Як злити тосол з ВАЗ 2107

Обсяг антифризу в автомобілі

Перше, що треба знати. це скільки тосола в ВАЗ 2107 можна залити, щоб він стабільно працював. Для автомобілів таких марок, як ВАЗ 2101, 2105, 2106 і ВАЗ 2107, обсяг рідини однаковий. 9,85 літра, її заміну необхідно проводити раз на два роки. Заміна тосола на ВАЗ 2107 відбувається таким способом:

 • Перше на що потрібно звернути увагу. це на систему охолодження, якщо вона засмітилася, то її потрібно промити спеціальними засобами або водою.
 • Далі потрібно взяти накидний ключ і ємність мінімум десять літрів, щоб злити стару автомобільну рідину. Дуже важливо, щоб при заміні радіатор був холодним, так як тосол відноситься до шкідливих речовин, а при нагріванні він стає ще й дуже токсичним.

Обсяг охолоджуючої рідини в ВАЗ 2107 може доходити до десяти літрів. Для системи охолодження двигуна підійде тосол, так як він запобігає потраплянню тепла до двигуна і охолоджує радіатор. Остиглий тосол за допомогою насоса переміщається до двигуна машини. Такий процес відбувається до тих пір, поки робота двигуна не припиняється. В роботі тосол нагрівається і втрачає свої позитивні властивості, тому його необхідно періодично міняти. Процес нагрівання тосола виникає при поїздці автомобіля на відстань близько 60 тис. Кілометрів.

Протікання і проблеми

У автомобілів даної моделі іноді трапляються проблеми, пов’язані з виходом з ладу деяких деталей охолоджуючої системи, таких як термостат або помпа. При поломці вони змінюються в зборі, благо коштують не дорого. Також, частою хворобою вважаються потекшие шланги або тріснув розширювальний бачок, що теж підлягає заміні.

Але є ще одна проблема на ВАЗ 2107, потекшіе кран обігрівача. Через це може бути запах антифризу в салоні, мокрі килимки з боку переднього пасажира, не працювати грубка.

У випадки закипання або бурління тосола в розширювальному бачку, потрібно звернути увагу на 2 речі. Це або утворилася повітряна пробка, або пробита прокладка блоку циліндрів. При визначенні проблеми, в першому випадку грубка буде дути холодним. У другому випадку буде або масло в антифризі, або світлий дим з вихлопної труби.

Про тосоле і антифризі

Відразу слід сказати, що ділити охолоджуючі рідини на тосоли і антифризи прийнято тільки в Росії. Щоб розібратися, чому так вийшло, потрібно відповісти на питання: а що взагалі таке охолоджуюча рідина?

Як правило, основою для охолоджуючої рідини служить етиленгліколь (в окремих випадках. пропіленгліколь), до якого додають воду і набір спеціальних присадок, що перешкоджають корозії. У різних виробників різні набори присадок. І все охолоджуючі рідини, представлені сьогодні на ринку, класифікуються за технологіями виробництва цих присадок. Технологій існує три:

Промывка и замена антифриза ВАЗ-2107

 • традиційна. Присадки зроблені з солей неорганічних кислот (силікатів, нітритів, амінів або фосфатів);
 • карбоксилатного. Присадки в карбоксилатних рідинах отримують тільки з органічних карбонатів;
 • гібридна. У цій технології до органічним карбонатних присадкам виробники додають невеликий відсоток неорганічних солей (найчастіше це фосфати або силікати).

Охолоджуюча рідина, зроблена за традиційною технологією, називається тосолом, а рідина, зроблена за карбоксилатного технології, називається антифризом. Розглянемо ці рідини докладніше.

Призначення охолоджуючої рідини на ВАЗ 2107

Про призначення охолоджуючої рідини неважко здогадатися з її назви. Вона служить для відведення надлишкового тепла від двигуна. Все просто: в будь-якому двигуні внутрішнього згоряння є безліч деталей, що труться, які в процесі роботи можуть розігріватися до температури в 300 ° C. Якщо ці частини вчасно не охолодити, мотор вийде з ладу (причому в першу чергу від перегріву постраждають поршні і клапани). Тут-то і приходить на допомогу охолоджуюча рідина. Вона подається в працюючий двигун, і циркулює там по спеціальних каналах, забираючи надлишкове тепло.

Загальний принцип роботи рідинної охолоджуючої системи ВАЗ 2107

Нагрівшись, охолоджуюча рідина йде в центральний радіатор, який постійно обдувається потужним вентилятором. У радіаторі рідина охолоджується, а потім знову відправляється в охолоджувальні канали мотора. Так здійснюється безперервне рідинне охолодження двигуна ВАЗ 2107.

тосол

У тосола є кілька переваг. Перерахуємо їх:

 • захисна плівка. Неорганічні солі, що містяться в тосоле, утворюють на поверхні охолоджуваних деталей тонку хімічну плівку, надійно захищає деталі від корозії. Товщина плівки може досягати 0.5 мм; Тосол створює рівномірний захисний шар, але при цьому перешкоджає теплоотводу
 • зміна кольору. Навіть якщо водій забув поміняти охолоджуючу рідину, він легко зрозуміє, що це пора зробити, просто заглянувши в розширювальний бачок автомобіля. Справа в тому, що тосол в міру старіння стає темніше. Дуже старий тосол за кольором нагадує дьоготь;
 • вартість; Тосол, вироблений за традиційною технологією, приблизно на третину дешевше антіфріза.Тосол А40М. недорога охолоджуюча рідина вітчизняного виробництва

Зрозуміло, у тосола є і недоліки. Ось вони:

 • невеликий ресурс. Тосол швидко приходить в непридатність. Його потрібно міняти через кожні 40-60 тис. Км пробігу;
 • дію на алюмінієві частини. Присадки, що містяться в тосоле, негативно впливають на алюмінієві поверхні в головному радіаторі. Крім того, тосол може утворювати конденсат. Ці фактори суттєво скорочують терміни служби алюмінієвих радіаторів;
 • вплив на водяну помпу; Схильність до утворення конденсату може згубно вплинути і на водяний насос ВАЗ 2107, привівши до передчасного зносу його крильчатки.
злити, тосол, 2107

Що потрібно для заміни тосола?

Для початку потрібно підготувати місце, де будуть проводитися роботи. Найкраще загнати автомобіль на естакаду, яму або іншу рівну поверхню. Допускається, щоб передня частина стояла вище задньої, будь-які інші варіанти неприпустимі.

Тепер перейдемо до того, що знадобиться для заміни:

READ  Як перевірити генератор ВАЗ 2107 інжектор

Ємність для збору відпрацьованої охолоджуючої рідини

Шланг для зливного отвору в двигуні

Спеціальний засіб для видалення забруднень з болтів і пробок або бензин

Тепер розглянемо основні вимоги безпеки, яких потрібно дотримуватися при заміні ОЖ.

Всі роботи слід виконувати на охолодженому двигуні. Робоча температура охолоджуючої рідини знаходиться в межах 90 ° C, тому суворо забороняється відкривати радіатор і перевіряти стан тосола. Інакше можна отримати сильні опіки.

Заміну найкраще здійснювати в провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Антифриз. це отрута, і його пари не менш небезпечні, ніж сама рідина. Тому також потрібно стежити за тим, щоб вона не потрапляла всередину організму.

Як злити і замінити тосол на ВАЗ?

Заміна тосола в системі охолодження двигуна. це захід, який виконується з певною періодичністю з метою підтримки ефективної роботи системи охолодження. Сьогодні ви дізнаєтеся, як злити і поміняти тосол на ВАЗ 2107 і для чого це робиться.

Для чого змінюють тосол?

Система охолодження багатьох сучасних автомобілів. рідинна. Тобто теплопередача здійснюється рідини, яка циркулює по системі трубок і, охолоджуючись в радіаторі, повертається назад в двигун, для прийняття нової порції тепла. В системі охолодження двигуна ВАЗ 2107 спочатку застосовувалася вода, пізніше, через знижену стійкості до негативних температур, вона була замінена на тосол.

Тосол, в порівнянні з водою, має гарну стійкість в морози і зовсім не замерзає. Крім того, він не є джерелом накипу, а значить, не засмічує систему охолодження.

У процесі постійного температурного впливу, антифриз може втратити свої властивості. Тобто, в першу чергу, знижується його температура кипіння і стає дорівнює температурі кипіння звичайної води. По-друге, така рідина може запросто замерзнути і стати причиною тріснутого бачка, а в гіршому випадку. тріснутого блоку циліндрів. Саме тому, тосол необхідно міняти, хоча б раз на півроку при сезонному обслуговуванні автомобіля, щоб уникнути небажаних наслідків.

Як правильно злити тосол?

Для того, щоб злити тосол, недостатньо просто вивернути крани. Для початку, необхідно засвоїти, що тосол є токсичною речовиною, а значить, може становити небезпеку для людини при неправильному поводженні. У зв’язку з цим, є ряд правил, яких необхідно дотримуватися в обов’язковому порядку:

 • Ні в якому разі, не зливайте тосол на підлогу в гаражі або дворі. Так як ця речовина токсична, то його випаровування можуть потрапити в дихальну систему людини. Не варто недооцінювати хімічний склад антифризів. Адже один стакан такої «гидоти» може запросто вбити людину.
 • Як ви вже зрозуміли, не можна допускати потрапляння тосола в рот. Багато водіїв роблять дуже небезпечний тест, при визначенні роду рідини, залитої в розширювальний бачок: палець занурюють в цей бачок, а потім пробують його мовою. Якщо вона була солодка, значить, це 100% тосол, а якщо немає, і віддає накипом, то це звичайнісінька вода, яка вже ні один раз була перегріта.
 • При попаданні тосола в очі, на руки та інші частини тіла, в обов’язковому порядку промити ці місця під струменем холодної води і викликати лікаря-фахівця. Не забувайте, що тосол для людини, перш за все. отрута, а вже потім охолоджуюча рідина для двигуна.
 • Після закінчення робіт, пов’язаних з ремонтом системи охолодження, необхідно ретельно мити руки. Крім того, категорично забороняється під час виконання даних робіт приймати що-небудь в їжу.

Щоб правильно злити тосол, необхідно приготувати порожню тару, ємністю не менше 10 літрів. Найбажанішим умовою необхідна наявність широкої порожнини і не глибокого дна. Справа в тому, що місця під автомобілем в висоту мало, а ось в ширину досить. Саме тому багато водіїв застосовують для цих цілей саме звичайне алюмінієве корито.

Як тільки ви приготуєте все необхідне, встановіть автомобіль на рівну площадку, а найкраще. на оглядову яму і поставте під радіатором корито. Відкрийте капот і викрутити кришку з розширювального бачка. Це потрібно для того, щоб рідини було легше вийти назовні. Після цього, викрутити краник, розташований на радіаторі.

Якщо у вас встановлений мідний радіатор старого зразка, то даний кран виступає в ролі датчика включення вентилятора і розрахований під гайковий ключ на 30. Щоб його зняти, спочатку потрібно від’єднати від нього контактні дроти, а потім викрутити. Тепер залишається дочекатися, поки з радіатора повністю вийде вся охолоджуюча рідина. Для прискорення цієї процедури, можна похитати передню частину автомобіля.

Наступний на черзі. блок циліндрів. З боку свічок запалювання розташований спеціальний зливний болт на 13, який необхідно також викриття. Але перед тим, як це зробити, потрібно спочатку пересунути корито під двигун і потім вже викручувати болт. Дочекайтеся, поки з двигуна зіллється старий тосол, і приберіть корито в сторону. Загорніть все зливні крани і пробки на місце.

Як замінити тосол на ВАЗ 2107 Відео

Нарівні з охолоджувальною рідиною, прийнято міняти герметизуючі матеріали. В цьому випадку, зніміть всі патрубки, зачистите їх від старого герметика. І знежирте. Нанесіть нову порцію герметика на внутрішню частину патрубків і зовнішню сталевих рубок і з’єднайте їх. Після того, як всі патрубки встануть на місце, затягніть залізні хомути і закріпіть їх.

Тепер настав час залити новий антифриз. Для цього відкрийте кришку радіатора і вставте туди воронку. Зніміть пробку з блоку циліндрів і попросіть напарника заливати тосол невеликими порціями. В цей час наживите болт, і як тільки тосол поллється з БЦ, відразу ж затягніть болт. Це потрібно для виключення створення повітряних пробок. Потім лийте тосол в радіатор, поки він повністю не заповниться. Далі, не загортаючи кришку на радіаторі, лийте тосол в розширювальний бачок, поки він не дійде до радіатора. Після цього закрутіть кришку бачка.

Останнім наповнюється бачок до рівня, який відповідає нормі. Після всіх процедур закрутіть на ньому кришку.

Перевірте роботу системи охолодження. запустіть двигун і прогрійте до робочої температури. Якщо вентилятор охолодження спрацює і температура впаде, то система повністю робоча.

На цьому все. Ось так легко виконується заміна тосола на автомобілі ВАЗ 2107. Як ви помітили, для виконання цієї процедури не потрібно спеціальних знань і умінь, а також наявність спеціалізованого обладнання. Досить мати лише стандартний автомобільний набір інструментів і гараж.

Як правильно злити тосол?

Для того, щоб злити тосол, недостатньо просто вивернути крани. Для початку, необхідно засвоїти, що тосол є токсичною речовиною, а значить, може становити небезпеку для людини при неправильному поводженні. У зв’язку з цим, є ряд правил, яких необхідно дотримуватися в обов’язковому порядку:

 • Ні в якому разі, не зливайте тосол на підлогу в гаражі або дворі. Так як ця речовина токсична, то його випаровування можуть потрапити в дихальну систему людини. Не варто недооцінювати хімічний склад антифризів. Адже один стакан такої «гидоти» може запросто вбити людину.
 • Як ви вже зрозуміли, не можна допускати потрапляння тосола в рот. Багато водіїв роблять дуже небезпечний тест, при визначенні роду рідини, залитої в розширювальний бачок: палець занурюють в цей бачок, а потім пробують його мовою. Якщо вона була солодка, значить, це 100% тосол, а якщо немає, і віддає накипом, то це звичайнісінька вода, яка вже ні один раз була перегріта.
READ  Заміна батарейки в ключі Touareg

Щоб правильно злити тосол, необхідно приготувати порожню тару, ємністю не менше 10 літрів. Найбажанішим умовою необхідна наявність широкої порожнини і не глибокого дна. Справа в тому, що місця під автомобілем в висоту мало, а ось в ширину досить. Саме тому багато водіїв застосовують для цих цілей саме звичайне алюмінієве корито.

Як тільки ви приготуєте все необхідне, встановіть автомобіль на рівну площадку, а найкраще. на оглядову яму і поставте під радіатором корито. Відкрийте капот і викрутити кришку з розширювального бачка. Це потрібно для того, щоб рідини було легше вийти назовні. Після цього, викрутити краник, розташований на радіаторі.

Якщо у вас встановлений мідний радіатор старого зразка, то даний кран виступає в ролі датчика включення вентилятора і розрахований під гайковий ключ на 30. Щоб його зняти, спочатку потрібно від’єднати від нього контактні дроти, а потім викрутити. Тепер залишається дочекатися, поки з радіатора повністю вийде вся охолоджуюча рідина. Для прискорення цієї процедури, можна похитати передню частину автомобіля.

Наступний на черзі. блок циліндрів. З боку свічок запалювання розташований спеціальний зливний болт на 13, який необхідно також викриття. Але перед тим, як це зробити, потрібно спочатку пересунути корито під двигун і потім вже викручувати болт. Дочекайтеся, поки з двигуна зіллється старий тосол, і приберіть корито в сторону. Загорніть все зливні крани і пробки на місце.

Міняємо тосол на ВАЗ 2107 самостійно

Система охолодження двигуна є важливою частиною кожного автомобіля, за допомогою якої забезпечується нормальна робота двигуна. Значиму частину в системі охолодження приділяється холодоагенту або ОЖ, яка може бути представлена ​​у вигляді тосола (в більшості випадків), антифризу або дистильованої води. В ході експлуатації будь-якого авто, в тому числі і ВАЗ 2107, важливо своєчасно здійснювати заміну охолоджуючої рідини, що дозволить підвищити ефективність функціонування системи охолодження. В даному питанні розберемося більш докладно, як правильно здійснити заміну тосола на ВАЗ 2107, що для цього буде потрібно і з чого потрібно починати.

Як злити тосол на ВАЗ 2107. Як повністю злити охолоджуючу рідину.

Щоб злити тосол, необхідно знати про основні моменти. Перш за все, пам’ятайте про те, що не можна відкривати кришку розширювального бачка, якщо двигун ще не охолов. Пари, які виходять з бачка під тиском, можуть призвести до тяжких опіків. Кришку бачка можна накрити товстою ганчіркою і трохи відкрити її, ви почуєте шиплячий звук. Як тільки звук припиниться, акуратно відкрутіть кришку. Дані маніпуляції застосовні також, коли проводиться злив тосола з ВАЗ 2121.

Не забувайте про те, що тосол є сильною отрутою. Чи не виливайте його в землю, грунтові води, це призводить до забруднення навколишнього середовища. Відпрацьований тосол слід зберігати в спеціальній ємності і утилізувати відповідно до місцевих законів.

Отже, розглянемо, як злити тосол з автомобіля ВАЗ 2107.

 • Поставте Жигулі на горизонтальну рівну площадку. Якщо є ухил, то передня частина автомобіля нехай буде вище задньої.
 • У салоні відкрийте повністю кран отопітеля.
 • Зніміть бризговики двигуна.
 • Під зливну пробку радіатора поставте ємність для збору відпрацьованої рідини. Пробку відверніть. Пробка розширювального бачка також відгвинчується.
 • Далі черга блоку циліндрів. Відкрийте зливний отвір торцевих ключем з подовжувачем і не забудьте пересунути ємність.
 • Залишки охолоджуючої рідини в розширювальному бачку легко видаляються. Відстебніть ремені кріплення (пробка повинна бути відкрита) і нахиліть бачок.
 • Завершуємо процес зливу відпрацьованого тосола з ВАЗ 2107 тим, що розширювальний бачок кріпимо на місце, а все відкручені пробки щільно закриваємо. Тепер в систему охолодження можна заливати новий тосол.

Як злити тосол з LADA Kalina.

злити, тосол, 2107

Заміна охолоджуючої рідини ВАЗ 2107. інструменти

Для того щоб злити тосол на автомобілі ВАЗ 2107 і зробити його заміну, потрібно використовувати такі інструменти:

 • ріжковий ключ на 13 мм;
 • чиста ганчір’я;
 • ємність, в яку буде збиратися рідина, що охолоджує;
 • охолоджуюча рідина.

как слить тосол с ваз 2107

Як замінити тосол на ВАЗ 2107 Відео

Нарівні з охолоджувальною рідиною, прийнято міняти герметизуючі матеріали. В цьому випадку, зніміть всі патрубки, зачистите їх від старого герметика. І знежирте. Нанесіть нову порцію герметика на внутрішню частину патрубків і зовнішню сталевих рубок і з’єднайте їх. Після того, як всі патрубки встануть на місце, затягніть залізні хомути і закріпіть їх.

