Де знаходиться запобіжник прикурювача Renault Logan

Table of Contents

Де знаходиться запобіжник прикурювача Renault Logan: як зняти і замінити

знаходиться, запобіжник, прикурювача, renault, logan

Французькі автомобілі вважають надійними, однак деякі деталі при тривалій експлуатації все ж виходять з ладу. Перегоріли запобіжник прикурювача Renault Logan 1 можна замінити своїми руками. Після цього пристрій можна буде знову використовувати за призначенням.

Де знаходиться запобіжник

Перед зняттям пристрої з автомобіля добираються до установчого блоку. На лівому торці приладової панелі знаходиться пластикова заглушка, зафіксована засувками. Зі зворотного боку розташовується інструмент, призначений для вилучення деталей і схема розміщення захисних елементів. Якщо не працює прикурювач Renault Logan, необхідно оцінити стан деталей. За роботу пристрою відповідає запобіжник F38. При порушенні цілісності деталь замінюють.

ремонт прикурювача

Некоректно працюючий пристрій підлягає відновленню. Знімаючи прикурювач, виконують такі дії:

 • Оглядають місця, часто піддаються поломок. Починають з перевірки контактів на наявність оксидної плівки. Якщо водій знайшов сліди іржі, рекомендується обробляти елементи наждачним папером або антикорозійним засобом. Підгинають контакти для забезпечення міцної фіксації в гнізді.
 • Оглядають запобіжник і проводку, яка розташована на тильній стороні блоку. Для перевірки використовують мультиметр, який перемикають в режим визначення опору. Продзвонюють всі дроти, що йдуть до блоку. При відсутності контакту шукають місце обриву. Провідники споюють паяльником.
 • Збирають пристрій, оцінюють його працездатність, підключаючи різні прилади.

Як перевірити і на що можна замінити

Якщо гніздо на Renault Logan 2 перестало працювати, необхідно перевірити захисні елементи. Найчастішою причиною поломки є перегорання запобіжника. Існують наступні ознаки поломки:

 • порушення роботи деяких освітлювальних приладів;
 • перешкоди, що виникають при включенні автомагнітоли;
 • проблеми в роботі годинника.

В такому випадку добираються до установчого блоку, перевіряють справність захисних елементів. Розташування цього пристрою залежить від модифікації автомобіля. Найчастіше для огляду блоку потрібен демонтаж пластикової накладки центральної консолі. Запобіжник виймають, перевіряють його на наявність ознак перегорання. Якщо деталь не пошкоджена, але не працює прикурювач Renault Logan 2, причину варто шукати в обриві електричного кола. Цілісність проводів перевіряють за допомогою універсального тестера.

Пристрій на заміну можна вибрати по артикулу.

Якщо автомобіль знаходиться на гарантійному обслуговуванні, машину доставляють в автосервіс. Власнику старого транспортного засобу доведеться шукати відповідну деталь самостійно. Для Logan пропонується кілька видів запасних частин, вартість яких залежить від виробника. Оригінальна деталь коштує близько 1000 руб, аналог. 300-600 руб. При виборі враховують якість збірки. Занадто дешеві запасні частини служать недовго.

Як зняти прикурювач

Якщо запобіжник на прикурювача Logan 2 не має ознак пошкодження, потрібно шукати інші причини несправності. Для оцінки цілісності проводки і розташованих в корпусі деталей потрібен демонтаж блоку. Розбирання здійснюють так:

 • Відкривають моторний відсік. Скидають негативну клему акумулятора. Видаляють декоративні накладки, отримуючи доступ до роз’ємів, до яких під’єднують гніздо.
 • Вигвинчують шурупи, знімають колодку. Видаляють металевий циліндр автомобільного прикурювача, піддягаючи його плоскою викруткою. Витягають елемент, демонтують світиться кільце.
 • Приступають до огляду, ремонту або заміні конструкції. Якщо перегоріла лампочка підсвічування, встановлюють нове освітлювальне засіб. Виконують збірку в зворотному порядку.

Заміна та підключення

Перед установкою нової деталі потрібно зняти стару зазначеним вище способом. Після цього розміщують пристрій в посадковому місці, під’єднують колодку проводів. При необхідності можна поміняти пластикові тримачі, що фіксують прикурювач в центральній консолі. Встановлюють блок, закривають фіксатори освітлювального приладу. Припаюють чорний провід до циліндра автопрікурівателя. Зворотний кінець кабелю виводять на кузов. Червоний дріт сполучають з нагрівальним елементом. Жовтий кабель підключають до лампи підсвічування. Обидва дроти підводять до акумулятора.

Бп в салоні

Для початку розглянемо схему і призначення запобіжників в салоні. Як сказано вище, цей блок розташований з лівого боку торпеди, в районі важеля відкриття капота. Щоб дістатися до нього, вам потрібно буде зняти пластмасову декоративну накладку. під нею знаходяться всі елементи пристрою.

Схема пристрою, який знаходиться в салоні автомобіля

На вашому автомобілі в залежності від комплектації можуть бути встановлені не всі деталі пристрою. Проте, ми розглянемо призначення кожного з елементів. Нижче представлена ​​розшифровка.

Тут же слід розповісти вам про запобіжнику прикурювача. Цей компонент частіше за інших виходить з ладу, що можна назвати «хворобою» Renault Logan. Джерело живлення подає струм на запобіжник потужністю 10 ампер. Уже від БП через дроти подається напруга на гніздо в консолі.

