Chevrolet Lanos Crankshaft Sensor Як перевірити. Положення колінчастого вала Ланос

Положення положення колінчастого вала DPK на Ланос. мета, перевірка та заміна

Щоб зрозуміти важливість цього датчика, слід зазначити, що без нього чи у разі його несправності двигун автомобіля не запуститься. DPKV також називається датчиком синхронізації, який асоціюється з електронним блоком управління автомобілями. ECU приймає інформацію з цього пристрою, на основі яких приймаються відповідні рішення щодо введення палива через форсунки. Для цього ECU відповідає відповідному пориву для форсунок.

Елемент, що розглядається, відіграє велику роль у дизайні двигуна. Він передає дані в ECU про швидкість обертання колінчастого вала, напрямку та його положення. Виходячи з його свідчень, відбуваються такі дії:

 • Момент введення палива через форсунки встановлюється
 • Запалювання визначається
 • Ефективність льоду оцінюється
 • Передача інформації на панель приладів про швидкість обертання колінчастого вала. На Lanos панелі пристроїв встановлені з рослини, на якій немає тахометра. Однак, якщо необхідно, його можна встановити, замінивши стандартну панель пристроїв тахометром. У той же час, додаткові дроти від датчика не потрібно буде витягнути до охайності

Датчик колінчастого вала на Ланосі визначає момент проходження поршнів верхньої та нижньої точки мертвої в циліндрах. Оброблена інформація ECU від датчика дозволяє регулювати роботу двигуна внутрішнього згоряння, а саме:

 • Обсяг бензину, який потрапляє в циліндри
 • Час, коли вам потрібно вводити паливо
 • Запалювання. це кут, що дозволяє поєднувати паливо
 • Кут повороту

Жоден електронний блок не працює без датчика колінчастого вала. Якщо інші перетворювачі відсутні або несправні, то двигун буде працювати, але в аварійному режимі. Відсутність або повна безперервність DPC призведе до повної несправності двигуна. Зрештою, цей елемент несе відповідальність за момент введення палива та подача іскри до свічок запалювання, і без цих даних двигун внутрішнього згоряння просто не запуститься. Частково DPKV можна замінити DPRV.

Це цікаво!Часто власники цікавляться, чи може несправність DPC впливати на збільшення споживання палива. Теоретично це можливо, оскільки у випадку забруднення поверхні датчика або коли зуби на обертовому диску відмовиться, відбудуться збої в роботі ECU. Ці несправності безпосередньо впливають на експлуатацію двигуна внутрішнього згоряння. несвоєчасне вприскування палива.

Заміна датчика положення колінчастого вала

Сьогодні ми поговоримо про те, як замінити датчик положення колінчастого вала власними руками. На думку експертів, датчик колінчастого вала. це майже єдині датчики автомобілів, несправність яких призводить до зупинки двигуна.

Чому так відбувається? Основна функція датчика колінчастого вала полягає у синхронізації роботи насадок або системи запалювання, а її несправність автоматично призводить до відмови в роботі всієї системи запалювання та палива.

Ми повинні віддати належне тому, що датчик колінчастого вала не так часто провалюється. Як правило, це відбувається з кількох причин.

Типи датчика колінчастого вала та їх дизайн

DPKV також називається синхронізуючим датчиком, оскільки він допомагає взаємозв’язку насадок із системою запалювання. Він також називається синхронізацією, оскільки вилучені дані з DPC порівнюються з інформацією з DPRV (датчик положення валу розподілу). Ці два елементи дозволяють нам оцінювати синхронізм двох валів. розподілу та колінчастого вала.

Через те, що елемент. головне, що в системі двигуна, його дизайн надзвичайно простий, а головне, він досить надійний. Перш ніж розглянути проект та принцип експлуатації датчика колінчастого вала на Lanos, ми дізнаємось типи чи типи цих пристроїв.

 • Індуктивний датчик. це найпопулярніший варіант. Елемент складається з обмотки (мідний дріт в ізоляції емалі, наповненого додатковою сполукою) постійним магнітом постійного магніту. Робота цього елемента пов’язана з мобільним елементом, який називається маркерним димом. Це сталевий диск із зубами, закріпленими на колінчастому валлі. На цьому диску є зуби, і коли зуб проходить через датчик, збільшення магнітного поля, індукованого в обмотці. Через збільшення магнітного поля збільшується збільшення напруги, прочитаної ECU. На основі частоти збільшення магнітного поля визначається кількість обертання обертання вала. На зубах маркерного диска є пропуск 1 або 2 зубів, що необхідно для визначення початкового положення КВ. Це своєрідний орієнтир. На маркерному диску є 58 зубів (залежно від моделі автомобіля та кількості циліндрів). Графік сигналів, що надходять до ECU, має синусоїдальний вигляд. Синусоїдальний тип сигналу перетворюється на цифровий, оскільки ECU розуміє лише інформацію в цій формі. Відмітною особливістю таких датчиків є те, що до них можна підсумувати два.три дроти. Якщо це двопровідний датчик, то контакти на ньому сигналізують. Зазвичай на пристроях, до яких підключений два контакти, присутні два контакти. Контакти в трипінному датчику. сигнальні дроти з екраном. Третій дріт є екранованим, і зазвичай вони встановлюються на елементах, де є побудований провід. Такі типи DPC не потребують додаткової потужності, оскільки вони самі викликають напругу
  chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення
 • Датчик залу. працює на основі ефекту залу. Мають інший принцип роботи порівняно з індуктивним. Система також використовує зубовий диск 3 (маркер), а постійний магніт 1 використовується в якості елемента читача. Як тільки зуб диска проходить поруч із датчиком, магнітне поле протікає через елемент залу 2. Як результат, сигнал подається у вигляді імпульсу напруги в діапазоні мілювації. Сигнал від датчика залу до ECU надходить у вигляді прямокутних імпульсів. Простими словами, коли створюється магнітне поле, струм проходить через напівпровідниковий елемент. Коли поле не створюється, струм не проходить. Відмінна особливість датчика полягає в тому, що він має лише три дроти. 5 В, сигналізація та “Земля”
 • Оптичний датчик (також називається лазером). Принцип твору заснований на випромінювальному елементі (світлодіод), а також на одержувачі, що читає випромінювання. Як тільки світловий промінь потрапляє на зуб маркерного диска, світлий потік переривається, який фіксується приймачем. Ці дані передаються в ECU

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

Пристрій напівпровідникового датчика PCV Lanos PCV на автомобілях бренду Lanos Встановлено Semiconductor CrankShaft Senssor на ефект залу. Який тип пристрою встановлений на автомобілі, можна відрізнити дуже просто. Для цього потрібно подивитися на кінцеву частину частини. Наявність сталевого ядра в центрі говорить про те, що це індуктивний DPKV. Найчастіше такі датчики встановлюються на Sens і шанс. Якщо кінцева частина не має вставок, то це датчик залу. При купівлі важливо спочатку перевірити, який тип датчика встановлений на автомобілі.

DPKV індуктивний щодо сенсації та шансів 1.3

Це цікаво!За надійністю виграє індуктивна версія, але датчик Холла, який має напівпровідниковий елемент, служить менше завдяки вразливості напівпровідникового елемента. Однак другий варіант має такі переваги, як відсутність впливу показань від швидкості обертання, а також постійної амплітуди. Ще один недолік полягає в тому, що вони не в змозі ефективно працювати в системах з великою кількістю зубів.

Заміна датчика положення колінчастого вала своїми руками

Практично у всіх сучасних джерелах технічної інформації провал датчика положення колінчастого вала (далі. DPKV) або датчик синхронізації причинно пов’язаний із зупинкою живлення транспортного засобу. Що є причиною таких серйозних наслідків? Він полягає в основній функції цього пристрою. синхронізація роботи насадок та системи запалювання та порушення продуктивності цього елемента призводить до збоїв у системі подачі палива. І єдине рішення проблеми. це заміна датчика положення колінчастого вала.

Незважаючи на те, що поломка датчика синхронізації не стосується частоти несправностей, знання з причин, що призводять до такого сумного результату, принесуть кожного автомобіліста, безперечно, практичних переваг.

Причини невдачі DPKV:

Механічне пошкодження та деформація тіла датчика.

Коротке замикання поворотів обмотки і, як результат, генерація імпульсу сигналу, що надсилається до ECU (характеристика датчиків синхронізації імпульсного типу).

Деформація або зламання зубів імпульсу генератора приводу.

Основним симптомом неправильної роботи датчика колінчастого вала. це спонтанне падіння потужності живлення, порушення стабільності його роботи та збільшення вартості автомобільного палива.

Отже, несправність визначається і її потрібно усунути. Розглянемо процедуру заміни датчика синхронізації на прикладі найпопулярніших автомобілів Vaz 2110 та Vaz 2114 серед домашніх автомобілістів автомобілів.

Chevrolet Lanos Crankshaft Sensor Як перевірити

Перевірка датчика положення колінчастого вала та його ланцюга Chevrolet Lanos T150

У разі несправності положення колінчастого вала або його ланцюгів двигун не починається і не працює. Коли запалювання вимкнено, відключіть блок джгуру проводів системи управління двигуном від датчика положення колінчастого вала. Підключіть зонди тестера до висновків “2” та “3” прокладки джгута дроту. З запалюванням та нерухомим колінчастим валом.

