Чистка дросельної заслінки Priora 16 клапанів

Де знаходиться ДЗ на Priora

чистка, дросельної, заслінки, priora

Дросельний вузол Пріори розміщується на корпусі впускного колектора. На ньому встановлені датчики регулювання холостого ходу (РХХ) і положення заслінки (ДПДЗ). Так само до ДЗ підключені шланги підігріву, які проганяють через дросель підігріту ОЖ, тим самим забезпечуючи подачу теплого повітря в циліндри.

Від підігріву заслінки відійшли при переході на електронний дросель, в системі Е-ГАЗ підігріву дроселя немає, а так само і інших датчиків контролюючих холостий хід і положенні заслінки.

вступ

Дросельна заслінка (ДЗ) на Priora безпосередньо відповідає за подачу повітря в циліндри. За своєю конструкцією явних відмінностей від попередніх моделей ДЗ практично не отримала, за винятком електронної ДЗ.

Згодом ДЗ забруднюється, що заважає його нормальній роботі, отже, і всьому ДВС в цілому. У даній статті мова піде про чистку дросельного вузла (ДУ) і його компонентів.

Симптоми брудного дроселя

Всі ці симптоми можуть вказувати на забруднення дросельного вузла і при виявленні даних проблем на своєму автомобілі в першу чергу необхідно провести чистку дросельного вузла.

причини забруднення

Причинами засмічення ДУ найчастіше є відпрацьовані картерів гази, які несуть в собі частинки згорілого масла і кіптяви. Мала вентиляція картера пов’язана безпосередньо з гофрой дроселя. Повітря, вступаючи в циліндри змішується з картерів газами і проходячи через ДЗ засмічує її.

Так само дросель може засмітитися через неякісне повітряного фільтра або його нещільного прилягання, тоді частинки пилу можуть проходити через фільтр і засмічувати не тільки ДУ, а й завдавати істотної шкоди двигуну.

ВАЗ 2110/2112 чистка дроссельной заслонки

Відмінності Е-ГАЗ від механічної.

Електронна заслінка є більш сучасною і невибагливою, вона не має в собі проблемних датчиків РХХ і ДПДЗ. Всі регулювання електронного дроселя відбуваються саме становищем самої заслінки. Зміна положення заслінки в вузлі проводиться черв’ячним механізмом отримують сигнали від електронної педалі газу.

У механічному дроселі за стан заслінки відповідає окремий датчик, званий ДПДЗ, а за холостий хід РХХ. Зміна її положення наводиться дію за допомогою троса підключеного до педалі акселератора в салоні автомобіля.

Проведення чистки заслінки і перевірка інших елементів

Додатково для проведення якісної чистки потрібно дрантя, а при сильному забрудненні поверхонь на допомогу прийде невелика щітка.

Досвідчені автомобілісти рекомендує проводити роботу в обладнаному гаражі. Оскільки візуально оцінити масштаб роботи і виконати все якісно і акуратно можна тільки при яскравому світлі.

Також виконавцю потрібно бути готовим, що після продування стіл або будь-яка інша поверхня, над якою здійснюється чистка вузла, будуть надто забруднені патьоками. Тому варто заздалегідь вибрати місце і застелити стільницю папером або газетами.

Починається акуратна чистка дросельної заслінки Priora (дивіться відео) з вивчення вузла і від’єднання датчика холостого ходу. Для цього буде потрібно відкрутити дві гайки і від’єднати його від ДУ.

Даний елемент має приблизний термін служби в 100 тис. Км, тому при наявності навіть незначного люфту підлягає повноцінну заміну. Якщо ж після довгої прочищення шток залишився надто закопченим, то виконавцю також знадобиться виконати заміну елемента, інакше гарантувати стабільну роботу авто буде просто-напросто неможливо.

Дросельну заслінку і все що примикають деталі необхідно покрити очищувачем і після цього протерти міцної дрантям. Повторювати процедуру слід до тих пір, поки поверхні не почнуть блищати, а нагар зникне. Канал примусової вентиляції також слід вичистити, оскільки в ньому забивається надто багато нагару.

Для цієї роботи підійде металева спиця, кінець якої обмотується дрантям, а в сам канал розбризкується очищувач. Проводиться протирання поверхні до того моменту, поки при проведенні по каналу чистою ганчіркою вона не залишиться чистою.

При очищенні поверхні дросельної прокладки важливо вивчити її стан. Якщо на ній є пошкодження, виїмки та інші непривабливі підсумки експлуатації потрібно провести заміну деталі. Якщо ж все в порядку, то досить буде вичистити її до блиску. У разі установки дросельного вузла зі зношеною або пошкодженої прокладкою можуть виникнути проблеми в роботі всієї установки і потреба проведення ремонту.

Розбір авто: витяг дросельного вузла

Якщо автомобіліст зауважив вищевказані проблеми, то йому знадобиться чистка дросельної заслінки Priora, яка позбавить авто від проблем. Виконується робота нескладно, але потрібно уважно слідувати зазначеної інструкції і рекомендацій. Кожен елемент установки очищається до блиску, в разі зносу або деформації замінюється. Проводиться правильний розбір дросельного вузла наступним чином:

Знімається пластикова кришка з двигуна.

Знімається пробка розширювального бачка.

4 маленьких хомута зі шлангів і 1 великий «впускний» хомут знімаються.

Послаблюються хомути на шлангах підігріву дросельної заслінки і знімаються самі шланги (на час їх потрібно закрити, щоб запобігти витіканню тосола).

Від’єднується шланг вентиляції бензобака, откручиваются гайки, що кріплять дросельний вузол.

З вузла знімається трос і сам ДУ вилучається з автомобіля.

Виконання роботи нескладне, при правильному розборі займе близько 30 хвилин. Але виконавцю варто пам’ятати, що сама прочищення зажадає набагато більше часу і зусиль. В іншому випадку проведена чистка буде не так вже корисна. А незабаром проблема подачі повітря повернеться через накопичення різноманітної пилу на заслінці.

Проводити роботу слід акуратно і ретельно, тому потрібно уважно оглянути вузол і оцінити, наскільки сильно він закопчений і які деталі, можливо, потребують заміни.

Причини і наслідки забруднення дросельної заслінки на Priora

Регулятор, що пропускає крізь себе повітря, додатково захоплює і дрібні порошинки, краплинки масла або бруду. Всі вони потроху осаджуються на поверхні і з плином часу значно накопичуються. Все це не дозволяє заслінки в належній кількості подавати повітря. Крім того пил покриває і розташовані поруч датчики.

Після рясного забруднення можуть виникнути проблеми з запуском двигуна або переходом на холостий хід. Замість плавного зниження оборотів відбувається різке скидання, що відбивається на умовах їзди автомобіля. При подібному явищі може бути чутно «кряхтение» мотора. У деяких випадках обертів відновлюються, але досить часто їх падіння тягне лише затрудненную роботу двигуна.

При запуску авто також можна побачити значні зміни в роботі. Стартер крутить досить довго, а з вихлопної труби йде запах бензину. Подібне вказує на забруднення дросельної заслінки і вимагає її чистки. В іншому випадку робота агрегату на знос призведе до нестабільної їзді і підвищення витрати палива.

Результати прочищення дросельної заслінки

Збірка очищеного вузла проводиться в зворотному порядку. Важливо не забувати про акуратному приєднанні і щільному примиканні деталей, інакше доведеться проводити перегородку заново. Деякі автомобілісти рекомендують додатково використовувати компресор для осушування поверхонь перед збором або після продування очищувачем. Але цей інструмент не є обов’язковим при роботі.

Після того як всі компоненти будуть зібрані, автомобіль слід протестувати. Важливим етапом стане завод: він повинен стати досить швидким без будь-яких сторонніх звуків. Далі проводиться обкатка відремонтованого транспорту. Найзручнішим способом стане перевірка переходу до N або зниження швидкості. Нормальне зменшення обертів двигуна буде вірним доказом правильно виконаної очищення.

Результатом проведених робіт буде стабільний хід двигуна без перепадів в оборотах, кректання і інших негативних явищ. А сам автомобіль буде швидко відгукуватися на натиснення педалі газу. Вартість карбюраторного очищувача невелика, тому при появі проблем з мотором не слід відкладати ремонт.

Крім того придбаний склад стане в нагоді в майбутньому: на одну невелику прочищення при малому забрудненні деталей його вистачить ще на кілька очисток. При цьому склад зберігається досить довго і не втрачає своїх властивостей.

У деяких випадках проблеми в роботі двигуна можуть бути пов’язані з утворенням всіляких відкладень на стінках дросельної заслінки. У такому випадку може допомогти чистка дросельного вузла (ДУ). Розповімо, як виконати цю процедуру своїми руками.

Процес чищення ДУ виконується аналогічно на всіх сучасних автомобілях LADA (XRAY, Vesta, Largus, Priora, Granta, Kalina, Lada 4 × 4). Приклади робіт на конкретних моделях LADA ви знайдете в коментарях.

Чи потрібно знімати ДУ? Для чищення дросельного вузла знімати його не обов’язково. Однак при демонтованої деталі зробити це можна буде простіше і краще (див. Як зняти ДУ).

Чим чистити ДУ? У книзі по ремонту та експлуатації автомобіля LADA Vesta (і інших моделей LADA) вказується, що для промивання дросельного вузла необхідно засіб для очищення впускного трубопроводу двигуна. В крайньому випадку, можна скористатися засобом для очищення карбюратора.

Як чистити ДУ? Розпилюємо засоби для чищення не тільки саму дросельну заслінку і порожнину навколо неї, але і всі канали і приховані порожнини. Допускається використання м’якої дрантя. При чищенні ДУ з Е-газ, стежте, щоб засоби для чищення не потрапило в електричну частину вузла. Процес показаний на

 • Забороняється вивертати гвинти кріплення дросельної заслінки. Якщо потім вони будуть погано загорнуті і законтрите, вивернувшись гвинт може потрапити в циліндр двигуна і вивести його з ладу.
 • Використовувати для чистки грубу ворсову тканину або металеву щітку.
 • Чи не чіпати дросельну заслінку на автомобілях з електронною педаллю газу, щоб не збити заводську настройку.

Якщо усунути несправність двигуна чищенням дросельного вузла не вдалося, то дросельний вузол необхідно замінити (якщо ви впевнені, що причина несправності саме в ньому). При установці нового дросельного вузла може знадобитися спеціальне діагностичне обладнання для того, щоб перевірити «калібрування» положення дросельної заслінки в крайніх положеннях. Таку операцію можна виконати на спеціалізованій станції ТО. Див. Також Процедура адаптації нуля дросельної заслінки на Lada Vesta і XRAY.

А вам доводилося чистити дросельний вузол самостійно? Які при цьому були труднощі?

Ласкаво просимо! Дросельна заслінка. так кажуть в народі насправді той агрегат про яких ми сьогодні з вами будемо говорити, називається дросельний вузол, а заслінка це лише невелика але дуже важлива частина вузла, яка відповідає за подачу повітря в двигун автомобіля, як ви вже знаєте двигун у автомобіля може працювати тільки за допомогою бензину і повітря який з ним поєднується, так як бензин без повітря просто не спалахнути і автомобіль навіть і не заведеться в зв’язку з цим, але повітря яким харчується автомобіль не такий чистий як здається, вити в ньому присутній пил (Повітря береться з навколишнього середовища), які інші частинки бруду і т.д. У общём все залежить від того якими шляхами автомобіль експлуатується, якщо по грунтовій дорозі де пилу предостатньо, то з часом пил ця і бруд осідає на дросельному вузлі і автомобіль починає неправильно працювати, саме перший симптом який подасть засмічений вузол це холості оберти, а саме вони у вас будуть плавати, так само не з того ні з сього обороти можуть підвищитися причому на педаль газу ви навіть і не натискаєте при цьому і ще кой які симптоми будуть, їх ми вже вказали трохи нижче і ознайомитеся ви з ними в міру прочитання цієї статті з чищення дросельної заслінки.

Де знаходиться дросельний вузол? У 16 клапанних автомобілях та й в 8 клапанних знайти його не складе великих труднощів, але ось тільки екран який закриває двигун у автомобіля буде перешкоджати знаходженню дросельного вузла, тому при його знятті і взагалі щоб знайти його цей екран вам потрібно буде зняти, більш докладно про тому як зняти екран з двигуна автомобіля читайте в статті: «Заміна екрану двигуна на автомобілі», після його зняття ви побачите цілком двигун у автомобіля і сам дросельний вузол відповідно, для наочності вузол трохи нижче показаний червоною стрілкою, а синьою вказана розпірна штанга яка з заводу на автомобілі не ставилася, тому даного агрегату у вас немає і тому його шукати не потрібно.

Коли потрібно чистити дросельний вузол? При засмічення (В основному сама заслонка засмічується) у автомобіля насамперед починають плавати обороти на холостому ходу, так само двигун може періодично глухнути і смикання з’являться при їзді (Особливо при різкому розгоні це помітно), крім цього двигун трохи по довше може запускатися ніж зазвичай. але такі ж симптоми властиві і різного роду датчиків, тому говорити що саме вузол засмітився тут можна але може і не в ньому вся справа бути, крім того вузол не засмічується як правило після тривалого використання автомобіля (Через 40.000-60.000 тис. км.) і якщо ви зовсім недавно купили новий вузол і у вас з’явилися дані симптоми, то швидше за все вся справа навіть і не в ньому і заглядати туди навіть і не має сенсу.

Чистка дросельної заслінки Priora 16 клапанів

Неправильна зміна обертів двигуна або ж проблеми при запуску можуть бути викликані значним забрудненням дросельної заслінки і вузла в цілому.

Компонент є одним з найважливіших регуляторів, що дозволяє в потрібній мірі подавати до агрегату повітря. Саме тому для Priora чистка дросельної заслінки повинна проводитися кожні 30 км пробігу при частій експлуатації транспорту в міській зоні.

Як очистити дросельну заслінку на ВАЗ 2170-ВАЗ 2172?

Примітка! На автомобілях LADA Priora застосовувався вузол за весь час їх випуску двох типів, перший. це вузол з троссіковим приводом (Де то до 2010-2011 року всі машини даним вузлом комплектувалися, а вже після 2010-2011 другий вузол почав ставитися), а другий. це вузол від системи е-газ на якому вже відсутня троссіковий привід і якщо він у вас стоїть і ви вирішили його очистити, то потрібно бути більш акуратним і до речі, коли встановіть даний вузол на автомобіль потрібно ще дочекатися поки контролер під нього адаптується, в іншому випадку коли ви заведете автомобіль він у вас буде працювати в аварійному режимі (Обороти сильно підвищаться і витрата збільшитися), як зробити щоб контролер міг адаптуватися під знову встановлений на автомобіль вузол, ми опишемо і ви дізнаєтеся все це в міру прочитання цієї статті!

1) Перш за все почнемо розмову про вузол з троссіковим приводом і по ходу буде трохи перебиратися до вузла з електронною педаллю газу, на початку вам потрібно буде його зняти, знімаються обидва вузла практично ідентично (Злив частково охолоджуючу рідину, відвернув болти їх кріплення, від’єднав все колодки проводів і все шланги і зняв після цього з автомобіля), але ось мороки з троссіковим вузлом трохи більше буде, більш детально про те як зняти цей агрегат з автомобіля, читайте в статті: «Заміна дросельного вузла з троссіковим приводом на ВАЗ», якщо у вас е-газ то теж цю статтю вивчіть, щоб хоч мати якесь уявлення про те як знімається вузол з автомобіля.

Примітка! Перед тим як зняти обов’язково клему мінус з акумулятора скиньте, про те як це зробити читайте в статті: «Заміна акумулятора на ВАЗ», в пунтку 1 все детально розписано!

2) Після зняття переходите до чищення, під час даної процедури робіть все якомога більш плавно і м’якше, тому що якщо приміром рухати заслінку на е-газі то її можна дуже легко пошкодити (До речі чіпати заслінку на е-газі взагалі не рекомендують, тобто відкривати її рукою і закривати, тому якщо можете без цього її як ні будь почистіть ну або в крайньому випадку відкрийте, але тільки робіть це дуже акуратно не пошкодивши нічого при цьому), хоча до вузла з троссіковим приводом це по більшій мірі не застосовуватися. на такому вузлі з боку розташовується сектор (Вказано нижче на фото стрілкою) обертаючи який можна повністю відкрити і повністю закрити саму заслінку, при цьому коли її відкриєте по бризкайте у внутрішню частину за допомогою очищувача для карбюратора і до тих пір прочищати вузол таким чином вузол. поки весь бруд з нього не приберете.

Примітка! Коли будете прочищати вузол, будьте акуратніше і обов’язково з нього ще датчики все зніміть які на ньому знаходяться (Це стосується вузла з троссіковим приводом, на ньому стоїть два датчика, про те як їх зняти ми описали в статті посилання на яку дана трохи вище, вона ще називає: «Заміна дросельного вузла на ВАЗ»), крім того на електронній заслінки присутній блок управління нею, на нього теж бризкати рідиною не потрібно, достатньо буде лише того що ви весь бруд з внутрішньої частини вузла приберете (Де ще сама заслонка варто). а на зовнішню частину навіть і бризкати не варто!

3) Як тільки вузол буде очищений можете сміливо встановлювати в зворотному порядку його на автомобіль і під’єднати при цьому до нього все датчики, але ось тільки встановлювати відразу ж не поспішайте, покладіть на сонечко і нехай він висохне весь від вологи, а то вся волога і бруд після того як ви заведете двигун у автомобіля полетить до будинку, крім того якщо ваш автомобіль комплектується системою е-газ то на ній ще потрібно буде робити адаптацію контролера до дросельного вузла після його установки, для цього в плюсову погоду (Понад 7 завод рекомендує, а інакше адаптація може не вийти) поверніть ключ в запалюванні на автомобілі до такого рівня коли всі прилади загоряються, після чого почекайте близько 30 секунд (Можна і більше) і заведіть після цього машину, якщо обороти будуть нормальні (Не завищені занадто) то значить адаптація пройшла успішно, в іншому випадку вам її доведеться повторити, більш детально про цю адаптації ми писали в статті: «Чистка дроселя на Kalina», тому обов’язково озн акомьтесь з нею.

Додатковий відео-ролик: Более подробно побачити те як дросельний вузол можна зняти з автомобіля і після чого прочистити його, ви можете в ролику розміщений який трохи нижче, але в тому ролику автомобіль ВАЗ 2110 використовується, але у нього практично такий же 16 клапанний двигун який ставилося і на Priora, тому різниці особливої ​​з десяткою і з пріорів НЕ буде.

Ознаки забруднені дросельної заслінки

Розпізнати проблему можна за характерною симптоматикою. На забруднився дросельну заслінку вказують, зокрема:

 • тряска двигуна, а також невелике «западання», що спостерігається, якщо різко відпустити педаль акселератора;
 • падіння оборотів в режимі холостого ходу до 450-550 (замість належних 900-1000);
 • виразний запах незгорілого палива, що доноситься з глушника;
 • важкий перший пуск після ночі, навіть у теплу погоду.

Слід зазначити один момент. Дросель на дросель в процесі експлуатації постійно буде осідати нагар. Відповідно, даний вузол вимагає періодичної чистки. Завод-виробник рекомендує проводити дану процедуру кожні 50 тисяч кілометрів. Втім, багато власників Пріор називають іншу цифру. На їхню думку, раніше ніж через 100 тисяч до дроселя лізти не варто. Багато що тут також залежить і від якості повітря у вашому населеному пункті. Цілком можливо, що чистку дросельної заслінки доведеться проводити кожні 30-40 тисяч кілометрів.

Причини забруднення пов’язані з особливістю роботи даного вузла.

Як вже говорилося вище, дросель пропускає через себе повітря, захоплюючи разом з ним ще й дрібні частинки бруду, пилу і мікроскопічні крапельки масла. Уберегтися від усього цього просто нереально. Відповідно, процедуру чищення проводити доведеться в будь-якому випадку. Все питання в тому, коли саме це потрібно буде робити.

причини забруднення

Причинами засмічення ДУ найчастіше є відпрацьовані картерів гази, які несуть в собі частинки згорілого масла і кіптяви. Мала вентиляція картера пов’язана безпосередньо з гофрой дроселя. Повітря, вступаючи в циліндри змішується з картерів газами і проходячи через ДЗ засмічує її.

Так само дросель може засмітитися через неякісне повітряного фільтра або його нещільного прилягання, тоді частинки пилу можуть проходити через фільтр і засмічувати не тільки ДУ, а й завдавати істотної шкоди двигуну.

Завдання дросельної заслінки (далі ДЗ) складається в регулюванні кількості повітря, що подається у впускний колектор. Її положення регулюється відповідно до положення педалі акселератора. Привід заслінки може бути механічним (за допомогою троса) і електронним (за допомогою електродвигуна). Положення ДЗ фіксується спеціальним датчиком. Він передає відповідну інформацію на ЕБУ, а воно в свою чергу приймає рішення про кількість палива, що подається і зміні режиму роботи двигуна. Детальніше про її устрій і функції ви зможете прочитати в додатковому матеріалі на нашому сайті.

Як самостійно почистити дросельний вузол

Очищення заслінки. одна з процедур, які легко виконати самостійно. Час займає не більше години.

Роботи проводяться на охолодженому двигуні. Перед початком потрібно приготувати гайкові ключі, хрестову і плоску викрутки і засіб для очищення карбюраторів. Щоб почистити дросельну заслінку “Лади-Пріори”, потрібно виконати наступне:

 • Поставити автомобіль на гальмо стоянки.
 • Відключити мінусову клему акумулятора.
 • Зняти пластиковий захисний кожух з двигуна. Для цього слід відвернути кришку заливної масляної горловини. Вийняти 4 гумових заглушки по периметру кожуха. Потім відстебнути викруткою клапан адсорбера і прибрати дроти в сторону. Після зняття кожуха кришку масляної горловини потрібно встановити на місце, щоб бруд не потрапила в двигун.
 • Від’єднати роз’єми датчика дросельної заслінки “Пріори” і регулятора холостого ходу.
 • Від’єднати шланги системи охолодження, які підігрівають заслінку в процесі роботи двигуна. Перед тим як послабити хомути, потрібно частково злити охолоджуючу рідину. Чи не повністю, а тільки нижче рівня дросельного вузла. Для цього потрібно відкрити пробку розширювального бака і, підставивши під радіатор плоску ємність, відкрутити пробку радіатора.
 • Від’єднати патрубки системи вентиляції картера.
 • Послабити хомут і зняти повітряний патрубок.

Перед очищенням деталі потрібно додатково зняти з корпусу датчики. Це слід робити тільки для вузла з механічним приводом. Що стосується заслінки з електронним газом, то на її корпусі закріплений блок управління, який знімати не потрібно. Більш того, під час промивання очищувачем карбюратора потрібно стежити, щоб засоби для чищення не потрапило на блок управління.

місцезнаходження вузла

Відкривши капот “Пріори”, побачити дросельний вузол не вийде. Він знаходиться під пластиковим кожухом, що закриває зверху двигун. Крім естетичної навантаження, він несе в собі функцію захисту від нагрітої клапанної кришки.

Після зняття кожуха погляду стане система подачі повітря. Вона являє собою великий гумовий патрубок, з’єднаний з одного боку з коробом повітряного фільтра, а з іншого. з впускним колектором. Між ними встановлений вузол дросельної заслінки “Пріори”. Він виглядає як алюмінієва вставка з пластиковим чорним баранчиком у вигляді сектора, до якого підведено трос управління (в разі механічного приводу).

Помилки при очищенні дросельної заслінки

Багато недосвідчених автовласників можуть призвести неправильну чистку дросельного вузла, як мінімум ризикуючи не отримати бажаного ефекту, а як максимум. і зовсім нашкодити і вивести ДЗ з ладу. Тому важливо розуміти коли потрібно робити процедуру, як це робити і які кошти використовувати.

Щоб правильно почистити дросельну заслінку НЕ ВАРТО:

 • Чистити заслінку в будь-який незрозумілій ситуації (навіть жарти є з цього приводу).
 • Чистити заслінку не знімаючи її (ефективність такого чищення незначна, оскільки найчастіше є можливість лише видалити нагар на самій заслінки, а внутрішні стінки і повітряні канали заслінки не очищати).
 • При очищенні дрантям використовувати надмірне зусилля, що може привести як до пошкодження самої заслінки, так і поруч знаходиться ДПДЗ.
 • Використовувати щітки, а не м’які матеріали. Така помилка теж досить часто призводить до втрати працездатності ДЗ, оскільки на деяких дросельних вузлах внутрішня стінка і заслінка покриті молібденом для ще більш гладкого проходження повітря. Цей шар часто плутають з нальотом і видаляють. Як результат. заслінка починає або «закушувати», або пропускати зайве повітря (підвищуються обороти).
 • Забувати провести навчання дросельної заслінки після чистки. Заслінки з електронною педаллю газу потребують правильному навчанні ДЗ, щоб виставити обороти холостого ходу в потрібну установку.

Чистка дроссельной заслонки. Советы и нюансы.

Дросельну заслінку варто очищати кожні 30-50 тис. Км. Дотримуючись всіх вищевикладених рекомендацій та враховуючи основні помилки, які роблять недосвідчені автовласники, більше питань, як почистити дросельну заслінку, будь-то механічна або електронна, виникнути не повинно. Для чищення необхідний мінімум пристроїв та витрат, всього-то: карбклінер і чиста ганчір’я, а також викрутка для демонтажу вузла.

Джерела забруднення та методи очищення

Чистка дросельної заслінки на Priora. Як правило, у всіх автомобілів з подібною системою симптоми забруднення однотипні, а саме:

 • Двигун трохи «западе» при різкому відпуску педалі газу;
 • Безпричинно падають обороти до 450-550 об / хв. на холостому ходу, замість 900-1000 покладених;
 • Двигун трясе;
 • Перший пуск після ночі дуже важко дається навіть в теплу погоду. Всередині глушника відчувається запах бензину;

Походження: Починаючи з моменту першого пуску і до останніх своїх днів, дросель буде піддаватися негативному впливу з боку палива і нагару. Виходить це тому, що в області заслінки утворюються завихрення. Фізика приходить на допомогу і говорить про те, що там, де вихори, там завжди будуть відкладення і нальоти.

механічний привід

Перші моделі йшли з тросовим приводом. При натисканні на педаль газу зусилля передавалось механічно.

Корпус дросельної заслінки “Пріори” об’єднує в собі додатково датчик положення цього елемента впускної системи і регулятор холостого ходу, який встановлює частоту обертання коленвала при закритій заслінці, а також в момент запуску двигуна і під час підключення додаткового електричного обладнання: фар, кондиціонера, електромотора обігрівача салону. Працює він від електроприводу. Який через клапан подає повітря, минаючи заслінку.

Крім цього, корпус є частиною системи охолодження і вентиляції картера. Дросельна заслінка “Пріори” 16 клапанів відрізняється від заслінки авто з 8 клапанами додатковим отвором на периметрі корпуса з боку впускного колектора.