Скільки масла заливати в двигун ГАЗель 406

Рекомендації фахівців про те, яке масло заливати в ГАЗель

Від правильності вибору масла і своєчасності його заміни буде залежати довговічність двигуна. Чим гірше воно буде, тим швидше деталі виявляться зношеними через недостатню мастила.

Мінеральне є найдешевшим, але воно не може забезпечити належний рівень мастила. Синтетичний коштує дорожче, але і результативність його використання вище. Багато, вирішуючи, яке масло заливати в ГАЗель, намагаються заощадити, вибираючи напівсинтетику. Наскільки це правильно?

Для Газелей рекомендується використовувати напівсинтетичне масло, його поділяють на зимовий і літній. Перший варіант, згідно з міжнародною класифікацією, позначається буквою W. Її відсутність говорить про те, що таке масло небажано використовувати при низьких температурах. Однак такий варіант не дуже вигідний в економічному плані. За один сезон мастило свій ресурс ще не виробить, а міняти його стане дуже витратною справою. Через це багато хто воліє використовувати всесезонні мастила відповідного маркування по SAE, наприклад, 75W-90.

Відповідь на питання про те, яке масло краще для Газелі, однозначний: необхідно вибирати продукцію класу GL 5, що містить додаткові протизносні присадки. Найбільш ходовий тип. 75W-90, він підходить і для літа, і для холодної російської зими.

Як поміняти масло в Газелі? Для цієї операції автомобіль або піднімають на естакаду, або ставлять над оглядовою ямою. Масло спочатку краще розігріти, щоб посилити його плинність і прискорити злив. Проводити заміну самостійно не рекомендуються, так як фахівці зможуть набагато швидше зняти пробку біля заднього моста, проведуть повну очистку і зможуть залити нову мастило.

Зверніться в сервіс-центр «АГАТ», щоб заміна була проведена в стислі терміни. Вам також нададуть докладні консультації про всі види масла, які є у продажу. Фахівці обов’язково допоможуть з вибором.

скільки, масло, заливати, двигун

Скільки масла заливати в двигун ГАЗель 406

Масове виробництво двигуна Заволзького моторного заводу ЗМЗ 406 стартувало в 1997 році, хоча поява його першого прототипу відбулося ще чотирма роками раніше. в 1993 році. 16-клапанна силова установка з 4 циліндрами була розроблена для комплектації ГАЗ-3105. перспективною на той час вітчизняної моделі. Згодом 406-й движок встановлювався також на ГАЗель і Волги 3102 і 3110. За весь час серійного випуску він був представлений в 2 версіях: карбюраторної (4063.10 і 4061.10) і інжекторної (4062.10). Згодом карбюраторних версія була знята з виробництва, і залишилася тільки інжекторна. Це дозволило знизити витрату бензину і прискорити запуск двигуна. Про те, яке масло заливалося в мотор і скільки буде розказано далі.

ЗМЗ 406 став першим російським агрегатом, в якому передбачалися 4-клапанна конструкція, електронна система впорскування пального й 2-ступінчастий ланцюгової привід. Простий і надійний чавунний мотор мав відмінну ремонтопридатність і послужив базою для розробки більш потужних двигунів з індексами 405, 409 і 514. Двигун мав потужність від 110 до 145 к.с. і при правильному обслуговуванні пропонував досить великий запас ходу. понад 300 тисяч км. Інформація про те, яке масло і скільки лити в мотор буде далі.

Особливостями движка стали його велику вагу (чавун важче алюмінію), застосування гидронатяжителя ланцюга, зменшений хід поршнів (всього 86мм), а також поліклинові ремінь, що автоматично виключало можливість його обриву. Проблемними місцями ЗМЗ 406 були традиційно велика витрата масла, погана якість електроніки та приладів, складність ГРМ-приводу і його громіздкість, величезні механічні втрати через використання в конструкції порошкової металургії і невдалих рішень в лиття та їх обробки деталей.

Коли міняти і скільки масла лити в двигун ЗМЗ 406

В обов’язок кожному водієві зобов’язується стежити за технічним станом всіх систем авто. Перевіряти рівень масла на своїй машині рекомендується кожні 300-500 км в залежності від технічного стану двигуна, перед виїздом авто на маршрут. А через кожні 10000 км пробігу необхідно провести заміну масла з одночасною заміною фільтруючого елемента. Також обов’язково необхідно перевіряти систему мастила на герметичність (відсутність масляних патьоків і масляних плям).

Згідно керівництву по експлуатації, в двигун ЗМЗ 406 для заміни необхідно 6 л масла. Однак при його затоці, рекомендується не лити всю мастило відразу. Необхідно зберігати рівень мастила біля позначки «П», так як кривошипні головки шатунів будуть занурюватися в мастило і розбризкувати її, тим самим, викликаючи в картері формування масляного туману. Це негативно впливає на роботу двигуна в цілому.

При вимірювання рівня масла слід пам’ятати, що відстань між відмітками «П» і «О» відповідає обсягу масла 1-го літра.

Масло для ГАЗ ГАЗель 2

У таблиці вказані. відповідні масла для заливання в двигун ГАЗ ГАЗель 2, що випускався з 2010 по 2018 рік. Роздрукувати

Дані в таблиці наближені до рекомендованих в ГАЗ

Для покупки відповідного масла потрібно назвати. індекс в’язкості SAE і допустимий. API якості масла для дизельного або бензинового двигуна. (Вибір виробника на свій розсуд). Наприклад: для бензинового двигуна ГАЗ ГАЗель (2 покоління) 2010 р.в, підійде. всесезонне напівсинтетичне масло 5W-40 з якістю SM, а для моделей 2018 р.в, на холодний період року, рекомендується тільки синтетика 0W-50 \ SN. По можливості, звірте вбрання масло на відповідність вимогам специфікацій виробника автомобіля і інтервали техобслуговування. Стан масла. по краплині

додатково

Вітчизняний автомобіль ГАЗель є популярним і затребуваним видом транспорту завдяки вдалому співвідношенню якості і ціни. Даний тип ТЗ активно і повсюдно використовується в якості комерційного, вантажного, цивільного транспорту і т.д.

Як і будь-який інший автомобіль, тим більше розрахований на високі навантаження і важкі умови експлуатації, ГАЗель потребує регулярного і якісному обслуговуванні вузлів і агрегатів. Крім двигуна, підвищеної уваги також вимагає і трансмісія.

У цій статті ми розглянемо, яке масло в коробку передач ГАЗель слід заливати, коли потрібна заміна масла в коробці ГАЗель, а також як поміняти трансмісійну рідина.

Яке масло заливають в механіку на заводі (офіціали) взимку для ГАЗель Бізнес?

Автовласникові, який піклується про технічний стан свого транспортного засобу, необхідно знати, яке масло заливають в механіку на заводі (офіціали) взимку для ГАЗель Бізнес? Для механічної коробки передач ГАЗель Бізнес підходить масло з в’язкістю 75W90, 80W90 або 75w-140. Це може бути трансмісійна рідина Liqui Moly GL5 75w90, castrol syntrax longlife 75w-140, ipoid 80W90, TNK 75W90 або Shell.

Заміну масла рекомендують проводити через кожні 50-60 000 кілометрів пробігу. Для її здійснення потрібно близько двох літрів рідини.

Яке масло заливати в ГАЗель?

«Яке масло заливати в ГАЗель?». запитують автомобілісти, оцінивши переваги цих містких і маневрених транспортних засобів. Так, дійсно, автомобіль марки «ГАЗель» міцно увійшли в наше життя. У них поєднується зручність і невибагливість. Хороша вантажопідйомність, габарити, доступна ціна, мінімальні витрати на обслуговування. все це підходить як водіям, так і пасажирам. Автомобіль марки «ГАЗель» має кілька модифікацій, починаючи від звичайної вантажівки і закінчуючи містким мікроавтобусом класу люкс. Як і будь-який автомобіль, ГАЗель потребує регулярного технічного обслуговування, особливо, в заміні витратних матеріалів. У нашій статті мова піде про заміну масла та інших технічних рідин в автомобілі ГАЗель.

Коли міняти масло в коробці ГАЗель і яке масло для КПП вибрати

Отже, як відомо, на Газелі варто серйозно допрацьована коробка МКПП від автомобіля Волга. З урахуванням того, що ГАЗель є вантажним авто, тоді як Волга це легкова машина, без належного догляду КПП на Газелі під навантаженнями досить швидко виходить з ладу. Зазвичай до 80 тис. Км з’являється гул КПП, вилітають передачі і т.д.

З цієї причини необхідно якісне масло, а також регулярна його заміна з дотриманням певних періодів. Інтервал заміни масла в коробці ГАЗель по заводу складає 50 тис. Км. пробігу, проте практична експлуатація показує, що в коробці газелі масло краще міняти кожні 25-30 тис. км. пробега.Только у випадку з якісної синтетикою можна збільшити інтервал до 40 тис. км. (З урахуванням того, що умови експлуатації щадні).

 • Визначившись з інтервалами, тепер давайте розглянемо, яке масло вибрати в коробку ГАЗель. На заводі в КПП заливається дешевий варіант ТАД17. Таку мастило можна вважати хіба що обкатний, тобто міняти її краще через 500.1 тис. Км.

Виробник вказує, що в дану КПП слід лити масло GL-4 з в’язкістю 75W-90. Можна залити і GL-5 з даної в’язкістю, проте в цьому випадку можуть виникнути проблеми з синхронізаторами.

На практиці слід відмовитися від використання дешевих мінеральних масел на користь напівсинтетики або синтетики. Перш за все, мінералка в’язне взимку, до прогріву туго включаються передачі, посилюється знос, підвищується витрата палива. Оптимально підібрати якісну напівсинтетику.

 • Щоб зрозуміти, скільки масла в коробці ГАЗель і скільки його потрібно заливати, недостатньо лише вивчити мануал. У керівництві вказана цифра 2 літри. Однак на практиці не слід виключати дефектів виливки, різних версій КПП і т.д.

Виходить, обсяг масла в тій чи іншій коробці може бути як 1.2, так і доходити до 1.5 літрів. Це означає, що для заміни слід відразу придбати 2 літри, так як недолив є серйозною проблемою і швидко виведе КПП з ладу. Заливати масло потрібно строго за рівнем маслозаливной пробки.

Яке моторне масло краще заливати в двигун ГАЗель влітку Next?

Розглядаючи дану модифікацію авто, необхідно знати, яке моторне масло краще заливати в двигун ГАЗель влітку Next? ГАЗель NEXT спроектований російськими інженерами з урахуванням вимог мільйонів споживачів. Цей автомобіль використовується в різних видах діяльності. Він забезпечує рішення широкого комплексу транспортних завдань з мінімальними витратами. Заміна масла в двигуні ГАЗель NEXT є обов’язковою процедурою, виконувати яку необхідно строго за регламентом. Виробник рекомендує проводити заміну масла в двигунах Газелі кожні 10-15 000 кілометрів пробігу. Незалежно від того, бензиновий двигун або дизельний, для його заміни потрібно 10 літрів масла.

Власники Газелі віддають перевагу маслу зі ступенем в’язкості 10W40, яке можна застосовувати як влітку, так і взимку.

Пропонуємо список найбільш затребуваних масел, які зазвичай заливають в Газелі, в тому числі, в ГАЗель NEXT:

 • ОЙЛ ЛЮКС 10w-40;
 • Йшов Хелікс 10/40;
 • Mobil Delvac;
 • Nissan 10W40;
 • Magnum 10W40;
 • Mannol.

Оригінальна

Для двигуна ЗМЗ 406 рекомендується напівсинтетичне моторне масло. В’язкість мастильного продукту залежить від умов експлуатації. Наприклад, для всесезонного використання підходить 10W-40, 10W-40 або 5W-40. При експлуатації влітку рекомендується 20W-40 або 25W-50, а переважно взимку заливають 0W-30, 0W-40 або 5W-30.

Масло для двигуна ЗМЗ-406

ЗМЗ-406. рядний чотирициліндровий 16-клапанний мотор, що випускається з 1993 по 2008 рік. Даний агрегат встановлювали на автомобілі Волга різних модифікацій (3102, 3110, 31105), а також комерційні моделі Соболь і ГАЗель. Спочатку ЗМЗ-406 проектувався для моделей ГАЗ-3013, ГАЗ-3302, а також UAZ-3160 і РАФ-М1 “Роксана». За задумом творців, необхідно було зробити великий “жигулівський” мотор для більш важких легкових і вантажних автомобілів типу «Волги» і «Рафа», який отримав своє втілення в чавуні і алюмінії. В результаті ГАЗ створив перший російський двигун з інжекторної системою харчування і 16-клапанів головкою. Для свого часу це був досить жвавий мотор з потужністю до 150 л. з.

Скільки масла заливати в двигун ЗМЗ 406

ЗМЗ-406 спочатку мав конструкцію, оптимізовану для установки сучасних систем харчування і запалювання з мікропроцесором. Такі системи були актуальні як для карбюраторних версій (ЗМЗ-406.1 і 4063.10), так і для вприськових моторів (ЗМЗ-4062.10). У карбюраторних двигунів потужність становила 100 і 110 л. с. відповідно. ЗМЗ-406 мав передову конструкцію для російського моторобудування: чотири клапани на циліндр, електронно-керовані уприскування і запалення, гидротолкатели, двоступеневий ланцюгової привід. Мотор мав рідинне охолодження і керований паливний впорскування, а також працював на паливі АІ-92. При цьому ще був варіант ЗМЗ-4061 для Газелі, який працював на А-76. Але його випускали обмеженим тиражем.

