Заміна передніх гальмівних колодок Toyota Corolla 150

Проводимо самостійну заміну передніх колодок

Колодки, розташовані на передніх колесах авто зношуються швидше, ніж задні. Тому почувши, неприємний скрип при гальмуванні пам’ятайте, що це явна ознака зносу.

 • Встановивши свою Corolla на домкрат, знімаємо колесо.
 • Викручуємо верхній та нижній болти на 14, притримуючи при цьому супорт колодок.
 • Вільний супорт виводимо назовні, спостерігаючи, щоб не було натяжки гальмівного шланга.
 • Дістаємо колодки з обох боків. Якщо колодки сильно «приварилися» до гальмівного диска, скористайтеся викруткою, тільки не застосовуйте надмірну силу — це не потрібно.

Далі виконуємо зворотний процес встановлення.

Заміна колодок на Короллі

Безпека понад усе! Не втомлюємося ми повторювати щодня. Гальмівна система охоронців будь-якої машини. Тому необхідно приділяти ретельну увагу гальмам, вчасно проводити заміну гальмівних колодок. Заміна колодок Toyota Corolla проводиться в плановому режимі при проходженні технічного обслуговування. Існує два способи заміни:

Процес заміни на СТО зрозумілий. Пригнав машину, поставив у сервіс, а до призначеного часу приїхав, щоб забрати свою Toyota заплативши певну суму грошей. Тут досвідчені майстри, які знають свою справу, легко впораються з поставленим завданням, проведуть заміну. Але економію грошей ще ніхто не скасовував, тому багато власників Corolla вважають за краще проводити заміну самостійно. Що ж для цього потрібне? Насамперед, бажання та інструмент.

 • Домкрат
 • Монтування
 • Балонний ключ
 • Набір головок на 12 з коміром
 • Щітка по металу.

Самостійна зміна задніх колодок на авто Corolla (послідовність робіт)

Послабивши колісні гайки, домкратом піднімаємо машину. Викрутивши всі гайки, знімаємо колесо. Потім за допомогою головки на 12 з коміром відкрутивши нижню напрямну в супорті, акуратно відводимо скобу вгору. Знімаємо задні колодки, що прийшли в непридатність.

Згадуємо: відкручуємо ТІЛЬКИ нижню напрямну. Колодки неможливо зняти, якщо відкручено верхню напрямну.!

Ретельно очищаємо від бруду колодки щіткою і знімаємо протискримні пластини.

Виробники Toyota радять замінити їх при встановленні нових, хоча можна користуватися старими. Завершальний етап встановлення нових колодок відбувається у зворотному порядку.

НЕ ЗАБУДІТЬ, що втопивши шток гальмівного циліндра, за рахунок розширення бочка може піднятися рівень гальмівної рідини! Тому перед початком встановлення нових колодок слід прочистити посадкові місця від жита, видалити бруд металевою щіткою.

Як бачимо процес заміни передніх та задніх колодок на Toyota не такий складний, як може здатися на перший погляд. У разі проглядається подвійна вигода. Набувається досвіду самостійної заміни, з’являється впевненість у собі. Економія коштів так само піднімає настрій.

Високотемпературне мастило для обслуговування гальмівних систем

Довго шукав і читав про мастила для елементів гальмівної системи.

Багато хто за незнанням змащує напрямні за допомогою мастила, що йде в комплекті з гальмівними колодками, але воно призначене зовсім для інших цілей, і не призначене для тих температур, при яких працюють направляючі супорти.

І в результаті придбав для проби на екзисті: Vmpauto 1502 Мастило для супортів, універсальна «Мс 1600» 82 копійки. Тюбик 50 грам, хоча можна було брати одразу 100 грам, різниця в ціні не значна.

Як пише виробник: «Змазування МС-1600 – це високотемпературне мастило для обслуговування гальмівних систем будь-яких автомобілів. Забезпечує рухливість деталей супорта, рівномірне зношування колодок, скорочує гальмівний шлях.

Збільшує ефективність та безпеку гальмування. Універсальна для всіх вузлів супорта. Усуває скрип гальм. Підходить для всіх деталей супорта. Працює при t от.50 до 1000. Стійка до вимивання дорожніми реагентами.

Розбираємо задній гальмівний супорт

Тут все просто: піднімаємо автомобіль, знімаємо колесо, відкручуємо болти на 12 напрямних, знімаємо супорт, виймаємо старі гальмівні колодки, знімаємо пильовики напрямних і витягуємо самі напрямні, дивуємося. Тут щось зовсім незрозуміло чим змащене перемазане і як воно так взагалі працює?

передніх, гальмівних, колодка, toyota

Направляюча у старому мастилі

Промив і прочистив отвори в скобі супорта, відкрутити саму скобу не зміг, залишу наступного разу.

Все чистимо і прмиваємо

Далі чистимо і відмиваємо самі напрямні, підганяємо для них гумки 47769-05020.

Напрямні заднього гальмівного супорта

Заміна задніх гальмівних колодок Toyota Corolla 150

Toyota Corolla Е140 зміна гальмівних колодок задніх коліс та дисків.

У нас на плановому технічному обслуговуванні знаходиться автомобіль Toyota Corolla Е140, де потрібно змінити гальмівні колодки задніх коліс і дисків. Покажемо вам детальну фотографію та інструкцію як це зробити вдома.

Піднімаємо машину, якщо ви робите це за допомогою домкрата, пам’ятаємо підставляти під інші колеса цеглини або противідкатні платівки. Використовуючи одразу головку на 14 і ключ на 17 відкручуємо напрямні:

Знімаємо супорт, витягуємо старі колодки. Відкручуємо два болти скоби супорта (для зміни дисків):

Знімаємо скобу і демонтуємо старий диск гальма, часто вони намертво прикипають до посадкової поверхні, за таких обставин, тому що ми все одно робимо їх зміну, звичайно збити за допомогою декількох ударів молотка по тильній поверхні.

Посадкову поверхню очищаємо з допомогою щітки з металевою щетиною, наскільки можна обробляємо її мідної інакше графітової мастилом, щоб за майбутньої заміні ми мали проблем із прикипанием.

Встановлюємо новий диск гальма, робимо це в рукавичках:

Заміна гальмівних колодок Toyota Corolla докладна інструкція, багато фото

Заміна гальмівних колодок Toyota Corolla зазвичай потрібна після 30-50 тисяч пробігу. Такий великий діапазон пов’язаний із великою кількістю факторів, починаючи від манери їзди та закінчуючи станом гальмівного диска.

Конструкція гальм спереду Toyota Corolla представляє дисковий механізм з автоматичним регулюванням зазору між колодками і диском з рухомою скобою. На рухомій скобі встановлений однопоршневий гальмівний робочий циліндр. Напрямна колодка прикріплена двома болтами до поворотного кулака. Рухлива скоба прикріплена болтами до напрямних пальців, встановлених в отвори напрямної колодок.

Напрямні пальці змащені консистентним мастилом та захищені гумовими чохлами. У порожнині циліндра рухомий скоби встановлений поршень з кільцем ущільнювача. За рахунок пружності цього кільця підтримується оптимальний зазор між колодками та вентильованим диском, поверхня якого захищена гальмівним щитом.

Звичайно заміну колодок Toyota Corolla необхідно проводити відразу на обох колесах, при заміні гальмівних дисків колодки так само вимагають заміни. Процес заміни колодок на Toyota Corolla мало чим відрізняється від такої ж процедури на інших аналогічних машинах, хоч і має свої особливості.

Вивішуємо передню частину машини та знімаємо колесо. Вставивши монтажну лопатку або викрутку з широким лезом між напрямною колодок і супортом і спираючись нею на направляючу зсуваємо супорт, утоплюючи поршень в циліндр. Це допоможе нам легше вийняти старі колодки.

Накидним ключем або головкою відвертаємо нижній болт кріплення супорта до пальця, що направляє, утримуючи іншим ключем гайку. Піднімаємо супорт, повертаючи його навколо осі верхнього напрямного пальця. Виймаємо колодки з їхньої напрямної.

Знімаємо дві пружинні скоби колодок. Металевою щіткою очищаємо від бруду та корозії посадкові місця колодок у їхній напрямній. Перед встановленням нових колодок перевіряємо стан захисних чохлів направляючих пальців. Порваний чохол, що втратив еластичність, замінюємо.

Для цього виймаємо палець з отвору напрямної колодок та знімаємо чохол.

Перед установкою пальця вкладаємо трохи пластичного мастила (спеціальне високотемпературне мастило для гальмівних пальців) в отвір напрямної колодок і наносимо тонкий шар мастила на поверхню пальця. Якщо палець покритий іржею, то обов’язково очищаємо його.

Ще один важливий момент, це обов’язкове мастило пластинки (яку ставлять на колодку і закривають накладкою) спеціальним термостійким мастилом. В оригінальних колодках мастило йде в комплекті. Далі на фото можете розглянути цю пластинку, яка не допускати скрипу колодок при гальмуванні.

Перед встановленням нових гальмівних колодок необхідно максимально перемістити поршень усередину циліндра. Для цього розсувними пасатижами утоплюємо поршень у циліндр.

Встановлюємо нові гальмівні колодки Toyota Corolla в напрямну колодок та опускаємо супорт. Тепер прикручуємо нижній палець. Після складання обов’язково натискаємо на педаль гальма кілька разів, щоб колодки прийняли робоче положення.

Перевіряємо рівень гальмівної рідини в бачку і доводимо до норми у разі потреби.

Замена тормозных колодок / чистка направляющих суппортов / Toyota Corolla 150

Заміна задніх гальмівних колодок Toyota Corolla

Невеликий огляд із заміни задніх гальмівних колодок на автомобілі Toyota Corolla.

Заміна задніх гальмівних колодок, обслуговування направляючих гальмівного супорта на Toyota Corolla E120

Задні гальма Corolla E120

Тойота Королла Е150. Замена передних колодок, смазка направляющих бонус.

Колодки та диски на Toyota Corolla 150: заміна

Гальмівна система відповідає за безпеку будь-якого автомобіля, тому їй необхідно ретельно приділяти увагу, своєчасно проводити технічний огляд та ремонт. Заміна гальмівних колодок Toyota Corolla потрібна під час проведення технічного обслуговування в плановому режимі.

Буває кілька способів заміни колодок:

 • самостійна заміна;
 • заміна в автосервісі.

Після заміни колодок в автосервісі все зрозуміло. Автомобіль відправляється в сервіс, і у призначений час власник із грошима приходить забрати свій обслужений автомобіль.

Безумовно, у сервісі досвідчені майстри, які знають свою справу, зроблять швидко та якісно заміну колодок, але це коштуватиме чималих грошей. Бажаючи заощадити кошти при обслуговуванні свого автомобіля, багато власників вважають за краще самі міняти гальмівні колодки.

Для самостійної заміни потрібно лише бажання та стандартний набір інструменту, а саме:

 • балонний ключ;
 • домкрат;
 • монтування;
 • щітка по металу;
 • комір з набором головок.

Посібники з ремонту Заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів передніх коліс Toyota Corolla / Ауріс

Зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з таким же маркуванням. Передні колодки для Toyota Corolla Auris мають маркування FPE060.

Замінюйте гальмівні колодки передніх гальмівних механізмів лише комплектом із 4 шт. (По дві на кожну сторону). Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини, тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам знадобляться: ключі “на 14”, “на 17”, розсувні пасатижі.

Зніміть переднє колесо (див. «Заміна колеса»).

Викрутіть нижній болт кріплення напрямного пальця та вийміть його.

Зніміть з напрямної колодок зовнішню…

Зніміть з направляючої колодок дві фіксуючі пружини.

При кожній заміні гальмівних колодок обов’язково перевіряйте стан гумових захисних чохлів направляючих пальців та переміщення супорта щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть консистентним мастилом напрямні пальці супорта.

За допомогою розсувних пасатижів утопіть поршень циліндра.

Встановіть фіксуючі пружини, гальмівні колодки та інші деталі у порядку, зворотному зняттю.

Перевірте та за необхідності відновіть рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм незважаючи на те, що встановлені фірмові колодки. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки торкаються їх лише краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий вуличок або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб притерлися колодки і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть ефективність гальм. Намагайтеся не різко гальмувати хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні колодок, що не припрацювали, верхній шар їх накладок підгоряє і гальма ще довго не будуть максимально ефективними.