора. Якщо розглядати практичну сторону, то вийде приблизно наступне: при температурі 5 для запуску потрібно 230 ампер, а при 10 градусах нижче нуля. вже 270. Нескладно підрахувати, скільки потрібно пусковий потужності при 30 і нижче.

Це свого роду правило. чим нижче температура повітря, тим вище повинен бути пусковий показник.

Ємність батареї

Якщо порівнювати з ємністю, то напруга постійно залишається однаковим у всіх акумуляторів і його значення уніфіковано.

На противагу цьому ємність може значно відрізнятися. Цей показник вимірюється в Амперах в годину (скорочено «Ач»). Якщо говорити простими словами, то ємність. це можливість батареї віддавати певну кількість електрики за одну годину. Таке значення АКБ для автомобілів може починатися від 40 Ач і доходити до 150 Ач.

Але найпопулярніші моделі випускають на заводах з цифрами 55-60 ампер на годину. Вони встановлені в більшості іномарок. Іншими словами, в цьому випадку такі батареї можуть давати 60 ампер на годину без підзарядки, а після цього «сісти». Якщо помножити ампераж такого акумулятора на його напруга (12-12,7 В), то вийде приблизно 762 Ватта, що дозволяє кілька разів закип’ятити воду в електричному чайнику.

Також потрібно розуміти не менш важливий термін. пусковий струм АКБ.

випробування пристрою

Після виробництва акумулятора і виходу його з конвеєра його потрібно випробувати і визначити стартерні показники. Перевірити їх в заводських умовах досить складно. Спочатку їх поміщають на кілька годин в мінусові температури, а потім пробують заводити двигун.

Як правило, подібні випробування проводяться при 18 градусах Цельсія нижче нуля і тривають 30 секунд. У тому випадку, коли акумулятор витримав таке навантаження, його можна запускати в серійне виробництво. В іншому випадку проводять повторні випробування вже вдосконаленої батареї з новими показниками наповнення і конструкції.

Заміри проводять кілька разів через певні інтервали. Вони показують максимальне значення струму стартера. Його і вказують на самому акумуляторі. При цьому проводять випробування далеко не всіх примірників в партії, тому бувають випадки появи дефектів.

Варто відзначити, що в радянські часи було поняття сухого заряду. Тобто купували акумулятор без електроліту. Потім таку речовину купувалося окремо в потрібної щільності, самостійно заливалося, а акумулятор заряджався протягом доби.

Збільшені показники АКБ

Сьогодні пускові значення потрібно розділяти на пристрої для дизельних моторів і бензинових. Адже в дизельних показники стартерного напруги набагато вище, ніж у бензинових, оскільки стиснення в циліндрі повітря у нього набагато вище і може доходити до 20 атмосфер.

Тому можна орієнтуватися на середні показники:

 • в бензинових двигунах 250 атмосфер;
 • в дизельних. 300 атмосфер.

На ці цифри можна покладатися при 18 градусах нижче нуля, чого зовсім не буде достатньо при більш сильних морозах.

Щодо стартера тут все зрозуміло. Це ніяким чином не зашкодить його, а тільки додасть обертів при пуску, що, в свою чергу, призведе до швидкого і якісного старту мотора. Тому не варто боятися, якщо пусковий струм акумулятора більше штатного.

Само собою, потрібно врахувати характеристики авто, але струму стартера в 300-400 ампер буде досить практично для всіх регіонів країни. Це стосується легкових авто.

Для габаритних машин часто і показників в 600 ампер буде недостатньо.

Причини виникнення стартовою мощі

Розглядаючи різних виробників акумуляторних батарей з країн Європи, США, Китаю і Росії, можна зробити висновок, що всі вони випускають АКБ з різною силою стартового струму. Наприклад, акумулятори на 60 ампер на годину можуть відрізнятися по цьому значенню на 35-45%.

Це залежить від технології виробництва:

 • Використання для виробництва очищеного свинцю призведе до швидкої зарядки і розрядки АКБ і, відповідно, підвищить пускову потужність.
 • Розміри корпусу однакові, але свинцевих пластин в них різна кількість.
 • Обсяги електроліту в таких акумуляторах відрізняються.
 • Плюсові пластини мають більше часу, що дозволяє накопичити більше заряду.
 • Завдяки більш герметичному корпусу електроліт не випаровується і завжди заповнює пластини.

До того ж можна додати якість виробництва і порядність виробника. Всі ці фактори впливають на результати за показниками пускового струму. Але, з іншого боку, і ціна у них набагато вище, ніж у конкурентів.

На сьогодні є і більш потужні технології, які дозволяють отримати силу струму в 1000 ампер за 30 секунд. Серед лідерів. такі батареї, як Гел і АГМ. Хоча істотним їх мінусом можна вважати дуже високу ціну.

До того ж потрібно відзначити, що при запуску двигуна і подачі напруги на стартер вольтаж падає приблизно до 9 вольт, але холодний ток сильно зростає. Цей процес так і має відбуватися і вважається нормальним. Після запуску напруга знову зростає до звичних 12,7 вольт, а брак енергії, витрачену при старті, компенсує генератор автомобіля.

У тому випадку, коли напруга падає до 6 вольт і дуже довго відновлюється, швидше за все, акумулятор вийшов з ладу і його потрібно замінити.

будова акумулятора

Така конструкція батареї була створена саме для того, щоб автомобіль міг постійно на ній працювати. Тобто АКБ постійно перезаряджається від генератора, і машина може брати електрику для старту. Раніше були тільки звичайні батареї, які дуже швидко сідали, і їх використання не було доцільним. Це і стало причиною переходу на акумуляторні батареї.

Згодом подібні конструкції постійно вдосконалювали, це призвело до встановлення загальних стандартів, які використовуються і до цього дня. Сталося це приблизно сто років тому.

Як правило, така конструкція включає в себе 6 свинцевих пластин, які є мінусом, а їх оксид. плюсом. Все залито електролітом з сірчаної кислоти. Ці складові змушують акумулятор виконувати свою функцію, і якщо виключити хоча б один елемент, то працювати АКБ не буде. Одна частина, як правило, дає напругу в 2 В, і для запуску двигуна цього недостатньо.

Тому всі 6 частин з’єднують в одну систему, що дозволяє домогтися напруги в 12 В, які зможуть привести в дію стартер автомобіля.

Яким повинен бути пусковий струм акумулятора автомобіля

Акумулятор. це дуже важлива деталь в будь-якому автомобілі, навіть незважаючи на його простоту. Але все ж він має кілька непростих термінів, які не всім автомобілістам зрозумілі. В першу чергу це ємність, полярність і пусковий струм акумулятора автомобіля. Розуміти значення останнього параметра дуже важливо, оскільки багато хто робить на початкових етапах помилку у виборі акумулятора саме за цими показниками.

Тести акумуляторів вітчизняного виробництва

Тест АКБ Bosch

Аналогічно підключаємо прилад до акумулятора фірми Bosh і отримуємо значення зарядки 12,7. З заявлених 540 EN ми фактично отримуємо. 492 EN.

READ  Як злити тосол з ВАЗ 2107

Тест словенського акумулятора MORATTI

Все як і раніше підключаємо і отримуємо такі результати. Заявлений пусковий струм 600 EN, а фактично отримуємо 604 EN. відмінний акумулятор.

Тести акумуляторів зарубіжного виробництва

Від чого залежить потужність АКБ, і як на це впливає пусковий струм?

Як уже згадувалося вище, потужність джерела живлення залежить від параметра розрядного струму і середнього показника напруги.

Всі показники вимірюються через ідентичні тимчасові проміжки. При цьому розрахунок потужності здійснюється за простою формулою:

де параметр P. потужність акумулятора ВА; I. розрядний струм, А; U. напруга розряду, Вольт.

Під час пуску силового вузла і роботи стартера номінальний параметр напруги знижується, струм заряду, навпаки, зростає.

Якщо говорити простою мовою, то підвищення споживаної потужності джерелом харчування під час пуску призводить до падіння рівня напруги на його клемах.

При цьому чим менше рівень напруги, тим гірше стартер буде виконувати свою роботу і провертати коленвал.

Нескладно сформувати і зворотну залежність. чим більшу потужність має АКБ, тим більше оборотів зробить стартер під час пуску силового вузла. Це, в свою чергу, дозволить швидше завести мотор.

На що він впливає?

Описуваний нами показник характеризує ще одну величину АКБ. пускову потужність.

Даний показник має ключове значення для регіонів з низькими середньорічними температурами і холодними зимами.

За потужністю джерела живлення можна судити, наскільки батарея може впоратися з пуском мотора в критично низьких температурах.

Під час випробування використовується спеціальна навантаження, схожа за своїми характеристиками з стартером.

Розряд струмом проводиться до тих пір, поки напруга не опуститься до шести вольт. При цьому в паспортні дані АКБ вносяться інтервали, при яких здійснювалися вимірювання і з’їм показань.

За часом розряду стартера можна судити про стан акумуляторної батареї і її енергетичному запасі (ємності). При цьому чим більше номінальна ємність АКБ, тим більше число спроб доведеться зробити господареві для заведення силового вузла.

Важливо враховувати, що параметр пускового струму може відрізнятися у абсолютно ідентичних за зовнішнім виглядом АКБ.

Як правило, даний параметр залежить від властивостей матеріалів, які використовувалися в процесі створення акумулятора, а також від ряду конструктивних особливостей.

Так, пусковий значення струму може зростати в разі зростання пористості застосовуваних свинцевих пластин, підвищення їх числа, застосування ортофосфорної кислоти і так далі.

Какой емкости ставить аккумулятор на автомобиль

На практиці найбільший пусковий струм видають АКБ, що випускаються для дизельних моторів.

Наприклад, при ємності в 55 А / ч джерело живлення для бензинового мотора може досягати 255 Ампера. У той час як аналогічна батарея для дизельного мотора буде тягнути 300 Ампер.

Якщо під час покупки ви побачили, що при ідентичних основних параметрах пусковий струм джерела живлення більше, то можна сміливо вибирати даний пристрій.

У холодну погоду такий акумулятор може виручити і дозволить без особливих складнощів завести мотор.

При цьому не потрібно боятися, що завищена величина якось негативно позначиться на обладнанні автомобіля або певних його параметрах. Все, на що має дію параметр пускового струму, так це на надійність пуску.

Заводські характеристики АКБ, які впливають на її роботу

Кожна АКБ має ряд параметрів, які варто враховувати при виборі.

 • Тип акумулятора. Тут можна виділити гелеві, свинцево-кислотні, літієво-іонні, никелево-металлогидрідниє, літієво-полімерні та інші АКБ;
 • Пусковий струм (потужність) джерела живлення, А;
 • Мінімальний рівень напруги, Вольт;
 • Ємність, А / ч;
 • Робоча напруга, Вольт;
 • Номінальна температура роботи, 0С.

Як маркуються АКБ

Як і де вказується маркування батареї в різних країнах. стандарти маркування.

Маркування акумулятора (в залежності від країни-виробника) може відрізнятися.

За вітчизняному стандарту ГОСТ батарея може маркуватися так. 6СТ-55ПМ. Кожна цифра відображає певну інформацію:

 • 6. параметр, який вказує на кількість елементів в джерелі живлення. Тут мова йде про шість банках з напругою по два Вольта кожна;
 • СТ. призначення самого акумулятора (стартерний);
 • 55. ємність джерела живлення, виражається в Ампер-годинах;
 • П. матеріал, з якого виготовлений блок вироби (в даному випадку. поліпропілен);
 • М. мірпласт (матеріал, який використовується для сепаратора).

У стандарті DIN приято трохи інше позначення, наприклад. 574 012 068. Тут кожна цифра (група цифр) має своє значення:

 • 5. цифра, яка вказує на порядок значення ємності. Так, для «5». це 100 Ампер-годин, для «6». від 100 до 200 Ампер-годин, для «7». понад 200 Ампер-годин;
 • 74. параметр, що відображає точну ємність джерела живлення в Ампер-годинах;
 • 012. позначення кожуха, з якого можна судити по типу кріплення, габаритах корпусу, позиції висновків і так далі;
 • 068. параметр пускового струму (в даному випадку. 680 Ампер).

Стандарт JIS (Японія) має такий вигляд. 60D27R, де:

 • 60. параметр, який відображає об’єднаний показник пускового струму і ємності акумулятора;
 • 27. довжина АКБ, виражається в см;
 • R. безпосередня популярність АКБ;
 • D. параметр, що показує площа і висоту АКБ.

Крім цього, на акумулятор повинен прописуватися вага, виробник, номінальну напругу і так далі.

Детально про пусковий струм акумулятора

Акумуляторна батарея. одна з найбільш важливих складових автомобіля. Її функція. подача напруги на обладнання транспортного засобу (стартер, освітлення, магнітолу і далі).

Для вирішення даного завдання АКБ повинна вміти не тільки накопичувати, а й зберігати заряд протягом тривалого часу.

При цьому важливе значення має і ряд характеристик джерела живлення, таких як ємність, номінальну напругу, пусковий струм та інші.

У даній статті ми докладно зупиниться на одному з головних показників, від яких залежить якість пуску транспортного засобу. пусковий струм.

Вибір АКБ для автомобіля

Вибираємо акумулятор виходячи з основних параметрів, включаючи і пусковий струм.

Від правильності вибору акумулятора багато в чому залежить здатність силового вузла заводитися в будь-яких умовах експлуатації.

Ось основні параметри, яким потрібно приділити увагу:

Наприклад, якщо ємність джерела живлення становить 35 А / годин, то це означає, що при подачі струму в 35 А батарея пропрацює 1 годину. Для бензинових моторів досить акумуляторів з ємністю 35-55 А / ч, а для дизелів. від 80 А / ч і більш.

Тут варто орієнтуватися на рекомендації виробника і намагатися не брати джерела живлення з показником нижче рекомендованого значення. Чим більше цей показник, тим вище швидкість провертання стартера і тим довше зможе працювати батарея.

Врахуйте, що правосторонній розташування клеми характерно для європейських виробників, а лівосторонній. для вітчизняних.

При покупці АКБ не забувайте виміряти габарити акумулятора. В іншому випадку батарея може просто не поміститися на своє місце.

Намагайтеся купувати «свіжі» пристрою, які були випущені не пізніше, ніж за 2-3 місяці до моменту продажу.

Поцікавтеся, яку гарантію дає виробник і чи буде проводитися заміна в разі шлюбу. Якщо таких гарантій немає, то краще віддати перевагу іншому бренду.

Який струм стартера краще, і яким він повинен бути в цифрах?

Немаловажне питання для автолюбителів. вибір АКБ за умовами струму стартера. Тут все просто.

Наприклад, для прокрутки стартера на вашому авто необхідно 200 Ампер. В такому випадку АКБ потрібно брати з запасом. його пусковий струм повинен бути від 300 Ампер і більш.

Якщо не дотримуватися цього раді, то батарея швидко вийде з ладу. При цьому не забувайте, що пусковий струм передбачає нетривалий прокручування стартера (протягом 30-40 секунд).

Якщо «гвалтувати» акумулятор протягом часу, то високий ризик його перегріву.

Також при виборі акумулятора важливо враховувати і тип автомобіля (вантажний або легковий, дизельний або бензиновий).

Має ключове значення, адже на прокручування силового вузла і його запуск йде більше енергії.

Не можна забувати, що на дизелях встановлені передпускові підігрівачі. Як наслідок, величина струму при запуску мотора повинна бути від 320 Ампер і вище.

Аналогічна вимога можна висунути і щодо вантажних автомобілів.

Як приклад виділимо кілька АКБ:

 • VIKING Gold 190Ah L 1200A. хороший акумулятор з ємністю в 190 А / ч і пусковим струмом в 1,2 кА. Таке джерело живлення підійде все всіх типів автомобілів (в тому числі і вантажівок);
 • MUTLU SEALED SILVER CALCIUM. джерело живлення, крім того унікальною працездатністю і великим пусковим струмом (720 А / ч).

Підійдуть батареї з меншою ємністю (від 36 А / ч) і пусковим струмом (від 100 Ампер). Наприклад, можна виділити наступні варіанти:

 • TOP CAR EXPERT. акумулятор з ємністю в 60 Ампер / годин і пусковим струмом в 480 Ампер;
 • акумулятор VOLT. батарея з аналогічною ємністю і пусковим струмом.

Що таке пусковий струм акумулятора

А ще ми розглянемо, коли він виникає і в чому вимірюється?

Пусковий струм. один з ключових параметрів акумулятора. Ця величина характеризує параметр струму, що протікає в стартері автомобіля в момент пуску силового вузла.

Вважається, що описуваний нами ток безпосереднім чином пов’язаний з режимом роботи машини.

Так, при частій експлуатації транспортного засобу в умовах холодів рекомендується купувати АКБ з великим пусковим струмом.

Номінальний параметр пускового струму відповідає потужності джерела живлення, яку той здатний видавати протягом 30 секунд при температуре.18 градусів (за Цельсієм).

Пусковий (стартерний) струм виникає в момент повороту ключа в замку запалювання і початку провертання стартера. Одиниця виміру даного параметра. Ампер.

параметри вибору

Після заміни акумулятора потрібно розуміти, що не потрібно купувати пристрій з меншою потужністю, ніж старий. При цьому не варто брати батарею з більш слабкою ємністю, ніж була до цього.

Справа в тому, що в різних режимах роботи автомобіля при невеликому пробігу днем ​​вночі акумулятор як би допомагає генератору живити всі включені прилади, а зменшена ємність буде істотно ускладнювати роботу АКБ при пуску.

Тому потрібно правильно вибрати відповідність всіх показників.

Підводячи підсумок, можна сказати, що акумулятори з великою пусковою силою можуть підвести в сильні морози так само, як і слабкі моделі. Справа тут навіть не в потужності, а в тому, що будь-яка батарея для автомобілів вимагає постійного догляду.

При цьому в такому обслуговуванні потребують і акумулятори, які вважаються постійними. Справа в тому, що будь-яку батарею потрібно періодично заряджати після довгого міського циклу їзди.

Рейтинг аккумуляторов 2021

До того ж не варто забувати про періодичної діагностики та замірів стартового струму.

Навіщо треба знати пусковий струм стартера?

В першу чергу для того, щоб правильно підібрати акумуляторну батарею, якщо стару прийшов час замінити. Якщо на цей параметр не звернути увагу, погнавшись за привабливою ціною або ампер-годинами ємності, можна зіткнутися з тим, що нова батарея не зможе нормально прокрутити ваш стартер, або взагалі не зрушить його з місця.

Як правило, на всіх сучасних автомобільних акумуляторних батареях ця характеристика вказується під виглядом максимального пускового струму. Тобто, на перший погляд, складнощів з вибором виникати не повинно. Однак тут є кілька нюансів. Розглянемо їх.

 • По-перше, треба враховувати, що вказаний на корпусі АКБ максимальний пусковий струм вона зможе видавати тільки в повністю зарядженому стані. Тобто, коли новий акумулятор одного разу виявиться з тих чи інших причин вирядженим, наприклад, наполовину, то пусковий струм, який вона буде здатна видати, зменшиться.
 • По-друге, максимальний пусковий струм, зазначений на корпусі, буде неухильно зменшуватися з кожним днем ​​експлуатації батареї. Так, якщо нова і повністю заряджена вона буде здатна видавати 400 А (як написано), то через півроку ця характеристика може зменшитися вже до 300 А, і так далі.
 • По-третє, не зайвим буде пам’ятати про те, що деякі виробники не соромляться «трошки» перебільшувати характеристики продукції, що випускається. Це означає, що при зазначених на корпусі 500 А максимальний пусковий струм насправді не дотягне до цього показника. У деяких випадках вимірювання показували, що виробник «перебільшив» цей параметр аж в два рази. На щастя, зустрічаються такі випадки сьогодні рідко. Але пам’ятати про них треба. Для перевірки істинного максимального пускового струму АКБ є спеціальні електронні прилади.
READ  Який дизельний двигун можна поставити на Niva

Далі необхідно враховувати, що автомобіль не завжди експлуатується при однакових умовах і в ідеальному технічному стані. Це означає, що батарею по пусковому току треба вибирати із запасом. чим більше, тим краще.

У деяких автолюбителів присутній помилковий страх, що надмірно високий пусковий струм, зазначений на батареї, зможе спалити стартер. Це не так. Стартер ніколи не візьме струму більше, ніж йому потрібно. Так що, якщо на АКБ написано, що максимальний струм 600 А, то це не означає, що на стартер піде саме такий струм. Ні. Він візьме тільки «свої» покладені 150-200 А.

Це що стосується вибору батареї. Однак знати пусковий струм вашого стартера корисно і для інших цілей. В тому числі, по що підвищився енергоспоживанню можливо своєчасно виявити деякі проблеми з машиною. Якщо струм споживання стартера збільшився, то це може вказувати на його знос, засмічення, короткі замикання в обмотках, поганий контакт і інші поломки. Усунувши своєчасно ці недоліки, ви зменшите навантаження і знос акумуляторної батареї. Відповідно, прослужить вона довше, а двигун буде запускатися легше навіть незважаючи на міцні морози.

Поради та рекомендації

Найбільш складним запуск справного дизеля є в умовах негативних температур. Для впевненого пуску акумулятор повинен бути заряджений. Періодично здійснюйте перевірку проводів і клем, які кріпляться до акумулятора. Не зайвою буде регулярна мастило болтів для затягування клем, видалення бруду та інших відкладень, які можуть перешкоджати зняття клеми з батареї.

Також необхідно враховувати, що середній термін служби акумулятора складає близько 3-х років. Своєчасна заміна дозволить уникнути можливих проблем. Примітно, що була у використанні батарея, яка вже не забезпечує потрібних експлуатаційних характеристик на дизелі, цілком здатна певний час нормально працювати на бензинових аналогах.

Якщо є така можливість, не залишайте на ніч акумулятор на автомобілі при сильному мінусі за вікном. Краще зняти батарею і віднести в тепле місце. Такий підхід дозволить продовжити термін експлуатації акумулятора і забезпечить впевнений пуск холодного ДВС.

Короткі поїздки означають, що акумулятор не встигає поповнити заряд, витрачений на холодний запуск двигуна. Щоб уникнути ситуації, коли енергії може не вистачити для запуску дизеля, в зимовий період необхідно знімати батарею і заряджати кожні 15 днів.

Намагайтеся мінімізувати споживання енергії в морози, відключаючи фари, автомагнітолу, кліматичну установку і інші пристрої після того, як двигун був заглушений. Перед тривалою стоянкою ще раз переконайтеся, що всі енергоспоживачі вимкнені. Буває досить залишити включеної підсвічування в салоні на кілька годин, щоб вранці дизельна машина не завелася.

На що звернути увагу при виборі АКБ?

Тепер коротко розглянемо основні параметри, на які слід звертати увагу при виборі акумуляторної батареї для дизельного автомобіля:

 • ємність. Ця величина показує, який час акумулятор здатний віддавати струм певної величини. Тобто, АКБ ємністю 55 Ач здатна віддавати струм 1 ампер протягом 55 годин або 2 ампери протягом 27,5 години. Але залежність ця лінійна. Тобто, акумулятор не здатний віддавати струм 55 ампер протягом 1 години. Як вже говорилося, ємність для дизеля повинна бути більше, ніж для бензинового мотора на 10─15%. Але переборщувати теж не потрібно, щоб генератор міг повноцінно заряджати АКБ під час поїздки. При виборі ємності батареї можете орієнтуватися на дані в таблиці вище;
 • пусковий струм. Ця величина показує, який струм здатний видавати АКБ при температурі мінус 18 за Цельсієм протягом 30 секунд. Перекладаючи на людську мову, чим вище пусковий струм акумулятора, тим швидше і довше стартер буде крутити колінчастий вал. Струм холодної прокрутки може вимірюватися за різними методиками (EN, SAE, DIN, IEC, ГОСТ). Тому потрібно бути уважними, коли ви порівнюєте АКБ за цим параметром. Таке порівняння буде коректним, тільки якщо струм вимірювався за однією методикою. Пусковий струм АКБ для дизельної машини можете вибирати з таблиці вище;
 • напруга. Якщо у вас легковий автомобіль, то тут без варіантів. 12 вольт. Для мопедів, скутерів, мотоциклів. 6 вольт, для важких вантажівок і спецтехніки бувають акумулятори 24 вольта;
 • типорозмір. Існують європейський, азіатський і американський типорозміри акумуляторів. Вони відрізняються розмірами корпусу і токовиводов. Це потрібно обов’язково враховувати при виборі, оскільки для різних типорозмірів відрізняється кріплення, посадочне місце, клеми. Купивши не той типорозмір, ви не зможете його поставити на авто. Або зможете, але з додатковою доробкою кріплення або посадкового місця. Свій типорозмір АКБ можна дізнатися в керівництві до автомобіля або зовнішнім виглядом і маркування старої акумуляторної батареї.
 • полярність. Від виду полярність залежить розташування позитивного і негативного токовиводов на корпусі АКБ. До вибору полярність також слід поставитися уважно. Акумуляторні батареї для легкових авто випускаються прямий і зворотній полярності. У них протилежне розташування токовиводов. Так, що якщо купите акумулятор не тієї полярності, будуть проблеми з установкою. Детальніше про полярності акумуляторної батареї можете дізнатися за посиланням.

4 критерия выбора аккумулятора,как выбрать аккумулятор для новичков

Це основні параметри, які слід враховувати при виборі акумуляторної батареї для автомобіля, взагалі, і для машини з дизелем зокрема. Можна ще дати наступну рекомендацію.

Поради по експлуатації акумуляторної батареї

Оскільки нормальний запуск двигуна залежить не тільки від правильно обраного акумулятора, але і від його експлуатації, додамо пару слів на цю тему. Для нормальної експлуатації акумуляторної батареї рекомендується:

 • при експлуатації автомобіля в міських умовах (короткі поїздки і часті пуски двигуна) регулярно заряджайте АКБ від мережевого зарядного пристрою. Влітку. 1 раз в 2─3 місяці, взимку. 1 раз на місяць (в сильний мороз ще частіше). Для автомобіля з дизельним двигуном це особливо важливо;
 • підтримуйте в нормі рівень електроліту в банках акумулятора. Не допускайте оголення пластин;
 • після кожної зарядки перевіряйте і при необхідності змінюйте щільність електроліту. Вона повинна бути в межах 1,27─1,29 гр. / См3. У північних широтах щільність можна підняти до 1,3 гр. / См3;
 • утримуєте корпус акумулятора в чистоті, щоб на ньому не утворювалася токопроводящая плівка. Токовиводи і клеми краще покривати спеціальним складом для запобігання окислення;
 • регулярно потрібно перевіряти бортову мережу автомобіля і генератор. Вони повинні бути в справному стані. Інакше акумулятора вистачатиме буде повноцінно отримувати заряд при поїздках і / або буде розряджатися на стоянці через струму витоку;
 • при постановці авто на тривалу стоянку, акумулятор потрібно зняти, зарядити і зберігати окремо.

Сподіваємося, що матеріал був для вас корисний і вам простіше буде вибрати акумулятор для автомобіля з дизельним двигуном. Голосуйте в опитуванні нижче і оцінюйте матеріал! Робіть репост в соціальних мережах, щоб статтю могли прочитати ваші друзі!

Який струм стартера краще, і яким він повинен бути в цифрах?

Немаловажне питання для автолюбителів. вибір АКБ за умовами струму стартера. Тут все просто.

Наприклад, для прокрутки стартера на вашому авто необхідно 200 Ампер. В такому випадку АКБ потрібно брати з запасом. його пусковий струм повинен бути від 300 Ампер і більш.

Якщо не дотримуватися цього раді, то батарея швидко вийде з ладу. При цьому не забувайте, що пусковий струм передбачає нетривалий прокручування стартера (протягом 30-40 секунд).

Якщо «гвалтувати» акумулятор протягом часу, то високий ризик його перегріву.

Також при виборі акумулятора важливо враховувати і тип автомобіля (вантажний або легковий, дизельний або бензиновий).

Має ключове значення, адже на прокручування силового вузла і його запуск йде більше енергії.

Не можна забувати, що на дизелях встановлені передпускові підігрівачі. Як наслідок, величина струму при запуску мотора повинна бути від 320 Ампер і вище.

Аналогічна вимога можна висунути і щодо вантажних автомобілів.

Як приклад виділимо кілька АКБ:

 • VIKING Gold 190Ah L 1200A. хороший акумулятор з ємністю в 190 А / ч і пусковим струмом в 1,2 кА. Таке джерело живлення підійде все всіх типів автомобілів (в тому числі і вантажівок);
 • MUTLU SEALED SILVER CALCIUM. джерело живлення, крім того унікальною працездатністю і великим пусковим струмом (720 А / ч).

Підійдуть батареї з меншою ємністю (від 36 А / ч) і пусковим струмом (від 100 Ампер). Наприклад, можна виділити наступні варіанти:

 • TOP CAR EXPERT. акумулятор з ємністю в 60 Ампер / годин і пусковим струмом в 480 Ампер;
 • акумулятор VOLT. батарея з аналогічною ємністю і пусковим струмом.

випробування пристрою

Після виробництва акумулятора і виходу його з конвеєра його потрібно випробувати і визначити стартерні показники. Перевірити їх в заводських умовах досить складно. Спочатку їх поміщають на кілька годин в мінусові температури, а потім пробують заводити двигун.

Як правило, подібні випробування проводяться при 18 градусах Цельсія нижче нуля і тривають 30 секунд. У тому випадку, коли акумулятор витримав таке навантаження, його можна запускати в серійне виробництво. В іншому випадку проводять повторні випробування вже вдосконаленої батареї з новими показниками наповнення і конструкції.

Заміри проводять кілька разів через певні інтервали. Вони показують максимальне значення струму стартера. Його і вказують на самому акумуляторі. При цьому проводять випробування далеко не всіх примірників в партії, тому бувають випадки появи дефектів.

Варто відзначити, що в радянські часи було поняття сухого заряду. Тобто купували акумулятор без електроліту. Потім таку речовину купувалося окремо в потрібної щільності, самостійно заливалося, а акумулятор заряджався протягом доби.

Як виміряти пусковий струм стартера?

В першу чергу, не повторюйте помилку деяких автолюбителів, які одного разу спробували виміряти пусковий струм стартера за допомогою мультиметра. Як вони надходили. Мультиметр в режимі амперметра підключався в розрив однієї з клем на АКБ. Тобто, клема знімалася, один щуп прикладався на батарею, другий. на від’єднаний провід. Далі запускався двигун, але струм стартера таким способом ніхто не дізнався.

А все тому, що універсальні вимірювальні пристрої, які є у багатьох автолюбителів, не розраховані на вимір сили струму більше 10-20 А. А стартер навіть малолітражного автомобіля споживає не менше 100 А. Відповідно, такий спосіб вимірювання завжди буде призводити до одного і того ж результату. згорянню мультиметра. Особливо небезпечні такі експерименти з дешевими приладами, у яких амперметр включений в систему без запобіжника.

READ  Як змінити повітряний фільтр на Renault Logan

Ця методика підходить тільки для вимірювання струму витоку АКБ, і повинна виконуватися виключно при вимкненому двигуні.

Для правильного вимірювання пускового струму стартера потрібно інший вимірювальний прилад, який називається струмові кліщі. На таких девайсах є кліщі, які необхідно замкнути навколо дроту, по якому тече струм, який ми хочемо виміряти. Коли працює стартер, то однаковий струм тече що по мінусової, що по плюсового проводах, що відходять від АКБ.

Вимірювання проводяться наступним чином. Акумулятор необхідно попередньо повністю зарядити. Тільки так стартер спрацює на повну потужність, і тільки так можна буде оцінити споживаний їм струм. Далі на один з силових проводів АКБ встановлюються струмові кліщі, а помічник включає стартер, повертаючи ключ запалювання. Поки стартер працює, по приладу фіксуються максимальні показники.

Щоб вимірювання були більш великими і інформативними, їх бажано повторити кілька разів, і при різних умовах. При цьому, слід пам’ятати, що після кожного запуску двигуна необхідно давати акумулятора «відпочити», інакше свідчення будуть недостовірними. Як правило, таким способом проводиться три виміри, а потім виводиться середнє арифметичне.