Бензинові двигуни 2001-2005

ЗМЗ-406, 2.3 145 л. с., обсяг масла. 6 літрів, допуск і в’язкість: API-SJ, SH; SAE 5W-40, 5W-30, 10W-40, 10W-30, 0W-40, 0W-30

Коли міняти масло

Період заміни моторного масла для ЗМЗ 406 становить один рік або кожні 10-15 тис. Км. Дану процедуру можна проводити і раніше, якщо цього вимагають специфічні умови експлуатації: погані дороги і підвищене навантаження на автомобіль, динамічна їзда з різкими стартами і гальмування (актуально для світлофорних пробок), перевезення вантажів і напівпричепів. Масло найбільш часто змінюють в міських умовах, тоді як в заміському режимі їзди період заміни набагато довше. Ознаками погіршення якості олії є його недостатній рівень, продукти зносу і відкладення у вигляді осаду, зміна кольору і запах гару.

неоригінальні

Для двигуна ЗМЗ-406 рекомендується використовувати перевірений моторне масло від зарекомендував виробника. Серед найбільш відомих брендів можна виділити Kixx, Mannol, Shell, Valvoline, Motul, Castrol, Liqui Moly, Mobil і інші. Крім того, важливе значення має показник допуску API, який підбирають в залежності від року випуску автомобіля і типу двигуна. Наприклад, для бензинового ЗМЗ-406 слід використовувати всесезонну напівсинтетику SAE 10W-30 з допуском API-SJ. Для моделей 2005 року рекомендується напівсинтетика API-SH. Нижче представлені оптимальні моторні масла для ЗМЗ-402:

 • Motul ATV-UTV 4T 10W-40
 • Gapromneft Premium L 10W-40
 • Kix G Plus SN / CF 10W-40.

Двигун ЗМЗ-406

ЗМЗ-406. лінійка рядних 4-циліндрових 16-клапанних бензинових автомобільних двигунів внутрішнього згоряння виробництва ВАТ «Заволзький моторний завод». Двигун ЗМЗ-406 спочатку проектувався для установки на перспективну модель ГАЗ-3105. Перші прототипи двигуна з’явилися в 1993 році, початок дрібносерійної збірки в 1996 році, вихід на головний конвеєр в 1997 році.

Двигун спочатку створювався під сучасні системи живлення і запалювання, керовані мікропроцесором; карбюраторні варіанти з’явилися пізніше (інжекторна версія. ЗМЗ-4062.10, карбюраторні. ЗМЗ-4061.10 і 4063.10). Вперше в російському двигунобудування в конструкції ЗМЗ-406 були застосовані: 4 клапани на циліндр, гидротолкатели, 2-ступінчастий ланцюгової привід 2 розподілвалів, електронна система управління уприскуванням палива і запаленням.

Заміна масла в двигуні ГАЗель 406

Спочатку двигун ЗМЗ-406, виробництва Заволзького моторного заводу, проектувався для установки на автомобілі представницького класу з сучасними системи подачі палива, керовані мікропроцесором. Пізніше починаючи з 1997 року, їм почали оснащувати машини Горьковського автозаводу такі як «Волга» ГАЗ 3102, 3110 і «ГАЗель». Заодно двигун піддався “модернізації” під карбюраторні системи подачі палива, що зумовило появу таких агрегатів як ЗМЗ-4061.10 і ЗМЗ-4063.10.

Далі показана заміна масла на «ГАЗелі» (ГАЗ-3302) в двигуні ЗМЗ-4062.10 в інжектором виконанні.

Несправності і ремонт двигуна Волга / ГАЗель ЗМЗ-406

Двигун ЗМЗ-406 наступник класичного ЗМЗ-402, абсолютно новий мотор (хай і зроблений з оглядкою на Saab B-234), в новому чавунному блоці, з верхнім розташуванням розподілвалів, останніх тепер два і, відповідно, мотор 16 клапанний. На 406-му з’явилися гидрокомпенсатори і метушня з постійною регулюванням клапанів вам не загрожує. У приводі ГРМ використовується ланцюг, яка вимагає заміни раз в 100.000 км, на ділі ж, ходить більше 200тис., А іноді і до 100 доїжджає, тому раз в 50 тис км потрібно контролювати стан ланцюга, заспокоювачів і гідронатягувача, натяжители, зазвичай, дуже низької якості. Незважаючи на те, що мотор простий, без змінних фаз газорозподілу і інших сучасних технологій, для ГАЗу, це великий прогрес, по відношенню до 402-му движку.

Форсування ЗМЗ 405.Турбіна.Компрессор

Варіанти збільшення потужності ЗМЗ-405 нічим не відрізняються від ЗМЗ-406, про них можна прочитати у вкладці «Тюнінг» ось ТУТ. Варто зауважити, що на волговские / газелевской моторі будувати потужні атмосферники, на злих распредвалах, 4-х дросселях не варто, це марна трата грошей і часу.

Найправильніший тюнінг ЗМЗ це турбо. Добре зібраний турбо 405-й дасть більше (а іноді і сильно більше) 300 к.с., чого атмосферник не видасть ні за яких настройках.Стоіт відзначити, що під будівництво турбо корча, блок Євро-2 не годиться, він ослаблений прорізами між циліндрами, ваш вибір свіжіші блоки, під Євро-3 (40524.10 і 40525.10).

Заміна масла в двигуні ГАЗель 405

Після того як на заводі було вирішено відмовитися від використання на «Газелі» 402-го мотора, конструкторам було доручено розробити нове покоління бензинових агрегатів, які стануть вчинення і сильніше. Так народився движок ЗМЗ-405. На даний момент їм оснащуються «Газелі» і «Волги».

Движок 405 отримав інжекторних систему уприскування, яка дозволяла ефективніше витрачати і розподіляти пальне по системі. Конструкція відрізнялася від свого попередника, так як ГБЦ було вирішено встановлювати 16-клапанну.

Поради при заміні масла

Проводити заміну масла найзручніше на оглядовій ямі або естакаді.

Не допускається робота двигуна при відкритій маслозаливной горловині, так як це є причиною потрапляння в двигун неочищеного повітря і як наслідок підвищує знос деталей двигуна.

Після зупинки мотора перевірку рівня масла необхідно перевіряти через 10-15 хвилин, щоб дати маслу стекти в піддон двигуна. Поряд з цим перевірка рівня мастила в двигуні здійснюється на машині, що стоїть на горизонтальній площині.

З інструменту для заміни масла знадобитися: гучний ключі або тріскачка з головкою на «24»; пріспособа для зняття масляного фільтра; тара для відпрацювання; рукавички; підстилка на землю; ганчір’я; новий фільтр і нове масло.

Відповідні комплектуючі: масло моторне синтетичне Shell «Helix Ultra 5W-40» 550021556 обсяг 4л. Оригінальний масляний фільтр для двигуна 2101С-1012005-НК-2 «КОЛАН» арт. 2101С1012005НК2, Finwhale LF110. 250 рублів.

Ціни актуальні на літо 2017 го року для Москви і області.

Рекомендуємо вам почитати додаткову інформацію про промивних маслах, які доцільно використовувати при заміні основного моторного масла в двигуні.

Міняємо масло на ГАЗель 406. Прогріваємо двигун до робочої температури і заганяємо автомобіль на оглядову яму. Відкручуємо пробку горловини заливного отвору.

Знаходимо пробку зливного отвору, ось тут вона, відкручуємо, щоб зрушити з мертвої точки, потрібен ключ, вона часто прикипає.

Коли почала крутитися добре, прибираємо ключ, підставляємо тару для відпрацювання і докручуємо вручну.

Несправності двигунів ЗМЗ 406

Гідронатягувача ланцюга ГРМ. Він має властивість заклинювати, внаслідок чого не забезпечується відсутність коливань, виникає шум ланцюга, з подальшим руйнуванням черевика, перескакиванием ланцюга, можливо навіть її руйнування. В даному випадку у ЗМЗ-406 є перевага, він не гне клапана. 2. Перегрів ЗМЗ-406. Нерідко виникає така проблема, зазвичай винен термостат і забитий радіатор, перевірте ще кількість охолоджуючої рідини, якщо все в порядку, тоді шукайте повітряні пробки в системі охолодження. 3. Високий витрата масла. Зазвичай справа в маслоз’ємних кільцях і сальники клапанів. Друга причина це лабіринтовий маслоотражатель з гумовими трубками для масловідводи, якщо між кришкою клапанів і пластиною лабіринту є щілина, то тут і йде масло. Кришка знімається, промащується герметиком і проблем немає. 4. Провали тяги, нерівномірний ХХ, все це вмираючі котушки запалювання. На ЗМЗ-406 це невдивовижу, міняйте і мотор полетить. 5. Стук в двигуні. Зазвичай в 406-ом стукають гидрокомпенсатори і просяться на заміну, ходять вони, приблизно, 50.000 км. Якщо ж не вони, тоді варіантів маса, від поршневих пальців, до поршнів, шатунних вкладишів і т.д., розтин покаже. 6. Двигун троїть. Дивіться свічки, котушки, міряйте компресію. 7. ЗМЗ 406 глухне. Справа, найчастіше, в ВВ проводах, датчику клонували або РХХ, перевіряйте.

Крім того, постійно глючать датчики, електроніка низької якості, трапляються проблеми з бензонасосом і т.д. Незважаючи на це, ЗМЗ 406 це гігантський крок вперед (у порівнянні з ЗМЗ-402 застарілої конструкції), мотор став більш сучасним, ресурс нікуди не подівся і як і раніше, при адекватному обслуговуванні, своєчасному заміні масла і спокійній манері водіння, може перевищити 300 тис.км. У 2000 році, на базі ЗМЗ-406 був розроблений двигун ЗМЗ-405, а пізніше з’явився 2.7 літровий ЗМЗ-409, про нього окрема стаття.

Вибір масла для Газелі 405 і 406

Підібрати моторну мастило для Газелі неважко, якщо знати, на що орієнтуватися при виборі. Основними параметрами мастильної рідини є склад і в’язкість.

Для автомобілів ГАЗель 405 і 406 підійдуть як мінеральні масла, так і напівсинтетика з в’язкістю, що відповідає температурі навколишнього середовища. 0W30, 5W30, 5W40, 10W40.

Подібності та відмінності масел можна подивитися в спеціальній таблиці.

При покупці масла краще купувати рідину тієї ж марки, що і була залита в систему, це допоможе уникнути етапу промивання. Якщо ж купується мастило іншого бренду або з іншими параметрами. промивання двигуна слід зробити обов’язково.

Скільки масла заливати в двигун Nissan Almera

Вставляємо лійку і заливний отвір, наливаємо масло.

Закриваємо пробку і даємо двигуну трохи попрацювати, щоб рідина розподілилася. Що залишається зробити нашому клієнтові, фільтр і масло ми поміняли.

Спочатку двигун ЗМЗ-406, виробництва Заволзького моторного заводу, проектувався для установки на автомобілі представницького класу з сучасними бухгалтерської системи подачі палива, керовані мікропроцесором.

Пізніше починаючи з розробки 1997 року, їм почали оснащувати машини Горьковського автозаводу такі як «Волга» ГАЗ 3102, 3110 і «ГАЗель».

Заодно двигун піддався “модернізації” під карбюраторні комплексу бухгалтерських програм подачі палива, що зумовило появу таких агрегатів як ЗМЗ-4061.10 і ЗМЗ-4063.10.

Поради при заміні масла

Проводити заміну масла найзручніше на оглядовій ямі або естакаді.

Забороняється змішувати моторні мастила від різних торгових марок і фірм виробників. При використанні іншого моторного масла обов’язково повинна слідувати промивка системи змащення двигуна!

Не допускається робота двигуна при відкритій маслозаливной горловині, так як це є причиною потрапляння в двигун неочищеного повітря і як наслідок підвищує знос деталей двигуна.

Виробником рекомендується своєчасно здійснювати промивку двигуна від старого масла і усувати з’явилися зазори в з’єднаннях деталей.

Після зупинки мотора перевірку рівня масла необхідно перевіряти через 10-15 хвилин, щоб дати маслу стекти в піддон двигуна. Поряд з цим перевірка рівня мастила в двигуні здійснюється на машині, що стоїть на горизонтальній площині.

З інструменту для заміни масла знадобитися: гучний ключі або тріскачка з головкою на «24»; пріспособа для зняття масляного фільтра; тара для відпрацювання; рукавички; підстилка на землю; ганчір’я; новий фільтр і нове масло.

Відповідні комплектуючі: масло моторне синтетичне Shell «Helix Ultra 5W-40» 550021556 обсяг 4л. Оригінальний масляний фільтр для двигуна 2101С-1012005-НК-2 «КОЛАН» арт. 2101С1012005НК2, Finwhale LF110. 250 рублів.

Ціни актуальні на літо 2017 го року для Москви і області.

Рекомендуємо вам почитати додаткову інформацію про промивних маслах, які доцільно використовувати при заміні основного моторного масла в двигуні.

Скільки масла в двигуні ГАЗель 406

Коли міняти масло?

Регламент заміни моторного масла на Газелі встановлюється виробником, горьковским автозаводом (ГАЗ), і становить кожні 10 тис. Км пробігу при експлуатації автомобіля в комфортних умовах.

Якщо ж їзда проводиться по дорогам з неасфальтована покриттям, в гористій місцевості, при низьких температурах, то регулярно повинна проводитися перевірка мастила, що дозволяє визначити його стан.

скільки, масло, заливати, двигун

Про необхідність заміни сигналізують такі ознаки, як густота, колір, наявність сторонніх домішок.

Список моделей авто, в яких встановлювався

Оскільки мотор ЗМЗ 406 має три версії, кожна з них використовувалася на конкретних моделях авто виробника ГАЗ:

 • ЗМЗ 4062.10. ГАЗ 31054 комплектації Люкс; ГАЗ 3102 (1996. 2008 г.);
 • ЗМЗ 4061.10. ГАЗ 3302, 33023, 2705, 3221;
 • ЗМЗ 4063.10. ГАЗ 3302, 33023, 2705, 3221, 32213, 322132, 32214, Семар 3234, Рута, Богдан і Дельфін.

Автомобільні двигуни сімейства ЗМЗ-406

Сімейство ЗМЗ-406 являє собою бензинові автомобільні двигуни внутрішнього згоряння, виробництва ВАТ «Заволзький моторний завод».

Прототипи збиралися з 1992 року, в серійному виробництві c 1997. Вперше застосований впорскування палива.

Дане сімейство двигунів широко застосовувалося на автомобілях Горьковського автозаводу, таких як: «Волга».3102. 31029, 3110 і «ГАЗель».

Флагман сімейства. ЗМЗ-4062.10- 16-ти клапанний двигун об’ємом 2,28 літра, здатний розвивати потужність до 150 л.с.

Найменування параметраЗМЗ-4062ЗМЗ-4061ЗМЗ-4063ЗМЗ-4052ЗМЗ-409
Робочий об’єм, л 2,3 2,46 2,69
Діаметр циліндра, мм 92 95,5
Хід поршня, мм 86 94
Ступінь стиснення 9,1 8,0 9,5 9,3 9,0
Система харчування впорскування карбюраторних впорскування
Номінальна потужність, кВт (к.с.) 110,3 (150) 73,5 (100) 80,9 (110) 118,8 (152) 105 (142,8)
Частота обертання при ном. потужності, хв-1 5200 4500 4500 5200 4400
Макс. крутний момент, Нм (кгсм) 206 (21) 181,5 (18,5) 191,3 (19,5) 210,0 (21,5) 230 (23,5)
Частота обертання при ном. потужності, хв-1 5200 4500 4500 5200 4400
Частота обертання при макс. моменті, що крутить, хв-1 4000 3500 3500 4300 3900
Частота обертання на холостому ходу, хв-1 (хв-50 / макс) 800/6000 750/6000 850/6000 850/5000
Мінімальний питома витрата палива, г / кВтг (г / л.с.ч) 252 (185) 273 (200) 265 (195)
Порядок роботи циліндрів 1-3-4-2
Витрата масла на чад,% від витрати палива 0,3 0,4 0,3
Маса двигуна в комплекті поставки заводом, кг 187 185 187 190

Двигуни моделі ЗМЗ-4061 і ЗМЗ-4063 (вид з лівого боку)

 • зливна пробка;
 • масляний картер;
 • випускний колектор;
 • кронштейн опори двигуна;
 • кран зливу охолоджувальної рідини;
 • водяний насос;
 • датчик аварійної температури охолоджувальної рідини;
 • датчик покажчика температури охолоджуючої рідини;
 • датчик температурного стану двигуна;
 • корпус термостата;
 • датчик аварійного тиску масла;
 • датчик покажчика тиску масла;
 • покажчик (щуп) рівня масла;
 • котушка запалювання

Поперечний розріз двигунів моделі ЗМЗ-4061 і ЗМЗ-4063:

скільки, масло, заливати, двигун
 • 1. масляний картер;
 • 2. приймач масляного насоса;
 • 3. масляний насос;
 • 4. привід масляного насоса;
 • 5. шестерня проміжного вала;
 • 6. блок циліндрів;
 • 7. впускная труба;
 • 8. патрубки вентиляції;
 • 9. розподільний вал впускних клапанів;
 • 10. впускний клапан;
 • 11. кришка клапанів;
 • 12. розподільний вал випускних клапанів;
 • 13. покажчик (щуп) рівня масла;
 • 14. гидроштовхачі клапана;
 • 15. зовнішня пружина клапана;
 • 16. напрямна втулка клапана;
 • 17. випускний клапан;
 • 18. головка блоку циліндрів;
 • 19. випускний колектор;
 • 20. поршень;
 • 21. поршневий палець;
 • 22. шатун;
 • 23. колінчастий вал;
 • 24. кришка шатуна;
 • 25. кришка корінного підшипника;
 • 26. зливна пробка;
 • 27. корпус штовхача;
 • 28. напрямна втулка;
 • 29. корпус компенсатора;
 • 30. стопорне кільце;
 • 31. поршень компенсатора;
 • 32. кульковий клапан;
 • 33. пружина кулькового клапана;
 • 34. корпус кулькового клапана;
 • 35. розтискних пружина

Двигуни моделі ЗМЗ-4061 і ЗМЗ-4063 (вид з правого боку)

 • диск синхронізації;
 • датчик синхронізації;
 • масляний фільтр;
 • стартер;
 • датчик детонації;
 • трубка зливу охолоджувальної рідини з обігрівача;
 • впускная труба;
 • гидронатяжитель ланцюга;
 • генератор;
 • ремінь генератора;
 • шків водяного насоса;
 • натяжний ролик;
 • бензонасос

Основними конструктивними особливостями двигунів є верхнє (в голівці циліндрів) розташування двох розподільних валів з установкою чотирьох клапанів на циліндр (двох впускних і двох випускних), підвищення ступеня стиснення до 9,3 за рахунок камери згоряння з центральним розташуванням свічки.

Ці технічні рішення дозволили підвищити максимальну потужність і максимальний крутний момент, знизити витрату палива і зменшити токсичність відпрацьованих газів.

Для підвищення надійності на двигуні застосований чавунний блок циліндрів без вставних гільз, який має високу жорсткість і більш стабільні зазори в парах тертя, зменшений хід поршня до 86 мм, знижена маса поршня і поршневого пальця, застосовані більш якісні матеріали для колінчастого вала, шатунів, болтів шатунів. поршневих пальців і ін.

Привід розподільних валів. ланцюговий, двоступеневий, з автоматичними гідравлічними натяжителями ланцюгів; застосування гидротолкателей клапанного механізму усуває потребу в регулюванні зазорів.

Застосування гідравлічних пристроїв і форсировка двигуна вимагають високої якості очищення масла, тому в двигуні застосований повнопотоковий масляний фільтр підвищеної ефективності ( «суперфільтрів») одноразового використання. Додатковий фільтруючий елемент фільтра виключає потрапляння неочищеного масла в двигун при пуску холодного двигуна і засміченні основного фільтруючого елемента.

Мікропроцесорна система управління запалюванням дозволяє коригувати кут випередження запалювання, в тому числі по параметру детонацій при змінюються режимах роботи двигуна, що дозволяє забезпечити необхідні показники. показники потужності, економічні та токсичності відпрацьованих газів.

Привід допоміжних агрегатів (насоса охолоджуючої рідини і генератора) здійснюється плоским полікліновим ременем.

На двигуні встановлюється диафрагменное зчеплення з елліпснонавітимі накладками веденого диска, мають високу довговічність.

Скільки літрів охолоджуючої рідини заливається в ГАЗель?

Система охолодження двигуна 4216 вміщує 9,7 літрів охолоджуючої рідини (або 11,5 літрів для автомобілів з додатковим обігрівачем), включаючи систему обігріву салону.

Яке масло заливати в двигун 4216?

Експлуатаційні характеристики двигуна УМЗ 4216Показатель: Значення: Марка мастила мотора5W (30,40); 10W (30,40); 15 (20) W-40Колічество мастила в моторі, (л) 5,8Період зміни мастила в моторі, (км) 10000Температура експлуатації мотора, (° С) 90Ещё 20 рядків

Скільки потрібно заливати масла в двигун 405?

Для повноцінної заміни в двигун ЗМЗ 405 необхідно буде залити 6 літрів масла, включаючи масляний фільтр. На нових автомобілях допускається додаткових витрата масла на двигун ЗМЗ 405. Витрата масла при нормальних умовах експлуатації не повинен перевищувати 0,5 літра на 1000 км.

Яке масло краще заливати в двигун газелі?

При температурі повітря: От.30 до 20 ° С. масла SAE 10W-30; От.30 до 35 ° С. масла SAE 0W-40.

Яке масло заливають в ГАЗель з двигуном Cummins?

Cummins рекомендує. Valvoline Premium Blue 15W-40 (мінеральне) API CI-4; Cummins CES 20078/20071/20072/20076/20077. Заливають на конвеєрі ГАЗ. Shell Rimula R5E 10W-40 (напівсинтетичне) API CI-4; Cummins CES 20078/20071/20072/20076/20077.

Яке масло заливати в двигун 402?

Обсяг масла в двигуні. 6 літрів. При заміні разом з масляним фільтром знадобиться близько 5,8 літра. Масло відповідне по SAE 5W-30, 5W-40, 10W-30, 10W-40, 15W-40 (багато автовласників рекомендують лити напівсинтетичне масло, а використання рідких масел і синтетики веде до зайвих течам).

Яке масло краще заливати в двигун Cummins?

Залежно від навколишнього середовища, компанія Камминз радить застосовувати масла з в’язкістю 15W-40 / 5W-40. Рекомендовані масла різних виробників для дизельних двигунів Cummins: Valvoline premium blue 15W40 (оригінальна масло, що заливається на заводі)