Якщо ви помітили неполадки в роботі, то в першу чергу варто перевірити запобіжник прикурювача. Він маркується червоним кольором і має номер 38. Пам’ятайте про те, що безпосередньо пристрою, що відповідає за прикурювач, в машині немає, оскільки він споживає напругу від медіа-системи або магнітоли, в залежності від того, що встановлено в авто. Тому при перевірці деталі на працездатність потрібно перевірити функціонування саме номера 38.

Як показує практика, найпоширенішою причиною згоряння плавких деталей є підключення до мережі приладів, які споживають багато напруги.

У тому випадку, якщо в певний момент напруга буде більше 10 ампер, то запобіжник в салоні перегорить. в цьому не сумнівайтеся. Проте абсолютним лідером за кількістю перегорання деталей в автомобілях Renault Logan є електронасос.

Також однією з поширених проблем є невідповідність розмірів штекера приладу і гнізда прикурювача. Якщо контакт між штекером підключається і клемами недостатній, то це може привести до перегріву останніх. Відповідно, в разі перегріву клеми можуть розплавитися, в результаті чого в проводці може виникнути коротке замикання.

Деякі несправності гальмівної системи

Збільшення робочого ходу педалі гальма

Таке можливо при витоку гальмівної рідини наприклад через робочий гальмівний циліндр або через гумові ущільнення головного гальмівного циліндра, або гальмівні шланги прийшли в непридатність. Необхідно замінити вийшли з ладу деталі.

Іншою причиною може бути повітря в системі, який видаляється прокачуванням гідроприводу.

Автомобіль погано гальмує: Можливо що заклинило по якійсь причині деякі з колодок, наприклад через що скупчилися в гальмівному механізмі бруду і продуктом тертя колодок. Потрібно розібрати гальмівний механізм і провести повне очищення, промивання, просушування деталей, а так же локальну мастило деяких вузлів.

Можливо заклинювання поршнів робочих циліндрів. Найбільш часто таке відбувається на задніх гальмівних механізмах. Можна спробувати розробити заклинені поршні, а якщо з’являться сумніви в їх подальшої придатності, замінити робочий гальмівний циліндр целіком.Ещё причина погіршення гальмування. замаслення.

Переконайтеся чи не потрапило масло в гальмівні механізми, а саме на колодкі.Следующая причина. природний знос гальмівних колодок. Колодки потрібно замінити, причому купуйте колодки відомих виробників, адже купивши неякісні колодки можна ще більше знизити ефективність гальмування. Якісні колодки. це не обов’язково закордонних виробників і не обов’язково найдорожчі.

Погіршення гальм також може бути через перегрів гальмівних колодок. Необхідно зупинитися і почекати поки вони охолонуть. Провал педалі гальма. це значить сталася розгерметизація гальмівної системи і гальмівна рідина витікає. Потрібно замінити прийшли в непридатність деталі. (Трубки, шланги). Ще однією причиною може бути шток вакуумного підсилювача гальм (розрегулювався). Його потрібно відрегулювати на сервісі.

Автомобіль не повністю растормаживается: Перевірте чи правильно відрегульована педаль гальма, можливо що у неї недостатньо вільного ходу. Також таке можливо через штока вакуумного підсилювача, який занадто сильно виступає. Регулюють його в автосервісе.Также можливо що заклинило поршні головного гальмівного циліндра. Можливо його потрібно замінити.

Renault Logan заміна задніх гальмівних колодок

При русі пригальмовує одне колесо (педаль гальма не натиснута): На задньому колесі таке буває коли стяжна пружина заднього гальмівного механізму зламалася або розтягнулася і тому колодки не повертаються на місце. Пружину потрібно заменіть.Возможно що заїло робочий гальмівний циліндр.

На передньому колесі таке можливо через зсув положення супорта щодо гальмівного диска. Наприклад ослаблені будь-які з кріплень. Потрібно встановити супорт в правильне положення і затягнути все болти кріплення з належним зусиллям. І ще одна причина. це ручне гальмо (його неправильне регулювання)

Пищать гальма: Гальма пищать при зносі гальмівних колодок, а також якщо вони неякісні, або в них щось потрапило. Також можливий такий звук після попадання маслянистих речовин на колодкі.Еслі писк супроводжується вібрацією, то можливо що є нерівномірний знос переднього гальмівного диска, а також його биття. Гальмівний диск шліфують, а якщо його товщина менше допустимих 19 мм, то його замінюють.

Запобіжники і реле (призначення і розташування запобіжників) renault logan / Renault Logan

Більшість ланцюгів живлення електрообладнання автомобіля захищене плавкими запобіжниками. Фари, електродвигуни вентиляторів, паливний насос і інші потужні споживачі підключені через реле. Запобіжники і реле встановлені в монтажних блоках, які знаходяться в салоні автомобіля збоку панелі приладів з лівого боку і в підкапотному просторі з лівого і правого боку акумуляторної батареї.
READ  Як приклеїти молдинг на двері авто

Запобіжники можна витягти і перевірити візуально. Якщо вам не вдається витягти запобіжник руками, ви можете використовувати спеціальний пінцет. Перегоріли запобіжник легко ідентифікувати по пошкодженій елементу. Ви також можете перевірити запобіжник на наявність електропровідності за допомогою омметра або тестера для перевірки електричного кола на обрив. якщо електропровідності немає, запобіжник перегорів. На кожному запобіжнику вказаний номінал. Врахуйте, що запобіжник можна замінювати тільки запобіжником такого ж номіналу. Запасні запобіжники розташовані в блоці запобіжників. Якщо ви використовуєте запасний запобіжник, завжди замінюйте його при першій же можливості, щоб в блоці завжди були запасні запобіжники різних номіналів.

Попередження! Ні в якому разі не встановлюйте запобіжник більшого номіналу і не поєднуйте висновки проводів підручними засобами замість використання запобіжника, так як це може призвести до пошкодження електричного кола і загоряння.

Якщо запобіжник перегорів, обов’язково перевірте електричний ланцюг на наявність слідів короткого замикання. Перевірте систему на наявність оголених проводів або проводів з стертої, розплавленої або прогоріла ізоляцією. Якщо ви заміните запобіжник, перш ніж встановіть причину його пошкодження, новий запобіжник також перегорить.

Іноді запобіжник може дмухнути або ставати причиною розмикання електричного контуру без видимих ​​причин. Корозія запобіжника і висновків блоку запобіжників може стати причиною пошкодження контактів запобіжника. У такому випадку видаліть сліди корозії за допомогою щітки з металевим ворсом або наждачного паперу, потім розпорошите на висновки запобіжника засіб для очищення електричних контактів.

Запобіжники, їх номери і призначення розташовані в салоні

Більшість запобіжників встановлено в монтажному блоці запобіжників в салоні. (Кришка блоку в панелі приладів знята), розташованому в лівому торці панелі приладів під пластиковою кришкою. Ланцюги, що захищаються запобіжниками (показані на фото), наведені в таблиці
Таблиця: Ланцюги, що захищаються плавкими запобіжниками

Місце під установку охоронної сигналізації

Задні протитуманні фари Електрообігрів зовнішніх дзеркал заднього виду

Місце під установку охоронної сигналізації

РЕНО ЛОГАН ПРЕДОХРАНИТЕЛЬ ПРИКУРИВАТЕЛЯ. #shorts

Блокування елементів, що відкриваються кузова

Система опалення (кондиціонування) і вентиляції салону

Електропривод зовнішніх дзеркал заднього виду

Система опалення (кондиціонування) і вентиляції салону

Крім того, реле і запобіжники розташовані в монтажному блоці в підкапотному просторі (кришка монтажного блоку знята). У табл. 10.2 вказані позначення блоків і призначення встановлених реле і запобіжників. Слід мати на увазі, що на конкретній моделі автомобіля можуть бути відсутні деякі ланцюга, зазначені в таблиці, і відрізнятися положення блоків.

1-й варіант розташування запобіжників в моторному відсіку

Охоронна сигналізація, перемикач зовнішнього освітлення, реле системи освітлення денного руху (блок 1034)

Перемикач зовнішнього освітлення, монтажний блок запобіжників в салоні

Ланцюг живлення реле системи упорскування, ЕБУ системи упорскування

Реле великій швидкості обертання електровентилятору (реле 236), плата реле

Реле включення компресора кондиціонера

Реле малій швидкості обертання електровентилятору

Реле великій швидкості обертання електровентилятору

теж на зображенні

Позначення запобіжника (номінальний струм, А)

Ланцюги: електроживлення замка запалювання і всіх споживачів, живиться від замку; перемикача зовнішнього освітлення

Силова ланцюг ріпі КЗ вентилятора системи охолодження (на автомобілі без кондиціонера)

Силові ланцюги: реле К5 паливного насоса і котушки запалювання: головного реле К6 системи управління двигуном

Ланцюги: постійного електроживлення ЕБУ системи управління двигуном; обмотки головного реле К6 системи управління двигуном

Ланцюг електроживлення блоку запобіжників в салоні

Силові ланцюги: реле К4 кондиціонера; реле КЗ малій швидкості вентилятора системи охолодження (на автомобілі з кондиціонером); реле К2 великій швидкості вентилятора системи охолодження (на автомобілі з кондиціонером)

теж на зображенні

Електродвигун вентилятора отопітеля

Ріпі великій швидкості вентилятора системи

Електродвигун вентилятора системи охолодження охолодження (для автомобіля з кондиціонером)

Ріпі малій швидкості вентилятора системи

Електродвигун вентилятора системи охолодження охолодження (для автомобіля з кондиціонером) (для автомобіля з кондиціонером. через резистор) або реле вентилятора системи охолодження (на автомобілі без кондиціонера)

Как поменять предохранитель прикуривателя на Рено Логан.

Електромагнітна муфта компресора кондиціонера

Реле паливного насоса і котушки запалювання

Головне реле системи управління двигуном

Датчик концентрації кисню (ланцюг підігріву); датчик швидкості; паливні форсунки; електромагнітний клапан продувки адсорбера; обмотки реле К2. КЗ. К4

то-же на зображенні

1. Для отримання доступу до монтажного блоку зніміть кришку в панелі приладів.
2. Перш ніж замінити перегоріли запобіжник, з’ясуйте причину його перегорання і усуньте її. При пошуках несправності перегляньте зазначені в табл. 10.1 ланцюга, які захищає даний запобіжник.
3. Вийміть замінний запобіжник за допомогою пінцета.
ЗАМЕТКАЗапасние запобіжники різних номіналів розташовані на зворотному боці кришки монтажного блоку.
8. При необхідності заміни витягніть реле (запобіжник), похитуючи його з боку в бік.
9. Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю.

У моторному відсіку

Блок знаходиться близько акб. Що б отримати доступ до запобіжників, необхідно віджати два пластикових фіксатора і потягнути кришку блоку.

Схема реле і запобіжників в монтажному блоці, розташованому в моторному відсіку

В салоні

Блок знаходиться з боку водія за пластиковою кришкою.

Запобіжники на Renault Logan: де знаходяться і як розшифровувати

Практично на всіх автомобілях модельного ряду Renault Logan, незалежно від комплектації або року випуску машини, присутній система маркування захисних запобіжників згідно єдиної класифікації. Виявити функціональне призначення запобіжника в своєму автомобілі можна за допомогою аналізу маркування згідно даної таблиці або даних на офіційному сайті виробника.

маркування деталі Функціональне призначення запобіжника
F1 Працездатність ланцюга обмоток реле модулів обігріву вітрового скла, а також дзеркал заднього виду. Іноді також підключають очисники вітрового скла і омивачі фар
F2 Необхідний для захистів від перенапруги приладової панелі і вимірювальних датчиків, електронного блоку управління двигуном, центрального замка
F3 Ланцюги ламп стоп-сигналів, іноді омивача для лобових стекол
F4 Блок управління AirBag, котушки іммобілайзер силового агрегату
F5-9 Резервні осередки, призначені для підключення додаткового обладнання або ослаблення навантаження на інші елементи
F10 Відповідає за роботу тільки правою фар головного освітлення
F11 Відповідає за роботу тільки лівої фар головного освітлення
F12 Відповідає за роботу тільки електросклопідйомників передніх або всіх дверей в салоні (залежить від комплектації автомобіля)
F13 Опціонально служить для захисту від короткого замикання обігріву сидінь в салоні. При відсутності даного модуля вважається резервним
F14 Елементи обігріву дзеркала заднього огляду, а також салонний світло або інтер’єрна підсвічування
F15 Ланцюг електронного блоку управління модулем антиблокування коліс при гальмуванні
F16 (30) Магістральна ланцюг центрального замка в автомобілі. Іноді через даний запобіжник підключають допоміжний охоронний комплекс
F17 Ланцюг, що відповідає за подачу харчування на реле і вентилятор системи кондиціонування повітря в салоні авто
F18 Прикуриватель і аудіосистема при роботі в режимі АСС
F19 Відповідає за подачу габаритних сигналів і роботи поворотников
F20 Лампи і індикатори включення протитуманних фар або ліхтарів
F21 Електрична проводка зовнішніх кабелів дзеркал заднього огляду
F22-23 Резервні осередки, призначені для підключення додаткового обладнання або ослаблення навантаження на інші елементи
F24 Запобіжник призначений для захисту електронасоса підсилювача рульового управління від перепадів напруги
F25 Відповідає за систему безпосереднього вприскування палива при його наявності в комплектації транспортного засобу
F26 Призначений для захисту блок управління пиропатронов подушок безпеки і модулів переднатягнення ременів безпеки
F27 Електродвигуни склоочисників, електронасос омивача фар
F28 Ланцюг, що веде до модулю обігріву заднього скла при його наявності. В інших випадках запобіжник є резервним
F29 Ланцюг, що відповідає за включення аварійної сигналізації

Якщо маркування запобіжних елементів не збігається в вашому транспортному засобі, то для виявлення призначення кожного елемента доведеться виробляти прозвонку електроланцюзі.

На заводах-виробниках Логани обладнуються тільки маркованими запобіжниками, що відповідає вищеописаної системи класифікації. переплутані елементи в блоці є яскравим ознак кустарного ремонту або неякісного обслуговування транспортного засобу на СТО або після покупки з рук.

Чому перестав працювати прикурювач?

Є кілька типових проблем. Серед основних причин, через які може знадобитися ремонт прикурювача моделі Renault Logan, числяться такі.

 • Згорілий запобіжник. Потрібно замінити перегоріли елемент. Запобіжник розташований в монтажному блоці.
 • Обрив проводки прикурювача. При солідному віці автомобіля або внаслідок неписьменних маніпуляцій з електрикою, може статися коротке замикання. Через це спрацьовує запобіжник, вигорають дроти і по самій ланцюга виникає розрив. Діагностувати цю поломку слід за допомогою мультітестера. Провід, що приходять до прикурювача, прозваниваются на предмет опору.
 • Вигорання спіралі. Через велику віку або частого використання під навантаженням спіраль перегорає. Відремонтувати її непросто. потрібна заміна на справний елемент, а також новий запобіжник.
 • Поганий контакт. Від віку на вусиках приладу можуть з’являтися оксиди або сліди корозії. Якщо прикурювач моделі Logan перестав працювати, то необхідно витягнути металевий патрон, а потім оглянути його контакти на наявність оксидів. Рекомендовано зачистити контактні місця. Перед проведенням процедури потрібно зняти мінусову клему з акумуляторної батареї. Це відключить запалювання, виключить можливість короткого замикання ланцюга і спрацьовування запобіжника прикурювача.
 • Перегоріла лампочка підсвічування. Навколо гнізда прикурювача знаходиться спеціальна окантовка з лампою, яка полегшує пошук в темний час доби. Вона також здатна перегоріти. При виникненні такої несправності необхідно поміняти елемент новим.

Розташування блоку запобіжників під капотом

Блок запобіжників редакційного Дастера

Блок запобіжників під капотом на Renault Duster розташовується в невелике коробочці, що знаходиться біля лівого склянки бризковика (кріплення амортизаційної стійки).

READ  Де знаходиться датчик включення вентилятора DAEWOO Nexia

Таке місце обрано не випадково: по-перше, до нього вільний доступ, по-друге, саме тут стікаються безліч проводів управління.

Демонтаж прикурювача на Renault Sandero

Модель має велику технологічну схожість з Логаном. Однак знімати автопрікурівателя тут необхідно трохи іншим способом. Водієві також будуть потрібні захисні рукавички і мінусова викрутка.

 • Вимикаємо запалювання і розмикаємо електричний ланцюг, скинувши мінусовій провід з батареї.
 • Демонтуємо центральну консоль, отримуючи доступ до роз’єму автопрікурівателя.
 • від’єднуємо його.
 • Від’єднуємо тримача за допомогою плоскої викрутки. Для цього необхідно відігнути фіксатори.
 • Демонтуємо утримувач резистора.
 • Витягуємо сам автопрікурівателя.
 • Від’єднуємо трьохконтактний роз’єм. Тепер можна змінювати елемент справним або проводити його ремонт.

Збірка здійснюється в зворотному порядку.

 • Приєднуємо колодку проводів.
 • Встановлюємо пластиковий тримач всередину консолі.
 • монтуємо автопрікурівателя.
 • Защелкиваем фіксатори лампи підсвічування.
 • Встановлюємо центральну консоль.
 • Приєднуємо всі дроти і перевіряємо справність приладу.

Renault Logan 1 і 2. блоки з запобіжниками і реле

Renault Logan відноситься до класу бюджетних автомобілів. У Європі відомий так само під назвою Dacia Logan. Проводився з кузовами універсал і седан. Renault Logan 1 першого покоління випускався в 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 і 2013 роках з бензиновими моторами 1,4 і 1,6 і дизельним 1,5 літра. 2 покоління випускалося в 2014, 2015 року, 2016 2017, 2018, 2019 році і по теперішній час. Ми покажемо де знаходяться блоки з запобіжниками і реле Renault Logan 1 і 2 покоління, їх фотографії і схеми з описом призначення елементів, а так само покажемо як замінити запобіжник прикурювача.

Звертаємо Вашу увагу що кількість елементів, а так само їх розташування в блоках залежить від комплектації і року випуску автомобіля і може відрізнятись від представленої інформації.

Запобіжники в салоні

Основний блок розташований в лівому торці панелі приладів під пластиковою кришкою, на зворотному боці якої буде знаходиться актуальні опис запобіжників.

F01 (20A) Очищувач вітрового скла; обмотка реле обігріву заднього скла
F02 (5A) Електроживлення комбінації приладів; обмотки реле К5 паливного насоса і котушки запалювання; електроживлення ЕБУ системи управління двигуном від замка запалювання
F03 (20A) Ламп сигналів гальмування; лампи світла заднього ходу; омивача вітрового скла
F04 (10A) Ланцюги: блоку управління подушками безпеки; ламп покажчиків поворотів; діагностичного роз’єму системи управління двигуном; котушки іммобілайзера
F09 (10A) Ланцюги: лампи головного світла лівої блок-фари (ближнє світло); сигналізатора включення ближнього світла фар в комбінації приладів; насоса омивача фар
F10 (10A) Лампи головного світла правої блок-фари (ближнє світло)
F11 (10A) Лампи головного світла лівої блок-фари (дальнє світло); сигналізатора включення дальнього світла фар в комбінації приладів
F12 (10A) Лампи головного світла правої блок-фари (дальнє світло)
F13 (30A) і F14 (30A) Ланцюги електро склопідйомники задніх і передніх дверей відповідно
F15 (10A) ЕБУ ABS
F17 (15A) сигнал
F18 (10A) Лампи габаритного світла лівої блок-фари; лампи габаритного світла лівого заднього ліхтаря; лампи освітлення номерного знака; підсвічування комбінації приладів і органів управління на панелі приладів, консолі і облицюванні тунелю статі; зумера комутаційного блоку
F19 (7,5A) Лампи габаритного світла правої блок-фари; лампи габаритного світла правого заднього ліхтаря; лампи плафона освітлення речового ящика
F20 (7,5A) Лампи і сигналізатора включення заднього протитуманного ліхтаря
F21 (5A) Ланцюг елементів обігріву зовнішніх дзеркал заднього виду
F28 (15A) Лампи плафона освітлення салону; лампи плафона освітлення багажника; постійного електроживлення головного пристрою звуковідтворення
F29 (15A) Ланцюги: вимикача аварійної сигналізації; перемикача покажчиків поворотів; переривчастого режиму роботи очищувача вітрового скла; управління центральним замком; діагностичного роз’єму системи управління двигуном
F30 (20A) Силова ланцюг центрального замка
F31 (15A) Ланцюг обмотки реле К8 протитуманних фар
F32 (30A) Силова ланцюг реле обігріву заднього скла
F36 (30A) Силова ланцюг реле К1 вентилятора обігрівача
F37 (5A) Ланцюги електроприводів зовнішніх дзеркал заднього виду
F38 (10A) прикуриватель; електроживлення головного пристрою звуковідтворення від замка запалювання
F39 (30A) Ланцюг обмотки реле К1 вентилятора обігрівача

За прикурювач відповідає запобіжник номер 38 на 10А.

Подивіться відео приклад доступу до блоку, а так само заміни запобіжника прикурювача.

Які запобіжники використовуються

Більшість запобіжників встановлено в монтажному блоці запобіжників, розташованому в салоні. За зовнішнім виглядом захисні елементи один від одного не відрізняються, за винятком позначення (цифри, символи або послідовності букв) на корпусі запобіжника і кольору.

Французький кросовер використовує захисні пристрої від F1 до F39, кожне з яких має своє найменування, силу струму і підходить тільки для певного ланцюга в схемі, пов’язаній з конкретним електроустаткуванням.

З огляду на, що автомобіль виходив друком різних модифікацій, то при покупці авто на ринку, під капотом можуть виявитися запобіжники, так звані рестайліноговие.

Тому, ніколи не зайвим буде звірити номінали наявних пристроїв з тими, які повинні стояти на автомобілі. Якщо брати машину нову в салоні, то можна бути впевненим, що в ній встановлені оптимальні варіанти пристроїв.

Причини поломки прикурювача на Renault Logan і їх усунення

Велике число водіїв вважає за краще саме цей французький автомобіль. Серед інших опцій Logan має прикурювач, який можна використовувати різними способами. В роз’єм підключаються наступні прилади:

 • компресор для накачування шин;
 • вентилятор;
 • зарядні пристрої для мобільних пристроїв;
 • реєстратор, який фіксує дорожню обстановку;
 • навігація.

Поломка приладу приносить масу незручностей власнику авто. Про те, як з’ясувати причину несправності, здійснити ремонт або заміну прикурювача своїми руками на моделі Renault Logan, можна дізнатися зі статті.

Де знаходиться запобіжник розетки Logan 1

На машині 1 покоління, що випускається в 2006, 2007 і 2009 роках, за роботу прикурювача відповідає вставка F38. Залежно від комплектації машини, елемент також може захищати задню розетку.

Автомобільний прикурювач: схема роботи

Суть роботи полягає в тому, що від запобіжника струм йде на вимикач. Далі відбувається розжарювання робочої частини. Якщо в гніздо прикурювача підключається електроприлад, він діє за принципом побутової розетки.

заміна запобіжника

Щоб встановити новий елемент на авто 2012 і 2015 го, в новому кузові або старому, досить виконати просту послідовність дій:

 • відключити живлення від акумулятора;
 • зняти захисну кришку блоку;
 • знайти всередині необхідний елемент;
 • вийняти запобіжні з гнізда;
 • встановити нову деталь в зворотній послідовності.

Запобіжник прикурювача Renault Logan: призначення

Прикуриватель є обов’язковою частиною конструкції автомобіля. Навіть якщо водій не курить, пристрій приносить велику користь. Стандартний запобіжник прикурювача Renault Logan відповідає за захист ланцюга від перевантаження при підключенні енергоємного обладнання.

При обслуговуванні магістралі слід врахувати, що на авто 2011-2013-го розташування вставки відрізняється від місця установки в модифікації після рестайлінгу.

Як перевірити запобіжник

Щоб перевірити елемент на авто 2018-2019 та інших років слід виконати процедуру.

 • Розкрити кришку блоку і знайти потрібний запобіжник.
 • Використовуючи спеціальну прищіпку або пінцет, вийняти деталь з посадкового місця.
 • Візуально оцінити цілісність плавкого елемента. Якщо це неможливо (корпус детальки непрозорими), досить підключити його в ланцюг до свідомо справного запобіжника аналогічного номіналу.

Пошкоджену деталь слід замінити на нову.

Прикуриватель Logan 2: де знаходиться

У більш сучасної версії автомобіля елемент, який відповідає за агрегат, мігрував на позицію F33 салонного блоку.

Розташування актуально для версій 2014-2017 років.

Запобіжні заходи по роботі

Щоб уникнути травм або поломок при обслуговуванні авто, слід дотримуватися деяких правил.

 • Завжди надійно фіксувати автомобіль і відключати силові жили від акумуляторної батареї.
 • Виймати запобіжники з гнізда дозволяється тільки спеціальними щипцями або пінцетом.
 • Всі процедури рекомендується виконувати при якісному освітленні.

Варіант 2

F01 (60A) Ланцюги: електроживлення замка запалювання і всіх споживачів, живиться від замку; перемикача зовнішнього освітлення
F02 (30A) Силова ланцюг реле К3 вентилятора системи охолодження (на автомобілі без кондиціонера)
F03 (25A) Силові ланцюги: реле К5 паливного насоса і котушки запалювання; головного реле К6 системи управління двигуном
F04 (5A) Ланцюги: постійного електроживлення ЕБУ системи управління двигуном; обмотки головного реле К6 системи управління двигуном
F05 (15A) Не використовується
F06 (60A) Ланцюг електроживлення блоку запобіжників в салоні
F07 (40A) Силові ланцюги: реле К4 кондиціонера; реле К3 малій швидкості вентилятора системи охолодження (на автомобілі з кондиціонером); реле К2 великій швидкості вентилятора системи охолодження (на автомобілі з кондиціонером)
F08 (50A) і F09 (25A) Ланцюги ЕБУ ABS
 • К1. реле вентилятора пічки, двигун вентилятора обігрівача. Див. Інформацію про F36.
 • К2. реле великій швидкості вентилятора охолодження (для авто з кондиціонером), електродвигун вентилятора охолодження радіатора.
 • КЗ. реле малій швидкості вентилятора охолодження (для авто з кондиціонером) або реле вентилятора охолодження радіатора (на авто без кондиціонера), електродвигун вентилятора охолодження (для авто з кондиціонером. через резистор).
 • К4. реле кондиціонера, електромагнітна муфта компресора. Див. Інформацію про F36.
 • К5. реле паливного насоса і котушки запалювання.
 • К6. головне реле системи управління двигуном, датчик концентрації кисню, датчик швидкості, паливні форсунки, е / м клапан продувки адсорбера, обмотки реле К2, КЗ, К4.
 • К7. реле насоса омивача фар.
 • К8. реле протитуманних фар. Див. Інформацію про F31.

Реле і запобіжники під капотом

Монтажний блок знаходиться з лівого боку, поруч з акумулятором і закритий пластиковою кришкою.

 • клема акумулятора
 • Діод компресора кондиціонера
Ef1 40А Правий елемент обігріву вітрового скла
Ef2 40А Лівий елемент обігріву вітрового скла
Ef3 50А ABS / ESP
Ef4 60А Іммобілайзер, ланцюг харчування запобіжників в салоні F28-F31
Ef5 60А Харчування ланцюгів запобіжників в салоні F11, F23. F27, F34 і F39
Ef6 30А ABS / ESP
Ef7 30А Обігрів заднього скла і дзеркал
Ef8 15А Протитуманні фари передні
Ef9 15А Обігрів сидінь
Ef10 15А Муфта кондиціонера (комплектація з кондиціонером) / 25А Перша швидкість електровентилятору (комплектація без кондиціонера)
Ef11 25А Запобіжник для реле системи управління двигуном
Ef12 40А Електровентилятор системи охолодження
Ef13 15А Система управління двигуном
Er1 35А Реле лівого обігріву скла
Er2 35А Реле правого обігріву скла
Er3 20А Реле паливного насоса
Er4 20А Реле компресора кондиціонера або першої швидкості електровентилятору (в залежності від комплектації)
Er5 35А Реле управління двигуном
READ  Де знаходиться датчик швидкості на ВАЗ 2110

Запобіжники в салоні

Основний блок розташований в лівому торці панелі приладів під пластиковою кришкою, на зворотному боці якої буде знаходиться актуальні опис запобіжників.

F01 (20A) Очищувач вітрового скла; обмотка реле обігріву заднього скла
F02 (5A) Електроживлення комбінації приладів; обмотки реле К5 паливного насоса і котушки запалювання; електроживлення ЕБУ системи управління двигуном від замка запалювання
F03 (20A) Ламп сигналів гальмування; лампи світла заднього ходу; омивача вітрового скла
F04 (10A) Ланцюги: блоку управління подушками безпеки; ламп покажчиків поворотів; діагностичного роз’єму системи управління двигуном; котушки іммобілайзера
F09 (10A) Ланцюги: лампи головного світла лівої блок-фари (ближнє світло); сигналізатора включення ближнього світла фар в комбінації приладів; насоса омивача фар
F10 (10A) Лампи головного світла правої блок-фари (ближнє світло)
F11 (10A) Лампи головного світла лівої блок-фари (дальнє світло); сигналізатора включення дальнього світла фар в комбінації приладів
F12 (10A) Лампи головного світла правої блок-фари (дальнє світло)
F13 (30A) і F14 (30A) Ланцюги електро склопідйомники задніх і передніх дверей відповідно
F15 (10A) ЕБУ ABS
F17 (15A) сигнал
F18 (10A) Лампи габаритного світла лівої блок-фари; лампи габаритного світла лівого заднього ліхтаря; лампи освітлення номерного знака; підсвічування комбінації приладів і органів управління на панелі приладів, консолі і облицюванні тунелю статі; зумера комутаційного блоку
F19 (7,5A) Лампи габаритного світла правої блок-фари; лампи габаритного світла правого заднього ліхтаря; лампи плафона освітлення речового ящика
F20 (7,5A) Лампи і сигналізатора включення заднього протитуманного ліхтаря
F21 (5A) Ланцюг елементів обігріву зовнішніх дзеркал заднього виду
F28 (15A) Лампи плафона освітлення салону; лампи плафона освітлення багажника; постійного електроживлення головного пристрою звуковідтворення
F29 (15A) Ланцюги: вимикача аварійної сигналізації; перемикача покажчиків поворотів; переривчастого режиму роботи очищувача вітрового скла; управління центральним замком; діагностичного роз’єму системи управління двигуном
F30 (20A) Силова ланцюг центрального замка
F31 (15A) Ланцюг обмотки реле К8 протитуманних фар
F32 (30A) Силова ланцюг реле обігріву заднього скла
F36 (30A) Силова ланцюг реле К1 вентилятора обігрівача
F37 (5A) Ланцюги електроприводів зовнішніх дзеркал заднього виду
F38 (10A) прикуриватель; електроживлення головного пристрою звуковідтворення від замка запалювання
F39 (30A) Ланцюг обмотки реле К1 вентилятора обігрівача

За прикурювач відповідає запобіжник номер 38 на 10А.

Подивіться відео приклад доступу до блоку, а так само заміни запобіжника прикурювача.

Запобіжники і реле під капотом

У моторному відсіку 1 покоління моделі можливо два різних варіанти розташування елементів. В обох з них, основні блоки знаходяться з лівого боку, поруч з акумулятором.

Варіант 1

 • Фото. схема
 • опис
597А. F1 (60А) Охоронна сигналізація, перемикач зовнішнього освітлення, реле системи освітлення денного руху (блок 1034)
597А. F2 (60А) Перемикач зовнішнього освітлення, монтажний блок запобіжників в салоні
597В. F1 (30А) Харчування плати реле
597В. F2 (25А) Ланцюг живлення реле системи упорскування
597В. F3 (5А) Ланцюг живлення реле системи упорскування, ЕБУ системи упорскування
597C. F1 (50А) ЕБУ ABS
597C. F2 (25А) ЕБУ ABS
597D. F1 (40А) Реле великій швидкості обертання електровентилятору (реле 236), плата реле
299. 231 (20А) Протитуманні фари
299. 753 (20А) Насос омивача фар
784. 474 (20А) Реле включення компресора кондиціонера
784. 700 (20А) Реле малій швидкості обертання електровентилятору
1034. 288 (20А) Реле освітлення денного руху
1034. 289 (20А) Те ж
1034. 290 (20А) Те ж
1047. 236 (20А) Реле паливного насоса
1047. 238 (20А) Реле блокування вприскування
233 (40 А) Реле вентилятора обігрівача
236 (40 А) Реле великій швидкості обертання електровентилятору

Запобіжники Renault Logan: де знаходяться, заміна. Автоексперт

Renault Logan відноситься до класу бюджетних автомобілів. У Європі відомий так само під назвою Dacia Logan. Проводився з кузовами універсал і седан.

Renault Logan 1 першого покоління випускався в 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 і 2013 роках з бензиновими моторами 1,4 і 1,6 і дизельним 1,5 літра. 2 покоління випускалося в 2014, 2015 року, 2016 2017, 2018, 2019 році і по теперішній час.

Ми покажемо де знаходяться блоки з запобіжниками і реле Renault Logan 1 і 2 покоління, їх фотографії і схеми з описом призначення елементів, а так само покажемо як замінити запобіжник прикурювача.

Звертаємо Вашу увагу що кількість елементів, а так само їх розташування в блоках залежить від комплектації і року випуску автомобіля і може відрізнятись від представленої інформації.

Запобіжники і реле в салоні

Так само як і у 1 го покоління даний блок встановлений в торці зліва.

Renault Logan схема запобіжників

Електрична схема, згідно з якою в Renault Logan здійснюється харчування блоку прикурювача, дуже примітивна. Штатний джерело посилає напруга запобіжника (10А), який знаходиться всередині монтажного модуля. Цей блок запобіжників розташовується в салоні, а точніше. над рукояткою відмикання замка капота Renault Logan. Проводами з’єднуються два об’єкти: безпосередньо монтажний блок і відповідне гніздо на консолі. У даній статті ми розповімо, де знаходиться дуже важливий елемент. запобіжник прикурювача, а також інші запобіжники і реле, а також схема запобіжників автомашини Renault Logan.

Якщо виникає несправність, то спочатку слід переконатися чи цілі відповідні запобіжники. Його маркування виконана червоним кольором і має символи «F38». Важливо пам’ятати про відсутність на поверхні кришки монтажного блоку позначення прикурювача. Запобіжник прикурювача живиться від мережі аудіосистеми. Це змушує орієнтуватися саме по її позначенню. Тому ви без зусиль знайдете, де знаходиться дуже важливий елемент запобіжник прикурювача, оскільки через численні підключаються до нього гаджетів (ноутбуки, смартфони і т. Д.) Ці запобіжники частіше за інших виходять з ладу не тільки на Renault Logan.

У числі найпоширеніших причин перегорання блоку присутній факт підключення до бортової мережі Renault Logan великого числа одночасно функціонуючих споживачів енергії. Якщо будь-яка з пристроїв споживає струм, величина якого перевищує 10А, то подальше перегорання забезпечено. Тут серед лідерів знаходиться електричний насос. Для запобігання поломки блоку, процедуру накачування коліс слід виконувати при відключеному аудіосистеми, оскільки магнітола з насосом харчуються по одного ланцюга. Перед з’єднанням шланга з ніпелем слід витримати паузу, забезпечивши короткочасну роботу насоса вхолосту.

Ще однією важливою причиною поломки може служити несумісність за розмірами штекера струмоприймача з гніздом живлення. Нещільний контакт викликає підвищене нагрівання клем. Після досягнення конкретного температурного значення, клеми починають оплавлятися і провокують коротке замикання ланцюга. У такій ситуації заміною одиничного запобіжника не відбутися. Доводиться міняти весь блок.

Місце дислокації «F38» в монтажному блоці 1,4-літрового Renault Logan:

профілактичні заходи

Якщо відсутнє бажання безперервно запасатися тоннами наборів запобіжників, слід застосувати стратегію протидії їх частих поломок.

 • Першим і найбільш поширеним методом є, коли запобіжники на аналог з більшою потужністю. Майстрами рекомендується застосовувати пристрої з силою в 15А. Імовірність перегорання мінімізується, а заподіяння шкоди бортової мережі не відбувається.
 • Другий мірою буде правильність підбору пристрою. На пакувальних тарах самих різнопланових виробів позначена споживана ними потужність. Дуже добре, якщо у них є присутнім свій елемент. Для запобігання перегоряння уважно читаємо характеристики наміченого до покупки пристрою. Це більш проста дія в порівнянні з «викорчовування» запобіжника з посадкового гнізда.
 • По-третє, потрібно правильно приєднувати штекер. Через його невідповідності конструктивних особливостях гнізда, виникають вище означені проблеми.

Для забезпечення коректного під’єднання розташування контактів повинно бути горизонтальним, але не вертикальним (т. Е. З боків, але ніяк вгорі і внизу). Така дія дозволить виключити оплавлення клем в машині Renault Logan.

Якщо несправність все ж відбулася і запобіжники прийшли в непридатність, то тут єдиним виходом буде заміна. Процедура досить проста. Для того, щоб витягти запобіжники з посадкового гнізда досить буде підчепити плоско-профільної викруткою.

Про заходи у плані безпеки

Блок запобіжників призначається для запобігання появи пожежонебезпечної ситуації, яка виникає через замикання в електромережі авто Renault Logan. Навіть наявність блоку не дозволяє бути стовідсотково застрахованим від неприємності.

У числі найбільш поширених чинників, що викликають пожежа, присутній вихід зі ладу прикурювача через недбалість при поводженні з ним. Щоб запобігти подібній аварійну ситуацію потрібно:

 • ретельно знайомитися з особливостями інструкцій до підключається приладів (найбільш небезпечні перетворювачі напруги бортової мережі в 220В);
 • здобувати виключно якісні запобіжники і реле;
 • правильно вибирати штекер, що забезпечить його щільну посадку всередині гнізда харчування і виключить мимовільне випадання від сильної вібрації;
 • живить пристрій кабель не повинен піддаватися натяжки, що дозволить штекера утримуватися в гнізді;
 • настійно рекомендується не залишати включеними прилади без нагляду в тих випадках, коли при відключенні запалення гніздо прикурювача НЕ знеструмлюється в машині Renault Logan.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS