Де стоїть реле поворотів на ВАЗ-2107

Покажчики поворотів, які використовуються в конструкції абсолютно будь-яких автомобілів, незалежно від їх моделі та марки, призначені для позначення маневру, що відбувається. Вони дають можливість іншим учасникам руху відразу ж дізнатися, що ви маєте намір повертати і цілком здатні запобігти дорожньо-транспортній пригоді.

Роботу покажчиків, а також їхнє миготіння при маневрі забезпечує реле поворотів. У моделі 2107 воно є електронним пристроєм, сконструйованим на напівпровідниках. Крім них, у конструкції приладу застосовується електромагніт, який розмикає та з’єднує контакти за певною схемою.

Симптоми несправності реле поворотів

Поворотники, як і реле, що забезпечує їхню коректну роботу, дають можливість мінімізувати ризики виникнення дорожньо-транспортних пригод при виконанні будь-яких маневрів. Саме тому потрібно постійно підтримувати їхній справний стан і своєчасно усувати будь-які несправності.

На вихід з ладу реле поворотів можуть вказувати такі симптоми, які можна виявити навіть без наявності досвіду та проведення діагностичних робіт:

 • поворотники не блимають, а горять у постійному режимі. Це свідчить про поломку електромагніта, який заклинило одному з двох положень. Швидше за все, може знадобитися заміна реле;
 • лампи поворотників мерехтять занадто швидко або, навпаки, занадто повільно. Ця проблема може бути викликана неправильно обраною потужністю джерел світла, проте перевірити працездатність реле не завадить;
 • поворотники взагалі не спрацьовують. Цілком можливо, що причиною поломки є перегорання лампочок, обрив електричного контакту або виходу з ладу запобіжника. Але якщо всі ці деталі працюють нормально, проблема криється в реле поворотів.

Дізнатись, що пристрій не працює, зовсім нескладно. Якщо при включенні поворотників не чутно характерних клацань, то, швидше за все, реле відмовило і потрібна його термінова заміна.

Розташування реле поворотів в автомобілях ВАЗ-2107

Щоб легко та швидко усувати будь-які несправності реле поворотів ВАЗ-2107, важливо знати, де стоїть цей пристрій. Його розташування залежить від модифікації даної моделі автомобіля:

 • у машинах з інжекторними двигунами реле розміщується в підкапотному просторі, спеціально призначеному монтажному блоці;
 • в карбюраторних “сімках” реле поворотів може знаходитися безпосередньо в салоні, за панеллю приладів. В даному випадку для отримання доступу до нього потрібно буде демонтувати торпеду, що займе значно більше часу.

Якщо реле поворотів стоятиме за панеллю приладів, можна спробувати гранично акуратно підчепити її за допомогою викрутки і максимально витягнути на себе.

Іноді довжини проводів виявляється досить, щоб витягти деталь і встановити нову.

Як зняти реле поворотів

Як ми вже згадували вище, на автомобілях з карбюраторним двигуном для демонтажу реле поворотів може знадобитися розбирання панелі приладів. Це досить тривала процедура, для проведення якої потрібний відповідний досвід.

На модифікаціях ВАЗ-2107 із більш сучасними інжекторними двигунами зняття реле поворотників виконується значно простіше:

 • відкриваємо капот і добираємось до монтажного блоку;
 • знаходимо реле;
 • підтягуємо пристрій і витягуємо його у напрямку догори;
 • відключаємо дроти, що з’єднують реле з бортовою мережею автомобіля.

Після цього можна швидко встановити нову деталь та надійно зафіксувати його в монтажному блоці.

Реле поворотників ВАЗ. діагностика та заміна своїми руками

Поворотники є мабуть дуже важливою частиною будь-якого транспортного засобу. Виконання маневрів на дорозі стає досить небезпечним завданням, якщо поворотники не працюють. За правильну роботу покажчиків поворотів відповідає реле поворотників та аварійної сигналізації ВАЗ 2107. Цей пристрій застосовується на всіх автомобілях класичного сімейства. Розглянемо, навіщо потрібно реле поворотників, як визначається несправність реле як і виконується його заміна?

Діагностика несправності реле покажчиків поворотів ВАЗ 2107

Якщо одного прекрасного дня поворотники припинили свою роботу. Настав час перевірити, що сталося і по можливості замінити несправну частину схеми. Про несправності реле поворотників можна дізнатися за деякими ознаками:

 • Поворотники горять, але не мерехтять. Це прямо вказує на поломку реле, а точніше його електромагнітної частини. У цьому випадку електромагніт замкнувся в одному з положень і не може повернутися у вихідний стан.
 • Поворотники моргають надто швидко або надто повільно. Таке може статися, але не лише з вини реле покажчиків повороту. Іноді швидкість мерехтіння ламп може змінюватися, якщо в поворотниках застосовуються лампи не тієї потужності, що належить заводу-виробнику. Тим не менш, встановлення нового реле як перевірка не завадить.
 • Поворотники не працюють зовсім. Це означає, що не моргають лампи покажчиків повороту, лампа на панелі приладів і відсутні відповідні клацання реле. Однак, як і в другому випадку, несправність не завжди стосується реле покажчиків повороту. Іноді причина полягає в несправності кнопки аварійної сигналізації.

Призначення реле поворотників та аварійної сигналізації

Всі знають, що покажчики поворотів та аварійна сигналізація у процесі своєї роботи моргають. Це необхідно для того, щоб привернути увагу решти учасників руху. Мерехтіння ламп неможливо сплутати з іншим сигналом, що подається за допомогою світлових приладів. За це явище відповідає невеликий пристрій під назвою реле покажчиків повороту. Крім мерехтіння поворотників, реле забезпечує ще одну функцію. створення необхідного звукового сигналу (клацання), який говорить про те, що покажчики повороту знаходяться в роботі.

На «ВАЗ» застосовувалося два типи реле, які відрізняються як за своїм пристроєм, так і за принципом дії.

 • Перший тип є реле електромагнітного типу, яке кріпиться в підкапотному просторі автомобіля. Основою для роботи електромагнітного теплового реле служить спеціальна струна з ніхрому, яка, нагріваючись і остигаючи, замикає та розмикає ланцюг покажчиків повороту. Дані типи реле застосовувалися на ранніх моделях «класичного» сімейства: ВАЗ 2101-2102 та ВАЗ 2103.
 • Другий тип реле став застосовуватись на автомобілях ВАЗ 2106 і вище. Він є електронною схемою, побудованою на напівпровідникових елементах схеми. Крім напівпровідників, до складу реле входить ще й електромагніт, який виконує функції замикання та розмикання. Частота спрацьовування електромагніту (або мерехтіння ламп) досягається за допомогою “ключа”, або спеціальної електронної схеми.

Все реле ваз 2101-2107

знаходиться, реле, поворотників, 2107

Заміна реле поворотників та аварійної сигналізації ( Відео)

Після виявлення будь-яких з перерахованих несправностей, обов’язково слід замінити реле покажчиків повороту. Залежно від модифікації (карбюратор або інжектор) розташування реле-переривника може помітно відрізнятися. Карбюраторні автомобілі ВАЗ 2107 мають на увазі монтаж реле за панеллю приладів в салоні автомобіля. Однак, починаючи з інжекторного двигуна, реле може розташовуватись у монтажному блоці у підкапотному просторі.

READ  Заміна радіатора грубки Opel Astra j

Для того, щоб зняти реле, що знаходиться в монтажному блоці, досить просто підчепити його і потягнути вгору. Після цього на його місце встановлюється новий елемент.

У випадку з реле, що знаходиться за панеллю справи набагато складніше. Перед зняттям реле необхідно підчепити приладову панель за допомогою викрутки і зняти її. Якщо дозволяє довжина проводів, можна відтягнути її на деяку відстань, але якщо вони занадто короткі, рекомендується витягнути штекери і відкрутити трос приводу спідометра. Панель відкладіть убік, а від реле від’єднайте контактні дроти. Тепер відкрутіть масу від переривника і зніміть його. На місце старого реле встановіть нове та вставте контактні дроти. Після цього проведіть складання приладової панелі та встановіть її на штатне місце. На цьому заміна реле поворотників завершена.

Це все, що потрібно знати про реле поворотників.

Де знайти реле на ВАЗ-2107

Де знаходиться пристрій, що відповідає за уривчасте функціонування сигналу поворотів? Розташовуватися релюшка може у двох місцях на ВАЗ-2107: у монтажному блоці плі за панеллю приладів.

У карбюраторних “сімках” виріб знаходиться за панеллю приладів в салоні автомобіля, а в інжекторних. на монтажному блоці, який знаходиться під капотом. Конструктивно переривник є коробочкою з контактами зовні. Виріб не підлягає ремонту, тому при виході з ладу потрібно здійснити його заміну.

Реле поворотів на ВАЗ-2107

У кожному автомобілі є сигнали поворотів, основним призначенням яких є інформування інших учасників дорожнього руху про виконання чи намір виконання будь-якого маневру. Непрацездатність сигналів повороту на автомобілі сильно підвищує ймовірність аварії при маневруванні або перебудові. Чому не працюють повороти на ВАЗ 2107? Причинами такої поломки в часто є не що інше, як реле поворотів. Сьогодні приділимо увагу питанню про те, як здійснюється заміна цього реле на “сімці”.

Пристрій та принцип роботи електронного реле поворотів

Електронне реле містить дві основні частини:

Замена реле поворотов ВАЗ 2107

 • Звичайне електромагнітне реле, що виконує функції комутації;
 • Електронний ключ, що забезпечує спрацювання реле з певною частотою.

Тобто, в даному типі переривника поворотів роль ніхромової струни покладена на електронний ключ, який у певний момент подає та знімає напругу з обмотки звичайного електромагнітного реле. Електронний ключ побудований на основі мікросхем або дискретних елементів (транзисторів), які утворюють генератор, що задає, і ланцюги управління.

Робота цього реле дуже проста. При подачі напруги на реле починає працювати генератор, що задає, він формує управляючі імпульси, що мають ту чи іншу частоту. Дані імпульси надходять на кола управління, які забезпечують подачу або переривання струму, що точиться через обмотку електромагнітного реле. В результаті, в моменти, коли по обмотці реле протікає струм, якір реле притягується, замикаючи дві контактні групи. в цей момент загоряються лампи покажчиків повороту та сигнальна лампа на панелі приладів. При перериванні струму якір відпускається і розмикає контакти, всі лампи гаснуть. Блимання ламп відбувається з тією самою частотою, що й у разі електромагнітно-теплового реле.

Електронна частина реле розміщена на окрему монтажну плату, над якою встановлюється електромагнітне реле. Плата та реле поміщаються у пластиковий корпус, у нижній або бічній частині якого виведені контакти. Зазвичай корпус електронного реле поворотів ВАЗ має форму паралелепіпеда та виготовляється із чорного пластику. У деяких типах реле, призначених для установки поза монтажним блоком, також передбачені вуха та отвори під болт.

Електронне реле витіснило реле інших типів з багатьох причин. воно більш надійне, з часом його характеристики не змінюються, воно практично не нагрівається і споживає мінімальний струм. А в разі перегорання однієї з ламп покажчиків повороту друга лампа продовжує працювати в нормальному режимі, при цьому сигнальна лампа на панелі приладів перестає блимати і горить постійно (але це реалізовано не у всіх реле поворотів ВАЗ).

Але найголовніше, що електронне реле дозволяє легко реалізувати як включення «поворотників», а й роботу аварійної сигналізації. Тому в автомобілях ВАЗ починаючи з моделі 2104 і включення покажчиків повороту, аварійна сигналізація будуються із застосуванням одного реле-переривника.

Запобіжники ВАЗ 2107

Розглянуто автомобілі ВАЗ 2107, ВАЗ 21047 карбюратор, інжектор

Розташування блоку запобіжників ВАЗ 2107 під капотом

Монтажний блок запобіжників та реле цифра 5

З відкритою кришкою він виглядає так

Розташування запобіжників та реле ВАЗ 2107

На автомобілях раніше випуску встановлювався старий блок запобіжників

Запобіжники ВАЗ 2107 старого зразка

Задні ліхтарі (світло заднього ходу). Запобіжник заднього ходу. Електродвигун обігрівача. Запобіжник пічки. Лампа сигналізатора та реле обігріву заднього скла (обмотка). Електродвигун очищувача та омивача заднього скла (ВАЗ-21047)

Електродвигуни очисників, омивачів вітрового скла та фар. Реле очищувачів, омивачів вітрового скла та фар (контакти). Запобіжник двірників ВАЗ 2107

знаходиться, реле, поворотників, 2107

Нагрівальний елемент обігріву заднього скла та його реле (контакти)

Запобіжник прикурювача ВАЗ 2107. Штепсельна розетка для переносної лампи

Звуковий сигнал. Електродвигун вентилятора охолодження радіатора. Запобіжник вентилятора ВАЗ 2107.

Вказівники повороту у режимі аварійної сигналізації. Вимикач і реле-переривник покажчиків повороту та аварійної сигналізації (в режимі аварійної сигналізації)

Протитуманні ліхтарі. Регулятор напруги генератора Г-222 (на частині автомобілів)

Комбінація приборів. Запобіжник на панелі приладів. Лампа сигналізатора та реле заряду акумуляторної батареї. Вказівники поворотів та відповідні лампи сигналізаторів. Лампи сигналізаторів резерву палива, тиску масла, гальма стоянки та рівня гальмівної рідини. Вольтметр. Прилади системи керування електропневмоклапаном карбюратора. Реле-переривник лампи сигналізатора гальма стоянки

Лампи сигналу гальмування. Плафони внутрішнього освітлення кузова. Запобіжник стоп сигналу.

Далеке світло (права фара). Обмотка включення реле очисників фар

Далеке світло (ліва фара) та лампа сигналізатора включення дальнього світла фар

Габаритне світло (ліва фара та правий задній ліхтар). Лампа сигналізатора увімкнення габаритного світла. Ліхтарі освітлення номерний знак. Підкапотна лампа

Габаритне світло (права фара та лівий задній ліхтар). Лампа освітлення приладів. Лампа освітлення прикурювача. Лампа освітлення речової скриньки

Ближнє світло (права фара). Обмотка включення реле очищувача фар

У знаменнику для запобіжників штирьового типу

 • Розташування реле та плавких запобіжників штирьового типу в монтажному блоці:
 • Реле включення обігріву заднього скла.
 • Реле включення очисників та омивачів фар.
 • Реле увімкнення звукових сигналів (встановлена ​​перемичка).
 • Реле включення електродвигуна вентилятора системи охолодження (з 2000 року не використовується).
 • Реле увімкнення далекого світла фар.
 • Реле увімкнення ближнього світла фар.

Запобіжники ВАЗ 2107 інжектор

Блок запобіжників та реле ВАЗ 2107 інжектор розташований на передній панелі під речовою скринькою.

READ  Як заглушити машину з брелка Starline а93

F1. запобіжник ланцюга головного реле (7,5А); F2. запобіжник ЕБУ (7,5А); F3. запобіжник бензонасоса ВАЗ 2107 (15A); R1. головне реле; R2. реле паливного насоса; RЗ. реле електровентилятора.

Примітка: На автомобілях ВАЗ 2107 з ЕБУ M1.5.4N та Січень-5.1.3 встановлені запобіжники F1 та F2 номіналом 15А.

Заміна запобіжників ВАЗ 2107

Заміна запобіжників у монтажному блоці. Відкриваємо кришку монтажного блоку. Порядкові номери штирьових запобіжників вказані на нижній стороні кришки та на панелі блоку. Там же, на кришці, нанесені символи ланцюгів, що захищаються. У монтажному блоці старого зразка, яким комплектується частина автомобілів, запобіжники розміщені по порядку номерів зліва направо. Стан запобіжника штирьового типу видно через віконце зверху.

Для заміни запобіжників та реле ВАЗ 2107 у монтажному блоці передбачені спеціальні пласмасові знімники (пінцет), якщо його немає, то для заміни запобіжників вам знадобляться пасатижі.

Заміна додаткового запобіжника очисника фар

Запобіжники очисників фар захищають обмотку електродвигунів. Вони розташовані на проводах поряд з моторедукторами.

Розташований у салоні. Підчеп викруткою виймаємо два середні вимикачі з панелі радіоприймача.

Виймаємо корпус запобіжника відвертаємо кришку та міняємо запобіжник

Реле запалювання, реле покажчиків повороту та аварійної сигналізації ВАЗ 2107

Розташоване в салоні за щитком приладів

Щоб замінити реле, необхідно зняти щиток приладів, і головкою на 10 відкрутити гайку, що утримує реле

Реле увімкнення стартера ВАЗ 2107

Реле 113.3747 або 90.3747-10 розташоване у моторному відсіку на правому бризковику

Де знаходиться. Реле вітрового скла PC-514 розташоване під панеллю приладів з боку водія та прикручене до кузова двома гвинтами.

Щоб дістатися, підчепивши викруткою, знімаємо ліву оббивку боковини.

Хрестоподібною викруткою відвертаємо два саморізи кріплення реле.

Роз’єм реле знаходиться в панелі приладів поруч із регулятором гідрокоректора фар. До нього можна підібратися знизу панелі приладів.

Важливо не помилитися зі сполучною колодкою

Заміна блоку запобіжників ВАЗ 2107

Для зручності знімаємо корпус повітряного фільтра.

Від’єднуємо колодки проводів, підключені до блоку знизу.

На корпусі блоку нанесені кольорові мітки, що відповідають кольору під’єднаних роз’ємів, тому додаткове маркування не потребує.

Знімаємо полицю, встановлену під приладовою панеллю, вилучимо корпус речового ящика.

Реле поворотов ВАЗ. 2107 (класика). замена

Від’єднуємо колодки дротів від роз’ємів блоку

Тут так само завдано маркування, так що нічого не переплутаєш

Головкою на 10 відвертаємо 4 гайки, крайня права прихована.

Установка монтажного блоку запобіжників та реле ВАЗ 2107

Встановлюємо блок у послідовності, зворотній зняття

Схема блоку запобіжників ВАЗ 2107 (повна електрична схема)

блок-фари; 2. бічні покажчики повороту; 3. акумуляторна батарея; 4. реле включення стартера; 5. електропневмоклапан карбюратора; 6. мікровимикач карбюратора; 7. генератор 37.3701; 8. моторедуктори очищувачів фар; 9. датчик включення електродвигуна вентилятора; 10. електродвигун вентилятора системи охолодження двигуна; 11. звукові сигнали; 12. розподільник запалювання; 13. свічки запалювання; 14. стартер; 15. датчик покажчика температури охолоджувальної рідини; 16. підкапотна лампа; 17. датчик сигналізатора недостатнього тиску олії; 18. датчик сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 19. моторедуктор очищувача вітрового скла; 20. блок керування електропневмоклапаном карбюратора; 21. котушка запалювання; 22. електродвигун насоса омивача фар; 23. електродвигун насоса омивача вітрового скла; 24. монтажний блок; 25. реле очищувача вітрового скла; 26. реле аварійної сигналізації та покажчиків повороту; 27. вимикач сигналу гальмування; 28. вимикач світла заднього ходу; 29. реле запалювання; 30. вимикач запалювання; 31. триважільний перемикач; 32. вимикач аварійної сигналізації; 33. штепсельна розетка для переносної лампи; 34. перемикач вентилятора обігрівача; 35. додатковий резистор електродвигуна обігрівача; 36. лампа сигналізатора включення обігріву заднього скла; 37. лампа сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 38. блок сигналізаторів; 39. електродвигун вентилятора обігрівача; 40. лампа освітлення речового ящика; 41. вимикачі плафонів на стійках передніх дверей; 42. вимикачі ліхтарів сигналізації відкритих передніх дверей; 43. ліхтарі сигналізації відкритих передніх дверей; 44. сполучна колодка; 45. прикурювач; 46. годинник; 47. вимикач освітлення приладів; 48. діод для перевірки справності лампи сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 49. покажчик рівня палива; 50. лампа сигналізатора резерву палива; 51. спідометр; 52. лампа сигналізатора включення покажчиків повороту; 53. лампа сигналізатора прикриття повітряної заслінки карбюратора; 54. лампа сигналізатора заряду акумуляторної батареї; 55. вимикач сигналізатора прикриття повітряної заслінки карбюратора; 56. комбінація приладів; 57. економетр; 58. вимикачі плафона на стійках задніх дверей; 59. покажчик температури охолоджуючої рідини; 60. тахометр; 61. лампа сигналізатора включення гальма стоянки; 62. лампа сигналізатора недостатнього тиску масла; 63. лампа сигналізатора включення далекого світла фар; 64. лампа сигналізатора включення зовнішнього освітлення; 65. вольтметр; 66. вимикач сигналізатора включення гальма стоянки; 67. вимикач зовнішнього освітлення; 68. вимикач обігріву заднього скла з лампою підсвічування; 69. вимикач заднього протитуманного світла з сигналізатором включення; 70. запобіжник ланцюга протитуманного світла; 71. плафон; 72. задні ліхтарі; 73. датчик покажчика рівня та резерву палива; 74. колодки для підключення до елемента обігріву заднього скла; 75. ліхтарі освітлення номерного знака. Порядок умовної нумерації штекерів у колодках: а. блок-фар, очищувачів фар та вітрового скла, реле очищувача вітрового скла, блоку керування електропневмоклапаном карбюратора; б. монтажного блоку та триважільного перемикача; в. реле аварійної сигналізації та покажчиків повороту; г. задніх ліхтарів (нумерація висновків по порядку від краю плати); д. вимикача аварійної сигналізації.

ВАЗ 2107. схема інжектора (система управління упорскування палива)

роз’єм контролера; 2. датчик масової витрати повітря; 3. датчик температури охолоджуючої рідини; 4. датчик положення колінчастого валу; 5. датчик положення дросельної заслінки; 6. датчик концентрації кисню; 7. датчик швидкості; 8. модуль запалення; 9. електромагнітний клапан продування адсорбера; 10. реле електровентилятора; 11. реле електробензонасоса; 12. головне реле; 13. запобіжник, що захищає силовий ланцюг реле електробензонасоса; 14. запобіжник, що захищає силові ланцюги головного реле; 15. плавка вставка; 16. запобіжник, що захищає ланцюг постійного живлення контролера; 17. діод; 18. регулятор холостого ходу; 19. форсунки; Х1. колодка діагностики; Х2. колодка з’єднання із системою електрообладнання автомобіля.

Несправності сигналів поворотів ВАЗ 2107

Головна ознака несправності — покажчики поворотів, що не працюють. Однак причина може полягати не тільки в реле. Варіантів поломки кілька:

 • Лампи поворотів постійно горять, не блимають. Це говорить про несправність електромагнітної частини реле поворотників ВАЗ 2107 — контакти застрягли в замкнутому положенні і не розмикаються. Це може бути як пригоряння контактів електромагнітного реле, так і вихід з ладу електронної схеми поворотних реле. Незалежно від конкретної причини, вихід один – заміна реле поворотів ВАЗ 2107.
 • Лампи блимають надто повільно або швидко. Причина може бути як в електронній частині реле поворотів, так і в невідповідності струму споживання ламп до номінального. Якщо одна з ламп перегоріла або встановлені лампи, що споживають менший струм, то повороти блиматимуть частіше, ніж необхідно. Таке ж явище відбувається, якщо обірвано провід, що йде до однієї з ламп, або окислено патрон або цоколь лампи. Аналогічне явище відбувається при встановленні світлодіодних ламп замість ламп розжарювання. При установці потужніших ламп частота миготіння зменшується. Якщо всі лампи справні та несправність виявилася не після заміни ламп, причина криється саме в реле поворотів або поганих контактах у ланцюгу живлення ламп.
 • Лампи вказівників поворотів не горять. Причина несправності може бути в поламаному перемикачі поворотів, згорілому (несправному) реле поворотів, в обриві ланцюга або в запобіжнику, що перегорів. Перевірку краще розпочинати з останнього
READ  Троит двигун ВАЗ 2107 інжектор причини

Реле поворотів ВАЗ 2107

На відміну від інших світлових приладів, покажчики поворотом працюють уривчасто, блимають. За роботу покажчиків відповідає спеціальний пристрій – реле поворотників ВАЗ 2107. Крім забезпечення миготіння ламп, реле виконує сигнальну функцію. Воно повідомляє про роботу сигналів повороту звуковими сигналами. клацаннями.

Спочатку на автомобілях ВАЗ встановлювалося теплове реле, в якому контакти замикалися (розмикалися) ніхромовою струною, яка нагрівалася і остигала за рахунок струму, що проходить через неї. У пізніших моделях, до яких належить “сімка”, використовується реле з електронною схемою та електромагнітом. Частота миготіння ламп вказівників поворотів визначається настройками електронної схеми. Така конструкція має менше деталей і контактів, що рухаються, тому більш надійна.

Пристрій також виконує функцію реле аварійки ВАЗ 2107, змушуючи блимати лампи під час увімкнення аварійної сигналізації.

Реле поворотів ВАЗ 2107

Сигнали повороту призначені для інформування інших учасників руху про майбутній маневр. У разі їх несправності зростає ймовірність ДТП при маневруванні. Найпоширеніша причина такої поломки — реле поворотів ВАЗ 2107, що не працює. ПДР забороняють експлуатувати автомобіль з несправними світловими сигналами, тому при виявленні такої несправності необхідно усунути її в найкоротші терміни. Цю роботу можуть виконати спеціалісти СТО.

Однак заміна реле поворотів. досить проста і не дуже трудомістка операція, доступна навіть у “польових умовах”. Тому знання про пристрій та метод заміни реле поворотника ВАЗ 2107 не буде зайвим для власників “сімки”.

Призначення пристрою

Спочатку слід зазначити, що повороти функціонують не так, як інші світлові прилади на автомобілі. Вони працюють у переривчастому режимі, що забезпечується за допомогою такого виробу, як реле поворотів ВАЗ-2107.

Слід також відзначити і той факт, що, крім переривчастого режиму роботи, реле поворотів видають звукові сигнали у вигляді клацань, які допомагають водієві. За цими натисканнями водій розуміє, що пристрій функціонує в даний момент.

Крім того, що переривник відповідає за функціонування світлової сигналізації, необхідної для маневрів, він ще й дозволяє їм працювати в режимі аварійки. На ВАЗ-2107 застосовується електронне реле, частота миготіння ламп залежить від налаштування електронної схеми. Вище представлене фото сучасного електронного реле поворотів, яке використовується на автомобілях ВАЗ-2107.

Реле поворотів на ВАЗ-2107

У кожному автомобілі є сигнали поворотів, основним призначенням яких є інформування інших учасників дорожнього руху про виконання чи намір виконання будь-якого маневру. Непрацездатність сигналів повороту на автомобілі сильно підвищує ймовірність аварії при маневруванні або перебудові. Чому не працюють повороти на ВАЗ 2107? Причинами такої поломки в часто є не що інше, як реле поворотів. Сьогодні приділимо увагу питанню про те, як здійснюється заміна цього реле на “сімці”.

Діагностика несправностей поворотників

Якщо одного разу поворотники перестають функціонувати, це говорить про те, що настав час провести діагностику автомобіля. Для цього немає потреби їхати на СТО, а можна виконати все в домашніх умовах. Про те, що механізм перестав функціонувати, свідчать такі ознаки:

 • При включенні поворотники горять, але не відбувається їх мерехтіння. Такий вид поломки пов’язаний безпосередньо з виходом із ладу реле. Для виправлення несправності потрібно замінити переривник.
 • Прискорене або уповільнене мерехтіння поворотників. Прискорене мерехтіння свідчить, що перегоріла спіраль однієї з ламп. Повільне мерехтіння свідчить про те, що у схемі підключена щонайменше одна лампа більшої потужності, ніж рекомендується. Багато автомобілів з появою сучасних світлодіодних ламп прагнуть встановити їх на авто. При встановленні світлодіодних ламп в поворотники спостерігається занадто швидке їх мерехтіння, це пов’язано з їх низькою потужністю, що споживається.
 • Пристрої не функціонують. Причина може полягати у несправності реле, запобіжника, підрульового перемикача або кнопки увімкнення аварійки. Схема підключення виконана так, що живлення поворотників проходить через кнопку увімкнення аварійки. Якщо кнопка несправна, то й повороти не функціонуватимуть.

Для наочності представимо схему покажчиків поворотів та аварійки для сімки. До неї входять:

 • блок-фари з лампочками покажчиків повороту;
 • покажчики повороту розташовані на передніх крилах авто(бічні);
 • монтажний блок;
 • замок запалювання;
 • кнопка аварійки;
 • реле, що розглядається;
 • лампочки поворотників розташовані у задніх ліхтарях;
 • лампочка на панелі приладів, що сигналізує про включення поворотів;
 • підрульовий перемикач.

Де знайти реле на ВАЗ-2107

Де знаходиться пристрій, що відповідає за уривчасте функціонування сигналу поворотів? Розташовуватися релюшка може у двох місцях на ВАЗ-2107: у монтажному блоці плі за панеллю приладів.

У карбюраторних “сімках” виріб знаходиться за панеллю приладів в салоні автомобіля, а в інжекторних. на монтажному блоці, який знаходиться під капотом. Конструктивно переривник є коробочкою з контактами зовні. Виріб не підлягає ремонту, тому при виході з ладу потрібно здійснити його заміну.

Особливості заміни переривника

Якщо виявлено, що реле поворотів вийшло з ладу, потрібно здійснити його заміну. Виріб, що знаходиться в монтажному блоці, потрібно підчепити і демонтувати. Якщо воно несправне, у чому обов’язково потрібно переконатися, замість нього слід встановити нове. Так здійснюється заміна для інжекторних “сімок”. Виконати заміну на карбюраторних «сімках» набагато складніше. Процес заміни має такий вигляд:

 • Потрібно зняти панель приладів, підчепивши її за допомогою викрутки.
 • Після цього пробуємо витягнути її на незначну відстань, якщо є така можливість. Якщо довжина проводів не дозволяє вивести панель на деяку відстань, з’єднання слід роз’єднати.
 • Викрутити трос приводу спідометра.
 • Знайти візуально реле, та від’єднати від нього контактні дроти.
 • Також від нього від’єднуємо «масу» після чого пристрій демонтуємо.
 • Замість старого запобіжника поворотів слід встановити нове реле.
 • На завершення зібрати та підключити всі демонтовані деталі в порядку зворотного зняття.

Підсумовуючи, слід зазначити, що переривник є одним із найважливіших вузлів кожного автомобіля, і необхідно стежити за його справністю. Від нього безпосередньо залежить безпека дорожнього руху.