Тестер повинен виправити напругу приблизно 2,5 В. Подібна напруга повинна бути між висновками “1” та “3” прокладки джгутів. Якщо значення напруги не відповідають нормі, ми перевіряємо справність ланцюга між висновком “3” прокладки та “масою”, а також між висновком “1” прокладками та виведенням “M21” мелорозу ECU Buy (Висновок “2” прокладки та вихід “M5” пекучих колодок ECU). У разі не відповідності зі значеннями напруги та справними ланцюгами. електронний блок управління несправна. Щоб перевірити датчик, вийміть його.

Підключивши зонди тестера до висновків “1” та “2” датчик, ми вимірюємо опір його обмотки. Це повинно бути 500-600 Ом. Переключіть тестер на режим вимірювання напруги змінного струму.

і кілька разів ми приносимо сталевий стрижень до кінця датчика. З хорошим датчиком положення колінчастого вала пристрій повинен виправити сплеск напруги. Ми замінюємо несправний датчик на новий.

Перевірка DPKV. Ви не можете подумати про це простіше. Діагностика інжектора.

Як самостійно перевірити датчик колінчастого вала

Інструкції з обслуговування Chevrolet Lanos T150

Як перевірити датчик колінчастого вала

Зображення друкованої плати Michelle Maacestad з Fotolia.com

Датчики положення вала колінуту або датчики кривошипів найчастіше використовують магнітний пристрій або комутаційний пристрій на ефекті залу, щоб сигналізувати про дошку мережі транспортного засобу з частотою обертання та положенням колінчастого валу. Ця інформація використовується для регулювання моменту запалювання та впорскування палива. Зазвичай вони встановлюються безпосередньо на колінчастий вал, але також в інших місцях: на головному шківі кривошипа, поруч із маховиком або на блоці двигуна поруч з водяним насосом.Несправний датчик кривошипів призведе до того, що двигун буде працювати в режимі очікування та прискорити нестабільне, пропускати запалювання і навіть періодично припиняти. Ви можете перевірити датчик роботи кривошипа за допомогою вольтметра. Цей процес вимагає міцного автомобіля та знань.

Перевірка напруги

Крок 1

Увімкніть запалювання, але не запускайте двигун.

Крок 2

Підняти капюшон автомобіля і відкрити його. Знайдіть датчик кривошипа та відключіть його електричний роз’єм.

Розмістіть контакти вольтметра на клемі в турніті проводів, щоб перевірити напругу акумулятора на датчику кривошипа. Якщо записано нульову напругу, то проводка від акумулятора до датчика несправна.

Перевірка датчика

Крок 1

Прикріпіть голову і переривають до гайки, що тримає шків колінчастого вала на блоці двигуна.

Крок 2

Підключіть вольтметр із змінним шкалою струму до датчика кривошипа. Попросіть помічника повільно повернути зубчастий шків за годинниковою стрілкою.

Видаліть показання вольтметра. Пульсуюча напруга від нуля до 0,05 вольт означає, що датчик працює нормально. Якщо напруга не записується, датчик несправний.

Речі, які вам потрібні

Як перевірити датчик колінчастого вала за допомогою омметра

Зображення в горошок / зображення в горошок / гетті

Ваш автомобіль оснащений датчиком положення колінчастого вала. Цей електричний датчик відстежує і пише, як швидко колінчасте вал обертає вал двигуна. Датчик надсилає дані про швидкість на комп’ютер двигуна, який, відповідно, синхронізує кут запалювання та вприскування палива. Важливо знати, як перевірити датчик, чи запалює індикатор “Перевірити двигун”.

Крок 1

Парке машину і дайте двигуну і охолонути його компоненти. Це може зайняти від 30 хвилин до години, залежно від того, як довго була машина.

Крок 2

Відкрийте капюшон і знайдіть датчик положення колінчастого вала. Датчик встановлюється на передній частині блоку циліндра зліва від водяного насоса або на головному шківі біля маховика. Точне місце розташування. У посібнику з ремонту.

Крок 3

Від’єднайте проводку гастролей датчика.Клацніть на дві сторони та витягніть джгур з датчика. Увімкніть омметр. Залежно від вашої моделі, можливо, вам доведеться ввімкнути її або просто підключити до датчика.

Підключення чорного дроту Омметра до заземленої поверхні, наприклад, до негативного клеми акумулятора автомобіля. Візьміть червоний дріт омметра до виходу дроту датчика. Зверніться до посібника з ремонту, щоб з’ясувати допустимий діапазон значень опору для моделі вашого бренду та автомобіля. Наприклад, для двигуна GM 2.Допустимий діапазон 3L. від 500 до 900 Ом.Розглянемо показання омметра і визначте, чи значення, зареєстроване на пристрої, знаходиться в допустимому діапазоні для вашого автомобіля. Інакше датчик несправний і його слід замінити.

як це працює, симптоми, проблеми, тестування

Оновлено 4 грудня 2018 року.

Датчик положення колінчастого вала Ford (CKP)

Датчик положення колінчастого вала вимірює швидкість обертання (RPM) та точне положення колінчастого валу двигуна. Без датчика положення колінчастого вала двигун не був запущений.

У деяких автомобілях датчик встановлюється поруч із головним шківа (балансир), як цей Ford на фотографії.В інших автомобілях датчик може бути встановлений на картці коробки передач або в блоці циліндрів двигуна, як на фотографії нижче. У технічній літературі позиція положення колінчастого вала скорочується як ККП.

Як працює датчик положення колінчастого вала

У цьому двигуні GM датчик положення колінчастого вала встановлюється на блок циліндрів

Датчик положення колінчастого вала розташований таким чином, щоб зуби на реактивному кільці, прикріпленому до колінчастого валу, йдуть близько до кінчика датчика.У реакційному кільці немає жодного або декількох зубів, щоб комп’ютер двигуна (PCM) міг визначити положення колінчастого валу.

Коли колінчастий вал обертає датчик, датчик видає сигнал напруги імпульсу, кожен з яких відповідає зубам на кільці реактора. На фотографії нижче зображено реальний сигнал датчика положення колінчастого вала, коли двигун простою. У цій машині реакторне кільце виготовляється з двох відсутніх зубів, як ви можете помітити на графіку.

PCM використовує сигнал датчика положення колінчастого вала, щоб визначити, який час зробити іскру та в якому циліндр.Сигнал з положення колінчастого вала також використовується для відстеження проходів запалювання в будь.якому з циліндрів.

Сигнал датчика положення колінчастого вала на екрані осцилоскопа.

Якщо від датчика немає сигналу, іскрів не буде, а форсунки палива не працюватимуть.

Два найпоширеніших типів. це магнітні датчики з читачем, які виробляють напругу змінного струму, та датчики на вплив залу, що виробляє цифровий прямокутний сигнал, як на фотографії вище.Сучасні машини використовують датчики залу. Тип вимірювального типу котушки має подвійний роз’єм. Датчик ефекту залу має трипіновий роз’єм (напруга підтримки, заземлення та сигнал).

Реклама. Продовжуйте читати нижче.

Ознаки несправності датчика положення колінчастого вала

Несправний датчик може спричинити періодичні проблеми: автомобіль може випадково зупинитися або зупинятися, але тоді він перезапуститься без проблем. Двигун може починатися не в сиру погоду, але після цього він починає нормально починати.Іноді можна побачити, як датчик швидкості працює нестабільним. У деяких випадках несправний датчик може спричинити тривалий час, перш ніж запустити двигун. Якщо датчик несправний, двигун запуститься, але не запуститься. Читати більше: Чому двигун починається, але не починається: Загальні проблеми.

Несправність датчика положення колінчастого вала

Датчик положення колінчастого вала

Найпоширеніший код OBDII, пов’язаний з датчиком положення колінчастого вала. Це P0335. Датчик положення колінчастого вала “a”, ланцюг.У деяких автомобілях (наприклад, Mercedes-Benz, Nissan, Chevy, Hyundai, Kia) цей код часто викликаний несправністю самого датчика, хоча можуть бути інші причини, такі як проводка або роз’єм, пошкоджене кільце реактора тощо. D.

У деяких автомобілях періодична зупинка двигуна також може бути викликана проблемою з проводкою датчика положення колінчастого вала. Наприклад, якщо датам датчиків не присвоюється належним чином, вони можуть зашкодити певній частині металу та відпустки, що може спричинити періодичну зупинку.

Бюлетень Chrysler 09-004-07 описує проблему з деякими моделями джипа та Chrysler 2005-2007 років, коли колінчастий вал. Щоб усунути проблему, необхідно замінити датчик новим.

Ще один бюлетень Chrysler 18-024-10 для деяких автомобілів Chrisler, Dodge та Jeep 2008-2010 згадує про проблему, в якій код P0339. Нестабільне положення положення колінчастого вала може бути спричинене нерегулярним проміжком або поганою гнучкою пластиною.

Відмова датчика положення колінчастого вала була звичайною якою в деяких автомобілях GM 90.х. Одним із симптомів був зупинка з гарячим двигуном. Заміна датчика положення колінчастого вала зазвичай вирішує проблему.

Як перевіряється датчик положення колінчастого вала

Опір цього положення датчика колінчастого вала від Ford Escape 2008. Заходи на рівні 285,6 Ом. що знаходиться в межах специфікації

Кожен раз.Правильний розрив між кінчиком датчика та кільцем реактора також дуже важливий.

Правильну процедуру тестування можна знайти в Посібнику з обслуговування. Ми опублікували кілька посилань, за допомогою яких ви можете отримати доступ до Посібника з управління управлінням за щомісячну плату внизу цієї статті.

Для датчиків типу вимірювальної котушки процедура тестування включає перевірку опору. Наприклад, для 2008 року Ford Escape опір датчика положення колінчастого вала (CKP) повинен бути в діапазоні 250-1000 Ом, згідно з Autozone.Ми вимірювали опір 285,6 Ом (на фото), що відповідає технічним характеристикам. Якщо опір нижче або вище, ніж вказаний, датчик повинен бути замінений.

Для датчиків типу залу напруга підтримки (як правило, 5 В) і заземлюючий сигнал повинен бути перевірений. Найточніший спосіб перевірити датчик положення колінчастого вала. Це для перевірки сигналу датчика за допомогою осцилоскопа.

Іноді датчик може мати періодичну помилку, яка відсутня під час тестування.У цьому випадку перевірка виборчих бюлетенів (TSB) та вивчення загальних проблем можуть допомогти. Датчик положення колінчастого вала можна перевірити за допомогою діагностичного пристрою. Сканування пристроїв покаже сигнал датчика як “швидкість двигуна” або “обертання двигуна”. Коли це може бути корисним? Якщо автомобіль періодично зупиняється, відстеження сигналу датчика може дати відповідь: Якщо сигнал датчика раптово опускається до нуля, а потім повертається, це означає, що проблема є або всередині датчика, або з проводкою або роз’ємом датчика.

P0335 Датчик Chevrolet з положення вала Коленчі ‘A’ Несправність ланцюга (з відео)

Рівень важливості ремонту: 3/3

P0335 Chevrolet можливі причини

 • Колінчастий вал
 • Дурніт проводів датчика положення колінчастого вала. це скеля або шаблі
 • Погане електричне з’єднання в схемі датчика положення колінчастого вала

Як виправити код P0335 Chevrolet?

Перевірте перелічені вище причини. Огляньте відповідну дротяну екскурсію.Перевірте наявність пошкоджених компонентів і шукайте зламані, зігнуті, висуньте або роз’їжджають контакти з’єднувача.

Технічні примітки

Видео, представленное пользователем

На деяких моделях ELR 2011-2015 та 2014 коди DTC P0335 (ланцюг датчика положення колінчастого вала) та / або P0336 (експлуатація датчика положення колінчастого вала) може зберігатися в історії інвертора потужності T6 (гібрид Модуль управління передачею або HPCM).

Якщо коди DTC P0335 та / або P0336 зберігаються в журналі, перевірте, чи точки заземлення G106 (блок двигуна) (мал. Нижче. А) та G113 (корпус приводу) (малюнок нижче Б) були чистими та щільними.У рідкісних випадках отвір для болта для G113 не може бути просвердлений до потрібної глибини, що призведе до того, що болт заземлення вийде за дно в отворі і призведе до низького затискання на простоті заземлення.

Коли код виявляється?

Модуль управління передачею визначає відсутність сигналу з датчика положення колінчастого вала (CKP) менше 3 секунд.

Можливі симптоми

 • Індикатор двигуна (або попереджувальний сигнал про неминуче обслуговування двигуна горить)
 • Можлива відсутність / втрата харчування
 • Двигун може зупинятися під час руху

P0335 Опис Chevrolet

Датчик положення колінчастого вала (CKP) працює з 24.кратним реактивний колесо, встановлене на задній частині колінчастого валу.Датчик CKP має джерело живлення B. Маса та сигнальний ланцюг. Коли обертається колінчастий вал, зуби реактивного колеса переривають магнітне поле, створене магнітом всередині датчика. Внутрішня схема датчика визначає це і дає сигнал, який читає модуль управління передачею (PCM). PCM використовує цей сигнал для точно виміряння швидкості колінчастого вала, що є змінною, яка використовується для виявлення запалювання, іскрів та заправки.

Інформація для конкретних моделей Chevrolet

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

 • Підпишіться на послугу
 • святий.Федюнінський, 2А Час роботи: Щодня: від 9.00 до 19.00 60-00-56. STO60-14-57. Запчастинні частини Copyright © 2010–2019 “AVTODOM”. Карта сайту.

Як самостійно замінити датчик колінчастого вала на автомобіль Chevrolet Lanos

Процес заміни досить простий, і принцип роботи інтуїтивно зрозумілий. Час здійснення ремонту становить 10. 15 хвилин за умови, що необхідний інструмент доступний, нова запасна частина.

 • Ключ на “10”, голова, торт;
 • викрутка з плоским наконечником;
 • ганчірки;
 • додаткове освітлення (необов’язково);
 • Новий датчик.

Робити.це.це крок.кроки.кроки:

 • Встановіть машину на яму, використовуйте підйомник, якщо такий є;
 • Над брудним козирком ми знаходимо DPKV, відключаємо блок з проводами;
 • Ми відкрутимо кріплення болта (голова на “10”);
 • Ми видаляємо контролер, здійснюємо дефект, витерти, очистити від залишків пилу, брудного місця;
 • Ми вставляємо новий датчик, накручуємо його, збираємо структуру у зворотному порядку.

Заміна самостійно завершується.

Принцип експлуатації датчика положення колінчастого вала

Розташування датчика положення колінчастого вала на кожному автомобілі різний. У деяких автомобілях датчик встановлюється біля шківа колінчастого вала (коливання демпфера).

На фотографії датчик колінчастого вала Daewoo 1.5

На інших автомобілях датчик може бути встановлений на корпусі контрольної точки або в блоці циліндрів двигуна, оскільки на схемі нижче.

Положення положення колінчастого вала розташоване таким чином, щоб зуби на поточному диску (шків), який встановлюється на колінчастому валах. Зазвичай на диску струму немає жодного або декількох зубів, щоб забезпечити електронний блок управління двигуном (ECU, “мозок”) до опорної точки для запуску переломлення положення колінчастого вала.

З обертанням колінчастого вала датчик виробляє сигнал напруги імпульсу, де кожен імпульс відповідає зуба на диску струму. На фотографії нижче показано фактичний сигнал від датчика положення колінчастого вала на холостому ходу. На цьому автомобілі на поточному диску немає двох зубів через один, як ви можете помітити на графіку.

ECU використовує сигнали з датчика колінчастого вала для обчислення точного періоду часу, до якого напруга повинна застосовуватися для іскрів та запалювання в певному циліндрі. Також сигнали датчиків використовуються для контролю проходів запалювання. За відсутності сигналу з датчика положення колінчастого вала двигун не буде функціонувати, t.До. Немає іскри запалювання, а на автомобілях, де немає датчика положення валу розподілу (розподільний вал), паливо не буде вводитися.

Найпоширеніші датчики коліна. це два типи датчиків:

 • Індуктивний датчик. це магнітне ядро ​​з обмоткою, розташованою навколо нього. Для сигналу ECU напруга створюється в той момент, коли зуб синхронізації проходить через магнітне поле, утворене навколо датчика. Датчики валу зрізів цього типу не потребують окремого джерела живлення для себе.
 • Датчик Холла (на основі ефекту залу). Поточний рух створюється під час наближення датчика мінливого магнітного поля. Дефіцентний диск «перекриває магнітне поле, а його зуби взаємодіють з магнітним полем датчика.

Як правило, індуктивні датчики мають роз’єм з подвійним піном (потужність і сигнал). Але є сорти з трьома роз’ємами (підтримка напруги, “маса” та сигнал). Датчики залу зазвичай три.пін (еталонна напруга, “маса” та сигнал).

Несправність датчика положення колінчастого вала

Проблеми з датчиком положення колінчастого вала виявляються досить часто, особливо у автомобілях з високим пробігом. Якщо датчик не працює належним чином, машина може зупинятися або взагалі не починати. Іноді невдача датчика положення колінчастого вала може спричинити проблеми, які з’являються від справи до випадку. Такі проблеми є довгим запуском двигуна, або двигун може зупинятися в певних умовах, наприклад, коли він нагрівається, або в сиру погоду. Двигун може зупинятися при нагріванні, але легко починати після охолодження. У багатьох автомобілях несправний датчик колінчастого вала сигналізує про піктограму “перевірки двигуна” на панелі приладів. Найпоширенішим кодом OBDII, пов’язаним з датчиком положення колінчастого вала, є P0335. “несправність у ланцюзі датчика та положення колінчастого вала”.

Як перевірити датчик положення колінчастого вала

Щоразу, коли виникає підозра, що проблема може бути викликана датчиком положення колінчастого вала або якщо є відповідний код несправності, датчик повинен бути візуально перевірити та перевірити на наявність тріщин, пошкоджених контактів або інших видимих ​​пошкоджень. Інструкції щодо перевірки датчика, як правило, можна знайти в книзі про технічне обслуговування автомобіля. Зазвичай для індуктивних датчиків достатньо, щоб перевірити його опір. Якщо індикатор опору датчика не включений до діапазону, зазначеного в інструкціях, датчик повинен бути замінений. Для датчиків залу необхідно перевірити напругу підтримки (зазвичай 5 В) та сигнал. Найкраще це зробити за допомогою осцилоскопа.

Іноді датчик може мати несправність, яку неможливо виявити при такому тестуванні. У цьому випадку необхідно шукати рішення в журналах технічної служби (журнали від автовиробників з рекомендаціями щодо усунення конкретних типових несправностей та інших питань) і зазвичай варіанти вирішення таких проблем є там точно.

Датчики положення колінчастого вала, датчики колінчастого вала та інша електроніка для автомобілів Daewoo та Chevrolet Cars можна придбати в нашому інтернет.магазині

Україна

Сучасні машини майже всіх брендів оснащені розробленою та технологічно розвиненою електронікою. Конструкція реалізованих автомобілів систем управління та управління важливими компонентами вузлів. Використання вимірювальних датчиків, що відповідають за вимірювання параметрів експлуатації окремих компонентів автомобілів, вимірюються такі параметри, про які власник, як правило, навіть не має презентації. Одним з найважливіших вимірювальних модулів у цьому плані є, без сумніву, датчик положення колінчастого вала або (DPKV, датчик синхронізації, датчик VMT).

DPKV. модуль для моніторингу належної роботи двигуна

Положення положення колінчастого вала є одним з найважливіших вимірювальних модуля в автомобілі, без якого правильна робота двигуна була б просто неможливою. Завдяки сигналам цього датчика, комп’ютер отримує дані на основі яких контролює кут запалювання або введення палива.

Датчик встановлюється на автомобілях з електронною системою управління та передає сигнал вимірювання до програми управління двигуном внутрішнього згоряння. Це сигнал кутового положення колінчастого вала та сигналу колінчастого вала, обчислений на його основі. Завдяки сигналам цього датчика, комп’ютер отримує дані на основі яких контролює кут запалювання або введення палива.

Бортовий комп’ютер може, на своїй основі, вибирати прямий кут запалювання, час впорскування палива, а також, відповідно, стабілізуйте роботу двигуна на холостому ходу, а також контролювати роботу фази фази розподілу газу і багато, багато інших дій, які залежать від положення колінчастого вала. Будь.яке несправність датчика може призвести до нестабільної роботи двигуна внутрішнього згоряння або повної зупинки двигуна.

Де знаходиться датчик положення колінчастого вала?

У положенні положення колінчастого вала в автомобілі в машині найчастіше використовуються індуктивні датчики, датчики залів або датчики оптичного типу. Залежно від моделі автомобіля та типу двигуна, що використовується в ньому, датчик положення вала слід шукати, перш за все, підключивши коробку передач з двигуном або над маховиком. У деяких моделях автомобіля можна встановити два датчики положення колінчастого вала.

Після видалення або заміни датчика необхідно встановити правильний розрив. Розрив від 0 є оптимальним.5 до 1.5 мм. Не ставити розрив впливає на продуктивність DPKV.

Заміна датчика на заміну датчика положення колінчастого вала, перш за все, слід відключити електричний роз’єм датчика, а потім відкрутити датчик від приводу. На місці старого датчика вам потрібно встановити новий і підключити новий датчик. Після встановлення потрібно перевірити та зняти помилку двигуна з комп’ютера ON.дошки за допомогою діагностичного сканера, який буде видно з урахуванням неправильної роботи попереднього модуля.

Симптоми несправності датчика колінчастого вала та можливі причини

У випадку несправності, пов’язаної з датчиком положення колінчастого вала, можна спостерігати наступні симптоми:

 • Переривання роботи двигуна, смикання під час переїзду.
 • Зупинка двигуна. Автомобіль починається “на холоді”, приблизно через 20 хвилин двигун раптово зупиняється, намагається запустити двигун невдале.
 • Автомобіль не стабільний у сиру погоду або прохід водних бар’єрів.
 • Відображається запис коду помилки в пам’яті контролера.

Список найпоширеніших причин цього стану справ включає:

 • Внутрішнє закриття в датчику.
 • Перерва в проводах, що з’єднують датчик з контролером або відсутність контакту у їхній роботі.
 • Закриття цих проводів.
 • Механічне пошкодження сигнального елемента.
 • Забруднення головки датчика з металевою стружкою.

Виявлення несправностей для визначення того, що є причиною втручання, пов’язаного з датчиком положення колінчастого вала:

 • Прочитайте пам’ять про помилку управління.
 • Перевірте дроти та роз’єми (надійність з’єднання, коротке замикання, корозію тощо. D.),
 • Перевірте датчик положення колінчастого вала на наявність пошкодження або забруднення.
 • Перевірте роботу самого датчика.

Олії Mobil 1 та Mobil Super 2000

Пристрій, дизайн, принцип роботи DPKV

Датчик положення колінчастого вала призначений для синхронізації системи запалювання та роботи паливних форсунок у двигуні інжектора бензину. Відповідно, його зрив призведе до того, що запалювання буде поспішати або затримувати. Це призведе до неповного згоряння паливної суміші, нестабільної роботи двигуна або його повної відмови.

В даний час існує три типи датчиків. індукція, заснована на залі залу, а також оптична. Однак найбільш поширеними є датчики, пов’язані з першим типом (індукція). Далі ми поговоримо з вами про можливі несправності та методи їх усунення.

Ознаки несправності датчика колінчастого вала

Незалежно від технології DPKV, ознаки несправностей у його роботі завжди однакові. Якщо датчик колінчастого вала не працює, то про це будуть розповісти наступні знаки:

Колінчастий вал. Пристрій та мета

Завдання пристрою. виправити прохід біля датчика металевих зубів шківа. Він має 60 зубів, 2 з яких відсутні. Саме прохід цього порожнього періоду повинен виправити датчик. Це дає можливість синхронізувати роботу системи запалювання та живлення, щоб забезпечити правильну послідовність подачі палива через форсунки. Це необхідно для створення оптимальної паливної суміші.

Перш ніж переходити безпосередньо до опису принципу експлуатації датчика колінчастого вала, необхідно вказати, що в цілому є три їх сорти. Зокрема:

 • Індукційний датчик. Він ґрунтується на використанні намагніченого ядра, навколо якого наморів мідний дріт (котушка), кінці якого розводяться для виправлення зміни напруги. Саме цей тип датчика найчастіше встановлюється на сучасних машинах.
 • Оптичний датчик працює на основі світлодіода, який випромінює світловий промінь та приймач, який фіксує цей промінь з іншого боку. При проходженні зуба управління, промінь переривається, який фіксується пристроєм управління. Інформація про швидкість обертання передається в ECU.
 • Датчик холу. Він заснований на тому ж фізичному ефекті. Отже, на колінчастому валлі встановлюється магніт, який фіксується датчиком, в якому рух постійного струму починається в цей момент, який фіксується синхронізуючим димом. Детальніше про це можна прочитати в наступній статті.

Далі, давайте перейдемо до розгляду несправностей.

Три способи, як перевірити датчик колінчастого вала

Ми поговоримо з вами про те, як перевірити індуктивний датчик, оскільки, як згадувалося вище, цей тип найчастіше зустрічається в сучасних автомобілях. Отже, ми переходимо до розгляду діагнозу.

Перевірка сканера OBD-2

По дорозі діагностичний сканер допоможе швидко визначити невдачу. Найдоступнішим і популярним є корейський інструмент Scan Pro Black Edition.

 • Мегометер;
 • мережевий трансформатор;
 • лічильник індуктивності;
 • Вольтметр (бажано цифровий).

Деякі мультиметри мають вбудовану функцію вимірювання індуктивності. Якщо у вашому пристрої його немає, вам слід використовувати додаткове обладнання. У будь.якому випадку, виміряне значення індуктивності котушки DPKV повинно бути в діапазоні 200 400 мг (в деяких випадках це може незначно відрізнятися). Якщо у вас є значення, яке сильно відрізняється від вказаного, то ймовірність полягає в тому, що датчик несправний.

Далі вам потрібно виміряти опір ізоляції між проводом котушки. Для цього використовуйте мегамметр, встановлюючи на ньому видану напругу, що дорівнює 500 В. Процедура вимірювання краще проводити 2-3 рази для отримання більш точних даних. Вимірюване значення ізоляційної опору не повинно бути нижче 0,5 мами. В іншому випадку можна встановити порушення ізоляції в котушці (включаючи можливість появи міжтеатрального короткого замикання). Це вказує на несправність пристрою. Демагнетизація котушки повинна здійснюватися за допомогою мережевого трансформатора. Однак найдосконалішим методом діагностики DPKV є використання осцилоскопа.

Перевірка осцилографа

Осцилограма на робочому двигуні. Червоний вказував прохід місця без зубів

Використовуючи цей метод, ви можете не тільки з’ясувати контрольовані значення, але й побачити процес формування сигналу. Це дає всебічну інформацію про державу та роботу DPKV. Краще витратити його на робочий двигун. Однак ви можете зняти датчик. Для роботи вам знадобиться електронний осцилоскоп та програмне забезпечення для роботи з ним. Перевірка з видаленим датчиком проходить відповідно до наступного алгоритму:

 • Підключіть зонди осцилоскопа до висновків котушки DPKV. Полярність не має значення.
 • Запустіть програму для роботи з осцилоскопом.
 • Візьміть будь.який металевий предмет і махайте його перед DPKV.
 • Якщо датчик працює, то в той же час на екрані буде відтворено осцилотограму, яка буде побудована відповідно до даних датчика.

Якщо датчик записав рух металевого предмета, то він, швидше за все, працює. Однак точний діагноз можна поставити лише тоді, коли осцилоскоп підключений до датчика з двигуном. Це робиться просто шляхом підключення зондів паралельно до виходу датчика. Осцилограма, отримана таким чином, дасть вам інформацію про формування сигналів.

Датчик положення колінчастого вала індуктивного типу. це простий, але дуже важливий пристрій. З наведеними ознаками несправності, обов’язково діагностуйте її. Який метод вибору залежить від наявності необхідних пристроїв та інструментів у вашому розпорядженні. Ми радимо почати з найпростішого методу для вимірювання опору котушки. Якщо у вас немає інструментів та пристроїв, описаних вище, то приводьте автомобіль до станції обслуговування, де майстри проводитимуть повну діагностику для вас.

 • https: // Zapchasti.Експерт/datchiki/datchik-kolenvala/datch-kolenvala-sevrole-lanos.HTML
 • https: // повідомити.Автоматичні частини.Org.UA/Colescanist датчик/
 • http: // daewoo-lanos.com/датчик-ко-коконот-va/
 • https: // m.Етліб.ru/blog/133-kak-proverit-datch-kolenvala

Датчик положення колінчастого вала. Принцип роботи. Несправності.

Датчик положення колінчастого вала (далі. DPKV) призначений для читання та передачі даних про кількість зубів шківа колінчастого вала електронним блоком управління двигуном (ECU).

Середній термін служби контролера на Chevrolet Lanos становить 75 тисяч. км. У разі відмови датчик повинен бути замінений на новий, конструкція не є збірною.

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

Процес незалежної заміни зовсім не складний, але вимагає уважності від ремонтника.

Датчик колінчастого вала на Chevrolet Lanos: для якого він відповідає, де знаходиться, ціна, статті

За те, що контролер відповідає за:

 • Синхронізація фаз впорскування палива в циліндри;
 • Наповнення для запалювання палива в камері згоряння.

Контроль подачі палива до камер згоряння залежить від технічного стану контролера.

Під час проходження зубів DPKV читає їх номер для повної революції, надсилає отримані дані про ECU. Блок управління збільшується або зменшує кількість революцій.

Кут нахилу зубів становить 8 градусів. Останні два зуби відсутні для центрування шківа у верхній мертвій точці ВМТ.

chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення

Де знаходиться контролер: У автомобілі Chevrolet Lanos датчик колінчастого вала встановлений з кінцевої частини двигуна, над грязьовим щитом. Доступ до обладнання для проведення профілактики з.під нижньої частини машини, а також спереду.

Кожен майстер вибирає найкращий варіант доступу для себе.

Примітка до драйвера. Якщо ви плануєте здійснити профілактику з дна автомобіля, то не забудьте демонтувати металевий захист піддону Картера.

Ознаки несправності колінчастого вала:

 • Двигун не починається;
 • Важко запустити двигун;
 • Нестабільна робота в холостому ходу;
 • Раптове падіння живлення;
 • Детонація під час роботи;
 • Пасивна динаміка прискорення;
 • Збільшене споживання палива;
 • Під час переміщення “під пагорб” систематичне перемикання на зменшену серію передач.

Позначені симптоми також є ознаками інших несправностей. Для об’єктивності даних проведіть всебічний діагноз за допомогою цифрового обладнання.

Ім’я / каталог ціна статті в рубрах
Lucas Seb966 Від 1000. 1100
Autlog AS4213 Від 1000. 1100
М’ясо Дорія 87234 Від 1000. 1100
Mobiletron CS-K007 Від 1000. 1100
Mobiletron CS-K003 Від 1000. 1100
Hoffer 7517234 Від 1000. 1100
FAE 79218 Від 1000. 1100
Стандарт 18925 Від 1000. 1100
Herthbuss J5660903 Від 1000. 1100
ERA 550171 Від 1000. 1100
Delphi SS10895 Від 1000. 1100
Грань 9.0272 Від 1000. 1100
Herthbuss J5660582 Від 1000. 1100

Технічні характеристики DPKV:

 • Діапазон опору обмотки: 680 Ом;
 • Індуктивність звивистої: 247 МГц;
 • Мінімальна амплітуда напруги датчика: 0.41 В;
 • Максимальна амплітуда: 224 В;
 • Розміри: 33x48x81 мм;
 • Маса: 64 грам.

Крок.by.step Інструкції для незалежної діагностики

Ви можете перевірити технічну умову контролера спеціальним пристроєм. мультиметром.

 • Відкрийте капюшон, над мутним козирком, ми знаходимо блок з проводами з датчика. Ми дезінфікуємо;
 • Ми з’єднуємо мультиметрові клеми, активуємо мультиметр, вимірюємо опір;
 • Ми порівнюємо дані, отримані за стандартами (650. 720 Ом). Ми вирішуємо доцільність використання датчика в наступному.

Причини передчасного зносу DPKV

 • шлюб у виробництві;
 • третій.партія механічні пошкодження;
 • вхід у контролер піску, бруду, металевих мікросхем;
 • датчика скелі;
 • пошкодження DPKV під час ремонтних робіт;
 • коротке замикання в ланцюзі ON.дошки.

Рекомендації з обслуговування контролера

 • Встановіть оригінальні деталі, статті каталогів яких збігаються з фабричним маркуванням;
 • Якщо з’являються перші ознаки несправності обладнання, зверніться до семінару для комплексу діагностичної роботи.

Як самостійно замінити датчик колінчастого вала на автомобіль Chevrolet Lanos

Процес заміни досить простий, і принцип роботи інтуїтивно зрозумілий. Час здійснення ремонту становить 10. 15 хвилин за умови, що необхідний інструмент доступний, нова запасна частина.

 • Ключ на “10”, голова, торт;
 • викрутка з плоским наконечником;
 • ганчірки;
 • додаткове освітлення (необов’язково);
 • Новий датчик.

Робити.це.це крок.кроки.кроки:

 • Встановіть машину на яму, використовуйте підйомник, якщо такий є;
 • Над брудним козирком ми знаходимо DPKV, відключаємо блок з проводами;
 • Ми відкрутимо кріплення болта (голова на “10”);
 • Ми видаляємо контролер, здійснюємо дефект, витерти, очистити від залишків пилу, брудного місця;
 • Ми вставляємо новий датчик, накручуємо його, збираємо структуру у зворотному порядку.

Заміна самостійно завершується.

Принцип експлуатації датчика положення колінчастого вала

Розташування датчика положення колінчастого вала на кожному автомобілі різний. У деяких автомобілях датчик встановлюється біля шківа колінчастого вала (коливання демпфера).

На фотографії датчик колінчастого вала Daewoo 1.5

На інших автомобілях датчик може бути встановлений на корпусі контрольної точки або в блоці циліндрів двигуна, оскільки на схемі нижче.

Положення положення колінчастого вала розташоване таким чином, щоб зуби на поточному диску (шків), який встановлюється на колінчастому валах. Зазвичай на диску струму немає жодного або декількох зубів, щоб забезпечити електронний блок управління двигуном (ECU, “мозок”) до опорної точки для запуску переломлення положення колінчастого вала.

З обертанням колінчастого вала датчик виробляє сигнал напруги імпульсу, де кожен імпульс відповідає зуба на диску струму. На фотографії нижче показано фактичний сигнал від датчика положення колінчастого вала на холостому ходу. На цьому автомобілі на поточному диску немає двох зубів через один, як ви можете помітити на графіку.

ECU використовує сигнали з датчика колінчастого вала для обчислення точного періоду часу, до якого напруга повинна застосовуватися для іскрів та запалювання в певному циліндрі. Також сигнали датчиків використовуються для контролю проходів запалювання. За відсутності сигналу з датчика положення колінчастого вала двигун не буде функціонувати, t.До. Немає іскри запалювання, а на автомобілях, де немає датчика положення валу розподілу (розподільний вал), паливо не буде вводитися.

Найпоширеніші датчики коліна. це два типи датчиків:

 • Індуктивний датчик. це магнітне ядро ​​з обмоткою, розташованою навколо нього. Для сигналу ECU напруга створюється в той момент, коли зуб синхронізації проходить через магнітне поле, утворене навколо датчика. Датчики валу зрізів цього типу не потребують окремого джерела живлення для себе.
 • Датчик Холла (на основі ефекту залу). Поточний рух створюється під час наближення датчика мінливого магнітного поля. Дефіцентний диск «перекриває магнітне поле, а його зуби взаємодіють з магнітним полем датчика.

Як правило, індуктивні датчики мають роз’єм з подвійним піном (потужність і сигнал). Але є сорти з трьома роз’ємами (підтримка напруги, “маса” та сигнал). Датчики залу зазвичай три.пін (еталонна напруга, “маса” та сигнал).

Несправність датчика положення колінчастого вала

Проблеми з датчиком положення колінчастого вала виявляються досить часто, особливо у автомобілях з високим пробігом. Якщо датчик не працює належним чином, машина може зупинятися або взагалі не починати. Іноді невдача датчика положення колінчастого вала може спричинити проблеми, які з’являються від справи до випадку. Такі проблеми є довгим запуском двигуна, або двигун може зупинятися в певних умовах, наприклад, коли він нагрівається, або в сиру погоду. Двигун може зупинятися при нагріванні, але легко починати після охолодження. У багатьох автомобілях несправний датчик колінчастого вала сигналізує про піктограму “перевірки двигуна” на панелі приладів. Найпоширенішим кодом OBDII, пов’язаним з датчиком положення колінчастого вала, є P0335. “несправність у ланцюзі датчика та положення колінчастого вала”.

Як перевірити датчик положення колінчастого вала

Щоразу, коли виникає підозра, що проблема може бути викликана датчиком положення колінчастого вала або якщо є відповідний код несправності, датчик повинен бути візуально перевірити та перевірити на наявність тріщин, пошкоджених контактів або інших видимих ​​пошкоджень. Інструкції щодо перевірки датчика, як правило, можна знайти в книзі про технічне обслуговування автомобіля. Зазвичай для індуктивних датчиків достатньо, щоб перевірити його опір. Якщо індикатор опору датчика не включений до діапазону, зазначеного в інструкціях, датчик повинен бути замінений. Для датчиків залу необхідно перевірити напругу підтримки (зазвичай 5 В) та сигнал. Найкраще це зробити за допомогою осцилоскопа.

Іноді датчик може мати несправність, яку неможливо виявити при такому тестуванні. У цьому випадку необхідно шукати рішення в журналах технічної служби (журнали від автовиробників з рекомендаціями щодо усунення конкретних типових несправностей та інших питань) і зазвичай варіанти вирішення таких проблем є там точно.

Датчики положення колінчастого вала, датчики колінчастого вала та інша електроніка для автомобілів Daewoo та Chevrolet Cars можна придбати в нашому інтернет.магазині

Україна

Сучасні машини майже всіх брендів оснащені розробленою та технологічно розвиненою електронікою. Конструкція реалізованих автомобілів систем управління та управління важливими компонентами вузлів. Використання вимірювальних датчиків, що відповідають за вимірювання параметрів експлуатації окремих компонентів автомобілів, вимірюються такі параметри, про які власник, як правило, навіть не має презентації. Одним з найважливіших вимірювальних модулів у цьому плані є, без сумніву, датчик положення колінчастого вала або (DPKV, датчик синхронізації, датчик VMT).

DPKV. модуль для моніторингу належної роботи двигуна

Положення положення колінчастого вала є одним з найважливіших вимірювальних модуля в автомобілі, без якого правильна робота двигуна була б просто неможливою. Завдяки сигналам цього датчика, комп’ютер отримує дані на основі яких контролює кут запалювання або введення палива.

Датчик встановлюється на автомобілях з електронною системою управління та передає сигнал вимірювання до програми управління двигуном внутрішнього згоряння. Це сигнал кутового положення колінчастого вала та сигналу колінчастого вала, обчислений на його основі. Завдяки сигналам цього датчика, комп’ютер отримує дані на основі яких контролює кут запалювання або введення палива.

Бортовий комп’ютер може, на своїй основі, вибирати прямий кут запалювання, час впорскування палива, а також, відповідно, стабілізуйте роботу двигуна на холостому ходу, а також контролювати роботу фази фази розподілу газу і багато, багато інших дій, які залежать від положення колінчастого вала. Будь.яке несправність датчика може призвести до нестабільної роботи двигуна внутрішнього згоряння або повної зупинки двигуна.

Де знаходиться датчик положення колінчастого вала?

У положенні положення колінчастого вала в автомобілі в машині найчастіше використовуються індуктивні датчики, датчики залів або датчики оптичного типу. Залежно від моделі автомобіля та типу двигуна, що використовується в ньому, датчик положення вала слід шукати, перш за все, підключивши коробку передач з двигуном або над маховиком. У деяких моделях автомобіля можна встановити два датчики положення колінчастого вала.

Після видалення або заміни датчика необхідно встановити правильний розрив. Розрив від 0 є оптимальним.5 до 1.5 мм. Не ставити розрив впливає на продуктивність DPKV.

Заміна датчика на заміну датчика положення колінчастого вала, перш за все, слід відключити електричний роз’єм датчика, а потім відкрутити датчик від приводу. На місці старого датчика вам потрібно встановити новий і підключити новий датчик. Після встановлення потрібно перевірити та зняти помилку двигуна з комп’ютера ON.дошки за допомогою діагностичного сканера, який буде видно з урахуванням неправильної роботи попереднього модуля.

Симптоми несправності датчика колінчастого вала та можливі причини

У випадку несправності, пов’язаної з датчиком положення колінчастого вала, можна спостерігати наступні симптоми:

 • Переривання роботи двигуна, смикання під час переїзду.
 • Зупинка двигуна. Автомобіль починається “на холоді”, приблизно через 20 хвилин двигун раптово зупиняється, намагається запустити двигун невдале.
 • Автомобіль не стабільний у сиру погоду або прохід водних бар’єрів.
 • Відображається запис коду помилки в пам’яті контролера.

Список найпоширеніших причин цього стану справ включає:

 • Внутрішнє закриття в датчику.
 • Перерва в проводах, що з’єднують датчик з контролером або відсутність контакту у їхній роботі.
 • Закриття цих проводів.
 • Механічне пошкодження сигнального елемента.
 • Забруднення головки датчика з металевою стружкою.

Виявлення несправностей для визначення того, що є причиною втручання, пов’язаного з датчиком положення колінчастого вала:

 • Прочитайте пам’ять про помилку управління.
 • Перевірте дроти та роз’єми (надійність з’єднання, коротке замикання, корозію тощо. D.),
 • Перевірте датчик положення колінчастого вала на наявність пошкодження або забруднення.
 • Перевірте роботу самого датчика.

Олії Mobil 1 та Mobil Super 2000

Пристрій, дизайн, принцип роботи DPKV

Датчик положення колінчастого вала призначений для синхронізації системи запалювання та роботи паливних форсунок у двигуні інжектора бензину. Відповідно, його зрив призведе до того, що запалювання буде поспішати або затримувати. Це призведе до неповного згоряння паливної суміші, нестабільної роботи двигуна або його повної відмови.

В даний час існує три типи датчиків. індукція, заснована на залі залу, а також оптична. Однак найбільш поширеними є датчики, пов’язані з першим типом (індукція). Далі ми поговоримо з вами про можливі несправності та методи їх усунення.

Ознаки несправності датчика колінчастого вала

Незалежно від технології DPKV, ознаки несправностей у його роботі завжди однакові. Якщо датчик колінчастого вала не працює, то про це будуть розповісти наступні знаки:

Колінчастий вал. Пристрій та мета

Завдання пристрою. виправити прохід біля датчика металевих зубів шківа. Він має 60 зубів, 2 з яких відсутні. Саме прохід цього порожнього періоду повинен виправити датчик. Це дає можливість синхронізувати роботу системи запалювання та живлення, щоб забезпечити правильну послідовність подачі палива через форсунки. Це необхідно для створення оптимальної паливної суміші.

Перш ніж переходити безпосередньо до опису принципу експлуатації датчика колінчастого вала, необхідно вказати, що в цілому є три їх сорти. Зокрема:

 • Індукційний датчик. Він ґрунтується на використанні намагніченого ядра, навколо якого наморів мідний дріт (котушка), кінці якого розводяться для виправлення зміни напруги. Саме цей тип датчика найчастіше встановлюється на сучасних машинах.
 • Оптичний датчик працює на основі світлодіода, який випромінює світловий промінь та приймач, який фіксує цей промінь з іншого боку. При проходженні зуба управління, промінь переривається, який фіксується пристроєм управління. Інформація про швидкість обертання передається в ECU.
 • Датчик холу. Він заснований на тому ж фізичному ефекті. Отже, на колінчастому валлі встановлюється магніт, який фіксується датчиком, в якому рух постійного струму починається в цей момент, який фіксується синхронізуючим димом. Детальніше про це можна прочитати в наступній статті.

Далі, давайте перейдемо до розгляду несправностей.

Три способи, як перевірити датчик колінчастого вала

Ми поговоримо з вами про те, як перевірити індуктивний датчик, оскільки, як згадувалося вище, цей тип найчастіше зустрічається в сучасних автомобілях. Отже, ми переходимо до розгляду діагнозу.

Перевірка сканера OBD-2

По дорозі діагностичний сканер допоможе швидко визначити невдачу. Найдоступнішим і популярним є корейський інструмент Scan Pro Black Edition.

 • Мегометер;
 • мережевий трансформатор;
 • лічильник індуктивності;
 • Вольтметр (бажано цифровий).

Деякі мультиметри мають вбудовану функцію вимірювання індуктивності. Якщо у вашому пристрої його немає, вам слід використовувати додаткове обладнання. У будь.якому випадку, виміряне значення індуктивності котушки DPKV повинно бути в діапазоні 200 400 мг (в деяких випадках це може незначно відрізнятися). Якщо у вас є значення, яке сильно відрізняється від вказаного, то ймовірність полягає в тому, що датчик несправний.

Далі вам потрібно виміряти опір ізоляції між проводом котушки. Для цього використовуйте мегамметр, встановлюючи на ньому видану напругу, що дорівнює 500 В. Процедура вимірювання краще проводити 2-3 рази для отримання більш точних даних. Вимірюване значення ізоляційної опору не повинно бути нижче 0,5 мами. В іншому випадку можна встановити порушення ізоляції в котушці (включаючи можливість появи міжтеатрального короткого замикання). Це вказує на несправність пристрою. Демагнетизація котушки повинна здійснюватися за допомогою мережевого трансформатора. Однак найдосконалішим методом діагностики DPKV є використання осцилоскопа.

Перевірка осцилографа

Осцилограма на робочому двигуні. Червоний вказував прохід місця без зубів

Використовуючи цей метод, ви можете не тільки з’ясувати контрольовані значення, але й побачити процес формування сигналу. Це дає всебічну інформацію про державу та роботу DPKV. Краще витратити його на робочий двигун. Однак ви можете зняти датчик. Для роботи вам знадобиться електронний осцилоскоп та програмне забезпечення для роботи з ним. Перевірка з видаленим датчиком проходить відповідно до наступного алгоритму:

 • Підключіть зонди осцилоскопа до висновків котушки DPKV. Полярність не має значення.
 • Запустіть програму для роботи з осцилоскопом.
 • Візьміть будь.який металевий предмет і махайте його перед DPKV.
 • Якщо датчик працює, то в той же час на екрані буде відтворено осцилотограму, яка буде побудована відповідно до даних датчика.

Якщо датчик записав рух металевого предмета, то він, швидше за все, працює. Однак точний діагноз можна поставити лише тоді, коли осцилоскоп підключений до датчика з двигуном. Це робиться просто шляхом підключення зондів паралельно до виходу датчика. Осцилограма, отримана таким чином, дасть вам інформацію про формування сигналів.

Датчик положення колінчастого вала індуктивного типу. це простий, але дуже важливий пристрій. З наведеними ознаками несправності, обов’язково діагностуйте її. Який метод вибору залежить від наявності необхідних пристроїв та інструментів у вашому розпорядженні. Ми радимо почати з найпростішого методу для вимірювання опору котушки. Якщо у вас немає інструментів та пристроїв, описаних вище, то приводьте автомобіль до станції обслуговування, де майстри проводитимуть повну діагностику для вас.

 • https: // Zapchasti.Експерт/datchiki/datchik-kolenvala/datch-kolenvala-sevrole-lanos.HTML
 • https: // повідомити.Автоматичні частини.Org.UA/Colescanist датчик/
 • http: // daewoo-lanos.com/датчик-ко-коконот-va/
 • https: // m.Етліб.ru/blog/133-kak-proverit-datch-kolenvala

Як видалити датчик колінчастого вала на Chevrolet Lanos

Датчик колінчастого вала залишає систему з часом роботи. Якщо лічильник покинув систему, то двигун не зможе працювати. Щоб перевірити експлуатацію датчика колінчастого вала Daewoo Lanos, вам потрібен тестер і демонтаж елемента.

Вибір датчика

Номер каталогу датчика колінчастого вала для Daewoo Lanos. 96183235. Вартість частини 10.

Заміна датчика

Щоб замінити датчик колінчастого вала на Daewoo Lanos, вам знадобиться ключ або голова на 10. Лічильник на картці зчеплення знаходиться. Розглянемо поетапний процес:

 • Оскільки операції проводяться з електричним обладнанням, вам доведеться вийняти клем з акумулятора.
  chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення
 • Ми знаходимо датчик.
 • Відключіть клемне з’єднання на смузі проводів.
 • Використовуючи ключ або голову на 10, відкрутіть кріплення болта.
 • Ми виймаємо датчик.
  chevrolet, lanos, crankshaft, sensor, положення
 • Встановіть новий DPK у зчеплення Carter Daewoo Lanos.
 • Підключіть мікросхему проводів живлення.

Якщо після встановлення нового датчика вискочила помилка, то його потрібно скинути.

Як замінити датчик положення колінчастого вала за 20 хвилин

Завдяки несправному датчику колінчастого вала двигун зберігає двигун

Датчик кута обертання колінчастого вала призначений для визначення обертання колінчастого вала, коли двигун працює, а система вприскування палива та запалювання через основний комп’ютерний PCM відповідає за запуск. Цей датчик кривошипа буде розташований у нижній частині блоку і може бути спереду, спиною або посередині двигуна до рівня коліна.

Що йде не так?

Через вібрацію двигуна, тепло та постійне генерація електромагнітної енергії, що утворюється, внутрішні обмотки можуть стати крихкими і розриватися, викликаючи пряме або переривчасте коротке замикання датчика, що призведе до того, що двигун буде двигуном. Ця невдача може спричинити або не може спричинити перевірку, якщо індикатор двигуна загорівся, і встановити код несправності для цієї проблеми.

Скільки це коштує?

Коли ви берете машину в гараж, замінений датчик положення колінчастого вала залежить від марки, моделі та розташування датчика.Деякі датчики перебувають на свіжому повітрі, а інші можуть бути поховані під стартером або в недоступному місці, наприклад, у верхній частині кожуха передачі. Сам датчик коштуватиме від 8 до 49 доларів. (США) на Amazon. Вартість робочої сили становитиме від 60 до 180 доларів, залежно від місця розташування датчика.

Давайте почнемо

Почніть з виявлення датчика, який можна зробити, перевіривши двигун для пошуку будь.якого датчика на нижньому рівні, що відповідає новому датчику, який ви щойно купили.Ви також можете перевірити зображення Google або використовувати онлайн.ремонтні кімнати. Послуга як mitchell1. Вам також знадобиться машина з гніздом і підтримайте його на джеках. Надіньте захисні рукавички та окуляри.

Є відео, і внизу цієї статті показано, як це зробити.

Від’єднайте акумулятор

Кожен раз, коли ви працюєте з внутрішньою роботою двигуна, це гарна ідея вимкнути акумулятор, щоб уникнути короткого замикання до системи електричної мережі.Для гібридних автомобілів також вийміть вилку, щоб зняти основну акумулятор із захисту. пакет. Зверніться до посібника з експлуатації, щоб визначити місце розташування.

Вільний доступ до датчика

Цей датчик кривошипа знаходиться за стартером, який необхідно зняти, щоб отримати доступ до датчика. Використовуйте магазин Light, щоб краще побачити, що ви робите під машиною.

3.Огляньте розташування датчика

Цей датчик важко помітити через лінії охолодження коробки передач. але чи є він на бік пристрою з прикріпленим електричним роз’ємом. Якщо датчик кута обертання колінчастого вала змащений, тепер настав час використовувати невелику кількість карбюратора для видалення масла для початку роботи з чистого листа.

Звільнити електричний роз’єм

Електричний роз’єм буде прикріплений до датчика за допомогою пластикового затискача. який ви натискаєте або витягуєте назовні, щоб безкоштовно.Як тільки це буде зроблено обережно видалити роз’єм з датчика. Іноді цей роз’єм може бути трохи стирчаним через герметичну герметизацію, що допомагає утримувати воду, яка спричиняє корозію датчикових терміналів. Після зняття роз’єму перевірте наявність іржі та, якщо необхідно, очистіть або замініть косичку. Тільки ця проблема спричиняє двигун.

Відкрутіть болт датчика

Більшість датчиків колінчастого вала мають лише один фіксуючий болт, який зазвичай є болтом з діаметром 10 мм.Використовуйте невеликий гайковий ключ або голову, щоб повернути болт, повернувши його проти годинникової стрілки. і відкладіть для безпечного зберігання.

Видалення датчика кривошипа може бути трохи складним, оскільки у них довгий стрижень і може застрягти в блоці. Використовуйте невеликий вибір або стандартну викрутку до клину під випинанням датчика, щоб звільнити його. Будьте обережні, не контактуйте з великим тиском, тому що ці датчики, як відомо, зламалися, залишаючи частину датчика всередині блоку.Коли це станеться, іноді у вас буде можливість просунути зламаний шматок всередину, щоб він впав у масляний піддон, де він залишається або ви можете зняти масляний лоток, щоб зняти зламаний шматок.

Звільнивши датчик, візьміть його щільно для нього та обертовим рухом, вийміть блок двигуна. Датчик матиме кругле розбитне кільце, яке потрібно замінити новим датчиком. Більшість нових датчиків постачаються з новим ущільнювальним кільцем.

Порівняйте новий датчик колінчастого вала

Легко масло від старого датчика, щоб будь.яка схема була зрозуміла. Зміни, які можуть мати новий датчик. Незначні зміни дизайну є поширеними при встановленні нових датчиків, таких як кріпильні петлі. Одна річ може відрізнятись довжиною датчика, бо якщо стрижень занадто довгий, він контактуватиме з колінчастим валом, і якщо він занадто короткий, він не буде прочитати правильно.

Як замінити датчик валу розподілу менше ніж за 20 хвилин

Дізнайтеся, як замінити двигун валу розподілу двигуна у вашому автомобілі. Ми. Сертифікована команда ASE, яка створила цей посібник з обслуговування. Щоб допомогти вам заощадити гроші.

Як це працює?

Сцена розподілу валу вашого двигуна призначена для обчислення обертів розподільного вала всередині двигуна під час його роботи. Використовуючи металевий таймер десь на розподільному валі, цей датчик використовує магнітне поле, яке створюється та знищується, яке вважається одиницею. революція.Потім ця інформація надсилається на автомобільний комп’ютер, а потім з’являється в рівнянні операційної програми. Цей датчик може зменшити від CMP або CMS.

Де це знаходиться?

Датчик кулака розташований у кришці клапана поруч із верхньою частиною двигуна, або вони можуть бути розташовані спереду або за головкою циліндра, як на малюнку. внизу.

Ознаки несправного датчика вала розподілу

Коли датчик кулака не виходить з ладу, він змусить індикатор перевірки двигуна освітлити і видасть код несправності.Це також може призвести до різкої роботи двигуна, коли автомобіль рухається з крейсерською швидкістю або на холостому ходу. Через відсутність інформації про зворотній зв’язок з комп’ютером ця проблема датчика може спричинити спотикання або коливання двигуна. Хоча деякі люди думають, що двигун не почнеться, якщо цей датчик працює. Але це просто неправда, тому що комп’ютер завжди буде використовувати датчик колінчастого вала кута обертання, який дозволяє двигуну працювати.

Що йде не так?

Всередині датчика кулачка є мідні дроти невеликої секції, які є теплими та вібрацією двигуна.З часом ці обмотки можуть зламати або коротке замикання, що заважає датчику читати магнітне обертання розподільного валу.

Чи безпечно керувати автомобілем?

Когда Дитчк углоу.Прадорота Рааспредаааловацта іш.Стоя, Окаде Неломеядяїтта. На щастя, від решти датчиків на комп’ютері є достатньо інформації, щоб двигун працював. Комп’ютер замінить відсутні дані на альтернативне значення.Ця дія спричиняє, що двигун втратив невелику кількість потужності та заощадження палива.

Залежить від виробника та датчика місця розташування. Якщо ви працюєте в майстерні з ремонту чи дилером, це коштуватиме від 180 до 250 доларів США. Поки якщо ви працюєте, сам датчик коштуватиме від 25 до 65 доларів США.

Яке життя датчиків кулачків?

Ці датчики повинні служити протягом усього терміну служби автомобіля та в більшості випадків, але, як і у всіх електроніках, вони можуть зазнати невдачі в будь.який час.

Перегляньте відео!

Потім дотримуйтесь інструкцій, щоб отримати додаткові поради та інформацію, яка регулярно оновлюється.

Давайте розпочнемо!

Почніть з того, що автомобіль стоїть на плоскій платформі в парку з вимкненим двигуном та набором аварійного гальма. Хоча поява двигуна буде відрізнятися, процес схожий на більшість автомобілів. Ви можете отримати запасні частини та інструменти на Amazon або місцевому магазині запасних частин або дилера автомобіля.

Необхідні інструменти та матеріали

 • Заміна кута кута розподільного валу
 • Набір інструментів
 • Захисні окуляри та рукавички

Крок 1

Зніміть датчик валу розподілу: Знайдіть датчик, вивчаючи передню частину, спину та верхній двигун. Ці датчики видно, і до них буде прикріплений дво- або триядерний роз’єм.

Використовуйте невелику викрутку з плоским лезом (стандартним) або вибором для відключення електричного роз’єму. Язик для видалення роз’єму з датчика. Обережно витягніть роз’єм з датчика. Він може трохи застрягти через герметичну герметизацію всередині з’єднувача, який призначений для захисту від вологи.

Використовуючи кінцевий ключ 8 або 10 мм (у більшості випадків) вийміть розподільний вал. Болт датчика, повернувши його проти годинникової стрілки.Зазвичай існує лише один болт.

Іноді ці болти можна витягнути на заводі, що спричиняє розтяжку і послаблює різьблення болта. Перевірте нитку на наявність пошкодження. і, якщо потрібно, замініть болт.

Візьміть датчик і з обертовим рухом витягніть датчик з тіла. Це також може трохи застрягти через герметичне кільце круглої секції. Розроблений для управління моторним маслом.

Після вилучення датчика з тіла або кріплення перевірте електричні термінали на наявність пошкодження та корозії, які погіршують роботу датчика.

Крок 2

Встановіть новий датчик розподільного вала: Після старого датчика його було видалено, протріть його, щоб порівняти новий датчик С, щоб забезпечити правильну установку. Переконайтесь, що датчик має нове кільцеве ущільнення, щоб уникнути витоків масла після встановлення нового датчика.Іноді відбудеться непомітне оновлення виробника датчиків, яке трохи змінить його зовнішній вигляд.

як це працює, симптоми, проблеми, тестування

Оновлено 4 грудня 2018 року.

Датчик положення колінчастого вала Ford (CKP)

Датчик положення колінчастого вала вимірює швидкість обертання (RPM) та точне положення колінчастого валу двигуна. Без датчика положення колінчастого вала двигун не був запущений.

У деяких автомобілях датчик встановлюється поруч із головним шківа (балансир), як цей Ford на фотографії.В інших автомобілях датчик може бути встановлений на картці коробки передач або в блоці циліндрів двигуна, як на фотографії нижче. У технічній літературі позиція положення колінчастого вала скорочується як ККП.

Як працює датчик положення колінчастого вала

У цьому двигуні GM датчик положення колінчастого вала встановлюється на блок циліндрів

Датчик положення колінчастого вала розташований таким чином, щоб зуби на реактивному кільці, прикріпленому до колінчастого валу, йдуть близько до кінчика датчика.У реакційному кільці немає жодного або декількох зубів, щоб комп’ютер двигуна (PCM) міг визначити положення колінчастого валу.

Коли колінчастий вал обертає датчик, датчик видає сигнал напруги імпульсу, кожен з яких відповідає зубам на кільці реактора. На фотографії нижче зображено реальний сигнал датчика положення колінчастого вала, коли двигун простою. У цій машині реакторне кільце виготовляється з двох відсутніх зубів, як ви можете помітити на графіку.

PCM використовує сигнал датчика положення колінчастого вала, щоб визначити, який час зробити іскру та в якому циліндр.Сигнал з положення колінчастого вала також використовується для відстеження проходів запалювання в будь.якому з циліндрів.

Сигнал датчика положення колінчастого вала на екрані осцилоскопа.

Якщо від датчика немає сигналу, іскрів не буде, а форсунки палива не працюватимуть.

Два найпоширеніших типів. це магнітні датчики з читачем, які виробляють напругу змінного струму, та датчики на вплив залу, що виробляє цифровий прямокутний сигнал, як на фотографії вище.Сучасні машини використовують датчики залу. Тип вимірювального типу котушки має подвійний роз’єм. Датчик ефекту залу має трипіновий роз’єм (напруга підтримки, заземлення та сигнал).

Реклама. Продовжуйте читати нижче.

Ознаки несправності датчика положення колінчастого вала

Несправний датчик може спричинити періодичні проблеми: автомобіль може випадково зупинитися або зупинятися, але тоді він перезапуститься без проблем. Двигун може починатися не в сиру погоду, але після цього він починає нормально починати.Іноді можна побачити, як датчик швидкості працює нестабільним. У деяких випадках несправний датчик може спричинити тривалий час, перш ніж запустити двигун. Якщо датчик несправний, двигун запуститься, але не запуститься. Читати більше: Чому двигун починається, але не починається: Загальні проблеми.

Несправність датчика положення колінчастого вала

Датчик положення колінчастого вала

Найпоширеніший код OBDII, пов’язаний з датчиком положення колінчастого вала. Це P0335. Датчик положення колінчастого вала “a”, ланцюг.У деяких автомобілях (наприклад, Mercedes-Benz, Nissan, Chevy, Hyundai, Kia) цей код часто викликаний несправністю самого датчика, хоча можуть бути інші причини, такі як проводка або роз’єм, пошкоджене кільце реактора тощо. D.

У деяких автомобілях періодична зупинка двигуна також може бути викликана проблемою з проводкою датчика положення колінчастого вала. Наприклад, якщо датам датчиків не присвоюється належним чином, вони можуть зашкодити певній частині металу та відпустки, що може спричинити періодичну зупинку.

Бюлетень Chrysler 09-004-07 описує проблему з деякими моделями джипа та Chrysler 2005-2007 років, коли колінчастий вал. Щоб усунути проблему, необхідно замінити датчик новим.

Ще один бюлетень Chrysler 18-024-10 для деяких автомобілів Chrisler, Dodge та Jeep 2008-2010 згадує про проблему, в якій код P0339. Нестабільне положення положення колінчастого вала може бути спричинене нерегулярним проміжком або поганою гнучкою пластиною.

Відмова датчика положення колінчастого вала була звичайною якою в деяких автомобілях GM 90.х. Одним із симптомів був зупинка з гарячим двигуном. Заміна датчика положення колінчастого вала зазвичай вирішує проблему.

Як перевіряється датчик положення колінчастого вала

Опір цього положення датчика колінчастого вала від Ford Escape 2008. Заходи на рівні 285,6 Ом. що знаходиться в межах специфікації

Кожен раз.Правильний розрив між кінчиком датчика та кільцем реактора також дуже важливий.

Правильну процедуру тестування можна знайти в Посібнику з обслуговування. Ми опублікували кілька посилань, за допомогою яких ви можете отримати доступ до Посібника з управління управлінням за щомісячну плату внизу цієї статті.

Для датчиків типу вимірювальної котушки процедура тестування включає перевірку опору. Наприклад, для 2008 року Ford Escape опір датчика положення колінчастого вала (CKP) повинен бути в діапазоні 250-1000 Ом, згідно з Autozone.Ми вимірювали опір 285,6 Ом (на фото), що відповідає технічним характеристикам. Якщо опір нижче або вище, ніж вказаний, датчик повинен бути замінений.

Для датчиків типу залу напруга підтримки (як правило, 5 В) і заземлюючий сигнал повинен бути перевірений. Найточніший спосіб перевірити датчик положення колінчастого вала. Це для перевірки сигналу датчика за допомогою осцилоскопа.

Іноді датчик може мати періодичну помилку, яка відсутня під час тестування.У цьому випадку перевірка виборчих бюлетенів (TSB) та вивчення загальних проблем можуть допомогти. Датчик положення колінчастого вала можна перевірити за допомогою діагностичного пристрою. Сканування пристроїв покаже сигнал датчика як “швидкість двигуна” або “обертання двигуна”. Коли це може бути корисним? Якщо автомобіль періодично зупиняється, відстеження сигналу датчика може дати відповідь: Якщо сигнал датчика раптово опускається до нуля, а потім повертається, це означає, що проблема є або всередині датчика, або з проводкою або роз’ємом датчика.

Як видалити датчик колінчастого вала на Nissan Sentra «Авто.сервіс та ремонт :: Wonderhowto

Якщо у вас є Nissan Sentra, і ви знаєте хоча б щось про роботу з автомобілями, ви, мабуть, зрозуміли, наскільки вам пощастило мати такий легкий автомобіль. Відремонтувати себе. Це зручне відео показує, як швидко та легко виконати одне обслуговування автомобіля, видаливши датчик колінчастого вала. Вам потрібно буде це зробити, якщо ваш датчик був роз’єднаний, як у цьому відео.

Хочете освоїти Microsoft Excel та вивести свої перспективи для роботи вдома на новий рівень? Почніть свою кар’єру з нашого навчального пакету Microsoft Excel Premium A-to-Z з нового магазину гаджетів і отримайте доступ до життя до більш ніж 40 годин інструкцій від бази до функцій, формул, інструментів та багатьох інших речей.

Купуйте зараз (знижка 97%)