Запуск автомобіля з розрядженим акумулятором зовнішній акумулятор

Контроль роботи двигуна

У загальному випадку Starline A92 Dialog сan отримує інформацію про стан двигуна з CAN шини автомобіля і додаткових підключень не потрібно. В налаштуваннях параметрів запуску двигуна встановлено варіант контролю «по генератору». це відповідає настроюванням CAN інтерфейсу, і змінювати це налаштування не слід.

Увага: не на всіх автомобілях в CAN шині присутній інформація про стан двигуна. Детальніше про кожен конкретний автомобілі можна подивитися в програмі «Integrator».

Якщо CAN шина не несе інформації про стан двигуна, то необхідно використовувати класичну схему підключення, описану нижче. При цьому необхідно програмно вимкнути відповідну функцію CAN інтерфейсу.

Класичне підключення входу контролю роботи двигуна.

18-контактний роз’єм «Х3» центрального блоку

Сіро-чорний провід. універсальний вхід контролю роботи двигуна. Вхідний опір входу не менше 200 кОм. Контроль може здійснюватися за сигналом таходатчіка або генератора.

 • При контролі роботи двигуна по сигналу таходатчіка сіро-чорний провід підключається до дроту, на якому присутній імпульсний сигнал змінюється частоти в залежності від оборотів роботи двигуна.
 • При контролі роботи двигуна по сигналу генератора сіро-чорний провід підключається до виходу генератора, який з’єднаний з лампою «заряд акумулятора» на приладовій панелі. Полярність сигналу генератора програмується (функція 9, таблиці). Успішний запуск двигуна буде контролюватися зі зміни напруги на виході генератора після успішного запуску двигуна.
 • При контролі роботи двигуна за напругою бортової мережі сіро-чорний провід не підключається і його необхідно ізолювати. Підтвердження запуску відбудеться автоматично після початку роботи двигуна.

Увага! Для правильної роботи стартера без перекручування потрібно підібрати необхідну тривалість, вибравши одне із значень програмованої функції 7, таблиці

Загальні рекомендації по вибору контролю роботи двигуна

Для безпечної експлуатації автомобіля та безпечного користування функцією дистанційного запуску необхідно щоб автосигналізація правильно визначала. запущений двигун або зупинений.

Визначення роботи двигуна за сигналами тахометра.

Ланцюг, до якої буде підключатися сіро-чорний дріт, повинна містити імпульси, пропорційні швидкості обертання двигуна. Як такого ланцюга найкраще використовувати сигнал тахометра, присутній на одному з контактів роз’єму діагностики, або на приладовій панелі. Цей сигнал зазвичай має амплітуду 12В.

Типова форма сигналу тахометра приведена нижче на малюнку (ліворуч). Визначення моменту припинення прокручування стартера сигналізація визначає по різкого зростання частоти сигналу в момент початку роботи двигуна. Підключення сіро-чорного дроту до такого ланцюга гарантує правильне відключення стартера.

сигнал тахометра сигнал форсунок

Як сигнал, пропорційного швидкості обертання двигуна також може бути взятий сигнал від ланцюга управління форсунками. У більшості випадків він дозволяє надійно визначати стан працюючого двигуна.

Визначення роботи двигуна по сигналу генератора.

Ланцюг, до якої підключається сіро-чорний дріт, повинна змінювати свій стан від потенціалу корпусу, коли двигун не працює, на потенціал 9-12В. коли двигун працює. У разі інверсного сигналу, від потенціалу 12В, коли двигун не працює, на потенціал корпусу, коли двигун запустився. Цей сигнал можна отримати при підключенні до лампи «заряду акумулятора» на приладовій панелі, яка згасає при початку роботи двигуна. Для зазначених двох варіантів в сигналізації передбачений вибір контролю роботи двигуна: генератор «» або генератор «-» відповідно, функція 9, таблиці

Типова форма сигналу при запуску двигуна в ланцюзі генератора наведена на малюнку:

На деяких автомобілях сигнал генератора змінюється на відповідний працюючому двигуні вже при прокручуванні стартера. В даному випадку, гарантувати коректне припинення роботи стартера неможливо і цей спосіб контролю непридатний.

