Заміна ременя генератора Niva Chevrolet повна інструкція

ременя, генератор, chevrolet, niva, кондиціонером

Заміна ременя генератора Niva Chevrolet не регламентується будь-якими цифрами, але виробник чітко обумовлює термін перевірки цілісності приводного ременя. Перевіряти стан ременя генератора необхідно раз на 15 тисяч кілометрів. Якщо ремінь потріскався, видно розкушування і замаслений, його необхідно замінити. Ще одним приводом до заміни може служити «виск» ременя Сhevrolet Niva, що прослизає, який не зникає навіть після регулювання натягу. Якщо на вашій Chevrolet Niva стоїть кондиціонер, то для того, щоб дістатися ременя генератора доведеться зняти ремінь приводу компресора кондиціонера. Для цього заганяємо машину на яму або естакаду та знімаємо захист двигуна. Доведеться зняти ще й передній бризковик, відкрутивши шурупи.

Для зняття ременя кондиціонера на Chevrolet Niva послаблюємо затягування двох болтів кріплення кронштейна натяжного ролика та послаблюємо натяг ременя, обертаючи регулювальний болт проти годинникової стрілки. Дивимося на зображенні далі.

Після заміни ременя генератора, ремінь кондиціонера встановлюємо у зворотній послідовності та виробляємо його натяг. Для перевірки натягу ременя натискаємо пальцем руки на ремінь посередині між шківами компресора та колінчастого валу. При зусиллі натискання близько 10 кгс прогин ременя повинен становити близько 8,0 мм.

Все о замене ремня агрегатов на шевроле ниве #Chevrolet_Niva #ремонт #своими_руками

А тепер повернемося до заміни ременя генератора Шниви. Для заміни ременя знімаємо гумові рукави підведення повітря до дросельного вузла. Це дозволить легко послабити натяг.

Потім головкою “на 13” послаблюємо затягування трьох гайок кріплення кронштейна натяжного ролика. Ключем або головкою на 13 обертаємо регулювальний болт проти годинникової стрілки, послаблюючи ремінь. Знімаємо ремінь з натяжного ролика та інших шківів.

Новий ремінь встановлюємо у зворотній послідовності, надягаючи його насамперед на шків колінчастого валу, а в останню — на натяжний ролик. Після встановлення регулюємо натяг ременя. Схема правильного розташування приводних ременів на наступному фото.

Для перевірки натягу ременя натискаємо пальцем руки на ремінь посередині між шківами генератора та насоса рідини, що охолоджує. При зусиллі натискання близько 8,0 кгс прогин ременя повинен становити близько 12 мм. перетягування ременя не обіцяє нічого хорошого. Мало того, що ремінь генератора швидко зноситься, так ще й скоротить термін роботи підшипників допоміжних агрегатів вашої компанії.

Заміна ременя генератора Chevrolet Niva з кондиціонером

Більшість позашляховиків ВАЗ-Chevrolet випускалися та випускаються з мотором «2123». Найпростішою операцією на ньому є регулювання натягу ременів. Тут ми розглянемо, як на Chevrolet Niva підтягнути ремінь генератора. під цим словом мають на увазі ремінь допоміжних агрегатів. Окремий привід призначений для кондиціонера. Але він нам заважати не буде.

READ  Як поміняти ремінь генератора на Granta

Деталь, про яку йдеться, показано на одному відео. Дивимося.

Регулювання

Щоб почати регулювати ремінь генератора Niva Chevrolet, потрібно послабити 3 гайки. Вони викручуються в повному обсязі. Достатньо 1-2 витка, щоб приступити до подальшої роботи.

Кріплення регулювального вузла позначено на зображенні вище і позначено стрілкою. Для проведення даної процедури знадобиться ключ на 13.

Регулювання проводиться тим же ключем на 13. Обертаючи гвинт у бік відкручування відбувається ослаблення, якщо обертати в інший бік, закручуючи, то відбувається натяг.

Процес регулювання на Chevrolet Niva

Накидним ключем на 13 гвинт можна відкручувати, тим самим послаблюючи натяг, або закручувати його. Повертаємо ключ вліво – натяг послаблюється.

Якщо регулювання виконано правильно, натискання на ремінь у точці P (див. креслення) викликає прогин на 1,1-1,2 см. Зусилля при натисканні має становити 75 Н.

Більш точно виконати регулювання можна за умов СТО.

Замена ремня генератора на шевроле нива с кондиционером

Затягуйте кріпильні гайки, докладаючи 21-27 Нм. Для гвинта, що утримує “рукав”, рекомендація виглядає інакше: 20-25 Нм.

Необхідність періодичної перевірки.

Головна особливість двигуна Chevrolet ВАЗ 2121 у тому, що крім генератора даний ремінь приводить у дію та помпу системи охолодження. Якщо він буде ослаблений, то згодом можливе його прослизання і крім недостатньої напруги, що видається генератором, є ризик перегріву двигуна в результаті зупинки помпи. Так само зростає ризик його більш високого зносу і шківів, що наводяться їм у дію, за рахунок посилення вібрації.

Перетягнутий ремінь також призводить до сильного зносу підшипників. Крім цього можна помітити свист при працюючому двигуні, який говорить про те, що він відчуває сильне тертя і в результаті перегрівається.

Натягуємо ремінь генератора

Перевірте, чи запалення вимкнено. Відкривши капот, потрібно зняти пластикову накладку, долаючи опір фіксаторів (4 шт.). Потім, взявши викрутку, послаблюють затяжку хомута на основному повітроводі (фото 2 ).

Ключем “на 10” відкручують гвинт кріплення. Гвинт виймають, і потім повітропровід треба зняти з корпусу фільтра. Підготовка завершена.

Поперечні тріщини на матеріалі, що з’явилися як зсередини, так і зовні, говорять про необхідність термінової заміни. Виробник рекомендує цю процедуру проводити раз на два роки або після кожних 60 тис. км пробігу.

Ремінь генератора Chevrolet Niva має більш точну назву – ремінь приводу додаткових агрегатів, адже крім ротора він приводить у обертання шків водяного насоса та шків гідропідсилювача керма. Перед роботою потрібно приготувати всі необхідні інструменти. Їх, до речі, не так уже й багато:

Ключ на 10; Ключ на 13; Динамометр; Лінійка.

Необхідний натяг приводу забезпечує спеціальний ролик із рухомим кронштейном.

Динамометр з лінійкою служать для того, щоб правильно встановити ступінь його натягу. Занадто слабкий натяг призведе до прослизання, а сильне – надмірного зношування як поліклінового ременя, так і підшипника генератора.

Навіщо проводити регулювання ременя генератора

Перетягнутий ремінь під час роботи видає свист. При цьому зношування підшипників йде швидше, ніж належить. До того ж, ремінь перегрівається, отже, він швидко зношується.

Здавалося б, натяг можна послабити, але недотягнутий ремінь зношується ще швидше. Причина – у посиленні вібрації.

Зверніть увагу: на ремені генератора “висить” помпа системи охолодження. Такими є особливості ДВС ВАЗ-2123. Зупинка помпи не обов’язково призведе до перегріву. Але без неї двигун експлуатувати не можна.

READ  Установка сидінь від іномарки на Niva

Причини появи свисту: неправильне регулювання, високий ступінь зношування. Робіть висновки.

Як замінити ремінь на Niva Chevrolet

Рекомендується купувати ремені відомих брендів, якість яких була перевірена часом. Схема розташування приводних механізмів показано на фото.

 • викрутка;
 • домкрат;
 • набір торцевих ключів;
 • монтажна лопатка.

Спочатку слід від’єднати клеми акумуляторної батареї, щоб запобігти можливому замиканню електроланцюжка.

Характеристики штатного ременя

Ремінь генератора на Niva Chevrolet – ВАЗ 2123 – має заводське позначення 6РК 1888. Його розміри: довжина – 1888 мм, ширина – 21,5 мм, число поздовжніх ребер (струмків) – 6 шт. Виріб поліклінового типу витримує навантаження понад 250 кг та має коефіцієнт подовження не більше 0,7%.

Привідний ремінь згодом піддається зносу, його потрібно замінювати. Відповідно до регламенту проведення технічного обслуговування, цю деталь необхідно міняти через кожних 50 тис. км пробігу. Грунтуватись тільки на цій цифрі не варто – вона є середньою.

Якщо якість виробу низька, воно може або розтягнутися, або порватися вже через 20 тис. км, а ремінь хорошої якості пройде всі 70 тис. км. На термін експлуатації впливає як пробіг, а й інші чинники. Якщо на шківах приводів є механічні пошкодження, то згодом ремінець прийде в непридатність.

Згідно з регламентом ТО, перевірку ременя на Niva Chevrolet слід проводити кожні 15 тис. км пробігу.

При виявленні наступних факторів необхідно виріб замінити:

 • ознаки зносу (нерівності, тріщини, потертості тощо);
 • плями олії;
 • видно окремі нитки на торцях;
 • матеріал відшаровується від основи.

Несправність може визначатися за характерними ознаками:

 • на високих оборотах двигуна утворюється сильний свист;
 • на панелі приладів загоряється індикатор заряду акумулятора;
 • споживачі електрики від бортової мережі перестають функціонувати.

При повному обриві ременя автомобіль неможливо запустити. Щоб уникнути подібного в дорозі, краще вчасно запастися новим виробом і завжди возити його із собою.

Якщо авто без кондиціонера

Заміна ременя генератора на Chevrolet Niva здійснюється так:

 • Бортова мережа має бути обов’язково знеструмлена, клеми акумулятора не повинні випадково замкнути ланцюг.
 • Від датчика положення коленвала від’єднується клемна колодка, потім відкручується болт кріплення, і датчик знімається.
 • З насоса ГУР знімається привід.
 • На пластині кріплення генератора послаблюється фіксуюча гайка, після чого пристрій можна посунути до двигуна – для зручності скористайтесь монтажною лопаткою.
 • Натяг ременя ослабне, і його можна буде зняти. Для демонтажу потрібно вивісити ліву сторону за допомогою домкрата і поставити важіль КПП на п’яту передачу.
 • Відтягуючи гілка від шківа насоса охолоджуючої рідини, прокручується переднє колесо, відтяжка поступово переміщається на шків генератора та колінвала.
 • Повернути шків водяного насоса і зняти ремінь повністю.
 • Установка нової деталі починається з монтажу на шків коленвала, потім вона одягається на шків генератора і частина – на шків помпи.
 • Знову обертається колесо доти, доки ремінь не сяде на всі шківи.
 • Монтажною лопаткою генератор повертається до попереднього положення.

Залишається перевірити натяг та закрутити гайку фіксації агрегату на пластині. Датчик положення колінвалу встановлюється та підключається в останню чергу.

READ  Де знаходиться запобіжник бензонасоса на Niva Chevrolet

Як замінити ремінь генератора на Niva Chevrolet

Ремінь генератора має важливе призначення. передає крутний момент від двигуна через колінчастий вал на генератор. Останній забезпечує зарядку акумуляторної батареї та підтримує працездатність всього електроустаткування автомобіля. На двигуні з кондиціонером він обертає муфту компресора та приводи іншого допоміжного обладнання.

Якщо двигун з кондиціонером

Якщо автомобіль обладнаний кондиціонером, додається додатковий шків компресора. Для заміни потрібно встановити машину над оглядовою ямою або підняти на підйомнику, потім демонтувати захист картера двигуна:

 • Ключом на 13 мм відкручуються 4 болти кріплення захисту, після чого її можна зняти.
 • Ключем на 8 мм відкрутіть саморізи, що утримують пильовики захисту.
 • Передній бризковик знімається.
 • Відхилення сили натягу ременя між шківами компресора та колінвала не повинно перевищувати одного сантиметра, для перевірки потрібно натиснути на нього рукою.
 • Для заміни послаблюються болти кріплення ролика-натягувача. Якщо ремінь кондиціонера потрібно лише підтягнути, то болт ролика повертається за годинниковою стрілкою, тим самим він затягується.
 • Якщо потрібна заміна, болт відкручується проти годинникової стрілки – ремінець ослабне, і його можна буде зняти.

Подальше складання та встановлення нового ременя проводиться у зворотній послідовності. При монтажі слід враховувати, що деталь потрібно починати надягати так, щоб вона виявилася ближчою до внутрішньої сторони приводного шківа.

Регулювання натягу

Встановити деталь недостатньо, важливо знати, як правильно підтягнути ремінь генератора на Chevrolet Niva. Якщо натяжка буде слабкою, генератор не зможе працювати в нормальному режимі і акумулятор отримає недостатній рівень заряду. В результаті акумуляторна батарея швидко вийде з ладу. Якщо перетягнути ремінь, підшипник генератора швидко зноситься, як і підшипник насоса рідини, що охолоджує. Допустимий прогин при натисканні не повинен перевищувати 15 мм між шківом генератора та помпи.

Регулювання здійснюється шляхом переміщення генератора вперед або назад. Рухаючи агрегат у бік двигуна, натяжка послаблюється, від двигуна – навпаки, збільшується. Для виконання робіт знадобиться стандартний набір інструментів, послідовність дій наступна:

 • Демонтувати захист двигуна та захисні бризковики зліва.
 • Ключем або торцевою головкою послабити гайку кріплення генератора до пластини та кріпильну гайку кронштейна.
 • Скориставшись монтажною лопаткою, генератор відведіть у бік двигуна для ослаблення або від нього для натягу.
 • Не послаблюючи зусилля, закручує гайку кріплення кронштейна, а після неї – гайку фіксації регулювальної пластини.

Після цього встановлюється на місце захист двигуна та бризковик. Роботи щодо регулювання натягу на цьому закінчені. Після 300-500 км пробігу проводиться контрольна перевірка рівня натягу, і за необхідності воно регулюється.

Також після заміни ременя рекомендується запустити двигун та включити максимальну кількість споживачів електроенергії (дальнє світло, піч, високі обороти). Від деталі не повинні лунати сторонні шуми.

Роботу із заміни та натяжки ременя генератора на Niva Chevrolet може виконати будь-який автовласник своїми руками. Не обов’язково для цього звертатися до спеціалізованого автосервісу. Наслідуючи покрокову інструкцію, можна замінити виріб за 10-15 хвилин, не докладаючи серйозних зусиль.