Вчимося відрізняти підробку від оригіналу

Сьогодні багато хто скаржиться на велику кількість контрафактної продукції на ринку автозапчастин.

Якщо говорити саме про регулятор ХХ для ВАЗ 2110, то є кілька ключових ознак, за якими підробку можна відрізнити від оригіналу. Орієнтуйтесь на ці дані, щоб не встановити випадково на свій автомобіль пристрій сумнівної якості та походження.

датчик, 2112

Замена датчика (регулятора) холостого хода своими руками ВАЗ 2110

 • На підробках чорний корпус, виконаний з металу, коротше на 1 міліметр порівняно з цією деталлю.
 • На трьох білих заклепках на корпусі у випадку з підробкою відсутні капелюшки. В оригіналі вони мають бути присутніми. А діаметр капелюшків становить 3 міліметри.
 • На підробках пружина виконана в білому кольорі і має частішу навивку. В оригіналі навивка рідша, а сама пружина чорна.
 • Зверніть увагу на гумове кільце регулятора. На підробках воно чорне і тонке, а у випадку зі справжньою деталлю помітний червонуватий відтінок. Плюс товщина більша.
 • Придивіться до наконечника. У підробках він темніший у порівнянні з оригінальною запчастиною.
 • На упаковці контрафакту відсутні позначки, зовні коробки помітно відрізняються.
 • На оригінальному жовтому стікері, розташованому на корпусі, має бути зовнішня рамка. Виробники підробок про неї, мабуть, забули.

Як замінити датчик холостого ходу на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Зняття: 1. Перед проведенням робіт, скиньте на початку клему мінус з АКБ (Як скинути клему, читайте у статті: «Заміна Акумулятора на ВАЗ»), тепер від’єднайте колодку дротів (Вказана червоною стрілкою) від датчика ХХ, вона за рахунок фіксатора тримається. тому його звільнити не забудьте, щоб колодка від’єдналася, потім візьміть тестер і увімкніть на ньому функцію вольтметра, мінусовий провід від вольтметра, що йде, киньте на кузов або на двигун (Загалом на масу), а плюсовий на виведення A на початку, а потім на висновок D (Дані висновки позначені, добре придивіться до колодки проводів, яку Ви від’єднали, там над кожним висновком буква стоїть, шукайте ту яка саме потрібна Вам і до неї провід плюс приєднуйте), при під’єднанні приладу, у всіх випадках він повинен буде видати свідчення не менше 12 Вольт, якщо менше або взагалі ніяких не видав, то у Вас або акумулятор розряджений, або з проводкою щось, або з ЕБУ і до речі, коли перевірятимете проводку, клему мінус приєднайте обр Щоб АКБ струм давав, після перевірки (Якщо виявиться що з проводкою все в порядку), знову скиньте клему і приступайте до зняття датчика з автомобіля, як ми вже сказали він кріпиться на гвинтах які вказані синіми стрілками (Там їх всього два, Ви їх відразу знайдете).

Установка: Встановлюється новий датчик у зворотному порядку зняття, але ось зробити яку операцію все ж доведеться, а саме потрібно втопити шток датчика всередину, якщо він буде виступати більш ніж на 23 мм (Це вимірюється лінійкою або штангенциркулем, більш детально дивіться на фото 1 нижче), для цього два оголені проводи буде потрібно (Вони тільки в кінцях повинні бути оголені), приєднати до датчика і до АКБ, перший провід кидайте на позитивний висновок АКБ та іншим кінцем на висновок D самого датчика (див. фото 2). цей провід потрібно буде після під’єднання заізолювати, другий ж провід на мінус до клему АКБ кинути доведеться, а іншим кінцем короткочасно торкаємося виведення З датчика і цю операцію робіть до тих пір, поки шток не зайде всередину датчика ХХ.

Примітка! Якщо Ви не впевнені в тому, що датчик несправний, то його можна перевірити, для цього увімкніть прилад і ввімкніть на ньому функцію омметра, потім приєднайте щупи, що йдуть від приладу до самого датчика, а саме до висновків його, під’єднувати потрібно таким чином, один провід стосується висновку А, а інший висновку В (Прилад повинен буде показати опір близько 53 Ом), те саме і з висновком CD проробіть (Ті ж дані омметра видати повинен буде), якщо так і є, то перевірте ще й опір між висновками А- З і між висновками BD, яке повинно буде прагнути до нескінченності (Як правило, нескінченність на приладах, це або 1 з точною «1.», або просто 0, тобто значення не змінилося), якщо обидві перевірки дали саме те, що ми вказали, то датчик ХХ повністю справний і не потребує заміни, тільки перед встановленням старого датчика, подивіться на його кільце ущільнювача (Воно виконано з гуми), при необхідності замініть кільце на нове!

