Причини несправності

Конструкція самої рейки відносно проста. У процесі експлуатації деталі механізму можуть зноситися, тому між ними з’являються проміжки, які стануть причиною появи люфту.

Важливу роль у рейці відіграють і пильовики, які захищають механізм від попадання бруду та пилу, а також вологи.

Якщо гумові чохли мають пошкодження або є негерметичні місця в них, це може стати причиною деяких проблем, які можуть бути пов’язані з корозією або забрудненням елементів вузла.

Заміна шлангів та олії

Шланги ГУР – це його важлива частина. Тому за ними потрібне око та око. Але що робити, якщо вони все-таки потребують заміни? Відвозити автомобіль у СТО? Звичайно ж, немає потреби, адже все це можна зробити і самостійно. Зазвичай заміну шлангів проводять одночасно із заміною олії ГУР. І буде до речі, якраз представити спільну інструкцію.

 • Для початку потрібно підняти обидва передні колеса автомобіля (вони повинні опинитися в повітрі);
 • Знаходимо бачок ГУР, з якого слід відкачати олію;

Примітка. Відкачувати олію з бачка ГУР можна, використовуючи більший скляний шприц, який має ще й подовжувач у вигляді трубки.

 • Викачуємо олію;
 • Повертаємо кермо до упору в будь-який бік (після цього в бачку знову з’явиться масло, яке потрібно знову викачати);
 • Тепер повертаємо кермо в інший бік і знову викачуємо олію;
 • Знімаємо шланг, що є провідником олії (через нього олія йде з боку салону та потрапляє в бачок);
 • Крутимо кермо з боку в бік (знову ж таки має вийти масло);
 • Беремо нову олію для гідропідсилювача (зазвичай йде близько 800 мл);
 • Заливаємо його у бачок до максимального рівня;
 • Знову крутимо кермо з боку в бік (до упору);

Примітка. При обертанні керма масло йтиме. Потрібно буде постійно підливати його.

 • Заводимо двигун на кілька секунд, глушимо;
 • Знову крутимо кермо;
 • Підливаємо олію;
 • Прокачуємо та видаляємо повітря із системи, прокручуючи кермо на заглушеному автомобілі по десять разів на кожну сторону (робимо стільки ж разів і при запущеному двигуні).

У процесі заміни олії обов’язково дивимося на всі шланги та патрубки. Якщо олія витікає, це ознака порваного чи несправного шланга, який потрібно замінити. Заміну шлангів проводять тільки після повного відкачування олії. Потрібно буде відкрутити хомути, зняти шланги із насоса. Що стосується установки, то нові шланги та патрубки слід затягнути хомутами і при цьому не перестаратися (шланги легко лопаються, якщо що).

Примітка. Установка нових шлангів може бути складною, оскільки незручне саме розташування ГУР.

Установка гура на ваз 2110 8кл

Розбираємо рульову рейку

Виймаємо шестерню приводу із підшипником

Далі необхідно замінити всі елементи, що входять до ремкоплекту рульової рейки, перевірити виріб на люфт і провести візуальний огляд.

Після розбирання рейки особливу увагу треба приділити механізму черв’ячної передачі та опорній втулці. Також якщо пильовики були пошкоджені, то може спостерігатися корозія деяких частин механізму.

Тут все треба прочистити та промити, а також рясно змастити.

Обов’язково треба поміняти стопорне кільце та упор рейки. Ці деталі піддаються найбільше зносу.

Чим загрожує несправність кермової річки

Своєчасне виявлення несправності кермової рейки та проведення її ремонту – запорука безпеки.

Якщо в кермовому механізмі з’явився люфт, а також присутні постійні шуми і стукіт при русі нерівною дорогою, то це ознака того, що механізм вимагає ремонту.

Прокачування гальм ВАЗ 2112. Як це зробити правильно

У переліку діагностичних заходів прокачування гальм ВАЗ 2112 стоїть на одному з перших місць. Добре, коли автолюбителі це розуміють і ставляться до цього серйозно. Адже не дарма говорити: «Навіщо тобі педаль «газу», якщо гальма не працюють?». Прокачування гальм ВАЗ 2112 в першу чергу необхідне для видалення з комунікацій та обладнання гальмівної системи повітряних прошарків, які призводять до збоїв у роботі всього налагодженого автомобільного механізму. Найкритичніший наслідок від наявності в системі повітря, це її повна відмова, коли при натисканні на педаль гальма вона без зусилля провалюється в підлогу і залишається в такому положенні. Навіщо і коли проводиться прокачування? мета видалення з циліндра і підводних шлангів системи гальмування прошарків з повітря, що проникло в неї. Можна заперечити, вказавши на те, що система герметична і завдяки цій технологічній особливості і функціонує. Однак під впливом постійних механічних навантажень, а також від втоми матеріалів герметичність може бути порушена. Проведення щоденного візуального огляду авто перед виїздом на дорогу в окремих випадках може виявити ознаки прихованої розгерметизації, яка є наслідком:

 • ослаблення кріплень шлангів подачі рідини;
 • Мікротріщини в трубках, штуцерах або циліндрі.
READ  Як правильно їздити на вариаторе Toyota

Прокачування обов’язково проводиться, як один з етапів робіт, при заміні будь-якого обладнання, що входить у функціонал системи. За рідкісним винятком, коли відбувається заміна колодок, проте навіть такий простий процес також можна завершити профілактичним продувкою шлангів. Етапи проведення робітДля здійснення цього виду відновлювальних робіт необхідний набір наступних інструментів, матеріалів та підсобного інвентарю:

 • Місткість, найкраще чиста пляшка мінімум на 1.5 літра;
 • Гумова трубка від медичної крапельниці або з набору по переливанню крові;
 • Чиста ганчір’я;
 • Гайковий ключ на 8 і 10, ріжковий або «прокачний», який має спеціальний проріз;
 • Сталева щітка для зачищення металевих поверхонь;
 • Балончик з ВД-40 для зняття слідів забруднення та іржі;
 • Нова рідина для системи.

Також для зручного та швидкого виконання робіт необхідний помічник, який прокачуватиме гальмівну педаль із салону – від цієї маніпуляція і вся процедура отримала свою назву. На першому етапі повітря видаляється з нагнітального циліндра. Для цього педаллю нагнітається тиск і, по черзі відкручуючи штуцера на циліндрі, випускають бульбашки повітря. Попереджає дані маніпуляції, долив у бачок рідини до максимально можливого рівня. Тільки після цього приступають до роботи з колісними штуцерами. Прокачування коліс на автомобілях ВАЗ проводиться в наступній послідовності:

 • Заднє праве;
 • Переднє ліве;
 • Заднє ліве;
 • Переднє праве;
 • Послідовність обробки коліс на моделях ВАЗ визначена за їх віддаленістю від циліндра, а отже, і за довжиною з’єднувальних шлангів.

Однак у випадку з ВАЗ 2112 це не критично, тому що на даній моделі система багатоконтурна і послідовно коліс у цьому питанні не має значення. Процедура аналогічна тій, яку роблять із центральним циліндром, тільки на колесі стоїть всього один штуцер. Навіть якщо ремонтні роботи на системі не проводилися, прокачування гальм ВАЗ 2112 має проводитися або раз на 3 роки, або через кожні 4.000-5.000 тисяч км пробігу. Обов’язкове до проведення прокачування у разі потемніння рідини, що вказує на втрату її експлуатаційних характеристик. AutoFlit.ru

 • Для чого потрібний абсорбер на ВАЗ 2114
 • Гравітаційний клапан ВАЗ 2110 для чого потрібний
 • Для чого потрібний адсорбер для ВАЗ 2112
 • Ремкомплект стартера ВАЗ 2110

ВАЗ 2114 як взнати колір машини з вин коду

 • РДТ ВАЗ 2114 ознаки несправності
 • ВАЗ 2110 також ознаки несправності
 • ДМРВ ВАЗ 2114
 • ДПКВ ВАЗ 2114 ознаки несправності
 • Ознаки несправності дпдз на ВАЗ 2112
 • ВАЗ 2114. ознаки несправності форсунок
 • Установка ГУР – покрокова інструкція

  Ця інструкція призначена для автомобілів ВАЗ 2110, які взагалі не мають підсилювача керма. Такі моделі випускалися давно, але їх сьогодні можна зустріти на дорозі. У цьому випадку автомобіль можна модернізувати своїми руками.

  Монтаж ГУР можна виконати своїми руками

  “ГТ” Установка ГУР (гидроусилителя) на ВАЗ 2110

  , для цього знадобиться комплект ГУР – сьогодні його можна придбати приблизно за 20 тисяч. З інструментів приготуйте набір ключів та викруток, також варто заздалегідь подбати про рідину для підсилювача.

   Демонтуємо кожух ГРМ та ставимо на три болти кронштейн. У салоні вже є отвори, тож нові свердлити не доведеться. Тепер ставимо шпильку, на яку буде встановлений ролик. Ось під неї отвори не передбачені, тож робимо нові. Ставимо ролик.

  Тут ви можете побачити кріплення, які потрібно забрати. На фото нижче показано, що потрібно відпиляти. Після цього надійно фіксуємо насос на кронштейні та закриваємо подушкою. Зібраний вузол слід поставити

  на мотор, а точніше, у те місце, де було кріплення генератора.

  За таку роботу варто братися тільки в тому випадку, якщо у вас вже є досвід в обслуговуванні електрики та силової установки ВАЗ 2110.

  Ремінь генератора та ГУР

  Генератор на автомобілі ВАЗ 2110 з ГУР

  А що, у власника ВАЗ 21103 із гідропідсилювачем? Як відомо, якщо на ВАЗ 2110 встановлено ГУР, який, варто зауважити, повністю усуває вібрації, властиві передньопривідним автомобілям, заміна ременя генератора проводиться зовсім інакше, ніж заведено. Як правило, ремінь генератора змінюють після 45-60 тис. км пробігу, а тріщини на ньому – пряма ознака заміни. Звичайна заміна цієї деталі займає не більше 10 хвилин, але на автомобілях з ГУР – це потребує більше часу, та й на звичному місці ременя не знайти. На цьому місці, якщо встановлено ГУР, міститься насос, про який було написано вище. Сам же генератор розташований вище.

  установка, 2110, клапан

  Складність заміни у разі характеризується тим, що ремінь крутиться навколо лівої опори мотора, що змушує відкрутити опору, підняти двигун і потім зняти ремінь. Специфічність спостерігається і у разі натягу ременя генератора. Зокрема, кут обхвату ременя шківа генератора у випадку з ГУР досить малий і зазвичай прийняте натяг в 1 см вгору і вниз тут не працює. Ремінь починає прослизати. Це означає, що натяг ременя з ГУР має бути сильнішим.

  READ  Заміна батарейки в ключі BMW Е90

  Примітка. Якщо після натягу ременя генератор починає витись у процесі обкатки автомобіля, ремінь слід трохи послабити.

  Як бачимо, ГУР. це і зайвий клопіт, пов’язаний з ремонтом. Але якщо навчитися все робити своїми руками, проблем вдасться уникнути. Крім того, можна непогано заощадити на ремонті, ціна якого щоразу в СТО зростає. Інструкція, наведена вище – це ознайомлювальний варіант для власників ВАЗ 2110 з ГУР. Повний покроковий мануал із заміни ГУР, його ремонту тощо можна знайти в інших статтях, за допомогою відео чи фото – матеріалів.

  Встановлюємо ЕУР та ГУР на ВАЗ 2110 своїми силами

  Виходячи з року випуску, «десятка» може оснащуватися гідропідсилювачем (ГУР), як ще його називають електропідсилювачем (ЕУР). Хорошо оцінюються жінками, другий варіант кращий, тому що з дитиною керувати машиною легше і комфортніше. Якщо ваш ГУР зносився інакше ви просто хочете його змінити, то як кандидатури рекомендується обрати ЕУР на ВАЗ 2110.

  Даний матеріал містить дві інструкції:

  • Установка ГУР.
  • Установка електропідсилювача керма ВАЗ 2110 замість стандартного гідропідсилювача.

  Заздалегідь до того, як проводити установку, необхідно розібратися в пристрої цих вузлів, а також з’ясувати, чим вони різні.

  Регулювання

  Після складання вам потрібно буде вирівняти кермо, якщо воно встановлено криво. Окремо встановіть датчик, який у комплекті з ЭУР. Якщо кожух стовпчика потріскався, краще відразу поміняти його на справний. Між передньою панеллю та кожухом можуть бути зазори – їх необхідно видалити.

  Покрокова інструкція

  • З колодки необхідно витягти штатну клему і поставити її в колодку на джгуті. Знаходимо штатний привід, який приєднано до колодки. На його місце потрібно поставити вільну клему. Тепер провід можна помістити між кріпленнями.

  Відмінності ЕУР від ГУР

  Це абсолютно різні агрегати. Щоб зрозуміти основні відмінності, достатньо вивчити гідропідсилювач. Його головним компонентом є насос із приводом від колінчастого валу, він об’єднаний з іншими деталями. Принцип роботи гідропідсилювача побудований на гідравліці.

  Що ж до ЕУР, він приводиться у дію з допомогою електромотора. Також у його конструкцію входять електронний блок управління, кермовий вал з торсіонним елементом та датчики. Працює ЕУР за іншою схемою:

  • При обертанні керма торсійний вал скручується;
  • Спеціальні датчики фіксують зміну положення валу та надсилають дані на електронний блок управління;
  • Проаналізувавши інформацію, блок подає команди на електродвигун;
  • У результаті агрегат створює необхідне зусилля або полегшує поворот кермового колеса.

  Автолюбителі часто сперечаються, який з варіантів кращий для «десятки». За фактом ГУР є застарілим вузлом, який активно виводиться із сучасних легкових машин. Електропідсилювач працює навіть при заглушеному моторі, що важить менше, ніж ГУР. Головною перевагою перед гідравлікою є надійність. електричний агрегат практично не вимагає обслуговування. На двигун діє менше навантаження, як результат, палива теж потрібно менше. ЕУР хороший для наших умов ще й тим, що він добре функціонує при негативних температурах.

  Але є у електропідсилювача свої недоліки. Його конструкція складніша, ніж у «гідравліки», звідси й висока ціна. Іноді електронний блок управління посилає некоректні команди, особливо це відчули власники Kalina першої генерації. Якщо довго їхати неякісним дорожнім покриттям (або його відсутністю), ЕУР може відключитися на кілька хвилин через перегрівання.

  Як встановити гідропідсилювач керма на ВАЗ 2110

  Залежно від року випуску «десятка» може комплектуватися гідропідсилювачем (ГУР) або електропідсилювачем (ЕУР). Зрозуміло, другий варіант кращий, тому що з ним керувати машиною легше і комфортніше. Якщо ваш ГУР зносився або ви просто хочете його замінити, то як альтернативу рекомендується вибрати ЕУР на ВАЗ 2110.

  У цьому матеріалі є дві інструкції:

  • Установка ГУР.
  • Монтаж електропідсилювача керма ВАЗ 2110 замість стандартного гідропідсилювача.

  Перед тим, як проводити установку, необхідно розібратися у пристрої цих вузлів, а також дізнатися, чим вони відрізняються один від одного.

  Необхідні інструменти

  Допустимо, ви придбали комплект ЕУР. він може бути від ВАЗ 2110 або від іншої моделі, наприклад, від Пріори. Приготуйте такі інструменти:

  • Дриль разом із свердлом по металу.
  • Набір викруток, болгарка.
  • Довгу лінійку.
  READ  Датчик швидкості Kalina 8 клапанів де знаходиться

  Установка ГУР – покрокова інструкція

  Ця інструкція призначена для автомобілів ВАЗ 2110, які взагалі не мають підсилювача керма. Такі моделі випускалися давно, але їх сьогодні можна зустріти на дорозі. У цьому випадку автомобіль можна модернізувати своїми руками.

  Монтаж ГУР можна виконати своїми руками, для цього знадобиться комплект ГУР – сьогодні його можна придбати приблизно за 20 тисяч. З інструментів приготуйте набір ключів та викруток, також варто заздалегідь подбати про рідину для підсилювача.

   Демонтуємо кожух ГРМ та ставимо на три болти кронштейн. У салоні вже є отвори, тож нові свердлити не доведеться. Тепер ставимо шпильку, на яку буде встановлений ролик. Ось під неї отвори не передбачені, тож робимо нові. Ставимо ролик.

  Тут ви можете побачити кріплення, які потрібно забрати. На фото нижче показано, що потрібно відпиляти. Після цього надійно фіксуємо насос на кронштейні та закриваємо подушкою. Зібраний вузол слід поставити на мотор, а точніше, у місце, де було кріплення генератора.

  За таку роботу варто братися тільки в тому випадку, якщо у вас вже є досвід в обслуговуванні електрики та силової установки ВАЗ 2110.

  Тема стара і побита, але все ж таки хочу поділитися своїм досвідом.

  Відразу хочу відповісти на питання, що часто задаються: Чому ГУР? Адже ЕУР краще/простіше/надійніше/не відбирає потужність від двигуна1. Тому що ГУР рейка має 2,7 обороти від упору до упору, а решта рейок 2110/Priora/Kalina мають 4,2 обороту. Єдиний виняток це рейка Kalina шпрот із 3,12. Мені подобається, коли кермо посилюється і на швидкості3. ІМХО гідрорейка краще демпфує удари по колесах і дозволяє не відчувати відведення при розгоні. Знову ж таки це тільки мої відчуття4. Ідея гідропідсилювача мені, в принципі, подобається більше. Можна вважати це релігійними переконаннями

  Наскільки складно і довго ставити?1 повний робочий день, нічого складного, знадобиться мінімальний набір інструменту

  Ось так виглядає найповніший набір ГУР:

  Решта деталей є або у вільному продажу, або дістаються на розборі.

  Окрему увагу слід звернути на шланги високого тиску. Вони бувають старого та нового зразка. Старого відрізняються тим, що у них безпосередньо гумовий шланг може від’єднуватися від сталевої трубки, яка прикручується порожнистим болтом на золотниковий механізм рейки. Це зручніше тим, що дозволяє замінити шланг, що потек, без зняття рейки.

  Насос ГУР кріпиться на своєму кронштейні трьома болтами спереду і додатковою пластиною ззаду. Якщо купуєте кронштейн на розборі окремо, звертайте увагу на наявність:

  Генератор переїжджає вгору, як у 16 ​​кл. двигунів. Тут потрібно звернути увагу, що є кронштейни генератора під ГУР і під кондиціонер. Вони сильно відрізняються зовні:

  Не можу стверджувати, але можливо знадобиться встановити так само кронштейн опори двигуна нового зразка, без вуха зверху:

  Ну і останнє, рульовий карданчик. При установці ГУР потрібна його заміна тому, що частина рульової рейки, що заходить в салон, істотно довша:

  На цьому закінчую першу частину. У наступній розповім про практичні моменти встановлення та нестандартні деталі.

  На автомобілі LADA десятого сімейства АВТОВАЗ встановлював дві системи кермового управління: електропідсилювач (ЕУР), або гідропідсилювач (ГУР). Однак, основна маса машин не мало підсилювача керма, але за бажання автомобіль можна доопрацювати, встановивши ГУР на ВАЗ 2110 своїми руками.

  • Зняти кожух ГРМ, встановити кронштейн на 3 болти, вкручуючи їх у вже отвори. На кронштейні встановити шпильку під ролик.
  • Зробити отвір у кожусі ГРМ для шпильки ролика.
  • Встановити ролик на шпильку.
  • Зняти генератор та обидва кріплення (звіт ).
  • Зняти рульову колонку.
  • Укоротити кермовий вал приблизно на 3,5 см, використовуючи болгарку та зварювання.
  • Відпилюємо зайве, як показано на фото.
  • Закріплюємо насос на кронштейні, а на нього подушку. Все в зборі встановлюємо двигун, де раніше стояло нижнє кріплення генератора.
  • Відкручуємо болт подушки двигуна і піднімаємо двигун (звіт).
  • У отвір, що вийшов, просовуємо ремінь. Встановлюємо його на натяжний ролик.
  • Кріплення бачка ГУР встановлюємо під кріплення адсорбера.

  Змінюємо рульову рейку на рейку з ГУР (види рульових рейок ВАЗ):

  • Зняти кермові наконечники і відкрутити 4 болти кріплення рейки. Витягнути рейку через правий отвір рульових наконечників.
  • Встановлюємо рульову рейку ГУР, попередньо відкрутивши зайвий елемент (див. фото).

  Залишилося лише залити рідину ГУР та перевірити роботу системи. До речі, багато хто воліє замість ГУР встановлювати ЕУР.