Регулювання клапанів 402 в 2 прийоми

Болт регулювання клапанів 402 двигун

Вчора отримав на руки свій форсевскій дино ключик і з ранку спокійно перетиснув ГБЦ. Довернул все гайки на одну грань, на цьому протяжка закінчилася

Поставив вісь з коромислами, затягнув, відрегулював клапана в 2 прийоми (1-2-4-6 і 3-5-7-8).

Зазори ставлю 0,55. Усереднено типовий 0,4 запас 0,15 на температуру (зараз близько 5). За ідеєю під газ потрібно навіть з учтом 5-ти за бортом які 0,6, але це ще “буду подивитися” після невеликої обкатки.

При регулюванні зіткнувся з парою проблем. довжина штанги виявилася трохи недостатньою і один регулювальний болт “пішов” в крайні положення

Викручую болт, відсовую коромисло, дістаю штангу, шукаю в запасах буквально ан трохи довше ставлю. питання закрите

Якщо движок погано запускається на холодну, свічки заливає, а під час роботи силового агрегату ви чуєте своєрідний дзвін, необхідно регулювати зазори клапанів. Сьогодні ми допоможемо вам зрозуміти, як виконується регулювання клапанів на 402 двигуні, яким оснащені багато автомобілів ГАЗель. Для виконання процедури необхідно підготувати комплект щупів, ключ для храповика клонували, а також прокладку кришки ГБЦ (окремо про заміну прокладки головки блоку циліндрів ми вже писали). Регулювання клапанів 402 двигуна повинна здійснюватися виключно на холодному моторі. Послідовність регулювання по циліндрах виглядає так: 1-2-4-3. На 1-му і 4-му циліндрах оптимальний зазор клапанів випуску дорівнює 0,35-0,4 міліметра, а для інших циліндрів він повинен становити 0,4-0,45 міліметра.

Підготовка до регулювання клапанів

Охолодити мотор, почекавши кілька годин після його останнього запуску. Відключити клеми від АКБ. Зняти повітряний фільтр (від’єднати кришку фільтра, зняти елементи кріплення, вентиляційний патрубок картера, а також шланг вакуумного регулятора трамблера). Демонтувати корпус повітряного фільтра. Відключити від карбюратора авто тяги дросельної і повітряної заслінок. Відкрутити кришку клапанів і витягнути її.

Регулювання клапанів ГАЗ 402

Мотор ЗМЗ-402 проводиться з 1985 року, вперше він з’явився на перехідних моделях ГАЗ 24М. Він також широко використовується на Газелях. Восьмиклапанний двигун має нижнє розташування распредвала і верхнє розташування клапанів, в його газорозподільному механізмі присутні наступні деталі:

 • розподільний вал, він обертається в п’яти опорах блоку циліндрів;
 • распредшестерня, передає рух від коленвала розподільного валу;
 • 8 штовхачів, приводяться в рух кулачками распредвала;
 • 8 алюмінієвих штанг;
 • вісь коромисел, на якій знаходиться самі коромисла (8 шт.) з регулювальними гвинтами;
 • випускні та впускні клапани, розташовані в голівці блоку циліндрів.

Коли розподільний вал обертається, відбувається підняття і опускання клапанів в головці блоку. Точно так же, як і всі інші сучасні двигуни, ЗМЗ-402 працює по чотиритактної схемою:

 • спочатку в ДВС відбувається впуск, топливовоздушная суміш заповнює циліндр;
 • потім в циліндрі відбувається стиснення суміші, і вона підпалюється іскрою від свічки запалювання;
 • відбувається робочий хід;
 • останній етап у процесі. випуск відпрацьованих газів.

Коли відбувається стиснення, обидва клапана закриті і герметичні. регулювання клапанів виконують саме в такому положенні. Щоб камера згоряння була герметичною в момент стиснення, між штоком клапана і коромислом повинен бути тепловий зазор. якщо його не буде, при розширенні металу на гарячому двигуні клапан не буде герметично прилягати до посадкового місця (сідла), мотор може втратити потужність, а в деяких випадках і зовсім не буде запускатися.

Клапана на ЗМЗ-402 можна регулювати двома способами. У першому варіанті регулювання проводиться таким чином (як приклад візьмемо автомобіль ГАЗ 24):

 • зупиняємо двигун, вимикаємо запалювання, ставимо машину на нейтральну передачу;
 • відкриваємо капот, знімаємо корпус повітряного фільтра;
 • знімаємо клапанну кришку, вона тримається на шести болтах;
 • прокручуємо колінвал, виставляємо по мітках перший циліндр. Мітка знаходиться на передньому шківі коленвала;
 • слід зазначити, що мітки на шківі можуть збігатися при ВМТ (верхньої мертвої точки) 1-го і 4-го циліндрів, і якщо клапана 1-го циліндра при цьому затиснуті, а у четвертого вільні, значить, мітки збіглися з 4-х циліндром. а не з 1-им. Це можна легко перевірити. зняти кришку трамблера і подивитися, куди дивиться бігунок;
 • регулюємо обидва клапана на першому циліндрі (зазор 0,3 мм), провертає півоберта двигуна за годинниковою стрілкою (мітки повинні знаходитися внизу)
 • регулюємо обидва клапана на другому циліндрі;
 • провертає ще півоберта (мітки знову нагорі і збігаються), регулюємо клапана 4 циліндри;
 • робимо ще половину обороту коленвала (мітки знову внизу) і виробляємо регулювання на третьому циліндрі.

Закриваємо клапанну кришку, запускаємо двигун і перевіряємо, як працює мотор. Регулювання клапанних зазорів на всіх автомобілях ГАЗ виробляють за допомогою спеціальних щупів, зазвичай вони зібрані в одному наборі.

Є таке поняття як перекриття клапанів, і при вільних клапанах першого циліндра (в ВМТ) будуть затиснуті обидва клапана 4-го циліндра, а ось на другому і третьому по одному клапану залишаться вільними. Тому регулювання можна зробити за два провертання колінчастого вала:

 • виставляємо ВМТ першого циліндра, регулюємо клапана 1-2-4-6, вважаючи їх від передньої частини двигуна;
 • робимо оборот коленвала і регулюємо всі інші клапана (3-5-7-8).

Как отрегулировать клапана на двигателе ЗМЗ 402 Волга, ГАЗель

У книгах рекомендується регулювання проводити на холодну, на крайніх клапанах (1 і 8) встановлювати зазор 0,35 мм, на решті. 0,3 мм. Але на холодну регулювання виробляти не можна. алюмінієві штанги з нагріванням двигуна розширюються, і зазори на гарячому ДВС в клапанах зменшуються. Практика показала, що найбільш оптимальний варіант. це регулювання на добре прогрітому двигуні з зазорами 0,3 мм на всіх клапанах. До речі, так само проводиться регулювання клапанних зазорів на машині ГАЗ 21 «Волга».

Проблеми від зносу

Зсув клапанів з посадочних місць тягне за собою кілька негативних факторів:

 • Збільшення витрати палива через нестабільну роботи та взаємодії поршнів і клапанів. У процесі зсуву місця клапан не так точно виконує свою функцію загальний коефіцієнт корисної дії знижується, викликаючи механічні втрати в роботі, що в свою чергу призводить до підвищення паливного апетиту автомобіля;
 • Збільшення природного зносу деталей двигуна. Деталі виконані зі сталі піддаються постійному впливу і з часом зношуються. Однак простимулювати процеси зносу може неточність в постановці деталей і тут яскравим прикладом служать клапана. При збільшенні необхідних зазорів знос збільшується і відповідно загальний ресурс двигуна скорочується.

Тому клапани двигуна потребують періодичної регулюванню, для того щоб зберігати зносостійкість всієї системи автомобіля. У сучасних двигунах, оснащених гідрокомпенсаторами процедура регулювання клапанів не вимагається, 402 двигун до такої серії не відноситься і вимагає періодичного регулювання.

На відео як відрегулювати клапана на 402 двигуні:

Як відрегулювати клапана на 402 двигуні

Клапана двигуна являють собою важливу складову системи двигуна внутрішнього згоряння і безпосередньо впливають на працездатність мотора.

Головним завданням клапанів в процесі роботи є забезпечення ефективного процесу спалювання суміші. Згодом в процесі роботи при великому пробігу клапанів зміщуються і ходять з посадочних місць.

Неозброєним оком неможливо побачити ці зміни (для того необхідно щонайменше розкривати блок головки двигуна, а щоб помітити будь-які зміни необхідний спеціальний інструмент).

Процес усунення зазорів

Процедура відбувається в кілька етапів. Для її проведення необхідно мати спеціальний набір регулювальних шайб, набір ключів різної величини і кілька викруток:

 • Процедура повинна проводитися на холодному двигуні, так як при нагрітому стані метал має властивість розширюватися і зробити правильну настройку в такому випадку проблематично;
 • Також необхідно знеструмити систему машини, знявши з акумулятора мінусову клему;
 • Потім слід акуратно встановити рукоятку (її ще називають заводний) в колінчастий вал (його храповик) щоб уникнути поворотів цієї деталі;
 • Після цього потрібно зняти хомути і гумові патрубки, які можуть перешкоджати доступу в системи двигуна. голівці блоку циліндрів. Ці патрубки знімаються за допомогою ключів або викруток;
 • Після демонтажу патрубків слід зняти клапанну кришку двигуна (вона закріплена декількома болтами);
 • Потім за допомогою заводний рукоятки необхідно прокрутити колінчастий вал до моменту поки одні з поршнів (ближній до бампера) не досягне верхньої точки;
 • При цьому необхідно зафіксувати розміри зазорів в певній послідовності. на 1 і 4 циліндрах зазори фіксуються на випускних клапанах, на 2 і 3 циліндрах в іншому становищі;
 • Для регулювання безпосередньо клапанів слід послабити ключем (діаметр 14) гайку на механізмі;
 • Потім необхідно від’єднати регулювальний гвинт на 1 або 2 обороту;
 • Вставити між коромислом і стрижнем щуп і загорнути гвинт регулювання до моменту поки не пройде люфт в щупі;

Збір проводиться в зворотній порядку (із затягуванням контргайки і перевіркою зазору для надійності);

 • У процедурі з впускним клапаном ситуація аналогічна і повністю повторюється;
 • Потім необхідно повернути колінчастий вал на 180 градусів і проводити перевірку наступного циліндра;
 • Після цього при повороті вала знову на 180 градусів можна приступати до регулювання подальшого циліндра і так далі;

Монтаж залишився обладнання проводиться в зворотному порядку.

На відео регулювання клапанів 402 двигун в два прийоми:

Також існує більш простий у виробництві спосіб регулювання в два прийоми. Для нього необхідно:

За допомогою мітки провести перший цикл робіт і відрегулювати 1,2,4,6 клапани; Потім повернути ручку на 360 градусів і відрегулювати 3,5,7,8 клапани.

Такий спосіб дещо простіше однак загрожує виникненням проблем з запуском двигуна і підвищенням витрати палива. Також такий спосіб через меншу надійності може викликати обрив ременя ГРМ.

Особливості регулювання дігателя 402

Перед тим, як почати регулювати клапани, потрібно заглушити двигун і охолодити його. Від нагрівання відбувається розширення металу, і регулювання на теплом агрегаті буде виконана неправильно.

Для того, щоб виконати цю процедуру, потрібно приготувати ключі (торцеві, накидні і ріжкові), щупи і ключ храповика клонували.

У разі неправильного регулювання клапанів можуть відбутися такі неприємності:

 • Збільшується витрата палива.
 • Надмірно зношуються деталі механізму газорозподілу.
 • Утруднюється запуск силового агрегату, що особливо погано при сильному морозі.
 • Втрачається потужність, двигун постійно глухне.

Перед регулюванням клапана 402 двигуна, проводиться демонтаж повітряного фільтра і кришки з ГБЦ. В процесі роботи потрібно буде провертати коленвал, для чого знадобитися спеціальний ключ або ручний стартер.

На моделях «ГАЗель», спочатку потрібно зняти номерний знак, під яким є вікно для ручного стартера.

Поршень першого циліндра потрібно встановити в положення ВМТ. Для його визначення використовуються мітки на блоці і шківі. Далі перевіряються зазори випускного клапана за допомогою щупів, що має товщину 0,35-0,4 мм.

Рух щупа має відбуватися з невеликим зусиллям. При вільному русі щупа і якщо він затиснутий, потрібно виконати зміна зазору в потрібну сторону.

Тепер слід вийняти щуп, виконати аналогічні дії з впускним клапаном, використовуючи щуп має товщину 0,4-0,45 мм.

Завершивши регулювати клапани першого циліндра, потрібно почати регулювати другий, З цією метою проводитися проворот клонували на півоберта і проводяться дії, аналогічні вищеописаним пунктам для першого циліндра.

Після регулювання другого, потрібно зробити поворот коленвала на 180 градусів і провести регулювання клапанів 4 циліндра. В останню чергу здійснюється регулювання 3-го циліндра. Для цього колінвал прокручують ще на півоберта і виконують настройку.

Затягнувши контргайки потрібно повторно заміряти зазор, так як навіть при найменшому зсуві він може збільшитися або зменшитися.

регулювання, клапан, прийоми

Від точності регулювання клапанів, залежить потужність силового агрегату і його крутний момент. Крім того, після цього можна з’ясувати причину перегріву агрегату навіть при морозі.

Ось чому до регулювання клапанів потрібно підходити відповідально і намагатися перевіряти зазори.

Правильне регулювання клапанів двигуна 402 у професіоналів займе мінімум часу.

Сподобалася стаття? в соц.сетях!

Регулювання клапанів двигуна 402

При експлуатації транспортного засобу часто з’являється необхідність в здійсненні різних регулювань. До них відноситься настройка карбюратора і корекція кута запалювання. Регулювання клапанів двигуна 402 (його клапани можна відрегулювати за 2-3 хвилини), ця процедура повинна проводитися, після кожних 15-20 тис. Км.

Це пов’язано з тим, що порушення тактів клапанів призводить до значного зменшення потужності агрегату.

РЕГУЛИРОВКА КЛАПАНОВ 402 МОТОР.

Робота механізму газорозподілу відноситься до найбільш важливим процесам в будь-якому моторі. Машини, на яких найчастіше використовуються двигуни 402 це «Газелі».

На сьогодні вони є лідерами з вантажоперевезень. Їх використовують в якості маршруток, буханкаовозок, і навіть термобудок. Правильна робота двигуна в Термобудки прямо впливає на схоронність перевезених в ній швидкопсувних продуктів.

Як відрегулювати клапана на 402 двигуні, порядок регулювання

Клапана двигуна являють собою важливу складову системи двигуна внутрішнього згоряння і безпосередньо впливають на працездатність мотора.

Головним завданням клапанів в процесі роботи є забезпечення ефективного процесу спалювання суміші. Згодом в процесі роботи при великому пробігу клапанів зміщуються і ходять з посадочних місць.

Неозброєним оком неможливо побачити ці зміни (для того необхідно щонайменше розкривати блок головки двигуна, а щоб помітити будь-які зміни необхідний спеціальний інструмент).

Як відрегулювати тепловий зазор клапанів на автомобілях ГАЗель

Клапана важлива частина газорозподільного механізму двигуна. Правильна їх регулювання є однією з найнеобхідніших налаштувань силового агрегату автомобіля.

У разі неправильного регулювання, відбувається швидкий знос вузлів і механізмів газорозподілу. Двигун працює шумно і споживає більшу кількість палива.

Якщо, при роботі двигуна з’явився характерний дзвін, погіршився холодний запуск і при цьому заливає свічки, то прийшов час регуліровкі.Процесс регулювання клапанів на Газелі з 402 двигуном не так складний.

Його можна виконати самостійно. Для цього знадобиться ключ для храповика колінчастого вала, набір щупів і нова прокладка кришки головки циліндрів.

Регулювання проводиться тільки на холодному двигуні. Порядок по циліндрах 1-2-4-3. Зазор випускних клапанів на першому і четвертому циліндрах повинен становити 0,35-0,4 мм, для всіх інших циліндрів 0,4-0,45 мм.

Порядок регулювання клапанів на Газелі з 402 двигуном, з покроковою інструкцією:

 • Ключем для храповика провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою і встановлюємо перший циліндр в ВМТ (верхню мертву точку) такту стиснення, для цього провертає шків коленвала до тих пір, поки третя мітка на шківі несумісний з відміткою на передній кришці.
 • Переконайтеся, що в цьому положенні обидва клапана закриті.
 • Першим регулюємо випускний. Вставляємо щуп, вимірюємо зазор. Він повинен становити 0,35-0,4 мм. Якщо величина не відповідає цим показником то, відкручуємо ріжковим ключем контргайку регулювального гвинта, виставляємо потрібний зазор, обертаючи гвинт викруткою і притримуючи ключем контргайку. Щуп повинен проходити з невеликим зусиллям.
 • Затягуємо контргайку. Щуп більшого розміру не повинен входити в правильно відрегульований клапан. Переходимо до впускного.
 • Зазор на впускному клапані першого циліндра повинен становити 0,4-0,45 мм. Проробляємо ту ж операцію.
 • Провертає, за допомогою храпових ключа, колінвал на 180 градусів і виробляємо настройку другого циліндра. Зазори повинні складати 0,4-0,45 мм.
 • Ще раз провертає колінчастий вал на 180 градусів.
 • Регулюємо четвертий циліндр. Зазор випускного клапана повинен бути 0,35-0,4 мм, а впускного 0,4-0,45 мм.
 • провертає коленвал на 180 градусів і регулюємо третій циліндр. Регулювальні величини повинні відповідати 0,4-0,45 мм.
 • Проходимо ще раз по всіх циліндрах і перевіряємо зазори, при необхідності, виправляємо.
 • Ретельно протираємо кришку головки блоку і її посадочне місце.
 • Встановлюємо нову прокладку і прикручуємо саму кришку. Щоб не продавити прокладку і не зірвати різьбу кріплення, кришку прикручуємо без особливих зусиль.
 • Встановлюємо повітряний фільтр на місце.
регулювання, клапан, прийоми

Регулировка клапанов ЗМЗ 402 (24д, УМЗ)

При правильному регулюванні теплових зазорів клапанів на Газелі з 402 двигуном, не повинно бути сторонніх шумів. Витрата палива значно зменшиться. Збільшиться термін служби механізмів газорозподілу.

Майте на увазі, що при регулюванні краще не дотягнути клапана, ніж перетягнути. При не дотягнути клапані, з’явиться всього лише невеликий стукіт або дзвін, а в разі перетяжки він швидко прогорить і виведе з ладу механізм приводу, через збільшену навантаження. Голівці блоку також може бути завдано шкоди, постраждають сідла і втулки.

Проблеми від зносу

Зсув клапанів з посадочних місць тягне за собою кілька негативних факторів:

 • Збільшення витрати палива через нестабільну роботи та взаємодії поршнів і клапанів. У процесі зсуву місця клапан не так точно виконує свою функцію загальний коефіцієнт корисної дії знижується, викликаючи механічні втрати в роботі, що в свою чергу призводить до підвищення паливного апетиту автомобіля;
 • Збільшення природного зносу деталей двигуна. Деталі виконані зі сталі піддаються постійному впливу і з часом зношуються. Однак простимулювати процеси зносу може неточність в постановці деталей і тут яскравим прикладом служать клапана. При збільшенні необхідних зазорів знос збільшується і відповідно загальний ресурс двигуна скорочується.

Тому клапани двигуна потребують періодичної регулюванню, для того щоб зберігати зносостійкість всієї системи автомобіля. У сучасних двигунах, оснащених гідрокомпенсаторами процедура регулювання клапанів не вимагається, 402 двигун до такої серії не відноситься і вимагає періодичного регулювання.

На відео як відрегулювати клапана на 402 двигуні:

Попередні роботи:

 • охолодіть двигун, заглушивши його і залишивши автомобіль на кілька годин остигати;
 • від’єднуємо клеми від акумулятора;
 • знімаємо повітряний фільтр (знімаємо верхню кришку фільтра, відкручуємо кріпильні гайки, знімаємо патрубок вентиляції картера і шланг вакуумного розподільника запалювання);
 • витягуємо корпус повітряного фільтра;
 • від’єднуємо від карбюратора тяги повітряної і дросельної заслінок;
 • за допомогою викрутки, відкручуємо кріплення клапанної кришки і знімаємо її;

Процес усунення зазорів

Процедура відбувається в кілька етапів. Для її проведення необхідно мати спеціальний набір регулювальних шайб, набір ключів різної величини і кілька викруток:

 • Процедура повинна проводитися на холодному двигуні, так як при нагрітому стані метал має властивість розширюватися і зробити правильну настройку в такому випадку проблематично;
 • Також необхідно знеструмити систему машини, знявши з акумулятора мінусову клему;
 • Потім слід акуратно встановити рукоятку (її ще називають заводний) в колінчастий вал (його храповик) щоб уникнути поворотів цієї деталі;
 • Після цього потрібно зняти хомути і гумові патрубки, які можуть перешкоджати доступу в системи двигуна. голівці блоку циліндрів. Ці патрубки знімаються за допомогою ключів або викруток;
 • Після демонтажу патрубків слід зняти клапанну кришку двигуна (вона закріплена декількома болтами);
 • Потім за допомогою заводний рукоятки необхідно прокрутити колінчастий вал до моменту поки одні з поршнів (ближній до бампера) не досягне верхньої точки;
 • При цьому необхідно зафіксувати розміри зазорів в певній послідовності. на 1 і 4 циліндрах зазори фіксуються на випускних клапанах, на 2 і 3 циліндрах в іншому становищі;
 • Для регулювання безпосередньо клапанів слід послабити ключем (діаметр 14) гайку на механізмі;
 • Потім необхідно від’єднати регулювальний гвинт на 1 або 2 обороту;
 • Вставити між коромислом і стрижнем щуп і загорнути гвинт регулювання до моменту поки не пройде люфт в щупі;

Збір проводиться в зворотній порядку (із затягуванням контргайки і перевіркою зазору для надійності);

 • У процедурі з впускним клапаном ситуація аналогічна і повністю повторюється;
 • Потім необхідно повернути колінчастий вал на 180 градусів і проводити перевірку наступного циліндра;
 • Після цього при повороті вала знову на 180 градусів можна приступати до регулювання подальшого циліндра і так далі;

Монтаж залишився обладнання проводиться в зворотному порядку.

На відео регулювання клапанів 402 двигун в два прийоми:

Також існує більш простий у виробництві спосіб регулювання в два прийоми. Для нього необхідно:

За допомогою мітки провести перший цикл робіт і відрегулювати 1,2,4,6 клапани; Потім повернути ручку на 360 градусів і відрегулювати 3,5,7,8 клапани.

Такий спосіб дещо простіше однак загрожує виникненням проблем з запуском двигуна і підвищенням витрати палива. Також такий спосіб через меншу надійності може викликати обрив ременя ГРМ.

Підготовка до регулювання клапанів

Охолодити мотор, почекавши кілька годин після його останнього запуску. Відключити клеми від АКБ. Зняти повітряний фільтр (від’єднати кришку фільтра, зняти елементи кріплення, вентиляційний патрубок картера, а також шланг вакуумного регулятора трамблера). Демонтувати корпус повітряного фільтра. Відключити від карбюратора авто тяги дросельної і повітряної заслінок. Відкрутити кришку клапанів і витягнути її.

Порядок регулювання клапанів двигуна ЗМЗ 402

Якщо движок погано запускається на холодну, свічки заливає, а під час роботи силового агрегату ви чуєте своєрідний дзвін, необхідно регулювати зазори клапанів. Сьогодні ми допоможемо вам зрозуміти, як виконується регулювання клапанів на 402 двигуні, яким оснащені багато автомобілів ГАЗель. Для виконання процедури необхідно підготувати комплект щупів, ключ для храповика клонували, а також прокладку кришки ГБЦ (окремо про заміну прокладки головки блоку циліндрів ми вже писали). Регулювання клапанів 402 двигуна повинна здійснюватися виключно на холодному моторі. Послідовність регулювання по циліндрах виглядає так: 1-2-4-3. На 1-му і 4-му циліндрах оптимальний зазор клапанів випуску дорівнює 0,35-0,4 міліметра, а для інших циліндрів він повинен становити 0,4-0,45 міліметра.

Регулювання клапанів ГАЗ 402

Мотор ЗМЗ-402 проводиться з 1985 року, вперше він з’явився на перехідних моделях ГАЗ 24М. Він також широко використовується на Газелях. Восьмиклапанний двигун має нижнє розташування распредвала і верхнє розташування клапанів, в його газорозподільному механізмі присутні наступні деталі:

 • розподільний вал, він обертається в п’яти опорах блоку циліндрів;
 • распредшестерня, передає рух від коленвала розподільного валу;
 • 8 штовхачів, приводяться в рух кулачками распредвала;
 • 8 алюмінієвих штанг;
 • вісь коромисел, на якій знаходиться самі коромисла (8 шт.) з регулювальними гвинтами;
 • випускні та впускні клапани, розташовані в голівці блоку циліндрів.

Коли розподільний вал обертається, відбувається підняття і опускання клапанів в головці блоку. Точно так же, як і всі інші сучасні двигуни, ЗМЗ-402 працює по чотиритактної схемою:

 • спочатку в ДВС відбувається впуск, топливовоздушная суміш заповнює циліндр;
 • потім в циліндрі відбувається стиснення суміші, і вона підпалюється іскрою від свічки запалювання;
 • відбувається робочий хід;
 • останній етап у процесі. випуск відпрацьованих газів.

Коли відбувається стиснення, обидва клапана закриті і герметичні. регулювання клапанів виконують саме в такому положенні. Щоб камера згоряння була герметичною в момент стиснення, між штоком клапана і коромислом повинен бути тепловий зазор. якщо його не буде, при розширенні металу на гарячому двигуні клапан не буде герметично прилягати до посадкового місця (сідла), мотор може втратити потужність, а в деяких випадках і зовсім не буде запускатися.

Клапана на ЗМЗ-402 можна регулювати двома способами. У першому варіанті регулювання проводиться таким чином (як приклад візьмемо автомобіль ГАЗ 24):

 • зупиняємо двигун, вимикаємо запалювання, ставимо машину на нейтральну передачу;
 • відкриваємо капот, знімаємо корпус повітряного фільтра;
 • знімаємо клапанну кришку, вона тримається на шести болтах;
 • прокручуємо колінвал, виставляємо по мітках перший циліндр. Мітка знаходиться на передньому шківі коленвала;
 • слід зазначити, що мітки на шківі можуть збігатися при ВМТ (верхньої мертвої точки) 1-го і 4-го циліндрів, і якщо клапана 1-го циліндра при цьому затиснуті, а у четвертого вільні, значить, мітки збіглися з 4-х циліндром. а не з 1-им. Це можна легко перевірити. зняти кришку трамблера і подивитися, куди дивиться бігунок;
 • регулюємо обидва клапана на першому циліндрі (зазор 0,3 мм), провертає півоберта двигуна за годинниковою стрілкою (мітки повинні знаходитися внизу)
 • регулюємо обидва клапана на другому циліндрі;
 • провертає ще півоберта (мітки знову нагорі і збігаються), регулюємо клапана 4 циліндри;
 • робимо ще половину обороту коленвала (мітки знову внизу) і виробляємо регулювання на третьому циліндрі.

Закриваємо клапанну кришку, запускаємо двигун і перевіряємо, як працює мотор. Регулювання клапанних зазорів на всіх автомобілях ГАЗ виробляють за допомогою спеціальних щупів, зазвичай вони зібрані в одному наборі.

Є таке поняття як перекриття клапанів, і при вільних клапанах першого циліндра (в ВМТ) будуть затиснуті обидва клапана 4-го циліндра, а ось на другому і третьому по одному клапану залишаться вільними. Тому регулювання можна зробити за два провертання колінчастого вала:

 • виставляємо ВМТ першого циліндра, регулюємо клапана 1-2-4-6, вважаючи їх від передньої частини двигуна;
 • робимо оборот коленвала і регулюємо всі інші клапана (3-5-7-8).

У книгах рекомендується регулювання проводити на холодну, на крайніх клапанах (1 і 8) встановлювати зазор 0,35 мм, на решті. 0,3 мм. Але на холодну регулювання виробляти не можна. алюмінієві штанги з нагріванням двигуна розширюються, і зазори на гарячому ДВС в клапанах зменшуються. Практика показала, що найбільш оптимальний варіант. це регулювання на добре прогрітому двигуні з зазорами 0,3 мм на всіх клапанах. До речі, так само проводиться регулювання клапанних зазорів на машині ГАЗ 21 «Волга».

Опис регулювальних робіт для двигуна

Двигун ЗМЗ популярний серед вітчизняних автолюбителів завдяки економічній витраті палива і легкості технічного обслуговування. Але приголомшлива ремонтопридатність мотора не позбавила його конструкцію від деяких технічних огріхів.

Складання деталей невисокої якості і складне розташування запчастин всередині двигуна надають велике навантаження на робочий механізм, що збільшує ступінь його зносу.

Двигун ЗМЗ-402 вимагає особливого підходу, укладеного в регулюванні зазорів клапанів, яка здійснюється в середньому кожні 15000 км пробігу. Відсутність газорозподільної функції в моторі змушує власників транспорту проводити регулювання в наступних цілях:

 • уникнути прогорання клапана;
 • збільшення тиску в циліндрі двигуна;
 • рівномірний заповнення циліндра паливом;
 • безпроблемне усунення відпрацьованих газів.

Періодичність регулювальних робіт повністю залежить від типу завантаженості автомобіля і коректного використання пального. У разі, якщо мотор використовується дбайливо і не виводиться на максимальні швидкості, то регулювання клапанів варто проводити кожні 15000 км. Якщо транспортний засіб використовується для транспортувань великогабаритних вантажів, регулювання здійснюється кожні 10000 км.

Якщо автовласник в якості палива використовує бензин, який не відповідає призначеної марці, то ризик прогорання клапанів і втрати тиску в циліндрах помітно підвищується. Стабільна регулювання теплових зазорів кожні 5000-6000 км позбавить двигун від передчасного зносу, а окремі частини мотора будуть захищені від перегріву і виходу з ладу.

процес підготовки

Інструменти і витратні матеріали, необхідні для проведення процедури, включені в наступний перелік:

 • універсальні щупи для замірів;
 • комплект торцевих і накидних ключів;
 • набір гайкових ключів;
 • прокладка для клапанної кришки;
 • свічковий ключ;
 • потужні плоскі і хрестові викрутки;
 • молоток;
 • чиста ганчірка.

Перш ніж приступати до проведення робіт по регулюванню зазорів клапанів ЗМЗ-402, потрібно ознайомитися з деякими нюансами операції. Важливо пам’ятати, що настройка клапанів може проводитися тільки в умовах холодного двигуна. Стан холодного двигуна має на увазі рівність внутрішньої температури мотора і температури зовнішнього середовища.

Етап підготовки включає проведення наступних заходів:

 • відкручування номерного знака з метою встановлення стартера (агрегат пусковий системи механізму);
 • витяг свічок запалювання;
 • зняття кришки трамблера (переривник-розподільник запалювання);
 • ізолювання мінусового заряду автомобільного акумулятора.

Перед безпосередній регулюванням механізму варто ознайомитися з даними про рекомендовану величиною теплових зазорів, наведеної в довідниках. Середня величина випускних і впускних клапанів становить 0,4 мм. Зменшення зазору до 0,2-0,3 мм при спокійній їзді скорочує витрати палива і береже загальний стан двигуна. Екстремальна їзда вимагає збільшення цих показників до 0,4 мм.

Тип пального також впливає на габарити теплових зазорів. Головка блоку циліндрів, яка призначена для бензину 2, але використовується з пальним 0, потребує збільшення зазорів до 0,4 мм. Використання газу і бензину 6 для ГБЦ не рекомендується, так як подібний випадок може викликати прогоряння клапанів.

Правила і порядок регулювання клапанів ЗМЗ 402

Двигун ЗМЗ-402, давно знятий з виробництва, як і раніше затребуваний серед російських водіїв. Високі показники потужності й крутного моменту роблять цей мотор відповідним навіть для великогабаритної ГАЗелі. Даний двигун потребує періодичного корекції запалювання і регулюванню клапанів ЗМЗ 402, здійснюваної для підтримки стабільної роботи автомобіля.

Загальний порядок дій

Регулювання клапанів двигуна ЗМЗ-402 має на увазі поетапне виконання технічно грамотних дій. Для початку потрібно від’єднати всі шланги, прикріплені до кришки розподільника запалювання. Якщо трос акселератора приєднаний до клапанної кришці, його також слід ізолювати. Далі проводиться зняття кришки за допомогою відкручування гайок. Деякі моделі карбюратора припускають наявність повітряного фільтра, який теж потрібно від’єднати.

На наступному етапі здійснюється зняття свічок запалювання і установка першого циліндра в положення верхньої мертвої точки, регульоване за допомогою прокрутки клонували. Регулювання клапанів проводиться в наступному порядку: номер 1, 2, 4, 6 обертаються за годинниковою стрілкою до збігу позначок, ті ж дії виконуються з клапанами під номерами 3, 5, 7, 8.

За допомогою універсальних інструментів перевіряється величина теплових зазорів і проводиться закручування клапанів гайками. Наступна стадія роботи вмикає складання комплектуючих. свічки запалювання, кришка з оновленою прокладкою, повітряний фільтр і шланги встановлюються на колишнє місце. Завершальним етапом регулювання вважається тестування роботи механізму.

Для перевірки кріплення теплових зазорів варто включити двигун і поспостерігати за показниками його роботи. Якщо функціонування двигуна ЗМЗ-402 не супроводжується сильним шумом і вібраціями, значить регулювання теплових зазорів клапанів проведена правильно.

Регулювання клапанів 402 в 2 прийоми

Регулювання клапана Волги з двигуном ЗМЗ-402!

Привіт Шановні друзі! Сьогодні ми з Вами навчимося робити регулювання клапанів Волги з двигуном ЗМЗ-402. Чи не чого складного в регулювання клапанів Волги немає, головне робіть так як я буду описувати і все у Вас вийде.

І так що б дістатися до клапанів нам з Вами треба дещо зняти що б не заважали, ось порядок того що потрібно зняти:

 • Дeмoнтіpoвaть вoздyшний фильтp.
 • Oткpyтіть бoлтік, кoтopий кpeпіт тpocік, ідyщій oт пeдaлі гaзa.
 • Teпepь нyжнo oткpyтіть тягy вoздyшнoй зacлoнкі і xoмyт.
 • Зняти пaтpyбoк c клaпaннoй кришки і тpyбкy c вaкyyмнікa.
 • Oткpyтіть кpeплeніe клaпaннoй кришки і Зняти ee.

Ось тепер ми з Вами і дісталися до клапанів. Тепер нам потрібно як зазвичай виставити поршень першого циліндра у ВМТ і саме в такті стиснення.

Для цього крутимо колінчастий вал, за годинниковою стрілкою, до поєднання міток на шківі колінчастого вала і на передній кришці двигуна.

Потрібно крутити до моменту збігу третин ризик на шківі і мітки на кришці двигуна. Це буде відповідати тому що поршень першого циліндра знаходиться в ВМТ і не забувайте що повинен бути саме такт стиснення.

Як дізнатися такт стиснення чи ні є дуже простий спосіб:

Можете зайти ось на сторінку там теж можна почитати як визначити так стиснення.

Перед тим як крутити двигун, для поєднання міток, потрібно відкрутити свічку з першого циліндра вставити замість свічки який-небудь пиж бажано гумовий. І крутити ручкою до збігу міток і саме в момент збігу міток в такті стиснення пиж вилетить, то є стисненням його просто видме. І це буде саме такт стиснення.

Тепер можна сміливо відрегулювати клапана в першому циліндрі. Величину теплого зазору в клапанах ставте в межах 0,35 і 0,40.

Хто може заперечити: “що величина зазору різні” тобто в випускних клапанах більше так є таке. Але я особисто не коли зазори різні не ставлю на цих двигунах, але якщо хочете то можете поставити 0,40 і 0,45 в випускних клапанах, не чого не зміниться. Особисто я раджу ставте 0,35 і 0,40 і все буде відмінно завжди так роблю і Вам раджу.

І так беремо відповідний щуп і перевіряємо зазори. Якщо все нормально то щуп 0,40 буде ходить з невеликим зусиллям, а щуп 0,35 буде ходить вільно. Але якщо треба то потрібно відкрутити контргайку, утримуючи регулювальний гвинт потім виставити щупом потрібний зазор і закриття контргайку. Тепер знову перевіряємо зазори.

Тепер провертає колінчастий вал на 180 градусів, тобто на підлогу обороту. Це буде відповідати тому що поршень другого циліндра в ВМТ і в такті стиснення. Регулюємо клапана так само як і в першому циліндрі.

Крутимо ще на 180 градусів регулюємо в четвертому циліндрі. Ще на 180 градусів і останні клапана в третьому циліндрі. На цьому все ми з вами закінчили регулювання клапанів Волги з двигуном ЗМЗ-402.

Та мало не забув якщо раптом хто не знає. Обертання трамблера (якщо у Вас система запалювання з трамблером), тобто бігунка, просто кажучи, в двигунах ЗМЗ-402 проти годинникової стрілки запам’ятайте цей момент. Порядок роботи циліндрів наступний 1-2-4-3. Пам’ятайте.

регулювання, клапан, прийоми

регулювання клапанів | Автор топіка: Menaka

Як відрегулювати клапана на UAZ буханець 402 двигун карбюратор.

Розкажіть повністю і ненауковими словами, по простому. а то не тямлю, перший раз зіткнувся з цим

Alexander (Florimell) в розумній книжці все ж написано дуже дохотчіво ясно

Alexander (Florimell) якщо що тут пошукай http://avtorial.ru/UAZ.html

Sergey (Penzima) Я регулював на стукіт ще в 53, діди навчили. Якщо двжок не нова на коромислах утворюється вироботка, в результаті щуп НЕ лезіт, а зазор є. Порядок регулювання в будь-якої книги є.

Viktor (Akinobu) Спочатку знаходиться ВМТ одного з циліндрів на такті стиснення, коли обидва клапани закриті. Знайти можна по мітках, якщо їх немає. засунувши в свічковий канал викрутку, знайти момент, коли поршень усередині підніметься максимально високо. КВ можна крутити і за ремінь вентилятора, якщо він досить натягнутий і викручені свічки. Знайшовши ВМТ, міряємо зазори щупом. За ідеєю, у крайніх клапанів зазор повинен бути більше, ніж у середніх, але можна зробити все однаково, оптимально. 0.35 мм. ВМТ наступного циліндра знаходиться поворотом КВ рівно на підлогу обороту, тобто 180 по порядку роботи: 1-2-4-3.

Temnila (Sekelaga) Віктор, Чи не ліпи горбатого. у випускних клапанів 1-го і 4-го горщика зазор повинен бути менше 0, 3. 0, 35 у всіх інших 0, 35. 0, 40 Причину сам зрозумієш? аль разжувать?

Viktor (Akinobu) темно, та пох, я один хрін скрізь однаково роблю. Ну, памороки забило злегка, пам’ятаю, що у крайніх не так трохи.

Konstantin (Kealamauloa) Сергій, поділися спосіб, напиши по-конкретніше, дуже допоможеш.

Temnila (Sekelaga) Костянтин, Складного нічого немає, але пояснити складно, це показувати потрібно точніше тактильні відчуття і звук при перевірці.

Konstantin (Kealamauloa) темно, спасибі. Може вивантажити відео в групу, приклад буде.

Temnila (Sekelaga) Костянтин, По відео нічого не зрозуміти буде. Тут школяр покрутив. спец перевірив і сказав, що не так. Ну приклад потрібно, а відео цього не дасть. Краще вчіться щупами працювати иль індикатором.

Oleg (Jezenya) а що за індикатор на вазі класиці є спец.лінейка для регулювання клапанів а це що таке

Konstantin (Kealamauloa) все просто регулюється, можна по книжці, можна на око, починаємо з першого циліндра, ставимо запалювання на перший циліндр, клапана закриті, регулюємо їх, далі відразу регулюємо клапана на 2-му і 3-му циліндрах через один клапан, т. е. вважаємо від радіатора на другому циліндрі це буде 4-ий клапан, а на 3-му це буде шостий клапан. Далі робимо повний оборот кривим стартером, бігунок запалювання виявляється на 4-му циліндрі, він закритий, регулюємо обидва клапана, а тепер переходимо на 3-ій циліндр регулюємо 5-ий клапан, і після на 2-му циліндрі регулюємо 3-ий клапан. Навіть щупа не треба, перевірено на собі.

Temnila (Sekelaga) Олександр, після регулювання? і тиск чого? масла иль в горщику?

Vadim (Florentia) Віктор, У крайніх випускних1-го і 4-го зазор повинен бути менше 0, 35-0, 40. А для інших клапанів 0, 40-0, 45.

Viktor (Akinobu) Вадим, так, менше, помилився, але 0.45. це забагато.

Temnila (Sekelaga) Віктор, це те, що дохтор прописав. раніше тож вважав, що для крайніх 0, 15 / 20і для інших 0, 25/30 нормально і так вважав до тих пір поки не вирішив заради експерименту зробити по мануалу.

Vadim (Florentia) Віктор, Я зазвичай ставлю-0, 40. А на крайніх випускних 1-го і 4-го-0, 35

Tags: Регулювання клапанів 402 двигун на газу зазор відео

який зазор робити на клапанах на Газелі. звичайний 402-ой двигун. буде їздити на газу. | Автор топіка: Роман

Зінаїда У бензині вхлонние 0.25, а вихлопні 0.35 м. М, це від виробника. Але ми в газі робимо 0.35 на 0.45 відповідно. Я сам майстер.

Галина Делй як зазвичай 0.35. 0.4. Зазор тут не впливає клапана практично так само нагреваються. Єдине випередження запалювання по іншому устанавліваеться.

Регулювання клапанів ГАЗ 402

Мотор ЗМЗ-402 робиться з 1985 року, в перший раз він з’явився на перехідних моделях ГАЗ 24М. Він точно так же широко використовується на Газелях. Восьмиклапанний движок має нижнє розміщення распредвала і верхнє розміщення клапанів, в його газорозподільному механізмі знаходяться наступні деталі:

 • розподільний вал, він крутиться в 5 опорах блоку циліндрів;
 • распредшестерня, передає рух від коленвала розподільного валу;
 • 8 штовхачів, рухаються кулачками распредвала;
 • 8 алюмінієвих штанг;
 • вісь коромисел, на який займається знаходиться самі коромисла (8 шт.) з регулювальними гвинтами;
 • випускні та впускні клапани, розташовані в голівці блоку циліндрів.

Коли розподільний вал крутиться, відбувається підняття і опускання клапанів в головці блоку. Точь-в-точь як всі інші сучасні двигуни, ЗМЗ-402 працює по чотиритактної схемою: