Регулювання зчеплення Niva ск 5

Зернозбиральний комбайн Niva СК-5

Niva СК-5, одна з легенд вітчизняного, сільськогосподарського, машинобудування. Цей невеликий комбайн побачив світ понад 40 років тому, і був колись однієї з наймасовіших зернозбиральних машин в Радянському Союзі. До цього дня компанія «Ростсільмаш» випускає глибоко-модернізовану версію цього чудового комбайна. Нові СК-5 мають відмінні виробничими характеристиками і цілком здатні конкурувати із зарубіжними аналогами, в своєму сегменті.

Застосовуються ці комбайни переважно малими фермерськими господарствами, з невеликими площами посівів. Там де застосування серйозної високопродуктивної техніки не доцільно. В таких умовах ці машини незамінні, і попит на них внаслідок цього не падає з роками.

варіатор

Привід на комбайнах Niva кліноременний. Це означає, що крутить момент зі шківа двигуна на шків КПП передається за допомогою клинопасової передачі, за допомогою варіатора.

Варіатор служить для зміни передавального числа на пасової передачі. Здійснюється це за допомогою осьового зміщення диска провідного блоку, за допомогою гідроциліндра. При переміщенні диска вліво або вправо відбувається зміна ширини струмка. Відповідно ремінь або зміщується глибше, зменшуючи діаметр, або виштовхується до поверхні струмка, при цьому діаметр його збільшується.

Управляється варіатор з кабіни, переміщенням ручки золотника гідророзподільника. До кінця вперед максимальна швидкість, тому мінімальна.

Ремонт СК-5 НИВА

експлуатація

За кілька десятиліть експлуатації цих машин в нашій країні і країнах СНД накопичився величезний досвід експлуатації. Ми просто зобов’язані застосувати його для нашого аналізу. Подивимося що пишуть про «Niva» досвідчені комбайнери.

 • Працюю на «Niva» ось вже багато років, за рік напрацьовую від 300 до 400 Га в рік. З них 200 своїх, решта Колими. Жатка 5-и метрова, двигун не турбований. За день виходить приблизно 14-15 Га за зміну 12 годин. Багато хто називає такий обсяг для ВАЗ 2121 неможливим, але це цілком реально, хоча не легко звичайно. Поставив кондиціонер, стало набагато легше. А з істотних недоліків тільки знос ременів, але їх заміна не складає великих труднощів.
 • У мене обсяг не великий, 40 Га, прибираю не поспішаючи за три дні. Набував 3 роки тому, коли набридло наймати щороку комбайн з боку, а це та ще нервування. Хоч і працює вона у мене 3-4 дні в році, зате душа спокійна, а це дорогого коштує. А ось Niva я брав якраз зовсім за невеликі гроші, які вже давно окупилися. Техніка старенька, і руки часто прикладати доводиться, але свою справу робить без нарікань. А взагалі якщо все робити вчасно то машина по суті не вбиває.

Регулировка сцепления комбайна Нива ск 5

Тепер розберемо переваги і недоліки:

призначення

Основне призначення комбайна. збір урожаю зернових культур. Змінена модифікація Niva СК5м1 здатна справлятися з прибиранням кукурудзи, бобових рослин, сої при установці допоміжного обладнання. В даний час комбайн застосовується в невеликих фермерських господарствах, які обробляють малі площі. Дана техніка цілком підходить для невеликих угідь, де використання серйозних машин з високою продуктивністю не доцільно.

Комбайн Niva СК 5

модифікації

Комбайн СК-5 Niva, неодноразово модернізувався, розглянемо основні його модифікації:

 • СК-5А. має двигун підвищеної потужності в 120 сил.
 • СК-5АМ. потужність підвищили до 140 сил, трансмісійну коробку змістили в ліво.
 • СК-5М-1. на цю модель встановили гідростатичну трансмісію
 • СКП-5М-1. міг комплектуватися змінним напівгусеничним ходом, для робіт на грунтах підвищеної вологості.
 • СКК-5. крутосхилими модифікація, здатна працювати на схилах до 30 градусів.

Унікальна модифікація комбайна для поділу гарбуза на м’якоть і насіння, була перероблена з серійної моделі групою ентузіастів.

система гідравліки

Комбайн має дві гідравлічні системи: основна та рульового керування. Гідросистема обслуговує робочі елементи комбайна є основною. До складу її входять: гидронасос НШ-32У, клапани запобіжні, гідророзподільник з сімома виходами, двосторонній гідроциліндр варіатора ходової, по два гідроциліндра на підйом жатки і мотовила. Гідравлічне управління очищенням повітря, відкриття копичник, вібратором бункера.

У рульової гідравлічній системі: насос НШ-10Е, гідророзподільник, насос-дозатор, силовий циліндр. Гідробак на обидві системи 14 л.

Історія створення комбайна

Знаменитий на всю країну, а також близьке і далеке зарубіжжя, завод «Ростсільмаш» веде свою історію з початку 20 століття. З конвеєра саме цього підприємства, коли то сходили комбайни Niva СК-5, а сьогодні там же, виробляють його модернізованих нащадків.

Історія цієї машини, яку без перебільшення можна назвати видатною, почалася далекого 1958 р червні цього року, а точніше 12-го числа, міністерству сільського господарства були здані 27 новеньких комбайнів. Це були перші самохідні комбайни СК-3, повністю розроблені конструкторами «Ростсельмаш».

Ця подія мала велике значення. Адже до цього підприємство випускало лише причіпні комбайни. Тепер країна мала виробництво машин зовсім іншого рівня, сучасних і продуктивних. У 1961 було випущено вже 100 тис. Машин.

Наступний етап розвитку моделі, стався в лютому 1962 року. Завод розпочав виробництво оновленої СК-4, ця модель була продуктивніше попередньої на 25%.

READ  Де знаходиться іммобілайзер Niva Chevrolet

Диплом 1-го ступеня в 1963 році в Лейпцигу, в 1964 медаль на виставці в Чехословаччині і «Срібний кубок». найвища нагорода в Угорщині. «Niva СК-4» є найбільш нагороджують зернозбиральної машиною в світі.

Виробництво Останньою моделі цього ряду, «Niva СК-5» почалася в 1973. Цей комбайн послужив базою для створення декількох вузькоспеціалізований модифікацій, наприклад: рисозбиральних комбайн, для роботи на схилах до 30 градусів.

Надалі СК-5 не одноразово модернізувався. До наших днів дійшов під назвою «Niva-ефект».

Зернозбиральний комбайн СК-5М «Niva»

Зернозбиральний комбайн СК-5М «Niva» є однією з наймасовіших збиральних машин. Він призначається для збирання зернових колосових культур в різних зонах прямим або роздільним комбайнуванням. За умови використання додаткових пристосувань комбайн застосовується для збирання соняшника, круп’яних, кукурудзи, зернобобових, мелкосеменних культур.

Комбайни СК-5М «Niva» мають наступні модифікації:

1). на пневматичному або напівгусеничному ходу;

2). з Копичник або універсальним подрібнювачем;

3). з простими дільниками або делителями торпедного типу.

Останні проведені модернізації торкнулися ходову частину комбайна. міст з лівостороннім розташуванням коробки передач; встановлена ​​нова муфта зчеплення; замість двоконтурного застосований одноконтурний варіатор.

У комбайнах «Niva» застосовані стандартні конструктивні рішення основних робочих органів жнивної і молотильної частин.

Комбайн СК-5М «Niva» комплектується жаткою захопленням 4,1 / 5 або 6 метрів.

Шарнірне з’єднання жатки з молотаркою, а також наявність механізму врівноваження жатки дозволяє останньої вільно переміщатися (в певних межах) щодо молотарки не тільки в поздовжньому, а й в поперечному напрямках, що забезпечує автоматичне копіювання рельєфу поля.

У молотарці комбайна використані барабан (діаметр 600 мм) і гратчасте підбарабання з кутом обхвату барабана 146 градусів, четирёхклавішний соломотряс і ветрорешётная (з двома решетами) очистка. Варіатором вентилятора здійснюється регулювання кількості подаваного на очистку повітря.

На базі комбайна СК-5М «Niva» проводилася модифікація СКП-5М, яка призначалася для збирання зернових культур в зонах з підвищеною вологістю грунтів. Відмінністю СКП-5М від базової моделі був напівгусеничний хід, який монтувався замість пневматичних коліс ведучого моста. Він прикладався до комбайна як змінний, а переобладнання проводилося безпосередньо в господарствах.

Зміни, які були внесені в конструкцію комбайна СКП-5М, не зачіпали робочі органи і складальні одиниці комбайна і були пов’язані безпосередньо з установкою напівгусеничного ходу.

Технологічний процес комбайна СК-5М «Niva» відрізняється від процесу комбайна «Дон» наступним:

1). буханканая маса пальчикових механізмом шнека жатки направляється в вікно жатки безпосередньо до транспортеру похилої камери, який доставляє її в прийомну камеру молотарки. Прийомний бітер змінює напрямок потоку стебел, які надходять від жатки, і подає їх в молотильний апарат;

2). так як молотарка комбайна «Niva» не має автономного домолачівающего пристрою, то недомолоченние колоски, які сходять з нижнього решета і потрапляють в колосовий шнек, переміщаються шнеком до елеватору, транспортують їх до верхнього колосових шнеку. Шнек подає колоски на відбійний бітер, а потім в барабан для обмолоту.

В іншому технологічний процес комбайна СК-5М «Niva» аналогічний процесу, що здійснюється комбайном «Дон».

Заміна вичавного підшипника

Вижимний підшипник є також важливим елементом даного пристрою. З його допомогою здійснюється процес виключення зчеплення. Якщо в момент вимикання чуються шуми, то. це сигнал про те, що підшипника потрібна заміна. Процес заміни складається з наступних дій:

 • Підшипник виводиться з зачеплення з вилкою виключення.
 • Вилку потрібно відвести в сторону і витягти підшипник.
 • Тепер потрібно перед установкою нового очистити посадочне місце і ретельно його змастити Литолом-24. Сам підшипник перед монтажем також потрібно змастити.
 • Провести збірку в послідовності зворотної зняттю.

При заміні підшипника регулювання зчеплення не потрібно, так як даний процес автоматизований. Детальніше про його заміну можна прочитати в окремій статті.

Відмінність регулювання на Niva Chevrolet

Зчеплення в авто Chevrolet Niva посилене. Для цього використовувався потовщений метал більшого діаметра. Для притиснення використовуються демпферні пружини. Гідравлічний варіант зчеплення дозволяє компенсувати знос.

Сборка и регулировка сцепления Нива СК-5. ОЧЕНЬ ПОДРОБНО!

Диски зчеплення балансуються в зібраному вигляді. Зазвичай їх називають кошиком. Розташовується такий компонент в корпусі з алюмінію. Коли проводитися регулювання зчеплення Chevrolet Niva необхідно встановити новий ведучий диск. Можливий дефект пружин, що притискують диск.

Щоб не виробляти часту регулювання в пристрої передбачено наявність робочого циліндра. Цей компонент дозволяє виробляти автоматичну зміну зазору. При його виході з ладу вузол змінюється в зборі.

Ведений диск перебувати між маховиком і диском фасонної чашки. На нього за допомогою заклепок нанесена спеціальна накладка. При зносі її товщина зменшується і заклепки можуть дряпати диск і викликати биття.

При установці маточина повинна бути спрямована до кошика. При цьому важливо поєднати отвір маточини і головний штифт.

Ведений диск з наклепаного фрикційної накладкою розташовується між маховим колесом і провідним диском фасонної чашки. Шлицевая втулка диска вільно сидить на первинному валу.

Замінюється при зносі, якщо товщина накладки зменшується до 0,2 мм і заклепки починають залишати подряпини на нажимном диску.

Причиною можуть стати осьове биття, ослаблення заклепок, тріщини, поломки, задираки на тілі фрикційного матеріалу.

Встановлюється випирає частиною маточини в напрямку фасонної кошика. При цьому центрирующий штифт повинен поєднатися з отвором маточини.

Штампована фігурна вилка вимикання зчеплення має поглиблення під кульову опору, двома кінцями впирається в муфту вичавного підшипника. Кінці вилки, періодично зношуючись, реставруються шляхом наварювання на них подушок до товщини заводського зразка.

READ  Де знаходиться реле бензонасоса uaz hunter

Вижимний підшипник герметичний, не обслуговується, без вимоги промивання. Переміщається по циліндричній частині втулки. Поява шуму, свисту в момент вичавлюючи свідчить про необхідність заміни підшипника.

Педальний вузол з’єднаний з головним циліндром, розташованим в моторному відсіку. Разом з штовхачем становить один вузол з поршнем головного вузла.

Головний, робочий гідравлічні механізми повідомляються за допомогою сталевої трубки і армованого рукава. Робочий циліндр за допомогою кронштейну, кріпиться на картері зчеплення.

З натисканням педалі, поршень головного створює тиск рідини, яке змушує штовхач і вилку переміщати муфту вичавного підшипника.

Гідропривід працює на гальмівної рідини марки ДОТ-4, запас якої міститься в бачку і має сполучення з головним за допомогою шланга. Прокачування гідравліки передбачає штуцер, розміщений на циліндрі (робочому).

Інструменти:

Попередження Перед як встановлювати зчеплення нанесіть мастило на всі рухомі з’єднання деталей, але не використовуйте надмірну кількість мастила, так як це може призвести до пробуксовки зчеплення. У процесі розбирання стане ясно, в чому причина.

При видаленні повітря важливо додавати тільки чисту рідину.

Якщо вона випадково потрапила на автомобіль, то її необхідно негайно змити водою, інакше вона пошкодити покриття; також допомогти налаштувати зчеплення може така операція: В результаті всього цього вдасться зняти кожух зчеплення.

як прокачати?

Перед регулюванням механізму потрібно прокачати гідропривід. Для цього знадобиться гальмівна рідина, ємність і гнучка трубка, внутрішній діаметр якої відповідає розміру штуцера і накидний ключ на 10.

Процес прокачування схожий на видалення повітря з гальмівної системи. Як і випадку з гальмами, робота виконується з помічником.

Одна людина має по команді натискати і відпускати педаль, а другий. відкривати і закривати штуцер.

алгоритм регулювання

 • Отже, перед початком процесу регулювання, слід вимкнути запалення. Процедура ця виключає випадкову спалах під поршнем і довільний запуск двигуна.
 • Перевівши важіль коробки в нейтральну позицію, між штовхачем і головним циліндром встановлюється зазор в рамках 0,1-0,5 мм.

Такий маленький зазор достатній для виключення диска (веденого) із зачеплення. Він регулюється обмежувачем ходу педалі.

Переведіть важіль в нейтральне положення.

 • Вільне відстань його не повинно перевищувати 3 мм. В іншому випадку слід послабити контргайку і обертанням болта зафіксувати величину ходу і затягнути контргайку.
 • Вільний рух штовхача робочого циліндра (4-5 мм) регулюється ослабленням гайки обмежувача.
 • Остання деталь, також розташована на штовхачі затягується контргайкой. До речі, для визначення величини ходу штовхача використовується спеціальний шаблон.
 • Таким чином, перед вижимом зчеплення, переміщення педалі буде в межах 25-35 мм. Роботи доцільно проводити в оглядовій ямі або під підйомником, якщо такий є.

  Заміна головного циліндра

  Новий головний циліндр зчеплення під капотом.

  • Відкачування з бачка гальмівної рідини гумовою грушею.
  • Відвернення трубки, зняття шланга зі штуцера і відвернення гайки кріплення і знімання циліндра.

  Установка нового виконується з дотриманням етапів в зворотній послідовності.

  Не пропустіть момент фіксації штовхача педалі з жолобником (виїмкою) на поршні циліндра, прокачування гідроприводу.

  Регулювання зчеплення на Niva Chevrolet

  Знання конструкційного пристрою механізму дає підставу приступити до самостійної процедурі регулювання.

  Процес вважається неминучим етапом ремонту в разі:

  • Перевищення нормативного ходу педалі, що призводить до неповного вимикання зчеплення. При цьому ведений диск в повному обсязі прилягає своєю площиною до маховика. Ситуація зводиться до інтенсивного зносу накладки.
  • Малий вільний хід стає причиною пробуксовування феррадо (накладки), тобто неповного притиснення диска. При цьому знижується крутний момент і падіння потужності двигуна.
  • Поява ривка, скрипу, шуму, удару в трансмісії при різкому включенні зчеплення, рушаючи з місця.

  Епізоди, так чи інакше, свідчать про неправильному регулюванні ходу педалі і вичавлюючи підшипника. А це призводить до зниження ресурсу веденого диска.

  Кабіна і органи управління комбайнів

  Комбайни «Niva» і «Колос» обладнані герметичними кабінами, в яких зосереджені всі органи управління і контролю за роботою агрегатів і робочих органів комбайна. Устаткування кабін обох комбайнів приблизно однакове.

  Кабіна і майданчик водія комбайна «Сибіряк» обладнані тими ж органами управління та контролю, тільки конструкція і розташування деяких з них інші; призначення одне і те ж.

  Призначення органів управління та іншого обладнання комбайнів

  Важіль 7. Передачі руху комбайна перемикають за схемою, показаної на малюнку 59.

  Важіль 3. Подача палива. Для збільшення подачі палива важіль переміщують назад, для зменшення. вперед.

  Важіль 10. Регулювання зазорів між барабаном і декою. При переміщенні важеля вперед зазори між бичами барабана і декою збільшуються.

  Важіль 9. Включення зчеплення двигуна. На комбайні «Niva» для включення зчеплення важіль переміщують вперед, на комбайні «Колос». назад.

  Важіль 11. Включення і відключення жатки. При забиванні робочих органів жниварки важіль збивають з фіксатора, і він миттєво переміщається вперед, відключаючи привід жатки. Для включення приводу жатки важіль потрібно відвести назад і зафіксувати.

  Рукоятки 20, 21, 22, 23, 24, 25 і 26. Підйом і опускання жатки, зміна частоти обертання мотовила або підбирача, підйом і опускання мотовила, безступінчата зміна швидкості комбайна, очищення сітки повітрозабірника радіатора, винос мотовила по горизонталі, включення вібратора бункера.

  Для збільшення частоти обертання мотовила і швидкості руху комбайна, виносу мотовила вперед, включення вібратора бункера відповідні рукоятки переміщують вперед.

  Для підйому жатки та мотовила, зменшення швидкості руху комбайна і частоти обертання мотовила, зменшення виносу мотовила рукоятки пересувають назад.

  READ  Как включить кондиционер в Niva Chevrolet. Система кондиционирования в Chevrolet Niva — прохлада и Comfort в салоне

  Очищають повітрозабірник, переміщаючи рукоятки 24 з нейтрального положення поперемінно в крайні переднє і заднє положення.

  Рукоятка 12. Зміна частоти обертання молотильного барабана. Обертанням рукоятки за годинниковою стрілкою зменшують, а зворотному напрямі. збільшують частоту обертання барабана.

  Рукоятка 1. Гальмо стоянки. Для загальмування комбайна на стоянці рукоятку відтягують вгору. Рукоятка фіксується автоматично. При цьому на щитку приладів загоряється червона лампочка. Для розгальмовування рукоятку потрібно повернути навколо своєї осі на кут 60-90 °, щоб звільнитися від фіксатора і перемістити її вниз до упору. При цьому лампочка повинна згаснути.

  Педаль 2. Зчеплення ходової частини. При натисканні на педаль рідина, витіснена з головного гідроциліндра, впливає на шток робочого циліндра, який через систему важелів вимикає зчеплення.

  Педалі 14 і 15. Гальмівні. Кожна педаль працює в блоці з окремим головним гальмівним гідроциліндром. При транспортуванні комбайна і роботі в полі, що не вимагає роздільного гальмування, педалі блокують засувкою.

  Педаль 13. Вивантаження соломи (копиці). Після заповнення копичник соломою короткочасним натисканням на цю педаль звільняють зачепи заднього клапана копичник. Надалі вивантаження копиці і закриття клапана здійснюються автоматично. Для вивантаження частково заповненого копичник або відкриття клапана порожнього копичник педаль притримують деякий час в натиснутому до упору положенні.

  На комбайні «Колос» важелі 8, 10 і рукоятка 12 розташовані з лівого боку.

  Порядок проведення регулювання

  Загальний вільний хід педалі повинен бути в межах 25-35 міліметрів. Щоб більш точно відрегулювати педаль зчеплення необхідно проводити роботу на оглядовій ямі або підйомнику.

  Регулювання зчеплення Chevrolet Niva

  В автомобілях Chevrolet Niva встановлюється сухе зчеплення. Воно приводиться в дію гідравлічним механізмом. При порушенні в роботі зчеплення потрібно провести його налаштування. Ось кілька ознак, при прояві яких необхідно термінова діагностика:

  • збільшений люфт педалі. Якщо при натисканні педаль перевищує свій хід по нормативу. це значить, що зчеплення вимикається не повністю. При цьому диск в повному обсязі стикається з маховиком. Невчасний ремонт може призвести до сильного зносу.
  • Занадто малий хід педалі. Такий дефект може привести до пробуксовки прокладки. При цьому потужність двигуна дуже сильно падає.
  • Поява ривків при рушанні. Так само можливе виникнення ударів в трансмісії.

  Поява всіх цих ознак свідчать про наявність проблем з регулюванням педалі. Якщо їх проігнорувати це може привести до заміни зчеплення і дорогого ремонту.

  Відмінність регулювання на Niva Chevrolet.

  Зчеплення в авто Chevrolet Niva посилене. Для цього використовувався потовщений метал більшого діаметра. Для притиснення використовуються демпферні пружини. Гідравлічний варіант зчеплення дозволяє компенсувати знос.

  Диски зчеплення балансуються в зібраному вигляді. Зазвичай їх називають кошиком. Розташовується такий компонент в корпусі з алюмінію. Коли проводитися регулювання зчеплення Chevrolet Niva необхідно встановити новий ведучий диск. Можливий дефект пружин, що притискують диск.

  Щоб не виробляти часту регулювання в пристрої передбачено наявність робочого циліндра. Цей компонент дозволяє виробляти автоматичну зміну зазору. При його виході з ладу вузол змінюється в зборі.

  Ведений диск перебувати між маховиком і диском фасонної чашки. На нього за допомогою заклепок нанесена спеціальна накладка. При зносі її товщина зменшується і заклепки можуть дряпати диск і викликати биття.

  При установці маточина повинна бути спрямована до кошика. При цьому важливо поєднати отвір маточини і головний штифт.

  Ведений диск з наклепаного фрикційної накладкою розташовується між маховим колесом і провідним диском фасонної чашки. Шлицевая втулка диска вільно сидить на первинному валу. Замінюється при зносі, якщо товщина накладки зменшується до 0,2 мм і заклепки починають залишати подряпини на нажимном диску. Причиною можуть стати осьове биття, ослаблення заклепок, тріщини, поломки, задираки на тілі фрикційного матеріалу.

  Встановлюється випирає частиною маточини в напрямку фасонної кошика. При цьому центрирующий штифт повинен поєднатися з отвором маточини.

  регулювання, зчеплення, niva

  Штампована фігурна вилка вимикання зчеплення має поглиблення під кульову опору, двома кінцями впирається в муфту вичавного підшипника. Кінці вилки, періодично зношуючись, реставруються шляхом наварювання на них подушок до товщини заводського зразка.

  Вижимний підшипник герметичний, не обслуговується, без вимоги промивання. Переміщається по циліндричній частині втулки. Поява шуму, свисту в момент вичавлюючи свідчить про необхідність заміни підшипника.

  Педальний вузол з’єднаний з головним циліндром, розташованим в моторному відсіку. Разом з штовхачем становить один вузол з поршнем головного вузла.

  Головний, робочий гідравлічні механізми повідомляються за допомогою сталевої трубки і армованого рукава. Робочий циліндр за допомогою кронштейну, кріпиться на картері зчеплення.

  З натисканням педалі, поршень головного створює тиск рідини, яке змушує штовхач і вилку переміщати муфту вичавного підшипника.

  Гідропривід працює на гальмівної рідини марки ДОТ-4, запас якої міститься в бачку і має сполучення з головним за допомогою шланга. Прокачування гідравліки передбачає штуцер, розміщений на циліндрі (робочому).

  Заміна головного циліндра

  • Відкачування з бачка гальмівної рідини гумовою грушею
  • Відвернення трубки, зняття шланга зі штуцера і відвернення гайки кріплення і знімання циліндра.
  • Установка нового виконується з дотриманням етапів в зворотній послідовності.

  Не пропустіть момент фіксації штовхача педалі з жолобником (виїмкою) на поршні циліндра, прокачування гідроприводу.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS