Заміна заднього підшипника Kalina 1

артикули

Рідний артикул ми не рекомендуємо. Також не рекомендуємо Pilenga. У нас він не проїхав і 7 000 км. Ми поставили на заміну CRAFT 256706.

заднього, підшипника, kalina

Оригінальний підшипник CRAFT артикул 256706.

З цього артикулу б’ється також багато виробників:

 • SKF
 • TORQUE
 • VALEO
 • VBF
 • ZOMMER
 • LSA

Також підходить: SKF BA2B 633313 C.

Підшипник задньої маточини на Ладі Kalina: міняємо самі

Кожен раз, піднімаючи машину домкратом, необхідно перевіряти колесо на наявність люфту. Особливо якщо під час пересування ви чуєте нетиповий гул, який не припиняється. Найчастіше це сигналізує про те, що підшипник задньої маточини потребує термінової заміни. Зазвичай таке гудіння стає голосніше під час розворотів, а також при перетині нерівній поверхні.

Якщо не оновити підшипник маточини своєчасно, він швидко зруйнується, що призведе до заклинювання. В результаті протекторний малюнок покришки буде зношуватися швидше. Також наслідком несправності може стати втрата стабільності при пересуванні, що веде до створення аварійної ситуації на дорозі. Зношений підшипник поставить під загрозу життя не тільки пасажирів автомобіля, а й інших учасників дорожнього руху.

З необхідністю заміни підшипника часто стикаються власники автомобілів вітчизняного виробництва, зокрема, LADA Калини. Робота не вимагає особливих навичок і вмінь, вона може проводитися будь-яким автомобілістом.

Коли потрібно міняти

Підшипник задньої маточини характеризується поступовим зносом. Моментально вийти з ладу він може лише при ДТП. Нерідко знос відбувається настільки повільно, що багато автомобілістів не помічають погіршення ходових характеристик авто.

Гудит колесо, Замена заднего ступичного подшипника Калина

На ранніх стадіях розпізнати несправність можна тільки за допомогою сервісного обладнання. При Поддомкрачиваніє заднього колеса, починаємо обертати його. Якщо при цьому чується хрускіт і відчувається люфт, то підшипник слід міняти.

Розглянемо основні ознаки того, що задній ступичний підшипник вийшов з ладу:

 • В процесі їзди з боку заднього колеса доноситься гул. Це свідчить про значну виробленні деталі.
 • Поступово гул наростає і починає супроводжуватися хрускотом.
 • Виникають проблеми з керованістю. Машину водить в сторони.
 • При простукуванні шин ногою відчувається люфт. машина починає хитатися.

Причини і наслідки

Якщо не зробити цього вчасно, то це може привести мінімум до його раптового блокування і нерівномірного зносу колеса, і відповідно подальшої псування, а максимум це може призвести до дорожньо-транспортної пригоди.

У цій статті ми детально розповімо вам як провести заміну підшипника на задній ступиці автомобіля LADA Kalina своїми руками в умовах гаража.

На автомобілях LADA Kalina встановлений кульковий підшипник дворядного типу, який під час експлуатації не потребує додаткової мастилі і регулюванню, просто сказати цей пристрій не потребує ніякого обслуговуванні на всьому часу своєї експлуатації.

Лада Калина. замена заднего ступичного подшипника.

конструкція маточини

Особливість ступичні підшипників в тому, що вони не потребують будь-яких технічному обслуговуванні в період експлуатації автомобіля. Іншими словами, їх не потрібно змащувати, ремонтувати або регулювати. При зносі підшипник маточини підлягає тільки заміні.

На автомобілі LADA Kalina задня маточина складається з 9 елементів, які зібрані в наступній послідовності.

 • ступичний стрижень.
 • Ободок для захисту від бруду.
 • Стопорное незамкнуте кільце.
 • Підшипник маточини.
 • маточина.
 • проміжна шайба.
 • Болт для закріплення маточини.
 • Ободок, що виконує роль ущільнювача.
 • Захисний ковпачок.

Інструменти, які будуть потрібні для заміни підшипника на задньому колесі Калини:

 • невелике зубило;
 • торцевої гайковий ключ на 30;
 • спеціальний знімач для незамкнутого кільця;
 • знімач для витіснення підшипника;
 • знімач універсального типу.

Перш ніж приступати до заміни підшипника, необхідно переконатися, що автомобіль надійно стоїть на місці. Вкрай важливо дотримуватися техніки безпеки. Під іншими колесами машини повинні бути підпірки. Варто також перевірити справність домкрата. Після того як ви переконалися в надійності розміщення автомобіля, можна приступати до оновлення механізму маточини.

Демонтаж і заміна підшипника задньої маточини на Kalina

Далі всю роботу найзручніше проводити таким чином, щоб зафіксувати всі в нерухомому стані. Ідеальним варіантом для цього будуть лещата. Коли все затиснули як слід, беремо щипці і витягаємо з їх допомогою стопорне кільце:

Після цього перевертаємо маточину зворотною стороною і знову ж щільно фіксуємо її в лещатах.

І тепер беремо підходить за розміром проставлення, щоб за площею приблизно підходила до підшипника і наставляємо її зверху. Я в цьому випадку використовував головку на 30. ту саму, якою откручивал ступичні гайку, надівши на неї комірець. І завдаючи акуратні, але сильні удари, вибиваємо підшипник вниз:

Замена подшипника задней ступицы ВАЗ 1118 Калина

Якщо лещата за розміром невеликі, то незабаром підшипник почне упиратися знизу, що і було в моєму випадку. Тому я підклав два невеликих відрізка дерев’яної палиці між верхньою частиною лещат і самої маточиною, щоб до кінця без проблем виконати цю операцію.

І виходить ось він кінцевий результат всіх наших мук:

Установка підшипника на своє місце

Насамперед гарненько змащуємо внутрішню частину маточини, як це показано на фото нижче:

І також, не виймаючи її з лещат, необхідно встановити новий підшипник на місце. Для це наставляємо його рівно по центру, і за допомогою відповідної за розміром проставки забиваємо. Якщо діяти акуратно, то можна це зробити навіть за допомогою звичайного бруска (дерев’яного), рівномірно постукуючи з різних боку, щоб не було перекосів:

Потім можна також взяти головку на 30 або старий підшипник, і забити новий доти, поки не з’явиться посадочне місце під стопорне кільце:

Встановлюємо кільце на колишнє місце і далі можна одягати всю цю конструкцію в зборі на піввісь. Монтаж, на щастя, виконується досить швидко і без зайвих проблем, так як все забивається навіть від зусиль двох рук. Зрозуміло, що попередньо піввісь теж варто змастити трохи краще!

На цьому напевно все, що можна сказати про даному ремонті LADA Калини. Сподіваюся, що мої труди не пройдуть даром і допоможуть вам при виникненні подібної проблеми! Так, до речі, незабаром у блозі будуть відео керівництва, так що чекайте наступного статей!

Покроковий порядок заміни підшипника маточини

 • Фіксуємо маточину міцно в лещатах, і перевіряємо щоб все було зафіксовано в нерухомому стані.
 • Коли все готово, беремо щипці і демонтуємо стопорне кільце.

При наявності таких щипців, кільце легко піддається.

Для найкращого ковзання, змащуємо оброблювану ділянку.

Маточину і стопорне кільце необхідно очистити від бруду.