Заміна гальмівного диска гальмівного механізму переднього колеса

Вам потрібні: ключ TORX T30, ключ для гайок коліс.

При наявності на робочій поверхні диска задир, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують зношування колодок і знижують ефективність гальмування, а також у разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні, замініть диск. У спеціалізованих майстернях такий диск можна проточити і прошліфувати з обох боків на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не меншою за мінімально допустиму (23,2 мм).

Мінімально допустима товщина гальмівного диска гальмівного механізму переднього колеса при зносі 23 мм. Якщо товщина одного з дисків менша за вказане значення, замініть обидва диски. При заміні гальмівних дисків обов’язково заміняйте гальмівні колодки на новий комплект.

Зніміть колесо з боку диска, що замінюється.

Зніміть супорт (див. Заміна супорта гальмівного механізму переднього колеса), не від’єднуючи гальмівний шланг, та закріпіть дротом на пружині передньої підвіски. При цьому не допускайте скручування або натягу шлангу.

Щоб можна було закріпити супорт дротом на пружині передньої підвіски, перед зняттям супорта витягніть тримач гальмівного шланга з прорізу кронштейна на стійкі амортизатора.

Викрутіть болт кріплення диска до ступиці.

Аналогічно зніміть гальмівний диск гальмівного механізму іншого переднього колеса.

Встановіть деталі у порядку, зворотному зняття.

На автомобіль Opel Astra J можуть бути встановлені колеса двох розмірів: 155 та 166 дюймові. У зв’язку з цим деякі деталі гальмівних механізмів, що встановлюються різні комплектації автомобілів, мають різні розміри. Зокрема, діаметри гальмівних дисків гальмівних механізмів передніх коліс становлять 276 та 300 мм для встановлення з колесами відповідно 15 та 16 дюймів. Враховуйте це, купуючи нові гальмівні диски.

Перед установкою диска ретельно очистіть привалочні поверхні маточини та диска від іржі та окалини, оскільки навіть найдрібніша частка, затиснута між привалочними поверхнями, викличе биття диска та вібрації при гальмуванні.

Якщо встановлюєте колишній диск, видаліть напилком буртики на робочих поверхнях диска, що утворилися з обох сторін у результаті зносу диска.

Заміна гальмівного диска гальмівного механізму заднього колеса

Вам потрібні: ключ TORX T30, ключ для гайок коліс.

При наявності на робочій поверхні диска задир, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують зношування колодок і знижують ефективність гальмування, а також у разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні, замініть диск. У спеціалізованих майстернях такий диск можна проточити і прошліфувати з обох боків на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не меншою за мінімально допустиму (10,2 мм).

Мінімально допустима товщина гальмівного диска гальмівного механізму заднього колеса 10 мм.

Мінімально допустима товщина гальмівного диска гальмівного механізму заднього колеса вказана на його внутрішній поверхні.

Якщо товщина одного з дисків менша від зазначеного значення, замініть обидва диски.

При заміні гальмівних дисків обов’язково замініть гальмівні колодки на новий комплект.

Зніміть колесо з боку диска, що замінюється.

Зніміть супорт (див. Заміна супорта гальмівного механізму заднього колеса), не від’єднуючи гальмівний шланг, трос приводу гальма стоянки і закріпіть дротом. При цьому не допускайте скручування або натягу шлангу.

Послабте затягування гвинта кріплення гальмівного диска.

Замена тормозного диска Opel Astra J (задний тормозной диск и колодки)

гальмівних, диск, opel, astra

Аналогічно зніміть гальмівний диск другого гальмівного механізму.

Встановіть деталі у порядку, зворотному зняття.

На автомобіль Opel Astra J можуть бути встановлені колеса двох розмірностей: 15- та 16-дюймові. У зв’язку з цим деякі деталі гальмівних механізмів, що встановлюються різні комплектації автомобілів, мають різні розміри. Зокрема, діаметри гальмівних дисків гальмівних механізмів задніх коліс становлять 268 та 292 мм для встановлення з колесами відповідно 15 та 16 дюймів. Враховуйте це, купуючи нові гальмівні диски.

Перед встановленням диска ретельно очистіть привалочні поверхні маточини та диска від іржі та окалини, оскільки навіть найдрібніша частка, затиснута між привалочними поверхнями, викличе биття диска та вібрації при гальмуванні.

READ  Заміна передніх гальмівних колодок Toyota Corolla 150

Якщо встановлюєте колишній диск, видаліть напилком буртики на робочих поверхнях диска, що утворилися з обох сторін у результаті зносу.

Opel Astra GTC Turbochka 2007 року на DRIVE2

Всім привіт! Днями замінив нарешті собі задні гальмівні диски. Процес заміни дуже простий та описаний у багатьох блогах. Для заміни нам знадобляться:1. Домкрат2. Підпор під колесо, щоб машина раптово не поїхала на найцікавішому місці))3. Ключ. балонник для зняття колеса4. Ключі на 13 та 175. Torx 276. Торцева головка E-18 (Зірочка)

Спец. пристрій для вичавлювання гальмівних поршнів. Я використовую таке.

По Науке 23. Замена передних тормозных дисков и колодок Opel Astra J

Також може знадобитися шліцева викрутка для зняття тросика ручного гальма, або довга головка на 10 для його підтяжки та ослаблення.

Етап перший. Домкратимо машину та знімаємо колесо.

Відкручуємо напрямні томозного супорта ключами на 13 та 17.

Знімаємо або послаблюємо трос ручного гальма. Знімаємо гальмівний супорт і витягаємо колодки.

Відкручуємо два болти скоби гальмівного механізму головкою E-18

Викручуємо напрямний гвинт гальмівного диска Torx 27

Знімаємо старий диск. (Якщо диск прикипів – кілька ударів молотка врятують ситуацію)

Далі випресовуємо гальмівний поршень до упору та збираємо систему вже з новими дисками у зворотній послідовності.

Цю процедуру можна поєднати із заміною колодок. Тоді потрібно ще взяти спеціальне мастило для супортів, яке необхідно нанеси, замість старого, на напрямні і під пильник гальмівного поршня.

Opel Astra “Moon shadow” 2008 року на DRIVE2

Привіт всім) У певний момент, з заднього лівого колеса почав лунати скрип під час руху. Коли змінював колеса на зиму, виявив, що одна колодка вже майже металом треть об диск. Вирішив поміняти вже конкретно. і колодки і диски.

Задні гальмівні диски Brembo 08.7627.10

Колодки задні гальмівні Brembo P 59 038

Скидаємо від ручника трос. (Зрозуміло, машина повинна стояти на передачі з відпущеним ручником).

Відкручуємо болти кріплення супорта ключем на 13, притримуючи гайку ключем на 17.

Знімаємо супорт.5. Знімаємо старі колодки

знімаємо старі металеві напрямні. (Якщо у вашому комплекті колодок, немає нових напрямних, то доведеться залишати старі).

Знімаємо скобу кріплення супорта, інакше диск не знімемо. Кріпиться двома болтами під Е головку.

Викручуємо гвинт і знімаємо гальмівний диск.

Рясно змащуємо напрямні і напихаємо мастило під пильовики. Справа в тому, що напрямні повертаються у вихідне положення, після гальмування, завдяки розрядженню, що створюється. тому мастило там обов’язкове. Походу в мене одна колодки і стерлася, бо дуже туго ходила спрямовуюча.

І нарешті ставимо нові колодки. Колодку з Піскуном ставимо на внутрішній бік диска. без пискуна на зовнішню

Вдавлюємо, одночасно обертаючи за годинниковою стрілкою, поршень. при цьому застосовував спеціальну пристосу. фотки немає, але ви зрозуміли, про що я.13. Одягаємо трос ручника.14. Ставимо колесо і натискаємо кілька разів на педаль гальма. Аналогічно змінюємо з іншого боку.

Колодки ще нормальні, окрім нижньої. вона стерлася практично до металу.

PS: Читайте продовження цієї історії в Змащення елементів гальмівної системи.

Opel Astra 1,8 МТ 2008 року на DRIVE2

Для самостійної заміни задніх гальмівних дисків і колодок знадобляться наступні інструменти: ключі ріжкові на 13 і на 17, головка Е18, якщо такої немає, то проста шестигранна на 14, ключ торкс Т27 для зняття диска, пристрій для утоплення поршнів. ,Головка на 13 для ослаблення напрямних,Болт для зриву дисків М10-12, довжина від 60 мм і дві гайки,

Металева щітка для зачистки посадкових місць.

Диск стомився, але їздити ще можна було — товщина 8,5 мм. Колодки ТРВ, ще не до кінця зношені.

Відкручуємо гайку регулювання ручника до верху.

Зменшуємо рівень гальмівної рідини у бачку.

Колодки так само поставлені від Отто Циммермана.

Пристрій для утоплення поршнів.

Opel Astra GTC Lego 2007 року на DRIVE2

Поміняв задні гальмівні диски, попередні колодки відслужили підозріло мало, коли їхав у мск з’явився скрип, навіть свист я б сказав Навіть думки на колодки не було, тк пройшли вони менше 15тис км Ну після поїздки колодка стерлася в 0 і диск також вбила Радує тільки те, що диски все одно міняти час було загалом під шумок пішли гальмівні диски, колодки, кожух гальмівного диска, задній правий супорт, рем комплект супорта. Але про супорт в інший раз Пізніше напишу.

У принципі обійшлося без жодних проблем, на диво все досить просто відкрутилося.

Диски змінюються дуже просто, колодки теж, якщо зможете відкрутити зможете вперше коли міняв маточину передню 2 дні з нею мучився. Не відкручувався один болт

READ  Який тиск має бути в автомобільних шинах

Далі відкручуємо саму скобу, з внутрішньої сторони 2 болта, голова на 18, в принципі все те саме, що і на переді, в першому пості (про заміну маточини) є детальний опис. Їх відкручуємо, знімаємо скобу. Диск гальмівний тримається на одному болтику, t30, його відкручуємо, знімаємо диск, збираємо у зворотному порядку… Загалом з дисками все…

А ось із кожухом, дещо складніше. Кожух під ступицею знаходиться, довелося знімати маточину.

Ступиця тримається на 4 болтах, точніше 4 шпильки з гайками. На звороті знімаємо фішку з датчика на маточині, відкручуємо болтик, який тримає шланчик і провід від тієї ж фішки. Болтик там Єшка якась, але я відкручував 8 головкою. Далі гайки, ключем на 17, витягуємо маточину. Роз’єднуємо всю цю конструкцію. Ставимо новий кожух, збираємо у зворотному порядку.

Ось так все це диво виглядало спочатку

Ступиця зі зворотного боку, новий кожух

Комплект гальмівних дисків TRW DF4051Комплект колодок TRW GDB1515Кожух гальмівного диска GM 90498290

Болтик кріплення гальмівного диска GM 2044003

Ну і що з цього вийшло

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні.

Гальмівні колодки вимагають заміни при зносі накладок (мінімально допустима товщина фрикційних накладок 2 мм), неміцному з’єднанні накладок з основою, замаслюванні робочих поверхонь, наявності глибоких борозен чи сколів.

Замінюйте гальмівні колодки передніх гальмівних механізмів лише комплектом – 4 шт. (по дві на кожну сторону).

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до мітки «MAX», необхідно відкачати частину рідини (наприклад, медичним шприцом або гумовою грушею), тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам знадобляться: ключі на 10, на 18, ключ для гайок коліс, розсувні пасатижі.

Послабте затягування гайок переднього лівого колеса, підкладіть під задні колеса противідкатні упори («черевики»). За допомогою домкрата підніміть передню частину автомобіля, встановіть на надійні опори, зніміть переднє ліве колесо.

Послабте затягування болта кріплення нижнього направляючого пальця супорта, утримуючи палець від провертання другим ключем.

Вийміть фіксатор кріплення гальмівного шланга із прорізу кронштейна на амортизаторній стійці.

…і верхню притискну пружину колодок і огляньте їх.

Втопіть поршень робочого циліндра за допомогою розсувних пасатижів.

При кожній заміні гальмівних колодок обов’язково перевіряйте стан захисних гумових чохлів направляючого пальця та переміщення супорта щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть консистентним мастилом напрямні пальці супорта.

Для цього витягніть напрямний палець.

.змастіть його консистентним мастилом, а потім змастіть мастилом захисний чохол пальця. Аналогічно змастіть другий напрямний палець та його чохол.

Встановіть напрямні пальці у порядку, зворотному зняття.

Замініть захисні чохли напрямних пальців, якщо вони затверділи, деформувалися або розірвалися.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму правого переднього колеса.

Перевірте та за необхідності відновіть рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки встановлені фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки торкаються їх лише краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий вуличок або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб притерлися колодки і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть і ефективність гальм.

Намагайтеся не різко гальмувати хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні колодок, що не припрацювали, верхній шар їх накладок підгоряє і гальма ще довго не будуть максимально ефективними.

Opel Astra 2011 року на DRIVE2

Знімаємо колесо, вивертаємо кермо в той бік, де міняємо колодки.

Головкою на 10 (Opel Astra J) відкручуємо нижній болт від супорта

І небагато віджавши натискаючий поршень піднімаємо супорт.

гальмівних, диск, opel, astra

Далі боллоніком або тильною стороною молотка вдавлюємо штовхач до кінця, щоб нові колодки ширші)))))

Збираємо все у зворотному порядку. І перед тим як виїхати з гаража слід небагато прокачати гальма не виходячи з машини, щоб колодки притиснулися до диска. Всім удачі на дорогах.

Opel Astra J.=Біла Зірка=- 2011 року на DRIVE2

Скріпляючи зношеними гальмами приїхав у сервіс, на вулиці весняна грязюка!

Коли потрібна заміна гальмівних дисків Opel Astra J

Вважається, що заміна гальмівних дисків Opel Astra J повинна бути негайно здійснена, як тільки їх знос складе 80%. І справа навіть не в тому, що вони невдовзі можуть стертися. Ставши надмірно тонкими, вони втратить свою міцність і при зіткненні з колодками можуть просто погнутися. А це спричиняє відразу кілька неприємних наслідків:

 • По-перше, колодки можуть почати чіплятися за диски в процесі руху машини, що не дуже приємно.
 • По-друге, ефективність гальмування скривленими деталями суттєво знижується.
 • По-третє, відбувається розбалансування колеса, і машина стає менш стійкою на дорозі і, до того ж, менш керованою.
READ  Яка разболтовка на Ford Focus 3

Ось чому своєчасна заміна передніх гальмівних дисків така важлива. Визначити рівень зносу цих елементів можна за допомогою їх комп’ютерної діагностики, яка є невід’ємною складовою частиною діагностики гальмівної системи транспортного засобу в цілому. Ця процедура обов’язково проводиться при кожному плановому ТО автомобіля, тобто через кожні 15 тис.км. пробігу.

Вентильовані диски

Конструктори знайшли вихід із цієї, здавалося б, глухої ситуації: якщо не можна суттєво підвищити стійкість елементів до високих температур, то можна уповільнити швидкість їх нагрівання. Так з’явилися диски нового типу – вентильовані. На відміну від традиційних, вони складаються з двох паралельно розташованих пластин, що мають між собою невеликий простір. Воно і забезпечує охолодження робочої поверхні основної пластини. Більше того: існують так звані перфоровані диски, за рахунок чого їх охолодження потоками повітря здійснюється інтенсивніше.

Ще одне конструкторське рішення передбачає нанесення на зворотний бік рельєфного малюнка. Тим самим неробоча поверхня (зворотний бік) диска стає подібною до радіатора: площа зіткнення нагрітого елемента з холодним повітрям збільшується, і процес остигання гальм здійснюється значно швидше.

Якісна заміна гальмівних дисків Opel Astra J (передніх)

Про те, що передні гальма Opel Astra, по суті, є основними, оскільки мають значно більшу ефективність, ніж задні, знають, напевно, всі власники цих автомобілів. Але знати – це мало, потрібно ще й розуміти, що з цієї причини слідкувати за їхнім станом потрібно особливо уважно.

Найшвидше зношуються елементи передніх гальм – це колодки. Вони складаються з двох компонентів: основи та фрикційної накладки, відсотком зносу якої визначається працездатність всієї системи. На практиці ж колодки навіть з повністю зношеною накладкою так-сяк виконуватимуть свою функцію за рахунок основи. Звичайно, при цьому постраждають диски, але машина все ж таки не втратить здатність до гальмування.

Зношування цих елементів – зовсім інша справа. В цьому випадку при натисканні водієм на педаль гальма та просто провалиться в підлогу без будь-якого відчутного ефекту. А гальмувати тільки за рахунок задніх коліс – справа не тільки неефективна, а й небезпечна сильним занесенням машини.

Властивості гальмівних дисків

Здавалося б, чим ці деталі можуть відрізнятися одна від одної? На сьогоднішній день вибір дисків досить широкий і не факт, що ті, що спочатку були встановлені виробником, виявляться найкращими. Ці елементи повинні мати такі властивості:

 • міцністю, щоб не деформуватися в процесі експлуатації автомобіля;
 • стійкістю до стирання, щоб служити якнайдовше;
 • стійкістю до високих температур (як відомо, у процесі тертя колодки диски сильно нагріваються, що, по-перше, поступово зменшує ККД передніх гальм, а по-друге, прискорює процес зносу всіх їх елементів);
 • стійкістю до впливу вологи – інакше під дощем або після проїзду по калюжі гальма відмовляли б.

Традиційні сталеві диски що неспроможні повною мірою відповідати всім цим умовам. Тому якіснішими вважаються ті, що містять у своєму складі додаткові матеріали, наприклад, мікроскопічні керамічні вкраплення або інші метали.

Однак це хоч і збільшує термін служби дисків, але не збільшує їхню стійкість до нагрівання. Практично всі метали, за винятком хіба що алюмінію, мають високу теплопровідність. Але використовувати для виготовлення алюміній не можна, оскільки він дуже схильний до стирання.

Заміна передніх дисків Opel Astra J: порядок проведення робіт

Заміна передніх гальмівних дисків Opel Astra J здійснюється таким чином:

 • спершу машина встановлюється на підйомник у строго горизонтальному положенні (це необхідно для подальшої перевірки якості налаштування гальмівної системи);
 • знімаються передні колеса та колодки, щоб майстер міг отримати доступ до дисків;
 • старі деталі знімаються, що часом зробити виявляється не так просто, адже вони можуть і закиснути, і навіть привариться до болтів, що їх кріплять, але на цей випадок у майстрів є свої хитрощі і пристосування, що допомагають коректно видалити зношений диск, не пошкодивши при цьому елементи його кріплення;
 • на місце старого встановлюється нова деталь, і за допомогою спеціальних приладів перевіряється точність її положення, після чого болти затягуються;
 • та ж операція повторюється з другим колесом, адже диски, як і колодки, змінюються виключно в парі.