Все про седани. Рідина для миття радіатора автомобіля

Як і як промити радіатор автомобіля

весь, рідина, миття, автомобіля

З настанням холодної погоди власники автомобілів дуже часто виявляють, що система опалення працює неефективно. На перший погляд, все регулярно, але вхідне повітря від дефлекторів недостатньо тепло. Це може вказувати на те, що радіатор нагрівача автомобіля забита і не в змозі проходити через необхідний об’єм нагрітої теплоносія. Що робити в цій ситуації. замінити обігрівач або спробувати його відремонтувати? Не вдавайтеся до кардинальних заходів. Якщо радіатор не протікає, його все одно можна відновити. Про це далі у статті.

Автомобільна плита, пристрій та мета

Мета нагрівача автомобіля (люди називають “плитою”), це зрозуміло всім. цей пристрій призначений для підтримки тепла в салоні автомобіля. Але, функції нагрівача трохи ширші. за винятком комфорту, плита необхідна, щоб скло автомобіля не туманно. Аналогічна ситуація утворюється не тільки взимку, але і восени та навесні, коли завдання обігрівача зводиться лише до вирішення таких проблем.

Конструкція нагрівача складається з вентилятора, демпфера, каналів, регулятора потоку рідини, труб для циркуляції теплоносія, радіатор. За передньою панеллю. радіатор нагрівача, до якого кріпиться дві трубки. Охолоджуюча рідина і потрапляє в радіатор. Ця рідина за допомогою спеціального насоса циркулює як відповідно до системи охолодження двигуна, так і системи опалення автомобіля.

Коли двигун нагрівається, проводиться передача тепла. Антифриз охолоджує мотор, бере його тепло. Гарячий антифриз потрапляє в радіатор нагрівача, який нагрівається, як звичайний акумулятор. Вентилятор нагрівача в цей час проводить холодне повітря через радіатор. Теплообмін знову виникає. повітря охолоджує радіатор, а радіатор дає тепло в повітря, яке дме в салон. Потім охолоджений антифриз знову в двигуні і охолоджує його. Ця система опалення є найбільш ефективною і загальною.

Для того, щоб інтер’єр взимку розігрівся, на виході зі обігрівача має бути приблизно 30 градусів. Ця температура не тільки тепло зігріває салон, але не дозволить окуляри. Положення демпфера регулює перемикач положення дме, розташованого на панелі приладів. Ці демпфери спрямовують повітря в певному напрямку. лобове скло, ноги, обличчя. Напрямок повітря до лобового скла вимагається майже постійно. Це необхідно так, щоб у кабіні виникли надмірний тиск, в якому пил і бруд не зможуть потрапити в салон, а скло не буде піною.

Піч автомобіля не зігрівається, причини

весь, рідина, миття, автомобіля

Причинами перешкоди радіатора печі можуть бути:

 • Хімічно активні речовини (паливо, нафта) або різні сміття (бруд) були включені в систему охолодження.
 • Радіатор виготовлений з металу, склад якого не відповідає технічним вимогам.
 • Використання низькоякісної теплоносія або води з великою кількістю солей у складі.
 • Довгий термін служби, в результаті якого на трубах (мідь або алюміній) відкладається своєрідна шкала (мідь або алюміній).

Як змийте радіатор автомобіля

У цьому випадку є багато варіантів. Деякі використовують спеціальні рідини для очищення системи охолодження, яку можна знайти в будь.якому магазині запасних частин. Інші використовують старі народні засоби, які не поступаються придбаному набутому. Розглянемо найпоширеніші засоби, що використовуються для очищення внутрішньої поверхні радіатора плит:

 • “Кока Кола”.
 • Молочна сироватка.
 • Розчин їдкої соди.
 • Розчин лимонної кислоти.
 • Засоби для очищення каналізаційних комунікацій (“Моль”, “комета”, “тиран” тощо).
 • Спеціальні інструменти для миття системи охолодження.

Безперечно, краще надати перевагу спеціальним інструментам, склад якого здатний ідеально очистити канали нагрівача, тим самим не піддаючи їх згубному хімічному впливу. Кухонні продукти, такі як “комети” та “моль” з точки зору ефективності, цілком здатні до конкуренції, але ніхто не може гарантувати, що вони не завдадуть шкоди.

Як промити плиту в машині з лимонною кислотою, не знімаючи плиту, крок.кроки.ступні інструкції

При створенні розчину необхідно дотримуватися певного співвідношення. десять літрів води на кілограм лимонної кислоти, але сім літрів рідини буде достатньо, і, відповідно, 700 грам кислоти буде достатньо. Далі злийте охолоджуючу рідину з системи і влийте в нього попередньо підготовлений кислотний розчин. Тоді вам потрібно трохи навантажувати (ви можете проїхати на невеликій відстані), але в той же час дотримуватися температури-це повинно коливатися в межах 70-80 градусів Цельсія. Через сорок хвилин злийте розчин, а потім добре промийте всю систему.

Щоб промити систему, налити в неї чисту воду, зігріти машину і злити її. Остання процедура повинна бути зроблена кілька разів. На останньому етапі. налийте нову охолоджуючу рідину.

Промивання

Варто зазначити, що промивання системи за допомогою Coca-Cola сьогодні дуже популярна. У цьому випадку технологія схожа на описану вище, лише для прогрівання двигуна достатньо протягом п’яти хвилин. Найголовніше, врешті-решт, не забувайте промити радіатор кілька разів, оскільки кока-кола, крім кислоти, також містить цукор, який повинен бути ретельно змитий.

Промивання радіатора печі спеціальним розчином на основі кислоти

Використовуючи спеціальні засоби для очищення, придатні для радіатора нагрівача, промивання системи опалення проводиться за допомогою технології, насправді подібної до вищезазначених методів. Різниця полягає в тому, що мазання брухту та бруду не відбувається негайно, вам потрібно трохи почекати. Однак, якщо застосовувано сильно коробкуючи сполуки. Безперечно, ви можете залишити його протягом ночі, однак, за умови використання не дуже абразивних речовин.

Симптоми несправності

Холодне повітря від дефлекторів при робочій температурі теплоносія та нагрівання на нагріванні вказує на те, що система нагріву працює в аварійному режимі. Визначити причину несправності не важко. Може бути лише два варіанти: або кран нагрівача зламався, або його засмічення радіатора. В обох випадках симптоми однакові. Труба вхідної радіатора буде гарячою, вихідною. холодною. Але як точно визначити проблему?

І ось нічого складного. Якщо кабель приводу крана цілий, а сам кран працює нормально і не протікає, то проблема полягає в радіаторі. Ви, звичайно, можете звернутися до станції технічного обслуговування та замінити її. Цей варіант набагато простіше, ніж мити радіатор автомобіля, але дорожче. Але навіщо кидати гроші марно, якщо ситуацію можна виправити, не купуючи нову запасну частину.

весь, рідина, миття, автомобіля

Причини несправності

Причинами перешкоди радіатора нагрівача можуть бути:

 • тривалий термін служби, внаслідок якого на трубах (алюміній або мідь) покладається своєрідна шкала;
 • використання низької якості теплоносія або води з великою кількістю солей у складі;
 • Склад металу, який не відповідає технічним вимогам, з якого виробляється радіатор;
 • потрапляння в систему охолодження хімічно активних речовин (нафти, палива) або різного сміття (бруд).

Простий вихід із ситуації

Якщо плита вашого автомобіля забита, ви можете виправити ситуацію, промивши її. Ви можете зробити це двома способами: демонтувавши радіатор і не видаляючи його з машини. Перший варіант, звичайно, є кращим, оскільки він зручніший, але в деяких автомобілях, особливо побутовому виробництві, демонтаж займає занадто багато часу.

У цьому випадку ви можете промити радіатор печі, не знімаючи її. Просто вимкніть його з системи охолодження. Ми розглянемо обидва варіанти.

Популярні люди промивання агентів

Тепер залишається вирішити головне питання: “Як промити радіатор автомобіля?”Тут є багато варіантів. Хтось використовує спеціальні рідини для очищення системи охолодження, яка має достатку у всіх магазинах автозапчастин, і той, хто використовує старі народні засоби, які жодним чином не поступаються з точки зору ефективності. Розглянемо популярні засоби, що використовуються для очищення внутрішньої поверхні радіатора нагрівача.

 • Спеціальні рідини для охолодження системи охолодження.
 • Кошти на очищення каналізаційних комунікацій (“тиран”, “комета”, “моль” та інші.).
 • Водний розчин лимонної кислоти.
 • Водний розчин їдкої соди.
 • Молочна сироватка.
 • “Кока Кола”.

весь, рідина, миття, автомобіля

Задаючи питання про те, як краще промити радіатор печі, і вибрати необхідний інструмент для цього, доцільно надати перевагу спеціальній рідині. Їх склад здатний максимально очистити канали нагрівача, не піддаючи їх шкідливих хімічних ефектів. Кухонна зброя, така як “моль” та “комета”, може конкурувати з ними цілком з точки зору ефективності, але ніхто не гарантує, що вони не завдадуть шкоди.

Протягом багатьох десятиліть домашній автовиробник використовувався для миття елементів системи охолодження лимонної кислоти, їдкої соди та молочної сироватки, що вихваляють їх ефект. І в останні роки звичайний “Coca-Cola” став дуже популярним інструментом, здатним розчиняти навіть найміліші родовища.

Матеріал радіатора

Як би там не було, вибір завжди залишатиметься з вами, але слід пам’ятати, що перед тим, як промивати радіатор печі, потрібно точно знати, з якого матеріалу він зроблений. Суть полягає в тому, що ні в якому разі розчин лужної соди не можна виливати в алюмінієвий нагрівач. Тут необхідна виключно кислота. В іншому випадку алюміній окислюється, і ситуація стане ще гіршою. Приблизно те саме станеться, якщо ви налите кислоту в мідний радіатор. Для міді використання лугу набагато краще.

Що стосується кухонних продуктів та «кока-кола», то їх вплив на метал може бути різним. Найбільш щадним очищувачем для міді та алюмінію є сироватка молока. Тому з наявних імпровізованих засобів найкраще його точно використовувати.

Очистіть обігрівач без демонтажу

Як змийте радіатор плитки, не знімаючи її з машини? Здавалося б, цей процес є досить складним і трудомістким, але насправді все не так складно. Спочатку вам потрібно встановити машину на яму або шляхопроводу, і злити весь теплоносій із системи. До цього бажано розігріти двигун до робочої температури. Тож ми хворіємо швидше. Після цього необхідно відключити шланги від вхідних та вихідних радіаторних труб, послаблення кріплення затискача за допомогою викрутки.

Тепер нам знадобиться два шланги, які потрібно буде підключити до труб однаково. Перед тим, як промивати радіатор піч автомобіля в попередньо підготовленому або придбаному інструменті, доцільно промити його звичайною водою. Таке рішення дозволить вам позбутися від м’якого бруду, який ще не встиг відкласти на стіни.

Промий, звичайно, з проточною водою. Для цього підключіть один шланг до вхідної труби радіатора, до вихідних. іншого. Подавайте воду для першого. Промийте обігрівач щонайменше 5-7 хвилин.

Тільки після цього ви можете почати заповнювати чисті. Раніше блокуючи вихідну трубу, налийте розчин у радіатор, поки він не буде повністю заповнений. Тепер дайте нагрівач на деякий час, щоб бруд міг копати. Через кілька годин рідину потрібно злити і знову промийте плиту проточною водою.

Як змийте радіатор нагрівача, знявши його з машини

Цей метод очищення набагато ефективніший, ніж попередній. Крім того, набагато простіше очистити демонтажну плиту з шкали, ніж промивання радіатора автомобіля без демонтажу. І ось чому. По.перше, немає необхідності підключати водопостачання. Досить замінити радіатор під падінням води у ванній кімнаті. По.друге, не потрібні шланги, поспіх та інші пристрої. По.третє, затоплення для очищення та витримка її на деякий час, радіатор може бути шокований, тим самим сприяючи шкалою шкали від внутрішніх стінок каналів. І ще один плюс. видалений радіатор можна очистити зовні. У своїх ламелах бруду і пилу не менше, ніж всередині родовищ. У всьому іншому випадку процес очищення схожий на попереднє.

Корисні поради

Нарешті, ми даємо кілька корисних порад, які дозволить нагрівачеві вашого автомобіля працювати якомога довше:

 • Вирішуючи, як і як промити радіатор печі, зверніться до управління користувачем автомобіля та уточніть, що думають про це спеціалісти виробника.
 • Не вливайте в систему дешеві охолоджуючі рідини. Саме вони сприяють швидкому формуванню масштабу. Ви також не повинні використовувати воду як теплоносій, особливо беззаперечний.
 • Ні в якому разі не змішувати в системі антифриз у системі. Вони вступають у хімічну реакцію, що призводить до утворення специфічного осаду та втрати корисних здібностей.
 • Змініть теплоносій щонайменше через 20 тис. Км пробігу, і не забувайте промити систему, перш ніж замінити.
 • Періодично замініть шланги, уздовж яких приносять теплоносій і відволікають від радіатора нагрівача.

Промивання радіатора печі без видалення. Як змийте радіатор плитки, не знімаючи її?

З настанням холодної погоди власники автомобілів часто виявляють, що їх система опалення автомобіля працює неефективно. Здається, все регулярно, лише повітря, що входить від дефлекторів, недостатньо тепло. Така проблема може бути доказом того.

Як бути в подібній ситуації: замініть нагрівач або спробуйте його відремонтувати? Не поспішайте вдаватися до радикальних заходів. Якщо теплообмінник не протікає, його можна відновити.

У цій статті ми поговоримо про те, як промивати радіатор плитки, не знімаючи її з машини. Крім того, ми обговоримо, які засоби найкращі для цієї процедури.

Чому радіатор забито

У сучасних транспортних засобах використовуються два типи радіаторів нагрівача: мідний-лобе та алюміній. Кожен з них має свої переваги та недоліки, але всі вони підлягають окисленню та корозії. З часом канали будь.якого радіатора втрачають пропускну здатність через відкладення на внутрішніх стінах. Вони також можуть прискорити цей процес:

 • низька якість теплоносія;
 • використання охолоджуючих продуктів різних композицій;
 • Вхід у систему різних сміття або активних речовин, таких як нафта або бензин.

весь, рідина, миття, автомобіля

Як з цим боротися

Найпростіший спосіб позбутися цієї проблеми. це промивати радіатор плитки. Його суть полягає в тому. Існує два способи очищення: промивання радіатора печі, не знімаючи її з автомобіля та з видаленням. Перший метод не передбачає демонтажу обігрівача. Досить просто вимкнути систему охолодження. У другому випадку теплообмінник демонструється, і вся процедура може бути успішно проведена навіть у ванній кімнаті. Ми зупинимось на першій версії, оскільки промивати радіатор плитки без видалення набагато простіше. І враховуючи, що в деяких автомобілях до нагрівача не так просто, навіть швидше.

весь, рідина, миття, автомобіля

Ефективні інструменти для промивання печі

Тепер ми розберемося, як ефективно промити канали радіатора. Проста вода для цього, бачите, навряд чи буде зроблена. Промивання радіатора печі передбачає вторгнення в нього кошти, які здатні знищити сформовану та осаджену на стінах масштабу. Ці засоби можуть бути:

 • Спеціальні рідини для миття системи охолодження (виробництво заводів);
 • Домашні інструменти для очищення каналізаційних труб та усунення шкали (“Моль”, “комети”, “тиран”, “Калгон” та інші.);
 • кислі розчини (лимонна, оцтова кислота);
 • лужні розчини (їдка або кальцифікована сода);
 • напої на кшталт “фантасти” або “coca-cola”;
 • молочна сироватка.

Не нашкодь

Незалежне промивання радіатора печі, не знімаючи її з автомобіля або з видаленням. Не важливо, щоб він враховував властивості матеріалу, з якого зроблений промитий елемент. Ні в якому разі ви не можете використовувати лужні розчини для очищення алюмінієвого нагрівача. Метал миттєво почне окислюватись, а ситуація лише погіршиться. Те саме станеться, якщо ви налите кислоту в мідний радіатор. Тому для алюмінію. кислих продуктів для міді. лужного.

Універсальні засоби можна вважати нагріванням до кипіння “кока-кола” або “фантазії”, а також сироватки молока, яка має “м’який” руйнівний вплив на шкалу.

Якщо спеціальні рідини мають інструкції щодо промивання системи охолодження, то з домашніми порошками, лимонною кислотою та содою потрібно бути надзвичайно обережними та знати пропорції для приготування розчину.

Як підготувати рішення

Промивання радіатора плитки “моль” передбачає підготовку рідини на основі неї. Для цього знадобиться 10 літрів води та 100 г зазначеного порошку. Порошок виливають у нагріту воду, після якої її ретельно змішують. Після цього рекомендується напружувати отриману рідину (ви можете через непотрібну жіночу панчоху). Однакові пропорції необхідні для розчину соди.

Для того, щоб промивати радіатор печі з лимонною кислотою максимально ефективною, для цього знадобиться щонайменше 300 г на 10 л води (30 пачок 10 г). Після розчинення отримана рідина також повинна бути відфільтрована.

Як промити радіатор плитки, не знімаючи її з автомобіля: Інструкція

Спочатку ми зливаємо охолоджуючу рідину з системи, попередньо нагріта. Потім ми знаходимо вхідну та вихідну трубу радіатора нагрівача і, послаблюючи кріплення затискачів, відключіть гумові шланги від них. На їхньому місці ми прикріплюємо до попередньо підготовлених шлангів, через які ми заповнимо та змістить свій очисний розчин.

Перед тим, як промивати радіатор печі, не знімаючи її з машини, вам потрібно вигнати весь бруд з нього, який ще не встиг оселитися на стінах. Ви можете зробити це за допомогою звичайної водопровідної води. Для цього вилийте воду (10-20 літрів) в один із шлангів, даючи їй можливість протікати з іншого кінця.

Лише після цього ви можете перейти до очищення радіатора нагрівача з шкали.

У першому шланзі ми починаємо виливати рідину через полив. Кінець другого шланга трохи піднятий, і після того, як розчин протікає з нього, ми його блокуємо. Коли плита повністю заповнена, ми блокуємо перший шланг. Ми залишаємо радіатор на 2-3 години, щоб шкала встигла копати. Після цього його потрібно знову промивати водою. Якщо необхідно, процедуру можна повторити.

Після очищення радіатора печі прикріпіть до неї шланги зв’язку. Вилийте теплоносій (бажано новий) у систему. Запустіть двигун і перевірте роботу нагрівача. Якщо ситуація не покращилася, то час замінити радіатор.

Методи промивання

Ви можете очистити обігрівач двома способами: знявши його з машини та без видалення. Кожен із методів має свої переваги та недоліки. У першому випадку радіатор демонструє краном. Це дає можливість оцінити стан цих компонентів системи охолодження, а також позбутися від пилу та бруду на ламелі обігрівача. Однак цей метод не підходить для всіх, тому що перед миттям радіатора печі його доведеться видаляти протягом тривалого часу і стомлюючого, а потім також встановити його. У деяких автомобілях, щоб дістатися до нагрівача, вам навіть потрібно розібрати приладову панель. Якщо немає великого бажання цього робити, його можна очистити без демонтажу. При правильному очищенні його ефективність в обох випадках буде однаковою.

Якщо ви вирішили методом, залишається лише вибрати, як промити радіатор печі вдома. Для початку в автомобільних магазинах ви можете придбати спеціальні рідини для очищення системи охолодження. Вони досить ефективно справляються зі своїм завданням, але як промити радіатор печі незрозумілою хімією, і навіть за багато грошей краще використовувати перевірені народні засоби, які ви можете знайти навіть на їхній кухні. До них відносяться:

 • молочна сироватка;
 • розчин лимонної кислоти;
 • Спеціальні порошки та рідини для очищення каналізаційних труб (“Моль”, “Святий”, “Комета” та інші.);
 • Популярні напої, такі як “Coca-Cola” або “Fanta”;
 • Саустична сода (їдка сода).

Виберіть відповідний очисний засіб

З огляду на те, що нагрівач виготовлений з міді та алюмінію, необхідно точно знати, як мити радіатор плит з цих продуктів, і що неможливо. Справа в тому, що алюміній дуже швидко реагує з лугом і миттєво окислюється, тому краще не використовувати лужні засоби для очищення з нього продуктів.

Але потім як промити алюмінієвий радіатор плитки, щоб не заподіяти шкоду? Тільки кислотні розчини або сироватка молока. Останнє, до речі, є найменш агресивним, хоча для розчинення шкали потрібно більше часу. Але в нашому випадку краще витратити трохи більше часу і бути впевненим, що обігрівач все одно буде нам служити, як швидко промити радіатор автомобіля, використовуючи засоби, які можуть призвести до його відмови. Для міді, навпаки, продукти, що містять луг, є більш підходящими.

Радіатор промиває з видаленням

Визначивши, як мити радіатор автомобіля, ми переходимо до самого процесу. Незалежно від вибраного методу, перше, що вам потрібно злити весь теплоносій із системи. Після цього демонтуйте радіатор з краном. Перевірте роботу крана та очистіть обігрівач назовні, знімаючи бруд та пил з його ламелів. Перед миттям краще відключити кран.

весь, рідина, миття, автомобіля

Далі промийте радіатор потік води, спрямовуючи його в одну з труб. Когда грязь перестанет выходить, герметично закрываем любой патрубок отопителя, а во второй заливаем заранее приготовленный раствор. І краще, якщо гаряче. Залиште радіатор, щоб кричати близько години.

Після зазначеного часу ми зливаємо засоби для очищення з нагрівача і знову промиваємо його проточною водою. Для більшого ефекту ви можете використовувати шланг, покласти один кінець на радіаторну трубу та підключити другий з водопостачанням. Промивався до часу, поки бруд не перестане залишати обігрівач. Наскільки ефективно пройшло очищення, ви можете визначити, видуваючи в з’єднаний шланг. Якщо повітря проходить через радіаторні канали вільно, то ми працювали не марно. Він залишається лише для викручування крана та встановлення нагрівача на місце.

Як промити радіатор плитки без її демонтажу

Принцип миття радіатора без нього. це демонтаж. Осушуючи теплоносій, відключіть шланги від труб нагрівача. Тут нам додатково потрібні два шланги відповідної довжини та діаметра. Їх потрібно підключити до радіаторної труби. Клапан нагрівача повинен бути у відкритому положенні.

весь, рідина, миття, автомобіля

Миття, звичайно, краще проточну воду. Для цього ви можете використовувати систему водопостачання або якийсь пристрій, як рідкий насос. Але якщо у вашому розпорядженні нічого, ми промиваємося наступним чином. Один із шлангів, підключених до радіатора. У другому шланзі ми вставляємо звичайну банку для поливу і починаємо вливати в нього чисту воду. Ми пролили, поки вода не стане чистою.

Після цього ми блокуємо вихідну трубу (шланг) і залийте підготовленим очисним розчином у радіатор. Зачекавши годину, злити рідину і знову промийте водою, поки вона не буде чистота на виході.

В кінці процедури ми підключаємо шланги системи до нагрівача і наливаємо теплоносій.

Як промити алюмінієвий радіатор автомобіля, а не шкодити їй?

Якщо після декількох років роботи обігрівач вашого автомобіля почав грітися гірше гірше, справа, швидше за все, зменшується в пропускній здатності радіатора плитки. У цьому випадку його потрібно мити. Однак, виконуючи цю операцію на алюмінієвому теплообміннику, ви повинні бути обережними, оскільки не всі засоби однаково безпечні для алюмінію.

Той факт, що плита не така ефективна, можуть бути й інші причини, за винятком вищезгаданих. З часом соти теплообмінника, салон фільтра засмічення. Якщо останній все ще доступний для обслуговування, то очищення зовнішньої поверхні радіатора є цілим епосом, оскільки для цього потрібно розібрати майже всю передню панель.

Тому ви повинні переконатися, що причина полягає саме в родовищах всередині радіатора плит. Найпростіший метод перевірки заснований на наступному. У новому апараті вся поверхня зігрівається з однаковою інтенсивністю. КОГДА ТРУБКІ НАчінахт. Ви.

Щоб перевірити, ми запустимо двигун і дозволимо йому розігрітися до робочої температури. Потім ми відкриваємо всі чотири дифузори на передній поверхні торпеди і вмикаємо плиту для максимуму. Палм порівняйте температуру повітря, що виникає з різних каналів нагрівача. Добре використовувати пристрій вимірювання температури. пірометр. Якщо повітря подачі резервуара помітно тепліше, наші підозри підтверджуються, а радіатор повинен бути промиваний.

Трохи теорія

Процес миття продуктів, виготовлених з алюмінію та його сплавів, не такий простий. Засоби, які зазвичай використовуються для промивання мідних радіаторів для алюмінію, є небезпекою. Це те, що заощадження автовиробників, як виявляється, скрізь замінює мідний алюміній. Тому вам слід грамотно підійти до вибору промивальних агентів та рідин.

Справа в тому, що алюміній, як активний метал, реагує не тільки з усіма лугами, багато кислот, але навіть з водою. Завдяки оксидній плівці на поверхні металу вона демонструє стабільність корозії в нейтральному середовищі (pH = 7). Миючі засоби з кислим характером впливу (pH4.8) з певною концентрацією можуть знищити поверхню алюмінію. Миючі засоби з лужною реакцією (ph9.5), наприклад. каліш, сода, їдка сода, агресивні по відношенню до алюмінію.

Іноді вони кажуть, що мідні радіатори слід промивати лужними розчинами, але алюміній. кислий, оскільки алюміній, кажуть, не боїться кислот. На підтвердження дається той факт, що азот і сірчані кислоти транспортуються в алюмінієвих резервуарах. І справді це. Але факт полягає в тому, що активність кислот по відношенню до алюмінію залежить від їх концентрації. Отже, 98% сірчаної кислоти мало активні в цьому матеріалі, а також азот. Більше того, вони навіть сприяють утворенню захисної оксидної плівки на її поверхні. Але в розведених кислотних розчинах срібло метал. це корозія.

Основна складність у виборі прання

Коли двигун працює в системі охолодження (CO) двигуна внутрішнього згоряння (ICE), трапляються різні фізичні процеси. Опади у вигляді солей, корозійних продуктів частин, окислення антифризу, а також жир і бруд випадають з теплоносія (теплоносія). Ці компоненти розчиняються кислотами або лугами:

а) Корозійна продукція та масштаб. Найбільш ефективно розчиняється з кислотами.

б) жирні форми, продукти розпаду антифризних добавок, олія. Нейтралізований лугами.

Оскільки, коли кислота взаємодіє з лугом, відбувається реакція нейтралізації, ці компоненти не можуть бути поєднані в одному інструменті. Тобто. деякі родовища видаляються лише кислотою, а інші видаляються лугом. Звідси висновок: або видалити лише ті забруднення, що переважають у певному випадку, або використовуйте обидва засоби по черзі. Характер забруднення можна визначити лише шляхом осушення системи старого теплоносія. Наприклад, що є більш характерним для розробки: жирна жирна речовина або суспензія масштабу та іржі. Сьогодні всі відомі кошти можуть видалити лише один тип забруднення. Крім того, промивання кислоти, що використовується для порушення концентрації та технології процесів, може негативно вплинути на компоненти.

Шкідливі поради

Якщо ви набірте в Інтернет.пошуковій системі лінійку. “Як промити алюмінієвий радіатор автомобіля“, на вас впаде вал оптимістичних порад. У той же час, поряд із справді адекватними пропозиціями, існує багато провокаційних рекомендацій на цю тему. як швидше «канати» цей вузол.

Більше того, деякі рекомендовані продукти (лимонна кислота, харчовий оцет) все ще можуть використовуватися в крайніх випадках, спостерігаючи за розумною пропорцією. Отже, розчин лимонної кислоти виготовляється зі швидкістю 200. 250 г порошку на 10 літрів.

Нагадаємо вам: Концентрація оцтової кислоти становить 70%, що необхідно враховувати при обчисленні пропорції.

Шанувальники безалкогольних напоїв Coca-Cola та інші, як вони, забувають, що ці рідини мають виражену кислоту, крім того, вони містять цукор, який можна відкласти в системі. Чи має сенс використовувати домашні засоби для чищення, такі як попередні место, комета, моль для промивання радіатора, коли промиваючі рідини виробляються спеціально для систем, що не відповідають відповідності? Заощадження в цьому випадку не виправдовують можливу шкоду.

Увага: Більшість лугів (харчова сода, каліш, їдка сода) для алюмінієвих радіаторів протипоказані.

І що вибрати?

Внутрішні та іноземні виробники пропонують різні продукти, розроблені для промивання систем охолодження. Як приклад, ми розглянемо промивання коштів від компанії Laurus (

 • Радіатор LAVR Plus. з сильним засміченням ОС. Об’єм розчину. 9. 11 літрів.
 • Радіаторний промивання 2 × 1 (LN1106)-для надзвичайно забрудненого COS: розчинник шкали нейтралізатора.
 • Радіаторний промивання завершено. складний очищувач. Безпечний для радіаторів та печей з невеликими трубами. 9. 11 літрів обсягу.
 • Іноземні аналоги: Liqui Moly, Hi-Gear, Felix та інші.

  весь, рідина, миття, автомобіля
  весь, рідина, миття, автомобіля

  Єдиним вітчизняним агентом, який не має шкідливого впливу на алюмінієвий радіатор. це сироватка молока, яка служить, перш за все, унікальним терапевтичним продуктом. Це просто де його отримати? Добре, якщо у вас є друзі на молочниці. Так, і оскільки ця рідина використовується без розмноження, вона вимагає її біля відра (для всього об’єму наповненої рідини). Більш доступним варіантом є придбання 600 г молочної кислоти в аптеці та розчинити її в 10 літрів води.

  Тут, коротко, все, що вам потрібно знати, коли розпочали водні процедури. Ми сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть вам відновити алюмінієвий радіатор печі, а не повністю зруйнувати. Як мити радіатор нагріву двигуна. це тема іншої статті.

  У нашому інтернет.магазині ви можете придбати автозапчастини з доставкою в усьому титулі = “Джерела:”]https: // prosedan.ru/kak-i-chem-promyt-radiator-pechki-avtomobylya
  https: // fb.ru/стаття/215039/kak-i-chem-promyit-radiator-pechki-avtomobylya
  https: // fb.ru/стаття/215375/promyivka-radiatora-pechki-bez-snyatiya-kak-proomyit-radiator-ne-snimaya-ego
  https: // fb.ru/article/221677/Chem-Promiivat-radiator-pechki-avtomobilya-v-domashnih-usloviyah
  https: // xn80aafeyru5a.Xnp1ai/про/статті/20/ [/спойлер]