Заміна втулок стабілізатора Ford Focus 2

Як замінити втулки стабілізатора?

Вирішити проблему можна за допомогою заміни зношеного вузла. На Ford Focus 2 зробити її, можна без особливих зусиль. Тим самим, досвідчений автолюбитель витратить гроші тільки на придбання нових втулок і заощадить на дорогих операціях в автосервісі.

Перед скоєнням операції потрібно підготувати деякі інструменти:

 • проникаюче мастило;
 • домкрат;
 • трубу. подовжувач;
 • набір ключів.

Перед відкручуванням, деталі потрібно добре обробити проникаючою рідиною. Такий несуттєвий здавалося б процес, в рази полегшить завдання і зробить подальшу роботу більш приємною.

Перед заміною втулок, необхідно зняти стабілізатор. Це робиться так:

 • безпека понад усе. Тому ставте машину на ручник і встановите протівооткаткі.
 • зручність. Підніміть машину домкратом і спеціальний тримач, а після вивісите колеса.
 • далі йде відкрутити гайки кріплення рульових тяг.
 • практичність. За допомогою спеціального інструменту, від’єднайте наконечники рульових тяг від поворотних кулаків.
 • безпеку. Скрутіть кріплення і від’єднайте сполучні важелі.
 • постарайтеся від’єднати кульові шарніри нижніх важелів. Коли будете відкручувати болти, притримуйте їх з іншого боку торцевих ключем в торці кульового пальця є шестигранний профіль. Після ослаблення гайки, гарнір НЕ буде крутитися.
 • далі потрібно витягнути болт центрального кріплення, який з’єднує опорну подушку і коробку передач.
 • викрутити болти, що тримають поперечину.
 • звільнити поперечину, щоб дістатися до стабілізатора.
 • відкрутити болти, що тримають стабілізатор.
 • зняти затиски, які тримають запчастина.
 • витягнути стабілізатор поперечної стійкості.

Пристрій передньої підвіски Ford Focus 2

На знімку схема передньої підвіски другого Фокуса в розрізі. У комплектацію вузла входить:

втулка, стабілізатора, ford, focus

Зверніть увагу! Складові представлені відповідно до цифровим позначенням на малюнку.

Пристрій передньої підвіски Ford Focus 2

На знімку схема передньої підвіски другого Фокуса в розрізі. У комплектацію вузла входить:

Зверніть увагу! Складові представлені відповідно до цифровим позначенням на малюнку.

ДІАГНОСТИКА

Сторонній стукіт в підвісці. це той ознака несправності, через якого варто продіагностувати стан елементів ходової частини Ford Focus, перш ніж приступати до заміни втулок переднього і заднього стабілізатора. Огляд можна провести самостійно:

 • Встановити машину на яму або естакаду.
 • Дрантям очистити деталі від бруду.
 • Візуально оцінити стан гуми.
 • Перевірити на дотик жорсткість елемента.
 • Визначити наявність вільного ходу в з’єднанні.

У разі коли зовні елементи виглядають справними, але є характерні стуки, діагностика на підйомнику буде утруднена. Це пов’язано з тим, що підвіска Ford Focus без опори знаходиться в «підвішеному» стані, відповідно, люфту в з’єднанні стабілізатора і втулок може не відчуватися. У сервісних станціях знають про це і при необхідності додатково проводять тест-драйв.

Заміна втулки стабілізатора в Ford Focus 2

Автомобіль Ford Focus 2 має пристойну репутацію на вітчизняному авторинку. Цим він зобов’язаний: чудовим ходовим якостям, прекрасному дизайну. Але як в і будь-який іншій машині, іноді відбуваються збої.

Деякі власники автомобілів знають про проблему стуку в ходовій частині, який схожий з ударами по днищу машини. Такі звуки нерідко з’являються при русі. Власники Ford Focus 2 помітили, що стукіт починає з’являтися при їзді по грунтовці або нерівних дорогах.

Тому проводити діагностику на СТО або в автосервісі, буде трохи проблематично. Навіть професійний автомеханік не здатний почути звук і виявити поломку, коли машина знаходиться в стані спокою.

Виходячи з цього, вони практично завжди отримують вердикт про повне порядку автомобіля, так як проблем не було виявлено. Але при їзді по нерівностях знову чується стукіт.

Якщо все вищеописане збігається з тим, що чутно в вашому авто, тоді ймовірність проблеми зі стійкою стабілізатора зростає. Більшість автовласників дізнаються про проблему методом виключення, коли перебирають всі що тільки можна і підозрювати більше нічого.

Скільки коштує замінити втулки стабілізатора

В послуги автосервісу автомобілів входять найбільш затребувані автовласниками види робіт: ремонт АКПП, МКПП, ремонт ходової частини, заміна гальмівних

Втулки стабілізатора. поетапна інструкція по заміні

Визначити, чи необхідна заміна втулок стабілізатора можна по стукоту або скрипу, які з’являються в підвісці при гальмуванні і їзді по вибоїнах. А враховуючи, що ям на наших дорогах іноді буває більше, ніж асфальтованого покриття, процес заміни необхідно проводити регулярно. Самі втулки коштують не дуже дорого, їх своєчасна заміна збереже стійки стабілізатора від швидкого зносу, а автовласника від зайвих грошових витрат пов’язаних з їх заміною.

Процес заміни досить простий і його легко можна зробити своїми руками, користуючись запропонованою інструкцією.

необхідність заміни

Втулки стабілізатора відносяться до деталей, які схильні до найбільших динамічних навантажень. Вони вимагають регулярної заміни в залежності від регламенту обслуговування прийнятого у різних виробників і моделей авто. Максимальний пробіг до заміни задніх і передніх втулок зазвичай становить від 15000 до 30000 км. З огляду на стан наших доріг, проводити заміну рекомендується за фактом зносу.

Несвоєчасна заміна може привести до утворення крену в стабілізаторі стійкості автомобіля, а це, в свою чергу, підвищує ризик перекидання авто на швидкості. Обов’язковій заміні підлягає повний комплект незалежно від різниці в зовнішніх ознаках зносу. Вартість такої послуги по ремонту в СТО часто завищена, враховуючи простоту заміни у більшості моделей автомобілів, тому доцільно проводити заміну передніх і задніх втулок своїми руками.

Заміна втулок стабілізатора Ford Focus

Стабілізатор поперечної стійкості служить для запобігання крену кузова при проходженні поворотів, підвищуючи стійкість автомобіля

Втулки стабілізатора Focus 2, 3 піддаються постійними динамічними навантаженнями і тому є витратним матеріалом і підлягають періодичній заміні при виявленні їх несправності. В середньому втулки стабілізатора Ford Focus виходжують до заміни близько 50 000 км пробігу.

Ознаки основний несправності втулок є стуки при проходженні нерівностей дороги, а також такі симптоми як:

 • стукіт і вібрація в русі;
 • люфт і биття керма;
 • крен при виконанні поворотів;
 • нестійкість авто і відведення авто при їзді.

інструмент

Для заміни своїми руками передніх або задніх втулок потрібно:

 • маленька тріскачка з подовжувачем і накидною головкою;
 • ріжковий ключ, він повинен бути тонким і маленьким;
 • велика тріскачка, карданний перехідник і накидна головка;
 • можливо, знадобитися Г-подібний подовжувач.

Ремонт стабілізатора Ford Focus

Стабілізатором поперечної стійкості оснащені і передня і задня підвіски Ford Focus 2 і 3. Цей нескладний вузол (штанга кріпиться до підвіски за допомогою двох стійок) несе відповідальність за усунення надмірного крену автомобіля і його контакт з дорогою, а значить, і за безпеку під час руху і при поворотах. Систематичний контроль стану цього вузла під час щорічного ТО і своєчасний ремонт дозволять вам уникнути неприємностей в дорозі.

Заміна втулок без демонтажу стабілізатора

В принципі, є ймовірність, що заміна втулок може проводитися без демонтажу всього стабілізатора, а тільки відкривши собі доступ до скоб. Для цього, після зняття колеса, потрібно:

 • Відкрутити стійку стабілізатора.
 • Зняти наконечник рульової тяги.
 • Викрутити кріплення (2 болта) скоби, під якою знаходиться втулка. Відзначимо, що відкручувати повністю можна лише один з болтів, другий досить послабити, викрутивши приблизно на сантиметр.
 • Вийняти втулку з скоби.
 • Замінити зношену втулку.

Здається, що цей спосіб сильно простіше, але це, як вказують автолюбителі, які відчули його не зовсім так. Справа в тому, що всі процедури доводиться виконувати у вкрай незручних позах. Крім того, часу така заміна займає теж пристойно. понад 2 годині на одну втулку. Незважаючи на деяку клопітка, при певній вправності і досвіді час, витрачений на самостійну заміну втулки стабілізатора, окупається зекономленими грошима на поїздку в автосервіс.

Установка нової втулки

Тепер необхідно встановити приготовані нові запчастини. Зверніть увагу на те, що втулки стабілізатора поперечної стійкості потрібно коректно помістити саме в призначене для них місце. Закріпити їх необхідно на лиски стабілізатора. Мастило при цьому використовувати забороняється!

Після вдалої заміни деталей, необхідно зібрати конструкцію. Для цього потрібно встановити стабілізатор на потрібній висоті, розташувавши втулки навпаки дистанційних елементів. Після чого для зручності його потрібно підперти. При установці затискачів їх рекомендується змочити водою, тоді операція пройде легше. На думку автовласників Ford Focus 2, це, мабуть, найскладніший момент у всій збірці-розбиранні при заміні втулок.

Надалі збірку проведіть в зворотному порядку від описаної вище покрокової інструкції.

Заміна втулок стабілізатора

Рішення проблеми полягає в заміні зношеного вузла. На Ford Focus 2 таку заміну зробити не складе великих труднощів. Таким чином, досвідченому автолюбителю не доведеться платити за просту операцію в автосервісі, а в статтю витрат увійде тільки покупка нових втулок.

Перед початком операції необхідно приготувати все необхідне для заміни:

 • домкрат;
 • набір ключів;
 • труба-подовжувач;
 • проникаюча мастило, наприклад, WD 40.

Звичайно, не варто забувати про нові втулках.

Рекомендується перед тим, як що-небудь відкручувати, обробити проникаючою рідиною. Ця незначна деталь зможе серйозно полегшити задачу і зробити процес заміни більш приємним.

Заміна втулок стабілізатора починається зі зняття стабілізатора. Проводиться процедура за наступним алгоритмом:

 • Для початку варто подбати про безпеку: поставити машину на ручне гальмо і встановити стопори під колеса (протівооткаткі).
 • Підняти автомобіль за допомогою домкрата, встановити підставку і вивісити колеса.
 • Зняти колеса, скрутивши все гайки.
 • Відкрутити гайки кріплення рульових тяг.
 • Від поворотних куркулів, використовуючи спеціальний інструмент, від’єднати наконечники рульових тяг.
 • Скрутити кріплення і від’єднати з’єднувальні важелі.
 • Від’єднати кульові шарніри нижніх важелів. При розкручуванні болтів рекомендується притримувати їх зі зворотного боку торцевих ключем ¬- в торці кульового пальця є шестигранний профіль. Коли гайка ослабне, шарнір перестане прокручуватися.
 • Викрутити центральний болт кріплення, що з’єднує опорну подушку з коробкою перемикання передач.
 • Відкрутити болти, що утримують поперечину (6 шт.).
 • Опустити поперечину, отримавши доступ до стабілізатора.
 • Викрутити болти, що фіксують стабілізатор.
 • Зняти затискачі, які утримують запчастина.
 • Зняти стабілізатор поперечної стійкості.

Як замінити втулку стабілізатора на FORD Focus 2

Ford Focus 2 заслужив чималу популярність на вітчизняному авторинку. Цим він зобов’язаний відмінному дизайну і прекрасним ходовим якостям. Але, як і в будь-якій складній машині, іноді трапляються збої. Так, деяким власникам автомобілів відома проблема стуку в ходовій частині. Він нагадує удари по днищу авто. Вони, як правило, виникають під час руху. Більшість власників Ford Focus 2 зазначають, що стукіт проявляється при їзді по нерівній дорозі або грунтовки. Це означає, що в автосервісі або на СТО діагностика буде проблематична. Автомеханік просто не зможе почути стукіт і виявити джерело в машині, яка знаходиться в стані спокою. Тому часто автовласники отримують вердикт, що з транспортним засобом все в порядку і ніяких проблем не виявлено. Однак, при першому ж попаданні на нерівну поверхню стукіт проявляється знову.

Якщо всі описані симптоми збігаються з тим, що чутно в вашому Ford Focus 2, то з більшою часткою ймовірності проблема зі стійкою стабілізатора. Багато власників авто дізнаються про те, що проблема саме в цьому агрегаті методом виключення. Тобто, коли вже все перебрали і більше підозрювати нічого. Перевірити ж слід з’єднання: стійка стабілізатора. стабілізатор поперечної стійкості. хомут (скоба) кріплення. втулка стабілізатора. Як правило, якщо стукіт нагадує приглушене гуркотіння, то проблем саме в останньої деталі.

Заміна втулок без демонтажу стабілізатора

В принципі, є ймовірність, що заміна втулок може проводитися без демонтажу всього стабілізатора, а тільки відкривши собі доступ до скоб. Для цього, після зняття колеса, потрібно:

 • Відкрутити стійку стабілізатора.
 • Зняти наконечник рульової тяги.
 • Викрутити кріплення (2 болта) скоби, під якою знаходиться втулка. Відзначимо, що відкручувати повністю можна лише один з болтів, другий досить послабити, викрутивши приблизно на сантиметр.
 • Вийняти втулку з скоби.
 • Замінити зношену втулку.

Здається, що цей спосіб сильно простіше, але це, як вказують автолюбителі, які відчули його не зовсім так. Справа в тому, що всі процедури доводиться виконувати у вкрай незручних позах. Крім того, часу така заміна займає теж пристойно. понад 2 годині на одну втулку. Незважаючи на деяку клопітка, при певній вправності і досвіді час, витрачений на самостійну заміну втулки стабілізатора, окупається зекономленими грошима на поїздку в автосервіс.