Заміна ременя помпи Ford Focus 3

Заміна помпи Ford Focus 3

Вітання. Їхав я значить з роботи, забрав свої нові диски, нікого не чіпав Бачу ширяє поруч з капотом. Ну, думаю, від стоїть попереду авто вихлоп в мою сторону так летить) На наступному світлофорі те ж саме Насторожило Зупинився, відкрив капот, антифризу в бачку менше мінімалки, пар хреначіт потроху, позаліло все поруч з бачком, на гену потрапило так на колектор, ось і пар звідси Гаразд, з собою був фриз півлітра, долив. Доїхав до дома.Начал думати, що так чому Бачок сухий, кришка теж (спочатку на них грішив), а все що нижче залито. Пішов додому, гуглити Стемніло. Вийшов з ліхтариком, під машиною калюжка червона. Завів, прогрів, почав світити і виглядати звідки біжить. Начебто не біжить. Посидів, хвилин через 5 знову пильно вдивляюся, намагаюся розшукати нещасливу текти. Засунув голову ближче до подкапотное, чекаю, дивлюся, вдивляюся Тут, раз, в обличчя прилітає крапля, потім ще. А дивився я в цей момент прямо на ремінь генератора, поруч з Геною. У підсумку, яке як в темряві бачу як капає з помпи.

На наступний день купую помпу оригінал.

домовляюся зі знайомим майстром, який мені міняв моторчик, на вечір. Увечері дзвоню, говорить мовляв машина у нього, місце зайняте. Домовилися на завтра.

Завтра Знову долітає до роботи, по шляху моніторячи температуру ож через телефон. Поки доїхав вибігло грам 200. Дзвоню днем ​​майстру, каже що так так, все в силі, давай ближче до вечора скажу о котрій під’їжджає. Увечері, дзвоню йому, скидає. Через міну 30 знову телефоную, абонент абонент Ясно понятно.Во дворі будинку не хотів міняти, думав що треба буде валятися під тачкою, знімати захист У підсумку психанув, сказав собі що в суботу вранці поміняю сам, тим більше говорять що міняти її делов на годину (щас ага)

Субота. Вийшов в 10 з настроєм що ща, за пару годин зроблю (наївний чукотський дитина).Кратко про процес. (Картинок не буде) ОЖ злив, не знімав захист, т.к з промивки зняв пластикову і не став ставити назад.После того як злив, зняв фару.Отцепіл шланги від бачка.На шківі три болта на 10.Так ось, ти їх відкручувати, а шків разом з ним крутиться. Недбало де то другий ключ накидний, один тримаєш болт, інші два откуручіваешь. А третій як останній? На помпі три болта на 8. Я відкрутив навіщо то 4. Найдовший під помпою не той відкрутив (там звездец як незручно до нього підлізти). Відкрутив потім нужний.Для зручності зняв натяжітель.І тут найцікавіше Намагаюся витягнути помпу. Чи не ідёт.уперся ріжковим ключем, відсунув її на пару міліметрів. Намагався стукати по ній молотком, замість зубила був ключ. Утнув пару шматочків помпи. Зрозумів, що без газового ключа не обійтися.

Зганяв в магаз за ключем, молотком побільше і зубілом.По приїзду, вбив помпу тому, і ключем витягнув.

Повернув назад болти які даремно крутив, і став збирати все в зворотному порядку, одягнув ремінь (протупила хвилин 20).

Так ось. Через своєї тупості, неуважності і відсутності досвіду ремонтів, витрачено багато сил і часу (годин 5) Придбано безцінний досвід Якщо буду вдруге міняти, повинен укластися години за два (напевно)

Промив заодно бачок, та поки був брудний, поміняв лампочки в ВТФ. світить класно.

Поки поспостерігаємо за рівнем Після заміни, що то деренчить при розгоні, може на захист що щось впало, чи не знаю.дребезг, близько 1500 оборотів коли розганяєш, накатом НЕ бряжчить (не дзвенить).Є припущення? Разом. помпа 3200 набір монтажника 1300 антифриз 5л 650 багато згорілих нервових клеток.Всем спасибі за увагу. Поменше вам ремонтів!

Заміна помпи або як я скидав ГРМ на фокусі 3

Дано: Ford Focus 3 1.6 (105л.с) пробіг 112500кмПомпа арт.1778516 (Ford) 2000рСальнік к / в арт.1473807 (Ford) 400рБолт к / в арт.2035528 (Ford) 350рРемень генератора 6PK1030SF (Gates) 400рАнтіфріз Coolstream Premium 10л ( оригінал але просто з іншого наклейкою) 1200рНабор фіксаторів розподілвалів у машин Ford Focus 2-3 арт.40441 (Автодело) 1200р

Піднімаємо передок і знімаю захист картераДалее знімаємо праве колесо, відкручуємо і відгинаємо половину локера

Потім знімаємо генератор (2 болта зверху і 1 знизу) Далі відкручуємо кронштейн генератора (2 болта зверху і 2 знизу) І ось тепер знімаємо захист ГРМ і кронштейн

Тепер потрібно відкрутити болт к / Ві ось на цьому моменті я дуже довго провозився Зафіксувавши розподілвали я чомусь подумав що к / в не прокрутить при відкручування болтаДА НЕ ТУТ ТО БУЛО! Починаю відкручувати і у мене проскакує зірка к / в на кілька зубів ось і прийшов подумав я Адже ВМТ і та розподільчі вали тепер працюють не синхронно, і відразу як то сумно стало ( Але зібравшись з думками і зрозумівши що не все ще втрачено продовжив роботу))

Зателефонувавши знайомому в сервіс він мені підказав що при відкручування болта машину треба було ставити на 5 передачуГотово, болт відкручені!) Фіксуємо натяжна ролик щоб ослаб ремінь і знімаємо його

Тепер зливаємо антифриз (відкручуємо червоний зливний болт радіатора з лівого боку) СТАРИЙ АНТИФРИЗ зливаються в тару А НЕ НА ЗЕМЛЮ! Чи не забруднюйте природу!

А тепер найважливіше, потрібно все правильно зібрати!) Переживав дуже, т.к робив все, взагалі в перший раз в житті, ще й один) Особисто я робив так: Одяг зірку, ремінь, захист і шків к / в і затягнув болт к / в

До кінця його закручувати не потрібно (тільки наживи) для началаСнімаю свічки і в перший циліндр ставлю велику викрутку, потім повільно кручу болт к / в до моменту коли викрутка починає підніматися вгору (робимо паузу) і вкручувати спец інструмент до концаТеперь ще трохи крутимо болт до / в і тут колінвал впирається в спец інструмент і в цей момент наша викрутка якраз таки знаходиться в положенні ВМТДалее встановлюємо мітки розподілвалів в р-ні 11 годин (риска на випуск і гурток на впуску)

Якщо фіксатор встановився, починаємо одягати ремінь ГРМОт зірки натягуємо його спочатку на випуск потім на впуск (пропускаючи ролик) Якщо все шліци збіглися, то між мітками розподілвалів маємо отримати рівно 12 зубів ременя ГРМДалее чуть чуть повертаємо болт к / в проти годинникової щоб ремінь наліз на ролікКак тільки наділи його на ролик, болт к / в знову повертають до упору за годинниковою, виймаємо чеку з ролика і вуаля, наш ГРМ встановлений!) Далі відкручуємо спец інструмент і знімаємо фіксатор розподілвалів, крутимо за болт к / в кілька оборотів і перевіряємо всі чи правильно встановлено (якщо так, то клапана не повинні зустрітися з поршнями і ми не відчуємо перешкоди в прокручуванні коленвала.Теперь все збираємо назад (не забуваємо викрутити спец інструмент і вкрутити на місце нього рідну заглушку) А ось з установкою ременя генератора я мучився) )) Як багато хто радить натягувати його за допомогою самого генератора у мене не вишлоПолучілось лише за допомогою шківа помпи (відкрутивши 3 з 4х болтів, а далі прокручуючи болт к / в шків помпи встає на місце і ремінь стає натягнутим) тільки цей спосіб мені здався простим і еффектівнимКстаті після заміни ременя генератора відразу ж пропав цей противний свист і ще звук був на малих обертах, як ніби десь повітря підсмоктується, вобщем після заміни все стало ОК

