Регулювання клапанів ВАЗ 21 21 3

Процес регулювання клапанів на ВАЗ 2106, список і відео

З цього відео, ви дізнаєтеся, як можна зробити регулювання клапанів для ВАЗ 2106. Приємного перегляду!

У процесі регулювання слід дотримуватися даного алгоритму:

 • Зберігши виставлене по мітках положення, здійснюємо перевірку зазору на кулачках 8 і 6 распредвала. Важливим фактом є те, що зазори вважаються починаючи від мітки-зірочки, яка знаходиться ближче до лобового скла. Від цього кулачка приступаємо до відліку. Далі, під розподільний вал, трохи вище самого рокера, поміщаємо щуп. Якщо щуп проникає вільно, то необхідно ослаблення гайки на 17 того рокера, де відбуваються виміри. Щоб не зіткнутися з прокруткою, потрібно послабити гайку на 13. Далі здійснюється затягування гайки на 17 і зазор знову вимірюється. Необхідно домогтися того, щоб щуп, проникаючи в зазор, що не гнувся, але при цьому досить туго заходив в нього з певним зусиллям. Після досягнення потрібного результату можна приступити до регулювання наступного кулачка.
 • Приблизно на 6 ходів, ключем реалізуємо прокрутку валу двигуна. Мітка на зірочці повинна зайняти положення на «9 годин” і збігтися з міткою на шківі. Далі регулюємо кулачки 4 і 7. Процес регулювання ідентичний вищеописаному.
 • Потім виробляємо прокрутку валу на 180 градусів. Мітка на зірочці займає положення «6 годин». Мітка на шківі строго повинна збігатися з нею. У цьому положенні регулюються кулачки 1 і 3.
 • Повернувши вал так, щоб відмітка стала в положення «3 години», ми отримаємо можливість відрегулювати 2-й і 5-й кулачок.
 • Останнім етапом стає прокрутка клонували стартером, потім проводиться контроль всіх регулювань і затягування гайок. Збірку всіх демонтованих елементів здійснюємо в зворотному порядку. При необхідності, заміну прокладки клапанної кришки здійснюємо в процесі складання.
регулювання, клапан

Порядок здійснення процесу регулювання клапанів

Таблиця послідовності регулювання зазорів клапанів на автомобілі ВАЗ 2106:

Кут повороту колінчастого вала Кут повороту розподільного валу Номери циліндрів Номери регульованих клапанів
0 ° 180 ° 360 ° 540 ° 0 ° 90 ° 180 ° 270 ° 4 і 3 2 і 4 1 і 2, 3 і 1 8 і 6 4 і 7 1 і 3 5 і 2

Клапана слід регулювати по строго певній послідовності. Наступні дані вказують градус повороту коленвала для регулювання одного або іншого клапана:

 • Первісне положення, коли мітки збіглися, дають можливість відрегулювати клапани 6 і 8.
 • Провернувши колінчастий вал на 180 градусів, регулюємо клапани 4 і 7.
 • Проворот на 360 градусів забезпечує доступ для роботи з клапанами 1 і 3.
 • Проворот на 540 градусів дозволяє регулювати клапани 5 і 2.

Для зручності, автолюбителі і майстри наносять на шків коленвала власні мітки. Найчастіше його ділять на дві частини, залишаючи позначку навпроти тієї, що була зроблена на заводі.

Виконуємо регулювання клапанів ВАЗ 2106, таблиця послідовності відео регулювання

Автовласникам “класики”, сконструйованої в радянський період, часто доводиться стикатися з питанням ремонту і настройки свого автомобіля. Завдяки високій популярності і досить сильною щільності на дорогах автомобілів того часу, деякі ремонтні процедури і операції по налаштуванню залишаються досить актуальними.

Конструктивною відмінністю класичних автомобілів від продуктів сучасного автопрому є необхідність регулювання багатьох параметрів вручну.

Процедура регулювання клапанів на ВАЗ 2106 необхідна по ряду певних причин. Головною причиною є істотний нагрів силового агрегату під час роботи. Закони фізики свідчать, що під час нагрівання відбувається лінійне збільшення розмірів твердих тіл.

Одним з найбільш важливих елементів, які потребують підстроювання в умовах експлуатації, є механізм газорозподілу. Ключовим елементом даного механізму виступає клапан.

Клапани прийнято ділити на впускні і випускні, вони відповідають за відкриття доступу для проникнення паливо-повітряної суміші в робочу камеру згоряння через спеціальні вікна в голівці блоку циліндрів. Також вони відповідають за випуск відпрацьованих газів.

У точці дотику клапана утворюється зазор, який прийнято називати тепловим. Саме цей зазор і підлягає ретельній регулюванню.

Щупи для регулювання клапанів

Результатом неправильного регулювання клапанів є збільшення витрати палива і відчутне зниження характеристик потужності силового агрегату.

Підготовка до роботи і розбирання

Відразу хотілося б відзначити, що дана процедура вимагає тимчасових витрат і обумовлена ​​розумінням процесу. Існує певний алгоритм реалізації цього завдання. Для початку, встановіть свій автомобіль на рівному майданчику, організуйте вільний і добре освітлений доступ до моторного відсіку.

Двигун повинен бути охолодженим і мати температуру навколишнього повітря.

