Яке масло Nissan Qashqai варіатор коробка

Яке масло вибрати?

Щоб замінити масло в механічній коробці передач Nissan Qashqai, вам потрібно спочатку дізнатися, яке масло краще підійде. Власники ллють різну мастило, вибираючи з наступного списку:

 • Nissan 75W-80. для легкових Nissan. номер KE916-99932;
 • Nissan 75W-85. для позашляховиків Nissan. номер KE916-99931;
 • Nissan MT-XZ Gear Oil 75W-80 в пластикових пляшках. номер KE916-99930.

до змісту

Приступаємо до заміни рідини

Для початку потрібно запустити мотор і розігріти механічну трансмісію. Через 5-7 хвилин заглушите мотор, викрутити пробку зливного отвору і злийте масло в підготовлену заздалегідь ємність. Поставте на пробку нову прокладку і вкрутіть її в картер. Затягніть досить сильно, але не зірвіть при цьому різьблення.

Як поміняти масло в варіаторі?

Для заміни масла в АКПП Nissan Qashqai вам необхідно дотримуватися певної інструкції:

 • Заженіть машину на яму, естакаду або підніміть за допомогою підйомника.
 • Перед початком заміни масла демонтуйте захист днища, якщо така у вас є.
 • Викриття два болти з боків, які прикріплені до підрамника спереду. Болти викручуйте головкою або ріжковим ключем на 10.
 • Витягніть чотири пістона з боків і один спереду. Подденьте частина пістона, розташовану в середині, і потягніть вниз приблизно на 8 міліметрів.
 • Отримавши доступ до моторного відсіку знизу, приступите до заміни. Витягніть щуп, перевіривши рівень масла в системі.
 • Запустіть двигун і прогрійте варіатор, перемикаючи передачі вперед-назад. Ваша мета. розігріти трансмісійну рідина, щоб вона легше злилася з системи.
 • Щоб витягнути щуп з труби за допомогою шлицевой викрутки натисніть на стопорний язичок і витягніть його вгору. Врахуйте, що після прогріву двигуна рівень мастила в вариаторной коробці завжди трохи вище реального.
 • Встановіть під варіатор ємність для зливу старого мастила і злийте її. Бажано перевірте обсяг масла, який ви зіллє. це дозволить вам простіше орієнтуватися при заливанні нового мастильного складу. На слив масла піде близько 20 хвилин.
 • Якщо ви вирішите замінити прокладку піддону, вам після зливу потрібно буде його демонтувати. його тримають 18 болтів. Врахуйте, що в піддоні теж присутній масло, тому не пролити її, коли будете знімати деталь.
 • На піддоні розташовуються два магніти, які необхідно протерти чистою ганчіркою і видалити з них наліт. Так ви уникнете потрапляння масла всередину коробки.
 • Прикрутите піддон на місце, гарненько затиснувши болти, але не перестарайтеся.
 • Залийте нове масло в трансмісію Nissan Qashqai через лійку. Після цього перевірте рівень за допомогою щупа, а при необхідності долийте масло.

до змісту

Яке потрібно масло і скільки?

Від того, як правильно ви виберете трансмісійну рідина для Nissan Qashqai, залежить надійність роботи автомобіля. Заливання необхідної кількості мастила попереджає негативні наслідки. Намагайтеся заливати завжди оригінальну рідину, а саме NISSAN CVT Fluid NS-2, яку можна знайти за кодом KLE52-00004.

Всього для заміни вам буде потрібно дві чотирьохлітрові каністри. Перед процедурою і після її завершення перевірте рівень масла в КПП. Він повинен знаходитися між двома позначками min і max.

Автоматичні коробки в Qashqai

Автоматичні варіаторниє трансмісії часто встановлюються на японські автомобілі марки Nissan. Ці коробки досить надійні, а при правильному обслуговуванні вони служать дуже довгий час. щоб уникнути несправностей в вариаторе необхідно своєчасно проводити заміну рідини. Перевіряти рівень мастила в трансмісії необхідно не рідше, ніж на інших авто, тобто через кожні 10-15 тис. Кілометрів пробігу.

Помітивши значне потемніння трансмісійного масла або появи дивного запаху, потрібно негайно замінити рідину в коробці. Порушення роботи фільтра може привести до проникнення фрикційної пудри і металевої стружки всередину вариаторной коробки. Ці сторонні домішки ускладнюють функціонування електромагнітних клапанів, тому масло потрібно міняти вчасно. то дуже важливо.

Своєчасна заміна мастильної рідини попереджає заклинювання маслонасоса. Міняти масло в автоматичному вариаторе Nissan Qashqai потрібно через кожні 30 тис. Кілометрів пробігу.

Що потрібно для роботи?

Для заміни масла в варіаторі Qashqai вам знадобиться наступний набір пристосувань та інструментів:

 • прокладка піддону (її слід міняти хоча б через раз при заміні масла);
 • ключ на 10;
 • викрутка;
 • ємність для відпрацьованого масла;
 • чиста ганчір’я;
 • нове масло;
 • воронка.

Як поміняти масло в трансмісії Nissan Qashqai?

Заміна масла в вариаторной коробці Nissan Qashqai 2020 є досить простою процедурою, яка має певні нюанси. Виконати заміну масла в варіаторі Qashqai ви можете як мінімум двома способами: самостійно або в сервісному центрі. Про заміну масла в моторі цього автомобіля ви також можете почитати в одній зі статей у нас на сайті.

Заміна масла в механічній коробці

Замінити масло в МКПП Nissan Qashqai ви теж можете самі або звернувшись до спеціалізованого сервісного центру. Ми розповімо вам, як зробити все самостійно.

Яке масло вибрати для автомобілів Nissan?

Оригінальна масло в варіатор Nissan має таке маркування: CVT NS-1, CVT NS-2, CVT NS-3. NS-1. синтетика першої генерації, призначена для безступінчатих коробок фірми Jatco. Її заливають в коробки автомобілів Nissan, випущених до 2006 року. Примера, Кьюб, Марч і ін.

NS-2 розроблялося для коробок Hyper CVT, що встановлюються на авто після 2006 року. Qashqai, X-Trail, Teana, Murano, Ноут і т.д.

NS-3 буде потрібно автомобілям 2012-2013 рр. випуску з безступінчатим КПП. Використовується для наступних моделей Nissan. Pathfinder, Teana, Serena, Альтіма.

Яке масло вибрати для варіатора Nissan?

Масло в вариаторе Nissan крім мастила деталей, забезпечує температуру всередині системи. Рівень трансмісійної рідини, її якість. важливі параметри. Своєчасна заміна допомагає продовжити термін служби CVT.

Інші виробники масла для воротарів

Заливати в варіатор Nissan неоригінальну рідина. ризикована справа. Несумісність із заводською змазкою, відсутність необхідних присадок позначається на ресурсі коробки, а її ремонт. дорога процедура. У продажу є кілька варіантів аналогів, які зарекомендували себе у власників автомобілів Nissan:

Idemitsu CVTF. призначене для воротарів фірми Jatco. У списку відповідних рідин виробник вказує всю лінійку трансмісійних рідин Nissan. Ravenol CVTF NS2 / J1 Fluid. масло німецького походження, розраховане на використання в варіатора JF010E і JF011E. Відмітна ознака. зелений колір. Моделі Nissan, на який розрахована рідина. Qashqai (Дуаліс), X-Trail, Serena, Лафеста. Febi Bilstein CVT. ще один німецький бренд, який офіційно поставляється для авто концерну Mercedes-Benz. Виробник стверджує сумісність масла з оригінальними рідинами для воротарів Nissan.

Варіатор Jatco JF15

покроковий опис

Послідовність дій при перевірці масла в CVT Nissan Qashqai наступна:

 • Автомобіль встановлюється на рівній поверхні. Двигун не глушиться.
 • З затиснутою педаллю гальма проводиться зміна положень селектора. P-R-N-D. Інтервал зміни. 5-10 секунд.Ричаг переводиться в положення P, педаль гальма відпускається.
 • З заливної горловини витягується щуп (потрібно натиснути на фіксатор). Сама горловина позначена, словом Transmission або CVT.

Засувка щупа варіатора Nissan

 • Щуп насухо протирається дрантям і повертається на місце. Фіксатор не повинен бути защелкнуто.
 • Після повторного вилучення положення масляної краплі буде говорити про рівень масла в варіаторі.

У нормі пляма має бути на рівні hot. Можливі інші позначення на щупі (наприклад, full, max тощо.). Після перевірки щуп повертається на місце, фіксатор замикається.

Правильне розташування щупа варіатора при перевірці рівня

Як продовжити життя варіатора?

Ресурс воротарів Nissan сильно обмежений, тому питання про його продовження цілком доречний. Можна дати наступні рекомендації:

 • Взимку автомобіль повинен прогріватися, рушати з місця без прогріву не варто.
 • Періодично потрібно перевіряти датчики, виробляти їх чистку в разі потреби; видаються бортовим комп’ютером помилки не повинні залишатися без уваги.
 • Під час обслуговування варіатора необхідно проводити чистку радіатора.
 • Бажана повна заміна мастила в CVT, доливати його тільки при виявленні низького рівня.
 • Стиль їзди повинен бути спокійним. різкі прискорення, тривала їзда на великій швидкості скорочують термін служби варіатора.
 • Не варто використовувати авто з варіатором для буксирування інших транспортних засобів.

Фільтри тонкого очищення варіатора Nissan

Умови зберігання трансмісійної рідини повинні неухильно дотримуватися. Роботи по заміні мастила краще проводити в приміщенні, щоб виключити потрапляння сміття.

Фільтри після 60000 км пробігу змінюються в обов’язковому порядку.

Перевіряємо рівень масла в безступінчатим коробці Nissan

Як перевірити мастило в вариаторе Nissan Qashqai? Важлива умова. двигун повинен бути прогрітий (до 50-80 градусів), оскільки похибка в обидві сторони може серйозно позначитися на експлуатації авто. У жарку пору року після поїздки потрібно дати двигуну трохи постояти.

При виявленні зниженого рівня масла, потрібно знайти причину. ймовірно порушення герметичності безступінчатим коробки. Колір і запах. два фактора, на які потрібно звертати увагу. Темне масло з горілим запахом. сигнал для проведення діагностики та ремонту варіатора. Наявність стружки в олії говорить про необхідність заміни радіатора і промиванні його трубки.

Інструкція по заміні

Злийте відпрацьоване трансмісійне масло

Відкрутіть масляний фільтр і зніміть його

На цьому операція завершена. Бажаємо успіхів.

Перевірка рівня масла

Не тільки погіршення в роботі варіатора, але і перевірка рівня також може показати, що мастильний матеріал підлягає заміні. Тому періодично потрібно це робити. Перевірка не представляє складності, тому що у автомобілів Qashqai є щуп.

 • Прогріти автомобіль до робочої температури (50-80 градусів Цельсія). Якщо двигун перегрітий, то навпаки. дати йому трохи охолонути.
 • Поставити автомобіль в рівне горизонтальне положення. Двигун не глушити.
 • Затиснути педаль гальма. Послідовно переключити селектор за всіма положеннями з інтервалом 5-10 секунд.
 • Перевести важіль в положення Р. Відпустити педаль гальма.
 • Знайти заливну горловину фіксатора. Вона відзначена як «Transmission» або «CVT».
 • Відщепнути фіксатор щупа, вийняти щуп з заливної горловини.
 • Протерти щуп сухий безворсовою тканиною, поставити на місце. Фіксатора перестав замикатися.
 • Вийняти щуп знову, оцінити рівень масла. Він повинен знаходитися на позначці «hot» (або full, max і т.д.).
 • Вставити щуп на місце, зафіксувати защіпкою.

Якщо саме масло ще не старе, а рівень нижче норми, то потрібно постаратися знайти причину. Швидше за все, це свідчить про протечках десь в системі. Якщо масло потемніло, з’явився запах гару, то його треба міняти. У разі, якщо з попередньої заміни пластиру пройшло зовсім мало часу, варто провести діагностику варіатора на предмет поломок. Якщо ж в маслі з’явилася домішка металевої стружки, то проблема в радіаторі.

Особливості вибору масла

Від того, чи правильне масло підібрано для АКПП, залежить не тільки коректна робота варіатора, а й загальна працездатність кросовера. Для того щоб Nissan Qashqai з варіатором досить довго радував свого власника, необхідно купувати виключно продукцію, рекомендовану виробником.

Найоптимальнішим варіантом буде масло Nissan CVT Fluid NS-2. Щоб замінити масло в варіаторі необхідно запастися двома 4-літровими каністрами масла.

Який варіатор встановлено на Nissan Qashqai?

Перш ніж безпосередньо перейти до обговорення найкращого масла, відповідного кросоверу Nissan Qashqai, важливо розглянути види і модифікації трансмісій автомобіля. Чи не багато автолюбителів знають, що в різний час Nissan Qashqai комплектували чотирма різними безступінчатими трансмісіями, включаючи автоматичну коробку передач. Перше покоління моделі, активне виробництво якої відбувалося в період з 2006 по 2013 рік, збували в Японію, Великобританію під відмітними назвами. Nissan Dualis і Nissan Rouge. До речі, в Росії досить часто зустрічаються праворульние Nissan Dualis, завезені на територію РФ з азіатського вторинного ринку. Якщо ви збираєтеся придбати «кошака» першого покоління, обов’язково дізнайтеся, який саме вид трансмісії встановлений на автомобілі, адже від цього буде залежати порядок і особливості обслуговування коробки передач.

Перше покоління авто може бути оснащено:

 • Варіатором Jatco (JF011e), виготовленим японськими інженерами компанії, модифікація RE0F10A. Цим вузлом оснащували версію кросовера з 2.0-літровим бензиновим мотором.
 • Варіатором Jatco (JF015e) модифікації RE0F11A, зустрічається на авто з 1.6-літровим бензиновим двигуном.
 • Автоматична коробка JF613E, найкращим чином поєднується з дизельним 2.0-літровим мотором.

Тут слід враховувати, що офіційно версії Nissan Qashqai з 1.6-літровим дизелем і АКПП JF613E не продавалися. Автомат досить надійний і поширений, особливо в країнах Європи, зустрічається на таких авто, як Nissan Pathfinder, Renault Megane і Laguna. Багато автолюбителів, що бажають обзавестися японським кросовером, підшукують на вторинному ринку саме цю версію автомобіля. Ремонтувати та обслуговувати автоматичну коробку не накладна і просто.

Після проведеного компанією Nissan рестайлінгу в 2011 році з’явилася бесступенчатая версія коробки передач JF015e. Кросовер з 1.6-літровим двигуном і варіатором RE0F11A недостатньо поширений, в силу не кращого поєднання двигуна HR16DE з невеликим і обмеженим за можливостями варіатором. Але, якщо попався гідний і привабливий варіант за вигідною ціною, то перед покупкою Nissan Qashqai 1.6 CVT слід уважно ознайомитися з сервісною книжкою, переконатися, що колишній господар заливав в коробку належне трансмісійне масло, і що відбувалося своєчасне обслуговування (чистка магнітів, видалення металевої стружки ) коробки.

Найпоширеніший варіатор на вторинному ринку РФ. JF613E, що поєднується з дволітровим двигуном MR20DE, MR20DD. Ремонт коробки Jatco недорогий, практично в кожному місті вдосталь майстрів і деталей. Модель Nissan Qashqai 2.0 з варіатором JF613E відрізняється прекрасними динамічними характеристиками, солідним ресурсом і відносною дешевизною. Але, щоб надійна бесступенчатая коробки змогла повністю виробити свій ресурс, за нею необхідно постійно стежити і обслуговувати згідно з регламентом проходження ТО. Тепер перейдемо до питання, яке масло для варіатора Nissan Qashqai підходить ідеальним чином.

Необхідні інструменти та запчастини, витратні матеріали

Для самостійної заміни знадобляться наступні інструменти:

 • пасатижі;
 • плоска викрутка;
 • торцевої ключ або головка на 10 і 19;
 • ріжковий ключ на 10;
 • воронка.

І такі витратні матеріали (в дужках вказані оригінальні номери):

  оригінальна рідина NISSAN CVT Fluid NS-2,

8 л (KLE52-00004);

 • ущільнювач для піддону варіатора NISSAN GASKET OIL-PAN (31397-1XF0C / MITSUBISHI 2705A015);
 • фільтр теплообмінника варіатора (MITSUBISHI 2824A006 / NISSAN 317261XF00);
 • прокладка корпусу теплообмінника варіатора (MITUBISHI 2920A096);
 • фільтр варіатора Qashqai грубої очистки (NISSAN 317281XZ0D / MITSUBISHI 2824A007);
 • прокладка для пробки зливу (NISSAN 11026-01M02);
 • пробка зливна. про всяк випадок, раптом на старій зірветься різьблення (NISSAN 3137731X06).
 • Крім цього, потрібні будуть порожня тара достатнього обсягу для зливу відпрацювання, чисті ганчірки, очищувач.

  Наслідки і симптоми несвоєчасної заміни

  Якщо не міняти масло вчасно, то серйозних проблем з якісною роботою варіатора не уникнути. Завдання мастила полягає в змазуванні вузлів коробки, і якщо її не змінювати, то деталі починають притиратися один до одного і їх знос прискорюється.

  Як результат, трансмісійні канали засмічуються металевою стружкою притираються деталей. Це тягне за собою падіння рівня тиску в вариаторе, яке згодом негативно позначається на функціонуванні коробки в цілому.

  Симптоматика, що сигналізує про швидкий вихід з ладу варіатора:

  • збільшення тимчасового періоду для прогріву коробки;
  • падіння показників потужності силової установки;
  • ривки і поштовхи під час зміни положення важеля;
  • падіння рівня масла.

  Періодичність заміни масла в варіаторі Nissan Qashqai

  Регламент заміни свідчить, що міняти масло в варіаторі цього автомобіля слід кожні 60 тис. Км пробігу (або 2 роки). У рестайлінгових моделей інтервал може досягати 90 тис. Км. Однак практика показує, що ці терміни сильно завищені. Оптимальною буде заміна раз в 30-40 тис. Км.

  Частота заміни мастила в чому залежить від умов експлуатації. Чим важче навантаження. погана якість доріг, температурні перепади, агресивний стиль водіння. тим менше повинен бути інтервал. Коли міняти масло, підкажуть також наступні ознаки:

  • початок руху, що супроводжується ривком;
  • заклинювання варіатора;
  • підвищення температури масла під час роботи всередині варіатора;
  • виникнення шумів при водінні;
  • гул підшипників.

  Крім масла, рекомендується також при кожній заміні ставити новий фільтр в варіатор.

  Яке масло заливати в варіатор Nissan Qashqai

  У регламенті корейського виробника йдеться про те, що заміна масла в коробці передач Nissan Qashqai з варіатором, повинна проводитися не рідше ніж через кожні 60 тис. Км пробігу. Однак Qashqai має занадто чутливу трансмісію.

  Особливо «болісно» він переносить неякісне дорожнє покриття, а також бездоріжжя. Подібні умови експлуатації негативно позначаються на стані вузлів механічної коробки і призводять до їх швидкого зносу. Тому власники Qashqai з варіатором радять робити заміну масла в КПП через кожні 30 тисяч.

  • Коробка передач в блоці з головною передачею, варіатор
  • RE0F11A 1/1
  • Oб’ём 7,1 літр
  • Коробка передач в блоці з головною передачею, варіатор
  • RE0F10A 1/1
  • Oб’ём 7,5 літр
  • Набір прокладка піддону з фільтром внутрішнім
  • Фільтр картридж зовнішній
  • підшипник
  • прокладка піддону
  • ремінь приводний
  • Фільтр масляний
  • пару сальників

  Примітка: Для машин з 2.0 л і 1.6 л прокладка і фільтр відрізняються

  Масло для варіатора Nissan Qashqai 1.6, 2.0: яке краще заливати

  Виробництво компактного кросовера Nissan Qashqai стартувало в кінці грудня 2006 року, але вперше про цей автомобіль стали говорити в 2004 році після презентації концепту в Женеві. Перше покоління розроблено виключно для європейського ринку, з урахуванням смаків і уподобань європейського покупця, а також особливостей експлуатації авто в регіоні. Однак поставки авто відбувалися і в Росію, де «кошак» за короткий проміжок часу обзавівся солідною популярністю. Вже через три роки з’явилася семимісна модифікація моделі, іменована Nissan Qashqai 2. Кузов автомобіля зазнав серйозних змін: довжина авто склала цілих 211 мм, а висота над заднім рядом сидінь зросла до 38 мм. Серйозних змін в лінійці доступних силових агрегатів і варіантів трансмісії не відбулося. Машина поставлялася в РФ з моторами на 1.6 і 2.0 літра в парі з механічною коробкою або варіатором.

  Останній вид безступінчатим коробки передач заслуговує в цьому автомобілі на окрему увагу. Адже сьогодні все більшу кількість машин сходять з конвеєра з малознайомою для середньостатистичного автолюбителя трансмісією. Плавний перехід до автоматизованих коробок продовжився і з виходом нового покоління кросовера. Офіційні продажі Nissan Qashqai 2 почалися в 2017 році, і сьогодні модель вважається однією з найпопулярніших в Росії, що стосується сегмента міських кросоверів. Тільки одна модифікація другої генерації доступна з механічною коробкою. автомобіль з переднім приводом з 1.2-літровим двигуном HRA2. Версії з моторами 1.6 і 2.0 продаються в парі з CVT. У цій статті розповімо, яке масло для варіатора Nissan Qashqai підходить найкраще і чого варто остерігатися під час вибору якісної робочої рідини трансмісії.

  Який варіатор встановлено на Nissan Qashqai?

  Перш ніж безпосередньо перейти до обговорення найкращого масла, відповідного кросоверу Nissan Qashqai, важливо розглянути види і модифікації трансмісій автомобіля. Чи не багато автолюбителів знають, що в різний час Nissan Qashqai комплектували чотирма різними безступінчатими трансмісіями, включаючи автоматичну коробку передач. Перше покоління моделі, активне виробництво якої відбувалося в період з 2006 по 2013 рік, збували в Японію, Великобританію під відмітними назвами. Nissan Dualis і Nissan Rouge. До речі, в Росії досить часто зустрічаються праворульние Nissan Dualis, завезені на територію РФ з азіатського вторинного ринку. Якщо ви збираєтеся придбати «кошака» першого покоління, обов’язково дізнайтеся, який саме вид трансмісії встановлений на автомобілі, адже від цього буде залежати порядок і особливості обслуговування коробки передач.

  Перше покоління авто може бути оснащено:

  • Варіатором Jatco (JF011e), виготовленим японськими інженерами компанії, модифікація RE0F10A. Цим вузлом оснащували версію кросовера з 2.0-літровим бензиновим мотором.
  • Варіатором Jatco (JF015e) модифікації RE0F11A, зустрічається на авто з 1.6-літровим бензиновим двигуном.
  • Автоматична коробка JF613E, найкращим чином поєднується з дизельним 2.0-літровим мотором.

  Тут слід враховувати, що офіційно версії Nissan Qashqai з 1.6-літровим дизелем і АКПП JF613E не продавалися. Автомат досить надійний і поширений, особливо в країнах Європи, зустрічається на таких авто, як Nissan Pathfinder, Renault Megane і Laguna. Багато автолюбителів, що бажають обзавестися японським кросовером, підшукують на вторинному ринку саме цю версію автомобіля. Ремонтувати та обслуговувати автоматичну коробку не накладна і просто.

  Після проведеного компанією Nissan рестайлінгу в 2011 році з’явилася бесступенчатая версія коробки передач JF015e. Кросовер з 1.6-літровим двигуном і варіатором RE0F11A недостатньо поширений, в силу не кращого поєднання двигуна HR16DE з невеликим і обмеженим за можливостями варіатором. Але, якщо попався гідний і привабливий варіант за вигідною ціною, то перед покупкою Nissan Qashqai 1.6 CVT слід уважно ознайомитися з сервісною книжкою, переконатися, що колишній господар заливав в коробку належне трансмісійне масло, і що відбувалося своєчасне обслуговування (чистка магнітів, видалення металевої стружки ) коробки.

  Найпоширеніший варіатор на вторинному ринку РФ. JF613E, що поєднується з дволітровим двигуном MR20DE, MR20DD. Ремонт коробки Jatco недорогий, практично в кожному місті вдосталь майстрів і деталей. Модель Nissan Qashqai 2.0 з варіатором JF613E відрізняється прекрасними динамічними характеристиками, солідним ресурсом і відносною дешевизною. Але, щоб надійна бесступенчатая коробки змогла повністю виробити свій ресурс, за нею необхідно постійно стежити і обслуговувати згідно з регламентом проходження ТО. Тепер перейдемо до питання, яке масло для варіатора Nissan Qashqai підходить ідеальним чином.

  Процес заміни ATF в Nissan Qashqai

  Основну мету, яку повинен переслідувач автолюбитель під час зміни трансмісійного масла. повністю вичистити всю наявну всередині варіатора стружку. Для цього достатньо злити ATF з вузла, а після заповнити відсутню кількість мастильного матеріалу. Шляхом зливу вдасться позбутися від більшої частини металевих включень, якщо фінанси дозволяють, то дану процедуру бажано провести 2-3 рази за 5 тисяч кілометрів пробігу. Серйозніше ситуації, коли, наприклад, ви придбали Nissan Qashqai 2.0 з рук, розібрали варіатор і побачили в нижній частині піддона заліплені стружкою магніти. Це означає, що за автомобілем погано доглядали і масло в коробці міняли давно. Є висока ймовірність, що металеві включення вже потрапили в гідротрансформатор. дорогу деталь коробки. яка може в будь-який момент вийти з ладу. Що робити в подібній ситуації? Тільки проводити часткову зміну моторного масла кожні 2-3 тисяч кілометрів пробігу близько 2-3 разів, але навіть це не стане гарантією повного вичищення блоку гідротрансформатора.

  Також автовласники цікавить питання, скільки масла необхідно в варіатор кросовера? У коробку Nissan Qashqai вміщається близько 7.5 літрів трансмісійного масла, але, якщо на знімати радіатор і не зливати рідину з патрубків, вийде і того менше. В ідеалі під рукою необхідно мати 2 чотирьохлітрові каністри з ATF, щоб зробити повноцінну зміну масла в варіаторі.

  З кожної третьої заміною ATF міняйте паперовий фільтр і обов’язково промивайте залізний (фільтр грубої очистки), хоча і його можна змінювати одночасно з фільтром тонкого очищення. З інструменту знадобляться: торцевої ключ на «10» і головка на «19» для демонтажу зливної пробки, плоска викрутка, ганчір’я, очищувач, ємність для злиття масла. Звичайно ж, не забуваємо придбати ущільнювальну прокладку піддону варіатора (31397-1XF0С артикул оригінального примірника), прокладку корпусу маслоохладителя (артикул Mitsubishi 2920А096), лійку і ущільнювальну шайбу.

  Повний процес заміни масла в варіаторі Nissan Qashqai виглядає так:

  • Знімаємо захист картера коробки передач відповідно до інструкції виробника. Для цього звільняємо 2 болта ключем на «10», знімаємо 4 пістона з бічних частин і пістон з передньої частини підрамника;
  • Відкриваємо доступ до моторного відсіку, тепер можна переходити безпосередньо до заміни ATF;
  • Витягуємо щуп CVT і виробляємо завмер рівня масла в коробці;
  • На прогрітій коробці рівень буде прагнути до позначки «HOT»;
  • Підставляємо стару ємність під зливну пробку CVT;
  • Ключем на «19» звільняємо зливну пробку, після закінчення процедури зміни масла затягуємо динамометричним ключем з моментом 35 Нм;
  • Рекомендуємо кожен раз міняти шайбу;
  • Зливаємо масло (займає близько 20 хвилин часу);
  • Демонтуємо кришку піддону, знімаємо встановлений в нижній частині фільтр, знаходимо магніти. все вичищаємо і промиваємо;
  • Зливаємо рідину з радіатора охолодження, демонтуємо патрубки і зливаємо з них залишки масла.

  Важливо знати точну кількість злитого масла ATF, щоб в повній мірі компенсувати рідина в системі новим матеріалом. Потім необхідно прогріти двигун і здійснити контрольний замір рівня ATF. Перевірку бажано проводити на двигуні, прогрітому до 70-80 градусів. У міру зростання температури масло буде підніматися і має доходити ризики «HOT», якщо цього не відбувається, варто трохи долити речовини, але головне. не перестаратися і не перелити. Після завершення процедури важливо скинути лічильник старіння масла, адже в пам’яті ЕБУ буде закладена неправильна інформація щодо ATF, тому в системі вариаторе може створюватися некоректне тиск, що негативно позначається на ресурсі трансмісії.

  Вибираємо масло для варіатора

  В основі будь-якого варіатора Nissan Qashqai закладені шківи з конусами і металевий ремінь. В процесі активної роботи трансмісії утворюється металева стружка: з часом стирається і сам ремінь, і конуси з іншими важливими складовими частинами безступінчатим КПП. В цілому, це цілком нормальний і природний процес, стружку можна побачити навіть у класичній автоматичній коробці передач. З метою вловлюючи абразивних частинок, в піддоні варіатора встановлені спеціальні магніти. Як правило, це невеликі розміри елементи, які не завжди справляються зі своїм завданням. Якщо з яких-небудь причин стружки стає занадто багато, варіатор починає працювати на знос, так як металеві включення вільно переміщаються по масляній системі трансмісії (можливий вихід з ладу редукційного клапана масляного насоса і соленоїдів). В результаті автовласникові рано чи пізно зажадає капітального таку коробку передач.

  Регулярне чищення магнітів, зміна фільтрів і заміна масла в варіаторі Nissan Qashqai J11 продовжить термін служби трансмісії автомобіля. Тепер розповімо про те, якому продукту слід віддавати перевагу. Насправді вибір у автовласників кросовера Nissan Qashqai великий, але вибирати слід оригінальний, вказаний в документації до авто продукт. У випадку з Nissan Qashqai оригінальних трансмісійних масел відразу кілька. Вся справа в тому, що виробник міського автомобіля входить до складу концерну Renault-Nissan. Все трансмісійне рідини для Renault і Nissan (що стосується європейського ринку) поставляє концерн Total під добре відомою торговою маркою Elf. Це означає, що для варіатора JF011e підійде і Nissan NV-2, і ELF ELFMATIC CVT, і MOPAR CVTF 4. Всі ці рідини виготовляють за рахунок одні виробничих потужностей і наділяють фактично однаковими властивостями. Єдина відмінність. масло розливають в різні каністри під відповідними етикетками.

  А що каже сам виробник? У документації до Nissan Qashqai можна знайти наступну інформацію: для автомобілів, випущених до 2013 року, з варіатором JF011e ідеально підходить продукт CVTF-J1 (Nissan NS-2, кому як зручніше) або CVTF-J4 (Nissan NS-3), а для авто вироблених в 2013 році і після підходить тільки CVTF-J4 (Nissan NS-3). Не потрібно шукати на автомобільному ринку продукцію від Jatco. Все варіатори від цієї компанії надходять у виробничі цехи Nissan без будь-якої трансмісійноїрідиною. Первинну ATF в вузол коробки передач заливає безпосередньо виробник транспортного засобу. При цьому Nissan не виготовляють масло, а набувають в даному випадку Nissan NS-2 або NS-3 у концерну Total. Цікавий момент: автовласники Mitsubishi набувають ATF для варіатора свого автомобіля марки Nissan. різниця у вартості між Nissan NV-2 і Mitsubishi QUEEN CVTF-J1 становить приблизно 35-45%.

  Як часто слід міняти масло в варіаторі?

  Зауважимо, що інтенсивність утворення стружки залежить не від пробігу варіатора, а від стилю водіння. Часті пробуксовки, різкі старти зі світлофора, серйозні навантаження на двигун і варіатор відразу ж після початку руху згубно позначаються на стані вузла. Жоден виробник не в силах назвати оптимальні терміни заміни трансмісійного масла. Найчастіше мова про рекомендованої періодичності, але ж ніхто з виробників авто не знає, в яких умовах відбувається експлуатація конкретної машини. Тому нерідко від досвідчених водіїв і кваліфікованих фахівців можна почути відповідь на головне питання про зміну масла: «Чим частіше, тим краще». Також неможливо передбачити, в який саме момент часу магніти варіатора перестануть вловлювати потрібний для підтримки стабільної роботи трансмісії обсяг стружки. Пам’ятайте: часта заміна робочих рідин в системі автомобіля сприяє збереженню закладених виробником технічних параметрів транспортного засобу.

  Це ж стосується і трансмісійного масла. Чим частіше буде міняти рідину в вариаторе, тим довше і стабільніше пропрацює бесступенчатая автоматична коробка передач. При цьому зі зміною робочої рідини в обов’язковому порядку повинна відбуватися чистка піддону і зміна фільтра тонкого очищення. Фільтр грубої очистки під час першої зміни ATF можна просто промити і назад встановити в піддон вузла. Але переконайтеся в тому, що фільтруючий елемент здатний виконувати свою основну задачу. фільтрувати. В ідеалі заміна масла в варіаторі для щодо нових автомобілів повинна проходити раз в 50-60 тисяч кілометрів. В авто з пробігом понад 100 000 кілометрів подібну роботу слід виконувати хоча б раз в 35-40 тисяч кілометрів пробігу. Вся справа в тому, що в вариаторе з солідним пробігом стружка утворюється набагато швидше, ніж в новому вузлі. З цієї причини чистка магнітів і заміна ATF в таких авто повинна виконуватися точно в строк.

  Відгуки автовласників

  Відгуки автовласників Nissan Qashqai зайвий раз підтверджують, що дволітровий позашляховик з CVT. досить надійний, якісний автомобіль. Головне в догляді за коробкою передач. своєчасне реагування навіть на самі незначні несправності. Зволікання може коштувати надто дорогою, адже куди простіше усувати невелику поломку, ніж згодом ремонтувати повністю всю коробку в зборі. Nissan NS-2 і NS-3. масло для варіатора Nissan Qashqai, відповідне найкращим чином. Оптимальний термін заміни. раз в 50-60 тисяч кілометрів пробігу. Але, чим старше автомобіль, тим частіше повинна відбуватися заміна ATF.

  Ремонт і несправності варіатора Nissan Qashqai

  Незважаючи на те, що варіатори вважаються досить надійними, на автомобілях Nissan Qashqai з ними якось відразу не склалося. Було два масових виходу з ладу подібних вузлів: в 2012 і 2014 роках. У той же час, нові прошивки допомогли виправити дану ситуацію. Зараз пристрої працюють коректно, так що немає ніякої потреби турбуватися про їх надійності. Тим більше, що компанія-виробник надає гарантію аж до 100 тисяч кілометрів пробігу. Торгова марка Jacto, яка поставляє КПП для Ніссана, гарантує якісну роботу КПП до 120 тисяч кілометрів.

  У сьогоднішній статті ми з вами поговоримо які варіатори ставлять на Nissan Qashqai, через що вони виходять з ладу і як продовжити життя коробки передач цього автомобіля

  Який варіатор встановлюють на Nissan Qashqai

  На Nissan Qashqai з автоматичною КПП (коробкою передач) встановлена ​​варіаторная трансмісія нового покоління, розроблена японським виробником спільно з фахівцями «Jatco». При налаштуванні цієї системи інженери «Nissan» брали за основу трансмісію «Multitronic» від «Audi».

  Традиційні кліноременниє CVT нового покоління доповнені вдосконаленими компонентами, які дозволять зменшити розмір всієї системи на 10% і значно полегшать вагу агрегату. Далі, коротко розглянемо принцип роботи варіатора Nissan.

  Принцип функціонування вариаторной коробки передач полягає в одночасній зміні розмірів діаметрів ведучого і веденого валів. Розміри діаметрів змінюються за допомогою спеціального приводу в залежності від режимів роботи двигуна. Коли автомобіль рушає з місця, провідний вал коробки має мінімальний діаметр, а ведений вал. максимальний.

  У разі розгону транспортного засобу, при збільшенні числа обертів двигуна, діаметр ведучого вала CVT починає збільшуватися. Одночасно зменшується діаметр веденого вала, в результаті чого зменшується передавальне число. У разі якщо машина розганяється по дорозі, CVT підтримує оптимальні обороти, що забезпечує найбільшу потужність і відмінну динаміку авто.

  Яке краще масло підходить для варіатора Nissan Qashqai

  Часто власники автомобілів Nissan Qashqai задаються питанням, яке масло краще підходить для варіаторних коробок? Постараємося зараз відповісти на це питання.

  Тож почнемо. Масло в варіатор Nissan Qashqai буває лише двох видів. Це трансмісійна рідина Nissan CVT Fluid NS-2 або Nissan CVT Fluid NS-3, а також аналоги цих рідин від інших виробників.

  Як вже було сказано вище, масло в варіатор Нісан Qashqai має відповідати допуску NS-2 або NS-3. Так яке ж потрібно? У більш ранні моделі Nissan Qashqui підходить масло NS-2, а в останні. рідина NS-3. З цим будемо розбиратися детально.

  • Для Nissan Qashqai J 10 відмінно підійде масло: Трансмісійна рідина Nissan CVT Fluid NS-2 Артикул: 0.946 л. 999MP-NS200P / 4 л. KLE52-00004 / 20 л. KLE52-00002. Обсяг для повної заміни 8,3 л.
  • Nissan Qashqai2 JJ10 Трансмісійна рідина Nissan CVT Fluid NS-2. Артикул: 0.946 л. 999MP-NS200P / 4 л. KLE52-00004 / 20 л. KLE52-00002. Обсяг для повної заміни 8,3 л.
  • Nissan Qashqai J11E: Трансмісійна рідина Nissan CVT Fluid NS-3 Артикул: 0.946 л. 999MPNS300P / 4 л. KLE53-00004 / 20 л. KLE53-00002. Обсяг для повної заміни 7,4 л

  Отже, ми розібралися з питанням яке і скільки масла лити в варіатор Nissan Qashqai.

  Основні причини виходу з ладу варіатора на Nissan Qashqai

  Як ми вже говорили, що ще не всі вірять в надійність воротарів. Існує думка, що вони дуже примхливі, а ремонтувати їх не доцільно через дорожнечу комплектуючих. Офіційні дилери практично не займаються ремонтом, в більшості випадків поламаний варіатор просто змінюється на новий, вартість якого шокує власників. До речі така ж доля чекає і володарів звичайних гідромеханічних «автоматів». Незважаючи на це окремі майстерні, скориставшись ситуацією, що склалася, освоїли ремонт воротарів. Інформація від одного з представників такого сервісу була використана при написанні даної публікації, яка сподіваємося, розставить всі крапки i. Більшою мірою варіатори фірми Jatco можна зустріти на автомобілях концерну «Renault. Nissan», одна з поширених моделей. JF011E. Такий варіатор найчастіше встановлюється на Nissan Х-Trail в Т-31 кузові, а також на «Qashqai» і «Teana». Виробник Renault укомплектовує JF011E автомобілі «Megane», «Латітюд», «флюенсу», «Сценик» і «Колеос».

  Також варіатори фірми Jatco часто використовують для своїх моделей компанія Mitsubishi. (Lancer, Outlander) і французькі виробники соплатформенних кросоверів Citroen C-Crosser і Peugeot 4008. Але і це ще не все. Jeep Compass, Suzuki Kizash, Dodge Caliber, теж мають в своєму оснащенні варіатори Jatco JF011E. Саме на прикладі цієї моделі розповімо, які хвороби зустрічаються в безступінчатих трансмісіях.

  Самостійна діагностика варіатора Nissan Qashqai

  Перш ніж приступити до діагностики варіатора, двигун і трансмісія повинні бути прогріті в русі. Деякі автомобільні інструкції вимагають підключення Consult і перевірки температурного датчика в вариаторной коробці. Напруга там повинно перевищувати 0,9В. Простіше кажучи, потрібно проїхати кілька кілометрів перед діагностуванням варіатора. Послідовність дій при підготовці до самостійної діагностики вариаторной коробки наступна:

  • Прогріти в русі автомобіль.
  • Вимкнути всі споживачі електричної енергії акумуляторної батареї.
  • Акумулятор в справному стані з зарядом більше 12 В.
  • Відсутні сигналізації, які розривають штатні ланцюга.
  • Селектор коробки передач переведений в положення «P». Parking.

  Порядок проведення діагностики вариаторной коробки передач:

  • Вставте ключ в замок і поверніть в положення ON. включено.

  Повинні загорітися контрольні лампи на приладовій панелі. Процедуру провести швидко двічі OFF- ON. OFF. ON. OFF. залишити вимкненим.

  • Включити запалювання, коли селектор коробки селектор передач в положенні P і включити запалювання. Почекати, поки загориться лампочка CVT (Sport) на пару секунд і потім відразу відключити запалювання.
  • Затисніть на педаль гальма і переведіть селектор в «D». Drive.
  • Увімкніть запалювання.
  • Відпустіть педаль гальма і переведіть ручку селектора в положення L.
  • Одночасно повністю вичавіть педалі гальма і газу, і переведіть селектор знову в D.
  • Відпустіть обидві педалі.

  Спочатку буде стартовий імпульс в 2 секунди, як при включенні запалювання, потім лампа починає блимати 10 раз, в цей час треба дивитися на спалаху. Якісь із них будуть короткі приблизно в півсекунди, якісь довші, близько секунди. Давайте припустимо, що процедура самодіагностики не відкривається з яких-небудь причин.

  Якщо варіатор знаходиться постійно в аварійному режимі, тоді спочатку перевірте стан обмоток Step Motor на роз’ємі коробки під акумулятором. Через даний роз’єм можна продіагностувати все внутрішні електронні вузли варіатора. У разі їх заміни доведеться злити масло і зняти піддон з фільтром.

  Якщо несправність складна і не завжди проявляється в русі, тоді виміри необхідно проводити з зовнішніх датчиків показань швидкості і безпосередньо в русі. На легкових автомобілях цей роз’єм розташовується, як правило в центрі торпедо. На мінівенах. під бардачком з пасажирської сторони ближче до лівої стійки.

  Якщо автомобіль рухається в аварійному режимі варіатора як на прогрітому, так і на холодному моторі, тоді є велика ймовірність, що з ладу вийшов Step Motor (стався обрив обмотки). Несправність, яка виникає після прогріву. це датчики обертання. У такому випадку потрібно все розібрати для доступу до ЕБУ і відправитися активно поїздити хвилин десять. Як тільки пройшло цей час, підключіть прилад і подивіться сигнали.

  Якщо варіатор починає буксувати, тоді перевірте тиск в порту і напруга на датчику тиску в режимі Stall Test. Це допоможе дізнатися багато про стан вариаторной коробки. Щоб не пересуватися на «бочці з порохом», якщо ви придбали стару машину на вариаторе, пробіг якої досяг вже критичного числа, при першому ж ТО поміняйте коробку, щоб не псувати собі життя неспокійними думками.

  Як перевірити масло в варіаторі Nissan Qashqai

  Для того, щоб на Nissan Qashqai перевірка рівня рідини в вариаторе була точною, встановить автомобіль на рівній горизонтальній поверхні. Мотор повинен працювати на холостому ходу, тобто глушити двигун не слід. Не відпускаючи педаль гальма, слід послідовно прогнати селектор за всіма положеннями. P, R, N, D. Затримка на кожній з позицій повинна становити близько 5-10 секунд.

  Після цього прогону необхідно встановити селектор в режим P, після чого можна відпустити педаль гальма.

  Вилазьте з машини і відкривайте капот. Вам необхідно витягти щуп з заливної горловини варіатора. Для тих, хто жодного разу не робив цього, слід знати, що горловина відзначена написом “TRANSMISSION”, а на деяких модифікаціях. CVT. Для звільнення щупа, слід натиснути на фіксатор на щупі і розблокувати його.

  Якщо ви залізли під капот з порожніми руками, доведеться повернутися в машину і взяти ганчір’я. Щуп потрібно насухо витерти. Прослідкуйте, щоб на ньому не залишилося дрібних частинок матерії. Ганчір’я повинна бути чистою і сухою, щоб виключити потрапляння бруду і води. Краще не проводити перевірку під час дощу або в снігопад, що може також призвести до потрапляння в рідину вологи.

  Після очищення щупа його слід опустити назад в горловину до упору, залишити на нетривалий час і повторно вийняти щуп. Слідкуйте за засувкою: вона повинна розташовуватися так, щоб щуп НЕ клацнули. На його кінці ви побачите сліди. Вони і вказують на рівень. Так проводиться на Nissan Qashqai перевірка рівня рідини в вариаторе.

  У нормі рідина доходить до середньої величини між мінімальною і максимальною позначкою, нанесеної на поверхні щупа, тобто закінчення масляної частині розташовується в діапазоні hot. Якщо такої позначки на щупі ви не бачите, значить, шукайте позначки іншого роду. Це може бути:

  add. 1pt; do not. full. max. Після перевірки слід опустити щуп назад в горловину до упору так, щоб спрацювала засувка. На цьому перевірка закінчена.