Тепер настав час залити новий антифриз. Для цього відкрийте кришку радіатора і вставте туди воронку. Зніміть пробку з блоку циліндрів і попросіть напарника заливати тосол невеликими порціями. В цей час наживите болт, і як тільки тосол поллється з БЦ, відразу ж затягніть болт. Це потрібно для виключення створення повітряних пробок. Потім лийте тосол в радіатор, поки він повністю не заповниться. Далі, не загортаючи кришку на радіаторі, лийте тосол в розширювальний бачок, поки він не дійде до радіатора. Після цього закрутіть кришку бачка.

Останнім наповнюється бачок до рівня, який відповідає нормі. Після всіх процедур закрутіть на ньому кришку.

Перевірте роботу системи охолодження. запустіть двигун і прогрійте до робочої температури. Якщо вентилятор охолодження спрацює і температура впаде, то система повністю робоча.

На цьому все. Ось так легко виконується заміна тосола на автомобілі ВАЗ 2107. Як ви помітили, для виконання цієї процедури не потрібно спеціальних знань і умінь, а також наявність спеціалізованого обладнання. Досить мати лише стандартний автомобільний набір інструментів і гараж.

Заміна ОЖ: для чого проводиться цей захід

Системи охолодження сучасних автомобілів представлена ​​у вигляді системи рідинного типу, що означає відведення тепла від двигуна автомобіля за допомогою рідини. ОЖ циркулює по системі, відводячи тепло від двигуна і охолоджуючись в радіаторі. Охолоджену порцію рідини помпа або водяний насос направляє повторно в двигун, щоб знову здійснити охолодження останнього. Процес теплообміну здійснюється безперервно, поки працює двигун автомобіля і обертається помпа.

READ  Заміна втулок реактивних тяг ВАЗ 2107

В ході постійного впливу різних температур на ОЖ, вона з часом втрачає свої властивості. Коли тосол втрачає свої властивості, то знижується його температура кипіння, і наближається до температури кипіння звичайної води. Найчастіше це відбувається через пробіг, що не перевищує 60 тисяч км. Саме при такому пробігу рекомендується здійснювати повну заміну тосола, щоб уникнути непередбачених і небажаних наслідків. Перш ніж приступати до заміни з’ясуємо, як потрібно правильно зливати тосол з ВАЗ 2107.

Як злити тосол ВАЗ 2107 (заміна охолоджуючої рідини)

Процедуру заміни охолоджуючої рідини ВАЗ 2107 необхідно виконувати через кожні 60 000 пройдених кілометрів або 2 роки використання автомобіля, як стверджує виробник. Крім цього, необхідність заміни тосола ВАЗ 2107 може виникнути в тому випадку, якщо його колір змінився на рудуватий.

Як злити тосол з ВАЗ 2107 своїми руками правильно. Запобіжні заходи

Про те, як злити тосол з ВАЗ-2107, ви дізнаєтеся з цієї статті. Використовувати цей посібник можна для будь-якої моделі “LADA”, незалежно від року випуску і приводу. Але доведеться розглянути такі питання, як термін служби тосола, чим він відрізняється від антифризу, при яких роботах може знадобитися злив рідини. Як на «копійці», так і на десятці є два зливні отвори. Але схеми систем охолодження цих автомобілів відрізняються. Наприклад, на “класиці” рідина не знаходиться під тиском, в той час як на “вісімка” і новіших моделях воно становить близько 1 Атм.

Антифриз або тосол?

З тим, як злити тосол з ВАЗ-2107, зараз розберетеся. Але що заливати в систему охолодження, якщо на ринку є два види рідин. тосол (синього кольору) і антифриз (червоний, зелений). А насправді потрібно тільки вдатися до термінології. По суті, тосол. це і є антифриз (дослівно «проти холоду»). Ось тільки ті рідини, які іменуються тосолом, виробляються за вітчизняною технологією, а «антифриз». по імпортним. На ділі ж будь-який спирт можна назвати антифризом, так як він не замерзає при земних температурах. Але не можна не відзначити одну особливість. імпортні аналоги охолоджуючої рідини значно якісніше, у них вище ресурс. Тому краще використовувати рідини під торговою назвою «антифриз», незважаючи на те, що він дорожче тосола на 100-200 рублів (каністра 10 літрів).

Процедура зливу рідини

 • Ємність об’ємом 10 літрів або більше. Ідеально підходять алюмінієві каструлі.
 • Ключ на 13 ріжковий або торцевий.
 • плоскогубці.

Останній інструмент може знадобитися тільки в тому випадку, якщо заглушка на радіаторі прикипіла, і руками викрутити її не виходить. Перед початком робіт потрібно вкрити плівкою все незахищені ділянки електропроводки, на які може потрапити рідина, для запобігання короткого замикання.

А тепер про те, як правильно злити тосол з ВАЗ-2107. Встановлюєте каструлю під зливний отвір в радіаторі і акуратно викручуєте заглушку. Чекаєте, поки повністю виллється рідина. Для того, щоб не втратити тосол, закручуєте заглушку. Наступний етап. злив з сорочки охолодження. Для цього каструлю пересуваєте під зливний отвір в ній і викручуєте ключем на 13 заглушку. Зверніть увагу на те, щоб передня частина машини була нижче задньої, а кран грубки був повністю відкритий. Тільки в цьому випадку антифриз повністю вийде з системи охолодження.

Навіщо потрібна зміна тосола

У будь-якому сучасному автомобілі тосол циркулює по колу, забираючи тепло від сорочки двигуна. Варто відзначити, що немає необхідності викручувати кришку розширювального бачка перед тим як злити тосол з ВАЗ-2107. Інжектор або карбюратор. не має значення, схема ідентична. У перших “сімках” використовувалася в якості рідини вода. Але у неї маса недоліків. замерзає при мінусовій температурі на вулиці, утворює накип на стінках і в патрубках, виводить з ладу помпу.

Тосол позбавлений всіх цих недоліків, але все ж є кілька нюансів. Термін служби обмежений. не більше двох років, або ж 90-100 тис. Км пробігу. Тосол. це складне з’єднання, до складу якого входить велика кількість присадок. І через перепад температур ці присадки випаровуються, втрачають свої властивості. Підсумок. підвищується температура кипіння, знижується в’язкість, з’являється ризик виникнення поломок помпи.

Запобіжні заходи і правила

Обов’язково дотримуйтеся вимог техніки безпеки, так як злити тосол з ВАЗ-2107 без цього буде ризикованим заходом. Отже, основні вимоги:

 • Не можна зливати рідину у дворі або в гаражі. Тосол токсичний, випаровування, потрапляючи в легені, можуть викликати подразнення слизових, отруєння.
 • Не можна пробувати «на смак». це і зовсім смертельно небезпечно. Деякі «знавці» пробують рідина, щоб переконатися, що це дійсно антифриз. Такий експеримент дуже небезпечний.
 • Якщо рідина потрапила на очі, руки, потрібно ретельно промити їх водою. Якщо з’явилися підозри на отруєння, зверніться до лікаря.
 • В жодному разі не системою охолодження, якщо рідина в ній не охолола! Один необережний рух. і який-небудь патрубок злітає зі свого місця, а руки потрапляють під струмінь окропу.

Обов’язково дотримуйтеся цих правил, не нехтуйте ними.

прокачування системи

Як злити тосол з блоку ВАЗ 2107, тепер гранично зрозуміло. Але ось після потрібно провести зворотний процедуру. залити його. А це складніше, так як виникає ризик утворення повітряних пробок. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися простих правил. Закриваєте всі зливні отвори і заливаєте рідину в горловину радіатора. Протискуєте патрубки, щоб максимально витиснути повітря. Потім закриваєте пробку і наливаєте в розширювальний бачок тосол. Запускаєте двигун і прогріваєте його до робочої температури. Зверніть увагу, що в цьому випадку потрібно, щоб кран грубки був відкритий, а задня частина машини була нижче передньої. У міру необхідності додаєте тосол в бачок, протискуєте патрубки руками для витіснення зайвого повітря. Під час процедури патрубок від дросельної заслінки повинен бути від’єднаний, щоб контролювати наповнення системи.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS