Заміна форсунок омивача Kia RIO 3

Заміна штатних форсунок системи омивача вітрового скла на віялові

Через www.exist.ru придбав віялові форсунки і зворотний клапан. Ось їх каталожні номери:

Зворотний клапан прийшов швидко, а ось форсунки довелося чекати майже месяц.Теперь власне опишу сам процес їх установкі.1. Виймаємо гумові заглушки і відкручуємо гайки кріплення правого і лівого склоочисників:

Трохи, розгойдуючи з боку в бік, знімаємо обидва стеклоочістітеля.3. Акуратно виймаємо 4 пістона, що кріплять пластикову накладку, на якій встановлені форсунки. Пістони виймаються без проблем, якщо втопити акуратно центральну фіксуючу часть.В такому положенні пістон виймається:

У такому положенні встановлюється назад:

Знімаємо зліва і справа поролонові буфера. Вони встановлені на двосторонньому скотчі, так що для їх зворотного установки бажано запастися кількома шматками нового двостороннього скотча.

Від’єднуємо зліва і справа накладку від пластикових деталей, що заходять під лобове скло:

З лівого боку отстиковиваем шланг, по якому підводиться омивайка:

Акуратно знімаємо пластикову накладку:

Перевертаємо її тильною стороною наверх і бачимо місце кріплення лівої форсунки:

Від’єднуємо відповідний до неї шланг і, натиснувши на фіксатори, знімаємо форсунку. Для порівняння наводжу фотографії рідних країв та віяловій форсунок:

Як видно на фотографіях, за кріпленням і за габаритними розмірами форсунки повністю ідентічни.10. Встановлюємо віялову форсунку і приєднуємо до неї шланг.11. Точно також замінюємо праву форсунку. Для більшої зручності я відкрутив пластикову деталь, показану на фотографії:

Кріпиться вона на 4 саморезах.Вот фотографії правих форсунок:

Встановлюємо назад открученную пластикову деталь, заправляємо в напрямні шланг.13. Починаємо зворотний збірку. Встановлюємо на місце пластикову накладку, защелкиваем зліва і справа роз’єднані кріплення, встановлюємо пістони, повертаємо на місце стеклоочістітелі.14. Виймаємо штатну пластикову сполучну трубку, за допомогою якої з’єднуються 2 шматка шланга, і встановлюємо на її місце зворотний клапан стрілкою в напрямку форсунок:

Встановлюємо на двосторонній скотч поролонові буфера (див. П.4).16. Не поспішаючи, перевіряємо, що все встановили на місце і закріпили, після чого милуємося результатами своєї праці:

Як видно з фотографій все встало ідеально, нічого не довелося ніде підпилювати і подкладивать.Ну, власне, і все. Далі перевіряємо, як все функціонує.

Ось ролики, що демонструють роботу віялових форсунок:

Віялові форсунки на Kia RIO 3: заміна штатних омивача лобового скла

Кріпиться вона на 4 саморезах. Ось фотографії правих форсунок: Встановлюємо назад открученную пластикову деталь, заправляємо в напрямні шланг. Починаємо зворотний збірку.

Встановлюємо на місце пластикову накладку, защелкиваем зліва і справа роз’єднані кріплення, встановлюємо пістони, повертаємо на місце склоочисники. Виймаємо штатну пластикову сполучну трубку, за допомогою якої з’єднуються 2 шматка шланга і встановлюємо на її місце зворотний клапан стрілкою в напрямку форсунок: Ніж може знадобитися для розрізання трубок.

Двосторонній скотч знадобиться для приклеювання поролонових буферів, про них буде сказано нижче. Порядок дій по установці віялових форсунок Вся процедура включає в себе: Демонтаж штатних форсунок пропонуємо зробити акуратно, знявши передню пластикову накладку в якій вони встановлені.

Для цього доведеться зняти: Важелі склоочисників використовуйте викрутку і ключ на Розпилювач веерного типу покриває водою істотно більшу поверхню скла. Більш того, при застосуванні омивача веерного типу, двірники значно швидше очищають лобове скло від бруду.

Установка віялових розпилювачів Відповідні віялові форсунки Kia RIO володіють наступними артикулами: При установці удосконаленої системи подачі води рекомендується оснастити автомобіль зворотним клапаном. Такий підхід дозволить підтримувати тиск води в системі і не допускати суху роботу щіток.

Куди ж поставити клапан? У лівому верхньому кутку під капотом під еамможно побачити як заходить трубочка склоомивача. Знаходимо де вона кріпиться на кронштейн.

У місці кріплення трубки до кронштейну її можна від’єднати і звернути увагу що вона розрізана в цьому місці. Але з’єднана пластикової втулкою. Викидаємо пластикову вставку або втулку Стрілка на клапані повинна дивитися на лобове.

Не поспішаючи, перевіряємо, що все встановили на місце і закріпили, після чого милуємося результатами своєї праці: Як видно з фотографій все встало ідеально, нічого не довелося ніде підпилювати і підкладати.

Ну, власне, і. Далі перевіряємо, як все функціонує.

Ось ролики, що демонструють роботу віялових форсунок: Установка зворотного клапана. необов’язкова процедура. Мене не влаштовувала пауза між натисненням на подрулевой перемикач, що включає подачу омивайкі, і моментом початку її розпилення.

Заміна форсунок омивача лобового скла на Kia RIO 3

Форум Нові повідомлення Пошук на форумі. Що нового Нові повідомлення Нові медіа Нові коментарі до медіа Недавні активності. Фото Нові медіа Нові коментарі Пошук медіа.

Мачо сказав а:. Підкажіть загальну ціну питання! Ну і звичайно спасибі за такий фотозвіт! Ще б результат подивитися Amfidelik Учасник тусовки. Оце круто! Олексій “Spider” Заблодський Місцевий. AlexArt сказав а:. Ось їх каталожні номери:.

Ставив я віялові, влітку працюють чудово, взимку працюють набагато гірше. Зимова експлуатація ускладнена через загустіння рідини омивача. Різниця в роботі взимку і влітку відчувалася навіть при залиття рідини дляпрі навколишнього температурі Починає “нижче” і нерівномірно бризкати. Чи не витримав і поставив назад жіклёрние писалки.

Влітку проблем з віяловими писалки. Вам необхідно увійти або зареєструватися, щоб тут відповідати. Нові повідомлення. Пильовики шрусов гранат Останнє: Hgeorge Вчора в Підвіска, Рульове, Гальма.

наш Автосервіс

Шукати тільки в заголовках. Знайти JavaScript вимкнено. Для повноцінно користування будь ласка, включите JavaScript у своєму браузері.

Заміна штатних форсунок системи омивача вітрового скла на віялові. Автор теми AlexArt Дата початку Іти на сторінку.

AlexArt Учасник тусовки. Ось їх каталожні номери :. Зворотній клапан: ; Від Ацента. ліва форсунка: R ;. права форсунка: R Тепер власне опишу сам процес їх установки. Виймаємо гумові заглушки і відкручуємо гайки кріплення правого і лівого склоочисників: 2.

Трохи розгойдуючи з боку в бік знімаємо обидва склоочисника. Акуратно виймаємо 4 пістона, що кріплять пластикову накладку, на якій встановлені форсунки. Пістони виймаються без проблем, якщо втопити акуратно центральну фіксуючу частину.

форсунка, омивача

У такому положенні пістон виймається: В такому положенні встановлюється назад: 4. Знімаємо зліва і справа поролонові буфера.

Вони встановлені на двосторонньому скотчі, так що для їх зворотного установки бажано запастися кількома шматками нового двостороннього скотча. Від’єднуємо зліва і справа накладку від пластикових деталей, що заходять під лобове скло: 6. З лівого боку отстиковиваем шланг, по якому підводиться омивайка: 7. Акуратно знімаємо пластикову накладку: 8.

Перевертаємо її тильною стороною наверх і бачимо місце кріплення лівої форсунки: 9. Від’єднуємо відповідний до неї шланг і, натиснувши на фіксатори, знімаємо форсунку. Для порівняння наводжу фотографії рідних країв та віяловій форсунок: Як видно на фотографіях, за кріпленням і за габаритними розмірами форсунки повністю ідентичні.

Встановлюємо віялову форсунку і приєднуємо до неї шланг. Точно також замінюємо праву форсунку. Для більшої зручності я відкрутив пластикову деталь, показану на фотографії: Кріпиться вона на 4 саморезах. Ось фотографії правих форсунок: Встановлюємо назад открученную пластикову деталь, заправляємо в напрямні шланг.

Починаємо зворотний збірку. Встановлюємо на місце пластикову накладку, защелкиваем зліва і справа роз’єднані кріплення, встановлюємо пістони, повертаємо на місце склоочисники.

Установка віялових форсунок. це просто!

Виймаємо штатну пластикову сполучну трубку, за допомогою якої з’єднуються 2 шматка шланга і встановлюємо на її місце зворотний клапан стрілкою в напрямку форсунок: Встановлюємо на двосторонній скотч поролонові буфера: Не поспішаючи перевіряємо, що все встановили на місце і закріпили, після чого милуємося результатами своєї праці : Як видно з фотографій все встало ідеально, нічого не довелося ніде підпилювати і підкладати.

Ну власне і. Далі перевіряємо як все функціонує. мачо Новачок.

Як замінити форсунки омивача Kia RIO 3 на віялові, відео заміни

Кондиціонер, Вентиляція, Піч. Ближнє світло фар влаштовує, немає Останнє: RazR Четвер у Електрика і світло.

форсунка, омивача

Падають обороти Автор Andriy Четвер у Відповіді: 0. Двигун і КПП. Заміна паливного фільтра Автор l1der Середовище в Відповіді: 8. Обслуговування та ремонт.

інструмент

 • Ключ на 14 для зняття склоочисників.
 • Дві викрутки з плоским лезом (одна з тонше, інша звичайна).
 • Ніж (може знадобитися для розрізання трубок).
 • Двосторонній скотч (знадобиться для приклеювання поролонових буферів, про них буде сказано нижче).

Заміна форсунок омивача лобового скла

Штатні форсунки омивача лобового скла на Kia RIO-3 подають воду трьома спрямованими струменями, що недостатньо якісно дозволяє щіток змивати бруд. Для очищення скла щіток доводиться зробити від 3 рухів і більше. Все через те, що струменеві форсунки подають недостатня кількість води.

Інша справа віялові форсунки. Вони покривають водою велику поверхню скла і дозволяють позбутися від бруду на склі значно швидше і якісніше.

Звичайно, у віялових форсунок є два недоліки:

 • Підвищений витрата води;
 • Тимчасове зниження огляду дороги через щільний потоку води під час омивання скла.

Із заміною форсунок в Kia RIO-3 бажано встановити зворотний клапан, який підтримає тиск в системі і не дасть воді стікати назад в бачок. Це дозволить моментально змочувати скло і не дасть щіток терти скло «на суху».

Віялові форсунки омивача лобового скла для Kia RIO-3

На Kia RIO-3 підходять віялові форсунки від Hyundai Solaris (Accent) з каталожними номерами:

 • 98630-1R800 (права форсунка).
 • 98630-1R100 (ліва форсунка).
 • зворотний клапан, який підходить, має номер в каталозі запасних частин. 98886-29000.

Установка віялових форсунок омивача лобового скла

Процедура по заміні форсунок нескладна і впоратися з нею зможе навіть новачок без спеціальних навичок і підготовки.

Порядок дій по установці віялових форсунок

Вся процедура включає в себе: демонтаж старих форсунок і установка нових. Демонтаж штатних форсунок пропонуємо зробити акуратно, знявши передню пластикову накладку в якій вони встановлені. Для цього доведеться зняти:

 • Важелі склоочисників (використовуйте викрутку і ключ на 14).

Порада: всі процедури з демонтажем пластикових накладок, а також форсунок, бажано виконувати в теплу пору року, щоб пластик був більш піддатливий і менш крихкий.

 • Акуратно зняти центральну накладку, в якій встановлені форсунки і пролягають трубки для подачі води.
 • Для зняття форсунки, від’єднайте трубку, стисніть вусики і витолкніте її назовні.
 • Встановіть нову-віялову форсунку.
 • Таким же способом замініть іншу форсунку.
 • З правого боку, де йде подача води від бачка на форсунки, встановіть зворотний клапан. При цьому пам’ятайте, що стрілка на ньому повинна вказувати в напрямку руху води. від бачка до форсунок.
 • Зберіть і встановіть всі зняті панелі в зворотній послідовності.

Існує також більш простий спосіб заміни форсунок омивача, але є ймовірність при демонтажі зламати старі (штатні) форсунки. Вся процедура полягає в «виколупуванням» за допомогою викрутки штатних форсунок. На наступному відео у майстри це виходить досить акуратно, але це не означає, що так вийде у всіх.

Будемо вдячні, якщо поділіться публікацією в соціальних мережах!

Заміна штатних форсунок системи омивача вітрового скла на віялові

учасник тусовки

придбав віялові форсунки і зворотний клапан. Ось їх каталожні номери:

форсунка, омивача

Від Ацента. ліва форсунка: 98630-1R100 ;. права форсунка: 98630-1R800.

Від Sorento.одінаковие пр / лв. 986303J000

Зворотний клапан прийшов швидко, а ось форсунки довелося чекати майже місяць. Тепер власне опишу сам процес їх установки. 1. Виймаємо гумові заглушки і відкручуємо гайки кріплення правого і лівого склоочисників: 2. Трохи розгойдуючи з боку в бік знімаємо обидва склоочисника. 3. Акуратно виймаємо 4 пістона, що кріплять пластикову накладку, на якій встановлені форсунки. Пістони виймаються без проблем, якщо втопити акуратно центральну фіксуючу частину. У такому положенні пістон виймається: В такому положенні встановлюється назад: 4. Знімаємо зліва і справа поролонові буфера. Вони встановлені на двосторонньому скотчі, так що для їх зворотного установки бажано запастися кількома шматками нового двостороннього скотча. 5. Від’єднуємо зліва і справа накладку від пластикових деталей, що заходять під лобове скло: 6. З лівого боку отстиковиваем шланг, по якому підводиться омивайка: 7. Акуратно знімаємо пластикову накладку: 8. Перевертаємо її тильною стороною наверх і бачимо місце кріплення лівої форсунки: 9. Від’єднуємо відповідний до неї шланг і, натиснувши на фіксатори, знімаємо форсунку. Для порівняння наводжу фотографії рідних країв та віяловій форсунок: Як видно на фотографіях, за кріпленням і за габаритними розмірами форсунки повністю ідентичні. 10. Встановлюємо віялову форсунку і приєднуємо до неї шланг. 11. Точно також замінюємо праву форсунку. Для більшої зручності я відкрутив пластикову деталь, показану на фотографії: Кріпиться вона на 4 саморезах. Ось фотографії правих форсунок: 12. Встановлюємо назад открученную пластикову деталь, заправляємо в напрямні шланг. 13. Починаємо зворотний збірку. Встановлюємо на місце пластикову накладку, защелкиваем зліва і справа роз’єднані кріплення, встановлюємо пістони, повертаємо на місце склоочисники. 14. Виймаємо штатну пластикову сполучну трубку, за допомогою якої з’єднуються 2 шматка шланга і встановлюємо на її місце зворотний клапан стрілкою в напрямку форсунок: 15. Встановлюємо на двосторонній скотч поролонові буфера: 16. Не поспішаючи перевіряємо, що все встановили на місце і закріпили, після чого милуємося результатами своєї праці: Як видно з фотографій все встало ідеально, нічого не довелося ніде підпилювати і підкладати. Ну власне і все. Далі перевіряємо як все функціонує.

Kia RIO manual

Насос і бачок омивача вітрового скла знімаємо в разі їх заміни при виході з ладу. Знімаємо праве переднє колесо. Знімаємо правий передній подкрилок (див. Зняття бризковиків і підкрилки передніх коліс). Від’єднуємо клему дроти від «мінусового» виведення акумуляторної батареї.

Бачок закріплений під правим переднім крилом і закритий правим підкрилки.

Натиснувши на фіксатор колодки проводів, від’єднуємо її від роз’єму датчика рівня омиваючої рідини.

Натиснувши на фіксатор колодки проводів, від’єднуємо її від роз’єму насоса.

Ключем “на 10” відвертаємо болт нижнього кріплення бачка.

Головкою «на 10» відвертаємо болт середнього кріплення бачка.

Хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт верхнього кріплення бачка.

Знімаємо бачок з насосом і датчиком рівня. При наявності омиваючої рідини в бачку зливаємо її через заливну горловину.

Долаючи опір кільця ущільнювача, виймаємо насос з кільця і ​​фіксатора.

Виймаємо з отвору бачка гумове кільце ущільнювача. Порване або зазнало втрат еластичність кільце замінюємо новим. Встановлюємо насос омивача в зворотній послідовності. Для зняття датчика рівня омиваючої рідини

плоскою викруткою натискаємо на фіксатор кріплення роз’єму датчика до кронштейну

Шлицевой викруткою відсуваємо край гумового ущільнювального кільця

і, долаючи опір кільця ущільнювача, виймаємо датчик.

Виймаємо з отвору бачка гумове кільце ущільнювача датчика. Порване або зазнало втрат еластичність кільце замінюємо новим. Збираємо вузол і встановлюємо його на автомобіль в зворотній послідовності. Після складання заливаємо рідину в бачок омивача.