Визначення роботи двигуна по напрузі.

При працюючому двигуні напруга бортової мережі автомобіля вище, ніж при зупиненому. Даний спосіб контролю двигуна вважається допоміжним і його можна використовувати тільки в тому випадку, коли не вдалося визначити ланцюга сигналу тахометра або генератора. При даному способі контролю сіро-чорний провід не підключається і його необхідно ізолювати.

Реалізація запуску двигуна

Підключення ланцюгів запуску двигуна

Для реалізації функції запуску двигуна підключіть нижчеперелічені дроти наступним чином:

Вибір типу коробки перемикання передач (КПП). Автоматична / Ручна

Для автомобілів з автоматичною КПП. петля (чорний провід) на центральному блоці під кришкою з роз’ємами збережена.

Для автомобілів з ручною КПП. необхідно розрізати петлю (чорний провід) на центральному блоці під кришкою з роз’ємами.

6-контактний силовий роз’єм «Х1» центрального блоку

Червоний дріт. плюс харчування 12В, рекомендується підключити безпосередньо до акумулятора. При цьому необхідно розмістити додатковий запобіжник номіналом 30А не далі 40 см від «» клеми акумулятора. При прямому підключенні до акумулятора автомобіля необхідно використовувати провід перерізом не менше 6 мм2. Якщо пряме підключення до акумулятора пристрою, для під’єднання необхідно вибрати штатний провід електропроводки автомобіля відповідного перетину. При цьому необхідно врахувати щоб номінал штатного запобіжника цьому ланцюзі був не менше 30А. Так само можна підключитися до проводу живлення монтажного блоку, блоку управління кузовним обладнанням (BCM) або замку запалювання.

Жовтий провід. вихід для включення запалювання, підключіть до клеми IGN1 (15/1) замку запалювання. Вихід є одночасно і входом контролю запалювання.

Зелений провід. вихід для включення аксесуарів або дублювання виходу включення запалювання, алгоритм роботи виходу програмується функцією 1, таблиці 2.

Синій провід. додатковий програмований вихід. Алгоритм роботи виходу програмується функцією, таблиці 2. Підключіть до відповідної клеми замку запалювання, залежно від обраного алгоритму роботи виходу. У деяких автомобілях присутні дві і більше ланцюга запалювання і стартера. В цьому випадку необхідно запрограмувати цей вихід, в режим дубліровнія виходу на аксесуари, запалювання або стартер, або використовувати додаткові реле для дублювання виходу сигналізації згідно зі схемою:

Чорно-жовтий провід. вихід на стартер. Підключіть до проводу реле стартера.

Чорно-білий провід. вхід управління блокуванням стартера в режимі охорони і захисту стартера від випадкового включення при працюючому двигуні в режимі автозапуску. Для здійснення тільки автозапуску підключення не обов’язково. Розірвіть штатну ланцюг між клемою СТАРТЕР (50/1) замку запалювання і ланцюгом управління стартером (точкою підключення чорно-жовтого товстого дроту). Чорно-білий тонкий провід підключіть до клеми СТАРТЕР (50/1) замку запалювання. Після реалізації даного підключення харчування штатної ланцюга стартера буде здійснюватися через вбудоване реле сигналізації.

Контроль правильного детектування працюючого двигуна

У зв’язку з великим різноманіттям способів підключення і можливими змінами у схемах навіть відомих автомобілів, треба обов’язково переконатися в правильності роботи системи після установки. Від цього буде залежати сама можливість дистанційного запуску двигуна, своєчасне відключення стартера (відсутність перекручування) і безпеку під час запуску двигуна.

Для перевірки використовується штатний брелок сигналізації з РК дисплеєм. Необхідно перевірити 2 стану автомобіля і переконатися, що їх правильно розрізняє сигналізація. Якщо це буде відбуватися, то всі інші режими роботи будуть забезпечуватися автоматично.

Стан 1 (ліворуч). запалення включене, двигун не працює

Натисніть кнопку 3 брелока. Повинна з’явиться іконка ключа на лобовому склі на дисплеї брелока і не повинно бути іконки диму.

Стан 2 (праворуч). двигун працює

Натисніть кнопку 3 брелока. Повинна з’явитися іконка ключа запалювання за лобовим склом на дисплеї і іконки диму, що імітують працюючий двигун

Якщо брелок буде показувати не відповідає поєднання іконок ключа запалювання і диму, то це свідчить про неправильне підключення сіро-чорного дроту. Таким чином, сигналізація або не зможе заводити двигун або навпаки дозволить залишити автомобіль на включеній передачі і надалі дистанційно запустити двигун, що створить аварійно небезпечну ситуацію. При неправильному підключенні Ви можете отримати кілька можливих варіантів індикації:

Варіант 1. в обох випадках індикація відповідає працює двигуну.

Варіант 2. в обох випадках індикація відповідає зупиненого двигуна, але запалювання включено.

Можливі причини: При контролі за генератору перепутана полярність сигналу. При контролі по тахометрі амплітуда сигналу недостатня і сигналізація його «не бачить». При контролі за напругою несправний генератор.

 • Сигналізація не буде виконувати дистанційний запуск двигуна;
 • Сигналізація не буде виконувати підхоплення запалювання, необхідний для виконання «програмної нейтралі» для автомобілів з ручним КПП;
 • Сигналізація не буде виконувати підхоплення запалювання в режимах турботаймера і охорони з заведеним двигуном;
 • Сигналізація буде обманута і дозволить виконати програмну нейтраль при непрацюючому двигуні і відповідно автомобіль може залишитися з включеною передачею і надалі при запуску почне рухатися на передачу;
 • Сигналізація буде отримувати сигнал про працюючому двигуні (при контролі за генератору) майже миттєво після запуску і відповідно при теплом двигуні старт буде відбуватися успішно, а при низьких температурах тривалості прокрутки стартера не вистачатиме для успішного старту;
 • Двигун буде запускатися і миттєво глухнути. Це буде відбуватися, якщо перепутана полярність сигналу генератора.

Запуск двигуна від зовнішнього джерела Рекомендації заводу виробника

Настали холоди. Акумулятор сів, а автомобіль не заводиться. Як правильно запустити автомобіль від іншого автомобіля або акумулятора? Звернемося до інструкції заводу-виробника.

Щоб уникнути серйозної травми і пошкодження автомобіля через вибух акумуляторної батарей, опіків кислотою, ураження електричним струмом або пошкодження електронних компонентів, слід ретельно дотримуватися таких правил.

Якщо Ви не впевнені в тому, що зможете правильно виконати цю процедуру, ми настійно рекомендуємо звернутися за допомогою до досвідченого механіку або в службу буксирування автомобілів.

 • В акумуляторної батареї міститься отруйна і їдка сірчана кислота. При запуску двигуна від зовнішнього джерела засоби захисту очей і уникайте попадання кислоти на шкіру, одяг або автомобіль.
 • Якщо кислота випадково потрапила на шкіру, одяг або в очі, зніміть забруднений одяг та негайно промийте уражені ділянки шкіри водою. Потім негайно зверніться до лікаря. По можливості продовжуйте змочувати уражену ділянку шкіри або очі вологою губкою або тканиною по шляху проходження до найближчого медичного закладу.
 • Зазвичай в акумуляторної батареї утворюється газ, який може вибухнути при контакті з відкритим полум’ям або іскрою. Використовуйте тільки стандартизовані дроти для запуску двигуна від зовнішнього джерела, не паліть і не висвітлюйте відкритим вогнем місце роботи під час запуску двигуна від зовнішнього джерела.
 • Зовнішній акумулятор повинен мати напругу 12 V (В). Не намагайтеся запустити двигун від зовнішнього джерела, поки не переконаєтеся в тому, що зовнішній акумулятор має потрібні параметри.

ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ ЗАПУСК ДВИГУНА ВІД ЗОВНІШНЬОГО ДЖЕРЕЛА

Якщо зовнішній акумулятор встановлений в іншому автомобілі, переконайтеся, що автомобілі не контактують один з одним. Вимкніть непотрібні лампи та обладнання.

При заряджанні використовуйте аналогічну батарею або більш високої якості. Використання будь-який інший батареї ускладнить запуск двигуна. Якщо запуск двигуна від зовнішнього джерела утруднений, заряджати акумулятор протягом декількох хвилин.

❄Бустер для запуска ��автомобиля с Aliexpress с кучей интересных функций! Полный обзор!

При необхідності зніміть всі вентиляційні пробки із зовнішнього і батарей для зарядки. Покладіть тканину поверх відкритих отворів батарей. (Це допоможе знизити ризик вибуху, травм і опіків.)

Якщо двигун іншого автомобіля не включений, увімкніть його і дайте попрацювати кілька хвилин. Під час запуску двигуна від зовнішнього джерела, підтримуйте обороти двигуна на рівні близько 2000 rpm (об / хв), злегка натиснувши на педаль газу.

Підключіть кабелі в наступному порядку: a, b, c, d.

а. Підключіть клему позитивного (червоного) кабелю до позитивної клеми розрядженого батареї.

b. Підключіть клему на іншому кінці позитивного (червоного) кабелю до позитивної клеми зовнішнього акумулятора.

c. Підключіть клему негативного (чорного) кабелю до негативної клеми (-) зовнішнього акумулятора.

d. Підключіть клему на іншому кінці негативного (чорного) кабелю до твердого сталого нефарбованому металевому ділянці автомобіля з розрядженою батареєю.

Рекомендована точка під’єднання вказана на наступному малюнку:

Не підключайте клему до частин, які прийдуть в рух під час запуску двигуна, або поблизу них.

 • Щоб уникнути серйозної травми під час під’єднання, не нахиляти акумуляторну батарею і стежте за тим, щоб сполучні кабелі і їх клеми стосувалися тільки клем акумуляторних батарей або заземлення.

Автомобілі з дизельним двигуном або інтелектуальною системою доступу без ключа. Заряджайте виряджену акумуляторну батарею за допомогою сполучних кабелів приблизно 5 хвилин. В цей час двигун іншого автомобіля повинен працювати на швидкості 2000 rpm (об / хв) при злегка натиснутій педалі газу.

Запустіть двигун Вашого автомобіля звичайним способом. Після запуску двигуна підтримуйте обороти на рівні близько 2000 rpm (об / хв), злегка натискаючи на педаль газу.

Обережно від’єднайте кабелі в зворотному порядку: спочатку негативний кабель, потім позитивний кабель.

Обережно зніміть тканину з акумуляторної батарей, на ній може знаходитися сірчана кислота.

Після цього встановіть на місце всі вентиляційні пробки акумуляторної батареї.

ПРИМІТКА ДЛЯ АВТОМОБІЛІВ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СИСТЕМОЮ ДОСТУПУ БЕЗ КЛЮЧА:

У разі розряду акумуляторної батареї двигун може не завестися навіть після її зарядки або заміни. З міркувань безпеки двигун може бути заблокований від запуску при занадто низькій напрузі акумуляторної батареї. Якщо двигун заблокований, то необхідно ініціалізувати систему запуску двигуна.

Щоб форматувати систему запуску:

На автомобілях з АКПП перемістіть важіль селектора в положення «P».

Встановіть перемикач «ENGINE START STOP» в положення «OFF».

Чому розряджається акумулятор

Будь-який, навіть самий якісний акумулятор розряджається сам по собі з часом, і відбувається це з різних причин.

Як завести машину, якщо сів акумулятор?

Спосіб 1 «Пуско-зарядний пристрій». Найпростіший і безболісний запустити акумулятор. це спеціальний пристрій. Його підключають до мережі, перемикач режимів ставлять в позицію «пуск». Плюсової провід ПЗУ підключається до клеми, мінусовій. до блоку двигуна ближче до стартеру. Поверніть ключ у замку запалювання, після того, як машина завелася, пуско-зарядний пристрій можна виключати.

Дивіться підбірку: ТОП-5 потужних пуско-зарядних пристроїв для авто

Такий метод підходить для всіх типів машин (з автоматичною і механічною трансмісією).

Спосіб 2 «Дай прикурити!». Для цього потрібно: автомобіль «донор». 1 штука, дроти для прикурювання (перетин більше 16 кв.мм), ключ на 10. Акумулятор у машини-донора повинен бути в нормальному робочому стані, не намагайтеся прикурити 12-вольтний агрегат від 24- вольтного, напруга повинна бути однаковим. Виняток. підживлення 24-вольтного акумулятора від двох 12-вольтних, які з’єднані послідовно. Автомобілі ставлять поруч, але вони не повинні стикатися. Двигун у «донора» глушать, у другого авто потрібно зняти мінусову клему. Дотримуйтесь полярності, інакше електроніка просто вийде з ладу. В основному мінусовий дріт маркований чорним, а плюсової. червоним. Плюсові клеми потрібно з’єднати між собою, потім підключаємо мінус до «донору» і тільки після цього мінус до реанімовувана машині. Після цього можна завести «донора» на 4-5 хвилин, щоб «мертвий» акумулятор підзарядився, потім можна завести другу машину і дати попрацювати 5-7 хвилин. Клеми відключають, дайте авто попрацювати хвилин 15-20, зарядка відбувається швидше при включеному двигуні.

Спосіб 3 «Підвищений струм». Акумулятор можна зарядити і підвищеним струмом, АКБ з машини можна не знімати, але ось у транспорту з бортовим комп’ютером потрібно зняти мінусову клему, інакше електроніка «полетить». Струм можна підвищувати не більше ніж на 30% від стандартних показань. Наприклад, для акумулятора 60 Ач допускається струм до 8 ампер. Рівень електролітів повинен бути нормальним, заливні пробки потрібно відкрити. Зарядка триває 20-30 хвилин, потім можна заводити машину. Часто вдаватися до такого методу не рекомендується. він скорочує «життя» акумулятора.

Спосіб 4 «Буксирування або з штовхача». Для буксирування потрібно: трос, довжиною 4-6 метрів, автомобіль для буксирування. Між собою машини з’єднуються тросом і розганяють до 10-15 км / ч, у буксирі авто потрібно включити 3-ю передачу і поступово відпустити зчеплення. Якщо машину вдалося завести, можна розчепити «солодку парочку». Головне в цьому методі. узгоджувати дії водіїв, інакше можна нанести транспорту сусіда серйозні пошкодження. Спосіб підходить тільки для транспортних засобів з механічною трансмісією. Можна замість буксирувального авто використовувати людські ресурси. Розганяють машину під гірку або по рівній дорозі. Штовхають за задні стійки або багажники, інакше можна отримати серйозні травми (наприклад, посковзнутися і потрапити під колеса).

Спосіб 5 «Літієві акумулятори». Відгуки про нього вельми неоднозначні, для підзарядки можна використовувати ноутбук, телефон, фотоапарат та іншу техніку з літієвими акумуляторами. Заряджати потрібно 10-20 хвилин, підключити можна за допомогою салонного прикурювача або безпосередньо до акумулятора. Пристрої підходять для автомобілів всіх типів.

Спосіб 6 «Кривий стартер». Така штука для провертання коленвала виручала багатьох автомобілістів. Для цього знадобиться домкрат, 5-6 метрів щільної мотузки або стропи. За допомогою домкрата потрібно подвисіть одне з провідних коліс, на нього намотують 5-6 метрів мотузки, включають запалювання і пряму передачу. Кінець стопи дерните різким рухом, потрібно гарненько розкрутити колесо.

Сподіваємося, наша стаття буде вам корисна, і в надзвичайній ситуації ви не розгубитеся і скористаєтеся даними порадами!

Якщо немає проводів

Якщо не говорити про покупку нового акумулятора (якщо ввечері забули вимкнути фари і не можете з ранку завести авто. це не привід змінювати АКБ) і виклику фахівців, то залишається самостійно зарядити акумулятор. Якщо є стаціонарне зарядний пристрій, то знімаємо АКБ з машини і несемо на зарядку.

Рада автолюбителям: виходячи з авто, перевіряйте, чи не включені лампочки або інші джерела. Через банальну неуважність, акумулятор розрядиться і доставить немало клопоту. Пам’ятайте, що після вдалого запуску, машина повинна попрацювати мінімум 30 хвилин, щоб зарядити сів АКБ.

пляшкою вина

Самий неординарний спосіб, який реально працює. Він допоможе завести автомобіль в глухих умовах, коли під рукою є тільки вино.

Необхідно відкрити вино і налити склянку напою прямо в АКБ. В результаті спиртний напій спровокує окислительную реакцію, а АКБ почне видавати струм, якого вистачить для старту авто.

Спосіб з вином підходить тільки для крайніх випадків, після такого старту акумулятор доведеться міняти на новий.

На жаль, запустити акумулятор за допомогою вина можливо тільки один раз

Як завести машину з розрядженим акумулятором: 6 способів завести машину, якщо сів акумулятор

перевірити окислення

Це найбільш часта причина, по якій автомобіль не запускається. Якщо є окислення. там буде зелена шкірка. на клемах акумулятора від’єднайте і очистіть їх, знову підключіть і змастіть вазеліном, щоб забезпечити плавне проходження електрики по всій батарее.Проверьте і інші речі всередині моторного відсіку. Можливо, щось ще викликає цю проблему. Може бути, десь ослабли шланг, ремені або ослабла пробка. Усередині поповнюйте. Очистіть клеми акумулятора і затягніть кабельні з’єднання і заземлення.

Як завести машину самостійно, якщо акумулятор сів далеко від цивілізації. альтернативний метод

«Кривий стартер». так в народі називали пристосування для провертання колінчастого вала, він, хоч і вимагав значних м’язових зусиль, але виручав багатьох не один раз. На жаль, більшість сучасних машин позбавлені такого корисного пристосування, але думка народна теж не стоїть на місці. вона прогресує. І один з її продуктів допоможе вибратися з, здавалося б, безвихідної ситуації, коли навколо ні душі. Тут також потрібна фізична сила. Звичайно, в такій ситуації обов’язково настане момент, коли Вас почнуть мучити докори сумління і «прозорі» думки про забутому включеному плафоні в салоні або про те, скільки потрібно було заряджати автомобільний акумулятор Але повернемося до процесу, знадобляться наступні приналежності:

 • домкрат;
 • мотузка або стропа 5 метрів;
 • рукавички.

Процедура проста і відбувається за схемою:

 • загальмувати машину.
 • Піддомкратити провідне колесо.
 • Намотати на колесо кілька витків стропи.
 • Включити запалювання і пряму передачу.
 • Різким рухом смикнути кінець стропи, розкручуючи колесо.

Ось відео-приклад ефективності описаного способу:

При виконанні запуску слід пам’ятати про заходи безпеки. Метод непридатний для машин з повним приводом або блокуванням.

Що робити, якщо акумулятор сів абсолютно, і як завести машину, коли не працюють навіть лампи на приладовій панелі? Тут може стати в нагоді батарея від телефону або ноутбука. Її необхідно підключити до проводів, що йдуть на обмотку збудження генератора (лампа контролю зарядки на панелі авто). А далі знову. або штовхати, або смикати. Недарма досвідчені автолюбителі з трепетом ставляться до акумулятора і, треба сказати, це цілком виправдано. Грамотна експлуатація і дбайливе поводження ще ніколи не були зайвими, особливо по відношенню до джерела енергії.

Як завести автомобіль від розрядженою батареї

Якщо ви живете в холодній частині країни або у вас була тривала відпустка і довгий час не водили машину, то ми впевнені, що ви повинні були іноді повернувшись додому, виявив, що машина не заводиться. Зазвичай це пов’язано з низьким рівнем заряду акумулятора, який, в свою чергу, гарантує, що у вас буде неприємне проведення часу в автомобілі. Але не хвилюйся. Це нормально під час володіння автомобілем, і ось наші головні поради, які допоможуть вам запустити двигун на автомобілі з розрядженим або розрядженим акумулятором.

позитивна робота

Після перевстановлення переконайтеся, що ізоляція позитивної клеми знову встановлена ​​на місце. Чи не поєднуйте негативний полюс з позитивним, так як це може викликати обпалення електричної системи автомобіля.

Смикнути за трос, розкручуючи колесо і з ним двигун

Відходите від машини і одночасно різким рухом смикайте за трос: він повинен злетіти з шини після ривка. Тим самим ви змусите рухатися колесо, а воно, у свою чергу, передасть крутний момент двигуна і пожвавить акумулятор, що сів. Не завжди це виходить з першого разу. Повторюйте спроби, поки не почуєте знайомий звук працюючого автомобіля. Після цього можна перемкнути третю передачу на нейтральну і опустити машину з домкрата.

Важливо! Намагаючись реанімувати акумулятор, не забувайте про техніку безпеки: ніколи не прив’язуйте трос до диска і не намотуйте інший його кінець на руку. При запуску двигуна у вас є ризик отримати серйозну травму.

Зверніть увагу, що у цього способу підзарядки акумулятора є деякі обмеження:

  він підходить тільки для автомобілів з механічною коробкою передач;

Акумулятор завжди розряджається невчасно: доводиться гаяти час і витрачати сили на його підзарядку. Але це не безвихідна ситуація, і навіть поодинці ви зможете зарядити батарею за допомогою підручних засобів.

Як зрозуміти, що акумулятор сів

Зрозуміти, що сів акумулятор, нескладно. Ось кілька ознак:

 • Машина не відкривається з брелока або не реагує на бесьключевой доступ.
 • Машина відкрилася, але фари і габарити моргнули тьмяно.
 • Відкрилася як зазвичай, але двигун не запустився. Стартер крутиться повільно і з характерним звуком, через пару-трійку спроб запустити двигун чути клацання. це спеціальне реле повідомляє про дефіцит енергії.

Що потрібно робити

Щоб успішно завести авто з посадженим акумулятором і не нашкодити машині-донору, важливо дотримувати правильну послідовність дій:

 • Поставте автомобілі максимально близько один до одного: бампер до бампера або бампер до крила в залежності від розташування акумуляторів.
 • Заглушіть двигун донора і обов’язково вимикайте запалювання, щоб не спалити електроніку.
 • З’єднайте червоним пусковим проводом позитивні клеми обох акумуляторів, почавши з справного.
 • Одним кінцем чорного дроти підключіть до блоку циліндрів або іншої металевої деталі двигуна свого авто подалі від елементів паливної системи, а другим. до негативної клеми акумулятора-донора.
 • Спробуйте запустити свою машину, долаючи не більше 2-3 спроб.
 • Після того як двигун запуститься, дайте йому попрацювати пару хвилин і вимкніть проводи в зворотній послідовності.

Не намагайтеся прикурити від малолітражки машину з об’ємом двигуна більше двох літрів, особливо дизель. Ємність акумулятора-донора повинна бути більше або дорівнює ємності акумулятора, який потрібно реанімувати. При цьому обидва пристрої повинні мати однакову напругу: для пуску 12-вольтової АКБ не можна використовувати акумулятор на 24 В і навпаки.

Що потрібно робити

Кожен бустер поставляється з докладною інструкцією, але загальний принцип роботи у них однаковий.

 • Вимкніть запалювання в машині.
 • Підключіть «крокодили» бустера до клем акумулятора, дотримуючись полярності.
 • заведіть авто.

Машини з об’ємом двигуна до двох літрів бустери запускають без будь-яких проблем навіть в сильний мороз і з повністю розрядженим акумулятором. Складнощі можуть бути лише з моторами об’ємом більше двох літрів, особливо з дизельними.

Як завести машину за допомогою пуско-зарядного пристрою

Пуско-зарядні пристрої, або так звані бустери. самий технологічний метод запуску авто з розрядженою АКБ. Завдяки літій-залізо-фосфатним акумуляторів ці мініатюрні гаджети здатні віддавати колосальні струми навіть при невеликій ємності.

Підходить для інжекторних, карбюраторних і дизельних авто з будь-яким типом трансмісії.

що знадобиться

Перевага пуско-зарядних пристроїв в тому, що вони повністю автономні. Крім самого бустера, для запуску машини більше нічого не потрібно. Мінусом є відносно висока ціна гаджетів.

Що потрібно робити

Метод дуже простий і не вимагає ніяких спеціальних навичок, крім узгодження дій і умовних сигналів з усіма учасниками процесу.

 • З’єднайте буксирним тросом обидва автомобілі.
 • Увімкніть запалювання на своїй машині, вичавіть зчеплення і перейдіть на третю передачу, не відпускаючи педаль зчеплення.
 • Дайте команду водієві, що буксирує авто почати рух.
 • Після розгону до 10-20 км / ч плавно відпустіть зчеплення.
 • Коли двигун запуститься, знову вичавіть зчеплення і подайте сигнал іншому водієві.

6 способов завести машину, если сел аккумулятор

Не поспішайте переходити на нейтральну передачу і дайте двигуну попрацювати з вичавленим зчепленням, інакше через холодного масла в трансмісії він може тут же стихнути. Пам’ятайте про це і в тому випадку, якщо розганяти машину будуть міцні добровольці.

Що робити, якщо акумулятор сів, а їхати потрібно

Не варто робити щось з автомобілем і акумулятором, якщо немає інструментів і пристосувань, а також впевненості в тому, що ви робите правильно. Є ризик пошкодити проводку або електронні блоки автомобіля. Вигідніше викликати евакуатор або службу допомоги на дорогах.

Що б ви не робили з акумулятором, важливо, щоб ключ запалювання був у вас в руках. його не можна залишати в автомобілі, тому що в будь-який момент може спрацювати центральний замок. В ідеалі тримайте відкритої одну з дверей, крім водія, якщо це можливо і нікому не заважає.

Спробувати завести машину можна кількома способами: прикурити з проводами або без них, завести з штовхача або за допомогою пуско-зарядного пристрою. Розповім про кожному способі детально.

Підключення пускових проводів

Під’єднуємо один кінець пускових проводів (червоний провід) до плюсової клеми розрядженого акумулятора.

Під’єднуємо інший кінець червоного пускового дроти до плюсової клеми пускового акумулятора.

Під’єднуємо один кінець чорного дроту до мінусової клеми (-) пускового акумулятора.

Під’єднуємо інший кінець чорного пускового дроти до підходящої масі автомобіля з розрядженим акумулятором. Як підходящої маси в автомобілі з розрядженим акумулятором може служити блок двигуна або інша масивна металева деталь, прикручена до блоку двигуна за допомогою нарізного сполучення. Це дозволить максимально використовувати енергію пускового акумулятора.

Простежте, щоб пускові дроти не стикалися з обертовими деталями в моторному відсіку. При необхідності перекладіть їх в більш безпечне положення.

Пуск двигуна від акумулятора іншого автомобіля

При роботі в моторному відсіку автомобіля слід пам’ятати, що моторний відсік є зоною підвищеної небезпеки. Для того, щоб не отримати серйозні травми слід дотримуватися правил техніки безпеки та виконувати вимоги інструкції на автомобіль.

Як правильно «прикурити»?

У разі якщо двигун не запускається через розрядженого акумулятора, то для пуску двигуна можна скористатися акумулятором іншого автомобіля або провести пуск двигуна від зовнішнього акумулятора

Між автомобілями не повинно бути контакту, в іншому випадку струм піде відразу при з’єднанні плюсових клем акумуляторів.

Розряджений акумулятор повинен бути надійно підключений до бортової мережі автомобіля.

Порядок дій

Вимкніть запалювання на обох автомобілях

Важливо! Пусковий акумулятор повинен мати таку ж напругу і приблизно таку ж ємність, що і розряджений акумулятор

Запуск двигуна

Запускаємо двигун автомобіля, на якому встановлений пусковий акумулятор, і залишаємо двигун працювати на холостому ходу.

Запускаємо двигун автомобіля з розрядженим акумулятором. Чекаємо стійкої роботи двигуна.

Какое пусковое устройство выбрать для автомобиля | Техническая помощь

Від’єднання пускових проводів

Перед тим, як виймати пускових проводів слід відключити споживачів електроенергії.

На автомобілі з розрядженим акумулятором слід включити обігрів заднього скла. Це запобіжить кидок напруги в момент від’єднання кабелів.

При працюючих двигунах від’єднуємо пускові дроти в точному порядку, зворотному порядку підключення.

Якщо двигун не заводиться, то через 10 секунд роботи стартера його (стартер) слід вимкнути і повторити пуск не раніше, ніж через одну хвилину.

Важливо! Пусковий акумулятор повинен мати таку ж напругу і приблизно таку ж ємність, що і розряджений акумулятор