Проводячи виміри пускових струмів, пам’ятайте, що чим більше розряджений АКБ, тим показники будуть меншими. Також слід враховувати, що прогрітий двигун завести легше, а тому споживаний стартером струм може сильно відрізнятися від того, який їм споживається при «холодної прокручуванні».

Особливості визначення та розрахунку

Компанія-виробник визначає оптимальний показник сили струму, яким володіє автомобільний джерело живлення. При цьому ємність акумулятора може бути однаковою, а пусковий струм відрізнятися. Різниця становить від 20 до 40%.

Сила струму залежить від типу АКБ. Сьогодні автотранспорт комплектують необслуговуваними джерелами. Адже він виділяється тривалим періодом використання.

Який пусковий струм, визначає власник автотранспорту. При визначенні враховуються:

 • особливості клімату.
 • параметри мотора.
 • потужність.

Відповідні вказівки прописані в керівництві по використанню, яке додається до машини.

Пусковий струм акумулятора автомобіля прописаний в таблицях. Тут наведено залежності ємності і обсягу мотора. Дані параметри можуть варіюватися в залежності від того, що входить в електролітичний склад. Впливає і те, яка методика виготовлення використана.

 • Класична технологія. Пускова сила струму більше ємності номінальною в 3-5 разів.
 • AGM-технологія. Вони застосовуються з збільшеним пусковим струмом.

Для різних джерел живлення, які випускаються вітчизняними, європейськими та американськими компаніями, застосовуються відповідні стандарти. Встановлені параметри нерідко відрізняються від реальних на 1-5%.

Що собою являє пусковий струм?

Що таке пусковий струм? Даний параметр характеризує особливості струму, який протікає під час пуску в автотранспортному стартері. Його величина залежить від чисельності електродів, що входять до складу «банок» акумуляторної батареї.

Іншими словами, пусковий струм АКБ. це віддається за встановлений часовий проміжок електричне зусилля.

Струм холодної прокрутки. це величина стартового навантаження, яка потрібна для запуску мотора взимку. Визначається цей параметр ГОСТом.

Пусковий струм акумулятора автомобіля таблиця

Пусковий струм акумулятора. значимий параметр. Його необхідно враховувати і контролювати, оскільки від нього залежить працездатність пристрою. Неправильне визначення даної характеристики провокує погіршення роботи, вихід з ладу АКБ.

Використання навантажувальної вилки

До складу навантажувальної вилки входять спіралі, за допомогою яких формується навантажувальний опір, і вольтметр. При підключенні до висновків джерела живлення повинна дотримуватися полярність. Гарячу батареї не під’єднують. Тривалість подачі навантаження. 5-6 секунд.

Знімаються показання на 5-6 секунді. Якщо напруга становить 9-10В, то акумуляторна батарея вважається експлуатованої. Вона витримує подається навантаження.

Заміри за допомогою навантажувальної вилки виконують зі встановленою періодичністю. Це знизить ймовірність руйнування АКБ.

струм стартера

Стартерная сила струму. параметр, який враховують автовласники. Адже прокручування стартера здійснюється за умови, що акумуляторна батарея має необхідним запасом потужності, ємності. В іншому випадку термін експлуатації АКБ істотно скоротитися.

Стартове значення сили струму залежить від типу автотранспорту:

 • Дизельний транспорт. Для цієї техніки стартова навантаження має першочергове значення. Тому дизельним моделям потрібні акумуляторні батареї, що відрізняються підвищеною місткістю.
 • Бензиновий транспорт. Може комплектуватися джерелами живлення з меншою ємністю.

Як впливає стартова навантаження на потужність джерела живлення?

Потужність акумуляторної батареї залежить від напруги, розрядної навантаження. Розрахунок повинен бути проведений у встановлені тимчасові проміжки. Струм холодної прокрутки зростає при запуску стартера, силового вузла. Тому важливо розуміти, яка напруга буде видавати АКБ під час пуску.

Способи та особливості перевірки стартовою навантаження джерела живлення

Для того щоб визначити пусковий струм нового акумулятора автомобіля, використовуються дві технології. Перед використанням важливо уточнити, на що звертати увагу, як проводити процес.

Чи можна брати АКБ з меншим пусковим струмом

Не дивлячись на той факт, що акумулятор з меншим пусковим струмом практично завжди можна встановити на штатне місце, купувати таку АКБ не варто. Якщо батарея буде віддавати менше потужності, ніж це необхідно для нормальної роботи стартера, то обертання ротора електричного двигуна буде відбуватися зі значно меншою частою.

Відповідно обертання коленвала також буде здійснюватися недостатньо швидко, що може стати причиною відсутності запуску двигуна внутрішнього згоряння. Якщо цей показник знаходиться на дуже низькому значенні, то обертання електромотора може практично припинитися, що призведе до пошкодження щіток і колектора стартера.

Який повинен бути пусковий струм для запуску двигуна

Пусковий струм для запуску двигуна певної марки повинен бути розрахований на заводі виробнику силового агрегату. Показники цього параметра зростають зі збільшенням його ємності, тому якщо відомо який акумулятор стояв на автомобілі, то можна легко підібрати нову батарею по ємності. В цьому випадку електричні параметри будуть повністю відповідати марки і типу автомобіля.

Якщо необхідно встановити АКБ на транспортний засіб, в якому не було акумулятора, то вибираються вироби з наступними мінімальними показниками струму холодної прокрутки:

 • Для легкових авто. 350 А.
 • Для вантажівок. 800 А.

Що стосується ємності, то для легкових автомобілів слід підбирати батареї від 45 А / ч, а для вантажівок цей параметр не повинен бути нижче 110 А / ч. Перераховані параметри є зразковими і для більш точного підбору АКБ слід знати потужність двигуна, для запуску якого купується акумулятор.

Що таке пусковий струм і від чого залежить

Пусковий струм ще називається струмом холодної прокрутки, що вказує на основне значення цього параметра для машини. Коли двигун не прогрітий, масло в ньому знаходиться в більш в’язкому стані, тому в момент пуску стартер витрачає велику кількість електрики.

З огляду на вкрай низький опір обмотки електродвигуна для здійснення роботи по обертанню ротора, потрібно подати від акумулятора електрику великої сили і чим вище струм холодної прокрутки, тим простіше буде завести автомобіль.

Потужність електричного струму вираховується за формулою: P = UI.

У цьому виразі P. потужність; U. напруга; I. сила струму. Напруга справного акумулятора приблизно дорівнює 12 Вольт, тому, чим більше значення сили струму, тим більш високу потужність зможе розвинути двигун стартера. Також слід враховувати той факт, що в момент запуску електричного двигуна цей параметр завжди вище, ніж коли його оберти істотно збільшаться, тому автомобільний стартерний акумулятор повинен мати істотний запас за цим показником.

Залежить пусковий струм акумулятора від кількості свинцевих пластин. Тобто, чим більше площа як негативних, так і позитивних електродів, тим вищим буде струм холодної прокрутки.

Як можна перевірити пусковий струм акумулятора

На слух можна зробити тільки порівняльні випробування акумуляторів за показником струму холодної прокрутки. Якщо двигун при запуску обертається з більшою частотою і машина, при цьому зводиться швидше, то у даній моделі акумулятора цей показник помітно вище.

Точно виміряти пусковий струм можна за допомогою спеціального приладу. Як правило, для перевірки працездатності АКБ при продажу, проводять діагностику за допомогою навантажувальної вилки. Такий прилад складається з навантаження низького опору і вбудованого вимірювального приладу, який показує напругу. Таким чином можна оцінити загальний стан батареї, але точно встановити величину розрядного струму практично неможливо.

Визначити величину струму холодної прокрутки акумулятора з високою точністю, можна тільки професійним тестером. Такі прилади коштують кілька десятків тисяч рублів, тому для одноразового застосування цей спосіб зовсім не годиться.

Чи можна брати АКБ з великим пусковим струмом

Всупереч розхожій думці, що установка більш потужного акумулятора призведе до виходу з ладу автомобільної електроніки, в тому числі стартера, слід нагадати шкільний курс фізики, в якому пояснюються основні закономірності споживання електрики. Незалежно від потужності АКБ, прилади потребят тільки необхідну кількість електроенергії, а вийти з ладу стартер може тільки в тому випадку, якщо ліміт на одноразовий запуск цього елемента електричної системи автомобіля буде значно перевищено.

Складнощі з установкою більш потужної батареї можуть виникнути тільки через недостатнє місця в підкапотному просторі. Чим більше потужність АКБ, тим більші її габарити. Особливо сильно збільшується довжина виробу при зростанні ємності і потужності, тому встановити на штатне місце виріб, який значно перевершувати стандартну батарею по потужності для даної моделі машини, можна тільки після внесення змін до конструкції установчого місця АКБ.

Пусковий струм акумулятора

При виборі нового акумулятора важливо підібрати виріб, який буде відповідати транспортному засобу. Найважливішими параметрами АКБ є ємність, полярність і розмір, але якщо батарея буде мати недостатній рівень пускового струму, то машина зовсім може не завестися. Про те, що таке пусковий струм, і як правильно підібрати акумулятор за цим параметром буде детально розказано далі.

На що впливає пусковий струм у акумулятора

Як було доведено вище, цей параметр впливає на потужність електричного двигуна стартера. Підвищення потужності дозволяє обертатися ротора з великими оборотами, тому колінвал двигуна, в момент запуску двигуна, також крутиться значно швидше. Чим швидше обертаються поршні, тим більша кількість тактів стиснення відбувається в одиницю часу, тому дизельний двигун запускається значно швидше. У бензиновому двигуні також збільшення частоти обертання коленвала призводить до зменшення часу запуску.

Якщо акумулятор володіє необхідними характеристиками пускового струму, то навіть в сильні морози машину можна завести, не вдаючись до додаткових заходів по прогріванню двигуна. Якщо запуск двигуна і не відбудеться так само швидко як в літній час, то більш потужна АКБ дозволить обертати поршні більш тривалий час без суттєвого зниження оборотів, що призведе до розігрівання деталей, що труться і легшому займання горючої суміші.

Як підібрати пусковий струм за параметрами автомобіля

Пусковий струм акумулятора підбирається виходячи з таких параметрів:

 • Тип двигуна.
 • Наявності додаткового електроустаткування.
 • умов експлуатації.

Чим могутніше двигун і чим більше кількість поршнів має силовий агрегат, тим більша сила струму необхідна для його запуску. Потужні аудіокоректор, кліматичне обладнання і додаткове освітлення також зажадають більшого значення електрики.

Якщо автомобіль експлуатується в жорстких кліматичних умовах, наприклад, в Заполяр’ї, то слід встановити на автомобіль більш потужний акумулятор, який дозволить запустити двигун навіть при дуже низькій температурі повітря.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS