Як перевірити генератор на працездатність ВАЗ

Як перевірити генератор на працездатність ВАЗ 2107

Генератор. одне з найважливіших пристроїв автомобіля. Без нього стає неможливим нормальне функціонування всіх блоків, вузлів і приладів, яким потрібна електрична енергія. Після запуску двигуна автогенератор включається на запітиванія бортової мережі, а також на зарядку акумуляторної батареї. Важливо стежити і періодично перевіряти натяг ременя генератора. Від цього залежить не тільки термін служби самого ременя, а й нормальна зарядка акумуляторної батареї. При неправильному регулюванні ремінь може прослизати, в результаті чого буде вироблятися недостатня напруга. У такій ситуації акумуляторна батарея не отримуватиме необхідний заряд і з часом може розрядитися (як правильно зарядити акумулятор).

У разі виникнення будь-яких проблем з електроживленням перше питання, яке постає перед водієм. як перевірити роботу генератора. Зрозуміло, ідеальний варіант провести діагностику на СТО. Однак, наприклад, якщо після тривалої стоянки в гаражі автомобіль не завівся шукати не варто відразу ж шукати трос для буксирування. Нижче ми докладно розповімо, як перевірити генератор звичайним тестером (або, іншими словами, мультиметром).

Для перевірки нам знадобиться мультиметр і, бажано, помічник (сусід, друг або навіть, в крайньому випадку, дружина). Варто зазначити, що тестер, мультиметр і авометр. це фактично одне і те ж пристрій, відмінності полягають лише в додаткових функціях.

Послідовність дій1. Спочатку необхідно перевірити реле генератора. Перенапруження в бортовій мережі автомобіля здатне вивести з ладу різні прилади. Для підтримки правильної різниці потенціалів використовується реле-регулятор. Детально опишемо, як перевірити регулятор напруги генератора. Мультиметр перемикаємо в режим вимірювання напруги. Заводимо автомобіль. На клемах АКБ або виходах генератора заміряємо величину напруги. Правильне значення має бути в діапазоні 14-14.2 В. Натискаємо на акселератор (тут знадобитися допомога помічника). Величина напруження не повинна змінитися більш ніж на 0.5В. Якщо значення заміряних параметрів відрізняються від наведених, це говорить про неправильну роботу реле-регулятора.2. Перевіряємо діодний міст, що складається з шести діодів. З них три можна назвати «позитивними», а три. «негативними». Половина діодів має масу на аноді, а решта. на катоді. Для перевірки переводимо мультиметр в режим «звуку». Якщо замкнути контакти щупів, буде чутний писк. Перевіряємо кожен діод в обох напрямках. Писк повинен бути чутний тільки в одному. Якщо діод звонится в обидві сторони. значить, він пробитий і його потрібно міняти. Бажано в такому випадку зробити заміну відразу всього моста.3. Перевіряємо статор генератора. Даний блок виконаний у вигляді порожнього металевого циліндра. Усередині покладена обмотка генератора. Для перевірки потрібно попередньо від’єднати від діодного моста висновки статора. Оглядаємо стан обмотки. Не повинно бути підгоряння і механічних пошкоджень. Переводимо тестер в режим вимірювання опору. Перевіряємо обмотку на пробій. З цією метою заміряємо опір між корпусом статора і будь-яким з висновків обмотки. Значення має бути якомога більшою, в ідеалі. прагнуть до нескінченності. Якщо тестер показує менше 50 КОм. значить, автогенератор скоро вийде з строя.4. Перевіряємо ротор генератора. Цей вузол виконаний у вигляді металевого стержня, на який намотується обмотка. На одному з кінців стрижня знаходяться кільця. За ним ковзають щітки генератора. Витягуємо ротор і оглядаємо стан обмотки і підшипників. Перевіряємо мультиметром цілісність обмотки. Заміряємо опір між контактними кільцями. Його значення має бути порядку декількох Ом. У разі короткого замикання (опір близько нуля) або обриву ланцюга потрібна заміна ротора.

Дана інструкція допоможе успішно виявити генератора несправності в польових умовах. Вищеописаний алгоритм може з успіхом застосовуватися як на більшості сучасних автомобілів, так і на вітчизняних ВАЗ 2106, 2107, 2114 і т.д. головна умова. напруга бортової мережі 12В.

В автомашині є два джерела живлення. це акумулятор і генератор. Перший живить електричний ланцюг тоді, коли двигун не працює. Другий. коли двигун уже запущено. У цьому випадку акумулятор переходить в режим споживача електричного струму і поповнює витрачену енергію для запуску двигуна.

генератор, працездатність

На практиці досить часто зустрічаються несправності того чи іншого джерела живлення. Виявляються вони часто однаково. Стартер відмовляється розкручувати двигун, в результаті мотор не запускається. При запущеному двигуні спалахує контрольна лампочка на щитку приладів з іконкою акумулятора. Вона вказує, що з’явилася несправність і не заряджається.

ретельна прозвонка

Для цього відкрутіть кріпильні болти випрямного блоку, від’єднайте мідні дроти обмотки статора і зніміть діодний міст з генератора. Тепер можна перевірити індивідуально кожен напівпровідник. Перед перевіркою бажано промити стабілізатор проточною водою, використовуючи щітку середньої жорсткості, а потім ретельно висушити. Для швидкої сушки цілком підійде фен для волосся.

Один з щупів тестера закріпіть на диодной пластині, другий підключіть до центрального висновку кожного діода, закріпленого на цій пластині. Потім поміняйте щупи місцями. В одному випадку мультиметр повинен показати нескінченність, в іншому. номінальний опір, рівне приблизно 570-590 Ом. Випрямлячі вважаються несправними, якщо:

 • У першому і другому вимірі (коли змінили полярність) показання мультиметра однакові;
 • Опір діодів більше або менше номінальних значень.

З другої пластиною діодного моста зробіть ті ж дії. Якщо виявлена ​​несправність одного або декількох діодів, простіше буде замінити випрямний блок цілком. Правда, трапляються умільці, які змінюють вийшли з ладу діоди окремо, але така робота вимагає певного досвіду і вправності.

Як перевірити генератор мультиметром

Діодний міст генератора можна перевірити мультиметром, але також можна також скористатися стендом, яким перевіряли регулятор.

Але перед цим, перш за все, не знімаючи випрямний міст з генератора, підключіть червоний провід тестера до клеми 30 генератора, а чорний провід. до корпусу. Режим роботи тестера виставте на прозвонку (іконка діода). Якщо його немає, то ставте на 1-2 кОм. Мультиметр повинен показувати нескінченність. Якщо показання інші, діодний міст несправний.

Потім перевірте випрямлячі струму на пробій. Позитивний (червоний) щуп залиште на клеми 30, негативним торкніться болтів кріплення моста по черзі. Дисплей мультиметра у всіх випадках повинен видавати нескінченність, будь-які інші означають пробою.

Далі позитивний щуп підключіть до болтів кріплення моста, а негативний до корпусу генератора. В цьому випадку тестер також повинен видавати нескінченність.

Але на практиці такої перевірки найчастіше буває недостатньо. У більшості випадків потрібно більш детально продзвонити генератор.

Перевірка генератора на машині

В першу чергу потрібно подивитися, чи цілий ремінь генератора. Якщо він не порваний, тоді перевіряється натяг ременя. Потім черга за акумулятором. Тестером (мультиметром) заміряємо напруга на клемах. Воно повинно бути в районі 12-12,7 вольт. Якщо все нормально, запускаємо двигун. Якщо батарея розряджена, заряджаємо і знову заводимо мотор.

Заміряємо напруга на клемах акумуляторної батареї (АКБ). Воно повинно бути в заданих межах, звичайно від 13,2 до 14,5 вольт. Але на сучасних автомобілях ці межі можуть відрізнятися. Якщо є керівництво по експлуатації, то можна ознайомитися з ним. Відхилення від заданих значень в будь-яку сторону свідчить про несправність. Ці відхилення можуть бути трьох видів:

 • Відсутність зарядного струму. генератор не працює.
 • Зарядний струм є, але нижче мінімального значення. йде недостатній заряд АКБ.
 • Напруга вище максимального значення. перезаряд АКБ.

Всі три випадки свідчать про існуючу несправності в системі електричного постачання автомобіля. потрібно провести комплексну перевірку генератора.

Але перед цим проведіть візуальний огляд всіх проводів і кабелів, які йдуть від генератора до акумулятора. Не повинно бути видимих ​​пошкоджень, обривів і окислення електропроводки. Обов’язково перевірте клеми на акумуляторі, стартер і генератор. Вони повинні бути чистими і сухими. Будь-які окислення, іржу і бруд треба почистити. Нерідко це допомагає відновити втрачений контакт і автомобіль починає працювати, як належить. Якщо ж це не допомогло, приступаємо до детальній перевірці.

Прозвонка реле-регулятора

Підключіть до мережі блок живлення, обережно ручкою регулятора починайте піднімати напругу. Одночасно з цим стежте за показаннями мультиметра. Лампочка на самому початку не повинна горіти, але в міру підняття напруги повинна спалахнути, спочатку в пів-накалу і в міру додавання яскравість повинна збільшуватися.

Проверка генератора ваз без мотора

При досягненні позначки в 14,5 вольт регулятор повинен спрацювати, відсікаючи напруга. Лампочка після цього повинна згаснути. Прийнято вважати, що стабілізатор робочий, якщо він відсікає ток на значеннях від 14,2 до 14,8 вольт. Якщо ж це відбувається на більш низьких або більш високих показниках, то регулятор напруги несправний. А також реле несправне, якщо відсікання струму відсутня зовсім.

У разі несправності реле міняємо його на нове. Якщо ж воно справно, продовжуємо перевірку.

Використання мультиметра

Для подальшої перевірки краще зняти генератор з автомобіля. В першу чергу зніміть з генератора реле-регулятор і перевіряємо його. Для перевірки стабілізатора напруги знадобляться мультиметр і зарядний пристрій з регулюється напругою. Краще буде замість зарядного пристрою використовувати блок живлення. Регулювання напруги від 0 до 16 вольт буде цілком достатньо.

Плюс блоку живлення з’єднайте з регулятором. зазвичай це вставне з’єднання «тато». Мінус чіпляйте до мінуса, він зазвичай виводиться на вухо кріплення реле. Червоний дріт тестера з’єднайте з плюсовим проводом блоку живлення, чорний. з мінусом. До щіток підключіть два зачищених дроти, по одному на кожну. До іншим попередньо зачищені кінців приєднується лампочка (її можна на час перевірки зняти з задніх ліхтарів автомобіля). Стенд для перевірки готовий.

Перевірка обмоток якоря і статора

При подальшій перевірці потрібно повністю розібрати генератор. В першу чергу візуально перевірте якір. Кільця щіток не повинні мати почернений, відколів і зносу бігових доріжок. Почорніння і невелике зношування можна зачистити наждачним шкіркою-нулевкой. Кільця, які мають глибокі канавки, потрібно замінити або. якщо дозволяє товщина кілець. проточити на токарному верстаті.

Обмотка якоря не повинна явно пахнути гаром. Колір обмотки повинен бути однорідним, не мати ушкоджень і розривів. Для перевірки обмотки якоря на обрив знадобиться мультиметр. Виставте режим роботи на прозвонку або замір опору і підключіть щупи до щітковим кільцям. Опір обмотки має бути в межах 3-5 Ом. Потім один щуп залиште на кільці, інший з’єднайте з корпусом. Дисплей мультиметра повинен показати нескінченність.

Статор генератора діагностується після вилучення з корпусу. В першу чергу проведіть візуальний огляд. Не повинно бути видимих ​​пошкоджень дроту і її ізоляції. Потім дріт тестера з’єднайте з корпусом статора. Другим проводом торкніться висновків по черзі. Їх всього три. Тестер повинен бути в режимі прозвонки. Якщо на дисплеї нескінченність, то це говорить про справність статора.

Подальша перевірка полягає в діагностиці обмоток. Опір всіх трьох обмоток повинно бути однаковим.

Перед складанням генератора потрібно перевірити і при необхідності замінити підшипники. При провертанні вони не повинні підклинювати або видавати скрип. Це говорить про те, що вони сильно зношені і незабаром вони вийдуть з ладу. Тому їх краще відразу замінити.

Перевірка автомобільного генератора 9412.37011. Перевіряємо обмотки статора генератора 9412.3701: а) прикладаючи щупи омметра до контактних кілець ротора, перевіряємо обмотку збудження на відсутність обриву. Опір справної обмотки збудження має бути 5-10Ом;

б) під’єднуючи щупи омметра до будь-якого контактному кільцю і до ротора генератора, перевіряємо обмотку збудження на відсутність замикання на «масу». При справній обмотці ротора омметр повинен показати нескінченно великий опір.

Перевіряємо обмотки статора генератора 9412.3701: а) по черзі під’єднуючи щупи омметра до висновків обмотки статора генератора, перевіряємо обмотку на обрив. При відсутності обриву обмотки статора генератора омметр буде показувати малий опір (близько 10Ом);

б) приєднавши щупи омметра до будь-якого висновку обмотки і до статора, перевіряємо обмотку статора на відсутність замикання на «масу».Якщо короткого замикання немає, то омметр повинен показати нескінченно великий опір.

Перевіряємо діодний міст генератора Зауваження:Справний напівпровідниковий діод проводить електричний струм тільки в одному напрямку. Діод несправний, якщо він не проводить струму або проводить струм в обох напрямках

а) приєднуємо щуп позитивного висновку омметра (в режимі перевірки діодів) до загальної шині допоміжних діодів (1), а щуп негативного висновку. висновку перевіряється діода (2). Справний діод не повинен пропускати струм (опір прямує до нескінченності);

б) змінюємо щупи тестера місцями. Якщо діод справний, омметр повинен показати наявність опору (кілька сотень Ом). Аналогічно перевіряємо два інших допоміжних діода;

в) приєднуємо щуп негативного висновку омметра до пластини діодного моста генератора, в яку запресований перевіряється діод, а щуп позитивного висновку. висновку діода. Справний діод не повинен пропускати струм (опір прямує до нескінченності);

г) міняємо щупи тестера місцями. Якщо діод справний, то омметр повинен показати опір в кілька сотень Ом).

Аналогічно перевіряємо інші силові діоди діодного моста генератора.4. Перевіряємо регулятор напруги: а) оглядаємо щітки регулятора напруги, переконуємося в їх рухливості. Якщо щітки обламані або сильно зношені (виступають з щіткотримача не більше ніж на 5 мм), або їх підклинює в щіткотримачі. регулятор напруги необхідно замінити; б) для перевірки регулятора напруги збираємо найпростішу схему (див. Рис. Схема перевірки реле регулятор напруги). До «масі» регулятора напруги проводом приєднуємо негативний висновок джерела живлення, а до його висновку. положітельний.Контрольную лампу підключаємо до щіток регулятора напруги.

попередження!При приєднанні до регулятора напруги проводів, які подають напругу, суворо дотримуйтесь полярності. Неправильне під’єднання проводів виведе регулятор напруги з ладу.

Вольтметром контролюємо напруга, що подається на регулятор напруги;

схема перевірки реле регулятора напруги генератора: 1. мультиметр (в режимі вольтметра); 2. контрольна лампа; 3. «маса» регулятора напруги; 4. висновок регулятора напруги; 5. щітки

в) включаємо блок живлення і подаємо напругу 13В на регулятор напруги. Контрольна лампа повинна спалахнути, бо свідчить про те, що при такій напрузі в бортовій мережі автомобіля ВАЗ 2107 струм збудження буде надходити на обмотку ротора генератора;

Как проверить ГЕНЕРАТОР на автомобиле (ВАЗ)

При використанні матеріалів посилання на 2107club.ru обов’язкове

Прозвонка реле-регулятора

Підключіть до мережі блок живлення, обережно ручкою регулятора починайте піднімати напругу. Одночасно з цим стежте за показаннями мультиметра. Лампочка на самому початку не повинна горіти, але в міру підняття напруги повинна спалахнути, спочатку в пів-накалу і в міру додавання яскравість повинна збільшуватися.

При досягненні позначки в 14,5 вольт регулятор повинен спрацювати, відсікаючи напруга. Лампочка після цього повинна згаснути. Прийнято вважати, що стабілізатор робочий, якщо він відсікає ток на значеннях від 14,2 до 14,8 вольт. Якщо ж це відбувається на більш низьких або більш високих показниках, то регулятор напруги несправний. А також реле несправне, якщо відсікання струму відсутня зовсім.

У разі несправності реле міняємо його на нове. Якщо ж воно справно, продовжуємо перевірку.

Як перевірити генератор мультиметром

Діодний міст генератора можна перевірити мультиметром, але також можна також скористатися стендом, яким перевіряли регулятор.

Але перед цим, перш за все, не знімаючи випрямний міст з генератора, підключіть червоний провід тестера до клеми 30 генератора, а чорний провід. до корпусу. Режим роботи тестера виставте на прозвонку (іконка діода). Якщо його немає, то ставте на 1-2 кОм. Мультиметр повинен показувати нескінченність. Якщо показання інші, діодний міст несправний.

Как проверить генератор ВАЗ

Потім перевірте випрямлячі струму на пробій. Позитивний (червоний) щуп залиште на клеми 30, негативним торкніться болтів кріплення моста по черзі. Дисплей мультиметра у всіх випадках повинен видавати нескінченність, будь-які інші означають пробою.

Далі позитивний щуп підключіть до болтів кріплення моста, а негативний до корпусу генератора. В цьому випадку тестер також повинен видавати нескінченність.

Але на практиці такої перевірки найчастіше буває недостатньо. У більшості випадків потрібно більш детально продзвонити генератор.

ретельна прозвонка

Для цього відкрутіть кріпильні болти випрямного блоку, від’єднайте мідні дроти обмотки статора і зніміть діодний міст з генератора. Тепер можна перевірити індивідуально кожен напівпровідник. Перед перевіркою бажано промити стабілізатор проточною водою, використовуючи щітку середньої жорсткості, а потім ретельно висушити. Для швидкої сушки цілком підійде фен для волосся.

Один з щупів тестера закріпіть на диодной пластині, другий підключіть до центрального висновку кожного діода, закріпленого на цій пластині. Потім поміняйте щупи місцями. В одному випадку мультиметр повинен показати нескінченність, в іншому. номінальний опір, рівне приблизно 570-590 Ом. Випрямлячі вважаються несправними, якщо:

 • У першому і другому вимірі (коли змінили полярність) показання мультиметра однакові;
 • Опір діодів більше або менше номінальних значень.

З другої пластиною діодного моста зробіть ті ж дії. Якщо виявлена ​​несправність одного або декількох діодів, простіше буде замінити випрямний блок цілком. Правда, трапляються умільці, які змінюють вийшли з ладу діоди окремо, але така робота вимагає певного досвіду і вправності.

Як перевірити генератор на працездатність ВАЗ 2107

Генератор. одне з найважливіших пристроїв автомобіля. Без нього стає неможливим нормальне функціонування всіх блоків, вузлів і приладів, яким потрібна електрична енергія. Після запуску двигуна автогенератор включається на запітиванія бортової мережі, а також на зарядку акумуляторної батареї. Важливо стежити і періодично перевіряти натяг ременя генератора. Від цього залежить не тільки термін служби самого ременя, а й нормальна зарядка акумуляторної батареї. При неправильному регулюванні ремінь може прослизати, в результаті чого буде вироблятися недостатня напруга. У такій ситуації акумуляторна батарея не отримуватиме необхідний заряд і з часом може розрядитися (як правильно зарядити акумулятор).

У разі виникнення будь-яких проблем з електроживленням перше питання, яке постає перед водієм. як перевірити роботу генератора. Зрозуміло, ідеальний варіант провести діагностику на СТО. Однак, наприклад, якщо після тривалої стоянки в гаражі автомобіль не завівся шукати не варто відразу ж шукати трос для буксирування. Нижче ми докладно розповімо, як перевірити генератор звичайним тестером (або, іншими словами, мультиметром).

Для перевірки нам знадобиться мультиметр і, бажано, помічник (сусід, друг або навіть, в крайньому випадку, дружина). Варто зазначити, що тестер, мультиметр і авометр. це фактично одне і те ж пристрій, відмінності полягають лише в додаткових функціях.

Послідовність дій1. Спочатку необхідно перевірити реле генератора. Перенапруження в бортовій мережі автомобіля здатне вивести з ладу різні прилади. Для підтримки правильної різниці потенціалів використовується реле-регулятор. Детально опишемо, як перевірити регулятор напруги генератора. Мультиметр перемикаємо в режим вимірювання напруги. Заводимо автомобіль. На клемах АКБ або виходах генератора заміряємо величину напруги. Правильне значення має бути в діапазоні 14-14.2 В. Натискаємо на акселератор (тут знадобитися допомога помічника). Величина напруження не повинна змінитися більш ніж на 0.5В. Якщо значення заміряних параметрів відрізняються від наведених, це говорить про неправильну роботу реле-регулятора.2. Перевіряємо діодний міст, що складається з шести діодів. З них три можна назвати «позитивними», а три. «негативними». Половина діодів має масу на аноді, а решта. на катоді. Для перевірки переводимо мультиметр в режим «звуку». Якщо замкнути контакти щупів, буде чутний писк. Перевіряємо кожен діод в обох напрямках. Писк повинен бути чутний тільки в одному. Якщо діод звонится в обидві сторони. значить, він пробитий і його потрібно міняти. Бажано в такому випадку зробити заміну відразу всього моста.3. Перевіряємо статор генератора. Даний блок виконаний у вигляді порожнього металевого циліндра. Усередині покладена обмотка генератора. Для перевірки потрібно попередньо від’єднати від діодного моста висновки статора. Оглядаємо стан обмотки. Не повинно бути підгоряння і механічних пошкоджень. Переводимо тестер в режим вимірювання опору. Перевіряємо обмотку на пробій. З цією метою заміряємо опір між корпусом статора і будь-яким з висновків обмотки. Значення має бути якомога більшою, в ідеалі. прагнуть до нескінченності. Якщо тестер показує менше 50 КОм. значить, автогенератор скоро вийде з строя.4. Перевіряємо ротор генератора. Цей вузол виконаний у вигляді металевого стержня, на який намотується обмотка. На одному з кінців стрижня знаходяться кільця. За ним ковзають щітки генератора. Витягуємо ротор і оглядаємо стан обмотки і підшипників. Перевіряємо мультиметром цілісність обмотки. Заміряємо опір між контактними кільцями. Його значення має бути порядку декількох Ом. У разі короткого замикання (опір близько нуля) або обриву ланцюга потрібна заміна ротора.

Дана інструкція допоможе успішно виявити генератора несправності в польових умовах. Вищеописаний алгоритм може з успіхом застосовуватися як на більшості сучасних автомобілів, так і на вітчизняних ВАЗ 2106, 2107, 2114 і т.д. головна умова. напруга бортової мережі 12В.

В автомашині є два джерела живлення. це акумулятор і генератор. Перший живить електричний ланцюг тоді, коли двигун не працює. Другий. коли двигун уже запущено. У цьому випадку акумулятор переходить в режим споживача електричного струму і поповнює витрачену енергію для запуску двигуна.

На практиці досить часто зустрічаються несправності того чи іншого джерела живлення. Виявляються вони часто однаково. Стартер відмовляється розкручувати двигун, в результаті мотор не запускається. При запущеному двигуні спалахує контрольна лампочка на щитку приладів з іконкою акумулятора. Вона вказує, що з’явилася несправність і не заряджається.

Використання мультиметра

Для подальшої перевірки краще зняти генератор з автомобіля. В першу чергу зніміть з генератора реле-регулятор і перевіряємо його. Для перевірки стабілізатора напруги знадобляться мультиметр і зарядний пристрій з регулюється напругою. Краще буде замість зарядного пристрою використовувати блок живлення. Регулювання напруги від 0 до 16 вольт буде цілком достатньо.

Плюс блоку живлення з’єднайте з регулятором. зазвичай це вставне з’єднання «тато». Мінус чіпляйте до мінуса, він зазвичай виводиться на вухо кріплення реле. Червоний дріт тестера з’єднайте з плюсовим проводом блоку живлення, чорний. з мінусом. До щіток підключіть два зачищених дроти, по одному на кожну. До іншим попередньо зачищені кінців приєднується лампочка (її можна на час перевірки зняти з задніх ліхтарів автомобіля). Стенд для перевірки готовий.

Перевірка генератора на машині

В першу чергу потрібно подивитися, чи цілий ремінь генератора. Якщо він не порваний, тоді перевіряється натяг ременя. Потім черга за акумулятором. Тестером (мультиметром) заміряємо напруга на клемах. Воно повинно бути в районі 12-12,7 вольт. Якщо все нормально, запускаємо двигун. Якщо батарея розряджена, заряджаємо і знову заводимо мотор.

Заміряємо напруга на клемах акумуляторної батареї (АКБ). Воно повинно бути в заданих межах, звичайно від 13,2 до 14,5 вольт. Але на сучасних автомобілях ці межі можуть відрізнятися. Якщо є керівництво по експлуатації, то можна ознайомитися з ним. Відхилення від заданих значень в будь-яку сторону свідчить про несправність. Ці відхилення можуть бути трьох видів:

 • Відсутність зарядного струму. генератор не працює.
 • Зарядний струм є, але нижче мінімального значення. йде недостатній заряд АКБ.
 • Напруга вище максимального значення. перезаряд АКБ.

Всі три випадки свідчать про існуючу несправності в системі електричного постачання автомобіля. потрібно провести комплексну перевірку генератора.

Але перед цим проведіть візуальний огляд всіх проводів і кабелів, які йдуть від генератора до акумулятора. Не повинно бути видимих ​​пошкоджень, обривів і окислення електропроводки. Обов’язково перевірте клеми на акумуляторі, стартер і генератор. Вони повинні бути чистими і сухими. Будь-які окислення, іржу і бруд треба почистити. Нерідко це допомагає відновити втрачений контакт і автомобіль починає працювати, як належить. Якщо ж це не допомогло, приступаємо до детальній перевірці.

Перевірка обмоток якоря і статора

При подальшій перевірці потрібно повністю розібрати генератор. В першу чергу візуально перевірте якір. Кільця щіток не повинні мати почернений, відколів і зносу бігових доріжок. Почорніння і невелике зношування можна зачистити наждачним шкіркою-нулевкой. Кільця, які мають глибокі канавки, потрібно замінити або. якщо дозволяє товщина кілець. проточити на токарному верстаті.

Обмотка якоря не повинна явно пахнути гаром. Колір обмотки повинен бути однорідним, не мати ушкоджень і розривів. Для перевірки обмотки якоря на обрив знадобиться мультиметр. Виставте режим роботи на прозвонку або замір опору і підключіть щупи до щітковим кільцям. Опір обмотки має бути в межах 3-5 Ом. Потім один щуп залиште на кільці, інший з’єднайте з корпусом. Дисплей мультиметра повинен показати нескінченність.

Статор генератора діагностується після вилучення з корпусу. В першу чергу проведіть візуальний огляд. Не повинно бути видимих ​​пошкоджень дроту і її ізоляції. Потім дріт тестера з’єднайте з корпусом статора. Другим проводом торкніться висновків по черзі. Їх всього три. Тестер повинен бути в режимі прозвонки. Якщо на дисплеї нескінченність, то це говорить про справність статора.

Подальша перевірка полягає в діагностиці обмоток. Опір всіх трьох обмоток повинно бути однаковим.

Перед складанням генератора потрібно перевірити і при необхідності замінити підшипники. При провертанні вони не повинні підклинювати або видавати скрип. Це говорить про те, що вони сильно зношені і незабаром вони вийдуть з ладу. Тому їх краще відразу замінити.

Перевірка автомобільного генератора 9412.37011. Перевіряємо обмотки статора генератора 9412.3701: а) прикладаючи щупи омметра до контактних кілець ротора, перевіряємо обмотку збудження на відсутність обриву. Опір справної обмотки збудження має бути 5-10Ом;

б) під’єднуючи щупи омметра до будь-якого контактному кільцю і до ротора генератора, перевіряємо обмотку збудження на відсутність замикання на «масу». При справній обмотці ротора омметр повинен показати нескінченно великий опір.

Перевіряємо обмотки статора генератора 9412.3701: а) по черзі під’єднуючи щупи омметра до висновків обмотки статора генератора, перевіряємо обмотку на обрив. При відсутності обриву обмотки статора генератора омметр буде показувати малий опір (близько 10Ом);

б) приєднавши щупи омметра до будь-якого висновку обмотки і до статора, перевіряємо обмотку статора на відсутність замикання на «масу».Якщо короткого замикання немає, то омметр повинен показати нескінченно великий опір.

Перевіряємо діодний міст генератора Зауваження:Справний напівпровідниковий діод проводить електричний струм тільки в одному напрямку. Діод несправний, якщо він не проводить струму або проводить струм в обох напрямках

а) приєднуємо щуп позитивного висновку омметра (в режимі перевірки діодів) до загальної шині допоміжних діодів (1), а щуп негативного висновку. висновку перевіряється діода (2). Справний діод не повинен пропускати струм (опір прямує до нескінченності);

б) змінюємо щупи тестера місцями. Якщо діод справний, омметр повинен показати наявність опору (кілька сотень Ом). Аналогічно перевіряємо два інших допоміжних діода;

в) приєднуємо щуп негативного висновку омметра до пластини діодного моста генератора, в яку запресований перевіряється діод, а щуп позитивного висновку. висновку діода. Справний діод не повинен пропускати струм (опір прямує до нескінченності);

г) міняємо щупи тестера місцями. Якщо діод справний, то омметр повинен показати опір в кілька сотень Ом).

Аналогічно перевіряємо інші силові діоди діодного моста генератора.4. Перевіряємо регулятор напруги: а) оглядаємо щітки регулятора напруги, переконуємося в їх рухливості. Якщо щітки обламані або сильно зношені (виступають з щіткотримача не більше ніж на 5 мм), або їх підклинює в щіткотримачі. регулятор напруги необхідно замінити; б) для перевірки регулятора напруги збираємо найпростішу схему (див. Рис. Схема перевірки реле регулятор напруги). До «масі» регулятора напруги проводом приєднуємо негативний висновок джерела живлення, а до його висновку. положітельний.Контрольную лампу підключаємо до щіток регулятора напруги.

попередження!При приєднанні до регулятора напруги проводів, які подають напругу, суворо дотримуйтесь полярності. Неправильне під’єднання проводів виведе регулятор напруги з ладу.

Вольтметром контролюємо напруга, що подається на регулятор напруги;

схема перевірки реле регулятора напруги генератора: 1. мультиметр (в режимі вольтметра); 2. контрольна лампа; 3. «маса» регулятора напруги; 4. висновок регулятора напруги; 5. щітки

в) включаємо блок живлення і подаємо напругу 13В на регулятор напруги. Контрольна лампа повинна спалахнути, бо свідчить про те, що при такій напрузі в бортовій мережі автомобіля ВАЗ 2107 струм збудження буде надходити на обмотку ротора генератора;

генератор, працездатність

При використанні матеріалів посилання на 2107club.ru обов’язкове

підказки автомобіля

Власне про них я вже вам казав зверху, якщо генератор відмовляється працювати, то це легко помітити навіть всередині салону.

 • Всі сучасні машини будуть сигналізувати контрольної лампою. «червоний акумулятор» на панелі приладів. Якщо горить або навіть моргає. то в цьому немає нічого хорошого, потрібно відразу ж реагувати інакше розряд не за горами.
 • Слабке світіння всіх приладів. «Контрольна лампа» може і перегоріти, а ось якщо ви помітили що прилади стали світити тьмяно, то це означає. що машина працює від АКБ, а не від генератора. Знову ж потрібно перевіряти.
 • Обрив ременя. Якщо залізли під капот, а там побачили обрив ременя, який крутить генератор, значить ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕВІРЯТИ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ! Інакше знову ж можна вбити свою батарею.

Це все очевидні несправності, але буває таке. що акумулятор здох і начебто все нормально, але щось всередині «гризе». а не генератор чи? Як перевірити легко і швидко на машині, не знімаючи? Питання? І тут все досить легко

Калькулятор перекладу сили струму в потужність

Перекласти скільки ампер у квт онлайн. Калькулятор перекладу сили струму ампер в потужність ват

Автомобільний генератор є головним джерелом енергії в бортовій мережі і при його неполадки або виході з ладу на одному акумуляторі довго не проїдеш. Саме тому так важливо контролювати працездатність генератора.

У більшості випадків перевірити генератор автомобіля своїми руками не складе труднощів, оскільки на якому б авто ви не перевіряли, принцип один і той же. Але все ж, багато автовласників часто задаються питанням: як перевірити генератор мультиметром або підручними засобами?

Далі розберемо детальніше як перевірити генератор в гаражних умовах без спеціальних стендів, які використовуються на СТО.

Як перевірити діодний міст (випрямляч)

Перевірка діодів проводиться методом виміру опору і виявлення провідності. Оскільки діодний міст складається з двох пластин, то перевіряємо відразу одну, а потім іншу. Тестер повинен показувати провідність діодів лише в одному напрямку. Тепер трохи докладніше: один щуп тестера тримаємо на клеми «», а іншим по черзі перевіряємо висновки діодів, а потім міняємо місцями щупи (в одному випадку має бути великий опір, а іншому ні). Потім точно таким же чином поступаємо і з іншою частиною мосту.

Хоча б один негідний діод призводить до виходу з ладу всього діодного моста і дає недозаряд АКБ.

Є два 100% способу, які особисто я вам раджу.

1) Перевірка з мультиметром. Звичайно, не у всіх він є, але справедливості заради варто відзначити, що це досить поширений девайс і скажемо у вашого батька. сусіда. друга, він «по-любому» буде. Для початку заміряємо на непрацюючому двигуні, на клемах батареї, нормальне напруга повинна бути близько 12,5. 12,7В., В ідеалі.

Запускаємо автомобіль, не газу, і не включаємо ніякі електричні прилади. при працюючому двигуні заміряємо напруга, воно повинно бути в межах 13,8. 14,5 Вольта.

Однак на сучасних авто, де напхане багато електроніки виробники запевняють. що 14,8 Вольта ЦЕ ТАКОЖ НОРМАЛЬНИЙ ПОКАЗНИК. Про це трохи нижче. Далі підключаємо навантаження. фари, пічка, обігрів заднього скла, протитуманні фари, магнітола, після цього напруга повинна трохи просісти. але не нижче 13,7. 14,0В. Якщо воно нижче, скажімо в 12,8. 13В, то значить генератор не працює, потрібно його перевіряти.

Нормальна напруга акумулятора. 12,5. 12,7В

Після пуску машини. 13,8. 14,5В, на деяких сучасних авто. 14,8В

Після включення максимального навантаження, має бути. 13,7. 13,8 В

Якщо напруга нижче. 13В, терміново ПЕРЕВІРИТИ ГЕНЕРАТОР

2) Старий дідівський метод. Майже на всіх машинах так можна перевіряти, причому цей метод робочий на всі 100%. Але робити потрібно все дуже акуратно. Отже. запускаємо двигун, включаємо не надто велике навантаження (наприклад, фари або підігрів заднього скла). І на робочому двигуні нам потрібно зняти мінусову клему з АКБ, відкручується все ключем на «10». Знімаємо її і прибираємо в сторону, можна просто підняти над клемою.

Якщо машина продовжує впевнено працювати, фари не потусклі, то значить ваш генератор на 100% робочий. Якщо машина відразу ж стихла, то значить. генератор на 100% не робочий і терміново потрібно його дивитися. Так я перевіряв ще на ВАЗ 2101 і зараз працює на моєму Aveo.

Як перевірити регулятор напруги

Регулятор перевіряється в разі недозаряд або перезарядження акумулятора. Замір напруги виробляється на оборотах воно повинно знаходитися в межах 14,4. 15В.

Крім цього можна перевірити опір конденсатора регулятора (в момент приєднання щупів тестера воно повинно зменшуватися до прагнення до нескінченності).

На знятому регуляторі напруги генератора оглядають стан щіток і проводять перевірку справності за допомогою лампочки 12В і постійної напруги. Тобто до щіток потрібно підключити лампочку, а на плюсову клему і масу регулятора подати 12В (лампочка повинна горіти, а при збільшенні напруги понад 15В згаснути).

Як перевірити генератор на машині, не знімаючи. Мультиметром і без нього докладний відео

Що ж не так давно я писав статтю про перевірку акумулятора навантажувальною вилкою, власне це відбувається з двох причин, коли акумулятор вже здихає і його потрібно перевірити, і коли батарея нова його також потрібно протестувати перед покупкою. Але чи завжди справа в АКБ? Чому раптом він може вийти з ладу, одна справа. якщо це зима і йому реально складно працювати, інша справа, якщо літо і він взагалі не «мур-мур». ТАК ще й на панелі приладів, починає зрідка моргати датчик акумуляторної батареї, або постійно горить! В таких ситуаціях не варто бігти «сломя» голову за новим АКБ, для початку потрібно встановити причину, по якій вона вийшла з ладу, адже в 50% випадків це може бути саме генератор. Причому перевірку досить легко зробити не знімаючи з машини, давайте докладніше

 • Чому генератор виходить з ладу?
 • підказки автомобіля
 • Перевірити, не знімаючи з машини
 • перезаряд батареї
 • ВІДЕО ВЕРСІЯ.

Дійсно хлопці, у мене дуже багато знайомих, які спочатку бігли за новою батареєю, але пізніше і вона розряджалася в нуль. У справу в тому, що перед покупкою, ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно перевіряти генератор! Адже подумайте самі, якщо він не заряджає батарею (або взагалі немає заряду), то вона і розрядиться в нуль після дня. двох експлуатації, скажу більше її легко довести до глибокого розряду, що навіть для нового АКБ, дуже погано, втратите відразу близько 10 % ємності, А ВОНО ВАМ ПОТРІБНО? Тому повторю ще раз. ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕВІРКА ГЕНЕРАТОРА

Как_проверіть_генератор_на_работоспособность_ваз_2106

Генератор. одне з найважливіших пристроїв автомобіля. Без нього стає неможливим нормальне функціонування всіх блоків, вузлів і приладів, яким потрібна електрична енергія. Після запуску двигуна автогенератор включається на запітиванія бортової мережі, а також на зарядку акумуляторної батареї. Важливо стежити і періодично перевіряти натяг ременя генератора. Від цього залежить не тільки термін служби самого ременя, а й нормальна зарядка акумуляторної батареї. При неправильному регулюванні ремінь може прослизати, в результаті чого буде вироблятися недостатня напруга. У такій ситуації акумуляторна батарея не отримуватиме необхідний заряд і з часом може розрядитися (як правильно зарядити акумулятор).

У разі виникнення будь-яких проблем з електроживленням перше питання, яке постає перед водієм. як перевірити роботу генератора. Зрозуміло, ідеальний варіант провести діагностику на СТО. Однак, наприклад, якщо після тривалої стоянки в гаражі автомобіль не завівся шукати не варто відразу ж шукати трос для буксирування. Нижче ми докладно розповімо, як перевірити генератор звичайним тестером (або, іншими словами, мультиметром).

Для перевірки нам знадобиться мультиметр і, бажано, помічник (сусід, друг або навіть, в крайньому випадку, дружина). Варто зазначити, що тестер, мультиметр і авометр. це фактично одне і те ж пристрій, відмінності полягають лише в додаткових функціях.

Послідовність дій1. Спочатку необхідно перевірити реле генератора. Перенапруження в бортовій мережі автомобіля здатне вивести з ладу різні прилади. Для підтримки правильної різниці потенціалів використовується реле-регулятор. Детально опишемо, як перевірити регулятор напруги генератора. Мультиметр перемикаємо в режим вимірювання напруги. Заводимо автомобіль. На клемах АКБ або виходах генератора заміряємо величину напруги. Правильне значення має бути в діапазоні 14-14.2 В. Натискаємо на акселератор (тут знадобитися допомога помічника). Величина напруження не повинна змінитися більш ніж на 0.5В. Якщо значення заміряних параметрів відрізняються від наведених, це говорить про неправильну роботу реле-регулятора.2. Перевіряємо діодний міст, що складається з шести діодів. З них три можна назвати «позитивними», а три. «негативними». Половина діодів має масу на аноді, а решта. на катоді. Для перевірки переводимо мультиметр в режим «звуку». Якщо замкнути контакти щупів, буде чутний писк. Перевіряємо кожен діод в обох напрямках. Писк повинен бути чутний тільки в одному. Якщо діод звонится в обидві сторони. значить, він пробитий і його потрібно міняти. Бажано в такому випадку зробити заміну відразу всього моста.3. Перевіряємо статор генератора. Даний блок виконаний у вигляді порожнього металевого циліндра. Усередині покладена обмотка генератора. Для перевірки потрібно попередньо від’єднати від діодного моста висновки статора. Оглядаємо стан обмотки. Не повинно бути підгоряння і механічних пошкоджень. Переводимо тестер в режим вимірювання опору. Перевіряємо обмотку на пробій. З цією метою заміряємо опір між корпусом статора і будь-яким з висновків обмотки. Значення має бути якомога більшою, в ідеалі. прагнуть до нескінченності. Якщо тестер показує менше 50 КОм. значить, автогенератор скоро вийде з строя.4. Перевіряємо ротор генератора. Цей вузол виконаний у вигляді металевого стержня, на який намотується обмотка. На одному з кінців стрижня знаходяться кільця. За ним ковзають щітки генератора. Витягуємо ротор і оглядаємо стан обмотки і підшипників. Перевіряємо мультиметром цілісність обмотки. Заміряємо опір між контактними кільцями. Його значення має бути порядку декількох Ом. У разі короткого замикання (опір близько нуля) або обриву ланцюга потрібна заміна ротора.

Дана інструкція допоможе успішно виявити генератора несправності в польових умовах. Вищеописаний алгоритм може з успіхом застосовуватися як на більшості сучасних автомобілів, так і на вітчизняних ВАЗ 2106, 2107, 2114 і т.д. головна умова. напруга бортової мережі 12В.