Як зняти моторчик двірників на Priora

Доопрацювання склоочисників на Priora

Власники “Пріори” відзначають два недоліки системи очищення лобового скла: повільна робота двірників і 4 робочих ходу двірників при включенні омивача, коли досить було б двох. У статті розглянуто причини цих недоліків і наведені шляхи їх вирішення шляхом доопрацювання склоочисника “Пріори”.

зняти, моторчик, двірників, priora

Заміна трапеції двірників на Priora

Для ремонту трапеції Пріори потрібно ремкомплект, за допомогою якого заміна моторчика або тяг трапеції не займе багато часу. В першу чергу для заміни моторчика на Priora потрібно підготувати підкапотний простір: від’єднати акумуляторну клему зі знаком «-», зняти ліву частину шумоізоляції і відвести в сторону розширювальний бак. З ремкомплекта склоочисників Пріори спочатку будуть потрібні плоска і хрестова викрутки, а також картина «на 10».

Як зняти трапецію двірників на Lada Priora

 • В арці лівого колеса спереду відкрутити дві гайки, якими знизу кріпиться кронштейн розширювального бака за допомогою головки «на 10». У руховому відсіку відкрутити два болта верхнього кріплення, використовуючи ту ж головку «на 10» і зняти кронштейн.
 • Віджати фіксатор і від’єднати колодку від проводки моторчика.
 • За допомогою хрестоподібної викрутки викрутити шуруп верхнього кріплення обігрівача.
 • За допомогою головки «на 10» відкрутити болт і гайку кріплення обігрівача, після чого зняти очищувач лобового скла, віджимаючи верхню частину обігрівача.
 • Далі потрібно додати тег розташування кривошипа щодо кронштейна, якщо потрібно повністю зняти моторчик склоочисників Пріори.

Установка трапеції склоочисника на ВАЗ-2170 відбувається в зворотному порядку. Потрібно включити моторчик за допомогою подрулевого перемикача, потім вимкнути і почекати, поки вал електромотора зупиниться. Далі слід встановити кривошип по мітці, зробленої до цього.

Як прискорити роботу двірників “Пріори

Проблема повільної роботи двірників проявляється з плином часу. Швидкість може знизитися в кілька разів, склоочисники починають рухатися повільно навіть по мокрому склу, залитому дощем. Причин несправності три:

 • несправність двигуна;
 • погана робота шарнірів двірників;
 • проблеми з електроживленням двигуна.

Несправність двигуна може полягати в зносі щіток або підшипників. Але двигун двірників досить надійний, тому частіше причина в шарнірах або електроживлення.

Налагодити роботу шарнірів можна за допомогою якісної мастила. Для цього треба зняти трапецію з моторчиком, промитий шарнірні з’єднання і нанести мастило, що не густіє при низьких температурах.

Проблеми електроживлення вирішує доопрацювання схеми склоочисників “Пріори”. У схемі включення двірників є безліч електроз’єднань контактів, які з часом окислюються. В результаті відбувається падіння напруги, що подається на електродвигун двірників, і він не розвиває необхідну потужність.

Доопрацювання двірників “Пріори” шляхом установки пятіконтактний електромагнітного реле, яке мінімізує втрати струму в ланцюзі харчування.

 • 5-контактна реле. 3 шт.;
 • 5-контактний роз’єм моторчика реле;
 • круглі клеми. 5 шт.;
 • провід перетином 2,5 мм.

Схема підключення передбачає установку трьох реле в розрив проводів перед моторчиком склоочисника і не вносить змін штатну проводку авто (рисунок 1). В результаті напруга, що подається до двигуна через контакти і вимикачі двірників, управляє лише включенням реле, які без втрат подають на двигун напруга бортової мережі.

Особливу увагу потрібно приділити ізоляції проводів контактів. Блок реле потрібно встановити у відповідний пластиковий футляр і закрити отвори, щоб запобігти потраплянню вологи, яка може викликати окислення контактів і поломку реле.

Таким чином вирішується проблема повільної роботи моторчика двірників.

При користуванні омивачем вітрового скла “Пріори” двірники роблять чотири проходу замість двох, як на більшості авто. Перші два циклів двірники соскребают бруд і воду зі скла, а останні пару циклів двірники рухаються по сухому склу. В результаті відбувається прискорений знос гумок, а на склі з’являються подряпини. Виправити цей “баг” може доопрацювання склоочисника “Пріори”. Вона полягає в доопрацюванні реле склоочисника, після якої кількість помахів зменшиться.

Робота вимагає мінімальних навичок поводження з паяльником, щоб зуміти зробити заміну одного резистора в реле.

Для модернізації реле двірників знадобляться:

 • резистор 40-70 кОм;
 • викрутка або ніж;
 • паяльник;
 • припій;
 • каніфоль.

Кількість рухів двірників при включенні омивача залежить від одного з резисторів в схемі реле. Його опір одно 141 кОм, а для двох циклів необхідний резистор приблизно 51 кОм.

Щоб модернізувати реле, необхідно виконати такі дії:

 • зняти реле двірників з панелі запобіжників;
 • ножем або викруткою розкрити і розібрати реле;
 • нагріти паяльник;
 • випаять резистор 140 км;
 • припаяти на на місце, що звільнилося резистор 40-70 кОм (при більшому опорі двірники можуть робити 3-4 ходу замість 2);

Примітка: якщо немає резистора відповідного номіналу, можна замінити його послідовним або паралельним з’єднанням резисторів відповідного номіналу. Наприклад, припаяти послідовно два з’єднаних резистора по 20 кОм (вийде 40 кОм) або два паралельно з’єднаних резистора по 100 кОм (вийде 50 кОм).

 • зібрати корпус реле;
 • встановити реле на панель запобіжників;
 • перевірити працездатність реле, короткочасно включивши омивач скла.

Доопрацювання склоочисника “Пріори” завершена. Двірники стануть виконувати два ходу.

Також можна встановити додатковий регулятор паузи між рухами двірників на основі змінного резистора. Для цього знадобляться:

 • дроти;
 • роз’єми “тато” і “мама”;
 • змінний резистор.

Щоб встановити регулятор, необхідно виконати такі дії:

Ремонт дворников 100% (стеклоочистителей) Лада Приора с кондиционером ТО своими руками

 • припаяти до резистору два дроти;
 • встановити на кінці проводів роз’єми “тато” і “мама”;
 • розібрати кожух рульової колонки;
 • знайти жовтий провід із зеленою смугою;
 • витягнути роз’єм дроти з колодки;
 • один провід, що йде від змінного резистора, підключити до колодки, інший. до наконечника відключеного від неї жовто-зеленого проводу;
 • закріпити змінний резистор в доступному місці (наприклад, на рульовій колонці);
 • зібрати кожух колонки.

Така доопрацювання двірників “Пріори” нездійсненна на автомобілях “люкс”.класу, оснащених датчиками дощу.

Зняття трапеції склоочисника в зборі з мотором на Priora

Насамперед необхідно зняти важелі двірників, а також ущільнювальну гумку верхньої частини капота. Після цього за допомогою тонкого ножа піддягаємо декоративні заглушки, під якими знаходяться гвинти кріплення жабо.

Під цими заглушками відвертаємо гвинти кріплення жабо.

Тепер варто знову-таки з лівого боку відкрутити кілька гвинтів кріплення утеплювача до жабо, як це показано на фото нижче.

Після чого можна знімати одну частину жабо:

Замена моторчика и трапеции дворников на Приоре

Також, послаблюємо болт хомута на тонкому шлангу розширювального бачка і виводимо його з отвору в утеплювачі:

Утеплювач моторного відсіку також кріпиться ще знизу, що не дуже добре видно, але на фото нижче цей гвинт досить добре видно.

Тепер можна піднімати розширювач вгору, і відводити в бік ділянку утеплювача, як це показано на фото нижче.

Тепер можна вже приступати до відвернення гайок кріплення і болтів мотора з трапецією. Зверху зліва:

А ось щоб дістатися до болта кріплення трапеції знизу по центру, необхідно попередньо відкрутити і зняти кронштейн кріплення розширювального бачка. Два болта кріплення знаходяться зверху, що видно на

Тепер майданчик можна знімати, і відкручувати останній болт кріплення трапеції Пріори.

Тепер акуратно витягаємо всю конструкцію в зборі, знаходячи потрібне положення, щоб трапеція не чіплявся за кузов і корпус обігрівача.

Ще залишається один момент. від’єднати колодку з джгутом проводів харчування.

Тепер вся трапеція в зборі з мотором знімається без будь-яких проблем.

Доопрацювання склоочисників на Priora

Власники “Пріори” відзначають два недоліки системи очищення лобового скла: повільна робота двірників і 4 робочих ходу двірників при включенні омивача, коли досить було б двох. У статті розглянуто причини цих недоліків і наведені шляхи їх вирішення шляхом доопрацювання склоочисника “Пріори”.

Заміна моторедуктора склоочисника на Priora

Для заміни безпосередньо самого моторчика двірників необхідно в першу чергу зробити позначку положення планки трапеції щодо її корпусу. Це потрібно для того, щоб назад встановити її в такому ж порядку. Далі слід відкрутити 3 болти, за допомогою який кріпиться електродвигун і центральну гайку за допомогою ключа на 13. Після цього можна зняти моторчик і замінити на новий, якщо це необхідно. Оригінальна трапеція коштує від тисячі рублів, новий моторедуктор. від двох тисяч рублів.

Заміна мотора склоочисника на Priora

Щоб замінити безпосередньо сам моторчик двірників, необхідно насамперед відзначити положення планки трапеції щодо її корпусу, щоб потім все встановити в такому ж порядку.

Відкручуємо три болта кріплення мотора:

І центральну гайку за допомогою ключа на 13 мм. Знімаємо мотор і виробляємо його заміну на новий в разі потреби.

Установка відбувається в зворотній послідовності. за оригінал виробництва Автоваз. За мотор доведеться заплатити не менше 2000 рублів.

Заміна мотора склоочисника на Priora

Щоб замінити безпосередньо сам моторчик двірників, необхідно насамперед відзначити положення планки трапеції щодо її корпусу, щоб потім все встановити в такому ж порядку.

Відкручуємо три болта кріплення мотора:

І центральну гайку за допомогою ключа на 13 мм. Знімаємо мотор і виробляємо його заміну на новий в разі потреби.

Установка відбувається в зворотній послідовності. за оригінал виробництва Автоваз. За мотор доведеться заплатити не менше 2000 рублів.

Розмір і кріплення двірників

Розмір щітки склоочисника встановлюється на Priora дорівнює 500 мм або 20 дюймів, даний розмір однаковий для обох двірників.

Тип кріплення двірника. «гачок» (HOOK), тобто кінець металевої частини склоочисника загнутий в гачок на якому фіксується щітка.

кріплення HOOK

На автомобіля з типом кузова хетчбек і універсал встановлюється двірник заднього скла. Принцип кріплення заднього двірника Пріори аналогічний передньому. «гачок».

Розмір щітки заднього двірника на хетчбек і універсал дорівнює 330 мм.

безкаркасні

За зовнішнім виглядом такі щітки схожі на спойлер, виконаний з пластика і гуми, а всередині них є дві металевих пластини, призначення яких полягає у фіксації прогумованого леза. На кінцях щіток можуть розташовуватися пластикові заглушки, а в центрі конструкції розташований фіксатор. Завдяки відсутності каркаса такі двірники не можуть заледенеть в мороз. Безкаркасний вид також досить популярний серед споживачів, оскільки такі щітки працюють з меншим шумом. Крім того, при необхідності автовласник зможе самостійно здійснити заміну щіток пристрої.

Конструкція бескаркасного очищувача

Як підібрати двірники

Залишилися якісь питання, задаємо нижче в коментарях або на каналі під відео!

Заміна моторчика двірників на Priora.

Автомобіль вітчизняного виробництва автопрому. завжди мати приємно аудиторії певної. Ті хто не боїться труднощів обтяжливого практично і володіння постійного догляду за даними авто назвою під LADA Priora.

У даній ситуації хочеться дуже рассказать- приділити час і цю цю всю писанину про роботу склоочисника, трапецію або. На багатьох автомобілях імпортного виробництва працюють двірники в досить швидкому режимі хоч він хоч переривчастий постійний незалежно від вологості скла. справа Все в моторчик і запасі потужності який свою виконає роботу на сто відсотків.

На наших варто автомобілях моторчик потужність якого чесно слабенька сказати. Двірники працюю повільно тим відволікають самим при русі а якщо дощ мрячить просто вони взагалі тягнутися по склу. А навіть іноді просто заїдають і зупиняються, таке в житті моєї на жаль було 1 раз і як Priora на раз брата що і спонукало до цього Вирішити.

дії цю проблему можна помінявши новий на моторчик рідний, або на 2012 рік 80. Але отримати ось досконалого результату навіть з новим НІКОЛИ НЕ МАЄ мотором виходить, тому що міняєш мило на шило. Ми підемо більш досвідченим шляхом ми моторчик встановимо з японського автомобіля, який купимо на 1000 за розборі рублів або 30, такий моторчик надійний більш навіть після терміну експлуатації в 10 працювати. І років він буде виключно швидко якісно і речі. надійно кажучи вартість моторчика в 30 дорівнює всіх у приблизно містах центральної Росії. В даному купили ми разі моторчик в місті Самара.

Щоб трапеції до дістатися мотора доведеться небагато повозитися і обхідних неозброєний інструментом, типу викруток і ключів, інструмент спец в даному випадку не потрібний. Знімаємо з моторного боку (з права) відсіку жабо, Папон, знявши попередньо самі двірники. Коротше розбираємо що все заважає що б зняти трапецію, далеко це не складно і описувати весь процес стану я не поетапно. І з приводу фото. їх викладу в процесі від розбирання початку. установки до кінцевого результату. І лише на важливих самих поставлю нумерацію і зроблю Accent в Після.

тексті того як зняли трапецію буде потрібно зняти. від’єднати рідної моторчик з Моторчик. редуктором японський на рідні пази природно не підійде не багато доведеться переробити додаткове кріплення керуючись моторчика двома важливими аргументами. Це співвісності дотримання по центру. І кута установки мотора, то коли є ші го будете ставити назад що б він ні в що не вперся. Комбінацій кріплень дуже все і багато вони різні як це вирішити. зробити доведеться за місцем. тут вже я сподіваюся на кмітливість вашу і завзятість. У даній ситуації переварили пластини-то 2 які по краях моторчика і звичайну шайбу. кріплення Точок мінімум три! І щоб стояв по як центру стара вісь так і нова. кріплення Місця японських моторчиков не такі як на ймовірність і російських що ви купите моторчик який просто вам підійде дорівнює нулю.

Йдемо поп далі приводу ексцентрика (огляд. Фото на імовірніше) він лещатах за все повинен залишитися рідний як так посадочне місце по діаметру буде відрізнятися 99% від російського, а це важливо якщо маркітаніть станете з ексцентриком від пріори то ризикуєте провернути осі на шлицевую. а це буде капець. Шліци ексцентрик і сточатся буде провертатися на осі редуктора. що так ексцентрик залишаємо рідний.

Його це довжина дуже важливий момент, справа в що те від довжини залежить хід роботи двірників ваших по лобовому склу, їли довжина відрізнятися буде допустимо на 5мм, вони будуть частина чистити вашого капота, і простору за лобовим Так))). стеком що доведеться зробити як на Посадочне. фото місце кульки залишається з рідного японського моторчика. його просто відламали потім центрам їх по поставили і знову приварили. Тільки потрібно зробити це дуже точно інакше прийдеться знову переробити. але вже після тесту (((. Якщо місце посадочне від трапеції відрізняється то ставте рідне Коротше. Пріоровскій кажучи довжина ексцентрика по осях повинна кріплення залишитися такою як була.

є Якщо питання з приводу збору за механічної пишіть відразу відповім в докладному вигляді як описав, зможу ніби все детально але бувають коли моменти є питання. цього просто Як.

неминуче все кріплення приварені йдемо електричної до далі частини. досить цікавою і як дуже виявилося простий момент. У моторчика японського видно як практично завжди 4 дроти контакту в один, і фішці може виходити у вигляді окремої повз по клеми фішки, але не завжди таке буває.

2 контакт. плюсова клема на для 9вольт повільного постійного режиму, для режиму переривчастого.

3 контакт- плюсова клема для моторчика поштовху в робоче положення на 9вольт переривчастого або режиму другого положення постійного режиму. подається Цей через реле. він короткочасний і служить тільки повторюю для початку обертання.

4 контакт- клема плюсова 12 вольт для постійного швидкого так і обертання ж цю клему потрібно буде для під’єднати режиму клавіші (на себе) на цій є клеми плюс завжди. навіщо він там ви дивлячись зрозумієте на картинку з пронумерованими контактами.

І ще моторчик кожен своєрідний і група контактів під зібрана себе, вони всі ці 4 контакту різному по розташовані від Тайота або нісана, і з цього я їх став не нумерувати на фото щоб вас не обманювати. розписав Просто на 1-2-3-4 але всі вони мають одні і ті ж моторчик.

На функції від пріори 5ть контактів. не лякайтеся і не провід 5й панікуйте на всіх типах моторчиках Priora і це 2110 додаткова маса, її прикручують на корпус моторчика самого або ще буває додаткова вона фішка теж йде на масу.

Як будь визначити проводу виходять від фішки автомобіля?

визначити Простіше тестером для цього від’єднуємо моторчика від фішку і приєднуємо тестер, один провід на інший масу до контактів по черговості, далі включаємо положення першого двірників (переривчастий режим) приєднуємо по контакти черзі і шукаємо переривання плюса, потім 2й другому на завмер положенні, шукаємо 9вольт. це друге буде положення двірників, дроти помічаємо, і шукаємо природно 12 вольт третього положення постійного режим, обертання клавіші (на себе) шукаємо тим же шляхом досвідченим. Також на одному з контактів повинен постійний бути плюс.

Так, як визначити контактів групу на виході фішки ми розібралися, тепер як розберемося це зробити на новому надійному моторчик японському. Там 4 клеми як я вже можливо і говорив окремий провід який виходить з моторчика самого по мимо фішки. це проведення вольт 12 буде постійного обертання. Решта 4 шт. в фішці них з один маса, залишається три. Їх також визначити можна методом тику, або йти досвідченим вже більше тією дорогою. Але так як ми вже заморочили нормально, ми пішли більш досвідченим шляхом, ми групу розкрили контактів щоб розібратися що так одне і за як зробити ревізію якщо потрібно. До це жаль сфотать ми забули і з цього розібрали і моторчик сфотать від пріори, там по групі контактів саме теж що і будь-якому іншому моторчик. японському хоч хоч американському хоч китайською.

хочу Також додати що визначити де контакти які можна і іншими шляхами хто на здатний що справа не сильно складне в результаті все виходити просто і логічно. І відразу дам не порада великий при покупці моторчика краще маленький беріть. Ми ставили великий типу хотіли потужності запас взяти максимальний, але він виявився не багато возитися і завеликий з ним довелося набагато більше. знали б Якщо то взяли б маленький, по потужності вони як))) однакові чи не дивно і при монтажі все просто більш

Отже дивимося на картинку на контакт цей 2. на номер контакт плюс 9вольт подається через постійно реле, коли контакт доходить до харчування обриву викладає і моторчик зупинятися, але щоб поштовх отримати до обертання через реле плюс на секунди частки подає напругу на контакт номер 1, зсувається моторчик по колу і постійним 9вольт плюсом на номер контакті 2 продовжує обертання до обриву контакту. На номер контакт 3 повинно подаватися напруга 12 вольт обертання постійного, він без обриву і буде працювати і ваші обертати двірники в дуже швидкому режимі ньому на поки буде харчування.

Доопрацювання склоочисників на Priora

Власники “Пріори” відзначають два недоліки системи очищення лобового скла: повільна робота двірників і 4 робочих ходу двірників при включенні омивача, коли досить було б двох. У статті розглянуто причини цих недоліків і наведені шляхи їх вирішення шляхом доопрацювання склоочисника “Пріори”.