Table of Contents

Який привід у новій ВАЗ 2121?

Привід LADA 4 × 4 2121 Niva рестайлінг 2019, джип / suv 3 дв., 1 покоління

Ви запитували: Який провідний привід у ВАЗ 2121?

Що схема повного приводу Niva має на увазі, що він працює завжди. енергію обертання від двигуна через кардани і диференціали всі чотири колеса отримують постійно.

Який тип приводу у ВАЗ 2121?

Конструкція трансмісії у всіх моделей ВАЗ 2121, починаючи з ВАЗ 2121 і по ВАЗ 2131, має постійний повний привід на всі чотири колеса з міжосьовим диференціалом. Конструкція складається з коробки передач, роздавальної коробки, переднього і заднього карданних валів, переднього і заднього моста.

Як кріпиться передній міст на Niva?

Редуктор переднього моста ВАЗ 2121 кріпиться до кузова окремо від двигуна на спеціальних сталевих кронштейнах через еластичні втулки. Такий спосіб установки редуктора рекомендується для ліфтованія машин для зменшення кутів піввісь переднього моста.

Скільки мостів у ВАЗ 2121?

Глобально існує три (чотири) виду мостів. вузький, широкий і шнівомост, м-міст: Вузький 21-й міст. це балка заднього моста 2121 (2121-2401010). Довжина 1330 мм.

Чому автомобіль Niva так називається?

В інтерв’ю журналу «Итоги» творець «ВАЗ 2121» Петро Михайлович Прусов розповів, що автомобіль назвали в Honor дітей Прусова. Наталії та Ірини, і дітей першого головного конструктора ВАЗа В. С. Соловйова. Вадима і Андрія. Наказ про постановку автомобіля на конвеєр підписаний 31 липня 1975 року.

Як працює повний привід в Chevrolet Niva?

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату, через коробку швидкостей і проміжний вал, на двоступеневий редуктор роздавальної коробки.

Який постійний привід у ВАЗ 2121

Конструкція трансмісії у всіх моделей ВАЗ 2121, починаючи з ВАЗ 2121 і по ВАЗ 2131, має постійний повний привід на всі чотири колеса з міжосьовим диференціалом. Конструкція складається з коробки передач, роздавальної коробки, переднього і заднього карданних валів, переднього і заднього моста.

Крутний момент з двигуна через коробку передач передається на роздавальну коробку, яка перерозподіляє його в двох напрямках, до переднього і заднього моста. Далі, крутний момент від роздавальної коробки, за допомогою переднього і заднього карданів, передається на передній і задній редуктор. Крутний момент від переднього редуктора, через диференціал переднього редуктора і лівий і правий шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС) перерозподіляється на ліве і праве передні колеса автомобіля. Крутний момент від заднього редуктора через диференціал заднього редуктора і ліву і праву піввісь, перерозподіляється на ліве і праве задні колеса автомобіля. Оскільки привід крутного моменту відбувається на всі чотири колеса, то він називається повним. А оскільки конструкція постійно передає крутний момент на всі чотири колеса, то він називається постійним повним приводом або в міжнародному позначенні 4WD.

Які диференціали у ВАЗ 2121 блокуються?

На шляху при передачі крутного моменту від двигуна до коліс автомобіля у ВАЗ 2121 передбачені конструкцією три диференціала. Перший, міжосьовий диференціал, перерозподіляє крутний момент на передню і задню вісь автомобіля. Він у ВАЗ 2121 є блокується. Блокування міжосьового диференціала здійснюється малим руків’ям управління роздавальної коробкою. При блокуванні міжосьового диференціала загоряється сигнальна лампочка на панелі приладів.

Два інших диференціала є міжколесними і розташовані в передньому і задньому редукторах. Вони перерозподіляють крутний момент до лівого і правого коліс. Ці диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (т. Е. Не блокують).

Коли і для чого треба блокувати міжосьовий диференціал?

який, пост, привід, ваза, 2121

Міжосьовий диференціал треба блокувати долаючи складні ділянки доріг. До таких ділянок можна віднести: бездоріжжя, пісок, круті підйоми і спуски. При блокуванні міжосьового диференціала на обидві осі автомобіля починає передається однаковий крутний момент (ALER: Помилка! Див. Статтю Привід ВАЗ 2121). У зв’язку з цим усуваються ситуації пробуксовки передньої осі автомобіля по відношенню до задньої осі, що підвищує його прохідність.

Блокувати диференціал бажано до подолання перешкоди, а не після того, як автомобіль застряг. Це дозволяє уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Я заблокував міжосьовий диференціал, але все одно застряг. При цьому я помітив, що у мене обертаються тільки два колеса, одне спереду і одне ззаду. Як це може бути?

При блокуванні міжосьового диференціала передається однаковий крутний момент на передню і задню осі автомобіля (ALER: Помилка: однакова кутова швидкість, а не крутний момент. Див. Статтю Привід ВАЗ 2121). Тому, як мінімум по одному колесі буде обертатися на передній і задній осі. Якби міжосьовий диференціал був би не заблокований, то оберталося б тільки одне колесо на одній осі автомобіля.

Міжколісні диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (НЕ блокуємими), тому вони перерозподіляють крутний момент (ALER: перерозподіляється НЕ крутний момент, а обертальний рух. Див. Статтю Привід ВАЗ 2121) в сторону найменшого опору, т. е. на колесо, яке має менший опір з дорожнім покриттям. Тому при включеному міжосьовому диференціалі на передній і задній осі буксує по одному колесі.

У трансмісії ВАЗ 2121 три таких диференціала: в кожному мосту є свій (міжколісний), щоб колеса осі могли обертатися з різною швидкістю, а третій (міжосьовий). в роздавальної коробці. розподіляє тягове зусилля між мостами. Він дозволяє колесам осей обертатися з різною сумарною швидкістю: сума швидкостей коліс передньої осі може відрізнятися від суми швидкостей коліс задньої осі. При прямолінійному русі автомобіля без пробуксовки все диференціали ділять тягове зусилля точно навпіл, і тягові зусилля на всіх колесах рівні. Якщо ж зчеплення коліс з покриттям недостатнє, виникає пробуксовка, і через диференціали все рух, що створюється двигуном, піде на обертання буксує колеса, а тягове зусилля на інших зменшиться.

В цьому і є основна відмінність постійного повного приводу ВАЗ 2121 від приводу, наприклад, УАЗа і інших позашляховиків з повним приводом “part-time”, де немає міжосьового диференціала, і другий міст підключається жорстко. У автомобілів з повним приводом “part-time”, при підключенні, осі жорстко зв’язуються між собою і обертаються з однаковою швидкістю. Це створює деякі обмеження: повний привід можна використовувати тільки на покриттях, що допускають прослизання коліс (бруд, пісок, сніг, лід і т. П.), В решту часу на твердому дорожньому покритті такі позашляховики є моноприводних автомобілями. Що стосується більшості кросоверів з вискомуфтой, то фактично, вони мають той же повний привід, з тією відмінністю, що підключення відбувається автоматично. У цій схемі одна вісь підключена жорстко, а друга (передня або задня, частіше. задня) підключається при прослизанні першої через різноманітні види муфт.

Нормальне положення ручок раздатки: передня. вперед, задня. назад. Так повинні стояти ручки при русі по дорогах з нормальним покриттям.

Блокування (передня ручка. назад) рекомендується включати на дорогах із слизьким покриттям (лід, сніжний накат, рідка грязь). Машина при цьому поводиться стійкіше. Коли слизьку ділянку закінчився. блокування повинна бути негайно вимкнена.

Блокувати диференціал і включати знижену передачу бажано до подолання перешкоди, а не після того, як автомобіль застряг.

Автомобіль Niva став першим радянським позашляховиком, в пристрої якого використовувалася повноприводна трансмісія. Характерною особливістю автомобіля є механізм блокування міжосьового диференціала. Серед автомобілістів існує думка про те, що даний механізм служить для підключення переднього моста. Однак, передній привід Niva завжди знаходиться в підключеному стані. Розібратися, який привід у ВАЗ 2121, можна після вивчення конструкції даного вузла.

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату, через коробку швидкостей і проміжний вал, на двоступеневий редуктор роздавальної коробки. У корпусі «раздатки» встановлено міжосьовий диференціал. Він пов’язує передній і задній мости, дозволяючи їм обертатися на різних швидкостях, в залежності від дорожніх умов і напрямку руху.

Як функціонує повний привід на Niva при заблокованому диференціалі

При включеному повному приводі, обидва карданних вала фіксуються муфтою-блокатором. Це сприяє рівномірному передачі тягового зусилля на обидві осі автомобіля. За рахунок цього підвищується прохідність автомобіля, але погіршується керованість.

Порада: Не рекомендується використовувати режим блокування на дорогах з хорошим зчепленням, так як це призведе до прискореного зносу шин, збільшення навантаження на деталі і вузли трансмісії, а також підвищить споживання палива.

Управлениу рычагами раздаточной коробки нива

Пристрій приводу ВАЗ 2121

Ходова частина автомобіля виконана за принципом постійного повного приводу. крутний момент від силового агрегату передається на всі 4 колеса. Така схема покращує експлуатаційні якості авто при русі в умовах бездоріжжя, одночасно зменшуючи навантаження на деталі трансмісії.

Привід у ВАЗ 2121 Chevrolet складається з наступних вузлів:

 • Коробка швидкостей.
 • Роздавальна коробка.
 • Пара приводних і карданних валів.
 • Редуктори переднього і заднього мостів.

Роздавальна коробка призначена для розподілу обертального моменту між провідними мостами транспортного засобу. На авто встановлена ​​двухскоростная «раздатка», яка забезпечує:

 • стійкий хід машини при русі з малою швидкістю в режимі підвищених оборотів двигуна;
 • розподіл потужності між провідними мостами, в залежності від зчеплення з дорожнім покриттям.
READ  Як включити повний привід на UAZ Hunter

Диференціал. один з найважливіших елементів трансмісії. Його основне призначення полягає в розподілі тягового зусилля, а при необхідності, забезпечення обертання двох споживачів з різною кутовою швидкістю. У трансмісії приводу Chevrolet Niva встановлено три диференціала:

 • По одному на кожен міст (міжколісні). дають можливість коліс однієї осі обертатися з різною швидкістю.
 • Третій (міжосьового дії). передає потужність від силового агрегату до обох мостах автомобіля. Також він дозволяє валів працювати на різних кутових швидкостях, в залежності від умов експлуатації, що значно поліпшує керованість.

Пара карданних валів (шрусовой або хрестової конструкції) забезпечують зв’язок роздавальної коробки з редукторами ведучих мостів. Обидва вала автомобіля мають однаковий пристрій. вони взаємозамінні.

який, пост, привід, ваза, 2121

Передній і задній мости передають зусилля від роздавальної коробки на провідні колеса за допомогою зовнішніх і внутрішніх шарнірів кутових швидкостей.

Як включити повний привід

Оскільки привід на Niva є постійно повним, то під питанням, як включити повний привід на Niva Chevrolet, мається на увазі, як включити блокування міжосьового диференціала.

Використовувати блокування потрібно в наступних випадках:

 • при русі на важкопрохідних ділянках місцевості, де є небезпека пробуксовки коліс;
 • коли відчувається недолік тяги двигуна;
 • при русі по дорозі, покритій снігом або льодом.

Важливо: Блокування марна при діагональному вивішуванні автомобіля, коли по одному колесі на різних осях починаються буксування. Це пов’язано з конструктивною особливістю трансмісії. У такому випадку потрібно діяти по ситуації. підкопувати або підсипати під вивішені колеса.

Основною складовою механізму блокування мостів є роздавальна коробка. Управління роздавальної коробкою здійснюється одним Шестипозиційний важелем. Поздовжній хід забезпечує підвищений і знижений ряди передач. Поперечний. відповідає за блокування міжосьового диференціала. При положенні важеля в режимі блокування на панелі приладів загоряється піктограма жовтого кольору. У конструкції раздатки відсутні синхронізатори, тому, при спробі включити діапазон швидкостей або блокування, шестерні встають зуб на зуб. Для перемикання потрібно просто подати автомобіль вперед або назад і тоді все переключиться.

Трансмісія Niva як правильно експлуатувати: принцип роботи

Автомобіль ВАЗ 2121, інакше кажучи, «Niva». надійшов у серійне виробництво в 70-х роках минулого століття. Такий автомобіль відноситься до класу легкових машин підвищеної прохідності. В історії вітчизняного автопрому «Niva» стала першою машиною, в конструкції якої застосовувався повний привід. Розглянемо докладніше пристрій трансмісії. Зробити це слід для того, щоб зрозуміти, чому з урахуванням майже 40-річної історії трансмісія Niva відрізняється від безлічі інших аналогічних машин, оснащених повним приводом і можливістю перемикання класичним способом або за допомогою віськомуфти.

Трансмісія в ряду сімейства «ВАЗ 2121» (2121, 2131) сконструйована таким чином, що повний привід подається на 4 колеса. Також характерним виступає наявність міжосьового диференціала. Трансмісія включає в себе КП, роздатковий механізм, пару карданних валів, а також обидва мости. Характерною відмінністю моделі 2131 є подовжений кузов. В іншому переважні схожості з першою моделлю простежуються у всьому. Від мотора відбувається передача крутного моменту через коробки передач на «раздатку», а вона, в свою чергу, передає момент до мостів.

Далі через карданні вали він йде до редукторів. Передній редуктор через диференціал і шарніри рівних кутових швидкостей передає момент на колеса. Аналогічно для задніх, так само виступають провідними, коліс. Саме тому, що крутний момент розподіляються на 4 колеса одночасно, привід отримав назву повного. Позначенням є наступне. 4WD. Ще один вітчизняний автомобіль, влаштований за схожим принципом з «Нивою». UAZ.

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату, через коробку швидкостей і проміжний вал, на двоступеневий редуктор роздавальної коробки. У корпусі «раздатки» встановлено міжосьовий диференціал. Він пов’язує передній і задній мости, дозволяючи їм обертатися на різних швидкостях, в залежності від дорожніх умов і напрямку руху.

Який привід у ВАЗ 2121?

Конструкція трансмісії у всіх моделей ВАЗ 2121, починаючи з ВАЗ 2121 і по ВАЗ 2131, має постійний повний привід на всі чотири колеса з міжосьовим диференціалом. Конструкція складається з коробки передач, роздавальної коробки, переднього і заднього карданних валів, переднього і заднього моста.

Крутний момент з двигуна через коробку передач передається на роздавальну коробку, яка перерозподіляє його в двох напрямках, до переднього і заднього моста. Далі, крутний момент від роздавальної коробки, за допомогою переднього і заднього карданів, передається на передній і задній редуктор. Крутний момент від переднього редуктора, через диференціал переднього редуктора і лівий і правий шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС) перерозподіляється на ліве і праве передні колеса автомобіля. Крутний момент від заднього редуктора через диференціал заднього редуктора і ліву і праву піввісь, перерозподіляється на ліве і праве задні колеса автомобіля. Оскільки привід крутного моменту відбувається на всі чотири колеса, то він називається повним. А оскільки конструкція постійно передає крутний момент на всі чотири колеса, то він називається постійним повним приводом або в міжнародному позначенні 4WD.

Які диференціали у ВАЗ 2121 блокуються?

На шляху при передачі крутного моменту від двигуна до коліс автомобіля у ВАЗ 2121 передбачені конструкцією три диференціала. Перший, міжосьовий диференціал, перерозподіляє крутний момент на передню і задню вісь автомобіля. Він у ВАЗ 2121 є блокується. Блокування міжосьового диференціала здійснюється малим руків’ям управління роздавальної коробкою. При блокуванні міжосьового диференціала загоряється сигнальна лампочка на панелі приладів.

Два інших диференціала є міжколесними і розташовані в передньому і задньому редукторах. Вони перерозподіляють крутний момент до лівого і правого коліс. Ці диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (т. Е. Не блокують).

Коли і для чого треба блокувати міжосьовий диференціал?

Міжосьовий диференціал треба блокувати долаючи складні ділянки доріг. До таких ділянок можна віднести: бездоріжжя, пісок, круті підйоми і спуски. При блокуванні міжосьового диференціала на обидві осі автомобіля починає передається однаковий крутний момент (ALER: Помилка! Див. Статтю Привід ВАЗ 2121). У зв’язку з цим усуваються ситуації пробуксовки передньої осі автомобіля по відношенню до задньої осі, що підвищує його прохідність.

Блокувати диференціал бажано до подолання перешкоди, а не після того, як автомобіль застряг. Це дозволяє уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Я заблокував міжосьовий диференціал, але все одно застряг. При цьому я помітив, що у мене обертаються тільки два колеса, одне спереду і одне ззаду. Як це може бути?

При блокуванні міжосьового диференціала передається однаковий крутний момент на передню і задню осі автомобіля (ALER: Помилка: однакова кутова швидкість, а не крутний момент. Див. Статтю Привід ВАЗ 2121). Тому, як мінімум по одному колесі буде обертатися на передній і задній осі. Якби міжосьовий диференціал був би не заблокований, то оберталося б тільки одне колесо на одній осі автомобіля.

Міжколісні диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (НЕ блокуємими), тому вони перерозподіляють крутний момент (ALER: перерозподіляється НЕ крутний момент, а обертальний рух. Див. Статтю Привід ВАЗ 2121) в сторону найменшого опору, т. Е. На колесо, яке має менший опір з дорожнім покриттям. Тому при включеному міжосьовому диференціалі на передній і задній осі буксує по одному колесі.

який у ВАЗ 2121 постійний привід

Виповнилося 70 років від дня народження творця легендарної ВАЗ 2121 Петра Прусова 6 січня виповнилося 70 років від дня народження творця легендарної ВАЗ 2121 Петра Прусова. Про це нагадує АВТОВАЗ. Петро Прусов почав свою трудову діяльність на АВТОВАЗі в 1970 році. Вінцем кар’єри стала посада головного конструктора автозаводу з 1998 по 2003 роки. У всіх серійних моделях автоваза, як знятих з виробництва, так і випускаються понині, можна знайти частинку прусовского участі. Повнопривідний автомобіль, провідним конструктором якого став Петро Михайлович, зробив революцію в світовому автопромі, відкривши популярний клас кросоверів комфортабельних всюдиходів. Niva, або як її сьогодні називають, LADA 4х4, працювала на всіх 6 континентах Землі і стала єдиним російським автомобілем, який офіційно поставлявся до Японії. Брав Петро Прусов безпосередню участь і в розробці сімейства автомобілів класичної компоновки, передньопривідного сімейства LADA Samara, автомобілів особливо малого класу Ока, сімейств LADA 110, LADA Kalina.

Всюдихід ВАЗ-2123, який став згодом Chevrolet NIVA, також створений за участю Петра Прусова. А сьогодні на АВТОВАЗі стартувала розробка позашляховика третього покоління і досвід Петра Прусова вже був застосований в цій роботі. Петро Прусов брав участь і в створенні дрібносерійної техніки, концептуальних проектів. Він розробив компоновку плаваючого автомобіля спеціального призначення ВАЗ-2122, ііцііровал випуск довгобазова всюдиходів, пікапів і мінівенів на базі LADA 4х4. За участю Петра Прусова був створений ряд концептуальних моделей (Рапан, Рікша, Родстер, Ока-2, проект 2151). Колеги Петра Михайловича відзначають його неабиякий організаторський талант, вміння знаходити оригінальне рішення в складних ситуаціях. Невипадково керівництво заводу доручав йому найбільш складні завдання, досвіду вирішення яких ще не було. Наприклад, Петро Прусов організував в 70-80-і роки найсильнішу в СРСР команду з міжнародної сертифікації автомобільної продукції.

Це дозволило експортувати автомобілі LADA в значних обсягах по всьому світу П. М. Прусов нагороджений орденом Знак Пошани, медаллю За трудову доблесть і Золотою медаллю Петра Великого, медалями ВДНГ. Його ім’я занесено до Книги Пошани АВТОВАЗа. Доктор наук, Заслужений конструктор РФ. Визнанням заслуг Петра Прусова серед технічної та наукової громадськості стало обрання його президентом Асоціації автомобільних інженерів Росії в 2003-2008 роках і віце-президентом ААІ в інші роки існування цієї організації. Будь вазовский автомобіль відрізняється від. І не тільки вазовский, але будь-який інший. Справа в тому, що у ВАЗ 2121 постійний повний привід. Це зажадало введення в трансмісію (зв’язок між колесами і двигуном) роздавальної коробки. Через це відмінності існує велика плутанина і безліч питань. Ось відповіді на деякі з них. 1.

Що це таке? Це механічний пристрій, що розподіляє на два колеса тягове зусилля від двигуна і забезпечує їм можливість крутитися з різною швидкістю. Диференціал життєво необхідний автомобілю при повороті внутрішнє колесо проходить шлях менше, а зовнішнє більше. Якби не було диференціала, то був би сильний знос гуми або при повороті одне колесо буксувало б, обертаючись швидше, інше б гальмувало, обертаючись повільніше. Все це провокувало б занос. А навантаження в осі були б дуже високі. У трансмісії приводу ВАЗ 2121 таких диференціалів три, по одному в кожному мосту. щоб у коліс була різна швидкістю обертання і ще один, розташований в раздатке, для розподілу тягового зусилля між мостами. Цей диференціал дозволяє колесам різних осей рухатися з різною швидкістю. При звичайному прямолінійній русі без пробуксовок тягове зусилля все диференціали ділять навпіл, і на всі колеса надходить однаковий крутний момент.

READ  Подвійний вихлоп на Priora своїми руками

При пробуксовці колеса через диференціал весь крутний момент піде на колесо, що буксує, а тягове зусилля інших коліс зменшиться. 2. Одне з основних помилок щодо приводу ВАЗ 2121, це міф про можливість підключення переднього приводу за допомогою передньої ручки раздатки. Справа в тому, що у ВАЗ 2121 передок завжди включений, це автомобіль з відключається повним приводом. А згадана ручка змінює роботу диференціала раздатки. При положенні ручки вперед диференціал працює, при положенні назад заблокований. Навіщо це треба? При відключеною блокування тягове зусилля між осями розподіляється порівну, якщо ж міжосьовий диференціал заблокований, то розподіляється тягове зусилля зовсім по-іншому. В цьому випадку тягове зусилля передається в сторону більшого опору. Якщо, наприклад, буксує заднє колесо, то весь момент йде на колесо, що буксує. Але якщо включити міжосьове блокування, то крутний момент почне надходити на передній міст, і Niva зможе подолати перешкоду.

Якщо при цьому забуксує і переднє колесо, то тоді Niva точно виїхати не зможе. Правда, якщо поставити блокування міжколісного диференціала, а є і такі автоматичні блокуються диференціали, то Niva зможе виїхати і на одному колесі. 3. Ще одна помилка, пов’язана з приводом ВАЗ 2121: при перемиканні задньої ручки (великий) ми збільшуємо потужність двигуна. Це не так. Цією ручкою можна міняти для трансмісії передавальне число між колесами і двигуном і міняти тягове зусилля на колесах. В раздатке, крім диференціала, розташований понижуючий редуктор, який представляє собою як би двоступеневу коробку передач. Роботою цього редуктора і управляє ця ручка швидкість руху при цьому значно знижується. Тому перед бездоріжжям найкраще включити знижену передачу, що підвищить тягове зусилля. Вмикати і вимикати її найкраще на автомобілі, що стоїть.

Page 2

Шеви Niva. робоча машина, що виконує свої функції на всі 100%, що в місті, що за містом і зовсім поза дорогами.

Зима з усіма своїми принадами особливо змушує пишається Шеви Нивою, як справжнім позашляховиком. Адже не так багато машин мають ПОСТІЙНИЙ ПОВНИЙ ПРИВІД, а у ВАЗ 2121 він дійсно постійний.

Хоча існує думка, що привід у неї тільки на одне колесо. на заднє праве! 😉 Не вірите? А ви поддомкратьте (слово не з лексикону блондинок;)), щоб вивісити це колесо і включіть передачу на заведеній машині. Крутиться буде тільки вивішене колесо! Ну вообщем-то радійте, що ні запасне;))))

Так до речі, якщо дозволите міжосьове блокування, то з домкрата вдасться зіскочити, так що Шніва, однозначно, крутий позашляховик! %)

Блокування встромили? З домкрата з’їхали? Вирубувати блокування! Чи не вирубується? Важіль раздатки не хоче висмикувати вправо? А нафіга встромляли? Так і їздите тепер;) Це нічого, що гума по місту швидко зжере, зате привід не на одне колесо, а значить не застрягну! %) Облиште, підкажу заднім ходом з поверненим кермом по дузі катання машинку повільно близько 5 км / год. тут-то важіль і витягніть вправо! Це ж механіка, а не якісь електронновязкостние муфти Халдексшмалдекс!

Ще у Шніви є знижена передача. це важіль раздатки вперед якщо пересунути. та не бійтеся! З поніжайкі він легко назад перемикається;). Поніжайка. вона спеціально для того, щоб на повному газу закопуватися в сніг або в пісок, а потім вибиратися з нього, щоб показати, що це не просто універсал зі збільшеним дорожнім просвітом, а позашляховик, який сам закопується, а потім вибирається з окопу!

Домашнє завдання: назвіть 5 серійно випускаються машин з постійним повним приводом.

блокування диференціалів

Іноді можна зустріти оману на тему того, навіщо потрібна маленька ручка поруч з важелем перемикання на «Niva». Деякі автовласники вважають, що вона потрібна для підключення переднього приводу. Однак передній привід у даного автомобіля підключений постійно. Як і задній. У автомобілів сімейства «Niva» повний привід є постійним. Ручка ж насправді служить для перемикання режимів роботи диференціала роздаткового механізму.

У положенні «вперед» робота диференціала протікає в звичайному режимі, якщо ж рушити її назад, диференціал блокується, і зусилля від мотора надходять на диференціали мостів, що робить привід більш жорстким. Варто відзначити, що існують також спеціальні типи блокувань для передніх і задніх мостів.

У теорії при їх застосуванні в умовах, коли машина застрягла, вона зможе подолати перешкоду при наявності достатнього зчеплення з покриттям хоча б одного колеса. Блокування диференціала в такому випадку краще проводити перед подоланням перешкоди, але ніколи не можна робити після попадання в важку для подолання область. Таке застосування блокування дозволить уникнути зносу і пошкоджень трансмісії.

Поради власникам

Для того, щоб водіння вашого автомобіля стало комфортним, ознайомтеся з деякими важливими моментами:

КАКОЙ ПРИВОД У НИВЫ ? Передний или задний. Тайна рычажка ↹ эксперимент

 • Звичайне, стандартне розташування передньої і задньої ручки. вперед і назад відповідно. Рух при такому режимі можна і потрібно здійснювати на ділянках, що характеризується рівним і гладким покриттям.
 • Блокувати диференціал шляхом перемикання передньої ручки в заднє положення найкраще на дорогах, що характеризуються підвищеною слизькістю. Такий захід надасть «Niva» стійкості. Варто розуміти, що після подолання проблемної ділянки ручку потрібно повернути в початкове положення.
 • Як було зазначено раніше, передача на пониження повинна активуватися перед імовірним перешкодою, але не в той час, коли машина вже застрягла.
 • Варто розуміти, що включення блокування на нерухомому автомобілі іноді неможливо, навіть якщо вичавити зчеплення. Це може бути викликано тим, що зубці муфти вперлися в зубці шестерінки. В такому випадку можна пробувати активувати блокування, почавши повільний рух і виконуючи некрутий поворот. Якщо ж проблеми виникають з виключенням блокування, то рекомендується виконати ту ж процедуру при вичавленому зчепленні і невеликому погойдуванні керма.

Як функціонує повний привід на Niva при заблокованому диференціалі

При включеному повному приводі, обидва карданних вала фіксуються муфтою-блокатором. Це сприяє рівномірному передачі тягового зусилля на обидві осі автомобіля. За рахунок цього підвищується прохідність автомобіля, але погіршується керованість.

Порада: Не рекомендується використовувати режим блокування на дорогах з хорошим зчепленням, так як це призведе до прискореного зносу шин, збільшення навантаження на деталі і вузли трансмісії, а також підвищить споживання палива.

Пристрій приводу ВАЗ 2121

Ходова частина автомобіля виконана за принципом постійного повного приводу. крутний момент від силового агрегату передається на всі 4 колеса. Така схема покращує експлуатаційні якості авто при русі в умовах бездоріжжя, одночасно зменшуючи навантаження на деталі трансмісії.

Привід у ВАЗ 2121 Chevrolet складається з наступних вузлів:

 • Коробка швидкостей.
 • Роздавальна коробка.
 • Пара приводних і карданних валів.
 • Редуктори переднього і заднього мостів.

Роздавальна коробка призначена для розподілу обертального моменту між провідними мостами транспортного засобу. На авто встановлена ​​двухскоростная «раздатка», яка забезпечує:

 • стійкий хід машини при русі з малою швидкістю в режимі підвищених оборотів двигуна;
 • розподіл потужності між провідними мостами, в залежності від зчеплення з дорожнім покриттям.

Диференціал. один з найважливіших елементів трансмісії. Його основне призначення полягає в розподілі тягового зусилля, а при необхідності, забезпечення обертання двох споживачів з різною кутовою швидкістю. У трансмісії приводу Chevrolet Niva встановлено три диференціала:

 • По одному на кожен міст (міжколісні). дають можливість коліс однієї осі обертатися з різною швидкістю.
 • Третій (міжосьового дії). передає потужність від силового агрегату до обох мостах автомобіля. Також він дозволяє валів працювати на різних кутових швидкостях, в залежності від умов експлуатації, що значно поліпшує керованість.

Пара карданних валів (шрусовой або хрестової конструкції) забезпечують зв’язок роздавальної коробки з редукторами ведучих мостів. Обидва вала автомобіля мають однаковий пристрій. вони взаємозамінні.

Передній і задній мости передають зусилля від роздавальної коробки на провідні колеса за допомогою зовнішніх і внутрішніх шарнірів кутових швидкостей.

Постійний повний привід «Niva». Як влаштований і правила використання

Автомобіль Niva став першим радянським позашляховиком, в пристрої якого використовувалася повноприводна трансмісія. Характерною особливістю автомобіля є механізм блокування міжосьового диференціала. Серед автомобілістів існує думка про те, що даний механізм служить для підключення переднього моста. Однак, передній привід Niva завжди знаходиться в підключеному стані. Розібратися, який привід у ВАЗ 2121, можна після вивчення конструкції даного вузла.

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату, через коробку швидкостей і проміжний вал, на двоступеневий редуктор роздавальної коробки. У корпусі «раздатки» встановлено міжосьовий диференціал. Він пов’язує передній і задній мости, дозволяючи їм обертатися на різних швидкостях, в залежності від дорожніх умов і напрямку руху.

Як включити повний привід

Оскільки привід на Niva є постійно повним, то під питанням, як включити повний привід на Niva Chevrolet, мається на увазі, як включити блокування міжосьового диференціала.

Використовувати блокування потрібно в наступних випадках:

 • при русі на важкопрохідних ділянках місцевості, де є небезпека пробуксовки коліс;
 • коли відчувається недолік тяги двигуна;
 • при русі по дорозі, покритій снігом або льодом.

Важливо: Блокування марна при діагональному вивішуванні автомобіля, коли по одному колесі на різних осях починаються буксування. Це пов’язано з конструктивною особливістю трансмісії. У такому випадку потрібно діяти по ситуації. підкопувати або підсипати під вивішені колеса.

Основною складовою механізму блокування мостів є роздавальна коробка. Управління роздавальної коробкою здійснюється одним Шестипозиційний важелем. Поздовжній хід забезпечує підвищений і знижений ряди передач. Поперечний. відповідає за блокування міжосьового диференціала. При положенні важеля в режимі блокування на панелі приладів загоряється піктограма жовтого кольору. У конструкції раздатки відсутні синхронізатори, тому, при спробі включити діапазон швидкостей або блокування, шестерні встають зуб на зуб. Для перемикання потрібно просто подати автомобіль вперед або назад і тоді все переключиться.

На якому приводі їздить Niva Chevrolet?

Автомобіль Chevrolet Niva комплектується наступними типами приводу: Повний (4WD). Розберемося, який тип приводу краще для автомобіля. Існує тільки три типи приводу. Передній привід (FF). коли крутний момент від двигуна передається тільки переднім колесам.

Частий питання: Який постійний привід на Chevrolet Niva?

Повний привід: Момент, що крутить розподіляється на обидві осі постійно (постійний повний привід) або з можливістю включення / вимикання однієї з осей (як правило, передній).

Як включити блокування на Chevrolet Niva?

Загалом, раздатка перемикає на знижену передачу, а також і на блокування, причому можна і навіть потрібно робити це одночасно. На шевіков зручно. робиться це одним важелем. Включити поніжайку. право вгору. Додати блокування. потягнути важіль вліво до кінця.

READ  Який дизельний двигун можна поставити на Niva

Як працює повний привід на Chevrolet Niva?

Як працює повний привід на Lada 4 × 4 і Chevrolet Niva

У звичайних дорожніх умовах автомобіль пересувається з розблокованим диференціалом. Передній важіль відповідає за включення блокування диференціала. Пересуваючи задню ручку вперед-назад, можна включити знижену або підвищену передачу.

Для чого потрібен міжосьовий диференціал на Niva?

Він дозволяє колесам осей обертатися з різною сумарною швидкістю: сума швидкостей коліс передньої осі може відрізнятися від суми швидкостей коліс задньої осі. При прямолінійному русі автомобіля без пробуксовки все диференціали ділять тягове зусилля точно навпіл, і тягові зусилля на всіх колесах рівні.

Чи можна їздити без переднього кардана на Niva Chevrolet?

З приводу їзди без переднього кардана. Абсолютно нічого не трапиться. Трансмісії буде навіть навпаки.

Як працюють мости на Niva Chevrolet?

Передній і задній мости передають зусилля від роздавальної коробки на провідні колеса за допомогою зовнішніх і внутрішніх шарнірів кутових швидкостей. У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. У корпусі «раздатки» встановлено міжосьовий диференціал.

Пристрій приводу ВАЗ 2121

Ходова частина автомобіля виконана за принципом постійного повного приводу. крутний момент від силового агрегату передається на всі 4 колеса. Така схема покращує експлуатаційні якості авто при русі в умовах бездоріжжя, одночасно зменшуючи навантаження на деталі трансмісії.

Привід у ВАЗ 2121 Chevrolet складається з наступних вузлів:

 • Коробка швидкостей.
 • Роздавальна коробка.
 • Пара приводних і карданних валів.
 • Редуктори переднього і заднього мостів.

Роздавальна коробка призначена для розподілу обертального моменту між провідними мостами транспортного засобу. На авто встановлена ​​двухскоростная «раздатка», яка забезпечує:

 • стійкий хід машини при русі з малою швидкістю в режимі підвищених оборотів двигуна;
 • розподіл потужності між провідними мостами, в залежності від зчеплення з дорожнім покриттям.

Диференціал. один з найважливіших елементів трансмісії. Його основне призначення полягає в розподілі тягового зусилля, а при необхідності, забезпечення обертання двох споживачів з різною кутовою швидкістю. У трансмісії приводу Chevrolet Niva встановлено три диференціала:

 • По одному на кожен міст (міжколісні). дають можливість коліс однієї осі обертатися з різною швидкістю.
 • Третій (міжосьового дії). передає потужність від силового агрегату до обох мостах автомобіля. Також він дозволяє валів працювати на різних кутових швидкостях, в залежності від умов експлуатації, що значно поліпшує керованість.

Пара карданних валів (шрусовой або хрестової конструкції) забезпечують зв’язок роздавальної коробки з редукторами ведучих мостів. Обидва вала автомобіля мають однаковий пристрій. вони взаємозамінні.

Передній і задній мости передають зусилля від роздавальної коробки на провідні колеса за допомогою зовнішніх і внутрішніх шарнірів кутових швидкостей.

Шеви Niva який привід

Шеви Niva. робоча машина, що виконує свої функції на всі 100%, що в місті, що за містом і зовсім поза дорогами.

Зима з усіма своїми принадами особливо змушує пишається Шеви Нивою, як справжнім позашляховиком. Адже не так багато машин мають ПОСТІЙНИЙ ПОВНИЙ ПРИВІД, а у ВАЗ 2121 він дійсно постійний.

Хоча існує думка, що привід у неї тільки на одне колесо. на заднє праве! Не вірите? А ви поддомкратьте (слово не з лексикону блондинок), щоб вивісити це колесо і включіть передачу на заведеній машині. Крутиться буде тільки вивішене колесо! Ну вообщем-то радійте, що ні запасне;))))

Так до речі, якщо дозволите міжосьове блокування, то з домкрата вдасться зіскочити, так що Шніва, однозначно, крутий позашляховик! %)

Блокування встромили? З домкрата з’їхали? Вирубувати блокування! Чи не вирубується? Важіль раздатки не хоче висмикувати вправо? А нафіга встромляли? Так і їздите тепер Це нічого, що гума по місту швидко зжере, зате привід не на одне колесо, а значить не застрягну! %) Облиште, підкажу заднім ходом з поверненим кермом по дузі катання машинку повільно близько 5 км / год. тут-то важіль і витягніть вправо! Це ж механіка, а не якісь електронновязкостние муфти Халдексшмалдекс!

який, пост, привід, ваза, 2121

Ще у Шніви є знижена передача. це важіль раздатки вперед якщо пересунути. та не бійтеся! З поніжайкі він легко назад перемикається;). Поніжайка. вона спеціально для того, щоб на повному газу закопуватися в сніг або в пісок, а потім вибиратися з нього, щоб показати, що це не просто універсал зі збільшеним дорожнім просвітом, а позашляховик, який сам закопується, а потім вибирається з окопу!

Домашнє завдання: назвіть 5 серійно випускаються машин з постійним повним приводом.

Конструкція трансмісії у всіх моделей ВАЗ 2121, починаючи з ВАЗ 2121 і по ВАЗ 2131, має постійний повний привід на всі чотири колеса з міжосьовим диференціалом. Конструкція складається з коробки передач, роздавальної коробки, переднього і заднього карданних валів, переднього і заднього моста.

Крутний момент з двигуна через коробку передач передається на роздавальну коробку, яка перерозподіляє його в двох напрямках, до переднього і заднього моста. Далі, крутний момент від роздавальної коробки, за допомогою переднього і заднього карданів, передається на передній і задній редуктор. Крутний момент від переднього редуктора, через диференціал переднього редуктора і лівий і правий шарнір рівних кутових швидкостей (ШРУС) перерозподіляється на ліве і праве передні колеса автомобіля. Крутний момент від заднього редуктора через диференціал заднього редуктора і ліву і праву піввісь, перерозподіляється на ліве і праве задні колеса автомобіля. Оскільки привід крутного моменту відбувається на всі чотири колеса, то він називається повним. А оскільки конструкція постійно передає крутний момент на всі чотири колеса, то він називається постійним повним приводом або в міжнародному позначенні 4WD.

Які диференціали у ВАЗ 2121 блокуються?

На шляху при передачі крутного моменту від двигуна до коліс автомобіля у ВАЗ 2121 передбачені конструкцією три диференціала. Перший, міжосьовий диференціал, перерозподіляє крутний момент на передню і задню вісь автомобіля. Він у ВАЗ 2121 є блокується. Блокування міжосьового диференціала здійснюється малим руків’ям управління роздавальної коробкою. При блокуванні міжосьового диференціала загоряється сигнальна лампочка на панелі приладів.

Два інших диференціала є міжколесними і розташовані в передньому і задньому редукторах. Вони перерозподіляють крутний момент до лівого і правого коліс. Ці диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (т. Е. Не блокують).

Коли і для чого треба блокувати міжосьовий диференціал?

Міжосьовий диференціал треба блокувати долаючи складні ділянки доріг. До таких ділянок можна віднести: бездоріжжя, пісок, круті підйоми і спуски. При блокуванні міжосьового диференціала на обидві осі автомобіля починає передається однаковий крутний момент (ALER: Помилка! Див. Статтю Привід ВАЗ 2121). У зв’язку з цим усуваються ситуації пробуксовки передньої осі автомобіля по відношенню до задньої осі, що підвищує його прохідність.

Блокувати диференціал бажано до подолання перешкоди, а не після того, як автомобіль застряг. Це дозволяє уникнути багатьох неприємних ситуацій.

Я заблокував міжосьовий диференціал, але все одно застряг. При цьому я помітив, що у мене обертаються тільки два колеса, одне спереду і одне ззаду. Як це може бути?

При блокуванні міжосьового диференціала передається однаковий крутний момент на передню і задню осі автомобіля (ALER: Помилка: однакова кутова швидкість, а не крутний момент. Див. Статтю Привід ВАЗ 2121). Тому, як мінімум по одному колесі буде обертатися на передній і задній осі. Якби міжосьовий диференціал був би не заблокований, то оберталося б тільки одне колесо на одній осі автомобіля.

Міжколісні диференціали у ВАЗ 2121 є вільними (НЕ блокуємими), тому вони перерозподіляють крутний момент (ALER: перерозподіляється НЕ крутний момент, а обертальний рух. Див. Статтю Привід ВАЗ 2121) в сторону найменшого опору, т. е. на колесо, яке має менший опір з дорожнім покриттям. Тому при включеному міжосьовому диференціалі на передній і задній осі буксує по одному колесі.

Автомобіль Niva став першим радянським позашляховиком, в пристрої якого використовувалася повноприводна трансмісія. Характерною особливістю автомобіля є механізм блокування міжосьового диференціала. Серед автомобілістів існує думка про те, що даний механізм служить для підключення переднього моста. Однак, передній привід Niva завжди знаходиться в підключеному стані. Розібратися, який привід у ВАЗ 2121, можна після вивчення конструкції даного вузла.

Як функціонує повний привід на Niva при заблокованому диференціалі

При включеному повному приводі, обидва карданних вала фіксуються муфтою-блокатором. Це сприяє рівномірному передачі тягового зусилля на обидві осі автомобіля. За рахунок цього підвищується прохідність автомобіля, але погіршується керованість.

Порада: Не рекомендується використовувати режим блокування на дорогах з хорошим зчепленням, так як це призведе до прискореного зносу шин, збільшення навантаження на деталі і вузли трансмісії, а також підвищить споживання палива.

Принцип роботи повного приводу на Niva Chevrolet

У звичайному режимі Niva Chevrolet працює на підвищеній передачі з розблокованим диференціалом. Крутний момент передається від силового агрегату, через коробку швидкостей і проміжний вал, на двоступеневий редуктор роздавальної коробки. У корпусі «раздатки» встановлено міжосьовий диференціал. Він пов’язує передній і задній мости, дозволяючи їм обертатися на різних швидкостях, в залежності від дорожніх умов і напрямку руху.

Як включити повний привід

Оскільки привід на Niva є постійно повним, то під питанням, як включити повний привід на Niva Chevrolet, мається на увазі, як включити блокування міжосьового диференціала.

Використовувати блокування потрібно в наступних випадках:

 • при русі на важкопрохідних ділянках місцевості, де є небезпека пробуксовки коліс;
 • коли відчувається недолік тяги двигуна;
 • при русі по дорозі, покритій снігом або льодом.

Важливо: Блокування марна при діагональному вивішуванні автомобіля, коли по одному колесі на різних осях починаються буксування. Це пов’язано з конструктивною особливістю трансмісії. У такому випадку потрібно діяти по ситуації. підкопувати або підсипати під вивішені колеса.

Основною складовою механізму блокування мостів є роздавальна коробка. Управління роздавальної коробкою здійснюється одним Шестипозиційний важелем. Поздовжній хід забезпечує підвищений і знижений ряди передач. Поперечний. відповідає за блокування міжосьового диференціала. При положенні важеля в режимі блокування на панелі приладів загоряється піктограма жовтого кольору. У конструкції раздатки відсутні синхронізатори, тому, при спробі включити діапазон швидкостей або блокування, шестерні встають зуб на зуб. Для перемикання потрібно просто подати автомобіль вперед або назад і тоді все переключиться.