Технічні поради: Погано працює омивач скла в Kia

Напевно помічали: якщо неприємність може статися, то відбувається в самий невідповідний момент. Наприклад, про омивач скла автомобіля ми згадуємо лише коли закінчується рідина або вода в бачку омивача і, як на зло скло закидає брудом від що йде попереду фури. А що робити, коли бачок повний, моторчик омивача працює, судячи по характерному дзижчання, але при цьому нічого з форсунок омивача не бризкали? Або сочиться млявою цівкою? Форсунки почистили, але не допомогло? В автосервісі можуть сказати, що необхідна заміна насоса бачка омивача. Чи так це? Давай розберемося і заощадимо твої гроші.

Причина несправності насоса омивача Kia:

Сторонні частки, що потрапили в бачок з водою, через незамкнені кришку бачка омивача, а також природний осад забивають вхідний фільтр насоса омивача вітрового скла і стають причиною слабкого розпилення. Якщо залишити все як є, то спочатку буде прогресуючий перевитрата рідини омивача, погодьтеся, з кожним роком омивайка тільки дорожчає, тому дешевше буде полагодити.

Kia RIO manual

Насос і бачок омивача вітрового скла знімаємо в разі їх заміни при виході з ладу. Знімаємо праве переднє колесо. Знімаємо правий передній подкрилок (див. Зняття бризковиків і підкрилки передніх коліс). Від’єднуємо клему дроти від «мінусового» виведення акумуляторної батареї.

Бачок закріплений під правим переднім крилом і закритий правим підкрилки.

Натиснувши на фіксатор колодки проводів, від’єднуємо її від роз’єму датчика рівня омиваючої рідини.

Натиснувши на фіксатор колодки проводів, від’єднуємо її від роз’єму насоса.

Ключем “на 10” відвертаємо болт нижнього кріплення бачка.

Головкою «на 10» відвертаємо болт середнього кріплення бачка.

Хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт верхнього кріплення бачка.

Знімаємо бачок з насосом і датчиком рівня. При наявності омиваючої рідини в бачку зливаємо її через заливну горловину.

Долаючи опір кільця ущільнювача, виймаємо насос з кільця і ​​фіксатора.

Виймаємо з отвору бачка гумове кільце ущільнювача. Порване або зазнало втрат еластичність кільце замінюємо новим. Встановлюємо насос омивача в зворотній послідовності. Для зняття датчика рівня омиваючої рідини

плоскою викруткою натискаємо на фіксатор кріплення роз’єму датчика до кронштейну

Шлицевой викруткою відсуваємо край гумового ущільнювального кільця

і, долаючи опір кільця ущільнювача, виймаємо датчик.

Виймаємо з отвору бачка гумове кільце ущільнювача датчика. Порване або зазнало втрат еластичність кільце замінюємо новим. Збираємо вузол і встановлюємо його на автомобіль в зворотній послідовності. Після складання заливаємо рідину в бачок омивача.

Віялові форсунки омивача лобового скла для Kia RIO-3

Установка віялових форсунок омивача лобового скла Процедура по заміні форсунок нескладна і впоратися з нею зможе навіть новачок без спеціальних навичок і підготовки. Інструмент Ключ на 14 для зняття склоочисників.

Вони встановлені на двосторонньому скотчі, так що для їх зворотного установки бажано запастися кількома шматками нового двостороннього скотча. Хоча їх можна відсунути в сторону. Подивився уважно на жабо, так як у мене ущільнювач вже стоїть і йде з заводу.

В даному випадку все підійшло ідеально, в процесі установки не виникало необхідності щось підпилювати або підрізати. Після установки перевіряємо працездатність омивача. До речі, встановлювати зворотний клапан не обов’язково, просто в нашому випадку власник машини хотів усунути паузу, яка виникала після натискання на перемикач, що знаходиться в підрульовий площині.

Акуратно знімаємо пластикову накладку: Перевертаємо її тильною стороною наверх і бачимо місце кріплення лівої форсунки: Від’єднуємо відповідний до неї шланг і, натиснувши на фіксатори, знімаємо форсунку. Для порівняння наводжу фотографії рідних країв та віяловій форсунок: Як видно на фотографіях, за кріпленням і за габаритними розмірами форсунки повністю ідентичні. Акуратно виймаємо 4 пістона, що кріплять пластикову накладку, на якій встановлені форсунки.

Пістони виймаються без проблем, якщо втопити акуратно центральну фіксуючу частину. У такому положенні пістон виймається: В такому положенні встановлюється назад: Знімаємо зліва і справа поролонові буфера.

Почистивши розпилювач за першим варіантом розбирання форсунки, можна прибрати меншу частину бруду, основна в клапані. Згодом вона забиває його так, що він перестає рухатися і ось тоді форсунка остаточно «вмирає».

Очищення пружинки клапана багато проблем не викликає. Далі збираєте все в зворотній послідовності. Для повернення штуцера в корпус форсунки потрібно будь моментальний клей.

Єдине, при посадці штуцера в корпус форсунки на клей потрібно притиснути клапан в форсунки, щоб на нього випадково не потрапив клей. Для цього при поверненні штуцера в корпус форсунки вставте тупий стержеть в отвір штуцера і злегка притисніть клапан.

Kia RIO форсунки омивача Регулювання

Kia RIO 2012. Установка рідних віялових форсунок

Стало відмінно розпорошувати, як нова. До речі, просто так склоочисники зняти не вийде, потрібно розгойдувати їх з боку в бік, але робити це необхідно акуратно. Встановлюємо назад открученную пластикову деталь, заправляємо в напрямні шланг.

У Kia RIO. встановлені форсунки омивача з трьома соплами, на жаль, вони не завжди

Встановлюємо на місце пластикову накладку, защелкиваем зліва і справа роз’єднані кріплення, встановлюємо пістони, повертаємо на місце склоочисники. Яка кріпиться вона на 4-х саморезах.

Зберіть і встановіть всі зняті панелі в зворотній послідовності. Ремонт її обійдеться в невеликий час і покупку або просто використання наявного під рукою вдома або в гаражі тюбика будь-якого моментального клею.

Підвищений витрата води; Тимчасове зниження огляду дороги через щільний потоку води під час омивання скла. Із заміною форсунок в Kia RIO-3 бажано встановити зворотний клапан, який підтримає тиск в системі і не дасть воді стікати назад в бачок.

Як зняти форсунки омивача на RIO New або Solaris

Потім сміливо вставляйте сам штуцер і дайте схопитися клею близько 5 хвилин. Можна також підігрівати феном форсунку для швидкого склеювання деталей. Після цього ставите форсунку на автомобіль і перевіряєте її роботу.

Установка віялових форсунок. це просто!

Звичайний омивач для автомобіля Kia RIO 3 видає воду трьома різноспрямованими рівномірними струменями. У більшості випадків таке розсіювання води недостатньо для якісного очищення скла. Тому має сенс встановити модернізовані віялові форсунки на Kia RIO 3.

Розпилювач веерного типу покриває водою істотно більшу поверхню скла. Більш того, при застосуванні омивача веерного типу, двірники значно швидше очищають лобове скло від бруду.

Установка віялових розпилювачів

Відповідні віялові форсунки Kia RIO володіють наступними артикулами:

 • 98630-1R800. правий розпилювач.
 • 98630-1R100. лівий розпилювач.

При установці удосконаленої системи подачі води рекомендується оснастити автомобіль зворотним клапаном. Такий підхід дозволить підтримувати тиск води в системі і не допускати суху роботу щіток.

Відповідний зворотний клапан для Kia RIO 3 має артикул 98886-29000.

Для успішної установки модернізованого омивача необхідно приготувати:

 • ключ на 14 для відкручування штатних розпилювачів;
 • кілька плоских викруток різного розміру;
 • ніж для відрізання трубок подачі води;
 • двосторонню клейку стрічку для проклеювання буферів.

Монтаж вдосконалених форсунок проводиться таким чином:

 • Перший етап. викручування гайки склоочисника. Зробити це можна за допомогою ключа на 14.
 • Крок другий. відклеювання поролоновою ізоляції.
 • Третій етап. зняття пластикових накладок.
 • Четвертий крок. демонтаж центральної накладки, під якою розташовані трубки подачі рідини.
 • П’ятий етап. безпосереднє зняття форсунок. Для цього слід стиснути кріпильні вусики і потягнути розпилювач.
 • Шостий крок. установка вдосконаленого омивача.
 • Етап сьомий. монтаж зворотного клапана.
 • Крок восьмий. зворотна збірка системи очищення лобового вікна.

Зверніть увагу! Можна спробувати просто отковирнуть старі омивачі за допомогою викрутки. Однак при такому демонтажі є значний ризик пошкодження штатних форсунок.

Модернізовані омивачі мають істотні переваги перед штатними. Незважаючи на підвищену витрату води, форсунки веерного типу виглядають краще для якісного очищення забруднень лобового скла через більш щільного напору та забезпечення безперебійної подачі рідини.