Заміна шкворнів UAZ Patriot на підшипники

Види або різновиду шкворневого вузла UAZ Patriot

Для вітчизняного позашляховика розроблено і випускається всі три варіанти з’єднань шкворневого вузла:

 • Штатний або заводський варіант найчастіше забезпечується полімерними вкладишами (підшипниками ковзання). Оснащення розраховане на помірні навантаження в експлуатації і дозволяє зробити дещо дешевшим сам вузол. Робочий ресурс не настільки великий, причому полімер ущільнюється і виробляється, тому заміни вкладишів шворнів UAZ Patriot не уникнути навіть при частому спостереженні і своєчасної регулюванню вузла. Любителі бездоріжжя відразу намагаються провести заміну, тобто модернізувати вузол.
 • Посилені шарніри з бронзовими вкладишами. класика для любителів навантажувати автомобіль з поїздками по пересіченій місцевості, адже їх стійкість до навантажень в кілька разів більше. Запчастини володіють підвищеним робочим ресурсом і вимагають меншої періодичності догляду, ніж вузол з полімерними вкладишами. Випускають такі комплекти альтернативні виробники з урахуванням особливостей вузла від року випуску авто: Шкворни для UAZ Patriot Ваксоіл бронза ремонтний комплект СО (старого зразка) по 2010 і Шкворни для UAZ Patriot Ваксоіл бронза ремонтний комплект АЛЕ (нового зразка) з 2011. Варто відзначити, що якість запчастин від різних виробників суттєво відрізняється, тому в середовищі любителів бездоріжжя є особливі переваги.
 • Заміна шкворнів на підшипники UAZ Patriot вимагає складної доробки вузла, тому не настільки поширена серед автолюбителів, самостійно ремонтують свою машину. Складність монтажу і неможливість «польового» ремонту не зупиняють власників позашляховиків в модернізації, тому що вузол практично не вимагає нагляду і регулювання, а по витривалості підшипники кочення практично не поступаються підшипників ковзання (вкладишів).

шкворнів, patriot, підшипники

Купити шкворня на UAZ Patriot і замінити їх професіонали внедорожья рекомендують при підготовці машини до складних дорожніх випробувань, а також для тривалої і надійної експлуатації.

додаткові рекомендації

Виробляючи заміну даного механізму, намагайтеся уникнути перекосу верхньої кришки при її установці. Для цього її краще втягувати в корпус за допомогою 4-х болтів, причому закручувати їх хрест-навхрест.

Чому не можна відразу сильно затягувати нову деталь? Все дуже просто. вона може розколотися.

Різновиди шкворневого з’єднання для Патріота

На автомобілі UAZ, застосовується три види шкворневих з’єднань:

 • Стандартне виріб заводського виробництва. сферична опора з вкладишами з пластика. Даная компоновка випускається виробником для полегшення і здешевлення конструкції. Шкворневі з’єднання підходить для умов помірної експлуатації транспортного засобу. Потребує регулювання зазору під час експлуатації та ремонту виробляють при зносі. Номер оригінальних шворнів на UAZ. 3160-2304019 (23).
 • Шарніри посиленого типу в бронзових вкладишах. Модифікація розрахована для експлуатації автомобіля в умовах важкого бездоріжжя. Цей ремкомплект пропонують дрібні виробники.
 • Шкворневої вузол на підшипниках. це свіжа різновид, яка завойовує все більшу популярність серед власників UAZ. Цей шкворневі вузол не потребує частої регулюванню, характеризується міцністю і довговічністю. До недоліків можна віднести трудовитрати при установці і проблеми з ремонтом в польових умовах.

Заміна шкворнів на UAZ Patriot проводиться при виникненні надмірної люфту в передній підвісці або як профілактика перед складною поїздкою.

Основні етапи заміни шворнів UAZ Patriot

Залежно від обраного комплекту ремонт шкворневого вузла дещо відрізняється, але має схожі етапи:

 • Обов’язково має бути від’єднано піввісь від маточини і зняти кріплення рульових тяг. Маточина колеса демонтується, тому що в горизонтальному положенні легше проводити заміну і регулювання шкворней.
 • Різьбові кріплення шкворнів откручиваются, а кріпильна спеціальна гайка викручується спеціальним ключем-насадкою, що поставляється в ремонтному наборі. Демонтуються шкворни, після чого демонтується сальник поворотного механізму і відкривається кулак з кульовою опорою.
 • Вузол ретельно очищається від старого мастила. При необхідності проводиться заміна сальника. Змінюються вкладиші або проводиться модернізація вузла під підшипники.
 • Робочі пари заповнюються новим мастилом, а вузол збирається в зворотній послідовності до моменту силовий фіксації шворнів, тому що поворотний вузол необхідно виставити точно по центру, для чого проводиться регулювання шкворней UAZ Patriot з головними параметрами: відхід від центру не більше 0,2 мм, а зусилля повороту складати 15-25 кг.
 • Тільки після ретельного регулювання нарізні сполучення надійно, але рівномірно затягуються, весь простір заповнюється нової густим мастилом, і встановлюються пильовики поворотного вузла. Маточина колеса монтується на авто з підключенням всіх тяг і з’єднань.

Окремо варто відзначити, що проведення заміни шворнів UAZ Patriot своїми руками. досить непростий і виснажливий процес, тому рекомендується заздалегідь уважно вивчити особливості заходи щодо відео матеріалами в інтернеті.

Заміна шкворнів UAZ Patriot

З’єднання поворотного кулака UAZ Patriot з маточиною колеса забезпечує спеціалізований вузол. шкворневої механізм. Вузлу справедливо приділяється особлива увага, тому що він відноситься до системи управління і курсової стійкості, а легкість і точність керування транспортним засобом важлива навіть для позашляховика. Заміна шкворнів UAZ Patriot здійснюється як планово, відповідно до графіка ТО, так і при виявленні підвищеного вироблення з великими люфтами в робочих парах. Вироблення або знос шкворневого вузла відбувається нерівномірно і навіть часто лавиноподібно, тому що безпосередньо залежить від умов експлуатації транспортного засобу та періодичністю догляду за ним.

Ознаки несправності елемента

Зрозуміти, що необхідна регулювання шкворней на UAZ Patriot, можна по появі люфтів в передній частині підвіски. Варто зазначити, що така процедура іноді проводиться і перед складними поїздками. Установка нового шкворня на Patriot на підшипниках дозволить істотно поліпшити керованість транспортного засобу. Крім того, якісні комплектуючі роблять процес водіння набагато простішим і зручнішим.

Тепер же поговоримо про те, як підтягти шкворня на UAZ Patriot (відео на нашому сайті допоможе вам з вирішенням цього завдання).

Різновиди, які підходять для Патріота

На ринку запасних частин представлені 3 різновиди шкворневих вузлів для машин Patriot:

 • Пристрої, які використовуються при комплектації на заводі. Металевий палець встановлений в пластиковій обоймі, що дозволяє знизити вагу і вартість деталей. Вузли підходять для стандартних умов експлуатації.
 • Вироби посиленого типу з бронзовими вкладишами. Деталі підходять для руху по шосейних дорогах і бездоріжжю. Виробляються вузли невеликими компаніями, що спеціалізуються на доведенні автомобілів заводу UAZ.
 • Вузол підшипникового типу. Він відрізняється довговічністю, не вимагає регулювання при установці і в процесі експлуатації. Точність позиціонування деталей поліпшує керованість машини при русі на високих швидкостях. Є різновиди шворнів з різними кутами установки (кастор). До недоліків відносять складність монтажу, що ускладнює заміну деталі в польових умовах.

додаткові поради

Якщо ви встановлювали елемент з бронзовими вкладишами, через 500 км пробігу потрібно регулювання шкворней UAZ Patriot в силу природної усадки. Моделі на підшипниках Не такі примхливі, якість їх роботи потрібно перевіряти через 1000 км. При цьому потрібно пам’ятати, що міняти елементи потрібно одночасно з двох сторін.

Якщо виконати все правильно і придбати непогані запчастини, то вони прослужать вам близько 100 тис. Км пробігу. У будь-якому випадку, важливо ретельно стежити за станом елементів, інакше можуть виникнути проблеми з управлінням транспортним засобом.

Установка нових шворнів

Для установки нового кульового вузла потрібно змастити нижню кришку і елемент з кульової голівкою змазкою. Кришка ставиться в посадочне гніздо за допомогою знімача для ступичні підшипників. Верхня кришка встановлюється на штатне місце таким же чином. Потім порожнину шкворневого вузла заповнюється мастилом, отвір закривається масельничкою або болтом.

Якщо на машині використовується вузол зі змінними вкладишами, монтажні поверхні протираються від бруду і старого мастила. Потім в посадочне гніздо укладається новий вкладиш. На поверхні деталі є виступи, які поєднуються з прорізами на підставі вузла. Для щільного розміщення елементів використовується палець з кулею, деталь ставиться в виїмку, а потім по різьбової частини наноситься легкий удар молотком. При цьому рекомендується використовувати захисну прокладку. Схожим чином встановлюється другий елемент.

Вузли заповнюються мастилом, виробляється затягування різьбових втулок з моментом 70-100 Нм. Якщо елементи затягнуті коректно, для повороту кулака потрібно докласти зусилля в межах 10-15 Нм. На верхню частину поворотного кулака встановлюється сошка з прокладками і конусними шайбами, а потім навхрест закручуються гайки. Після монтажу нового вузла необхідно перевірити кут установки передніх коліс на спеціальному стенді.

Які інструменти нам знадобляться

Для виконання роботи будуть потрібні інструменти:

 • набір комбінованих ключів для 6-гранних гайок і болтів;
 • комплект торцевих головок з рукояткою і динамометром;
 • знімач для деталей, заводський або саморобний;
 • шприц для набивання деталей мастилом;
 • молоток;
 • додаткові опори, які використовуються для утримання автомобіля на домкраті.

Заміна шкворнів на UAZ Patriot і які краще поставити.

На станцію # патріот73 звернувся власник UAZ Patriot. Причина звернення: як пояснив власник, на автомобілі просто страшно було їхати, колеса автомобіля стирчали в різні боки.

Огляд показав: розбиті обидві кульові опори поворотного кулака, і права і ліва, корпус поворотного кулака зруйнований. Причиною стало руйнування роликового конічного підшипника.

Роликовий конічний підшипник не призначений в такому дуже важливому вузлі автомобіля UAZ, як поворотний кулак. Він не може бути деталлю шкворнів поворотного кулака, тому що він не в змозі впоратися з навантаженням виникла при експлуатації автомобіля, в наслідок чого, відбувається його руйнування. Зруйновані підшипники розбили обидві кульові опори поворотного кулака і його корпус.

Має бути:. установка шворнів фірми «Ваксойл», г.Бійск, Алтайський край;. встановлення кульової опори фірми «Ваксойл», г.Бійск, Алтайський край. Кульова опора поворотного кулака буде встановлюватися зі зміненим Кастером (5 градусів). Це покращує керованість автомобіля.

Власник автомобіля заощадивши близько 1500 на установці шкворней сумнівної якості, замість установки шкворнів хорошої якості. в результаті, загальна вартість деталей на відновлення переднього моста склала близько 30000 без урахування вартості виконання робіт по заміні.

В інтернеті дуже багато йде суперечок які шкворня краще підшипникові або виконані за класичною схемою. Наша думка, і в чому нас складно переконати, що потрібно використовувати шкворня класичної схеми, але гідного виробника. Ми використовуємо шкворня виробництва компанії «Ваксойл».

Деталі «Ваксойл» відрізняються дуже гарною якістю. З досвіду рекомендуємо всім, що експлуатує автомобілі UAZ, користуватися деталями даного виробника. Виробник виготовляє ремонтний комплект для шкворневого вузла мостів з бронзовими вкладишами і модернізованими шкворнями. Гарантія виробника 100 000 км пробігу. І ми неодноразово переконувалися в цьому. Так само досягнуті результати 300 000 км без єдиного ремонту! Чим же поганий пластмасовий вкладиш шкворня?

У стандартній комплектації завод встановлює в мости пластмасові вкладиші, ресурс яких становить від 10 до 60 тисяч кілометрів, причому доводиться постійно перевіряти відсутність люфтів, так як при появі найменшого люфту пластик розбивається, шворінь починає стосуватися шопки, розбиває посадочне місце і в підсумку виходять «колеса будиночком », бовтанка автомобіля по трасі і, в підсумку, заміна шопки, шворнів, вкладишів і інші скрутні і дорогі операції.

Присутні на ринку «підшипникові» шкворни із застосуванням роликових підшипників є півзаходом, тому що таке підшипникове зчленування деталей є ганебним і навантаження в один момент часу передається тільки через один ролик. Тому, «підшипникові» шкворни зазвичай на асфальті служать дуже довго і не доставляють клопоту, але до першої-ліпшої глибокої ями. При попаданні колеса на швидкості в яму і впливі на підшипник в цей момент величезного навантаження, один з роликів просто ламається, і підшипник виходить з ладу. Причому ці катастрофічні речі відбуваються в лічені секунди і чреваті заклинюванням підшипника осколками розлетівся ролика з втратою управління автомобілем або навіть відривом колеса.

Чому краще вибрати бронзовий вкладиш?

Бронзовий вкладиш, який встановлюється замість пластикового вкладиша, є 100% вирішенням проблеми. При установці бронзового вкладиша шворня в автомобіль UAZ не вноситься ніяких змін, установка виконується згідно заводському «Керівництву з ремонту та обслуговування», не потрібно ніяких «сварок» і «болгарок». В результаті дворічних випробувань і тестів, одним з автомобілів UAZ, з встановленими бронзовими вкладишами шкворня, досягнутий пробіг в 300 000 км, і більш скромні пробіги, в 120-160 тисяч кілометрів, досягнуті ще не десятком автомобілів.

Заміна шкворня UAZ Patriot своїми руками

На машинах Patriot для з’єднання поворотного кулака переднього колеса з маточиною використовується сталевий шкворень, який зношується в процесі експлуатації. Заміна шкворнів на UAZ Patriot проводиться власником самостійно або в умовах автосервісу. Експлуатувати машину з пошкодженими елементами рульового управління категорично заборонено.

Демонтаж кулькових шарнірів

Для зняття кулькового вузла потрібно знімач, який можна виготовити своїми руками з відрізка сталевого П-образного профілю товщиною 4-5 мм. Ширина заготовки підбирається за розмірами деталі. У центрі знімача сверлится отвір під 6-гранний гвинт з діаметром в 2 рази більше отвори для подачі мастила.

 • Відвернути маслянку або захисний болт, встановлений в каналі для подачі мастила. Потім вивернути 4 гайки, що з’єднують сошку і поворотний кулак.
 • Легкими ударами киянкою або молотка зрушити сошку з посадкового місця і вийняти 4 конусні шайби.
 • Видалити сошку і зняти дистанційні прокладки, що дозволяють регулювати взаємне положення деталей.
 • За допомогою знімача витягнути зовнішню частину шкворневого елемента з посадкового гнізда. Допускається виймати деталь за допомогою 2 монтажних лопаток, які вставляються під попередньо укручені болт з шайбами. Монтування впираються в опори. прутки або головки для торцевого ключа однакового діаметра.
 • Щоб вийняти нижню частину вузла, необхідно дістатися до поворотного кулака знизу, наприклад з оглядової ями. Для зняття деталі використовується гвинтовий саморобний знімач, який впливає на її корпус, видавлюючи його з посадкового отвору.
 • Очистити поверхню поворотного кулака від бруду і старого мастила, а потім змонтувати нові деталі.

Основні причини виходу з ладу шкворня UAZ Patriot

Кульові шкворневі вузли зазвичай виходять з ладу через руйнування обідка однієї з чашок, що закривають кульку. У якийсь момент цей ободок може просто розколотися, і відбувається це або від сильного удару (який виник внаслідок наїзду на нерівність дороги), або від так званої втоми металу. Як тільки ободок чашки руйнується, з’являється люфт кульки, через якого в шкворневом вузлі виникає стукіт і скрип. Зрозуміти, що несправний саме шкворень, можна, лише повністю розібравши передній рульової кулак.

Якщо чується безперервний стукіт в передній підвісці, значить потрібна заміна шкворнів на UAZ

Що таке «Шкворень» на UAZ Patriot і де він знаходиться

Шкворень на автомобілі UAZ Patriot. це спеціальний вузол відповідає за поворот колеса в строго обмеженому діапазоні.

 • Виступають в ролі осей, навколо яких може гойдатися поворотний кулак;
 • Виступають в ролі сполучних компонентів, які об’єднують кульову опору і поворотний кулак в єдиний вузол;
 • Виступають в ролі несучих компонентів, які забезпечують необхідну жорсткість шкворневого вузла, а також сприймають виникають під час руху автомобіля моменти сил від поворотного кулака (а він, в свою чергу, від колеса) і передають їх на балку моста.

Шкворни UAZ, незважаючи на просту конструкцію, грають важливу роль у функціонуванні переднього моста позашляховика, а значить і всього автомобіля.

Технічні характеристики деталі

Шкворень є деталь у вигляді двох циліндрів різного діаметру, виточену з цільної заготовки. На торці верхньої (широкої) частини, в його центрі, виточений канал з різьбленням для установки прес-маслянки. Поруч, зі змішанням від центру, висвердлите канал меншого діаметру з гладкими стінками під установку стопорного штифта. На бічній поверхні нижньої (вузької) частини передбачена кільцева виточення для розподілу мастила. Також в шворні може виконуватися наскрізний поздовжній канал для мастила всього вузла в зборі.

Механізм шкворни UAZ Patriot в розрізі

Шкворень широкою частиною запресовується в корпус поворотного кулака і фіксується сталевий накладкою (вона утримується чотирма болтами), а проворачивание запобігає штифтом. Своєю вузькою частиною шкворень встановлюється в бронзову втулку, запресовану в корпус кульової опори. Втулка калибруется таким чином, щоб шворінь міг провертатися в ній без заклинювання. Між широкою частиною шкворня і корпусом кульової опори укладаються металеві прокладки, за допомогою яких здійснюється центрування всього шкворневого механізму. Для полегшення повороту і зниження інтенсивності зносу деталей шкворни встановлені під невеликим кутом.

Замена ремонт шкворней на подшипники УАЗ.

Працює механізм з даними шкворнями просто: при виконанні маневру поворотний кулак за допомогою сошки відхиляється від середнього положення, шкворни повертаються своїми вузькими частинами у втулках, запресованих в корпусі кульової опори. При поворотах мастило з каналу шкворня надходить в виточку в його нижній частині, де розподіляється в просторі між шкворнем і втулкою. це знижує сили тертя і скорочує інтенсивність зносу деталей.

Регулювання і протяжка шкворня на UAZ Patriot. покрокова інструкція

При виникненні невеликих зазорів шворнів на UAZ Patriot проводиться регулювання без повного розбирання поворотного механізму. Для цього необхідно:

Замена вкладышей шкворня на подшипниковые (УАЗ Патриот)

 • Зафіксувати UAZ на рівному майданчику, підняти домкратами передній міст і зняти передні колеса.
 • Зняти захисні накладки і прокладки на затискних втулках шкворневого з’єднання.
 • Осадити декількома ударами шкворневої палець для зменшення попереднього натягу.
 • Використовуючи спеціальний ключ, підтягнути затискну втулку до усунення виниклих люфтів.
 • Протяжка проводиться на 10-12º, момент затягування не більше 30 Нм.
 • Регулювальні дії потрібно робити по черзі на верхній і нижній опорі.
 • Після цього перевіряється зусилля при русі поворотного кулака, яке повинно бути вільним. Виконується мастило затискних втулок, потім встановлюються прокладка із захисною кришкою.

Коли люфт підвіски Патріота значний, і просте регулювання не допоможе, необхідно замінити вкладиші кульового з’єднання, щоб уникнути його остаточної поломки. У цьому випадку проводиться повне розбирання передньої підвіски і подальша регулювання шкворневого механізму.

Як замінити і відрегулювати шкворня на підшипниках UAZ Patriot своїми руками

У передній осі автомобілів UAZ Patriot є шкворневі вузли і шарніри рівних кутових швидкостей, які забезпечують передачу крутного моменту на колеса в будь-якому їх положенні. Щоб вузол працював справно, потрібно знати, як обслуговувати і міняти шкворень.

У сьогоднішній статті ми з вами детально розберемо що таке шкворень і де він знаходитися на Патріоті, а так же я дам вам покрокову інструкцію по заміні регулюванню і протяжке цієї деталі.

переваги і недоліки шкворня на підшипниках і на бронзових вкладишах

Кожного новачка в середовищі патріотоманов хвилює питання, які краще поставити шкворневі з’єднання. Серед джипперов немає однозначної думки з необхідності комплектувати UAZ Patriot поворотним кулаком з опорами кочення. Заміна шарнірного вузла на підшипниковий досить трудомістка і не дешева.

Переваги: ​​1. Не вимагають настільки частої перевірки і підтяжки. Якщо натяг збережений, ходять дуже довго. 2. Низьке тертя навіть при сильному натягу. 3. Великий вибір готових комплектів у продажу

Недоліки: 1. Труднощі правильної установки (про це далі) 2. Підшипник 30203, на якому зроблені більшість комплектів, здається слабеньким небагато. Хоча заявлених 18кН вантажопідйомності повинно б і хапати, чисто теоретично. 3. Менш стійки при екстремальних навантаженнях 4. Бояться попадання води. 5. При роботі без натягу швидко виходять з ладу 6. У запущених випадках можливий аварійний відмова з руйнуванням підшипника і заклинюванням

Технічні характеристики елемента

Сталевий шкворневої палець на UAZ Patriot розділений на 2 частини, що забезпечує монтаж приводного вала передніх коліс в шарнірі. Кулак надітий на шарнір, в якому передбачені сферичні виїмки під установку бронзових чашок. Ззаду до корпусу поворотного вузла кріпиться металева кришка. Усередині шкворня передбачений канал із зовнішнім прес-маслянки, що нагнітає мастило до поверхонь, що труться в процесі технічного обслуговування вузла. На чашках є проточки, через які відбувається рівномірний розподіл мастила.

Кульові пальці розташовані під нахилом, що знижує навантаження, що зношують чашку і кулясту головку.

Модернізований вузол відрізняється конічним підшипником, який використаний замість чашки. Зовнішнє кільце опори впирається в спеціальну підставку, монтируемую або приварюють до штатного отвору шарніра моста. Під внутрішнє кільце потрібно встановити шкворень, на тілі якого передбачена обмежувальна шайба (не дозволяє пальцю надмірно увійти під внутрішнє кільце підшипника).

Центрування здійснюється розрізний втулкою з різьбленням, зверху шкворень закривається кришкою, утримуваної гайкою.

Шкворня на UAZ Patriot на підшипниках: характеристики

Шкворни на UAZ Patriot на підшипниках, розташовані в передній підвісці, відрізняються підвищеним ресурсом і покращують керованість автомобіля на шосе, а також в умовах бездоріжжя. Із заводу використовується конструкція на бронзових втулках. Переробка здійснюється власниками за бажанням при черговому ремонті ходової частини.

Заміна шкворня на UAZ Patriot. інструкція

Замість стандартного вузла з чашками краще змонтувати деталі з конічними підшипниками, що не потребують частої регулюванню. Роботи виконуються в умовах гаражного боксу або на підйомнику. Буде потрібно набір слюсарного інструменту і навички самостійного обслуговування автомобіля.

Ознаки несправності деталі

Прояви, які вказують на пошкодження кульового пальця або чашок:

 • стукіт при русі по прямій або в поворотах;
 • заклинювання кулака, що відчувається на рульовому колесі;
 • відведення автомобіля з прямолінійною траєкторії при нормальному куті установки коліс;
 • збільшення радіусу повороту через неможливість обертання коліс на максимальний кут (обмежується механічним стопором).

Регулювання і протяжка шкворня

Алгоритм регулювання вузла стандартного типу:

 • Поставити автомобіль на горизонтальну площадку або на підйомник, зафіксувавши задні колеса противідкотними черевиками.
 • Демонтувати передні колеса (при виконанні робіт в гаражі потрібно підняти кузов домкратом і встановити під пороги страхувальні упори).
 • Покачати поворотний кулак для визначення люфту.
 • Відвернути гайковим ключем або головкою на 24 мм гайку, фіксуючу верхній палець.
 • Кількома ударами мідним молотком осадити палець щодо чашки, завдаючи ударів по нарізному наконечнику.
 • Повернути розрізну гайку спеціальним ключем на 15-20 °, одночасно похитуючи кулак для визначення залишкового люфту.
 • Повторити операцію з нижнім пальцем, а потім встановити на місце зняті кришки і деталі (попередньо заповнивши порожнини шкворня густим мастилом).
 • Перевірити легкість відхилення кулака в сторони з одночасним погойдуванням для перевірки відсутності зазорів в парі “палець-чашка”.
 • Якщо процедура регулювання не дозволяє усунути люфт або спостерігається заклинювання керованого вузла, то необхідно демонтувати пальці і провести візуальний огляд деталей (пошкоджені елементи необхідно поміняти на оригінальні або модернізовані деталі).

Що таке шкворень на автомобілі UAZ Patriot

 • забезпечення відхилення поворотного кулака з колесом щодо балки моста, закріпленої на елементах підвіски;
 • об’єднання кульового шарніра і кулака в єдину конструкцію з підвищеною міцністю;
 • сприйняття силових навантажень від коліс і передача зусиль через поворотний кулак на передній міст автомобіля.

Плюси і мінуси шкворня на підшипниках

 • не потрібно часта регулювання або підтяжка;
 • при надмірному затягуванні колесо легко відхиляється в сторони;
 • до складу комплекту входять деталі для переробки шарніра поворотного кулака.

Недоліки вузла, що відзначаються власниками машин:

 • процедура монтажу більш трудомістка (в порівнянні зі стандартними елементами);
 • ударні навантаження і вібрації руйнують кільця і ​​бігові доріжки конічного підшипника;
 • при попаданні вологи опора іржавіє і виходить з ладу;
 • в разі недостатнього натягу відбувається прискорений знос поверхонь тертя;
 • при руйнуванні підшипника можливе заклинювання кулака.