Перевірка міток та заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia

Перш за все, газорозподільний механізм є складним пристроєм, що складається з одного розподільного валу або двох валів для ряду випускних і впускних клапанів, а також допоміжних деталей і елементів.

Розподвал наводиться в рух ременем. При цьому в механізмі ГРМ має суворо дотримуватися одне правило: положення валів одне щодо одного не повинно змінюватись. Також не допускається розсинхронізація. Однак у разі розриву або зношування ременя ГРМ синхронізація буде порушена. Відповідно, порушується і робота всього газорозподільного механізму.

При цьому помилково покладатися лише на інтервали заміни ременя, які прописані в посібнику з експлуатації автомобіля. Насамперед, важливо враховувати основні фактори, що впливають на швидке зношування ременя ГРМ:

 • неякісна деталь (заміна на неоригінальний ремінь)
 • ремінь із заводським шлюбом;
 • тривала експлуатація автомобіля у важких умовах;
 • неякісний ремонт, в результаті якого ремінь, стикаючись із зовнішнього боку з іншими елементами, швидко стає непридатним;
 • попадання на поверхню ременя олії, палива та інших рідин;
 • Ідемо далі. Щоб зрозуміти, як перевірити мітки ГРМ на DAEWOO Nexia, перш за все важливо враховувати, для чого ці мітки необхідні. Так от вони потрібні для синхронізації газорозподільного механізму. При цьому в рамках перевірки та заміни приводного ременя важливо виставляти механізм строго за мітками.

Наприклад, якщо при заміні ременя мітки буде виставлено неправильно, механізм газорозподілу не працюватиме синхронно, почнуться збої в роботі силового агрегату і т.д.

Загальний алгоритм перевірки (виставлення) міток:

 • встановити автомобіль на оглядову яму та демонтувати праву частину захисту картера ДВС;
 • домкратом підняти праве переднє колесо та зняти його;
 • відкривши капот, відключити мінусовий провід від акумулятора;
 • демонтувати повітряний фільтр і відпустити затягування болтів кріплення генератора, зрушити його у бік ДВЗ, що дозволить послабити натяг ременя генератора;
 • зняти ремінь допоміжного обладнання (ременя генератора) та шків насоса ГУР;
 • демонтувати верхню частину захисного кожуха ГРМ;
 • зняти шків колінчастого валу та нижню частину захисного кожуха газорозподільного механізму;
 • обертати шків колінвала до збігу міток на корпусі та шківі;
 • проконтролювати положення міток на шківі розподільного валу;
 • послабити натяг ременя ГРМ у вигляді ексцентрика на водяній помпі (ексцентрик повертають спеціальним ключем на «41»);
 • зняти ремінь ГРМ та повторно проконтролювати положення міток на шківах колінвалу ГРМ та розподільчого валу.

Ще додамо, що на автомобілі Nexia з 16-клапанним ДВС мітки на шківах розподільчих валів повинні дивитися один на одного. Так чи інакше, вивчивши особливості виставлення за мітками, можна переходити до розгляду самої заміни ременя ГРМ на Nexia.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь ГРМ, помпа (за потреби), обвідний ролик, набір головок та ключів (шестигранник, ключ на «10» та ін.), ємність для зливу антифризу.

Алгоритм виконуваних робіт:

ременя, daewoo, nexia
 • відкрутити приймальну трубу, а також повітряний фільтр з патрубками, злити антифриз;
 • зняти верхній патрубок, послабити болти кріплення шківа ГУР;
 • послабивши натяжний болт генератора, зрушити його у бік ДВЗ і зняти ремінь;
 • для доступу до коленвала та натяжного ролика кондиціонера, домкратом піднявши автомобіль, зняти праве колесо;
 • зняти ремінь кондиціонера, відкрутити ключем на «12» три болти шківа ГУР, ключем на «10». відкрутивши чотири болти на верхній захисній кришці ременя ГРМ, зняти її;
 • зняти подушку ДВЗ;
 • за допомогою болта шківа колінчастого валу за годинниковою стрілкою обертати колінвал до збігу міток на розподільчих валах;
 • відкрутити шків коленвала та зняти його (мітки повинні збігатися);
 • ключем на «10», відкрутивши болти кріплення, зняти нижню захисну кришку ременя ГРМ;

Результатом правильної заміни ременя ГРМ буде стабільна робота ГРМ та всього двигуна автомобіля загалом. Також водій отримує впевненість у тому, що не станеться заклинювання та обриву ременя механізму газорозподілу. При цьому важливо розуміти, що ролики та помпу необхідно міняти разом з ременем, навіть якщо при візуальному огляді немає зауважень, а також робота даних елементів не викликає нарікань на даний момент.

READ  Установка посилених маточин на Niva Chevrolet

ГРМ DAEWOO Nexia: заміна ременя механізму газорозподілу

Корейський автомобіль DAEWOO Nexia (DAEWOO Nexia) насправді є бюджетною розробкою, яка поєднує в собі окремі технології GM, напрацювання німецького концерну Opel тощо. Так чи інакше, низька початкова вартість, доступні ціни на запчастини і досить недорого обслуговування роблять цей автомобіль популярним.

Зношування ременя може відбутися набагато раніше встановлених термінів. Це завіситиме від експлуатаційних умов та якості самої деталі, а також ряду інших факторів. Далі ми розглянемо, які фактори впливають на скорочення термінів експлуатації ременя та як замінити ремінь ГРМ на Nexia залежно від типу ДВЗ (двигун Nexia 8 клапанів та двигун Nexia 16 клапанів).

Ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia та його особливості

Ремінь газорозподільного механізму – простий і водночас важливий елемент автомобіля, призначений для синхронізації розподільчого та колінчастого валів. Основне завдання зводиться до того, щоб приводити ГРМ у рух і не допустити зіткнення один з одним клапанів та поршнів.

До речі, можна виділити особливості ременів ГРМ із різними моторами:

 • двигун Nexia 8 клапанів простий та надійний, але недостатньо потужний. При розриві ременя ГРМ ризик загину клапанів є, але такий двигун часто буває отже не гне клапана;
 • двигун Nexia 16 клапанів. більш тяговий двигун з гарним розгоном. При розриві ременя ГРМ ризики погнути клапана помітно зростають.

У будь-якому випадку, як на 8-ти клапанному, так і на 16-ти клапанному ДВС за станом ременя ГРМ потрібно стежити і змінювати його строго за регламентом або навіть раніше за такої необхідності.

Заміна ременя ГРМ Nexia 8 клапанів

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь ГРМ, помпа (при необхідності), обвідний ролик, набір головок та ключів, спеціальний ключ на 41 для натягування ременя помпою. Послідовність виконуваних дій із заміни ременя ГРМ із паралельною заміною помпи:

Підведемо підсумки

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, що заміна ГРМ DAEWOO Nexia, а точніше ременя приводу механізму газорозподілу, є обов’язковою та відповідальною процедурою. При цьому важливо змінювати ремінь не лише за регламентом, а й враховувати окремі фактори, які можуть скоротити термін його служби.

Так чи інакше, за потреби роботи із заміни ременя ГРМ на DAEWOO Nexia можна виконати своїми руками в умовах звичайного гаража. Звичайно, будуть потрібні певні навички (важливо вміти правильно виставити мітки ГРМ, злити і залити антифриз при необхідності замінити помпу і т.д.).

Якщо було виявлено, що якийсь елемент потребує заміни або заміна знадобиться незабаром, паралельно заміні ременя ГРМ слід провести додаткові роботи із заміни зношених або вийшли з ладу елементів.

Ігнорування цього правила комплексної заміни може стати причиною того, що старий ролик може заклинити, внаслідок чого новий ремінь все одно буде обірваний з усіма наслідками, що випливають.

Алгоритм дій

Нижче докладно розповімо про те, як правильно поміняти виріб своїми руками.

ременя, daewoo, nexia

Як поміняти та натягнути ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia 16 та 8 клапанів

Робота газорозподільного механізму важлива двигуна будь-якого транспортного засобу. Проблеми у функціонуванні цього вузла призведуть до серйозних несправностей автомобіля. Одним із основних елементів пристрою є ремінець. Як проводиться заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів і як часто це необхідно робити, ми розповімо у цій статті.

Навіщо потрібний ремінь ГРМ?

Як часто необхідно міняти?

Чим загрожує невчасна заміна?

Як замінити ремінь своїми руками?

Вибір ременя ГРМ

Зняття старого ременя

Встановлення та натяжка

Коментарі та Відгуки

Фотогалерея

Фото щодо заміни ременя газорозподільного механізму наведено нижче.

Навіщо потрібний ремінь ГРМ?

Ремінець газорозподільного механізму в автомобілі DAEWOO Nexia 16 клапанів є виріб, виконаний з гуми, у вигляді обода замкнутого типу. Усередині ременя розташовані спеціальні зубчики, призначені для забезпечення оптимального зчеплення валів та запобігання прослизу виробу. У DAEWOO Nexia 16 клапанів цей елемент використовується для синхронізації розподільного та колінчастого валів. Завдяки йому забезпечується правильна робота водяного насосу. Відео про зміну, опубліковане каналом Іван Готенко, представлене нижче.

Зняття старого ременя

Щоб змінити виріб, його треба спочатку зняти. Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів виконується так:

 • Зніміть повітряний патрубок і корпус фільтруючого елемента. Це полегшить доступ до ремінця.
 • Гайковими ключами на 12 послабте три гвинти, що фіксують шків насосного пристрою ГУР. Після цього викрутіть верхній болтик, який кріпить генераторну установку. Послабте ролик ремінця генератора та демонтуйте виріб.
 • Зніміть і шків насосного пристрою гідропідсилювача керма. Для цього трохи відхиліть силовий агрегат з подушок у бік наскільки це можливо.
 • Викрутіть ще три гвинти гайковим ключем на 10 і зробіть демонтаж верхньої частини захисної накладки, встановленої на ГРМ.
 • На наступному етапі ви працюватимете в нижній частині силового агрегату. Використовуючи домкрат, підніміть транспортний засіб та відкрутіть болти на правому передньому колесі, демонтуйте його. Підставте під автомобіль цеглу або інший тип опори, щоб забезпечити безпеку виконуваних робіт.
 • Демонтуйте повітряний резонатор, викрутіть болти, що фіксують пластмасовий захист, розташований збоку від силового агрегату. Якщо транспортний засіб обладнано кондиціонером, треба послабити фіксатор натяжного ролика та зняти приводний ремінець системи.
 • Гвинт, що фіксує шків колінчастого валу, затягнутий із зусиллям 155 Нм. Для його викручування використовуйте ударний гайковерт. Або буде потрібна допомога ще однієї людини. Помічнику треба увімкнути четверту швидкість і натиснути на педаль гальма. Сам колінвал фіксується, а гвинт викручується за допомогою коміра з подовжувачем та торцевою головкою.
 • Ремінець газорозподільного механізму можна знімати тільки після встановлення поршня першого циліндра у ВМТ. Мітка на шківі колінвала має бути спрямована у бік вирізу на сталевому кожусі. Причому стрілка може дивитися не точно в сам отвір, а трохи убік за годинниковою стрілкою, це особливість багатьох силових агрегатів Деу Nexia. При виконанні цього кроку будьте обережні, оскільки якщо ви помилитесь хоча б на один зубчик, витрата пального зросте. А двигун транспортного засобу може троїти на різних режимах.
 • Викрутіть гвинти гайковим ключем на 10 і демонтуйте нижню частину кришки ремінця. Зверніть увагу, позначки на розподільних валах мають бути спрямовані безпосередньо один на одного.
 • Гайковим ключем на 12 викрутіть ще два гвинти, які кріплять фіксатор насоса гідропідсилювача керма.
 • Демонтуйте натяжний ролик, для цього відкрутіть ще три гвинти. Для зняття паразитного елемента використовується ключ на 14.
 • Залишається виконати демонтаж ремінця газорозподільного механізму. Навколо насосного пристрою він витягується насилу.
READ  Регулювання кермового редуктора ГАЗель із гідропідсилювачем

Детально інструкція із заміни виробу своїми руками представлена ​​на відео, знятому Сергієм Капітанчуком.

Необхідні інструменти

Якщо міняємо виріб своїми руками, то готуємо наступний інструмент:

 • комплект торцевих та накидних ключів;
 • хрестову та плоску викрутку різних розмірів;
 • спеціальний ключ для роликів на 41;
 • шестигранник.

Чим загрожує невчасна заміна?

Якщо порушуються терміни зміни ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів, це загрожує серйозними наслідками для транспортного засобу. При критичному зносі ремінець обірветься. У результаті розподільний вал зупиниться, а колінчастий продовжить працювати. Під час його руху поршень почне стукати по клапанах, через що вони можуть погнутися. Автовласнику доведеться виконувати капітальний ремонт двигуна або міняти двигун. Причому наслідки будуть неприємнішими для 8-клапанного агрегату. Самі клапани доведеться міняти.

Для запобігання таким проблемам необхідно постійно стежити за станом ремінця. Обрив виробу зазвичай пов’язані з його природним зносом. У ході тривалої експлуатації ремінь втрачає свою пружність, його структура розшаровується, у ньому з’являються тріщини. Можливий обрив ремінця при заклиниванні помпи чи натяжного ролика. Іноді він рветься через непрацездатність розподільчого валу.

Вибір ременя ГРМ

Щоб виріб швидко не зносився, на покупці ремінця заощаджувати не можна. Сучасний ринок витратних матеріалів пропонує споживачам безліч видів ременів ГРМ. На сьогодні оптимальними варіантами для DAEWOO Nexia 16 клапанів є:

 • Bosch, каталожний номер 1987949403, оригінальний ремінець для моделей Nexia та Есперо;
 • Dongil, артикул 96352969, призначений спеціально для Nexia;
 • Gates як альтернативний варіант, має сертифікат стандарту ECCO та непогано зарекомендував себе на практиці.

Відразу врахуйте, дешеві ремінці зазвичай швидше зношуються та обриваються.

Якщо ви вирішили змінити ремінь газорозподільного механізму, оцініть стан роликів. При їх зносі та наявності пошкоджень на корпусі потрібно змінювати ці деталі.

Комплект для заміни ременя ГРМ на Nexia

Процедура заміни ременя ГРМ на автомобілі DAEWOO Nexia, з двигуном DOHC 16 клапанів, з фото та відео

DAEWOO Nexia 2005 рік, двигун DOHC 16 клапанів, планова заміна ременя ГРМ після 60 000 км. пробігу.

На даному моторі при обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму гніт майже всі клапани, тому із заміною краще не затягувати.

 • Необхідний інструмент
 • Покрокова інструкція
 • Виставляємо верхню мертву точку
 • Заміна помпи
 • Ставимо новий ремінь ГРМ
 • Відео заміни ременя ГРМ на DAEWOO Nexia 16v 1,5

Покрокова інструкція

Відкручуємо приймальну трубу.

І повітряний фільтр із патрубками.

Знімаємо все, що нам заважає. Також зливаємо антифриз і знімаємо верхній патрубок.

Поки не зняли ремінь генератора, послаблюємо три болти, що тримають шків гідропідсилювача. Якщо не зробити цього відразу, то потім ви згадаєте не тільки маму, а й тата, намагаючись зупинити шків і зірвати болти.

ременя, daewoo, nexia

Послаблюємо натяжний болт генератора і зрушивши генератор до двигуна, знімаємо ремінець.

Підданкрачуємо машину, знімаємо праве колесо і пластиковий бризковик, якщо він є. Бачимо шків коленвала та натяжний ролик кондиціонера.

Послаблюємо гайку ролика і викручуємо по максимуму натяжний болт, потім знімаємо ремінь кондиціонера. Гайка на верхньому фото.

Відкручуємо три болти на 12 шківа гідропідсилювача та чотири на 10 верхньої захисної кришки ременя ГРМ.

І знімаємо останню.

Піддонкручуємо двигун через дощечку за піддон, але не за компресор кондиціонера.

READ  Заміна масла в коробці Chevrolet Cruze

Відвертаємо дві гайки, що кріплять подушку двигуна до лонжерону та два болти до опори двигуна. З ними доведеться нелегко, але нас врятує карданчик. Знімаємо подушку двигуна.

Ставимо новий ремінь ГРМ

Східна гілка ременя при встановленні повинна бути натягнута. Тому ремінь ГРМ надягаємо спочатку на шків колінвалу, потім на обвідний ролик, шків розподільного валу випускних клапанів і так далі.

Замена ремня ГРМ Дэу Нексия и роликов / Выставляем метки ГРМ Daewoo Nexia 1.6

Приступаємо до натяжки. Ставимо спец ключ на помпу і повертаючи її за годинниковою стрілкою дивимося на стрілку на натяжному ролику вона повинна збігтися з міткою.

Як тільки ми досягли бажаного результату, затягуємо болти помпи. Тимчасово ставимо шків коленвала. Провертаємо колінвал два обороти і перевіряємо збіг всіх міток та натяжку ременя ГРМ. Якщо все в порядку приступаємо до збирання. Ставимо на місце всі деталі в порядку зворотного зняття. З подушкою двигуна доведеться помучитися, про що я вас попереджав на початку статті. За цю незабутню пригоду ми вкотре дякуємо узбекам, які створили DAEWOO Нексію з шістнадцяти клапанним мотором.

Заливаємо всі рідини та заводимо мотор. Після кількох хвилин блаженства від виконаної роботи можна закрити капот і забути про заміну ременя ГРМ на 60 000 кілометрів.

Якщо комусь цікаво, то в дилерському керівництві написано, що ремінь ГРМ вимагає заміни через 64 ​​000 кілометрів пробігу або 4 роки експлуатації, залежно від того, що настане раніше.

Тепер ви з легкістю зможете поміняти ремінь ГРМ на своїй коханій Nexia, а також запропонувати свої послуги друзям і пославитися серед них справжнім авто майстром.

Заміна помпи

Відвертаємо три болти водяного насоса ті, що заховані під захистом. Знімаємо помпу. Під двигун підставляємо тазик, тому що частина антифризу залишилася в блоці і при демонтажі помпи він поллється на землю.

Очищаємо посадкове місце та насухо його протираємо. Змащуємо кільце ущільнювача помпи тонким шаром герметика і ставимо її на місце. Провертаємо її максимум проти годинникової стрілки. Болти сильно не затягуємо, оскільки нею ще натягувати ремінь ГРМ. Ставимо залізний захист, обвідний та натяжний ролик і після цього шківи розподільних валів. Перевіряємо збіг усіх міток.

Виставляємо верхню мертву точку

За болт шківа колінвала, обов’язково за годинниковою стрілкою, обертаємо колінвал домагаючись збігу міток на розподільних валах.

Відкручуємо шків колінвалу. Якщо немає спеціального стопора, саджаємо за кермо напарника, включаємо п’яту швидкість і змушуємо натискати на гальмо, а тим часом легким рухом руки відкручуємо болт шківа коленвала. Після того як шків знятий бачимо збіг міток колінвалу.

Відкручуємо два болтика на 10 і не забуваючи про клямку зліва знімаємо нижню захисну кришку ременя ГРМ.

Відвертаємо два болта кріплять насос гідропідсилювача і відводимо його трохи убік. Болти витягувати не потрібно.

Шестигранником послаблюємо три болти, що тримають помпу. На фото двох не видно, але у захисному металевому захисті є два отвори, приблизно десь стрілочки. На наступних фото їх буде видно, коли зніметься залізний захист. Потрапляти в них шестигранником дуже незручно, але доведеться помучитися.

Спеціальним ключем на 41 провертаємо помпу до послаблення ременя ГРМ і знімаємо його, просовуємо його між насосом ГУР і двигуном.

Вивертаємо болти шківів розподільних валів, а також обвідного ролика. На фото ролик уже знято.

Знімаємо шківи і запам’ятовуємо що на розподільнику впускних клапанів шків позначений буквою «I» а випускних буквою «Е»

Подробно! Замена ремня ГРМ Daewoo Nexia 16 кл.

Відвертаємо три болти натяжного ролика та знімаємо його.

Відкручуємо два болтики вгорі і два внизу, один із болтів знаходиться праворуч у компресора кондиціонера, фотографувати дуже незручно і знімаємо металевий захист. Доведеться трохи поламати голову, щоб її витягнути.

Необхідний інструмент

Обов’язково міняємо помпу тому, що ремінь натягується нею і як тільки ми її торкнемося обов’язково потече кільце ущільнювача. Для заміни нам знадобиться спеціальний ключ на 41, але якщо процедура разова можна виготовити з металу товщиною 1мм і зігнувши як на фото. Одного разу цілком вистачить.

А так само універсальний власник шківів, інструмент не обов’язковий, але з ним зручніше.

Насамперед купуємо все необхідне: помпу, ремінь, натяжний та обвідний ролик.

У Nexia двигун під капотом займає майже весь простір і це обіцяє нам деякі труднощі. Дуже незручно відкручувати передню опору двигуна, а ставити її на місце ще веселіше. Я завжди кілька разів згадую маму узбеків, які цей двигун поставили так.