Заміна паливного фільтра на LADA Granta

Table of Contents

Інструкція по заміні паливного фільтра на Ладі Granta своїми руками

На всіх вітчизняних автомобілях з інжектором, паливний фільтр в металевому модулі розташований в нижній, задній частині кузова. Якщо конкретніше, то в районі бензобака, з правого боку заднього колеса під днищем. Таке важкодоступне місце розташування очисного елемента зобов’язує автомобіліста використовувати оглядову яму, підйомник, домкрат або естакаду. Отже:

 • Заїжджаємо на яму
 • Далі знімаємо тиск в паливній системі, щоб під час роботи бензин не бризнув на вас. Для цього слід виконати наступні маніпуляції. В монтажному блоці запобіжників, при вимкненому запаленні, знайдіть запобіжник «F21», який відповідає за бензонасос. Витягніть його і після цього запустіть двигун на холостому ходу, в очікуванні поки він сам не затихне, стравив останні залишки палива. Потім знову проверніть стартер на 3-4 сек., Для остаточного спуску тиску.
 • Наше завдання полягає в тому, щоб акуратно від’єднати паливні патрубки і дістати фільтр з кронштейна. Зверніть увагу на тип кріплення магістральних шлангів, які під’єднані до фільтру. Зазвичай, вони кріпляться на кліпси або з’єднання. Щоб перевірити вид кріплення, по-перше, огляньте фільтр з боку заднього правого колеса, по-друге, зніміть заднє пасажирське сидіння, відкрийте люк в підлозі, відкрутивши 2 болта, і огляньте кріплення шлангів магістралі з бензонасосом. Вони схожі з кріпленнями на фільтрі.
 • У нашому випадку, як видно на фото, фільтр кріпиться на пластиковому тримачі, до якого штуцери приєднані з обох сторін за допомогою засувок. Щоб від’єднати шланг, потрібно зробити натиснення на скобу фіксатора і одночасно потягнути шланг в сторону. Після того як зніміть штуцери, прикладіть невелике зусилля і потягніть фільтр вниз, долаючи перешкоду затиску. Відзначимо, що фіксатори трубок розташовуються незручно, так як позначається брак вільного місця. Тому скористайтеся викруткою або плоскогубцями з кривим затискачем.
 • Далі висуваємо паливний фільтр з посадкового гнізда і знімаємо його.
 • Монтаж паливного фільтра проводиться в зворотній послідовності. Будьте уважні при установці, звертайте увагу на стрілку на корпусі фільтра, яка вказує напрямок ходу руху бензину. Закріпіть наконечники паливних шлангів на штуцери фільтра до характерного клацання фіксаторів. Слідкуйте за тим, щоб фільтр розташувався між упорами, що запобігають його зміщення в тримачі.
 • Далі встановлюємо на колишнє місце запобіжник паливного насоса і запускаємо двигун. Як правило, мотор з першого разу не заведеться. Але якщо чітко дотримуватися вищевказану інструкцію, то автомобіль запрацює після 2-3 прокручування замку запалювання.

Заміна паливного фільтра LADA Granta за пару хвилин

Всім доброго часу доби! У даній статті ми розповімо Вам, як виконується заміна паливного фільтра LADA Granta. Процедура ця дуже проста, тому її можна виконати самостійно без поїздок в автосервіс. Крім цього, виконуючи роботу самостійно, Ви зможете заощадити додаткові кошти, які можна направити в інше русло. Коли потрібно міняти паливний фільтр на LADA Granta і як часто це робити?

паливного, фільтра, lada, granta

Регламент технічного обслуговування вимагає виконувати заміну паливного фільтра ВАЗ Granta через кожні 30 000 км пробігу. Однак, цю цифру краще скоротити, якщо в автомобілі використовується паливо низької якості. Або ж почали проявлятися основні ознаки забитого паливного фільтра, про які буде розказано нижче.

Як замінити паливний фільтр на ВАЗ 2190?

Зняття: 1. LADA Granta, це один з автомобілів на яких замінити фільтр можна не застосовуючи жодних інструментів (Руки тільки будуть потрібні), LADA Kalina до речі теж до такого автомобіля ставитися, перед початком заміни, обов’язково тиск стравити потрібно в паливній системі (Як це зробити читайте в статті: «Підбурювання тиску на ВАЗ»), а коли операція буде завершена, подлезьте під машину і приступайте до зняття фільтра тонкого очищення з автомобіля.

Замена топливного фильтра Лада Гранта.

На початку від’єднайте від фільтра паливні трубки і до речі, зверніть увагу на те, як фільтр коштує (В який бік стрілка вказує, яка на фільтрі намальована), при установки нового фільтру, стрілка яка показана на ньому повинна бути спрямована в ту ж сторону, щодо паливних трубок, для того щоб їх від’єднати натиснути буде потрібно на фіксатори які їх кріплять (див. фото 1), після від’єднання паливо поллється з них (його найкраще в тару яку ні будь злити, там його мало буде) і відразу попереджаємо, будьте акуратніше, паливні трубки зроблені з пластмаси і тому легко ламаються (Якщо з ними щось станеться, то трубки підлягають негайній заміні), як тільки трубки будуть від’єднані, вийміть фільтр тонкого очищення з кронштейна в якому він розташовується (див. фото 2) і зробіть заміну старого фільтра на новий.

Примітка! Усередині паливних трубок є ущільнювальні гумові кільця, якщо вони по тріскаються, втратять тим самим свою герметичність (Тобто, через них бензин буде текти) то, зробіть їх заміну на нові, дістати їх досить таки не легко, тому що вони глибоко розташовані. тому рекомендуємо Вам відразу зробити в цьому випадку заміну паливних трубок в зборі з наконечниками, стоять вони досить таки не багато, але зате буде 100% вірогідність того, що через кільця ущільнювачів бензин не буде витікати і все буде герметично!

Установка: Якщо коротко, в установці нового фільтра немає нічого складного, головне щоб він правильно було встановлено (У нього стрілка є, напрямки палива) і ще, коли фільтр поставите, підключіть всі паливні трубки до того поки вони не заклацнути, подивіться добре він сидить. поворушіть його, переконайтеся в загальному що після першого наїзду на купину, фільтр не вилетить з кронштейна, потім заведіть автомобіль і перевірте чи немає підтікань ніяких, через місця під’єднання паливних трубок, по необхідності вставте до самого упору паливні трубки або зробіть їх заміну на нові.

Додатковий відео-ролик: Подивіться ролик із заміни фільтра тонкого очищення палива, в ньому все докладно показано, щоб у Вас ніяких питань вже 100% не виникло.

Заміна паливного фільтра LADA Granta. покрокова інструкція

Паливний фільтр у LADA Granta розташований поруч з паливним баком в задній частині автомобіля. Роботу по заміні найкраще виконувати на ямі або естакаді.

Скидаємо тиск в системі. Можна піти двома шляхами.

1.1 Можна витягнути запобіжник бензонасоса, який розташований під передньою консоллю в ногах у пасажира. Після чого запустити машину. Через 1-2 хвилини двигун затихне, так як в паливну магістраль закінчиться паливо.

READ  Установка ксенона на Opel Astra j. Снятие и установка противотуманных фар

1.2. Або можна стравити тиск з паливної рампи, натиснувши на клапан гострим предметом.

Від’єднуємо шланги подачі палива від фільтра. Робиться це дуже просто. Досить натиснути на фіксатор і відтягнути шланг в сторону. Будьте готові до того, що в фільтрі залишиться бензин і він неминуче проллється. Боятися цього не варто, просто будьте обережні.

Витягуємо фільтр з кронштейна і встановлюємо на його місце новий. Все дуже просто. Однак, потрібно встановити фільтр в правильному положенні. Для цього на фільтрі є стрілка, яка показує напрямок руху палива. Ось в такому положенні і ставимо фільтр. Якщо ж ви сумніваєтеся, то просто включіть на секунду запалювання і подивіться з якої шланги потече паливо. Ось цю шлангу ставте у напрямку стрілки, тобто в її початок.

Защелкиваем фіксатори і можна сказати, що на цьому заміна вважається закінченою. Перед запуском двигуна поверніть кілька разів ключем запалювання, але не запускайте мотор. Це потрібно, щоб вигнати повітря і прокачати паливо в систему. Після запуску двигуна переконайтеся в герметичності системи.

Увага! Якщо Ви витягали запобіжник бензонасоса, то не забудьте встановити його на місце!

Все, заміна паливного фільтра LADA Granta закінчена. Дякую за увагу і до нових зустрічей, на нашому сайті. А нижче Ви можете подивитися відео заміни паливного фільтра LADA Granta:

Заміна паливного фільтра на Ладі Granta

Згідно з регламентом технічного обслуговування паливний фільтр LADA Granta повинен піддаватися заміні кожні 30 тис. Км пробігу. Однак, автовласники Granta повинні враховувати низьку якість вітчизняного бензину, використання якого набагато швидше засмічує очисний елемент. Тому фахівці рекомендують робити заміну паливного фільтра кожні 15-20 тис. Км.

У даній статті ви знайдете повне керівництво по заміні паливного фільтра на Ладі Granta. Його ви можете використовувати і для технічного обслуговування LADA Kalina, так як конструкція паливної системи обох автомобілів практично ідентична.

Покрокова інструкція: Як замінити паливний фільтр LADA Granta?

Сучасний автомобіль має безліч фільтруючих елементів, за допомогою яких відбувається очищення паливно-мастильних матеріалів, а також повітря від різного роду забруднень. Своєчасна заміна фільтра. запорука довгої служби двигуна і всіх його вузлів, тому не варто економити на цьому або збільшувати періодичність заміни на свій розсуд.

ЛАДА ГРАНТА. ЗАМЕНА ТОПЛИВНОГО ФИЛЬТРА (рассказываю подробно)

Заміна паливного фільтра LADA Granta повинна проводитися в чіткій відповідності до вказівок виробника, а точніше. кожні 30 000 км пробігу. Чи не буде порушенням якщо ви будете міняти паливний фільтр кожні 20 тисяч км., А якщо ще врахувати якість нашого палива, то це і зовсім не побажання, а скоріше переконливе прохання.

Іноді може знадобитися дострокова заміна паливного фільтра, наприклад коли фільтр сильно забивається від низькоякісного палива або брудного паливного бака.

Який паливний фільтр вибрати для заміни на LADA Granta?

На автомобіль LADA Granta встановлюється паливний фільтр з Штутцер (кліпса). Цей фільтр не має різьблення, тобто кріпиться за допомогою швидкоз’ємних кріплень. Зовнішній вигляд фільтра зображений на фото нижче:

За цим номером Ви легко зможете знайти список аналогів, якщо не бажаєте переплачувати за оригінал.

паливного, фільтра, lada, granta

Заміна повітряного фільтра своїми руками

Вся операція по заміні повітряного фільтра на LADA Kalina не представляє з себе нічого складного, виконати її зможе навіть самий непідготовлений автолюбитель.

Паливний фільтр «LADA Granta»: коли міняти і як правильно здійснити його заміну

Стабільна і ефективна робота двигуна на машинах «LADA Granta» забезпечується свічками запалювання, повітряним і паливним фільтрами. Компаніями-виробниками встановлюється певна періодичність зміни фільтруючих елементів: в нормальних умовах експлуатації їх змінюють через кожні пройдені 25-30 тисяч кілометрів. Багато фахівців радять міняти фільтри для паливної системи в півтора. два рази частіше, ніж зазначено виробником, для збереження продуктивності силового агрегату.

Рік на ДВ

Рівно рік тому зняв з автовозу свій Jeep і практично на коліні завів За цей час проїхав 28000 км, скільки спалив палива я не рахував. Хоч машина і дісталася в ідеальному стані, але вкладення все ж були. Всі ремонти описані в попередніх записах і повторюватися немає сенсу. Запчастини використовував тільки оригінал, сервіси у нас за ремонт беруться без проблем. Механік навіть сказав, що йому простіше з моєю машиною возиться, ніж з «японцями», набагато зрозуміліше вони в роботі.

Запис роблю перебуваючи, а Jeep очікує на парковці в аеропорту Благовєщенська, після свят знову почнуться робочі будні.