Перед початком роботи по процесу регулювання, необхідно підготувати:

 • набір різних гайкових ключів розміром на “10”, “13”, “14”, “17”;
 • щуп на 0,15 мм;
 • ключ для отримання можливості провороту клонували;
 • викрутки;
 • запасну прокладку під клапанну кришку.

Процес розбирання включає в себе зняття повітряного фільтра, від’єднання всіх патрубків від кришки повітряного фільтра, зняття троса підсосу, тяги акселератора і кришки ГБЦ.

Бажано зняти кришку трамблера, щоб вона не доставляла незручностей в процесі регулювання. На шківі і кришці сальника будуть знаходитися мітки. Колінчастий вал необхідно провернути до моменту їх збігу.

Це положення свідчить про те, що в 4-му циліндрі поршень перебувати на такті стиснення.

Корисні поради

Особливу увагу перед початком регулювання клапанів слід приділити ланцюга газорозподільного механізму. Ланцюг повинна бути встановлена ​​правільно.Следует ретельно проконтролювати ступінь її натягу.

Нерівномірний стукіт в зоні верхньої частини клапанної кришки є свідченням того, що теплові зазори клапанів збільшені і необхідна їх регулювання. Для регулювання і вимірювання зазору необхідно використовувати особливі щупи, орієнтовані на регулювання класичних двигунів ВАЗ.

Ці щупи мають більшу шириною. Стандартні щупи є досить вузькими і не здатні перекрити весь зазор по ширині в зоні натискних важелів і кулачків розподільного вала. Це не дає можливості визначення коректної величини зазору.

У більшості випадків на чохлі, що супроводжує щуп, знаходиться схема регулювання клапанів. Вона представлена ​​і оформлена у вигляді таблиці. Добре відрегульований двигун на автомобілі ВАЗ моделі 2106 є досить надійною конструкцією.

Відрегульовані клапана знижують гучність роботи двигуна, забезпечують його максимальну віддачу і паливну економічність. Для досягнення і підтримки максимальних експлуатаційних показників, передбачених заводом-виготовлювачем, регулювання необхідно проводити з кращою періодичністю в 15 тисяч кілометрів пройденого шляху.

Попереджувальні знаки дорожнього руху. Що це за знаки, ви зможете дізнатися на нашому сайті.

У цій статті, перебуває рейтинг відеореєстраторів з двома камерами.

Тут, можна прочитати, як зробити тюнінг панелі для ВАЗ 2114.

Заміна прокладки клапанної кришки

Щоб замінити ущільнювач, знадобиться наступний перелік інструментів і матеріалів:

 • головка торцева на «10»;
 • невеликий подовжувач;
 • комірець або тріскачка;
 • суха ганчірка.

Роботу виконуємо в такій послідовності:

  Виробляємо демонтаж повітряного фільтра з корпусом, потім знімаємо тягу управління дросельною заслінкою карбюратора.

Регулювання клапанів на ВАЗ 2103

Оскільки робота двигуна заснована на постійному згорянні в циліндрах паливно-повітряної суміші, циліндропоршневая група досить сильно нагрівається, що призводить до розширення металу.

Конструктивно механізм клапанів має спеціальні важелі, які також називають рокерами. Вони встановлені між розподілвалом і торцевою частиною штока клапана. Іншими словами, кулачок распредвала впливає на клапан через рокер, а зазор регулюють між ним і самим кулачком. Через розширення металу виникає необхідність підгонки.

Якби такий зазор був відсутній, робота двигуна була б некоректною або зовсім неможливою через порушення фаз газорозподілу.

Порядок регулювання клапанів

Після того як все мітки виставлені, приступаємо до перевірки або регулюванню зазору, який повинен становити 0,15 мм:

  Роботу починаємо з 6 і 8 клапана, вважаючи з боку ланцюга ГРМ. Між кулачком распредвала і рокером вставляємо щуп і, якщо він входить однаково туго, то в регулюванні немає необхідності.

Щуп на всіх клапанах повинен вийматися з однаковим зусиллям. При цьому важливо знати і пам’ятати, що маленький тепловий зазор буде гірше великого, а це може привести до прогорання клапанів.

Як і для чого регулювати клапани на ВАЗ-2103

Багато автовласників радянських автомобілів ВАЗ стикаються з необхідністю періодичного ремонту і регулювання силового агрегату і, зокрема, механізму ГРМ. В результаті зносу деталей збільшується тепловий зазор клапанів, що порушує правильну роботу мотора і може привести до серйозних проблем. Оскільки процедура регулювання не є складною, виконати її можна простими інструментами в гаражних умовах.

Маслозйомні ковпачки

Маслос’емниє ковпачки, які також називають сальниками клапанів, призначені для зняття масла з клапанів і запобігання попаданню його надлишків в мотор. В силу того, що матеріалом виготовлення ковпачків є гума, з часом ця деталь просто зношується і починає пропускати масло, в результаті чого його витрата збільшується.

Підготовчі роботи

Крім того, що регулювання проводять на охолодженому двигуні, необхідність часткового демонтаж деяких його елементів:

  Відкручуємо гайки і знімаємо кришку повітряного фільтра, витягуючи сам фільтруючий елемент.

Після виконаних дій за допомогою спеціального ключа буде потрібно встановити поршень четвертого циліндра в ВМТ. Шків коленвала в цьому випадку повинен бути встановлений навпроти довжиною мітки на блоці циліндрів, шестерня распредвала. навпаки відливу на кришці підшипників, бігунок розподільника. відповідати проводу четвертого циліндра.

Як відбувається регулювання клапанів ВАЗ 2101-2107

Регулювання клапанів ВАЗ 2107 «класика» своїми руками і силами

Привіт шановні, читачі блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні ми спробуємо відповісти на питання. як крок за кроком регулювати клапана автомобілів ВАЗ 2101- 2107 «класика». Я вже написав дві статті на цю тему в автоблог машини Renault Logan. Регулювання клапанів двигуна ВАЗ є однією з важливих робіт з технічного обслуговування автомобіля і вимагає особливої ​​уваги.

Не всі автолюбителі розуміють, що ТО.техніческое обслуговування виконане невчасно тягне за собою непоправні наслідки для автомашини. Тому перевіряти, регулювати клапана ВАЗ 2107 треба кожні 10-15 тис. Км пробігу.

Чи не точне спрацьовування фаз газорозподілу ГРМ перешкоджає повному заповненню циліндрів газом, також його повному згорянню, а також перешкоджає продувки циліндрів. До того ж з’являється ударна навантаження кулачків распредвала на важіль приводу і стрижень клапана. Все це веде до того, що деталі прослужать менше при недотриманні вами автолюбитель своєчасного регулювання клапанів ВАЗ 2107.

Ще можна сказати так: двигун, працюючи зі стуком клапанів, набагато зменшує ресурс його експлуатації, також збільшиться витрата палива, масла двигуна.

Найнебезпечнішим для двигуна є зменшення зазорів клапанів. Зменшений зазор між важелем приводу і кулачком розподільного вала не дає повністю «капелюсі» клапана сісти в сідло головки блоку. У такому випадку через щілину вибиває відпрацьований газ з камери згоряння, спалюючи кромку «капелюхи» випускного клапана.

До всього ще гумові Маслоотражатель «Маслак» згораючи і вийшовши з ладу через перегрів робочої кромки клапана при одночасному збільшенні витрат масла.

Почнемо основний процес регулювання клапанів ВАЗ 2107

Регулювання клапанів ВАЗ 2107

Шланг сапуна, вентиляції картера від кришки сапуна

 • 4. Знімаємо корпус повітряного фільтра разом з опорною пластиною
 • 5. Далі потрібно від’єднати трос управління повітряної заслінкою
 • 6. Після чого від’єднати тяги приводу карбюратора
 • 7. Для зняття клапанної кришки необхідно відкрутити все гайки кріплення клапанної кришкіпользуясь торцевих ключем «10»
 • 8. Потім знімаємо кришку
 • 9. Виявивши слабке натяг ланцюга, звільніть гайку натяжителя ланцюга розташовану під водяним насосом
 • 10. Далі використовуючи храповий ключ «38» проверніть колінчастий вал на 1-1,5 обороту по напрямку обертання колінчастого вала двигуна, при цьому пружина натяжителя діюча на черевик автоматично відрегулює натяг ланцюга
 • 11. Затягніть гайку натяжителя і приступайте до регулювання клапана ВАЗ 2107

Перш вам треба дізнатися порядок роботи циліндрів у двигунів автомобілів «Москвич», «Жигулі» і ВАЗ-2121 «Niva» (1. 3. 4. 2). Нумерація циліндрів йде від торця головки блоків циліндрів або радіатора в сторону коробки. На кришці трамблера також нанесені цифри (1,3,4,2) і відповідно кожен бронепровода по своїй довжині тягнеться до своєї свічці на циліндрах.

Інструмент у вас повинен бути приготований заздалегідь: ключі ріжкові «13», «17», храповий ключ «38», щуп товщиною 15 сотих міліметрів.

Храпових ключем «38» проверніть колінчастий вал за годинниковою стрілкою до збігу мітки на шківі розподільного валу з міткою на корпусі розподільного вала. Такий стан зубчастого шківа буде відповідати кінця стиснення в четвертому циліндрі (ВМТ).

В цьому положення регулюється зазор у випускного клапана третього циліндра (6-й кулачок). Повторюємо цю ж операцію на випускному клапані четвертого циліндра (8-й кулачок).

Щоб відрегулювати зазори між важелями і кулачками ставте між важелем і кулачком розподільного валу щуп, відпустіть контргайку. Далі обертаючи регулювальний болт, встановіть необхідний зазор з наступним затягуванням контргайки.

При цьому щуп повинен ходити з легким защемленням. Операцію треба повторити, якщо в результаті затягування щуп виявився перетиснутій, або навпаки, вільно рухається.

Далі провертає колінчастий вал двигуна на 180 градусів або распредвал на 90 градусів за годинниковою стрілкою. Потім регулюємо в другому циліндрі (4-й кулачок), а в четвертим циліндрі (7-й кулачок).

Після кожного регулювання клапанів зверніть увагу, чи має кулачок вільний хід. Потім проверніть колінчастий вал на 180 градусів і регулюємо клапана в першому циліндрі (1-й кулачок) і в другому циліндрі (3-й кулачок).

регулювання, клапан

Провертає колінчастий вал ще на 180 градусів і регулюємо клапана в першому циліндрі (2-й кулачок) в третьому циліндрі (5-й кулачок).

Важливо: регулювання клапанів проводите тільки на холодному двигуні, температура, якої не вище 40 ° С. На холодному двигуні зазор між кулачками распредвала з важелями повинен бути 0,15 мм, а похибка установки зазорів не повинно перевищувати 0,02-0,03 мм.

Всі зазори встановили, встановлюємо нову коркову прокладку клапанної кришки, так як стара прокладка може бути деформована, коли знімали кришку. Надягаємо клапанну кришку і перевіряємо правильність посадки коркової прокладки. При необхідності вкрай обережно поправте прокладку клапанної кришки.

Не забуваючи надіти шайби, наживляємо все гайки «10». Затягування гайок клапанної кришки треба починати від центру і поступово переходити до її країв. Надягаємо кришку распредвала, приєднуємо трос повітряної заслінки. Збираємо тяги приводу карбюратора.

Встановлюємо корпус повітряного фільтра, приєднуємо повітрозабірник, надягаємо гумові шланги, патрубки радіатора. Закріплюємо корпус фільтра гайками «8» (головне не зірвати різьбу). Встановлюємо фільтруючий елемент, надівши кришку, закріплюємо її трьома гайками «10».

Автолюбитель Ви знаєте, що заміну повітряного фільтра треба робити через кожні 20 тис. Км пробігу

Тепер перевіряємо натягу ременя генератора, якщо ослабла необхідно його натягнути. Для цього відпустіть гайку кріплення генератора до настановної пластині і змістите генератор монтажної в сторону від двигуна і затягніть гайку кріплення.

Нормальний прогин ременя повинен бути 12-17 мм від зусилля більшого пальця руки 3-4 кг на сантиметр в середині між шківами насоса і генератора. Натяг ременя перевіряйте через кожні 10 тис. Км пробігу.

Систему охолодження двигуна я б порадив оглядати перед кожним виїздом. Необхідно перевірити рівень охолоджувальної рідини в розширювальному бочці, перевірити наявність протікання в місцях з’єднання патрубків з термостатом, радіатором, помпою. А при необхідності затягнути хомути не займе у вас багато часу.

Якщо ви вирішили, по якійсь причині замінити охолоджуючу рідину, то злив її здійснюється через зливний отвір в блоці циліндрів. Для чого треба відвернути кришку радіатора і датчик температури води в нижній частині радіатора. Що б відвернути датчик треба, перш за все, від’єднати дроти.

Таблиця

Порядок регулювання зазорів клапанів на «Класики» LADA 2101-2107 по таблиці:

Кут повороту коленвала кут поворотараспредвала номер циліндрів номер клапанів
0 ° 0 ° 4 і 3 8 і 6
180 ° 90 ° 2 і 4 4 і 7
360 ° 180 ° 1 і 2 1 і 3
540 ° 270 ° 3 і 1 5 і 2

Рахунок клапанів зліва на право починається з боку зірочки распредвала.

Регулювання клапанів ВАЗ 2107, заміну охолоджувальної рідини, дрібний ремонт своїми руками і обслуговування ВАЗ автомобіля можна самому зробити. АЛЕ, якщо є великий досвід експлуатації авто або у вас золоті руки.

Порядок і схема регулювання клапанів на ВАЗ-2101

Сьогодні ми обговоримо те, як самостійно відрегулювати клапани на автомобілі ВАЗ-2101. Для початку слід зауважити, що до даної процедури потрібно поставитися з усією серйозністю і педантичністю, оскільки від того, наскільки відповідально її проведе власник, будуть залежати багато факторів, наприклад:

 • Наскільки стабільно працюватиме мотор машини.
 • Як багато буде витрачатися палива.
 • Яка буде потужність машини.
 • Чи нормально буде запускатися і функціонувати двигун тощо.

Зовсім небагато автомобілісти знають, як правильно проводити таку регулювання в ВАЗ-2101, тому вважають за краще здавати автомобіль в автосервіс. У цій статті ми детально розповімо про те, що потрібно для такої процедури і який порядок її здійснення. При цьому заощадивши як фінанси, так і час.

Перед початком роботи потрібно перевірити наявність таких інструментів:

 • торцеві і ріжкові ключі;
 • набір викруток;
 • в наявності також повинні бути дві прокладки кришок клапанів (одна з яких запасна);
 • плоский щуп А.95111 товщиною 0,15 міліметра або ж як альтернатива спеціальний інструмент, який регулює відстані між кулачками распредвала і важелями.

При наявності всього необхідного, простеживши, щоб температура мотора не перевищувала 20 ° С, можна приступати до роботи.

регулювання

Кут повороту колінчастого вала (вказано в градусах) № циліндра, в якому здійснюється такт стиснення (кінець) № регульованих клапанів
0 4 8 і 6
180 2 4 і 7
360 1 1 і 3
540 3 5 і 2
 • Тепер потрібно порахувати кількість клапанів від зірочки распредвала.
 • Далі встановлюється щуп над рокером під распредвал. Якщо він не заїдає, можна відпустити гайку на 17 у відповідного рокера, при цьому притримуючи іншою рукою гайку на 13, щоб вона не проверталася.
 • Потім ту ж гайку на 13 потрібно прокрутити і «заклинити» її гайкою на 17, тепер знову необхідно перевірити зазор за допомогою щупа.
 • Коли потрібну відстань знайдено, слід здійснити завершальну дотяжки за допомогою ключа на 17.
 • Далі можна регулювати наступний клапан.
 • Наступним кроком перейдіть вал мотора на 180 градусів (з боку распредвала мітка на зірочці повинна бути приблизно на «9 годин”).
 • Наступні клапани (4 і 7) регулюються відповідно до інформації, зазначеної в таблиці вище.
 • Далі вал знову прокручується на 180 градусів до моменту, коли зірочка буде вказувати «6 годин”.
 • Тепер можна приступати до регулювання 1 і 3 клапана згідно з таблицею.
 • Завершальним етапом потрібно знову провернути вал двигуна на 180 градусів (мітка на «3 години») і відрегулювати 2 і 5 клапани.

Примітка: в більшості випадків після від’єднання распредвала і приєднання його назад є необхідність покриття стартером, після чого знову перевірити зазори і при необхідності їх відкоригувати.

Перед тим як встановлювати кришку на місце, слід уважно оглянути всі гайки на 17 і переконатися, що вони міцно затягнуті. У разі якщо на прокладці є ушкодження, необхідно замінити її новою.

Примітка: затягувати гайки потрібно від центру до країв і не тягнути занадто сильно, незважаючи на те, що кришка клапанів досить міцна.

Тепер потрібно все зібрати, встановити на місце і протестувати.

На завершення потрібно сказати, що, як ви самі переконалися самостійно, відрегулювати клапани в ВАЗ-2101 не є проблемою, немає необхідності здавати машину в автосалон. Досить мати необхідні інструменти і бажання підтримати свій автомобіль в порядку.

Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною!

Призначення клапанів двигуна ВАЗ 2106

Однією з найбільш важливих систем, що вимагають регулювання в процесі експлуатації, є механізм газорозподілу (ГРМ). Конструкція цього механізму дозволяє своєчасно подавати паливно-повітряну суміш в камеру згоряння і відводити відпрацьовані гази з циліндрів двигуна.

До складу ГРМ входять розподільний і колінчастий вали і зв’язує їх ланцюг. За рахунок ГРМ відбувається синхронне обертання двох валів, що, в свою чергу, дозволяє строго дотримуватися послідовність відкриття і закриття клапанів у всіх циліндрах.

Кулачки распредвала впливають на спеціальні важелі, які штовхають стрижні клапанів. В результаті клапани відкриваються. При подальшому обертанні розподільного кулачки займають вихідну позицію, і клапани закриваються.

Таким чином, результатом роботи газорозподільного механізму є послідовне і своєчасне відкриття та закриття клапанів.

 • Впускні (відкривають подачу палива в камеру згоряння).
 • Випускні (забезпечують відведення відпрацьованих газів).

Порядок регулювання зазорів клапанів щупом

Регулювання зазорів щупом виконується аналогічно в наступному порядку:

 • Провертаючи маховик коленвала, добиваємося збігу міток зірочки распредвала і кришки його підшипника. В результаті поршень четвертого циліндра встане в ВМТ, і з’явиться можливість регулювання клапанів 6 і 8.
 • Встановлюємо стандартний щуп (0,15 мм) між розподілвалом і рокером клапана 8.

Заміна прокладки клапанної кришки

Необхідність демонтажу кришки ГБЦ виникає в наступних ситуаціях:

 • при натягу ланцюга в двигуні;
 • при заміні прокладки клапанної кришки;
 • при регулюванні клапанів;
 • при заміні інших деталей двигуна.

Процес нескладний і при мінімальних слюсарних навичках не займе багато часу. Для цього потрібно:

 • головки на 8 і 10;
 • подовжувач для ключів;
 • комірець або тріскачка;
 • плоскогубці.

Маслозйомні ковпачки

Маслос’емниє ковпачки (сальники клапанів) призначені для герметизації клапана. Вони затримують надлишки мастила (моторного масла), запобігаючи їх попаданню в камеру згоряння.

Механічної парою в ГБЦ є стрижень клапана і його спрямовуюча втулка. Технологічно стикування цих деталей без зазору виконати практично неможливо. Для ущільнення з’єднання і використовуються сальники клапанів. Якісний і справний ковпачок повинен щільно сидіти на стрижні клапана і пропускати лише ту кількість масла, яке необхідно для нормальної роботи системи.

Якщо раніше ковпачки виготовлялися з фторопласта, то зараз при їх виробництві використовується спеціальна армована і маслостійка гуми. Верхня частина ковпачка притискається до стрижня клапана спеціальною пружиною.

На ринку представлені маслос’емниє ковпачки різних виробників і марок, що розрізняються за якістю, надійності і довговічності.

Після тривалої експлуатації двигуна маслос’емного ковпачок може зруйнуватися через:

 • фізичного старіння матеріалу, з якого він виготовлений;
 • втрати первісну еластичність гуми під впливом масла і високої температури;
 • розшарування матеріалу.

Це призводить до потрапляння надмірної кількості мастила в камеру згоряння і збільшує витрату масла. Заміна маслос’емних ковпачків на вітчизняних автомобілях проводиться зазвичай через кожні 80 тис. Км пробігу. Остання цифра може помітно збільшитися в результаті:

 • використання ковпачків з сучасних якісних матеріалів;
 • використання якісного оригінального моторного масла;
 • недопусканіе перегріву двигуна;
 • постійного контролю рівня масла в двигуні.

Порядок заміни прокладки клапанної кришки

Прокладка клапанної кришці змінюється наступним чином:

 • Відкручуємо три гайки і знімаємо кришку з металевого корпусу повітряного фільтра.
 • Виймаємо з корпусу повітряний фільтр.
 • Відкручуємо чотири гайки кріплення корпусу фільтра до верхньої частини карбюратора.

Після заміни прокладки збірка проводиться в зворотному порядку.

Причини для регулювання зазорів

Двигун постійно працює при високих температурах. Це призводить до зносу його елементів і зміни величини теплових зазорів клапанів. Зовнішніми ознаками неправильно встановлених зазорів є:

 • поява на холостому ходу характерного шуму (стуку);
 • зниження потужності двигуна і втрата динаміки при розгоні;
 • збільшення витрати палива;
 • тривала експлуатація автомобіля без проведення процедури регулювання зазорів.

Порядок регулювання зазорів клапанів ВАЗ 2106 мікрометрів

Алгоритм регулювання зазорів клапанів мікрометрів виглядає наступним чином:

 • Ставимо автомобіль на рівну площадку і відкриваємо капот.
 • Відключаємо бортове електроживлення. Для цього від’єднуємо мінусову клему акумулятора.

Специфіка виконання робіт

Існує категорія водіїв, які прагнуть все роботи по обслуговуванню і ремонту свого автомобіля робити самостійно.

Особливо це властиво для власників вітчизняних машин, і це похвально.

Але таким водіям потрібно усвідомити, що ряд робіт, особливо, які стосуються регулювань, вимагають не тільки теоритических знань і досвіду, а й своєрідною «чуйка», яка приходить з часом, шляхом проб і помилок.

Регулировка клапанов на ВАЗ 2101-2107, нива 221

Особливо до таких робіт відносяться всі регулювання, що проводяться на карбюраторі, а також регулювання клапанів і ще ряд інших регулювань.

Тому, якщо Ви це робите в перший раз, то покличте людини, який, як мінімум 3-5 разів робив такі роботи на своєму автомобілі, і бажано на такий же моделі, як і у Вас.

Також перед проведенням робіт перевірте натягнення ременя ГРМ. Це важливо.

Якщо Ви тільки приїхали в гараж і хочете в цей же день проводити регулювання клапанів, то потрібно близько 5-6 годин, щоб двигун охолонув.

Можна відразу приступити до зняття кришки клапанів і інших деталей, це дозволить скоротити час охолодження двигуна до 1-2 годин, так як збільшитися теплообмін між гарячим мотором і навколишнім середовищем.

А краще виходити з принципу: ввечері приїхав. вранці проводь роботи.

До речі, не забудьте про прокладку під кришкою клапанів, в 90% випадків її доводиться міняти, тому нова прокладка повинна бути у Вас під рукою.

Відлік клапанів ведеться наступним чином. Встаньте зліва від автомобіля по ходу його руху, біля двигуна. Поверніться обличчям до двигуна.

Відлік циліндрів і клапанів ведеться зліва на право від ланцюга ГРМ.

Останніми будуть 4-й циліндр і 7,8 клапана, але регулювання починається з клапанів і 8.

Виставляємо поршень 4-го циліндра в положення ВМТ

Дана дія обов’язково і для його виконання доведеться провертати колінчастий вал двигуна.

можна використовувати головку на 36, або вивісивши заднє колесо і включивши 4-ю передачу провертати його в потрібному напрямку.

Довга мітка на передній кришці і мітка на шківі коленвала збігалися.

Мітка на відомою зірочці распредвала повинна збігатися з виступом на ліжку корпусу підшипників.

Якщо дана вимога не виконана, то за основу беруться мітки на шківі коленвала, а мітки ГРМ доведеться підрегулювати.

Як це робити, це окрема тема «розмови», але ми обов’язково її торкнемося в наступних статтях.

Якщо все мітки виставлені правильно, приступаємо до регулювання клапанів ВАЗ 2106.

Звільняємо робочий простір

Потрібно розуміти, що відразу кришку клапанів ви не знімете, потрібно до неї дістатися.

Використовуючи ключ на 8 відкручуємо три болта і знімає кришку повітряного фільтра, а потім витягуємо фільтруючий елемент.

Від’єднуємо всі шланги, які йдуть до повітряного фільтру.

Відкручуємо ключем на 8 чотири болта кріплення корпусу повітряного фільтра до карбюратора і остаточно демонтуємо повітряний фільтр.

Використовуючи той же ключ на 8, від’єднуємо трос підсосу.

Від’єднуємо пружину шайби, а потім безпосередньо тягу педалі газу.

Потім знімаємо кришку трамблера і відводимо джгути високовольтних проводів в сторону, так, щоб було зручно працювати.

Виймаємо олійною щуп, при цьому вставивши в отвір чисте дрантя, щоб не потрапила бруд.

Тепер ми можемо вільно проводити потрібні нам регулювання.

Також читайте. Притирання клапанів своїми руками, відео, фото, використовувані пристосування і інструменти.

Регулювання клапанів на ВАЗ 2106

Проводити регулювання клапанів на ВАЗ 2106, як і на інших моделей жигулів «класика» рекомендовано через кожні 10 тис. Км пробігу.

Невиконання даних рекомендацій може привести до плачевних наслідків, зокрема, збільшення витрати палива, зниження потужності двигуна і багатьом іншим неприємностей.

Але останньою ланкою в діагностуванні того, що пора регулювати клапана, є їх стукання на холостому ходу роботи двигуна.

Даний звук дуже специфічний і переплутати його з якимось іншим звуком неможливо.

Кожен водій сам вирішує, де йому регулювати клапана своєї шістки, на СТО або в гаражі самостійно.

Давайте припустимо, що Ви самі вирішили провести дані роботи, тим більше, що якщо Ви читаєте цю статтю, то швидше за все це так і є.

Порядок виконання роботи

Четвертий циліндр у нас в ВМТ, регулюємо теплові зазори в 6-м і 8-м випускних клапанах. 6-й клапан відноситься до 3-го циліндра.

Тепер в роботу вступає широкий щуп до 0,15 мм. Його потрібно вставити так, як показано на фото.

Чи не маловажним є зусилля проникнення щупа. Тут багато припускаються помилки, що призводить до неправильного результату.

Щуп повинен заходити між розподілвалом і рокером з певним зусиллям, що вказує на правильну регулювання клапанів.

В цьому і полягає відмінність між досвідченим майстром, який відчуває потрібне зусилля, і новачком, який може помилитися.

Якщо щуп проходить вільно або не проходить зовсім, то значить потрібно це виправити, до норми 0,15 мм.

Для цього за допомогою ключа на 17 послаблюється гайка, як показано на фото нижче.

За допомогою ріжкового ключа на 13, в залежності від ситуації, шляхом його обертання в потрібну сторону, виставляється правильний зазор.

Контр гайкою фіксується виставлений показник регулювання, але потім робиться контрольна його перевірка, так як при затягуванні контр гайки зазор може збитися.

Переконавшись, що все нормально, переходимо до 6-му клапану. Всі дії повторюються.

Коли зазори клапанів, 8 відрегульовані, приступаємо до регулювання зазорів клапанів і 7, і 3, і 2.

Для отримання вірного результату необхідно провертати коленвал на певний градус, дивіться малюнок нижче.

Так як кришка трамблера знята, то Ви можете помітити, що його бігунок провертається. Цей момент теж можна використовувати для правильного регулювання клапанів.

Після повороту бігунка на кожен 90 градусів проводиться регулювання наступної пари клапанів.

Для зручності можна зробити мітки на корпусі через кожні? обороту бігунка.

Після регулювання 5 і 2 клапанів можна вважати, що роботи закінчені, залишилося тільки повернути все на свої штатні місця і перевірити роботу двигуна.

Заведіть машину, подивіться, як працює двигун на холостих обертах, потім потрібно проїхати пару кілометрів і порівняти прийомистість мотора з тією, яка була до проведення робіт.

Також читайте з яких причин на двигунах ВАЗ гніт клапана.

Подготавітельние заходи

Для того, щоб регулювати клапана на ВАЗ 2106 багато інструменту не потрібно, список наведено нижче.

 • Широкий щуп для виміру зазору 0,15 мм (вузький не підійде, є спеціальні вазовськие);
 • Ключ спеціальний для провертання колін вала двигуна (можна обійтися без нього);
 • Торцевий ключ на 10 для зняття кришки клапанів;
 • Широка плоска викрутка;
 • Ріжкові ключі на 13 і 17;
 • Стандартний набір інструментів.

Вид щупа для регулювання вазовских клапанів.

Зняття кришки клапанів

Для зняття кришки клапанів ВАЗ 2106 використовується торцевій ключ на 10, як правило дана дія ні у кого проблем не викликає.

Після того, як кришка клапанів знята, перевірте стан прокладки, якщо є дефекти на поверхні, то бажано відразу ж провести її заміну.

Мітки виставлені, кришка знята, приступаємо безпосередньо до регулювання клапанів.

Регулювання клапанів на ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099

Ласкаво просимо! Зазор клапанів обов’язково повинен бути, але мінімальний, а інакше, при відсутності зазору клапана не зможуть закриватися надійно. В цьому випадку з’явитися розгерметизація в циліндрах і потужність відчутно впаде, а випускні клапана почнуть прогорати. З іншого боку, зазор збільшений. не зможуть повністю відкриватися клапана під час роботи двигуна, тим самим потужність знову ж впаде, тому що двигун не зможе живити в себе паливно-повітряну суміш, тому що клапана відкриваються не повністю. Більш того, клапана можуть гриміти при великому зазорі, а після їх регулювання, коли заведете мотор, відразу ж відчуєте, як він тихіше стане працювати і вже в майбутньому будете розуміти, коли прийшов час для регулювання клапанів на автомобілі.

Регулировка клапанов ВАЗ ( классика ). Для начинающих

місцезнаходження клапанів

Так просто ви їх побачити не зможете, доведеться зняти головку блоку циліндрів з автомобіля, після зняття перед вами з’явиться розподільний вал і його кулачки, під кулачками распредвала знаходяться вісім клапанів (вірніше їх регулювальні шайби, а під ними знаходяться штовхачі, і під штовхачами самі клапана ), які вам і потрібно відрегулювати. Кулачки вала і шайби клапанів, за рахунок яких здійснюється регулювання зазору, вказані стрілками. Під кожною стрілкою стоїть цифра, що позначає номер клапана, за цими номерами ви і будете регулювати їх, тому не забувайте про це фото у міру прочитання статті.

Коли регулювати клапана?

Зазор у них збільшується в міру того, як ви водите автомобіль, наприклад, жорстка манера їзди потребують регулювання вже через тисяч 30, спокійна їзда. тисяч через 40 потрібно буде замислюватися про регулюванню. Обов’язково проводити регулювання купивши Б / У автомобіль (деякі регулює клапана перед продажем), особливо, почувши гучний звук роботи двигуна (клапана стукають). Взагалі, найпростіше зрозуміти чи треба регулювати клапана. перевірити їх зазор: досить зняти кришку головки блоку циліндрів з двигуна автомобіля і за допомогою наборів щупів перевірити у всіх клапанів на автомобілі зазор.

Регулюємо клапана на ВАЗ 2108-ВАЗ 21099

1) Зніміть кришку головки блоку циліндрів з двигуна автомобіля, попередньо запасіться прокладкою кришки: стара завжди обжимается і псуватися (тріскається, деформується) з часом. Детальний опис процесу читайте в статті: «Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів на автомобілі».

2) Тепер два бічних болта і 1 центральний за допомогою гайкових ключів або воротка з накидною головкою виверніть (показано на фото нижче). Зніміть пластмасову кришку і відкладіть в сторонку.Совместіте між собою дві мітки, а саме мітку шківа распредвала (вказана синьою стрілкою) і мітку на задній кришці (вказана зеленої стрілки). Існує безліч способів з’єднання міток, рекомендуємо скористатися наступним:

 • вивісити передні колеса (any);
 • включити четверту передачу;
 • провертати колесо вперед по ходу руху автомобіля до моменту з’єднання міток.
 • включаєте 4-ю передачу;
 • власними силами пересуваєте потихеньку автомобіль до поєднання міток.

Третій варіант: берете в руки здоровенний ключ (комірець з великою накидною головкою найзручніше) і за годинниковою стрілкою провертаєте болт кріплення шків колінчастого вала. Даний болт перебувати досить низько і на другому фото після нижнього він зазначений жовтої стрілкою.

Примітка! Провернути колінвал можливо лише провертаючи шків колінчастого вала (цифрою 3) і шків генератора (цифрою 2). Заборонено провертати коленвал за рахунок обертання шківа розподільного валу (цифрою 1) Полегшити обертання допоможе вивертання чотирьох свічок запалювання, з подробицями знайомтеся в статті: «Заміна свічок запалювання на автомобілі»!

3) Потім чистою ганчіркою протріть головку блоку циліндрів, особливо розташування штовхачів клапанів, видаліть з них залишки масла. Тепер поверніть колінвал ще на 40-50 ° (не плутати з розподільчим). у кулачків розподільного вала і штовхачів з’явитися той самий зазор. Перевіряємо зазор у першого, другого, третього і п’ятого клапана (схема з номерами вище), у випускних клапанів він повинен бути рівний (0.350.05) мм. Випускні. перший, четвертий, п’ятий і восьмий, обов’язково запам’ятайте. У впускних (0,20,05) мм. другий, третій, шостий і сьомий. Перевіряються зазори за допомогою спеціальних щупів. Вставляйте по одному різної товщини між кулачком распредвала, зазначеного червоною стрілкою, і регулювальної шайбою, позначеної синьою стрілкою). Проверните колінвал рівно на 360 ° (повний оборот) перевірте і при необхідності відрегулюйте зазори четвертого, шостого, сьомого і восьмого клапана аналогічним чином.

Примітка! На нижній фотографії представлена ​​шайба регулювання. Придивіться до місця, позначеного стрілкою і побачите напис з інформацією про товщину даної шайби (3.82 на представленому примірнику). Товщина вимірюється мікрометром (значення не завжди на шайбах правильне пишуть, а буває воно зовсім стерто). Вимірявши, ви отримали значення, наприклад, 3.90. Пригадуєте зазор клапана, у якого ви цю шайбу вийняли (0.50 наприклад) і додаєте до товщини (3.90,5 = 4.4). З отриманого значення віднімаємо зазор допустимий, норми були описані вище). На прикладі впускного клапана: 4.4. 0.2 = 4.2 (мм). значення нової шайби.

4) Процес вилучення шайби не трудомісткий, доведеться натиснути на штовхач клапана і трохи втопити його Крізь з’явилася зазор зможете вийняти регулювальну шайбу, скориставшись викруткою (а краще пінцетом), підчепити в місцях присутності пазів (позначені стрілками на маленькому фото). Витягуйте з штовхача і замінюйте на нову, аналогічним чином втопивши при цьому штовхач і вставивши туди нову запчастину. Шайбу вставляйте вниз значенням, щоб уникнути потертостей на цифрах. Ми настійно рекомендуємо перевіряти значення мікрометрів, тому що неодноразово стикалися з випадками розбіжності даних, мабуть, виробник помиляється.

Проробивши роботи, перевірте правильність регулювання клапана щупами, регулюйте в разі потреби. і якщо потрібно буде, знову відрегулюйте їх!

Додатковий відеоролик: Підбірка корисної інформації за сьогоднішньою темі в цікавому ролику нижче, приємного перегляду:

Примітка! Прикріплюємо ролик від Жені Травникова про регулюванню, про зазорах, кулачках і подібному. Головне. про наслідки неправильних дій. Дивитися починайте з 17 хвилини, (на початку мова іжет про заміну ременя ГРМ на автомобілі).