Заміна (помпи) водяного насоса Ford Focus 3

Насос знімайте для ремонту або заміни при виникненні під час його роботи шуму, рівень якого перевищує звичайний і який з’являється при утворенні великої радіального люфту вала насоса, а також при течі охолоджуючої рідини з ущільнення вала насоса. Розбирання насоса досить трудомістка, тому при несправності рекомендуємо замінювати насос в зборі.

Для заміни водяного насоса на двигуні 1,6 л виконайте наступні операції.

Вам будуть потрібні: ключі «на 8», «на 10», «на 13», «на 18», «на 19», викрутка з плоским лезом, ніж, спеціальне пристосування для установки ременя, спеціальні пристосування для блокування розподільчих і колінчастого валів. а також натяжної ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

Злийте рідину з системи охолодження двигуна (см. Тут). 2. Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів (див. Тут). 3. Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму (див. Тут).

Виверніть шість болтів 3 (рис. 5.28) кріплення водяного насоса 2 до блоку циліндрів двигуна, подденьте викруткою корпус водяного насоса і зніміть насос разом з натяжним роликом ременя приводу газорозподільного механізму. 5. Зніміть встановлену між корпусом водяного насоса і блоком циліндрів двигуна прокладку. 6. Встановіть водяний насос в порядку, зворотному зняттю. Болти кріплення насоса затягніть рівномірно навхрест моментом 10 Н-м. 7. Встановіть ремінь приводу газорозподільного механізму і відрегулюйте його натяг. 8. Встановіть інші деталі в порядку, зворотному зняттю. 9. Залийте охолоджуючу рідину і видаліть з системи охолодження повітряні пробки (див. Тут).

ременя, помпи, ford, focus

Для заміни водяного насоса двигуна 2,0 л, виконайте наступні кроки.

ременя, помпи, ford, focus

Вам будуть потрібні: ключі «на 8», «на 10», «на 13», «на 18», «на 19», ніж, спеціальне пристосування для установки ременя приводу допоміжних агрегатів, спеціальні пристосування для блокування розподільчих і колінчастого валів, а також натяжної ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

Злийте рідину з системи охолодження двигуна (см. Тут). 2. Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів (див. Тут).

Виверніть три болта кріплення шківа водяного насоса.

Виверніть болти кріплення водяного насоса.

6 і зніміть насос. 7. Зніміть прокладку, встановлену між корпусом водяного насоса і блоком циліндрів двигуна.

Встановіть водяний насос в порядку, зворотному зняттю. Болти кріплення насоса затягніть рівномірно навхрест моментом 10 Н-м. 9. Встановіть всі зняті деталі в порядку, зворотному зняттю.

Ремені приводу допоміжних агрегатів замініть новими, так як після зняття вони не підлягають повторному використанню.

Залийте охолоджуючу рідину і видаліть з системи охолодження повітряні пробки.

Інформація актуальна для автомобілів Ford Focus 3 (Mk3 CB8) з бензиновими двигунами 1.6 л (105 к.с.), 1.6 л (125 к.с.) і 2.0 л (150 к.с.), що випускаються з 2011 року. Для інших варіантів двигуна інструкція може відрізнятися.

Заміна насоса охолоджуючої рідини Ford Focus 3

Насос знімайте для ремонту або заміни при виникненні під час його роботи шуму, рівень якого перевищує звичайний і який з’являється при утворенні великої радіального люфту вала насоса, а також при течі охолоджуючої рідини з ущільнення вала насоса. Розбирання насоса досить трудомістка, тому при несправності рекомендуємо замінювати насос в зборі. Для заміни водяного насоса на двигуні 1,6 л Duratec Ti-VCT виконайте наступні операції. Вам будуть потрібні: ключі «на 8», «на 10», «на 13», «на 18», «на 19», викрутка з плоским лезом, ніж, спеціальне пристосування для установки ременя, спеціальні пристосування для блокування розподільчих і колінчастого валів. а також натяжної ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

Злийте рідину з системи охолодження двигуна. 2. Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів. 3. Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ Після зняття ременя приводу газорозподільного механізму забороняється провертати колінчастий і розподільні вали, так як при цьому поршнями можуть бути пошкоджені клапани. 4. Виверніть шість болтів 3 (рис. 5.28) кріплення водяного насоса 2 до блоку циліндрів двигуна, подденьте викруткою корпус водяного насоса і зніміть насос разом з натяжним роликом ременя приводу газорозподільного механізму. ПРИМІТКА Натяжна ролик ременя приводу газорозподільного механізму закріплений на корпусі водяного насоса. 5. Зніміть встановлену між корпусом водяного насоса і блоком циліндрів двигуна прокладку. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ущільнювальну прокладку корпусу водяного насоса при кожному знятті обов’язково замінюйте нової незалежно від її стану. 6. Встановіть водяний насос в порядку, зворотному зняттю. Болти кріплення насоса затягніть рівномірно навхрест моментом 10 Н м. ПОРАДА Ущільнювальну прокладку корпусу водяного насоса змастіть з обох сторін тонким шаром герметика. 7. Встановіть ремінь приводу газорозподільного механізму і відрегулюйте його натяг.

Встановіть інші деталі в порядку, зворотному зняттю. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ремінь приводу допоміжних агрегатів замініть новим, так як після зняття він не підлягає повторному використанню. 9. Залийте охолоджуючу рідину і видаліть з системи охолодження повітряні пробки. Для заміни водяного насоса двигуна 2,0 л Duratec Ti-VCT виконайте наступні операції. Вам будуть потрібні: ключі «на 8», «на 10», «на 13», «на 18», «на 19», ніж, спеціальне пристосування для установки ременя приводу допоміжних агрегатів, спеціальні пристосування для блокування розподільчих і колінчастого валів, а також натяжної ролика ременя приводу газорозподільного механізму.

Злийте рідину з системи охолодження двигуна.

Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів.

Виверніть три болта кріплення шківа водяного насоса.

Виверніть болти кріплення водяного насоса.

6 і зніміть насос. 7. Зніміть прокладку, встановлену між корпусом водяного насоса і блоком циліндрів двигуна. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ущільнювальну прокладку корпусу водяного насоса при кожному знятті обов’язково замінюйте нової незалежно від її стану.

ременя, помпи, ford, focus

Встановіть водяний насос в порядку, зворотному зняттю. Болти кріплення насоса затягніть рівномірно навхрест моментом 10 Н-м. ПОРАДА Ущільнювальну прокладку корпусу водяного насоса змастіть з обох сторін тонким шаром герметика. 9. Встановіть всі зняті деталі в порядку, зворотному зняттю. ПОПЕРЕДЖЕННЯ Ремені приводу допоміжних агрегатів замініть новими, так як після зняття вони не підлягають повторному використанню.

Залийте охолоджуючу рідину і видаліть з системи охолодження повітряні пробки.

Заміна ременя ГРМ на Ford Focus 3 інструкція з відео

Заміна ременя ГРМ Ford Focus 3 потрібно нечасто, але краще з заміною не затягувати. Ford Focus 3 успадкував основні конструктивні принципи пристрою ГРМ попереднього покоління, тому якщо у вас вже є досвід заміни ременя на другому Фокусі, то проблем виникнути не повинно. Так само варто відзначити, що на більш об’ємних моторах Фокуса варто ланцюгової привід ГРМ. Крім заміни ременя ГРМ (який тепер легко дотягує до 120 000 пробігу) необхідно міняти помпу, не кажучи вже про ролику і приводних ременях. Самостійна заміна ременя ГРМ на Ford Focus 3 досить непросте захід, що вимагає велику кількості всіляких пристосувань і навичок хорошого автослюсаря. Для початку уважно вивчіть інструкцію по заміні ременя ГРМ на Ford Focus 2. Схема та ж, але тепер на шківах розподільних валів ви знайдете виконавчі механізми зміни фаз газорозподілу.

Для утримання фазорегулятор від прокручування між собою, при заміні ременя ГРМ, вам знадобиться досить цікаве пристосування, далі на фото можна його уважно розглянути.

Без нього замінити ремінь буде досить важко. Всього ж для заміни ременя доведеться придбати цілий набір пристосувань серед яких.

  • Установча планка для фіксації распредвала FORD 303-376B
  • Шаблон для фіксації фазорегулятор двигунів FORD VCT 303-1097
  • Стопор вінця маховика коленвала FORD 303-393A
  • Різні фіксатори для колінчастого вала FORD: 303-574, 303-507, 303-735, 303-748, 303-1059
  • Шпилька для фіксації плунжера натяжителя ременя ГРМ FORD 303-1054

Ось без такого набору, як далі на фото, змінити ремінь ГРМ на Фокусі 3 не вийде.

Для наочності пропонуємо подивитися відео заміни ременя ГРМ на Ford Focus 3.

Якщо ви не володієте навичками автослюсаря, і не маєте обладнаного гаража, то краще довірити цю операцію професіоналам. Заощадите свій час і нерви. Адже в разі обриву ременя на вашому Ford Focus 3 загне клапана, а це серйозний ремонт двигуна.

Приводні ремені на Ford Focus 3 використовуються еластичні, і не підлягають зняттю і переустановлення.

Заміна водяного насоса рекомендується, так як він приводиться в дію від системи ГРМ і при його поломки потрібно зняття ременя ГРМ. Цією заміною можна застрахувати себе від дорогих робіт в майбутньому.

Малюнок вище. система з одним ременем з ЕУР

Заміни ременя ГРМ Ford Focus 3 можлива двома способами. із зняттям клапанної кришки, і без зняття.

Це залежить від використовуваного обладнання при ремонті (чи є спеціальні фіксатори клонували у майстри чи ні). Заміна сальників распредвала передбачає зняття клапанної кришки і відповідно заміну прокладки цієї кришки.

Заміна ременя ГРМ Ford Focus 3 і запчастини.

Замінювати ремінь ГРМ на Ford Focus 3 з двигуном 1,6 (105 і 125 к.с.) рекомендується в інтервалі 90000-120000 км. Дана процедура передбачає використання. основних запчастин. ремінь ГРМ, ролик натяжна, болт шківа коленвала 80 мм і заміну приводного ременя (або ременів, в залежності від моделі ГУР (2 ременя) або ЕУР з одним ременем).

Додаткові запчастини, які бажано поміняти. водяний насос (помпа), сальники коленвала передній і сальники распредвалов (2 шт.)

Придбати запчастини ГРМ для Ford Focus 3

Ми тримаємо в наявності оригінальні набори, набори неоригінальні, а також водяні насоси і інші деталі для ремонту.

Для прикладу, нижче розмістили ціни на основні запчастини. Більш детально Ви можете дізнатися ціни на ці та інші запчастини для заміни ременя ГРМ Ford Focus 3 1,6 тут.

запчастини
Комплект ГРМ Dayco без помпи 3250 рублів
Комплект приводних ременів з ГУР 1450 рублів
Водяний насос SKF 3510 рублів

До речі, не оригінальні комплекти ременів ГРМ комплектуються болтами шківа КВ. Але ми знаємо тільки про фірму Dayco, яка комплектує свої набори болтом довжиною 80 мм. єдиним варіантом болта на цю модель. 44 і 29 мм використовувалися тільки в Ford Focus 2. Дані набори універсальні і підходять для другого і третього Фокуса, а також Ford Fusion.

При заміні ременя ГРМ з помпою, можливо буде потрібно долити 300-500 грам антифризу. Використовуйте оригінальний антифриз Ford червоного кольору.

Заміна ременя ГРМ Ford Focus 3

У нас уже було ВІДЕО про заміну комплекту ременя ГРМ на моторі 1.6 100 к.с. Duratec. Сьогодні ми покажемо вам, як змінюється ремінь на моторі 1.6 115 к.с. Здебільшого операції схожі, хоча є ряд особливостей. Пацієнт. автомобіль Ford Focus 3 з пробігом 116 464 км, власник якого приїхав до нас на проходження планового ТО-120 з заміною ременя ГРМ і комплекту приводних ременів. Згідно заводському регламенту заміну ременя ГРМ на моторах Duratec 1.6 л необхідно проводити раз в 120 000 км. Однак на практиці рекомендується скоротити цей інтервал до 80 000.100 000 км. Разом з ременем ГРМ міняється ремінь генератора, ремінь кондиціонера і прокладка клапанної кришки. Якщо не виконати цю операцію вчасно, при обриві ременя клапана зустрінуться з поршнями. Це загрожує дорогим відновним ремонтом ГБЦ і блоку циліндрів.

Деталі газорозподільного механізму Ford Focus 3 рекомендується міняти комплектом. сам ремінь, натяжна ролик, болти шківів коленвала і распредвалов. В окремих випадках змінюються сальники валів і водяний насос (при великих пробігах). Дана операція досить складна і вимагає певного досвіду і наявності спеціальних фіксаторів распредвала і коленвала. В конструкції двигуна Duratec немає міток ГРМ, а шків колінчастого вала посаджений на конус без будь-яких шпонок і утримується від провертання тільки моментом затяжки болта. Тому він змінюється на новий кожен раз після зняття шківа, так як при повторній затягуванні можливо витягування різьби або обрив.

СТО Орбіта має все необхідне для виконання цієї операції інструментом, а досвідчені механіки виконують подібні роботи чи не кожен день. При заміні ременя ГРМ Ford Focus 3 спочатку знімається генератор, шків помпи і опора ДВС. Механік виставляє перший поршень в ВМТ за спеціальним болта вкручені замість заглушки в блок двигуна близько першого циліндра. Прокрутивши шків колінчастого вала до моменту зупинки, щока противаги колінчастого вала упреться в виступ вкручені болти. У цьому положенні в прорізи шестерень VVTi вставляється спеціальний фіксатор Licota, що утримує розподілвали від провертання і змінюється ремінь з роликом.

Власник вирішив встановити оригінальний комплект ГРМ Ford і комплект приводних ременів Контітек. Помпа, незважаючи на пристойний пробіг, виявилася в задовільному стані, і було прийнято рішення залишити її до наступної заміни ременя. Встановивши новий комплект ременя ГРМ, необхідно перевірити не збилися заводські установки. Колінчастий вал провертається на пару оборотів і знову встановлюються обидва фіксатора. Якщо ремінь встановлений правильно, фіксатор “метелик” легко увійде в прорізи шестерень розподілвалів. Всі болти затягуються відповідним моментом за допомогою динамометричного ключа. Особлива увага приділяється болта шківа колінчастого вала. для надійності корисно посадити його на фіксатор різьби. Заміна ременя ГРМ Focus 3 1.6 115 к.с. закінчена. Відмінність від 100-сильного мотора полягає в тому, що на моторі до мінливих фазами газорозподілу немає необхідності знімати клапанну кришку, а значить і змінювати її прокладку.

Все збирається в зворотному порядку. кришки, опора ДВС, генератор, приводні ремені. На все роботу у майстра пішло не більше трьох годин! Заміна ременя ГРМ Focus 3 на СТО Орбіта. це фірмова гарантія на роботи і запчастини і звичайно економія часу! Заміна ременя ГРМ Ford Focus 3 коштує 6 000 руб!