READ  Чи не заводиться ВАЗ 21099 інжектор причини

Додатковий відеоролик: Більш детально подивитися на процес заміни датчика ХХ, Ви можете в ролику який ми закріпили нижче:

Штатний датчик холостого ходу ВАЗ 2110 (ДХХ) являє собою виріб, який контролює та стабілізує холости обороти мотора. Для його діагностики та технічного обслуговування потрібно орієнтуватися, де знаходиться датчик холостого ходу у цій моделі. Для недосвідчених автолюбителів повідомляємо, що корпусна частина ДХХ прикріплена 2 гвинтами до кожуха заслінки дроселя автомобіля.

Заміна датчика холостого ходу lada 2110 (ВАЗ 2110)

 • Роль пристрою
 • Ознаки поломки
 • Заміна

Багато хто недооцінює значення датчика, або регулятора холостого ходу. Але насправді саме від правильної роботи РХХ залежить стабільність обертів. Також він дозволяє машині не затихнути, коли важіль коробки перемикання передач виявляється у проміжному положенні.

У цьому матеріалі ми поговоримо про значення, пристрій, ознаки несправності даного пристрою. А також розповімо, як своїми руками можна легко виконати заміну РХХ.

Принцип роботи датчика холостого ходу

Безпосередньо датчик холостого ходу, ціна якого не є граничною величиною, є ЕДГ крокового типу з голкою «під конус». У разі необхідності, при роботі мотора на холостих оборотах виріб схильний до зміни діаметра додаткової повітряної магістралі, минаючи заслінку дроселя, яка в цей момент знаходиться в замкнутому стані.

READ  Як перевірити датчик холостого ходу ВАЗ 2115

З цього випливає, що в двигун нагнітається певний обсяг повітряних мас, необхідний для експлуатації в цьому режимі. Такий обсяг підлягає обліку датчиком – повітряним витратоміром, а спеціальний контролер, з урахуванням вимог витратоміра, готує повітряно-паливну суміш потрібної концентрації. Далі цей аерозольний розчин через форсунки інжектора потрапляє у силову установку автомобіля.

Одночасно контролер отримує імпульс від позиційного датчика коленвала, яким фіксує необхідну кількість обертів мотора і з урахуванням параметрів його експлуатації дає команду ДХХ. Так відбувається зменшення або збільшення повітряного потоку, минаючи замкнуту заслінку дроселя.

Дефекти датчика холостого ходу

Основна маса несправностей під час експлуатації системи подачі палива у переважній кількості випадків пов’язані з коректною роботою датчика холостого ходу ВАЗ 2110, ціна якого цілком доступна для власників «десятки».

До таких основних несправностей належать такі дефекти:

 • двигун мимоволі припиняє працювати під час встановлення перемикача «механіки» в нейтральну позицію;
 • нестійка робота двигуна в умовах неодружених оборотів при використанні інших енергоджерел транспортного засобу;
 • двигун працює нестійко зі збільшенням оборотів під час запуску «на холодну»;
 • мимовільне зниження або зростання холостих оборотів силової установки при використанні різних режимів експлуатації моторного агрегату.

Необхідно запам’ятати, що показання датчика холостого ходу інжектор ВАЗ 2110 не читаються автоматикою бортової енергосистеми, не інтегрований він і в сигналізаційну систему Check Engine.

Заміна датчика холостого ходу “десятки

Вважається, що причиною нестійких оборотів ХХ є датчик, і це майже завжди правильно. Це відбувається через виходу з ладу окремих елементів деталі та появи на них нальоту іржі. У таких випадках потрібна заміна датчика холостого ходу на новий елемент. Проведення цієї технологічної процедури не виявиться складною роботою навіть для малодосвідчених водіїв.

 • Відкрутити та зняти негативну клему з автомобільного джерела постійного струму.
 • Зняти клямку та роз’єднати колодку проводів.
 • Демонтувати датчик холостого ходу та встановити новий, зібравши всі кріплення у зворотній черговості.

Перевірка функціональності

Якщо двигун глухне, оберти плавають, виявляються підвищеними, потрібно обов’язково перевірити, чи працює РХХ.

Для перевірки потрібно спочатку демонтувати кріплення дросельного вузла, а потім акуратно змістити його буквально на 10 міліметрів.

замена регулятора холостого хода

Вам знадобиться вольтметр, за допомогою якого можна перевірити, чи йде на датчик напруга та які його показники. Заздалегідь підключіть мінусову клему від акумуляторної батареї на масу, а вольтметр підключіть до висновків, позначених літерами A і D. Далі звіряємося з таблицею.

Додатково зробіть попарну перевірку. При цьому опір має виявитися нескінченно більшим. Якщо датчик ХХ показує інші цифри, тоді регулятор потребує обов’язкової та негайної заміни.

Є інший спосіб перевірки працездатності пристрою. Для цього потрібно дістати датчик та приєднати колодку. Пальцем натискайте на голку і спостерігайте її висування. При вимиканні запалення має відбутися поштовх голки.

У разі відсутності поштовху можна спробувати вирішити проблему методом простого чищення пристрою. Скористайтеся універсальним і всемогутнім засобом WD40. Змочіть їм ретельно весь механізм і, озброївшись ватяними паличками, очистіть все, до чого зможете дістатися. Особливу увагу при очищенні приділяйте голці зі штоком.

READ  Як поміняти підвісний підшипник на ВАЗ 2107

Якщо ці заходи не допомогли, не залишається нічого іншого, як замінити РХХ.

ЗАМІНА РЕГУЛЯТОРА ХОЛОСТОГО ХОДУ (РХХ)

За холости обороти двигуна відповідає регулятор холостого (РХХ), з його допомогою мотор здатний підтримувати оптимальні обороти необхідні під час роботи без навантаження для економії палива та збільшення терміну служби робочих механізмів двигуна. Крім того, неодружені обороти дозволяють двигуну прогрітися перед тим як почати рух. Регулятор холостого ходу розташований з лівого боку в дросельному вузлі і складається з трьох основних компонентів:ПружинаКроковий електродвигунШток з конусною голкою на кінці.ЯК ПРАЦЮЄ РЕГУЛЯТОР ХОЛОСТОГО ХОДУПринцип роботи холостого регулятора полягає в тому, щоб відкривати або закривати канал. який проходить в обхід дросельної заслінки. Під час роботи двигуна датчик обертів колінчастого валу за допомогою спеціальних міток повідомляє контролера про швидкість обертання колінвала (об/хв). Контролер своєю чергою вирішує необхідність відкриття чи закриття каналу, керуючись певними розрахунками і алгоритмами. Після цього він повідомляє цьому самому РХХ про своє рішення, тоді регулятор холостого ходу власне і виконує цю команду, тобто збільшує або навпаки зменшує подачу палива за допомогою висування або втягування штока з голкою.Ознаки несправності РХХ:Нестабільні холості оберти двигуна (плаваючі холости). Раптова зупинка двигуна при включенні нейтральної швидкості. Підвищення або зниження обертів навіть на прогрітому двигуні. Оберти не підвищуються після запуску холодного двигуна. Це ознака того, що голка перекриває канал.Увага! Всі вищеописані симптоми можуть бути спровоковані й іншими вузлами, наприклад, несправною котушкою, свічками, бензонасосом, фільтром палива або іншими проблемами пов’язаними з подачею палива. Тому перш ніж змінювати регулятор холостого ходу ВАЗ 2112 переконайтеся, що причина дійсно в ньому.1. Насамперед зніміть мінусову клему з акумулятора.

2. Після цього роз’єднайте колодку з проводами, які йдуть до РХХ із дросельного патрубка, для цього натисніть на пластиковий фіксатор-засувку.3. Викрутіть два гвинти кріплення і зніміть з дросельного патрубка РХХ ВАЗ 2112. Тут іноді виникають проблеми, наприклад ситуація, коли кріпильний гвинт, розташований ближче до ресивера, випадає при викручуванні. Враховуючи це, рекомендую вам викручувати спочатку лівий гвинт, розташований ліворуч, після цього потягніть регулятор холостого ходу на себе і викрутіть правий гвинт. Така послідовність дозволить вам дістати РХХ, при цьому не розгубивши всі гвинти, у цьому випадку вони залишаться у фланці.4. На цьому можна сказати все, самостійна заміна РХХ ВАЗ 2112 добігла кінця, залишилося встановити новий датчик, робити це необхідно в порядку зворотному розбиранні. Для спрощення проведення цієї операції дозволяється капнути на кільце ущільнювача пару крапель моторного масла.Тепер залишилося калібрувати датчик холостого ходу ВАЗ 2112, ця процедура повністю автоматична. Все, що від вас вимагається:

Одягнути мінусову клему. Увімкніть запалювання, при цьому не запускаючи мотор, достатньо буде 5-10 сек. Авто готове до експлуатації.