Kia RIO куди заливати масло

вибираємо масло

Але перш за все необхідно визначитися, яке масло необхідно заливати в Kia RIO.

Замена моторного масла и фильтра на КИА Рио 3

Найпростіше свій вибір зупинити на тій марці, яка вже залита в двигун.

Замена масла в двигателе и фильтров на Киа Рио 2015 года Kia Rio 1,6

Як правило, це Shell Helix Ultra або ILSAC GF-4 (за рекомендацією самої компанії).

Але існують і інші більш дешеві аналоги, за допомогою яких можна з економити, не втративши в якості.

До прімру Total Quartz, Divinol, ZIC XQ LS або Mobil. Ну а якщо ви дуже дбайливо ставитеся до своєї машини, то можете побалувати її маслом Castrol.

Все нюансы при замене масла в двс Киа Рио 4 | Х-Лайн

Але основний критерій вибору, це в’язкість. Рекомендована 5W-40, дивіться, класифікація моторних масел по SAE.

Не поганий варіант масло Mobil Super 3000 5W-40 For Long Life, але тут вже дивіться самі, його не можна назвати дешевим.

заливати, масло

Вибираємо масляної фільтр

Якщо оригінальні і не оригінальні масляні фільтри для Kia RIO. Краще оригінальних поки ще ніхто нічого не придумав. Їх ми і рекомендуємо.

Дивіться номер за каталогом. 26300 35503.

І не забудьте, що вам відразу ж доведеться міняти прокладку зливної пробки, її номер за каталогом. 21513-23001.

Заміна масла в Kia RIO своїми руками

Виробник рекомендує здійснювати заміну моторного масла для автомобілів Kia RIO по досягненню позначки 15 тисяч кілометрів пробігу.

Виконати цю процедуру можна і самостійно, єдина умова, наявність оглядової ями або естакади.

Порядок заміни масла

 • масло для двигуна і масляний фільтр (нові);
 • ключ на 17;
 • знімач або спеціальний ключ для ослаблення затяжки масляного фільтра;
 • широкий місткий таз або інша тара для зливання відпрацювання;
 • ганчір’я.

Покрокова інструкція по заміні масла і фільтра.

 • 1. Автомобіль встановлений на оглядовий майданчик. При цьому двигун прогрітий. це покращує плинність масла. З огляду на його високу температуру, для запобігання опіків, руки рекомендується захистити рукавичками.
 • 2. Відразу поставити під піддон таз, призначений для зливу відпрацьованого масла.
 • 3. Якщо стоїть захист картера, її необхідно зняти, а кришку на маслоналивной горловині відкрутити.
 • 4. Витерти ганчіркою зливну пробку і область навколо неї.
 • 5. Використовуючи ключ на 17 мм послабити затягування на пробці і вручну відкрити її. Масло почне текти в підставлену ємність. Стікає воно не більше 15 хвилин.
 • 6. Тим часом слід оглянути стан ущільнювальної прокладки зливної пробки. Якщо будуть виявлені навіть незначні деформації, прокладку потрібно обов’язково поміняти. Надалі, а також для запобігання витікання масла.
 • 7. Коли вся рідина зіллється, ви можете перебувати відкачати залишився брудне масло з піддона картера, там залишається 250. 300 гр. Для цього можна використовувати шприц або спринцівку з одягненою на них зігнутою трубкою. Але це робити не обов’язково, хоча бажано.
 • 8. Заздалегідь очищену пробку необхідно вкрутити на місце, і злегка затягнути ключем.
 • 9. Якщо ви проводите заміну однієї марки моторного масла на іншу, то рекомендується промити двигун спеціальним маслом.
 • 10. Далі не забираючи ємності для зливу, використовуючи спеціальний ключ або знімач, необхідно послабити затягування на масляному фільтрі, відкрутити його руками і зняти. Якщо кільце (ущільнювач) залишилося на двигуні, його потрібно убрать.11. Протерти місце посадки (прівалочная поверхню фланця блоку циліндрів) ганчіркою від скупчилися забруднень і маслянистих патьоків.
 • 12. Наповнити новий фільтр чистим маслом для двигуна на одну третину, і змастити ним же гумовий ущільнювач.
 • 13. Установити масляний фільтр. Вкручувати слід у напрямку від руки до моменту зіткнення ущільнювача з кронштейном. Для досягнення герметичності, необхідно провернути фільтр ще на три четверті.14. Тепер прийшов час відкрити пробку і залити моторне масло через маслоналивная отвір до верхньої межі щупа. відмітка «F».
 • 15. Загвинтити пробку за годинниковою стрілкою.
 • 16. Запустити двигун на холостому ходу, двох хвилин буде достатньо.
 • 17. Звернути увагу лампу індикатора стану масла. вона не повинна мигати.
 • 18. У процесі роботи мотора, необхідно впевнитись у відсутності масляних витоків в області фільтра і пробки. Якщо будуть виявлені патьоки, потрібно трохи підтягнути пробку.
 • 19. Заглушити двигун, і через пару хвилин перевірити щупом рівень масла в двигуні.
 • 20. При необхідності, довести до встановленої норми використовуючи воронку.

Як ми бачимо послідовність робіт по заміні масла в двигуні і масляного фільтра на Kia RIO нічим не відрізняється від алгоритму дій на інших марках автомобілів.

Але якщо ви ніколи цього не робили, то краще звернутися до знає людині або в автосервіс.

Заміна моторного масла і фільтра на Kia RIO 3

Заводом-виробником рекомендована заміна масла на Kia RIO 3 кожні 15000 км пробігу. Однак при експлуатації автомобіля в міських умовах, коли режим їзди пов’язаний з частими розгону і гальмування, при тривалій роботі на холостому ходу в пробках заміну моторного масла краще проводити кожні 7500 км. На якість свіжого масла впливають залишки старого масла. Навіть при незначному його утриманні в моторі нове масло втрачає до 25% своїх властивостей. Чим частіше ви міняєте масло, тим краще для двигуна, але це затратно фінансово і за часом.

При заміні моторного масла в Kia RIO краще віддавати перевагу маслам, рекомендованим автовиробником. В’язкість масла по SAE повинна відповідати 5W20 або 5W30, вибір масла з тією чи іншою в’язкістю визначається умовами експлуатації машини. Для кожного покоління Kia RIO по класу якості рекомендується певний моторне масло. У мотори третього покоління Kia RIO заливається масло якістю по API SN або ILSAC GF-5. Середній обсяг необхідного моторного масла становить 3,5 літра.

Відмінною особливістю заміни масла на Kia RIO є виконання більшої частини робіт по заміні масла знизу автомобіля. Конструкція двигуна виконана таким чином, що масляний фільтр встановлюється вертикально знизу, а не збоку. Тому вам буде потрібно доступ до підйомника, естакаді або оглядовій ямі.

Порядок робіт по заміні масла на Kia RIO 3 нічим не відрізняється від робіт в інших автомобілях. Розглянемо, в якому порядку і що необхідно робити, щоб поміняти моторне масло.

Послідовність робіт по заміні масла в двигуні Kia RIO 3

Для видалення продуктів зносу ДВС, що знаходяться в картері, треба, щоб вони перемішалися з маслом. Для цього мотор прогрівають до температури 60-70 градусів.

Розміщуємо автомобіль на естакаді (підйомнику, ямі).

Відкручуємо пробку маслозаливной горловини.

Якщо у вас встановлена ​​нештатна захист картера двигуна, то для проведення робіт по заміні масла і фільтра його знімають.

Для цього спочатку трохи відкручуємо ключем на 13 задні болти кріплення, а потім, притримуючи заставні пластини, відкручуємо повністю ключем на 17 передні болти. Після того як видалені передні болти, знімаємо захист картера, рухаючи її в сторону бампера.

Під зливною пробкою встановлюємо ємність об’ємом не менше 4 літрів і ключем на 17 відкручуємо зливну пробку.

Пам’ятайте! Масло було прогріте, на момент зливання його температура залишається ще досить високою. Тому, щоб не отримати опік, в кінці відкручування пробки потрібно різко прибрати в сторону руки.

Після того, як моторне масло злито з мотора, приступаємо до зняття старого масляного фільтра. Він розташований в передній частині двигуна посередині і спрямований вниз.

Перш ніж відкручувати фільтр, поставте під нього ємність для видалення старого масла. Далі відкручуємо його від руки (можна використовувати знімач).

Перед установкою нового фільтра протираємо посадочне місце від патьоків відпрацьованого масла. Далі наливаємо в фільтр масло (можна залити повний) і змащуємо їм гумовий ущільнювач, після чого щільно закручуємо фільтр на місце від руки.

Протираємо отвір на картері від патьоків моторного масла, міняємо на зливному болті прокладку і закручуємо його назад в піддон картера.

Захист картера встановлюємо в зворотній зняттю послідовності. Для цього докладаємо захист і рухаємо її від бампера, щоб він зачепився за задні болти в місцях кріплення. Після чого по черзі закручуємо передні болти. Закінчуємо установку протяжкой 4 болтів.

Додайте автомобіль на горизонтальній поверхні, використовуючи воронку, залийте 3-3,2 літра олії через маслоналивная отвір. Дайте час стекти маслу в картер і по масляному щупі перевірте його рівень, долийте масла трохи менше позначки MAX на щупі. Заведіть мотор і дайте йому попрацювати хвилин 5. Зачекайте ще 5 хвилин, поки масло стече в піддон і перевірте рівень масла щупом, якщо треба, долийте його.

Відходи, що утворилися при заміні масла, видаліть в спеціально відведене для цього місце.

Ще дещо корисне для Вас:

періодичність заміни

Почнемо з того, як часто змінюється моторне масло на такому автомобілі, як «Kia RIO» від корейського виробника. Якщо ви придбали нову машину з салону, пробіг у неї відсутня. Тому спочатку автомобіль буде проходити період обкатки і опрацювання внутрішніх деталей. Тому першу заміну проводять через 3 тисячі кілометрів пройденого пробігу. Під час обкатки всередині системи будуть утворюватися дрібні частинки, оскільки деталі повноцінно притираються між собою і створюють оптимальні зазори. Щоб ці частки не почали руйнувати двигун зсередини, слід після 3 тисяч кілометрів поміняти залите з заводу масло. Що використовується для обкатки «Kia RIO» оригінальне масло служить обмежений період часу.

Оскільки нова машина на гарантійному обслуговуванні, перші процедури заміни вам будуть виконувати на авторизованих СТО. Надалі ви зможете своїми руками зливати і заливати мастило в двигун. Згідно з регламентом, робити це рекомендується кожні 8. 10 тисяч кілометрів, але не рідше 1 разу на 3. 4 роки. Якщо машина експлуатується в тяжких умовах, водій дотримується агресивного стилю водіння, тоді періодичність заміни скорочують до 5. 6 тисяч кілометрів. Орієнтуйтеся по рівню і станом моторного масла. Для цього періодично перевіряйте його щупом.

Рекомендації по самостійній заміні моторного масла в автомобілях «Kia RIO»

Щоб зберегти двигун автомобіля «Kia RIO» в хорошому стані і уникнути дорогих поломок, його слід грамотно обслуговувати. Одним з основних заходів по обслуговуванню мотора виступає своєчасна заміна моторного масла. Процедура здійснюється згідно з регламентом і з обов’язковим урахуванням особливостей експлуатації та поточного стану автомобіля. При заміні масла в двигуні автомобіля «Kia RIO» обов’язково використовуйте якісні моторні склади і згідно з інструкціями виконуйте роботу.

Підбір масел

Ключовим фактором при виборі моторного масла для «Кия RIO» вважається показник в’язкості. Він впливає на ступінь плинності змазує рідини. Також орієнтуються по допускам і виробникам. Паралельно зі зміною масла не забувайте міняти фільтри. Для цього краще застосовувати офіційні, рекомендовані виробником фільтруючі елементи. Щодо того, яке масло заливати в двигун «Kia RIO» 1, 2 або 3 покоління, вказує виробник в керівництві по експлуатації. Фахівці сходяться на думці, що в корейських автомобілях «Kia RIO» краще застосовувати одне з представлених масел:

 • Helix Ultra;
 • ZIC XQ LS;
 • Quartz;
 • Divinol.

Розглянемо окремо, що рекомендує автовиробник, і якими перевагами володіє кожне масло для «Kia RIO» 3 і більш ранніх поколінь.

 • Helix Ultra. Це моторні масла виробництва компанії Shell. Входить до переліку найпопулярніших і затребуваних виробників. У складі використовуються високоякісні присадки, що дозволяють експлуатувати мотор в умовах агресивного середовища. Дослідження наочно показали, що при заміні масла в «Kia RIO» на Helix Ultra продовжується термін служби силового агрегату і збільшується ресурс двигуна.
 • Quartz від компанії Total. Ще один хороший варіант. Вартість такого масла не найнижча, але вона компенсується чудовою якістю. Таке моторне масло рекомендується використовувати водіям, які не хочуть або не можуть заливати досить якісне паливо. Масло компенсує недоліки бензину, підтримуючи внутрішні деталі в оптимальному стані. Великий пробіг не впливає на початкові фізико-хімічні властивості.
 • Divinol. Як стверджують самі автовласники «Kia RIO», таке масло дуже повільно згорає в двигуні, тому доливати доводиться не так часто. Характеризується хорошим рівнем кислотності і лужного числа. Хоча бренд не можна назвати популярним і відомим, мастильний склад відмінно підходить для цього автомобіля. Як мінімум за назву переплачувати не доводиться.
 • XQ LS. Моторне масло виробництва компанії ZIC, яке відрізняється низькою ціною і одночасної високою якістю. До складу входить велика кількість присадок, що забезпечують тривале збереження початкових фізико-хімічних властивостей. Відмінно захищає від зносу тертьові деталі.

Кожне з представлених масел добре підійде для «Kia RIO». Тому радимо вибирати щось з цих варіантів, або шукати альтернативні рішення зі схожими властивостями і присадками. Якщо говорити про необхідну кількість, то рівень масла в двигуні «Kia RIO» становить 3 літри. Тому ви тепер будете знати, скільки масла брати для процедури по заміні змазує рідини. Суміш завжди слід купувати з запасом, щоб мати можливість доливати оригінальне масло в міру експлуатації автомобіля. Змішувати різні рідини, навіть з ідентичними характеристиками, категорично не рекомендується. Це стосується «Kia RIO» і будь-якого іншого автомобіля.

процедура заміни

Для самостійної заміни масла в двигуні «Kia RIO» вам буде потрібно взяти:

 • новий фільтруючий елемент (масляний фільтр);
 • нову мастильну рідину з відповідними характеристиками;
 • набір гайкових ключів;
 • ріжкові ключі;
 • ганчір’я;
 • порожню тару для зливу старого мастила;
 • воронку для затоки масла;
 • засоби індивідуального захисту (рукавички, окуляри, щільний одяг і закрите взуття).

Заміна змазує рідини в двигунах автомобілів «Kia RIO» 1, 2 і 3 поколінь часто виконується своїми руками. Це не так складно, а за часом займає не більш як 2 години біля новачків. Досвідчені автовласники витрачають на процедуру близько 1 години. Якщо ви вирішили самостійно поміняти масло, дотримуйтеся інструкції і дотримуйтесь основні правила.

Весь процес можна умовно поділити на два етапи:

 • слив старого мастила;
 • затоку нової рідини для двигуна.

Найголовніше, щоб ви працювали акуратно, не розплескали масло по всьому моторному відсіку і часом не пролили рідина на підлогу.

 • Проїдьте кілька кілометрів і зупиніться в гаражі над ямою. Можна і просто прогріти мотор на місці. Він повинен дійти до робочої температури. Так рідина буде витікати краще і швидше. Почекайте трохи, поки вся мастило стече до картера.
 • Коробку передач, якщо це автомат, поставте в режим «Паркінг». Якщо це механіка, досить виставити нейтральну швидкість і поставити авто на ручне гальмо.
 • На масляному картері двигуна «Kia RIO» знаходиться зливна пробка, через яку буде витікати масло. Перш ніж відкручувати її, підготуйте порожню тару і поставте ємність акуратно під зливним отвором. Коли тара для зливу готова, поступово викручуйте пробку. Швидко і різко цього робити не варто, інакше масло під тиском потрапить на вас, що може призвести до опіків. Мастило адже гаряча через прогрітого на попередньому етапі двигуна.
 • Якщо моторна мастильна рідина прогріта, через зливний отвір вона буде витікати близько 15 хвилин. Більш в’язке масло стікає довше, плюс ви не зможете максимально спустошити картер від старого масла. І при заповненні мотора новим мастилом вони змішаються, що не є хорошим рішенням.
 • Далі демонтується масляний фільтр. Деякі знімають його вручну, хоча він фіксується досить щільно. Щоб вам було простіше, скористайтеся спеціальним знімачі для масляних фільтрів. Це корисний інструмент в асортименті кожного автовласника.
 • Очистіть посадочне місце для фільтра сухими ганчірками, видаліть залишки старого масла.
 • Візьміть новий фільтруючий елемент, нанесіть на ущільнювальну гумку і різьбове з’єднання трохи масла. Так він легше увійде в гніздо. Попередньо приблизно на 50% заповніть новий фільтр свіжої мастильної рідиною для двигуна «Kia RIO».
 • Якщо склад не змінювався давно, тоді перед вкручування зливної пробки в піддоні краще поміняти стару прокладку. При подальшому використанні її герметичність може порушитися, тому поступово масло витікатиме.
 • Закриваємо пробку піддону картера. Тут не потрібна надмірна фізична сила. Якщо затягнути занадто сильно, можна пошкодити різьбове з’єднання і корпус самого фільтра.
 • Тепер повертаємося до підкапотному простору. У моторному відсіку відкрутіть маслоналивную горловину, вставте в неї воронку відповідного діаметру і починайте заливати свіжу моторну мастило. Як ви пам’ятаєте, для «Kia RIO» буде потрібно 3 літри суміші.
 • Запустіть двигун, дайте йому попрацювати 5. 10 секунд. На приладовій панелі повинна згаснути сигнальна лампа із зображенням маслянки.
 • Поверніться до мотору і перевірте за допомогою щупа поточний рівень мастила. Якщо щуп показує дефіцит, долийте його. При запуску двигуна масло починає розподілятися по системі, що дозволяє показувати більш точний рівень.
 • Краще ще раз зазирнути під днище автомобіля. Це потрібно для перевірки піддону на предмет патьоків з пробки або через масляний фільтр. Якщо вони є, спробуйте трохи підтягнути їх. Переконайтеся, що ви поміняли герметизирующие прокладки.
 • Через пару днів експлуатації машини з новим маслом проведіть контрольні вимірювання рівня мастила в двигуні. Це дозволить переконатися, що він тримається на правильних позначках, відсутні течі і причини підвищеної витрати мастильної рідини.

На цьому процедуру по обслуговуванню автомобіля «Kia RIO» можна вважати завершеною. Ви витратили зовсім небагато сил і часу, плюс придбали необхідний досвід. Він допоможе вам у подальшому займатися більш серйозними і складними питаннями ремонту своїми руками.

Всім дякую за увагу! Удачі на дорогах!

Підписуйтесь на наш сайт, задавайте актуальні питання, залишайте коментарі і розповідайте про нас своїм друзям!