Rav 4 заміна масла в АКПП

Table of Contents

Різновиди автоматичних коробок на Toyota RAV4

RAV4 2007, що комплектується АКПП U151E, відрізняється плавністю ходу, має хорошу динаміку. Додавати рекомендується синтетичне масло в коробку, наприклад, Toyota Type WS.

RAV4 Рік випуску 2008. 2011 рр. комплектувалася 6-АКПП U760E. Дана коробка зустрічається на седанах з повним приводом, кросовери. Її відрізняє підвищена надійність і довговічність, необхідність капітального ремонту виникає після 200000 км пробігу. Періодичність заміни масла в коробці і фільтра становить 50000 км. Рестайлинговая версія RAV4 2008 року могла комплектуватися варіатором.

На 4-му поколінні (RAV4 2013) машина могла оснащуватися мотором 2.5 л., Який видавав 180 к.с., що працює в парі з коробкою автомат (U660E). Вона забезпечує плавність перемикання швидкісних режимів, її складові механізми відрізняються довговічністю.

Інтервал між замінами

Періодичність заміни рідини в картері коробки передач японського кросовера «RAV4» залежить від того, з яким поколінням автомобіля ви зіткнулися. Офіційний регламент вказує на те, що 3 і 4 покоління кросовера, які мають кузов з індексом А30 і А40 відповідно, не вимагають зміни трансмісійної рідини в АКПП протягом всього експлуатаційного терміну. Але по факту ці рекомендації не відповідають дійсності, і заміна масла потрібна. Будь-яка робоча рідина поступово втрачає свої властивості. Чим важче умови експлуатації автомобіля, тим швидше масло прийде в непридатність, втратить свої властивості і характеристики. Тому оптимальним рішенням стане обов’язкова перевірка стану масла в АКПП кожні 30. 40 тисяч кілометрів пробігу. Якщо ви помічаєте ознаки зносу мастила, тоді обов’язково її міняйте.

Періодичність зміни в коробці автомат на «РАВ4» більш ранніх зразків, тобто 1 і 2 поколінь, становить стандартні 30. 40 тисяч кілометрів. Якщо затягувати із заміною мастила, це може негативно відбитися на стані коробки і двигуна. Тому краще не ризикувати своїм кросовером, а своєчасно займатися його обслуговуванням. У автоматичної коробки передач ресурс дещо менше, ніж у механічних аналогів. Безліч компонентів і електроніки роблять такі коробки уразливими. Хоча до конструкції, надійності і довговічності автоматів, що встановлюються на «РАВ4», претензій особливих немає. Час завжди негативно впливає на стан будь-яких механізмів, тому від природного зносу і старіння ніхто не захищений.

Практика показує, що на автомобілях 2000-х років автомат працює стабільно і якісно при використанні відповідних трансмісійних мастил. Тому середня періодичність їх заміни становить 50. 60 тисяч кілометрів. Потрібно відштовхуватися немає від рекомендацій виробника, оскільки вони розраховані на практично ідеальні умови експлуатації, а від конкретних ситуацій у кожного автовласника. Адже одним доводиться міняти склад вже через 30 тисяч кілометрів, а інші без проблем витримують всі 80. 100 тисяч. При значному пробігу змінюється масло не рідше 1 разу на кожні 60 тисяч кілометрів. Це дозволить уникнути небажаних поломок і надмірного зносу поверхонь, що труться всередині АКПП.

масло, акпп

Коли потрібно міняти масло в АКПП Toyota RAV4

Японський кросовер забезпечувався двома типами автоматичних трансмісій:

 • Варіатор агрегатувалися з 2 л двигунами. Для японського бренду це класичний агрегат, який використовується вже друге десятиліття. Варіатор зарекомендував себе з позитивного боку. як невибагливий і відносно надійний апарат. Така система не може адекватно перетравлювати великий крутний момент саме тому її агрегатуватися з менш сильним мотором. Однак заміна масла АКПП Toyota RAV4 2007 в такому пристрої заводом-виробником не передбачена зовсім. Він розрахований по завіреннях виробників на весь термін служби автомобіля. На практиці в силу своїх технічних особливостей даний агрегат фізично рідко здатний подолати планку в 250 000 км пробігу без серйозного ремонту і профілактики. Тому досвідчені власники не відповідають встановленим регламентом, а проводять першу заміну рідини вже після 60 тисяч км пробігу. Ця процедура на такому невеликому пробігу дозволить зберегти початкові властивості всієї системи, а також продовжити роботу агрегату до заявленого. Найчастіше при першій заміні відбувається частковий долив масла. Однак в такому випадку власнику необхідно в обов’язковому порядку застосовувати саме заводську продукцію.
 • Класичний гідротрансформаторний автомат призначався для більш потужних версій з обсяг 2,5 л. Трансмісія в даній версії відрізняється високою надійністю, присутні 6 ступенів, для вимірювання рівня масла для коробки автомат Toyota RAV4 використовується класичний щуп без новомодних контрольних пробок. Ресурс всього агрегату заявлений в 250 000 км, а при своєчасній зміні продукції і відповідному догляді укупі зі спокійним режимом водіння в відносно помірних погодних умовах домогтися такого ресурсу не складе труднощів. За регламентом перша зміна речовини в коробці повинна проводитися через 130-150 тисяч пробігу разом з масляним фільтром. Однак і в даному випадку власники скорочують даний інтервал як мінімум удвічі. При цьому перша заміна також часто проводиться в формі часткового доливання рідини з обов’язковим використанням оригінального заводського продукту і зі зміною масляного фільтра. Крім того, в перших генераціях використовувалося аналогічне розділення на варіатор і гідротрансформаторним КПП, але в останній налічувалося всього 4 ступені. її конструкція була більш надійна і проста в порівнянні з сучасним виробом.

Виробник, регламентуючи великі терміни зміни масла АКПП Toyota RAV4 2008, передбачає ідеальні умови використання агрегатів. відсутність великих навантажень, впливу низьких температур, а також дбайливе експлуатацію. Домогтися такого в реальній експлуатації практично неможливо, а автоматична КПП в силу своєї конструктивної складності в загальному рівні надійності програє своєму механічному конкуренту.

Важливо! При будь-якому вигляді зміни або доливання рідини необхідно використовувати якісний продукт.

Особливості заміни масла в АКПП на Toyota Rav4 1 покоління

Одним з обов’язкових видів робіт за регламентом при обслуговуванні авто є заміна масла в АКПП Rav4. Необхідність у цій процедурі полягає в тому, що в процесі експлуатації агрегат зношується, а саме, виникає вироблення і масло насичується дрібною металевою пилом.

Це призводить до погіршення його змащувальних і охолоджуючих властивостей. Більш того, воно також втрачає в’язкість, через що машина або зовсім не рушає з місця, або це відбувається нестабільно з ривками.

Щоб таких проблем не відбувалося, необхідно регулярно міняти масло. Виробник при ідеальних умовах експлуатації рекомендує це робити не рідше 1 разу на кожні 50-60 тис. Км. В реальності ж варто замінити масло в автоматичній трансмісії як мінімум раз на 30 тис. Км.

Засоби для заміни масла в АКПП Rav4?

Перед тим, як почати виконувати заміну масла в АКПП Rav4, необхідно правильно підібрати його. На автомобілях 1 покоління з роками випуску від 1996 по 2000 встановлювалася коробка типу A540E. На думку багатьох експертів, найкращим варіантом для цієї машини є оригінальний расходник Toyota Type IV. Якщо знайти аналог не виходить, то можна використовувати альтернативний варіант Dextron ATF.

Масло продається в металевій і пластикової ємностях об’ємом 1, 4 і 5 л. Для повної заміни потрібно саме 5 л, тому як слід врахувати можливі втрати при виконанні роботи. Також для обслуговування автоматичної трансмісії на цьому автомобілі буде потрібно і фільтр ОЕМ 3516812060, 3533012030, 3516812030. Запчастини виробляються виробниками: Cob-Web (112060, 11151Н), Masuba MFT-1021, A245E 7AFE Toyota Caldina AT211.

Заміна масла в АКПП самостійно rav4 1 покоління

Варіанти заміни масла

Провести заміну масла в АКПП Rav4 на 1 поколінні автомобілів можна декількома способами:

Шляхом зливу можливої ​​кількості з картера без зняття піддона коробки. Це неповна заміна, тому як основний обсяг мастила все одно залишається в агрегаті. Дана процедура рекомендована на кожні 20-30 тис. Км пробігу.

Зі зміною піддону, але спочатку зливається мастило через стандартне отвір, відкрутивши відповідну пробку. При такій процедурі можна витягти з агрегату до 5,5 л рідини. При установці кришки піддону необхідно використовувати нову прокладку.

Повна заміна. Для її реалізації буде потрібно спеціальне обладнання, що містить насос. Він під високим тиском прокачує систему і повністю витягує з неї відпрацювання. Після заміщення масла потрібно обов’язково встановити новий фільтр.

З огляду на складність останнього методу, найкращим для гаражних умов є саме перші два. У будь-якому випадку замінити фільтр також буде потрібно.

способи заміни

До кросоверу «Toyota РАВ4» застосовні 3 основних способи заміни робочої рідини в автоматичній коробці передач:

Rav-4. 16г.в. 53000км. Полная замена масла в АКПП с фильтром.

 • Проміжна. Її здійснюють за аналогією з МКПП, зливаючи з картера можливу кількість мастила без демонтажу піддону АКПП. Рекомендується проводити на досить зношених автомобілях з проміжками в 20. 30 тисяч кілометрів. Таку зміну масла роблять між стандартними замінами, що дозволяє збільшити пробіг до 60 тисяч кілометрів.
 • Стандартна. Найбільш поширений варіант обслуговування коробки автомат на японському кросовері. Для цього спочатку зливають масло через відповідний отвір під днищем автомобіля, потім демонтують піддон АКПП. Так вдається злити до 5 літрів трансмісійної рідини. Обов’язково змінюються прокладка піддону і масляний фільтр коробки.
 • Повна. Для повної заміни мастила в коробці передач потрібно використовувати спеціальний стенд. Устаткування підключається до системи подачі мастильного матеріалу і прокачує її під високим тиском. Цей метод дозволяє повністю позбутися від старого трансмісійного масла і замістити його новим. Для повного завершення процедури потрібно обов’язково поміняти масляний фільтр вже після того, як стара мастило повністю заміниться новою.
READ  Скільки масла в коробці Priora 16 клапанів

У гаражних умовах звичайні автовласники можуть дозволити собі тільки проміжну або стандартну зміну робочої рідини в автоматичній коробці передач кросовера. Але практика показує, що при своєчасній часткової заміни мастила вдається продовжити термін служби АКПП, забезпечити автомату ефективну і безпроблемну роботу. Тут головне. не затягувати, а міняти склад в коробці в міру необхідності.

Матеріали і інструменти

Щоб виконати весь комплекс заходів, спрямований на зміну моторної рідини, вам буде потрібно підготувати певний набір матеріалів і інструментів. Плануючи повну, стандартну або проміжну зміну трансмісійної мастила, ви будете знати, скільки складу вам буде потрібно. У коробці автомат, встановленої на «РАВ4», вміщається в цілому близько 8 літрів масла. Але це актуально для повної заміни. В основному автолюбителі обходяться 4. 5 літрами.

 • набір гайкових ключів;
 • плоска викрутка;
 • ключ-шестигранник для пробки піддону АКПП;
 • заливна горловина або воронка;
 • нова прокладка піддону АКПП;
 • прокладка для пробки зливного отвору;
 • новий фільтр для коробки передач;
 • свіжа мастило відповідних параметрів;
 • ємність для зливу відпрацювання;
 • суха ганчір’я;
 • бензин або очищувач для карбюратора;
 • спецодяг;
 • додаткове освітлення та ін.

Цього достатньо, щоб своїми руками злити стару трансмісійну мастило з автоматичної коробки передач кросовера «РАВ4» і залити туди нову.

Інтервал між замінами

Періодичність заміни рідини в картері коробки передач японського кросовера «RAV4» залежить від того, з яким поколінням автомобіля ви зіткнулися. Офіційний регламент вказує на те, що 3 і 4 покоління кросовера, які мають кузов з індексом А30 і А40 відповідно, не вимагають зміни трансмісійної рідини в АКПП протягом всього експлуатаційного терміну. Але по факту ці рекомендації не відповідають дійсності, і заміна масла потрібна. Будь-яка робоча рідина поступово втрачає свої властивості. Чим важче умови експлуатації автомобіля, тим швидше масло прийде в непридатність, втратить свої властивості і характеристики. Тому оптимальним рішенням стане обов’язкова перевірка стану масла в АКПП кожні 30. 40 тисяч кілометрів пробігу. Якщо ви помічаєте ознаки зносу мастила, тоді обов’язково її міняйте.

Періодичність зміни в коробці автомат на «РАВ4» більш ранніх зразків, тобто 1 і 2 поколінь, становить стандартні 30. 40 тисяч кілометрів. Якщо затягувати із заміною мастила, це може негативно відбитися на стані коробки і двигуна. Тому краще не ризикувати своїм кросовером, а своєчасно займатися його обслуговуванням. У автоматичної коробки передач ресурс дещо менше, ніж у механічних аналогів. Безліч компонентів і електроніки роблять такі коробки уразливими. Хоча до конструкції, надійності і довговічності автоматів, що встановлюються на «РАВ4», претензій особливих немає. Час завжди негативно впливає на стан будь-яких механізмів, тому від природного зносу і старіння ніхто не захищений.

Практика показує, що на автомобілях 2000-х років автомат працює стабільно і якісно при використанні відповідних трансмісійних мастил. Тому середня періодичність їх заміни становить 50. 60 тисяч кілометрів. Потрібно відштовхуватися немає від рекомендацій виробника, оскільки вони розраховані на практично ідеальні умови експлуатації, а від конкретних ситуацій у кожного автовласника. Адже одним доводиться міняти склад вже через 30 тисяч кілометрів, а інші без проблем витримують всі 80. 100 тисяч. При значному пробігу змінюється масло не рідше 1 разу на кожні 60 тисяч кілометрів. Це дозволить уникнути небажаних поломок і надмірного зносу поверхонь, що труться всередині АКПП.

Як самостійно замінити масло в коробці автомат на Toyota RAV4

У самостійній заміні масла в АКПП на «РАВ4» виробництва компанії Toyota немає нічого складного. Багато автовласників кросовера самі виконують цю роботу. Це дозволяє істотно заощадити гроші на послугах автосервісів і отримати неоціненний особистий досвід в обслуговуванні автомобілів. Єдиним винятком можуть стати кросовери, які знаходяться на гарантії. У цій ситуації немає сенсу самостійно проводити подібні маніпуляції, оскільки це зобов’язані зробити сертифіковані майстри на офіційних СТО компанії Toyota. Якщо гарантійний період закінчився, а масло в автоматичній трансмісії потребує заміни, тоді важливо навчитися правильно вибирати склад і міняти його в АКПП.

Підбір трансмісійної рідини

Вибір мастила для автоматичної коробки «Toyota РАВ4» залежить від типу трансмісії, яка стоїть на кросовері. Для цього авто передбачені АКПП декількох типів:

 • A540E (1996. 2000 г.);
 • A247E (1998. 1999 г.);
 • U140F (2000. 2008 року);
 • U241E (2000. 2011 року);
 • U250E (2005. 2011 року);
 • U151E (2007. 2008 г.);
 • U760E (випуску 2008. 2011 року);
 • U660E (2011. т.ч.).

При виборі масла для АКПП «Toyota РАВ4» враховуйте модельний рік вашої машини. Так буде простіше підібрати відповідний склад. Оптимальним варіантом для японського кросовера від 1998 року і молодше вважаються оригінальні трансмісійні рідини, які називаються Toyota Type IV і Toyota ATF WS. Перший варіант фахівці радять заливати в перші покоління цього автомобіля, а другий тип мастила більше підходить для відносно нових моделей кросовера. Але на практиці обидві мастила непогано себе показують на «РАВ4», незалежно від року випуску машини. Також допускається використання масел Dextron ATF. Вони входять до переліку рекомендованих рідин японського автовиробника для свого кросовера «RAV4».

Зараз є кілька варіантів покупки складу Type T IV:

Всі ці склади можна вважати оригінальними, тільки для різних ринків і від різних підприємств. За фактом вони орієнтуються по заданих компанією Toyota характеристикам. Можна шукати трансмісійне масло серед сторонніх виробників, але тут є ризик натрапити на не зовсім сприятливі суміші. Як поведе себе коробка на вашому кросовері «Toyota РАВ4» з неоригінальним складом, сказати складно. Краще брати відповідає вимогам заводу масло, щоб уникнути зайвих проблем. З доступом до них зараз перешкод виникати не повинно. Залежно від обраного способу зміни трансмісійної рідини, вам знадобиться до 4 до 8 літрів мастильного матеріалу.

Покрокова інструкція

Сильно процедура заміни трансмісійного масла в автоматі на «Toyota RAV4» 2008 року випуску від роботи з автомобілями більш старих або нових зразків не відрізняється. Тому інструкції практично аналогічні. Тут головне. вибрати відповідний склад і постаратися в максимально повному обсязі злити старе мастило з картера. Ми пропонуємо вам поміняти масло за стандартною схемою. У проміжній заміні немає нічого складного, але і користі від неї буде значно менше.

 • Запустіть мотор. Його потрібно прогріти до робочих температурних показників. Також прогрійте коробку автомат. Можете проїхати кілька кілометрів, переходячи в різні режими трансмісії. Це додасть маслу більш рідку консистенцію, за рахунок чого воно краще буде зливатися з картера.
 • Тепер вам слід встановити автомобіль на рівну поверхню. В підкапотному просторі вам нічого робити не потрібно. Тому відразу переміщайтеся під днище. Якщо там встановлений захист картера, її доведеться демонтувати. Просто відкрутіть кілька кріпильних елементів відповідними ключами.
 • На масляному картері або піддоні АКПП розташовується зливна пробка. Її можна відкрутити шестигранним ключем. Обов’язково підготуйте порожню тару і тримайте її біля себе. Як тільки демонтіруете пробку, відразу підставляйте під слив тару. Якщо діяти акуратно, ні на стать, ні на вашу шкіру трансмісійна мастило потрапити не повинна.
 • Зачекайте, поки масло перестане стікати через отвір. Як тільки пішли періодичні краплі, переходимо до наступного етапу. Тепер ми знімаємо сам піддон. Для цього відкрутіть всі кріпильні болти, які розташовані по периметру картера. Плоска викрутка допоможе підчепити картер і відірвати піддон від поверхні днища автомобіля. Не робіть різких і сильних рухів, інакше ризикуєте пошкодити піддон, через що порушиться герметичність, і виникнуть інші проблеми.
 • У піддоні також буде знаходитися кілька старої трансмісійної мастила. Тому тару для відпрацювання далеко не прибирайте.
 • Під картером розташовується ще й масляний фільтр вашої коробки автомат. Його ми демонтуємо і видаляємо з нього залишки масла.
 • Сам піддон рекомендується протерти ганчіркою, обробити промиванням для карбюратора або звичайним бензином. Це дозволить позбутися від усіх забруднень, відкладень і можливого осаду у вигляді металевої стружки. Якщо ви помітили стружку металу, є сенс при заливці нової мастила додати туди якісну присадку.
 • Встановіть новий фільтр. Переконайтеся, що ви не втратили ущільнювальну прокладку від фільтруючого елемента. Якщо все на місці, закручуйте фільтр і повертайте на місце піддон.
 • Піддон є важливою складовою при заміні. На ньому передбачені спеціальні магніти, які збирають на себе металеву стружку. Ретельне очищення дозволить новому маслу ефективно і довго виконувати свої функції.
 • Очищений піддон встановіть на місце, помінявши на ньому стару прокладку і обробивши невеликою кількістю герметика. Так елемент встане на місце максимально щільно, вдасться уникнути небажаних витоків.
 • Підтягніть болти кріплення піддону трансмісійного картера, поставте на місце зливну пробку. Її рекомендується поміняти разом з прокладкою. Хоча деякі обходяться тільки заміною ущільнювача на зливний пробці.
 • Тепер, коли вся конструкція зібрана в зворотній послідовності, можна заливати нове масло для автоматичної коробки вашого кросовера «РАВ4». Тут важливим моментом є використання тари для зливу відпрацювання. Бажано брати ємність, де є якісь мітки для визначення. Це дозволить вам порахувати, скільки складу було злито. Відповідне кількість ви візьмете з ємностей з новим маслом.
 • Залив необхідний обсяг мастила, запустіть двигун. Вичавіть педаль гальма і паралельно починайте перемикати ручку АКПП в усі режими. На кожній з позицій зупиняйтеся на 5. 10 секунд. Відпускати при цьому ногу з педалі гальма не можна.
 • Вимкніть двигун. За допомогою масляного щупа перевірте, скільки мастила знаходиться в картері АКПП. Ви все зробили правильно, якщо щуп показує рівень між відмітками «Max» і «Min».

Тепер у вашому розпорядженні залишилася ще одна невикористана банку з трансмісійним складом, не переживайте. Все передбачено заздалегідь. Щоб домогтися максимально можливої ​​очищення в гаражних умовах, вам потрібно повторно злити і залити масло після 500. 1000 кілометрів пробігу. Тільки в цей раз не потрібно знімати піддон, і міняти фільтр. На жаль багатьох автовласників, повна заміна масла в АКПП можлива тільки за умови звернення на СТО або наявності спеціального дорогого обладнання. Якщо ви займаєтеся обслуговуванням тільки своєї машини, і крім «РАВ4» вам ніде міняти масло, тоді в покупці стенда немає ніякого сенсу. Стандартної заміни з подальшою проміжною зміною масла в АКПП на практиці виявляється досить для впевненої і безвідмовної роботи автомата на кросовері «Rav4» виробництва японської компанії Toyota.

READ  Замена масла в коробке автомат Subaru Forester. Процедура замены масла

Масло в АКПП Toyota RAV4 2014 року, 2013, 2010 2008

Японська модель Toyota Рав заслужено завоювала статус бестселера продажів в своєму сегменті. Цей автомобіль часто зустрічається на дорогах загального користування і на вторинному ринку. Власнику, як і покупцеві вживаного автомобіля, вкрай важливо стежити, на якому рівні знаходиться масло в АКПП Toyota RAV4 2013 і дотримуватися регламенту по його зміні.

Як робити заміну масла в АКПП Toyota RAV4

Виробництво зміни або простого доливання проводиться відповідно до регламенту виробника. До того ж зміна масла АКПП Toyota RAV4 2011 потрібно незалежно від його виду та заміни масляного фільтра, який змінюється разом з частковим розбиранням самого агрегату. Досвідчені власники радять міняти даний вузол при кожній другій доливці речовини.

Повна заміна масла в АКПП Toyota Rav4

Повний долив рідини передбачає проведення декількох обов’язкових процедур, що складаються з:

 • підйому моделі на спеціальному підйомнику і підготовки тари для зливу;
 • відкручування зливної пробки і самоплив масла в спеціальну тару на впродовж 2 годин;
 • після цього слід долити до потрібного рівня нова речовина і поперемінно випробувати всі режими коробки на місці, без руху;
 • потім слід заново злити самопливом залишки відпрацьованої трансміссіонкі, яка буде відрізнятися за кольором.

Дану процедуру необхідно повторити до 3 разів плоть до моменту повної зміни складу агрегату.

Перевірка рівня масла

Перевірка рівня трансміссіонкі в даній моделі також різниться в залежності від типу коробки передач. У вариаторе встановлена ​​спеціальна контрольна пробка, яка при критичному зниженні рівня продукції просигналізує водієві зміною рисок і параметрів. Однак для профілактики і перевірки даного значення необхідно поміщати автомобіль на підйомник, так як пробка знаходиться знизу корпусу.

У класичному варіанті присутній спеціальний щуп, який знаходиться в підкапотному просторі. На даній деталі розташовані спеціальні ризики, які позначають рівень значення, які допускає виробник при затоці штатного речовини в картер. Перевірку рівня в даному випадку власник здатний провести цілком самостійно. просто вийняти щуп з картера і за наявними ризиками визначити його рівень.

Яке масло вибрати в АКПП Toyota RAV4

Ринок трансмісійних масел досить великий. На ньому присутня безліч іменитих брендів зі схожими характеристиками. Кожен виробник регламентує найкращу якість, захист механічних деталей системи і великий ресурс роботи. Тому якщо власник вирішить змінити марку використовуваної рідини, виникає єдина необхідність в пошуку саме оригінального виробу.

Виробник лише регламентує певний клас такого продукту.ATF-IV. Такий клас використовується для найсучасніших КПП зважаючи на їх конструктивної складності, а також підвищеного температурного режиму роботи. Також дані рідини прийнято розділяти на категорії в залежності від способу виробництва і хімічного складу:

 • Мінеральні вироби найменше підходять для застосування в сучасний тип трансмісії останнього покоління автомобіля. Актуально її використання в умовах крайньої півночі для автомобілів першого покоління. При низьких температурах воно найменше схильне загустеванию, проте має набагато гірші омивають і захисні властивості в порівнянні з прогресивними конкурентами. Крім того, плюсом є найнижча вартість і мінімальний шанс нарватися на підробку. таку речовину для недобросовісних виробників просто нецікаво.
 • Напівсинтетична речовина є вже продуктом складної хімічної реакції з додаванням сучасних матеріалів. Дана продукція більше підходить для сучасних КПП через наявність спеціальних присадок, які витримують температурний режим всередині картера, при цьому дозволяючи зберігати цілісність і герметичність всієї коробки. Таку продукцію також обходять стороною виробники контрафактних виробів.

Обсяг масла АКПП Toyota RAV4

Обсяг картера в моделі залежить від типу коробки передач. У вариаторе такий показник становив близько 6,5 л, отже, для часткової зміни потрібно близько 4 л. У гідротрансформаторі масло для коробки автомат Toyota RAV4 буде потрібно вже 7 л речовини, хоча дані виробника різняться в залежності від покоління. При цьому часткова зміна такого трансмісійного масла для Toyota RAV4 зажадає близько 5 л речовини, а повна і всіх 13 л продукції. Даний показник характеризується будовою і конструкцією коробки передач. Залежно від її типу розрізняється і обсяг рідини.

Часткова заміна масла в АКПП Toyota RAV4

Часткова заміна полегшена в порівнянні з повною, так як не потрібно проводити демонтаж агрегату для установки нового фільтру, а також робити промивання нутрощів. Крім звичайного зливу самопливом через деякий час необхідно залити новий склад в спеціальну горловину в підкапотному просторі. Після цього необхідно випробувати роботу коробки в різних режимах. При цьому агрегат не повинен видавати сторонніх звуків і запахів.

Повна заміна масла в АКПП

Всім привіт! Сьогодні на присутніх справив повну заміну масла в АКПП 🙂 Міняв з тієї причини, що масло до мене зовсім ні хто не міняв, їздила дівчина і цим все пояснює))) їде так навіщо міняти: DМасло було кольором як Вишневе варення і не дуже смачно пахло, гаром!

Знімаємо захист двигуна, бачимо зливну пробку піддону АКПП, відкручуємо її, я відвертав її в повному обсязі, щоб різко НЕ хлинуло масло і не розлетілося по сторонам, маленькою цівкою збираємо масло в банку, я взяв 5 л банки, 3 шт!

загортаємо назад зливну пробку, потім в таку ж чисту банку наливаємо нову рідину рівно стільки ж скільки злили, заливаємо її через щуп з допомогою воронки

ліземо під машину, знімаємо шланг зворотної подачі рідини в АКПП, правий нижній, підписаний на фото!

опускаємо шланг в банку, я взяв 1.5 літра 2шт, в одну зливаємо стару рідину, за допомогою другої заливаємо свіжу! і запускаємо двигун, краще це робити в 2Ом, один знизу під машиною тримає банку і спостерігає як вона наповнюється, другий заводить і глушить мотор. 1.5л пляшка набирається приблизно за 10сек, з цього робити дану процедуру одному буде складно і є ймовірність прое.ть момент і жижа поллється повз))) Ось така жижа злилася)

Ще я контролював рідина на оновлення за допомогою 2-ох стопок, злили полторашку, налили в стопку і дивимося, з кожним разом рідина все краще і краще, в стосі це визначити швидше)

Замена масла в АКПП с разборкой на RAV4

Після цього наливаємо свіжу рідину в другу півтора літрову банку і знову заливаємо через щуп з допомогою воронки, ну і так далі продовжуємо поки не піде чиста рідина або не закінчиться масло))) коротше мені цілком вистачило 3х банок по 4 літри і ще літра на запас осталасьВот то саме масло, що я використовував, за оригінальну банку переплачувати не став, взяв японське масло фірми Тотачі!

Далі нам належить замінити фільтр в АКПП, ну я так вирішив, впринцепе його можна було і відразу замінити перед тим як міняти масло, але я не став цього робити, щоб даремно не булькати його в старій рідині! Коротше знову відвертаємо зливну пробку піддону і зливаємо рідина в чисту 5літровую банку, за одне можна буде порівняти на колір рідина між першою злилася банкою і після заміни масла, різниця колосальна, масло чистеньке малинового кольору, не смердить і просвічує на світлі) Загортаємо назад пробку піддону, відкручуємо железягу яка завадить нам для зняття піддону ось вона на 4х болтах

ось таким апаратом відкручували дані болти вона під ключ на 17, швидко і вправно, що не замінна річ)

Після цього відкручуємо все болти піддону їх там 18 штук, точно не пам’ятаю, коли залишиться відкрутити 2 болта, притримуємо піддон рукою, інакше він перекинеться на вас разом з тим маслом що залишиться в ньому і буде дуже весело: D жарт! коротше акуратно несемо його до нашої банку в яку ми злили хорошу рідину з піддону і зливаємо залишки! Далі потрібно буде відмити піддон від бруду, а можна просто не шкодувати ганчірок і просто на чисто протерти його і все, магніти теж потрібно на чисто протерти, до речі у мене на їх було не багато залізної пилу, ні будь стружки я не знайшов і слава богу) все вимили, витерли, ось так от і промазав герметиком по краю шва, але робити це не обов’язково, хтось робить а хтось ні!

після чого ліземо під машину і міняємо сам фільтр, він тримається на 3х болтах! акуратно, з фільтра ще піде рідина, зловити її не вийти так як полетить вона по всім сторонам, берегём очі!

Фільтр купував фірми SCT весь комплект, фільтр, кільце ущільнювача і прокладка 1050руб.

Ну от значить фільтр поставили новий, піддон промазали герметиків посадили на його нову прокладку, щоб було спритно його прикручувати то потрібно все болти за раніше встановити на свої місця, коротше вставити їх в піддон інакше це буде зробити важче, ну по ходу справи зрозумієте! прикручуємо піддон, заливаємо рідину яку злили з його і одягаємо на місце шланг зворотної подачі рідини! Ось і всі справи! Потім їдемо куди небудь пару кілометром, краще на трасу, щоб коробка попрацювала у всіх діапазонах, зупиняємося і перемикаємо передачі в кожному полеженіі з невеликою затримкою, машину не глушимо, йдемо дивимося рівень рідини, у мене показує трохи вище середини рівня. до цього було майже на 1 см вище максимуму, видать японці перелили рідина в коробку, негідники)

Після виконаної роботи, зміни явні: передачі стали перемикатися на багато плавніше, майже не відчувається як автомат перемикає, мотор став бадьоріше набирати обертів, судячи по миттєвому витраті можна визначити те, що авто став менше хавати пального, так як до заміни по трасі прі100км / ч миттєву витрату показував 10 літрів, після заміни масла, вийшов на трасу і при скорості100км / ч по тій же самій дорозі, миттєву витрату не перетинав позначку 7-8 літрів, тільки при 120км / ч Економайзер показав витрату 9-10 літрів)))

Що потрібно для заміни масла в автоматі RAV4?

Масло і фільтра в АКПП RAV4 2008 року

Послідовність дій

Заганяємо автомобіль на рівну поверхню і за допомогою шестигранника відкручуємо пробку піддону;

READ  Які диски підходять на Niva Chevrolet

Старе масло зливаємо в будь-яку відповідну ємність;

За допомогою головки на 10 відкручуємо піддон автоматичної коробки передач, знімаємо старий фільтр і встановлюємо новий;

Піддон необхідно протерти змоченою в бензині ганчіркою і зняти з магнітів стружку;

Встановлюємо нову прокладку і фіксуємо піддон. Пам’ятайте про те, що болти необхідно затягувати рівномірно по діагоналі. Подібне позбавить вас від небезпеки перекосу піддону;

Закручуємо зливну пробку і заливаємо в коробку стільки ж нового масла, скільки було злито старого;

Вам залишилося злити старе трансмісійне масло, що залишилося в радіаторі коробки. Для цього від’єднуємо від автоматичної коробки передач шланг від радіатора і опускаємо його в ємність для старого масла. Заводимо двигун, після чого з радіатора системи охолодження АКПП почне виходити старе масло;

Вам необхідно злити близько літра старого масла, після чого можна заглушити двигун, під’єднати шланг від радіатора коробки передач і залити літр свіжої трансмісійної рідини;

Далі заводимо машину і проганяє коробку по всіх режимів роботи. Не забувайте під час прогону режимів роботи утримувати педаль гальма.

Проганяємо рідина по всій трансмісії

Робота по заміні масла в автоматичній коробці передач кросовера Toyota RAV4 повністю завершена. Якщо ж Ви відчуваєте, що навіть після заміни масла в коробці відбуваються стусани, і неадекватна поведінка коробки, то запрошуємо Вас пройти безкоштовну діагностику в нашому сервісної центрі, і при необхідності здійснити ремонт АКПП Toyota, який на відміну від більшості сервісів в наш час буде відрізнятися ціною, яка приємно Вас здивує.

Хід роботи по заміні масла в АКПП Toyota RAV4

Почнемо з того, що прогріємо мотор до робочої температури. Це потрібно для того, щоб коробка теж нагрілася і масло стало більш рідким. Найбільш вдалий варіант. це приготувати все для роботи і зробити невелику поїздку. За цей час масло добре прогріється і легко зіллється. Тепер заганяємо автомобіль на яму і спускаємося вниз. Якщо встановлений захист, то прибираємо її, щоб не заважала.

На картері (піддоні) коробки знаходимо зливну пробку і відвертаємо його. Під рукою обов’язково тримаємо ємність для відпрацювання, щоб не пролити повз нічого. Масло буде гарячим. Обпектися їм навряд чи вийде, але все ж намагайтеся уникати попадання на шкіру.

Отже, масло зливається, а ми чекаємо. Коли перестало зливатися, то від руки загортаємо на місце зливну пробку і переходимо до демонтажу всього піддону АКПП. У ньому буде ще частина масла, тому постарайтеся не пролити все мимо, а злити в ту ж ємність для відпрацювання. Відвертаємо по периметру болти і акуратно піддягаємо піддон плоскою викруткою. Зливаємо відпрацювання в ту ж ємність і демонтуємо фільтр коробки. Для цього відкручуємо 3 болта і тягнемо фільтр вниз. З фільтра виллється ще трохи масло. Все зливаємо в загальну тару. Встановлюємо новий фільтр на місце у зворотній послідовності. Слідкуйте за тим, щоб старе ущільнювальне колечко фільтра АКПП не залишилося всередині коробки, а було встановлено як потрібно.

Тепер переходимо до піддону. Треба гарненько його промити від бруду і старого масла. Особливу увагу треба приділити магнітів, які можуть бути гарненько засмічені металевою стружкою. Після чого очищаємо піддон від старої прокладки. І очищаємо місце посадки на самій коробці. Встановлюємо нову прокладку. Можна злегка промазати герметиком. Тільки без фанатизму, так щоб зайвий герметик не вилазячи в коробку.

Встановлюємо піддон на місце і простягаємо всі болти. Не забувайте встановити зливну пробку і нове кільце ущільнювача на неї. Наступний етап заміни масла в АКПП Toyota RAV4. це заливка нової трансмісійної рідини. Робиться це через отвір щупа з використанням звичайної воронки. Найважливіше при заливці. це відміряти необхідний обсяг рідини. Заміряємо обсяг злитої рідини і заливаємо такий же обсяг свіжого масла.

Після чого запускаємо мотор і з натиснутою педаллю гальма включаємо АКПП в усі режими з невеликою затримкою в 5-10 секунд. Глушимо мотор і перевіряємо рідина за допомогою щупа. Рівень повинен знаходитися між позначками мінімум і максимум. Ось власне і все. Природно, у Вас виникне питання, що робити з залишилася 4л банкою трансмісійного масла? Це масло знадобиться нам при повторній заміні, яку треба буде зробити через 500-1000 км пробігу. Робиться все одно, але вже без заміни фільтра АКПП і зняття піддона.

Тепер розповімо, як зробити виконати заміну на першому поколінні RAV4.

Заміна масла в АКПП Toyota RAV4

Всім доброго часу доби! З даної статті Ви дізнаєтесь, як виконується заміна масла в АКПП Toyota RAV4 своїми руками. Після прочитання Ви дізнаєтеся, як що буде потрібно для заміни, коли виконувати обслуговування коробки, а також чи можна виконувати заміни масла в коробці без поїздки в сервіс і не маючи свого гаража. Отже, поїхали.

Періодичність заміни масла в АКПП Toyota RAV4

Якщо говорити про нові моделі TOYOTA RAV 4, а саме про III і IV покоління (кузова A30 і A40), то згідно з регламентом, масло в АКПП не змінюється і розраховане на весь термін служби. Однак, будь-яка рідина АКПП схильна до старіння і з часом її ефективність знижується, але міняти чи не міняти масло в коробці. це ваш вибір. Можете дотримуватися рекомендацій виробника і з часом зробити ремонт коробки. А можете замінити масло і заощадити гроші на ремонті коробки.

Що стосується перших поколінь RAV 4, то масло в АКПП змінюється в звичайному для Тойот режимі, а саме через 30-40 тис. Км пробігу. До речі, через за цей час я встигаю два або три рази поміняти салонний фільтр RAV4. Якщо Ви так не робите, то може бути пора переосмислити своє ставлення до машини.

Toyota RAV4 little villain 2005 на DRIVE2

Ось вирішив поміняти до зими маслецо в АКПП.

Влітку пам’ятаю міняв на Авенсіс пішло 8 літрів масла з промиванням коробки зі зміною фільтра і т.д.

Підсумок: 12.5 літрів масла, сальник приводу, прокладка піддону, кільце на фільтр.

Питання: хто міняв масло в АКПП з промиванням системи і у кого скільки пішло масла?

Масло, прокладка піддону, кільце на фільтр.

Що потрібно для заміни масла в АКПП Toyota RAV4?

Для початку потрібно визначитися в маслом в коробку. Ми взяли оригінал TOYOTA ATF TYPE T-IV з артикулом 08886-01705 в кількості 2-х штук.

Також було взято новий фільтр АКПП і прокладка піддону. Відразу потрібно прокладка зливної пробки, яка змінюється з кожною заміною масла. І природно, нам знадобляться такі речі як набір інструментів, ємність для відпрацювання, воронка для заливання масла, а також очищувач карбюратора, герметик-прокладка і чисті серветки.

Заміна масла в АКПП Toyota RAV4 (A30) 1994 р.в. (I покоління)

Заміна масла виконується аналогічно другого покоління. Різниця в тому, що використовується інше масло та інші деталі. У плані роботи якихось істотних відмінностей немає. Але розглянемо все детальніше. Для часткової заміни потрібно новий фільтр коробки, прокладка піддону, кільце ущільнювача зливної пробки і 4л трансмісійного масла TOYOTA ATF TYPE T (артикул 08886-00405), а також інструмент, ємність для відпрацювання та інші супутні матеріали.

Сама заміна масла в АКПП Toyota RAV4 А30 буде виконуватися без гаража, ями і звичайно ж без СТО. У цій справі головне бажання. Але не знаю, бажання виконати роботу самому або небажання платити за роботу сервісу побороли автора на виконання цієї процедури таким чином. Але найголовніше, що роботи виконано належним чином і все прекрасно працює. Отже, продовжимо. Насамперед прогреваем коробку до робочої температури. Передню частину автомобіля треба підняти, щоб дістатися до піддону коробки. Використовуємо звичайний домкрат. Не забувайте ставити авто на ручник! Окручіваем зливну пробку і зливаємо масло в заздалегідь підготовлену ємність. Тут треба використовувати шестигранник. У автора матеріалу спочатку не вийшло відвернути пробку, так як насадка дала слабину і просто лопнула. Було використано ось таке пристосування:

Поки масло зливається, можна послабити болти піддону АКПП. Після чого повністю вивертаємо все болти піддону і знімаємо його. Зверніть увагу, в якому стані знаходиться сам піддон:

За допомогою очищувача карбюратора відмиванням піддон і магніти.

Демонтуємо фільтр автоматичної коробки і встановлюємо новий на місце. Ось так виглядає старий і новий фільтри:

Встановлюємо нову прокладку піддону і ставимо його на місце. Простягаємо всі болти і встановлюємо зливну пробку з новою шайбою.

Тепер треба залити нове масло в коробку. Спочатку відміряє обсяг злитого масла, після чого заливаємо аналогічний обсяг нового масла. Коли масло залито, заводимо мотор і проганяє рідина по коробці. Робимо це з включенням кожного режиму коробки з невеликою затримкою. Не забувайте утримувати педаль гальма. Після чого треба перевірити рівень щупом, але спочатку треба поставити автомобіль на рівну поверхню. Якщо Ви все зробили правильно, то рівень масла повинен бути встановлений між відмітками Мін і Мах. Ось власне і все! На цьому заміна масла в АКПП Toyota RAV4 може вважатися закінченою. Дякую за увагу і до нових зустрічей!

Заміна масла АКПП Toyota RAV4 (2006 2013)

 • В наявності
 • В наявності
 • В наявності

Поради майстра

 • Повна заміна масла АКПП Toyota RAV4. Проводиться за допомогою автоматичної станції методом витіснення. Рекомендована для машин, пробіг яких не більше 80.000 км. На пробігах перевищують це значення при використанні даного методу велика ймовірність забивання масляних каналів продуктами зносу фрикційних, залипання соленойдов і, як наслідок, некоректну роботу АКПП.
 • Часткова заміна масла АКПП Toyota Рав4. Проводиться методом злити-залити. Рекомендована як проміжна заміна на пробігах 45-60 тис км, або як повна, в 2-3 кратному розмірі, на пробігах після 80.000 км
 • Заміна фільтра АКПП RAV4 зі зніманням піддону, чищенням магнітів і заміною прокладки піддону обов’язкова при обслуговуванні автоматичної коробки передач

Задайте питання майстру

| Denial of responsibility | Contacts |RSS