Заміна хрестовини карданного валу Chevrolet Niva

Пристрій і принцип роботи

Деталь являє собою хрестоподібний шарнір, який відповідає за співвісність обертових частин кардана. До його чотирьох кінцях приєднані дві вилки карданного валу.

Рухоме з’єднання забезпечується за рахунок голчастих підшипників, вставлених в чашки надіті на хрестовину.

Фіксація деталей забезпечується стопорними кільцями, від яких залежить величина зазору і люфту. На деяких автомобілях вібрацію карданного валу можна усунути без заміни хрестового шарніра.

Для цього достатньо лише встановити стопорні кільця більшої ширини. Однак на Niva Chevrolet, як і на більшості легкових машин, проблема вирішується заміною хрестовини.

Які краще ставити?

Мінімальна Стільки коштує продукція Just Drive, Trialli, Zommer і LADA.

Але, з огляду на трудомісткість заміни, краще не економити, встановлюючи дешеві деталі.

Запчастини Fenox і Tirsan, коштують майже вдвічі дорожче, зате мають більшу надійність.

Тому краще переплатити 200-300 рублів при покупці, ніж витрачати час і гроші на усунення чергової поломки.

заміна

Перед початком робіт потрібно забезпечити доступ до нижньої частини автомобіля, встановивши його на яму або естакаду.

Для заміни хрестового шарніра знадобляться:

 • Ключ на 13 мм.
 • Знімач або круглогубці для демонтажу стопорних кілець хрестовини.
 • металева щітка.
 • Газовий ключ.
 • Засіб WD-40.
 • Мастило Фіол 2У або аналогічна.
 • зубило.
 • молоток.

Враховуйте, що зубило потрібно лише для того, щоб відзначити взаємне розташування фланців раздатки і кардана.

 • Зафіксувати автомобіль противідкотними черевиками.
 • Включити нейтральну швидкість.
 • За допомогою зубила або маркера по металу відзначити взаємне розташування фланців.
 • Ключем на 13 відкрутити гайки кріплення карданного валу.
 • зняти кардан.
 • Металевою щіткою очистити місця кріплення хрестового шарніра.
 • Обробити засобом WD-40.
 • Демонтувати стопорні кільця.
 • За допомогою газового ключа послідовно витягти підшипники.

  Порада: деталі з отворів в качанах кардана можна вибити, використовуючи торцеву головку відповідного діаметру як упор.

  Після цього залишається лише прикрутити гайки кріплення фланця карданного валу.

  Вибір і заміна хрестовини карданного валу Chevrolet Niva: покрокова інструкція з порадами

  Хрестовина карданного валу ВАЗ 2121 Chevrolet передає крутний момент і забезпечує рухоме з’єднання частин.

  хрестовини, chevrolet, niva

  Завдяки їй кардан не деформується, а змінює вигин при русі по нерівній дорозі.

  ознаки несправності

  Знос хрестовини проявляється у вигляді стуку під час старту автомобіля і вібрації при русі. Однак такі ознаки характерні і для деяких інших несправностей трансмісії. Щоб перевірити стан деталі, необхідно:

  • Встановити автомобіль на яму, естакаду або підйомник.
  • Включити «нейтралці».
  • Взятися руками за кардан і різко покрутити його в різні боки.

  При наявності люфту в голчастих підшипниках необхідно замінити хрестової шарнір. Зробити це можна самостійно.

  Важливо: несвоєчасна заміна хрестового шарніра може привести до прискореного зносу деталей моста під впливом вібрації.

  Детальна відео-інструкція

  Подивіться корисну інформацію про заміну хрестовини на Шніве в відео нижче:

  Докладний мануал по вибору і заміни проміжного вала ВАЗ 2121 Chevrolet

  Детальні інструкції по заміні приводу Niva Chevrolet: правого, лівого і їх сальників

  Детальна інструкція по заміні підшипника первинного вала КПП Chevrolet ВАЗ 2121

  Share the post “Вибір і заміна хрестовини карданного валу Chevrolet Niva: покрокова інструкція з порадами”

  Заміна хрестовин кардана на Niva

  Ласкаво просимо! Хрестовини карданних валів. по-перше про карданні вали відразу скажемо, ви вже швидше за все знаєте що автомобіль Niva оснащується двома карданними валами, на відміну від інших автомобілів, наприклад на відміну від автомобілів Класичного сімейства на яких тільки один карданний вал присутній, в зв’язку з цим на Нивках і хрестовин буде більше (Дві хрестовини на один карданний вал), тому і роботи буде трохи по більше, але як правило з ладу виходить з усіх чотирьох одна якась хрестовина, а не все відразу, але якщо ви вчасно не поміняєте хрестовину то й інша дуже швидко розіб’ється, вити хрестовини потрібні лише для того щоб місця з’єднань карданний валів з’єднувати (Просто якщо безпосередньо з’єднати вали, то вони можуть деформуватися з часом і зігнутися, а з хрестовинами цього не трапитися так як хрестовини можуть переміщатися) і тому якщо одна хрестовина виходить з ладу, то у валу з’являється люфт і він починає нерівномірно крутитися, що призводить до виходу другий хрест провини з ладу і до втрати потужності у автомобіля.

  Примітка! Щоб зробити заміну хрестовини карданного валу, вам потрібно буде запастися: викрутки, а так само якщо є тоненькі плоскогубці, то їх теж візьміть, крім цього набір різноманітних ключів обов’язково знадобитися, та й взагалі без ключів жоден ремонт не робиться, ну і молоток з вибиванням з м’якої сталі (До такої почали лояльніше ставитися: Алюміній, мідь, латунь) знадобитися і лещата (Замість них прес ще можна)!

  Де знаходяться всі хрестовини у карданних валів? У нижній частині автомобіля вони розташовуються, тому вам доведеться під машину лізти, щоб самі хрестовини замінити або щоб їх взагалі побачити, для наочності трохи нижче розміщені фото, яке було зроблено з під нижньої частини автомобіля, на ньому видно два карданних вала (Вказані червоними стрілками ) і місця де всі чотири хрестовини розташовуються, ці місця вказані синіми стрілками, але однією хрестовини на фото на жаль не видно (Вона не увійшла в кадр), але ви як залізете під автомобіль її відразу ж знайдете.

  READ  Як правильно користуватися кондиціонером в автомобілі

  Коли потрібно міняти хрестовини у карданних валів? Як тільки вони розбовталися і люфт з’явився у одного з карданних валів автомобіля, перевірити цей люфт дуже легко, досить залізти під автомобіль і саме в тому місці де стоїть цікавить вас хрестовина, візьміться рукою і посмикати карданний вал (Застопорити його за допомогою викрутки ще не забудьте. а то він провертатися буде, або просто першої рукою тримайте сам вал, а другий смикайте його з боку в сторони в тому місці де на вашу думку хрестовина зносилася, якщо люфт буде присутній, то в такому випадку хрестовину потребує своєї заміни), але це все перевірки, а симптоми того що хрестовина зносилася будуть такими: По-перше при рушання з місця, а так само при різкому гальмуванні, коли на газ ви різко теж натискаєте і при перемикання швидкостей в нижній частині може відбуватися стукіт (Де карданні вали знаходяться ), якщо ви цей стукіт постійно чуєте, то він говорить лише про те, що якась з хрестовин прийшла в непридатність і потребує теж в заміні.

  Примітка! Щодо люфту у хрестовини хотіли б ми вам сказати, якщо підшипники у хрестовини прийдуть в непридатність (Розіб’ються тощо), то цього люфту навіть і не буде, тому коли залізете під автомобіль, хрестовини теж огляньте на наявність деформацій на них, а ще краще їх оглядати можна, роз’єднавши фланці між собою (Для цього всього лише гайки відвернути потрібно буде, у міру прочитання статті ви зрозумієте про що ми говоримо)!

  Як замінити хрестовини карданних валів на ВАЗ 21213-ВАЗ 2131?

  Примітка! Перед тим як міняти хрестовини, рекомендуємо вам зняти потрібний вам карданний вал з автомобіля, хоча деякі люди і на встановленому карданном валу роботу роблять, але це дуже не зручно (В цьому випадку в лещата карданний вал не встановлюється, а просто береться молоток і проставка з м’якого металу і молотком завдаються удари в це саму проставлення і підшипник тим самим запресовується в середину, прочитавши повністю статтю ви зрозумієте про що ми говоримо), тому рекомендуємо вам його повністю зняти і замінити хрестовину на знятому валу з автомобіля! (Про те як зняти карданний вал з автомобіля, читайте в статті: «Заміна карданної передачі на ВАЗ»)

  Зняття: 1) Почнемо з того що всі чотири хрестовини замінюються абсолютно ідентично і тому приклад заміни показувати ми буде тільки лише на одній хрестовині, в общём на початку вам потрібно буде зняти всі чотири стопорних кільця (На фото показано тільки одне кільце, воно ще стрілкою вказано і на маленькому фото показаний як він виглядає) за допомогою тонких плоскогубец або ж ніж щось на зразок них (викрутки можна ще спробувати підчепити кільця).

  Примітка! Якщо ви ще не зрозуміли в яких місцях розташовуються всі чотири кільця, то пояснимо відразу, хрестовина має чотири кінця (На фото нижче тільки два кінця у хрестовини видно, вони червоними стрілками вказані) на те вона і називається хрестовина (Від слова хрест), на кожному з кінців хрестовини встановлені стопорні кільця (Утримують вони підшипники, щоб ті не злетіли) і ті самі підшипники під кільцями знаходяться, для наочності один з підшипників вказано синьою стрілкою і ще на маленькому фото знятий підшипник до всього цього показаний!

  2) Після того як кільця будуть зняті, беріть в руки крейду, або фломастер, або зубило з молотком і нанесіть дві мітки, щоб знати як при складанні потрібно встановлювати фланець на карданний вал, мітки потрібно наносити на дві частини, а саме як ви вже бачите на фото нижче, одну мітку на сам фланець нанесіть, а іншу на корпус карданного валу (Метка яка нанесена на корпусі, вказана червоною стрілкою).

  3) Тепер покладіть фланець карданного валу на що ні будь (Можна для зручності лещата використовувати і вилку поверх їх покласти, на так звані губки лещат) і після чого візьміть в руки відповідного діаметру відрізок труби або ж накидну головку (Теж відповідного діаметру) і їх прикладіть після цього до вилки як на фото 1 показано і почніть бити по відрізку труби або по накидною головки молотком, до того поки вилки упреться в хрестовину, як тільки вперлася (див. фото 2) і вже не спускається нижче, зніміть з нижньої частини корпус підшипника, точно таку ж операцію і з протилежного боку (с іншим, верхнім підшипником) виконайте, якщо ж підшипники у вас не виходять і міцно сидять на своїх місцях, то в такому випадку болгаркою або ж ніж щось на зразок неї, проточите на корпусі підшипників лиски (див. фото 3) і після чого затисніть корпус підшипників в лещатах (див. фото 4), обертаючи рукою карданний вал вийміть обидва корпуси підшипника з отворів в яких вони знаходяться, як тільки вони вийнятись, сни міте вилку з карданного валу для початку (див. фото 5) і на завершення вийміть з вилки хрестовину, а так само два корпуси підшипника ще з вилки вибийте, на фото 6 один з корпусом можна ще розгледіти (Вказано червоною стрілкою), він вибивається дуже легко, за допомогою молотка і борідка або ж вибивання.

  хрестовини, chevrolet, niva

  Примітка! Коли все підшипники виб’єте і хрестовина у вас буде знята, візьміть дрібнозернисту шкурку або ж напилок і з їх допомогою приберіть всю іржу яка утворилася в тих місцях, де підшипники були встановлені, для наочності одне з таких місць вказано на фото нижче червоною стрілкою!

  READ  Чищення дросельної заслінки Chevrolet Lacetti

  Установка: Встановлюється нова хрестовина на своє місце, в зворотному порядку зняття, тобто спершу сама хрестовина ставитися, тільки потім на неї підшипники із зворотного боку напресовують, напресовують вони за допомогою лещат, тому як ви тільки встановили хрестовину, ставте її в лещата і зверху в отвори вставляйте самі підшипники і запресовуйте їх всередину, до того поки вони не пройдуть зазор в яке стопорне кільце вставляється (Це те кільце яке стопорить їх), як тільки цей зазор пройшли, припиняйте запресовувати підшипник і переходите до іншого, але є одне але ! У лещатах ви не зможете втиснути підшипник прямо до упору вглиб, так як лещата вже упиратися в нього не будуть, коли він зрівняється з корпусом вилки, тому беріть в цьому випадку накидну головку або ж відрізок труби (Вказана стрілкою) відповідного діаметру і як показано на маленькому фото нижче, допрессовивайте всередину сам підшипник, до того поки він той самий зазор не пройде в яке стопорне кільце ви встановите.

  Примітка! Всі підшипники таким чином який описаний вище, за допомогою відрізка труби і лещат, запресуйте всередину і після чого їх ще в добавок стопорними кільцями застопоріть, крім цього про мітку не забудьте яку ви зробили раніше щодо вилки і корпусу карданного валу (Мітки обидві повинні будуть при складанні зійтися між собою), ну і ще в підшипниках перевірте мастило, зазвичай виробник економить і не кладе мастило в підшипники практично взагалі, ми вам рекомендуємо трошки в такому випадку (якщо у вас не виявиться мастила або якщо її буде мало) змастити підшипники ( багато не треба, трошки прямо), за допомогою мастила Фіол-2У і після цього і проводити встановлення всіх підшипників на свої місця, після установки, перевірте як обертається вилка, нічого не повинно заїдати, скрипіти, все повинно буде обертатися нормально!

  Додатковий відео-ролик: Наочний ролик в якому показано процес заміни даної хрестовини, показаний трохи нижче, обов’язково перегляньте його і ви все прекрасно зрозумієте.

  Заміна хрестовини карданного валу своїми руками, відео

  Щоб демонтувати сторно кільця, нам необхідно їх попередньо обстучать, для цього підбираємо відповідну оправлення, у нас в цій ролі виступаємо головка з набору інструментів і наносимо 2-3 удару молотком:

  Після цього вже круглогубцами витягуємо стопорне кільце:

  Коли стопорні кільця зняті, беремо шматок звичайної труби, що підходить за розмірами або головку з інструментів:

  Обстукував так кожну зі сторін, поки не роз’єднається. Потім просто молотком добиваючи решту:

  Перед установкою нової хрестовини, обов’язково чистимо посадочні місця щіткою з металевою щетиною, щоб там ненароком не виявився пісок. У новій хрестовини викручуємо маслянку, її ми будемо ставити в останню чергу, знімаємо всі чашечки:

  Мастилом для шрусов промазуємо посадочні місця, щоб чашечки встали якомога легше. Ставимо нову хрестовину за місцем, трохи навертаються чашечку, щоб не посипалися «голки» і забиваємо її не сильно ударами молотка або киянки:

  Перевертаємо і ставимо іншу чашечку. Встановлюємо стопорні кільця, глянцева і опукла їх частина, повинна бути назовні. Після цього ставимо фланець і вже на ньому встановлюємо інші чашечки, зі стопорними кільцями:

  Остання чашечка повинна бути з маслянки (дірочкою). Після установки перевіряємо як ходить хрестовина, вправо і вліво, вгору і вниз. Якщо відчуваєте, що вона йде туго, значить буде перегрів з подальшою вібрацією. Щоб цього уникнути, беремо оправлення, яку ми вже використали при знятті і простукуємо кожну чашечку, трохи її послаблюючи:

  Після цього наносимо кілька хльостких ударів молотком, по кожній з частин хрестовини. Далі хрестовина у нас стала рухатися набагато легше і плавніше, без будь-яких закушування і заїдань. Якщо ця дія вам не допомогло, купіть більш тонкі стопорні кільця або трохи підточить старі на наждаку. Встановлюємо кардан на місце.

  Заміна на нову деталь

  Для установки нової передньої хрестовини карданного валу потрібно зняти з обох сторін чашки, акуратно стежачи за їх вмістом.

  Після заправки вироби в вушка необхідно одягнути одну з знятих чашок і обережно (за допомогою молотка і вибивання) осадити її на потрібне місце. правильно встановлена ​​чашка відкриє спеціальну виїмку для установки стопорного кільця. Стопорне кільце встановлюється за місцем свого призначення.

  Діагностика несправності хрестовин кардана

  Хрестовина, як і будь-яка деталь, не дивлячись на свої еластичні властивості, схильна до природного зносу. Важливо стежити і робити заміну цього елемента при перших же ознаках сильного зносу. Дані симптоми полягають в наступному: під час прискореного розгону або при швидкій зупинці автомобіля можуть бути почуті стуки або вібрації в районі розташування карданного валу.

  Відомі випадки, коли знос хрестовини призводив до того, що кардан просто вилітав прямо на дорожнє покриття і повністю приходив в непридатність. Крім того, постраждати може не тільки карданний вал, а й редуктор заднього моста, сам міст і навіть днище автомобіля. Саме тому, хрестовини слід приділяти максимум уваги, щоб уникнути в майбутньому серйозного і дорогого ремонту.

  READ  Заміна задніх гальмівних колодок Chevrolet Lacetti

  Як перевірити свою роботу

  Перевірити свою роботу можна відразу після заміни хрестовини і установки кардана на автомобіль. Процес перевірки включає в себе ті ж маніпуляції, як при пошуку люфту хрестовини.

  Так само кардан потрібно оглянути на наявність патьоків масла або мастила. Особливу увагу приділити сальникам. Другий етап перевірки. це перевірка в русі.

  При пробної поїздки можна відразу почути вібрацію, шум або биття кардана.

  Робота по заміні хрестовини кардана закінчена, і ви зробили її самостійно, витративши гроші тільки на запчастини. Крім того ви повністю зняли і встановили кардан, тепер при виході з ладу будь-якого вузла кардана вам не важко буде замінити і його.

  Якщо у вас виникли питання. залишайте їх в х під статтею. Ми або наші відвідувачі з радістю відповімо на них

  Можливі несправності хрестовини:

  • люфт хрестовини
  • Знос підшипника голчастого
  • Знос самої хрестовини
  • Витікання і відсутність мастила
  • Руйнування кільця ущільнювача
  • Металевий дзвін при русі
  • Шум і тріск в районі кардана

  Теоретично, хрестовина дуже надійна деталь, ресурс якої повинен бути близько 500 000 кілометрів пробігу. Але на практиці заміна хрестовини кардана відбувається при пробігу 50-100 тисяч кілометрів. На це впливають такі фактори як умови експлуатації, фірма виробник деталі, якість матеріалів, що застосовуються при виготовленні деталі. Якщо ваш автомобіль часто експлуатується в районі сільської місцевості, то бруд і різні вибоїни скоротять життя вашої хрестовини в кілька разів. Поширена причина виходу з ладу хрестовини. банальна неуважність при проведенні планового техогляду. Часто на відсутність мастила не звертають увагу, поки хрестовина не нагадала про себе вібрацією, шумом або дзвоном.

  Основні етапи проведення ремонтних робіт карданного валу

  Видалення зношеної хрестовини

  Перш ніж почати процес демонтажу старої хрестовини, слід проставити позначки про чітке розташуванні вилок. В результаті неправильної установки, очікувати якісного результату також не доведеться.

  Відзначивши потрібні місця, здійснюється демонтаж стопорних кілець в сукупності з вилученням підшипників. Підшипники вибиваються за допомогою молотка та металевої вибивання.

  Професійні фахівці, для такого роду діяльності, використовують особливий знімач, наявність якого в приватних руках досить рідкісний випадок. Як правило, звичайні автовласники користуються власними коштами.

  Демонтувавши хрестовину, місця з’єднання і отвори звільняються від чужорідних елементів, які в майбутньому можуть пошкодити нову деталь.

  Chevrolet Niva хрестовина карданного валу

  Якщо люфт присутній, навіть невеликий, то необхідна заміна.

  Не допускаються також кругові зазори, які виявляються шляхом провертання механізму в одну і іншу сторону. Зняття кардана для його ремонту Якщо ж в момент перевірки був виявлений люфт деталі, то рекомендується провести заміну.

  Якщо ж вчасно не виявити проблему, то вона може перерости до поломки моста. Зубилом відзначаються положення фланців вала і редуктора. Зубилом відзначається розташування фланця раздатки і вала. Тепер здійснюється відкручування чотирьох гайок з іншого боку кріплення до роздавальної коробці.

  Карданна передача Niva Chevrolet

  Так проводиться зняття переднього кардана. Аналогічно здійснюється і зняття заднього. Після того як передавальний механізм знятий, переходимо до етапів ремонту. Ремонт кардана і заміна хрестовини Для того щоб здійснити ремонт кардана на Niva Chevrolet, необхідно витягти хрестовину і замінити.

  Щоб її зняти необхідно озброїтися стандартним набором інструментів, а також спеціальним знімачем, газовим ключем, металевою щіткою і мастилом. Так як експлуатація кардана відбувається під днищем автомобіля, то вода і бруд сприяють налипання на його основу, викликаючи корозію.

  Заміна хрестовин кардана для Chevrolet Niva (ВАЗ 2123)

  Після 2 години мук з ручками вгору, я вже шкодував, що взагалі сунувся до ручнику, час З гальмами томився не дарма, ручник тримає на 5 натисканні, і на педаль гальма ланок реагує тепер. Я, звичайно, розумію, що не найзручніше місце для їх затягування на штуцері помпи, і нижній у термостата, але все.

  І через це я вилив незрозуміло куди 2 літри антифризу. У коробці передач і роздавальної коробці повинна бути включена нейтральна передача. Короткими різкими рухами покачайте кожен карданний вал в напрямках, перпендикулярних його осі. Відчутний люфт в шарнірах не допускається.

  Повторіть перевірку для всіх карданних шарнірів Короткими різкими рухами повертайте карданний вал навколо його осі в обидві сторони, утримуючи вилку-фланець карданного шарніра від провертання. Відчутні окружні зазори не допускаються Повторіть перевірку на інших карданних шарнірах Мастило карданної передачі Chevrolet Niva Шліцьові з’єднання і хрестовини карданної передачі вимагають регулярного поповнення мастила.

  Кардани ВАЗ 2121 Chevrolet. Які краще, на хрестовинах або шрусовие?

  При відсутності мастила шлицевое з’єднання або голчастий підшипник хрестовини зношується з появою люфту або, навпаки, може заклинити.

  Використовуємо велику плоску викрутку в якості фіксатора і накидним ключем на 13 зриваємо гайки: Болти будуть триматися, так як вони у нас із зрізаною капелюшком і впираються у флянец.

  На знятому кардані знімаємо всі чотири стопора і вибиваємо хрестовину.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS