Заміна масла в АКПП Ford Explorer 5

Заміна масла в АКПП

Всім добрий день. Прийшов час поміняти маслице в АКПП. Пробіг 70,000 км. Хтось можливо скажет- “нічого лізти, особливо на такому пробігу”. Однак після ремонтів коробки на Touareg до цієї деталі я ставлюся з трепетом і уваженіем.Немного про самій коробці:

У нашому розпорядженні знаходиться коробка 6F50: Сімейство сучасних 6-східчастих АКПП Ford 6F50 / 6F55 розроблено спільно з Дженерал Моторс для передньо-і повно-приводних автомобілів FORD в 2007 році. Коробки виробляються на заводі Ford’s Van Dyke Transmission Plant в Стерлінг-Хайтс.Іспользуется для потужних Експлорер і Таурус (Taurus) з двигунами в 3.5 літра і розраховані на максимальний крутний момент 380 Нм. (6F55 / 6T75. на момент до 407Нм) Коробка 6F50 є прямим аналогом АКПП GM 6T70 / 6T75.Большінство вузлів цих АКПП максимально уніфіковані і взаємозамінні. Цей новий проект покликаний створити сучасну надійну і головне. конкурентну за ціною 6-ти ступінчасту АКПП, яку повинні були оцінити і помітити не тільки американські виробники, але і европейскіе.Стоіт мати на увазі, що для цього класу АКПП важливо стежити за чистотою масла і його температурой.Рекомендуется ремонтувати гідротрансформатор і чистити гідроблок відразу ж, як тільки виникли проблеми з перемиканнями і роботою гидроблока з соленоідамі.Слабим місцем тут можна вважати швидкий вихід з ладу гидроблока через брудне масла. Що призводить до масляного голодування або підвищеному тиску і проворачиванию втулок.Скажу відразу поміняти фільтр не знімаючи коробки не вийде, так як для його заміни необхідно розполовинити коробку. А лізти в коробку без гострої на те необхідності я б вкрай не советовал.Для зливу масла є дві пробки знизу коробки:

Злилося майже 6 літрів масла аж ніяк не самого приємного кольору.

Ні запаху гару ні стружки немає. Це дуже заспокоює. Але приймаю рішення дзвонити на Ford дізнаватися все-все в порядку. Дзвонити дилера в Білорусі немає сенсу, вони особливо нічого не знають. Дзвоню на Ford-Солерс і мене перенаправляють та-та-та-та в США)))) Розмова триває хвилин 7 від сили. Пояснюю причини мого хвилювання і приємний голос мені пояснює що все в порядку, в маслі присутні молібден. який при нагріванні набуває описаний мною колір. За словами експерта головне відсутність запах гару, сторонніх включень і масло повинно залишитися маслом, а не текти як вода. Зі спокійною душею кладу трубку.))) Заливаємо масло через горловину

Ну як би і все. Перевірили рівень по щупі і вперед колесити по просторах об’ятной Батьківщини.

Заміна масла в роздавальної коробці Ford Explorer 5

АГАЛЬНІ проблемою для власників Ford Explorer V є роздавальна коробка.

На жаль цей вузол виходить з ладу із завидною регулярністю з причини втрати змащувальних властивостей масла. Незважаючи на те, що виробник не регламентує заміну масла в роздавальної коробці Ford Explorer 5, рекомендуємо проводити дану процедуру з періодичністю один раз в 30000км. Дилери Ford стверджують, що масло в роздавальну коробку Explorer 5 заливається на заводі на весь термін служби агрегату, в принципі так воно і є, якщо врахувати, що термін служби в цьому випадку рідко перевищує 50000 км, а оскільки запчастини для роздавальної коробки не виробляються. ремонту вона не підлягає. Заміна transfer case на Ford Explorer V досить витратна процедура і обійдеться власникові не менш, ніж в 80000 рублів, що погодьтеся серйозно вдарить по бюджету. Саме тому більшість неофіційних сервісів пропонують регулярно міняти масло в роздавальної коробці.

Існує кілька способів заміни масла в РК на ФЕ5:

Заміна масла шляхом відкачування старого і заливкою свіжого через сапун вентиляції роздавальної коробки (без демонтажу). Самий бюджетний спосіб за витратами, а й самий малоефективний. відкачати масло повністю і видалити продукти зносу не представляється можливим. Іншими словами вам його просто трохи оновлять, але це в будь-якому випадку краще, ніж нічого.

Заміна масла в роздавальної коробці зі зняттям з автомобіля. найефективніший спосіб тому дає можливість гарантовано промити агрегат від продуктів зносу і повністю видалити відпрацьоване масло, але на жаль цей спосіб і найдорожчий.

Заміна масла в роздавальної коробці через попередньо встановлену зливну пробку. відмінний варіант оскільки не обтяжливий по роботі і дає можливість промити агрегат. Але. ось про це «АЛЕ» трохи нижче детальніше.

Отже про зливний пробці в роздавальної коробці FE5. заводом вона не передбачена через описаної вище, а встановити її в подальшому досить трудомістка процедура.

Врізати зливну пробку в раздатку без її демонтажу можна, але ось гарантувати, що стружка під час свердління корпусу не потрапить в агрегат. немає. А значить можна отримати зворотний ефект. до наступної заміни масла роздавальна коробка може і не дожити! Іншими словами. якщо ви спантеличені питанням про врізки зливної пробки в роздавальну коробку Ford Explorer 5, то один раз, для виконання саме цієї процедури, її доведеться зняти з автомобіля. Другий неприємний сюрприз, який може очікувати власника FE5 вирішив встановити зливну пробку в роздавальну коробку, можливе розтріскування корпусу РК під час свердління. якщо це сталося агрегат доведеться замінити, без варіантів. Локальний ремонт корпусу не завжди ефективний. Незважаючи на те, що FoMoCo отримавши численні скарги і претензії, від дилерів і власників, намагається поліпшити конструкцію роздавальної коробки забезпечивши її системою охолодженням масла, але це практично не впливає на ресурс в цілому, рекомендувати же заміну масла вперто не бажає. Чому? Логічного пояснення особисто у мене немає, хоча рішення, як ми бачимо, на поверхні. І знову повернемося до нашої пробці. А тепер, коли вирішили встановлювати зливну пробку на роздавальну коробку, то бажано це робити на новій деталі, коли корпус ще має достатню міцність, інакше, як писав вище, може вже не вийти. Але самі знаєте. на новому автомобілі це робити ніхто не хоче, або через незнання, або з інших міркувань. В такому випадку можу лише порадити виготовити і встановити зливну пробку на роздавальну коробку Ford Explorer при її заміні. повірте, потім скажете спасибі.

Заміна Масла В Раздатку Ford Explorer 5

Ford Explorer 5 підміна масла в раздатке

Для чого проводиться заміна

Все досить легко, і нерозумно довгий час розписувати. Не має значення, від хто виробник ваше тс, і в редукторі, і в раздатке вашого автомобіля свого часу експлуатації проходить тертя металевих деталей, від яких поступово відокремлюються дрібні залізні частинки, що пізніше призводить до поломки раздатки як ще його називають редуктора по іншому зовсім до їх підміні. Також свого часу їзди масло піддається зносу і навіть не може вже цілком робити своє призначення. Так що якщо є бажання, щоб деталі автомобіля не потребували ремонту, то необхідно проводити заміну мастила.

Як замінити масло в редукторі і раздатке Ford Explorer

Важко знайти точну інформацію про пробіг, при якому потрібно міняти змазують речовина в редукторі автомобіля і раздатке через те, що в більшості випадків автомобільний виробник вважає, що продукт, залитий в перераховані нами вище вузли, розрахований на весь час роботи машини. Але так як в цих вузлах відбуваються процеси, схожі на ті, що і в коробці перемикання передач, то і міняти змазують речовина потрібно при такому ж пробігу, як і в КПП. Це 90000. 100000 кілометрів пробігу.

Міняти масло в раздатке FORD Explorer потрібно кожні 90-100 тис. Км

Для чого проводиться заміна

Все досить просто, і немає сенсу дуже довго розписувати. Не має значення, від якого виробника ваш транспортний засіб, і в редукторі, і в раздатке вашого автомобіля під час експлуатації проходить тертя металевих деталей, від яких згодом відокремлюються маленькі металеві частинки, що потім може привести до поломки раздатки або редуктора або зовсім до їх заміні. Також під час їзди масло піддається зносу і не може вже в повній мірі виконувати свої функції. Так що якщо ви хочете, щоб деталі вашого авто не потребували ремонту, то потрібно проводити заміну мастила.

Експерти радять використовувати трансмісійну синтетику

KEY-DOP

Фахівці рекомендують використовувати трансмісійну синтетику

Ford Explorer 3.5 Limited 2012 року на DRIVE2

Отже приступимо: Відразу зазначу, що дане питання є обов’язковим до розгляду власникам експлореров.раздатка є слабким місцем нашого авто і у багатьох клубних машин раздатки летіли і на 10 і на 16 і на 50 тис км пробігу. На ЕКСПО варто три типи раздатке- з пробками слив / затоку, з пробкою тільки заливний, і третій самий класний варіант-взагалі без отворів. Пояснюється просто- є три варіанти складання-чисте Чикаго, великовузлове в Росії і повний цикл в Елабурге. Мені пощастило і у мене є заливна пробка через яку за допомогою шприца я відкачування стару рідину, по іншому я це не можу назвати. Найгірший варіант це номер 3, раздатку доводиться свердлити нарізати різьбу для пробкі.Залівал Motul:

Влазить 400 м Банку літрова і коштує 20 так що я вважаю що можна міняти досить часто.

Вставляємо шланг для відкачування старої рідини

Подобається 63 Поділитись: Підписатися на машину

Алгоритм твори зміни змащуючого речовини в редукторі Ford Explorer

Зміна мастила в редукторі не сильно відрізняється від проведення процедури, описаної вище. Шукаємо на редукторі найбільший болт знизу і відкручуємо, попередньо підставивши посудину для відпрацювання. Потім так само спеціальним шприцом наповнюємо редуктор через верхній заливний болт.

Як замінити масло в коробці АКПП Ford Explorer

Функції масла ATF в АКПП FORD Explorer:

 • ефективна змащення тертьових поверхонь і механізмів;
 • зниження механічного навантаження на вузли;
 • відведення тепла;
 • видалення мікрочастинок, що утворюються внаслідок корозії або зносу деталей.

Колір ATF масла для АКПП Ford Explorer дозволяє не тільки розрізняти масла за видами, але допомагає з’ясувати в разі витоку, з якої системи втекла рідина. Наприклад, масло в АКПП і ГУР. має червоний відтінок, антифриз. зелений, в двигун. жовтуватий.

Причини протікання масла з АКПП в FORD Explorer:

 • знос сальників АКПП;
 • знос поверхонь валів, виникнення зазору між валом і ущільнювача елементом;
 • знос елементу ущільнювача АКПП і валу приводу спідометра;
 • люфт первинного вала АКПП;
 • пошкодження герметизуючого шару в з’єднаннях між частинами АКПП: піддон, корпус АКПП, картер, корпус зчеплення;
 • ослаблення болтів, які забезпечують з’єднання вищевказаних частин АКПП;

Низький рівень масла в АКПП Ford Explorer. основна причина виходу з ладу фрикционов. Через низький тиск рідини фрікціони погано притискаються до сталевих дисків і недостатньо щільно контактують один з одним. В результаті фрикційні накладки в АКПП Ford Explorer сильно нагріваються, обвуглюються і руйнуються, значно забруднюючи масло.

Внаслідок нестачі масла або неякісного масла в АКПП Ford Explorer:

 • плунжери і канали гидроблока забиваються механічними частинками, що призводить до дефіциту масла в пакетах і провокує знос втулки, що труться деталей насоса і т.д.;
 • перегріваються і швидко зношуються сталеві диски коробки передач;
 • перегріваються і згоряють обгумовані поршні, наполегливі диски, барабан зчеплення і т.д.;
 • зношується і приходить в непридатність гідроблок.

Забруднена олія АКПП не може повноцінно відводити тепло і забезпечувати якісну мастило деталей, що призводить до різних несправностей АКПП FORD Explorer. Сильно забруднену олію є абразивну суспензію, яка під великим тиском створює ефект пескоструя. Інтенсивний вплив на гідроблок веде до витончення його стінок в місцях розташування клапанів-регуляторів, в результаті чого можуть виникнути численні протікання.

Перевірити рівень масла в АКПП FORD Explorer можна за допомогою щупа. Масляний щуп має дві пари міток. верхня пара Max і Min дозволяє визначити рівень на гарячому маслі, нижня пара. на холодному. Використовуючи щуп легко перевірити стан масла: потрібно капнути олією на чисту білу тканину.

При виборі масла АКПП Ford Explorer для заміни слід керуватися простим принципом: найкраще використовувати масло, рекомендоване Ford. При цьому замість мінерального масла можна заливати напівсинтетичне або синтетичне, але ні в якому разі не можна застосовувати масло «класом нижче» від запропонованого.

Яке масло вибрати

Щоб не придбати підробку, рекомендуємо відмовитися від придбання такого продукту з рук, тим більше, коли масло продається на розлив. У таких випадках взагалі неможливо встановити справжні технічні характеристики реалізованої трансмісійної рідини. Заливати можна і мінеральне масло, і напівсинтетику, і синтетику. Не рекомендується використовувати трансмісійну рідина класом нижче, ніж те, яке було залито в попередній раз. Щоб успішно користуватися автоматом, виробник рекомендує купувати масло марки SAE 5W-20, що характеризується відмінними якісними характеристиками.

Що потрібно для заміни

До майбутню процедуру потрібно підготуватися. Спочатку слід подбати про простір, в якому можна буде встановити авто, щоб змінити стару трансмісійну рідина. Бажано загнати транспортний засіб на естакаду або яму. Якщо ж така можливість повністю виключається, тоді підготуйте домкрат і підпори, що забезпечують повну нерухомість авто протягом всієї процедури.

Також буде потрібно підготувати і деякі інструменти:

 • головку на «15»;
 • тріскачку;
 • новий масляний фільтр (якщо має бути повна заміна масла під час проведення ремонту АКПП);
 • гумові рукавиці;
 • ганчір’я;
 • ємність для збору відпрацювання.

Коли потрібно міняти

Щоб проводити своєчасну заміну масла, важливо розуміти, про які терміни, який періодичності йде мова. До речі, власникам Ford Explorer 5 доводиться проводити таку процедуру з різною частотою. Все залежить від того, як часто ви експлуатуєте власний автомобіль, за яким автодорогах йому доводиться їздити.

Якщо вивчити технічний мануал від виробника, там легко знайти відповідь на питання з приводу частоти зміни масла. Подолавши чергові 60 тисяч кілометрів, обов’язково плануйте проведення процедури часткової заміни трансмісійної рідини. Для цього буде потрібно близько 4 літрів нового масла. До речі, рекомендуємо не вестися на виверти деяких майстрів СТО, які пропонують проведення повної заміни трансмісійної рідини, вимагаючи близько 12 літрів масла, а також значну вартість за надання такої послуги. Насправді замінити весь обсяг масла занадто складно і практично неможливо, якщо не розбирати коробку передач. Інша річ, коли проводиться капітальний ремонт АКПП, тоді, дійсно, все старе масло можна злити до останньої краплі, вичистити агрегат, а після складання залити нову трансмісійну рідина.

Отже, якщо вам доводиться експлуатувати свій автомобіль в жорстких умовах, тоді не чекайте 60 тисячного пробігу, раніше проводите часткову заміну. При такому підході ви зможете попередити серйозні поломки, а також вихід з ладу АКПП.

Процес заміни трансмісійної рідини

Заміна масла. необхідна процедура для нормальної роботи автомобіля. Справа в тому, що саме трансмісійна рідина забезпечує нормальне перемикання передач, значно знижуючи силу тертя, що виникає між рухомими металевими вузлами, елементами.

Тривала експлуатація коробки перемикання передач без проведення заміни масла може спровокувати серйозні поломки. При таких обставинах доведеться купувати нову АКПП або шукати фахівців, які зможуть провести ремонтні роботи. У будь-якому випадку уникнути серйозних фінансових втрат не вийде, оскільки і послуги фахівців на СТО коштують дорого, і сама коробка має немаленьку вартість. Тому рекомендуємо попереджати настільки негативні наслідки для АКПП вашого авто, своєчасно проводити заміну трансмісійної рідини.

Як замінити трансмісійне масло в АКПП Ford Explorer V

Володіти автомобілем дано не кожному. Одні не можуть собі дозволити такої розкоші через фінансові ускладнення, а інших лякає необхідність проведення різних технічних маніпуляцій, спрямованих на забезпечення нормальної роботи транспортного засобу. Якщо ви придбали Ford Explorer 5, відкиньте всі сумніви, ми допоможемо розібратися в послідовності дій такий найважливішою технічної процедури, як заміна трансмісійного масла в АКПП Ford Explorer 5. Засвоївши всі рекомендації, ви легко впораєтеся з такою технічною задачею.

Порядок дій

Після такої підготовки можна приступати до безпосередньої заміни трансмісійної рідини. Прогрійте свій автомобіль, дозвольте йому протягом декількох хвилин попрацювати. Після цього заженете свій Ford Explorer 5 на яму, вимкніть запалювання, зафіксуйте його ручним гальмом і встановіть селектор АКПП в положення P.

Тепер відкрутите і демонтуйте сталевий захист. Після цього ви виявите зливний болт, повернений до задньої частини вашого авто. Відкрутіть його і відразу підставте підготовлену ємність, в яку почне витікати відпрацювання. Це займе деякий час. Щоб воно не було марно витрачено, розгляньте уважно зливну пробку, особливу увагу зверніть на стан шайби. Якщо ви візуально виявили, що вона піддалася пошкоджень, найкраще її теж замінити.

Після того як відпрацювання припиняє витікати, уважно огляньте, як встановлений масляний фільтр, запам’ятайте його вертикальне розташування, щоб згодом точно так же встановити новий фільтр. Тепер відкручуйте фільтр руками, якщо ви пошкодите цілісність старого фільтра, не хвилюйтеся, деякі автовласники іноді навіть навмисно його пробивають, щоб було простіше його відкручувати. Важливо не пошкодити місця з’єднання і фіксації фільтра. Пам’ятайте, що при знятті масляного фільтра відпрацювання також буде витікати, тому не прибирайте далеко ємність для збору старого масла.

Всі маніпуляції слід проводити акуратно, оскільки олійна рідина витікає досить гарячою, ви попередньо дозволили їй добре прогрітися. Будь-яке необережне рух здатне викликати опік.

Як тільки встановите новий фільтр, відразу ж щільно закручуйте зливну пробку. Тепер переорієнтують свою увагу на заливну горловину. Озбройтеся лійкою і влийте нову трансмісійну рідина, закрутіть заливну пробку.

Тепер запустіть движок, дозвольте своєму FORD попрацювати на холостому ходу, при цьому перемикайте АКПП, переводячи положення селектора в різні позиції. Залишається зробити контрольний замір, щоб переконатися в тому, що кількість масла в коробці перемикання передач відповідає нормі. Вимкніть запалювання, витягніть щуп, добре протріть його і потім занурте знову, щоб визначити рівень масла. При повторному отриманні зверніть увагу, де знаходиться масляний слід щодо відміток максимуму і мінімуму. Дуже важливо, щоб слід перебував між цими двома позначками. Якщо ви виявили нестачу або надлишок, відповідно, влийте відсутню кількість або злийте зайве.

На цьому процедура заміни трансмісійного масла в АКПП FORD завершується, ви можете продовжити спокійно експлуатувати своє авто, перебуваючи в упевненості, що тепер АКПП вас не підведе.

Масло в АКПП Ford Explorer 5

П’яте покоління повнорозмірних позашляховиків Ford Explorer дебютувало в 2010 році, змінивши на своїй посаді лінійку четвертої серії. Автомобілі даного модельного ряду випускалися аж до 2019 року, оснащуючись бензиновими двигунами внутрішнього згоряння, а також шестиступінчастою автоматичною трансмісією. При цьому масло в АКПП Ford Explorer 5 має індивідуальну специфікацію, що дозволяє вибрати найбільш якісну продукцію. Відповідно, в даній статті ми поговоримо про допуск трансмісійної рідини для автомата даної лінійки позашляховиків, а також розглянемо найбільш популярні масла різних виробників.

Обсяг трансмісійної рідини в АКПП Ford Explorer 5

Обсяг масла в автоматі 6F35 / 50/55 Ford Explorer 5 прирівнюється до 8.5 літрів. Саме стільки масла знадобиться автовласникові автомобіля даної лінійки під час проведення повної заміни масла в даній АКПП. Часткове ж вирішення питання обійдеться в рази дешевше. Адже обсяг масла, що заливається в автомат в цьому випадку прирівнюється до обсягу злитої з нього відпрацювання.

Як часто міняти масло в автоматі Ford Explorer 5

Як показує практика, заміна трансмісійної рідини в шестиступінчастою АКПП 6F35 / 50/55 виробляється кожні 75 тисяч кілометрів. Саме на даному пробігу часто масло в даному автоматі починає втрачати свої властивості, насичуючись продуктами роботи ДВС. Крім цього варто розуміти, що складні умови експлуатації АКПП, а також агресивна манера водіння, здатні істотно скоротити цей інтервал.

Як вибрати масло в двигун Ford Explorer 5 і не наштовхнутися на підробку? Розповімо в цій статті.

Яке масло заливати в АКПП 6F35 / 50/5 Ford Explorer 5

Специфікація WSS-M2C 938-A, яка допомагає вибрати найбільш якісну трансмісійну рідина для шестиступенчатого автомата 6F35 / 50/55, передбачає придбання оригінального масла FORD Motorcraft Mercon ATF LV. Крім цього сам американський автовиробник не виключає і використання інших трансмісійних масел з допусками Mercon V і Mercon LV, якими володіє продукція ADDINOL ATF XN LV, Eni Rotra ATF VI і так далі.

масло, акпп, ford, explorer

Середня

Середня

1 літр Артикул: 4014766073747

Перевірка трансмісійної рідини в АКПП Ford Explorer 5

Шестиступінчастий автомат 6F35 / 50/55 конструктивно не має контрольного щупа, тому рівень масла в ньому перевіряється через зливний отвір АКПП:

 • автомобіль встановлюють на горизонтальну поверхню без перекосів
 • масло в АКПП прогрівають до температури в 40-60 градусів
 • селектор автомата переводять в положення N
 • відкручують пробку нижнього зливного отвору

Якщо масло з коробки в даному випадку не тече, то його необхідно доливати до рівня.

Повна заміна масла

У спеціалізованих сервісних центрах заміна змащуючого матеріалу в АКПП Ford виконується за допомогою циклічних апаратів. Таке рішення забезпечує високу швидкість реалізації необхідних технологічних операцій при їх високій якості.

масло, акпп, ford, explorer

Конструктивно в корпусі трансмісії передбачені два штатних патрубка для підключення магістралі радіатора і теплообмінника. Один шланг призначений для зливу, а інший. для подачі. При підключенні до них спеціального апарату весь процес проходить без участі оператора і займає 60-150 хвилин. Після завершення цієї процедури, механіку залишається тільки замінити фільтр.

Основні етапи часткової заміни масла

Часткова заміна змазує рідини в трансмісії проводиться в такому порядку:

 • підготовка автомобіля, необхідного обладнання та витратних матеріалів;
 • відкручування зливної пробки, при її відсутності. зняття картера;
 • слив певної кількості старої рідини;
 • зняття фільтра з подальшим зливом масла і контролем наявності стружки;
 • очищення і промивка фільтруючих елементів;
 • монтаж очищеного фільтра на штатне місце;
 • заливка нової рідини через отвір для щупа.

Кількість доливаного масла визначається з урахуванням встановленого виробником необхідного рівня.

Заміни масла АКПП: інтервали

Стабільність працездатності і ресурс автоматичної трансмісії залежать від строгого дотримання вимог виробника по обслуговуванню АКПП Ford. З урахуванням періоду і умов експлуатації визначені наступні терміни заміни змазує рідини:

 • Часткова. Після кожних 15 тис. Км пробігу слід проводити оновлення масла в автоматичній трансмісії шляхом заміни не менше 355% від загальної кількості, що змазує рідини.
 • Екстрена. У складних умовах експлуатації при високій інтенсивності (максимальні навантаження, високі температури та ін.) Обслуговування АКПП з повною заміною масла здійснюється кожні 25 тис. Км, незалежно від марки витратного матеріалу.
 • Повна. Проводитися з одночасною заміною фільтра після закінчення 24 місяців або при пробігу в 50 тис. Км після попередньої операції.

З огляду на високу технологічність операцій, а також необхідність використання спеціального обладнання, ремонт і ТО АКПП краще довірити механікам спеціалізованих центрів.

Особливості обслуговування АКПП Ford

Регулярне професійне обслуговування АКПП Ford за допомогою спеціального фірмового інструменту дозволяє значно розширити ресурс автоматичної трансмісії, уникнувши дорогого передчасного ремонту. Планове ТО передбачає кілька технологічних операцій:

 • очищення клапанів управління автоматичною трансмісією;
 • промивка або заміна фільтрів;
 • діагностика регулятора тиску;
 • перевірка стану клапанів і їх працездатності під керуванням електронного блоку;
 • часткова або повна заміна змазує рідини з попереднім дослідженням її хімічного складу;
 • тестування герметичності шляхом заміру тиску в АКПП.

Всі роботи з обслуговування АКПП Ford повинні проводитися профільними фахівцями з певним досвідом і знаннями конструктивних особливостей конкретної моделі автомобіля.

Обслуговування АКПП Ford: заміна масла

Незалежно від марки змазує рідини, в процесі експлуатації трансмісії поступово погіршуються її технічні характеристики. При цьому інтенсивність зносу залежить не тільки від пробігу, а й від ряду інших параметрів, в числі яких стиль їзди (агресивний, помірний або щадний), а також умови використання машини: наприклад, рух по трасі, в межах міста, по бездоріжжю, гонки. висока температура і ін. в зв’язку з цим заміна масла в АКПП є регулярною і обов’язковою процедурою для будь-якої моделі Ford.

Хоча процедура ручної заміни масла простіша і дешевша, її ефективність дуже низька. Незалежно від старанності і навичок, в результаті однієї операції можна змінити максимум 25-30% старої рідини. Тому, щоб провести повну заміну, цикл повторюється 3-5 разів, при витраті значно більшого проміжку часу в порівнянні з використанням спеціального апарату. Це ще одна з причин, через які краще довіряти обслуговування АКПП Ford професіоналам.