 • Детальніше.
 • 2 коментарі

Де знаходиться повітряний фільтр?

Повітряний фільтр знаходиться всередині корпусу, який відзначений стрілкою

паливного, фільтра, lada, granta

Повітряний фільтр на автомобілях LADA Kalina розташований під капотом з правого боку в спеціальному корпусі на якому як правило зазначений код фільтруючого елемента 1118-1109010, а також інтервал періодичної заміни в 30000 кілометрів.

Правила заміни фільтрів

Перед тим як приступити до демонтажу відпрацьованих ресурс деталей, слід вирівняти тиск в системі до рівня атмосферного. У справному стані воно перевищує норми атмосферного. Якщо не знизити тиск, бензин обов’язково виллється.

Щоб зменшити значення, необхідно попередньо відключити харчування бензонасоса.

Для цього потрібно від’єднати штекер під сидінням або витягнути запобіжник, який відповідає за харчування бензонасоса. Після цього залишається запустити силовий агрегат і дочекатися, поки виробляться залишки бензину. Є й інший спосіб. Якщо автомобіль не експлуатується понад три години, тиск скинеться поступово природним чином при відключенні запалення. Далі слід розглянути більш детально методи виключення живлення для скидання тиску.

Для першого способу знадобляться дві викрутки, з плоским і фігурним кінцем. Алгоритм дій виглядає наступним чином:

 • зняти кришку запобіжного модуля (він знаходиться в лівій частині поруч з рульовим механізмом);
 • витягти запобіжник F21 (15А) через який надходить харчування на насос (він в середній частині правого краю).

Цей спосіб найпростіший. Але якщо буде змінюватися і сіточка в бензобаку, то логічно припустити, що можна скористатися і іншим методом. У другому випадку зазвичай знімається блок модуля насоса, а значить, витягується штекер живлення з блоку. Для цього потрібно підняти задній диван і прибрати елементи обшивки. Після зняти захисну кришку, а далі залишається від’єднати колодку, що відповідає за харчування.

Після всіх цих маніпуляцій потрібно включити запалювання і запустити рухову установку. І коли вона виробить залишки бензину, слід провернути колінвал, включивши кілька разів стартер. На цьому підготовка закінчена.

Як часто слід міняти фільтр?

Згідно з офіційною інструкції від АвтоВАЗу, заміну повітряного фільтра слід проводити кожні 30000 кілометрів при експлуатації в місті і кожні 15000 кілометрів в умовах бездоріжжя або сільській місцевості.

Однак пам’ятайте те, що чим довше фільтр знаходиться без заміни, тим більше пилу скупчується на його поверхні, спочатку на зовнішній, а потім вже на внутрішній. І коли її стає занадто багато повітрю ускладнюється прохід в двигун, від цього його потужність істотно впаде.

Процес заміни фільтра

Спочатку треба зменшити подачу тиск в системі палива машини. Нормальним тиском вважається показник не менше трьох атмосфер. Якщо повністю прибрати паливний фільтр, то все навколо буде забруднено паливом.

Паливний фільтр LADA Granta

Для того, щоб знизити тиск, то ось вам такий спосіб:

 • Потрібно прибрати запобіжник, який буде відповідати за нормальну роботу насоса палива. Його номер. F21, а номер ємності. 15А.
 • Також ви можете просто підняти диван ззаду, там виявите насос палива і потім з нього зніміть клеми.
 • Далі необхідно залізти під кузов авто, звідти вийняти 2 фіксатора. Якщо вони не брудні, то він могли закиснути. Так що будьте уважні.
 • Потім необхідно прибрати фільтр, намотайте на нього тканину, так як присутня залишкове паливо.
 • Тепер потрібно одягнути новий фільтр. Обов’язково потрібно дотримуватися ротацію, на ньому там є стрілка.
 • Потім необхідно підключити паливний насос в електромережу.
 • В кінці необхідно запустити пробний запуск. Для цього обов’язково включіть запалення, але заводити не треба авто. Треба почекати п’ять секунд і знову включити запалювання. Знову необхідно почекати кілька секунд, тепер пробуємо включити запалювання. Необхідно дотримуватися пауз, приблизно 5 секунд, так як паливний насос повинен прогнати по системі.
READ  Як дізнатися температуру двигуна на Granta

Таким чином, процедура по заміні паливного фільтра завершена. Якщо у вас є необхідний інструмент і обов’язкові умови, то тоді заміна не займе багато часу, буквально півгодини при хорошому розкладі. Сервісні центри або дилери зажадають з вас не менше п’ятисот рублів.

Принцип дії фільтру

Цей об’єкт різниться за своїми параметрами і за типом палива і його системі подачі в автомобіль. Але все-таки фільтр тобто. У нашому випадку автомобіль LADA Granta має елемент традиційного фільтруючого типу, який використовується в автомобілях по типу інжектора.

Важливим завданням такого фільтра вважається вилов і відсіювання запорошених частинок, а також іржавих елементів і інших вкраплень, щоб вони не змогли проникнути в магістраль палива. Якби такий фільтр не існував би в світі, то тоді моторчик досить швидко зламався, так як би в нього проникали велику кількість частинок твердого типу, які могли б зашкодити циліндричний механізм.

Паливний фільтр схема

Система фільтруючого типу має стійке дію, що тим самим має 2 ступеня очисного типу. На першій стадії припущений вилов забруднюючих частинок, після цього йде друга стадія найтоншої очищення, яку тим самим прийнято називати фільтром палива.

Коли необхідно міняти фільтр

Давайте все-таки розберемося в цьому питанні, коли ж все-такі необхідно проводити заміну паливного фільтра.

В середньому типі, фільтр прийнято міняти в той час, коли позначка наближається до 25 тисяч кілометрів. Але це стосується тільки тих деталей, в яких використовується тільки найкращий бензин. Насправді ж заміна може здійснюватися і раніше.

Ознаки забруднення паливного фільтра

Щоб набагато точніше знати і бути впевненим в тому, коли потрібно проводити заміну фільтра на Ладі, потрібно обов’язково простежувати головним ознаки забруднень.

 • Досить часто це касаемо пусковий системи двигуна. Який буде працювати нерівно.
 • Потім потрібно простежувати недостатню тягу.
 • Якщо різко прискоритися, то автомобіль може навіть стихнути.
 • Якщо фільтр буде забруднений, то на холостому обороті двигун буде працювати переривчасто.

Процес заміни (фото)

Для початку необхідно зменшити тиск в паливній системі автомобіля. Нормальний тиск у паливній системі не менше 3 атмосфер, тому, якщо зняти фільтр відразу, то Ви і все навколишнє забрудниться бензином. Ви можете скористатися двома способами знизити тиск в паливній системі.

  Вам потрібно буде вийняти запобіжник, який відповідає за роботу бензонасоса. Його номер у монтажному блоці F21, ємність 15А.

За рахунком 5-ий зверху і є запобіжник паливного насоса. Для зручності вилучення є спеціальний пінцет в монтажному блоці. Він червоного кольору зверху.

У всіх випадках далі необхідно завести автомобіль і дочекатися, поки він затихне.

  Далі ліземо під кузов автомобіля і плоскою викруткою отщелкивали два фіксатора. Швидше за все доведеться повозитися, так як знизу буде багато бруду, плюс, нерідко в Росії йдуть рясні дощі, тому фіксатори фільтра можуть закиснути.

Заміна паливного фільтра завершена. При наявності необхідного інструменту та умов у вигляді ями або підйомника, заміна не повинна зайняти більше 30 хвилин. Автосервіси або дилери попросять з Вас за цю послугу не менше 500 рублів.

Принцип дії і конкретне призначення фільтра

У будь-якому автомобілі, незалежно від його конструкції, присутній паливний фільтр. (На фото паливний фільтр на ВАЗ-2115)

Природно, що він відрізняється по параметру типу палива і його подачі в автомобіль. Але, все ж, фільтр є. У випадку з авто LADA Granta, це традиційний фільтруючий елемент, який використовується повсюдно в машинах інжекторного типу.

Головним завданням такого фільтра є вилов і відсіювання частинок пилу, іржі та інших вкраплень, щоб вони не проникли в паливну магістраль. Якби такого фільтра не існувало, то мотор б дуже швидко вийшов з ладу, так як в нього б потрапляло безліч твердих частинок, здатних зруйнувати стіни циліндра.

Система фільтрації має усталений принцип дії, що передбачає два ступені очищення. На першій ступені передбачається вилов найбільших забруднень, після чого слід друга ступінь тонкого очищення, яку і прийнято називати паливним фільтром в традиційному сенсі цього слова.

Паливний фільтр з Granta в розрізі (знятий з авто, не новий)

Але він, в обов’язковому порядку, повинен знаходитися перед мотором і після паливного бака.

Для LADA Granta діє обмеження на проникнення частинок розміром більше 10 мкм. Якщо не дотримуватися даної рекомендації, то сопла форсунок заб’ються дуже швидко, після чого робота двигуна стане нестабільною, і він почне виробляти свої рухи нерівно з розривами. А, в найскладніших випадках, будуть пошкоджені робочі циліндри.

З огляду на підвищений тиск у паливній магістралі, фільтр повинен бути виготовлений з металу або ж пластмаси підвищеної міцності.

Міняємо паливний фільтр на LADA Granta своїми руками

Паливний фільтр знаходиться під кузовом автомобіля в його задній частині. Тому Вам потрібно яма або підйомник (хоча деякі власники примудряються і на височини поміняти). Складність заміни: проста. З інструменти тільки прямі руки і викрутка (теж пряма).

Замена топливного фильтра на Ладе Калине и Гранте

Який паливний фільтр вибрати?

Як відомо, всі варіації LADA Granta оснащуються мотором з однаковим об’ємом в 1,6 літра. Відмінності полягають лише в потужності, яку даний силовий агрегат може продукувати.

Даний інжекторний мотор, на відміну від «карбюраторних побратимів», вимагає набагато більшою мірою очищення. Так що, багато фахівців рекомендують не зупинятися на базових рекомендаціях по мірі очищення в 10 мкм, а звернутися до більш суттєвого рівня фільтрування, який би гарантував затримку твердих частинок з розміром в 5 мкм. Робочий тиск, у випадку з LADA Granta, буде варіюватися між відмітками в 3 і 5 бар.

Ознаки забруднення паливного фільтра

Щоб точно дізнатися, коли потрібно замінити паливний фільтр на LADA Granta, потрібно стежити за основними ознаками його забруднення.

 • Зазвичай це стосується пуску двигуна, який буде нерівним і з затримкою.
 • Далі слід недостатня тяга.
 • А, при різкому прискоренні, силовий агрегат здатний навіть стихнути.
 • Що ж стосується роботи на холостих обертах, то при забрудненому фільтрі вона буде нерівномірною.

Звичайно ж, деякі з цих «симптомів» характери і для проблем з повітряним фільтром або форсунками. Але, в будь-якому випадку, це вже ознака того, що необхідно починати ретельну перевірку паливного фільтра, а, якщо потрібно, замінити його новим.

порядок операцій

Паливний фільтр розташований в задній частині машини, під кузовом. Для заміни потрібно встановити автомобіль на оглядову яму або підняти домкратом.

На замітку! Не варто чекати, поки двигун почне показувати, що потрібна заміна паливного фільтра LADA Granta Ліфтбек і інших модифікаціях. Всім відомо, що якість палива в Росії залишає бажати кращого. Тому багато автовласників міняють вузол очищення палива через кожні 10 тисяч кілометрів пробігу.

  Бензин в паливній магістралі знаходиться під тиском. Будь-які роботи при робочих атмосферах, включаючи заміну паливного фільтра, будуть супроводжуватися розбризкуванням палива. Перед початком робіт потрібно знизити тиск в системі. Це можна зробити 2 способами: підняти заднє сидіння, від’єднати харчування або вийняти запобіжник F21 бензонасоса.
READ  Скільки масла в задньому мосту ВАЗ 2107

 • Тепер потрібно завести машину і дочекатися, коли затихне двигун, виробивши бензин. Стартер потрібно залишити включеним після зупинки мотора, щоб скинути тиск. Не забудьте вичавити ручне гальмо.
 • Можна стравити залишки палива.
 • Тепер потрібно забратися по машину і відщепнути фіксатори. Це легко зробити плоскою викруткою, але може перешкодити скупчилася бруд або корозія, від якої металеві деталі закисают.

 • Паливний фільтр доступний, але краще брати його ганчіркою, оскільки в шлангах можуть бути залишки палива. Буде потрібно попередньо вийняти вузол з пазів.
 • На місце встановлюється новий паливний фільтр. Не забудьте виконати ротацію, вона вказується на корпусі стрілкою.
 • Залежно від способу відключення, підключається бензонасос до бортової електричної мережі.
 • Тепер виконується випробувальний запуск мотора. Він виконується так: включається запалювання, але двигун запускати не потрібно. Через 5 секунд операція повторюється. Ще через 5 секунд можна спробувати завести машину. Паузи необхідні для того, щоб підняти тиск в системі до робочих показників.
 • Якщо автомобіль нармально заводиться, роботи по самостійній заміні ТФ. завершені.
 • Як полагодити машину самостійно дивіться на цьому

  Увага! Якщо ви регулярно заповнюєте паливний бак в повному обсязі. на 50 або 60 відсотків, доцільна часта заміна паливного фільтра.

  Паливний фільтр LADA Granta: де знаходиться, заміна

  Відповідно до регламенту технічного обслуговування автомобіля LADA Granta заміну паливного фільтра проводимо через кожні 30 тис. Км пробігу.

  Роботу виконуємо на оглядовій канаві або естакаді.

  Якщо автомобіль експлуатується в умовах великої запиленості або при низьку якість палива, заміну фільтру необхідно проводити частіше.

  Паливо в системі живлення двигуна знаходиться під тиском. Тому перед обслуговуванням системи харчування необхідно скинути тиск палива.

  Процес заміни (фото)

  Для початку необхідно зменшити тиск в паливній системі автомобіля. Нормальний тиск у паливній системі не менше 3 атмосфер, тому, якщо зняти фільтр відразу, то Ви і все навколишнє забрудниться бензином. Ви можете скористатися двома способами знизити тиск в паливній системі.

   Вам потрібно буде вийняти запобіжник, який відповідає за роботу бензонасоса. Його номер у монтажному блоці F21, ємність 15А.

  За рахунком 5-ий зверху і є запобіжник паливного насоса. Для зручності вилучення є спеціальний пінцет в монтажному блоці. Він червоного кольору зверху.

 • Або підняти задній диван, знайти бензонасос і зняти з нього клему харчування.
 • У всіх випадках далі необхідно завести автомобіль і дочекатися, поки він затихне.

   Далі ліземо під кузов автомобіля і плоскою викруткою отщелкивали два фіксатора. Швидше за все доведеться повозитися, так як знизу буде багато бруду, плюс, нерідко в Росії йдуть рясні дощі, тому фіксатори фільтра можуть закиснути.

  Знімаємо фільтр з пазів, бажано обмотати його ганчіркою, так як будуть залишки бензину в шлангах.

  Одягаємо новий. Дотримуючись ротацію, для цього на паливному фільтрі є вказує стрілка напрямку.

 • Підключаємо бензонасос в електричний ланцюг (або запобіжник, або роз’єм, в залежності від того, який спосіб знеструмити бензонасос ви вибрали).
 • Робимо пробний запуск двигуна. Для цього включаємо запалювання, але не заводимо. Чекаємо 5 секунд і знову включаємо запалювання. Чекаємо 5 секунд і пробуємо завести автомобіль. Паузи в 5 секунд необхідні, щоб бензонасос нагнав тиск в паливну систему.
 • Заміна паливного фільтра завершена. При наявності необхідного інструменту та умов у вигляді ями або підйомника, заміна не повинна зайняти більше 30 хвилин. Автосервіси або дилери попросять з Вас за цю послугу не менше 500 рублів.

  Як правильно вибрати паливний фільтр

  Штатний очищувач на LADA Granta ліфтбек, як і на седан, чорного кольору, непрозорий. Усередині паперовим наповнювач у вигляді гармошки. Подібна конструкція не дозволяє в повній мірі своєчасно виявити засмічення сот, потрапляння всередину сторонніх предметів.

  Хороше рішення надали сторонні виробники, в тому числі, зарубіжні. Вони зробили конструкцію прозорою. Що зручно і практично при експлуатації. Водій в будь-який момент може відкрити капот і оцінити ступінь засмічення, замінити паливний фільтр LADA Granta ліфтбек новим у міру необхідності.

  Важливим залишається питання якості та оригінальності. Недостатня інформативність власників, шахрайство реалізаторів, широкий асортимент продукції вводять в оману малодосвідченого водія. Щоб максимально знизити можливий ризик покупки підробки. завжди звіряйте каталожні артикули деталі з фактичними даними в інструкції по експлуатації вашого автомобіля. Однак виробник не може перерахувати всіх перевірених постачальників, тому перелік буде обмеженим.

  В такому випадку користуйтеся послугами офіційних представництв, дилерів. Не купуйте деталі, комплектуючі по невластиво низької вартості, так як дешевизна. ознака низької якості.

  Артикул / індекс / ЕОМ Ціна, руб.)
  LADA 2123-1117-211 від 250
  LYNXauto LF-1122 від 300
  WEEN 140-2167 від 350
  PURFLUX EP180 від 350
  MULLER FILTER FB229 від 400

  Наведений перелік не є вичерпним, представлений лише в ознайомлювальних цілях. Може доповнюватися новими каталожними артикулами у міру випуску нової продукції.

  Принцип дії і конкретне призначення фільтра

  У будь-якому автомобілі, незалежно від його конструкції, присутній паливний фільтр. (На фото паливний фільтр на ВАЗ-2115)

  Природно, що він відрізняється по параметру типу палива і його подачі в автомобіль. Але, все ж, фільтр є. У випадку з авто LADA Granta, це традиційний фільтруючий елемент, який використовується повсюдно в машинах інжекторного типу.

  Головним завданням такого фільтра є вилов і відсіювання частинок пилу, іржі та інших вкраплень, щоб вони не проникли в паливну магістраль. Якби такого фільтра не існувало, то мотор б дуже швидко вийшов з ладу, так як в нього б потрапляло безліч твердих частинок, здатних зруйнувати стіни циліндра.

  Система фільтрації має усталений принцип дії, що передбачає два ступені очищення. На першій ступені передбачається вилов найбільших забруднень, після чого слід друга ступінь тонкого очищення, яку і прийнято називати паливним фільтром в традиційному сенсі цього слова.

  Паливний фільтр з Granta в розрізі (знятий з авто, не новий)

  Але він, в обов’язковому порядку, повинен знаходитися перед мотором і після паливного бака.

  Для LADA Granta діє обмеження на проникнення частинок розміром більше 10 мкм. Якщо не дотримуватися даної рекомендації, то сопла форсунок заб’ються дуже швидко, після чого робота двигуна стане нестабільною, і він почне виробляти свої рухи нерівно з розривами. А, в найскладніших випадках, будуть пошкоджені робочі циліндри.

  З огляду на підвищений тиск у паливній магістралі, фільтр повинен бути виготовлений з металу або ж пластмаси підвищеної міцності.

  Який паливний фільтр вибрати?

  Як відомо, всі варіації LADA Granta оснащуються мотором з однаковим об’ємом в 1,6 літра. Відмінності полягають лише в потужності, яку даний силовий агрегат може продукувати.

  Даний інжекторний мотор, на відміну від «карбюраторних побратимів», вимагає набагато більшою мірою очищення. Так що, багато фахівців рекомендують не зупинятися на базових рекомендаціях по мірі очищення в 10 мкм, а звернутися до більш суттєвого рівня фільтрування, який би гарантував затримку твердих частинок з розміром в 5 мкм. Робочий тиск, у випадку з LADA Granta, буде варіюватися між відмітками в 3 і 5 бар.

  Що ж стосується виробника, то тут вже треба орієнтуватися на власний вибір і переваги. Тим не менш, багато Грантоводи рекомендують придивитися до продукції марок MANN і WIX.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS