Як перевірити витік струму на авто

Як знайти витік струму в авто з вини водія

Через власну неуважність водії самі сприяють швидкому розряду акумулятора. Забуваючи вимикати ближнє світло, автомагнітолу або салонне освітлення, вони розряджають таким чином батарею. Важко придумати, як знайти витік струму в автомобілі в цьому випадку. Вказати на це можуть тільки включені перемикачі фар далекого і ближнього світла. Але навіть якщо водій і зрозуміє, що сам винен, немає гарантії, що і в майбутньому він не буде забувати вимикати освітлення через неуважність.

Як перевірити витік струму в автомобілі?

Таке поняття, як витік струму в авто, пов’язано в першу чергу з халатністю власника машини і неправильним підключенням позаштатного обладнання. Багато хто стикався з такою ситуацією, коли нормально працює акумулятор ввечері вранці вже не може запустити двигун. Спочатку всіх відвідує думка про його непридатність, але після повторної зарядки і виміру вихідних параметрів, виявляється, що часто батарея при цьому працює нормально. Проте, повна розрядка повторюється знову і знову. Це означає, пора виконати пошук витоку струму в автомобілі, щоб запобігти передчасному виходу з ладу акумулятора. Систематичний повний розряд акумулятора негативно позначається на щільності електроліту, що призводить до викривлення електродів і повного виходу з ладу батареї.

Як заміряти витік струму в автомобілі мультиметром

Щоб зрозуміти, втрачає акумулятор електрику чи ні, потрібно знати, як визначити витік струму в автомобілі мультиметром. Для цього необхідно від’єднати мінусову клему від батареї. Потім один щуп під’єднати до відключеному проводу, а другий покласти на клему акумулятора. Отже, напруга піде через прилад і на його табло замигтять цифри. Навіть при відсутності витоку значення мультиметра може коливатися в межах 15-75 мА. Це обумовлено енергоємністю штатного обладнання. Як мінімум, електрику споживають сигналізація і бортовий комп’ютер, коли машина стоїть на стоянці. Знаючи, як перевірити витік струму в машині таким способом, можна зрозуміти, що крім цих пристроїв електрику споживають і інші прилади. Які саме. можна дізнатися вищеописаним способом. Варто знати, що для іномарок середні показники мультиметра. 40 мА, якщо підключені тільки штатні пристрої.

Як перевірити витік струму на автомобілі і запобігти її

Все залежить від приладу, яке споживає електрику. Розуміючи, як визначити витік струму в авто, необхідно виявити споживача і вжити заходів щодо припинення витоку електрики. Розглянемо приклад на автомагнітоли. Якщо вона не належним чином підключено з вини електрика, буде споживати струм акумулятора. А все тому, що в основному її підключають безпосередньо до бортової мережі, а не через замок запалювання. Необхідно правильно перепідключити техніку, і при виключенні запалення електрику перестане подаватися на автомагнітолу. Аналогічно зникне і струм витоку акумулятора автомобіля, якщо правильно підключити прикурювач, підігрівачі крісел та інше допоміжне обладнання.

Як знайти витік струму в машині з вини електрика

Як говорилося вище, допоміжне позаштатне обладнання може бути причиною витоку електрики. Якщо бути точним, неправильне підключення цих пристроїв сприяє появі витоку, навіть коли вони вимкнені. Щоб знайти таке обладнання, спочатку виконується загальна перевірка авто на витік струму. Потім кожен прилад потрібно перевірити індивідуально. Найпростіший спосіб полягає в акуратному витягуванні запобіжника з пристрою. Якщо під час його вилучення на контактах проскакують іскри, значить прилад знаходиться під напругою і споживає струм. Така перевірка витоку струму в автомобілі дозволить безпомилково визначити пристрій, яке споживає електрику.

Де виконати завмер витоку струму в автомобілі поза домом

Якщо вам незрозуміло, як поміряти струм витоку в автомобілі або на це просто немає часу, варто скористатися послугами фахівців автосервісу. Вони мають обладнання, що дозволяє визначити інші причини систематичного розряду акумулятора. Наприклад, при великому пробігу автомобіля з ладу виходять його основні вузли, і генератор не виняток. При пошкодженні його підшипника, утруднюється обертання, і пристрій не може виробити напругу достатньої потужності навіть для бортової мережі, не кажучи вже про зарядку акумулятора. Крім того, автомобіль починає компенсувати недолік напруги за рахунок батареї, що сприяє її швидкому розряду. Для виконання діагностики штатних пристроїв автомобіля, можна звернутися в автосервіс компанії Oiler. Тут знають, як перевірити витік струму акумулятора на машині і усунути її.

Як перевірити витік струму в автомобілі

Всім привіт! Сьогодні ми розберемося як перевірити витік струму в вашому автомобіле.Что це таке і на що це впливає, запитаєте ви?!

Припустимо ви ввечері поставили машину біля будинку з повністю зарядженим акумулятором, а сутра не змогли завестися через те, що акумулятор сів. Так може статися якщо будь-якої прилад в автомобілі всю ніч споживав енергію. У разі якщо ви не залишали включеним світло в салоні, габарити або інші споживачі енергії, тоді є всі підстави для перевірки автомобіля на витоку струму.

Що знадобиться для проверкі.Нужен буде тільки мультиметр або вольтметр, або тестер, хто як називає цей прилад.

вить, струма, авто

Для перевірки ланцюга на витоку необхідно переставити червоний щуп в клітинку з написом 10А. Як на фото.

Тепер відкриваємо капот, знаходимо акумулятор і від’єднуємо від нього мінусову клему. Беремо наш мультиметр, перемикаємо в положення 10A.

Під’єднуємо червоний щуп до знятої клеми, чорний до мінуса на акумуляторі. І спостерігаємо за показаннями на екрані тестера.

В ідеалі свідчення не повинні перевищувати 0,06 Ампер.Однако спочатку на екрані будуть значно більші цифри, але не варто засмучуватися, просто необхідно почекати, поки все системи автомобіля “заснуть”. Це може зайняти до 20 мінут.В цей час свідчення на приладі будуть падати і в підсумку зупиняться. Отриману цифру і можна вважати як кінцевий показник витоку струму в вашому авто.

Якщо результат вимірювань не перевищив 0,06А тоді можете спати спокійно. У разі якщо цірфа більше, вам необхідно знайти блок запобіжників і по черзі почати витягувати звідти запобіжники, одночасно спостерігаючи за показаннями мультиметра.

Припустимо ви витягли якийсь запобіжник і свідчення на тестері впали до нормальних. Відмінно, можна вважати ми знайшли ланцюг яка і є винуватцем витоку. Запам’ятайте номер цього перед і знайдіть в інтернеті схему вашого БРП (блоку реле і запобіжників). Наприклад це 23-й перед, за схемою він відповідає за магнітолу. У такій ситуації винуватцем витоку струму швидше за все є саме цей пристрій. Її потрібно віднести в ремонт або замінити.

Завдяки цій простій інструкції ви швидше за все не зможете до кінця усунути несправність і вам доведеться звернутися за допомогою автоелектрика. Але ви вже будете знати в чому причина швидкого розряду акумулятора і до візиту в автосервіс зможете витягнути запобіжник несправному ланцюзі, що позбавить вас від неприємностей з АКБ на якийсь час.

Схема пошуку споживача струму:

Мультиметр або струмові кліщі, залишаються в колишньому положенні (між виведенням батареї і мінусовій клемою, а кліщі навколо дроти «мінус»);

Далі необхідно виймати по черзі всі запобіжники, стежачи при цьому за показанням приладу;

Як тільки при знятті чергового запобіжника свідчення прийдуть в норму, значить знайдена ланцюг, в якій знаходиться «жук», що з’їдає ємність батареї;

Це може бути один або кілька споживачів;

Потім дізнаємося по документації до авто опису запобіжників, які прилади захищає даний запобіжник, ставимо його на місце і починаємо по черзі відключати прилади цієї ланцюга від харчування;

Коли при знятті чергового споживача від харчування, струм витоку прийде в норму, значить даний елемент і є шуканим «жуком»;

Перевіряємо знайдений елемент на предмет несправності, відновлюємо його, або замінюємо на завідомо справний;

Якщо після зняття всіх запобіжників струм витоку залишається високим, то потрібно перевірити такі потужні споживачі як генератор і стартер. У рідкісних випадках витік струму може бути викликана несправністю генератора, де «жук» може перебувати або в діодному мосту, або в реле-регуляторі, об’єднаному з щітковим вузлом.

Для перевірки витоку струму необхідно віддати дроти від виведення «плюс» генератора і порівняти свідчення тестера. Якщо проблема з генератором, то його рекомендується зняти і виконати повну профілактику і необхідний ремонт його елементів.

Від стартера віддається провід «плюс», що йде від акумуляторної батареї і показання приладу порівнюються до і після зняття.

Порада. При проведенні перевірки не зайвим буде опустити одне із стекол автомобіля, в разі, якщо щось піде не так і сигналізація закриє дверні замки.

Чому вважається нормою споживання струму витоку до 0.05.0.06А?

Магнітола. 0.01А (при правильному підключенні харчування)

Допускається споживання струму витоку до 0.08А (80мА) при наявності нештатного обладнання (відеореєстратор, навігатор і ін.).

Порядок виміру:

Мультиметр (тестер). один провід приладу встановлюємо в гніздо «мінус» (чорний провід), другий в гніздо перевірки постійного струму 10А, а покажчик приладу переводимо в сектор «10А». В даному положенні гнізд проводів не можна торкатися ними клем батареї (плюса і мінуса), щоб уникнути короткого замикання.

Вимикається запалювання, закриваються всі двері, багажник;

Знімається клема «мінус» з акумуляторної батареї;

Провід мультиметра встановлюються в розрив між висновком батареї і знятої мінусовій клемою;

Після приєднання висновків тестера його свідчення можуть бути завищені, тому що електронні прилади повинні будуть піти в сплячий режим;

Після закінчення порядку 2-5-7 хвилин. Показання скинуться до реальних значень витоку струму в ланцюгах авто;

Нормою при цьому вважається споживання струму порядку 0.03. 0.05 А;

Підвищені показання струму «підкажуть» що в ланцюзі є елемент, який споживає великий струм при вимкненому запаленні;

Струмові кліщі. не знімаючи клему з батареї (що дуже зручно, тому що не стирається пам’ять електронних пристроїв), защелкиваем їх роз’єм на мінусовому дроті, ставимо прилад в положення вимірювання постійного струму і дивимося на показання приладу.

Причини розрядки акумулятора

Це може бути несправний генератор, перетерта проводка, що не натягнутий приводний ремінь генератора, відмова реле-регулятора, несправність самої батареї, або забуті на ніч споживачі. Але основний і частою причиною, розрядженого акумулятора, є велика величина витоку струму в ланцюгах електрообладнання автомобіля.

Найчастіше дана проблема виникає в будь-якому електронному приладі з додаткового обладнання, наявність якого стає все більше в сучасних авто. Також харчування до цього нештатному обладнання виконується самостійно, часто без належного захисту проводки, де нерідко виникають короткі замикання.

Якщо ж причину витоку не встановити і ліквідувати (найчастіше автовласники купують нову батарею, вважаючи, що стара вже виходила свій ресурс, або несправна), то не допоможуть ніякі нові акумулятори, так як вони також швидко розрядяться.

Отже, при швидкому розряді батареї рекомендується відразу, не відкладаючи на рятівне потім, знайти і усунути проблему розрядки акумулятора своїми руками, або звернутися за допомогою в автосервіс. Це викликано тим, що крім проблем з запуском, є ймовірність короткого замикання, виходу з ладу обладнання (яке зовсім не дешево), а також можливість і загоряння автомобіля.

avtoexperts.ru

Чому важливо знати величину струму витоку в автомобілі

При температурі зовнішнього повітря порядка.10.15 градусів Цельсія пусковий струм стартера складає близько 276-280А. а при прогріванні двигуна стартера буде досить і 180-200А. Тому, якщо пусковий струм акумулятора складає близько 450А, а батарея наполовину розряджена, то зменшується і величина пускового струму, і при мінусовій температурі вона здатна віддати струм лише на одну дві спроби запуску двигуна стартером. Далі, як правило, водій почує тріск втягує реле, що підкаже про те, що батарея повністю розряджена і вже не в змозі провертати стартер.

Плюс до цього будь-свинцевою-кислотний акумулятор має просідання при мінусових температурах, тобто втрачає частину своїх стартерів характеристик. Скажімо навіть справна батарея має пусковий струм 600А, простоявши на морозі ніч буде мати струм порядку 400А. Якщо ж до цього є підвищений струм витоку, то акумулятор може розрядиться буквально за добу.

Ще пару слів

Щоб одного разу не встати на дорозі взимку далеко від населених пунктів, при будь-яких ознаках несправності батареї рекомендується періодично перевіряти, чи дає генератор повноцінну зарядку і попутно перевірити струм витоку в ланцюгах електрообладнання вашого авто.

Що таке витік і як вона проявляється

Витік. це незапланований струм, який протікає в електричному ланцюзі. У бортовій мережі автомобіля він може бути викликаний двома причинами:

 • несправність проводки і устаткування, порушення їх робочого режиму;
 • помилки в монтажі проводки, обладнання або неправильна його настройка.

До першого пункту можна віднести перетирання проводки, замикання оголених проводів і контактів обладнання струмопровідними рідинами (вода, пил, електроліт та ін.), Поломка і вихід з ладу електроприладів. Причому поломка може бути часткової, лише викликає підвищений струм, наприклад, охоронною системою або магнітолою. При цьому візуально несправність може і не проявлятися або проявлятися слабо.

Другий пункт зазвичай викликаний невмілим монтажем або неправильною експлуатацією електрообладнання. Наприклад, при виключенні запалення не відключається обігрів стекол або музичний центр не переходить в сплячий режим, продовжуючи плекати підсилювач потужності.

У всіх перерахованих вище випадках відбувається незапланована витік, яка викликає прискорений розряд акумуляторної батареї. При цьому швидкість розряду може бути досить високою. Нерідкі випадки, коли вже через добу. двоє, а то й до ранку водій не може завести автомобіль. А якщо залишити машину з такою несправністю на тиждень, то глибокий розряд АКБ може повністю вивести батарею з ладу.

Основна причина, що дає привід бити на сполох. підозріло швидкий розряд акумулятора при вимкненому запаленні. Якщо автомобіліст зауважив, що на ранок або навіть через тиждень стоянки акумулятор погано «крутить» або «не крутить» зовсім, то саме час перевірити електрообладнання свого автомобіля на струм витоку. При цьому знайти і усунути проблему потрібно якомога швидше, оскільки витік. не тільки складнощі з пуском двигуна, але і велика ймовірність серйозної аварії. короткого замикання, виходу з ладу дорогого устаткування, а то і загоряння.

Інші причини розрядки АКБ

Що робити, якщо водій заміряв струм, і він не перевищує норми? Як було сказано вище, утруднений пуск після тривалої стоянки може бути викликаний зовсім струмами витоку. Серед найпоширеніших причин цієї проблеми можуть бути:

 • Великий саморазряд АКБ.
 • несправність генератора.

Вимірювання загального струму

Перевірка витоку струму в автомобілі мультиметром проводиться шляхом вимірювання споживаного від акумулятора струму обладнанням авто при відключеному запалюванні. Для цього необхідно провести всі маніпуляції, які виконуються при постановці автомобіля на стоянку: відключити споживачі (фари, обігрівачі, кондиціонери та ін.), Виключити запалювання, активувати систему охорони, якщо вона є, і щільно закрити всі двері. Перед цим, звичайно, потрібно відкрити кришку моторного відсіку, де встановлений акумулятор. Додатково варто опустити скло в одній з дверей на випадок, якщо маніпуляції з АКБ викличуть випадкове спрацьовування дверних замків.

Перш за все, необхідно правильно налаштувати мультиметр. Від цього буде залежати не тільки успіх операції, але і життя вимірювального приладу. Тестер включається в режим вимірювання постійного струму, при цьому межа вимірювання вибирається максимальним:

Цей тестер має максимальну межу вимірювання струму в 10 А, його і потрібно вибрати.

Далі від АКБ від’єднується одна з клем, між скинутим проводом і клемою включається вже налаштований мультиметр. Щоб не тримати щупи тестера руками, їх можна оснастити зажимами «крокодил». Після підключення мультиметра включати будь-яке бортове обладнання не можна, оскільки струм, споживаний цим обладнанням, може перевищити максимальну межу вимірювання тестера. В результаті тестер просто згорить.

Затискачі типу «крокодил», надіті на щупи тестера, залишають руки вільними.

На фото вище прилад показує 0,33, що на межі вимірювання 10 А відповідає току 0,33 А або 330 мА. Тепер саме час з’ясувати, який струм витоку взагалі припустимо. Згідно з рекомендаціями фахівців, нормальним струмом витоку в автомобілі вважається:

 • до 50 мА. авто зі штатним електроустаткуванням;
 • до 80 мА. авто з додатковим обладнанням (сигналізація, магнітола, навігатор і ін.).

Так, 330 мА, які відображає прилад, дуже багато. При такому струмі витоку 60-ти приміщення повинна бути захищена акумулятор з працею провернеться стартер після вихідних і повністю розрядиться менш ніж через тиждень стоянки.

Тепер потрібно залишити все як є і, не відключаючи прилад, почекати хвилин 5-10. Справа в тому, що сучасне обладнання авто досить інтелектуально, деякі вузли його можуть переходити в режим зниженого енергоспоживання не відразу після виключення запалення. Минуло 10 хвилин, але струм не зменшився? Схоже, з струмом витоку проблеми, і причину доведеться шукати.

Як перевірити витік струму на автомобілі звичайним мультиметром

Витрата енергії бортовий системою автомобіля навіть при вимкненому запаленні. нормальна ситуація для сучасного «розумного» обладнання. Але якщо на ранок або через тиждень стоянки практично новий акумулятор сідає «в нуль», то саме час звернутися в сервісний центр або вирішити проблему самостійно, попередньо розібравшись, як мультиметром перевірити витік струму на автомобілі.

Тестування акумулятора на саморазряд

Для з’ясування стану батареї її потрібно зняти з автомобіля, начисто витерти ганчіркою, змоченою спочатку в розчині харчової соди, потім у воді. Якщо батарея яку обслуговує, необхідно перевірити щільність і рівень електроліту в кожній секції (їх всього 6). Потім акумулятор повністю заряджається мережевим зарядним пристроєм до нормального напруги (12,7 В без навантаження).

Залишилося залишити непідключений акумулятор на кілька діб і потім знову поміряти напругу на клемах. Якщо втрата напруги складе понад 0,2 В, то проблема в акумуляторі. Доведеться купувати нову батарею або спробувати відновити зіпсовану хоча б на час, звернувшись до відповідних фахівців. Якщо ж АКБ «тримає», то яка проблема усунена (наприклад, була долита в напівсухі банки вода), або питання в іншому.

Пошук і усунення несправності

Самостійно перевірити струм витоку на акумуляторі автомобіля мультиметром нескладно. Для цього зовсім не обов’язково звертатися в сервісний центр, поїздка в який зажадає і часу, і грошей. Для перевірки бортової мережі своїми силами знадобиться лише гайковий ключ на 10 і мультиметр, здатний вимірювати струми величиною не менше 3-5 А. Таким межею вимірювання мають якщо не все, то більшість авометр (тестерів), включаючи китайські.

Ці прилади можуть вимірювати постійний струм до 10 А (зліва) і 3 А (праворуч).

Поетапне відключення споживачів

Перш ніж починати розносити автомобіль на шматки, має сенс перевірити нештатное обладнання. то, що було встановлено на заводі-виробнику. Це можуть бути магнітоли, обігрівачі, навігатори, охоронна система, додаткові освітлювачі тощо. Для локалізації проблеми все нештатное обладнання по черзі відключається, при цьому свідчення мультиметра постійно контролюються.

Чому має сенс починати пошук саме з нештатного обладнання? Просто тому що для нього найчастіше не передбачено штатних місць підключення, а значить, кожен майстер «прикручує» його туди, куди вважає за потрібне. Прикрутили, наприклад, обігрів сидінь або навігатор до замка запалювання і отримали проблему. З’єднали основне живлення магнітоли з черговим, годує годинник тієї ж магнітоли. ще одна проблема.

Але все нештатное обладнання відключено і перевірено, а витік є. Доведеться продовжувати пошуки, але тепер треба відключати обладнання, встановлене виробником. Робота досить копітка, але необхідна. Втім, якщо знати, як перевірити споживання струму на автомобілі без серйозних монтажних робіт, то можна обійтися «малою кров’ю».

Виявляється, найпростіше це зробити за допомогою колодки запобіжників, яка є в кожному автомобілі. Звичайно, колодки на різних авто виглядають по-різному, але принцип роботи у них один. Кожен із запобіжників відповідає за кілька цілком певних споживачів. Яких конкретно, можна дізнатися, глянувши на електричну принципову схему потрібної моделі авто.

Ось так виглядає запобіжна колодка у LADA Kalina.

Визначивши, зняття якого запобіжника усуває витік, залишається з’ясувати, які вузли до цього запобіжника підключені і перевірити справність кожного з них. При цьому потрібно мати на увазі, що несправність може критися не тільки в самих вузлах і обладнанні, а й в проводці (перетерлась про кузов ізоляція проводів, з’єднувальні колодки забиті пилом або залиті, ослаблені гвинтові колодки та ін.).

Як підключити мультиметр

Перш ніж почати пошук витоку струму в автомобілі, потрібно правильно підключити прилад до бортової мережі. Що стосується споживачів електрики від акумулятора, їх краще по можливості відключити. Для проведення вимірювань амперметр включають в розрив ланцюга. Щоб отримати такий розрив, з плюсовою клеми АКБ знімають дріт. Потім підключають один контакт амперметра до плюса акумулятора. А другий. до щойно знятого проводу.

Визначаємо, куди пропадає струм самостійно

Як відомо, головних причин, через які сильно розряджаються акумуляторні батареї, всього дві. Це додаткові споживачі або коротке замикання в мережі. Отже, давайте подивимося, як заміряти витік струму в автомобілі мультиметром.

Додаткова діагностика

Іноді зустрічаються складні ситуації, в яких навіть після перевірки витоку за допомогою вилучення запобіжників позитивного результату немає і джерело проблеми не знайдено. В цьому випадку не залишається нічого, крім як перевірити витік струму в автомобілі в ланцюгах. Вони ніяк не захищені запобіжниками. Це генератор і стартер. Дуже часто акумулятор вибухає через неправильну роботу генератора. Елемент просто не заряджає батарею.

Допустимі норми споживання струму акумуляторної батареї

У сучасних машинах є певна кількість споживачів електричної енергії на постійній основі. Це можуть бути годинник, пам’ять ЕБУ, іммобілайзери, сигналізації та інше подібне обладнання. Вони підключені до мережі і споживають електрику. причому постійно.

Для прикладу візьмемо енергозалежну пам’ять ЕБУ. Якщо її стерти, блок почне процес перенавчання і буде знову запам’ятати всі поточні установки. Охоронні системи починають працювати тільки тоді, коли машина стоїть на стоянці. З цього можна зробити висновок, що невелике споживання електричної енергії. це нормальна ситуація.

Але є норма витоку струму в автомобілі. Ця норма є якоюсь постійну величину. її можна вирахувати. Потрібно сумувати споживання кожного споживача в бортовій мережі. Наприклад, сигналізація вимагає не більше 20 мА. Для роботи годин потрібно 1 мА. Аудіосистема споживає близько 3 мА і так далі. В сумі загальна цифра буде знаходиться в діапазоні від 50 до 80 мА. Це зовсім небагато. Навіть одна лампа у фарі, яку забули вимкнути, споживає від 500 мА. А норма витоку струму в автомобілі в 50 А не зможе стати причиною повного розряду АКБ навіть взимку.

Визначити, який є обсяг споживання, можна за допомогою мультиметра. І якщо в процесі вимірів рівень споживання вище допустимого, значить. в бортовій мережі існує проблема. Її необхідно знайти і усунути.

Норма витоку струму в автомобілі. Як перевірити витік струму в автомобілі мультиметром? Пошук і усунення витоку струму в автомобілі

Якщо машина дуже довго стоїть на стоянці і не використовується, то після того як водій поверне ключ у замку запалювання, нічого не відбудеться. В процесі може клацати реле, можливо, оживе навіть стартер. Але обертати колінчастий вал він якщо і буде, то недостатньо. Все це. симптоми розряду акумуляторної батареї за той час, поки машина перебувала на стоянці.

Існує норма витоку струму в автомобілі. Але коли АКБ розряджена, дані показники значно вище цих нормальних. Давайте розглянемо, як можна виявити витік струму і усунути цю несправність.

Чому сідає акумулятор?

Під час тривалої стоянки заряд не повинен йти, однак потрібно також враховувати струми витоку. Особливо швидко розряджається батарея в сучасних авто. Тут в мережу включено чималу кількість різних електронних пристроїв і гаджетів.

Як знайти витік

Як ми знаємо, одна з основних причин, по яким виникає дана проблема, це який-небудь електронний прилад з додаткового або нештатного обладнання. У сучасних автомобілях з кожним роком таких вузлів стає все більше. Починати пошуки необхідно з тих приладів і пристроїв, які встановлені самостійно, тобто нештатно. Це можуть бути різні вентилятори, сигналізації, та що завгодно.

Також шнури труться об краї металевих деталей (особливо в місцях зіткнення дверей автомобіля). Вони перетіраются. в результаті порушується цілісність ізоляції і з’являється коротке замикання.

Фахівці з автоелектриці рекомендують відразу після вимірів (якщо норма витоку струму в автомобілі не відповідає показанням мультиметра) перейти до візуального огляду всього, що встановлено нештатно. Також обстежити необхідно окремі частини і елементи приладів і обладнання, які схильні до механічних впливів. Якщо мова йде про сигналізації, то це можуть бути концевики. Якщо немає ніяких слідів порушення, обгорання, корозії, тоді варто перейти до більш складним методам пошуку несправності. За допомогою цієї діагностики можна істотно звузити коло можливих несправностей.

усунення витоків

Перед тим як усунути витік струму в автомобілі, необхідно знайти джерело.

Алгоритм пошуку витоку

Знайти причину виникнення в автомобілі витоку струму можна, дотримуючись наступного алгоритму дій:

 • від’єднати мінусовій висновок АКБ;
 • плюсової висновок мультиметра приєднати до полюси АКБ, мінусовій висновок до клеми, що йде на кузов автомобіля (клема маси);
 • вимкніть усі споживачі, закрийте двері. На автомобілях з сигналізатором відкриття капота необхідно замкнути замок капота;
 • поставте автомобіль на охорону і почекайте 2-3 хвилини. За цей час всі блоки управління в автомобілі переходять в сплячий режим. У зворотному випадку завмер витрати заряду АКБ буде неточними;
 • на екрані мультиметра здасться фактична витік струму. Для визначення споживача вам необхідно послідовно витягувати запобіжники. Як тільки ви витягнете запобіжник, який відповідає за ланцюг, в якій знаходиться спожити, показання мультиметра повинні впасти до нормального значення;
 • після локалізації ланцюга необхідно подивитися, які споживачі захищені запобіжником;
 • далі, необхідно по черзі від’єднувати роз’єми від електричних споживачів.

Схема підключення тестера до автомобільного акумулятора.

Коли споживач буде вирахувано, залишається тільки знайти причину підвищеної витрати. Для кращого розуміння процесу пропонуємо подивитися відео.

необхідний інструмент

Виміряти струм витоку можна за допомогою струмових кліщів. Використовувати такий прилад зручніше, так як немає необхідності відключати АКБ. Вам всього лише необхідно обнулити прилад і охопити мінусовій провід АКБ. На авто з окремими мінусовими висновками (один, що живить генератор і стартер, другий. для живлення електроприладів) можна відразу локалізувати подальшу область пошуку несправності. Незважаючи на те, що витік заряду через генератор або стартер зустрічається вкрай рідко, таку перевагу струмових кліщів варто згадати.

Так само струмові кліщі корисні для визначення величини струму, з яким згодом доведеться оперувати мультиметру. Це дозволить вибрати коректний діапазон вимірювань і не спалити запобіжник приладу. До недоліків можна віднести невелику похибку, а також нечутливість до малої силі струму. Оскільки струмові кліщі є досить спеціалізованим інструментом, більш детально розглянемо, як знайти витік струму в автомобілі за допомогою мультиметра.

Інструмент, який знадобиться для виявлення прихованих споживачів.

Допустима норма споживання

Виші ми згадували про енергозалежною пам’яті, на яку витрачається струм витоку акумулятора автомобіля, нормою вважається сумарне значення заряду, необхідного для коректного функціонування пристроїв, які потребують ОЗУ. Говорити про якесь загальне значення для конкретної моделі автомобіля було б неправильно, адже в нашому випадку все залежить від кількості встановлених електроприладів. Більш коректно буде привести середні значення споживання струму для конкретних споживачів:

 • магнітола. 3 мА;
 • сигналізація. 20-25 мА;
 • оперативна пам’ять системи упорскування. 5 мА.

Шляхом нехитрих обчислень можна прийти до того, що значення в 25-40 мА можна вважати допустимою витоком струму в автомобілі, як перевірити цей параметр? Номінальне споживання енергозалежною пам’яті вказується в інструкції до електричних приладів, що важливо знати для контролю коректності підключення.

Наскільки швидко буде розряджатися акумулятор, залежить ще й від його ємності. Якщо на вашому авто перевірка витоку струму показала 1 А (нагадаємо, що 1 А = 1000 мА), то для повного розряду АКБ ємністю 55 Ач буде досить менше 6 годин. Не варто забувати про таку властивість акумуляторних батарей, як саморозряд. Тому, навіть повністю справна АКБ згодом втрачає частину свого заряду.

Витік струму до 40 мА є нормою для більшості автомобілів.

Варто визнати, що на практиці доводиться стикатися з набагато меншим паразитних споживанням. Але навіть витрата заряду в 200 мА здатний за ніч посадити АКБ до такої міри, що морозним ранком запустити двигун вже не вийде. Найчастіше пошук витоку починається в морозну пору року, коли короткі поїздки з включеними споживачами не дають АКБ повністю зарядитися, збільшується саморазряд батареї, підвищується вимога до стартерний току.

Перевірка витоку струму в автомобілі мультиметром

Власникам авто, чиї АКБ відслужили свій розрахунковий експлуатаційний термін (3-5 років), варто бути морально готовим до раптової розрядки. Якщо ж справна акумуляторна батарея стала розряджатися після стоянки. значить, з’явився прихований споживач. Розглянемо, як перевірити витік струму на автомобілі мультиметром і способи усунення несправностей.

Причини виникнення витоку

Витоком струму називають надмірне споживання електричного заряду акумулятора при вимкненому запаленні. Йдеться саме про перевищення норми витрат, так як повністю виключити витрата заряду неможливо. Деякі прилади і електронні системи мають енергозалежну пам’ять, на яку записуються необхідні дані. Яскравим прикладом такого роду споживання є мікросхема ОЗУ (англ. RAM, пам’ять з довільним доступом або оперативний запам’ятовуючий пристроїв), що використовується електронним блоком управління двигуном (ЕБУ) для тимчасового зберігання змінних параметрів. Стикатися з такого роду пам’яттю ви могли, коли скидали певні помилки зняттям на кілька секунд клеми АКБ. Також згадати можна пам’ять магнітоли, яка споживає харчування для зберігання даних про радіостанції, налаштуваннях еквалайзера. Саме для цих споживачів розраховується нормальний струм споживання.

Відразу варто обумовити той факт, що приховане споживання заряду акумулятора не має нічого спільного з коротким замиканням. Незважаючи на те, що логіка пошуку і тієї й іншої несправності можуть здатися схожими, природа цих явищ різна. При замиканні позитивного висновку на мінусовій контакт, провідники в ланцюзі починають нагріватися, через що плавиться ізоляція проводів і роз’ємів.

Перевірка напруги на клемах акумуляторної батареї.

При прихованому споживанні заряду АКБ в автомобілі після виключення всіх споживачів і постановці авто на охорону продовжують одержувати живлення електричні споживачі, що і призводить до розряду батареї. Незважаючи на гадану безневинно, знайти витік струму буває непросто.

мультиметр

Перевірка струму витоку неможлива без вимірювального приладу, що визначає силу електричного струму. Йдеться про мультиметри, уявити без якого діагностику електричних систем автомобіля сьогодні неможливо. У нашому випадку підійде навіть найдешевший прилад.

Для того щоб визначити витік, необхідно перевести селектор приладу в режим вимірювання сили струму, вибравши діапазон вимірювань до 10 А. На багатьох мультиметр для вимірювання постійного струму до 10 А (можливо, 20-30 А) призначене спеціальне гніздо, куди необхідно вставити плюсовій щуп. Амперметр необхідно підключати в розрив ланцюга, строго дотримуючись полярності. Якщо мультиметр не обладнаний внутрішнім запобіжником, то зневагою даними правилом просто виведе прилад з ладу. Також до перегорання запобіжника або «доріжки» призведе невідповідність обраного діапазону вимірювань фактичної силі струму в ланцюзі.

варто знати

Найчастіше виною витоку акумуляторного заряду стає неправильне підключення споживачів. Лідером в цьому плані по праву є мультимедійна система. Саме недбале ставлення до підключення магнітоли в більшості випадків стає виною розрядки АКБ. Хоча, по правді сказати, ключем до розгадки може бути і куди більш банальна поломка. Наприклад, закорочування концевика підсвічування багажника, внаслідок чого лампочка буде горіти постійно. Тепер ви знаєте, як перевірити витік струму на автомобілі з застосуванням мультиметра, відео допоможе отримати наочне уявлення про всі кроки діагностики несправності.

Працездатність імпортної акумуляторної батареї знижується через 5-6 років. Термін служби російських АКБ. не більше двох років. На погіршення параметрів впливають різні фізико-хімічні процеси в електроліті, в результаті яких змінюється його щільність, відповідно, і видається сила струму. З проблемою можна впоратися, якщо контролювати рівень рідини в банках батареї. Ось тут-то у.

Вибір автомобіля має на увазі під собою розгляд безлічі факторів. Наприклад, вартість і надійність. Але також важливим моментом є можливість протистояти угону.

Практично всі автомобільні присадки в описі мають таку характеристику, як: “сприяють зменшенню витрати палива”. Наскільки це є реальним, і скільки бензину вдасться заощадити, використовуючи присадки, ми спробуємо з’ясувати. Не так давно незалежною компанією проводився тест присадок фірми Liqui Moly, з метою отримання відповіді на те ж питання. а чи можна заощадити? відповідь.

Як здійснити глибоку діагностику

Починати глибоку перевірку витоку струму в автомобілі стоїть після того, як ви оглянете дроти. Суть тестування: від’єднуємо Автоприлад, а потім заміряємо електрострум, використовуючи мультиметр. Послідовність дій така:

 • від’єднуємо мінусову клему з АКБ, щоб розмістити мультиметр;
 • підключаємо мультиметр до відключеному проводу акумулятора і мінусовій клеми;
 • витягуємо запобіжники, щоб розімкнути ланцюг;
 • якщо спостерігаються скачки електроструму, визначаємо, до якого приладу відноситься запобіжник.

5 ОШИБОК ПРИ ЗАМЕРЕ УТЕЧКИ ТОКА

Провести перевірку витоку струму в автомобілі можна, зробивши адаптер, в якості якого підійде перегоріли запобіжник. До саморобному адаптера приєднуємо щупи мультиметра. Далі дії повторюються: перевіряємо ланцюга окремо.

Якщо визначили несправне місце, необхідно дізнатися, чи буде КЗ. Для цього треба продзвонити дроти, використовуючи мультиметр, заздалегідь встановивши режим вимірювання опору.

Важливо! Не кожен прилад функціонує разом з запобіжником. Тому даний метод перевірки витоку струму в автомобілі підійде не завжди.

Трапляється, що витік відсутня, однак акумулятор за ніч сідає. Відбувається це через негативного балансу заряд / розряд. АКБ може просто не заряджатися повністю, якщо ви весь час стоїте в пробці, поїздки завжди на невелику відстань, авто часто доводиться заводити і відключати, а експлуатація машини відбувається взимку. В результаті акумулятор виходить з ладу.

Величезна кількість енергії споживає додатково встановлена ​​музика. Однак це вже не є витоком струму в автомобілі.

Самостійна перевірка витоку струму в автомобілі мультиметром

Перевірка витоку струму в автомобілі мультиметром відбувається наступним чином: в розриві маси або плюсового ділянки визначаємо обсяг споживаного електроструму. Причому найменш небезпечною вважається схема визначення в розриві маси. Щоб провести таку перевірку, дотримуємося наступної інструкції:

 • налаштовуємо мультиметр. свідчення струму від 10 до 20 ампер;
 • відключаємо мінусову клему з акумулятора;
 • підключаємо шнур мультиметра до клеми АКБ;
 • другий шнур мультиметра. на знятому дроті.

Не обов’язково дотримуватися полярності, коли проводите перевірку витоку струму в автомобілі мультиметром. Перш ніж почати тестування, слід заглушити автомобіль і витягнути ключ запалювання.

Щоб перевірити витік струму в автомобілі в розриві плюсового ділянки, виконайте наступні кроки:

 • вказуємо ампер на мультиметри;
 • відключаємо плюс з акумулятора;
 • мінус мультиметра приєднуємо до клеми акумулятора, яку від’єднали;
 • до мінуса АКБ підключаємо плюс мультиметра.

Якщо ви все зробили правильно, мультиметр покаже обсяг споживаного електроструму. Якщо отримане значення перевищує 15-80 мА, то в автомобілі є витік струму. Отже, доведеться знайти несправну ланцюг.

Для більшої наочності подивіться відео, як використовувати мультиметр:

Принцип підключення споживачів струму до бортової мережі

Електрострум буде текти по провіднику, тільки якщо замкнути електроланцюг. Споживання електрики повинно бути штатним. клема акумулятора «плюс»-споживачів-клема «мінус», при цьому ланцюг не повинна розриватися. Як приклад ми привели найпростішу схему. У вашій машині споживачі приєднані до схеми, складність якої в кілька разів вище. Тому непрофесійному автоелектрика буде важко зрозуміти всі нюанси.

Як виконати перевірку витоку струму в автомобілі? Орієнтуйтеся на розташоване вище зображення. На ньому ви можете побачити, що є єдиний «мінус» у лампи і клеми 85 реле, зазвичай він з’єднується з «масою» (кузов).

При цьому на позитивному дроті встановлений вимикач, який розмикає ланцюг. Коли контакти вимикача замикаються, електрику йде через котушку реле, яка приєднана до 85-му і 86-му контактам. За рахунок електромагнітного поля котушка починає замикати 87-й і 30-й контакти, а електрострум йде через лампи.

Описана схема стандартна для більшості транспортних засобів. Однак зазвичай ланцюг розмикає додатковий вимикач. замок запалювання, при цьому запобіжник буває врізаний в позитивне проведення. Щоб було зручніше, один або два монтажних блоку об’єднують в собі реле з запобіжниками. Знаючи це, ви не відчуєте шок, коли побачите безліч джгутів проводки. А також зможете, підрозділивши величезна кількість об’єднаних ланцюгів на міні-схеми, провести перевірку витоку струму в автомобілі кліщами.

Частина Автоприлад об’єднуються в загальні мережі. Уявіть, що це. один споживач, але просто розрісся в просторі. Виявлено витік струму в автомобілі після перевірки? Причина. різні ланцюги підключаються один до одного або ж до «масі» машини через те, що ізоляція проводки прийшла в непридатність. Також витік може відбуватися через «мостів» електроструму, які з’являються з-за бруду.

Утечка тока в автомобиле. Как проверить, как найти причину, как измерить

Перевірка витоку струму в автомобілі: покрокова інструкція

 • Як підключаються споживачі струму до бортової системи автомобіля
 • Що може викликати витік струму в автомобілі
 • Як виявити витік струму в автомобілі самостійно
 • Як усунути витоку струму в автомобілі
 • Чим небезпечні витоку струму в автомобілі

Увечері ви залишили машину з зарядженим акумулятором, але назавтра виявили, що він розрядився. В чому може бути проблема? Як виконується перевірка витоку струму в автомобілі? Чи можна ліквідувати можливу поломку? розбираємося.

Перевірка витоку струму в автомобілі лампочкою

Нічого страшного, якщо у вас під рукою немає мультиметра. Скористайтеся двенадцатівольтових лампочкою, накрутивши на неї пару витків провід. Щоб виконати перевірку витоку струму в автомобілі лампочкою, доведеться зробити цей вимірювальний прилад самостійно. Він робиться 2 або 3-клемним. Слід відігнути провід на бічній частині (мінус), до другої частини приєднуємо плюс. Провід вибираємо не більше 100 см, інакше вам буде незручно проводити перевірку витоку струму в автомобілі.

Плюс і мінус на лампочці не повинні стикатися, тому доведеться зробити ізоляцію висновків. Потім необхідно від’єднати клему, перевіривши її точно так же, але змінивши полярність. Вставляємо провід в розрив між акумулятором і плюсом. Лампочка світиться? На жаль, перевірка показала витік струму в автомобілі.

Зверніть увагу: лампочка не повинна бути могутніше 5 ватт.

Ідеальний варіант. лампа вогнів габаритів. Однак не варто використовувати диодную лампочку. Вона не переживе різкий перепад напруги і згорить. Найнеприємніше, що ви не зможете це визначити, просто подивившись на неї.

Позаштатні пристрої. першопричина витоку струму

Часто причиною витоку є додаткове обладнання, яке було встановлено виробником автомобіля або самим власником. З кожним роком кількість різних електричних приладів в автомобілях зростає. На це варто звернути особливу увагу. Насамперед дивляться на нештатное обладнання. Наприклад, це може бути телевізор, сигналізація, підсилювач, сабвуфер або ще що-небудь. Автомобільні дроти надійно захищені, а короткі замикання можливі тільки в результаті серйозних ушкоджень. Наприклад, після ДТП можуть руйнуватися кожухи.

А що стосується проведення не штатно встановленого обладнання, то вона часто укладається абияк і в будь-які зручні місця, які здаються підходящими при першому побіжному огляді. До прокладання проводів потрібно поставитися з особливою увагою. У таких шнурах часто і трапляються КЗ. Це найпопулярніша причина всіх витоків струму. Наприклад, прокладені автолюбителем самостійно дроти могли виявитися дуже близько до гарячим деталями двигуна, розплавитися, або перетертися. І перше, і друге пошкодження веде до короткого замикання.

Допустимі норми споживання струмів від АКБ

В автомобілях є кілька постійних споживачів електричної енергії. Це можуть бути годинник, енергозалежна пам’ять ЕБУ, сигналізація та інші пристрої. Всі вони харчуються постійно, так як не рекомендується постійно стирати пам’ять комп’ютера, що управляє. В іншому випадку блок почне процес перенавчання, а система сигналізації починає роботу тільки в той момент, коли машина стоїть, і двигун не працює.

З цього можна зробити висновок, що якщо машина споживає струм в момент стоянки, то це цілком нормально. Але повинна бути якась величина, яку можна порахувати, якщо підсумувати кожен споживач. Наприклад, сигналізації необхідно близько 20 мА, пам’яті годин в автомобілі. не більше 1 мА. Сума споживачів і загальне споживання може коливатися в межах 50-80 мА. Це невеликий рівень, адже одна включена фара вимагає близько 500 мА. Розрядити сучасний акумулятор такими невеликими витоками просто не можна навіть в морозну зиму. Якщо ж середня величина споживання істотно вище, значить, є витік струму в автомобілі. Як перевірити? Зробити це можна мультиметром. А якщо його немає під рукою, є й інші ефективні способи. Але який би спосіб не використовувався важливо знайти і усунути цей витік.

Самостійна діагностика мультиметром

Є дві типових причини, за якими акумуляторна батарея в автомобілі розряджається дуже інтенсивно.

Це несанкціонований споживач або ж замикання в бортовій мережі автомобіля. Давайте розглянемо, як перевірити витік струму на автомобілі мультиметром. За допомогою цього способу можна легко виявити діючу споживач, який постійно споживає струм і розряджає батарею. Для діагностики прилад переводять в режим амперметра. Не варто забувати, що в мережі автомобіля струм постійний. Діапазон вимірювань повинен становити до 10 А. Перш ніж почати вимірювання, необхідно правильно підключити тестер, а споживачі краще відключити. Нормою вважається від 15 до 70 мА.

Витік струму в автомобілі: як перевірити самостійно?

Після довгої стоянки автомобіля при спробі його завести водій буде чути лише клацання реле або слабкі потуги стартера. Все це говорить про те, що акумуляторна батарея розрядилася частково або ж повністю. Списати цю ситуацію на саморазряд не можна. Якщо акумуляторна батарея повністю справна, то для її повного розряду в «нуль» має пройти до кількох місяців. Звідси випливає, що це не що інше, як витік струму в автомобілі. Як перевірити самостійно це, повинен знати кожен автовласник. Але також це може говорити про неполадки в ланцюгах і пристроях, що відповідають за заряд АКБ. Розглянемо, що таке витік струму, коли вона буває, як її перевірити, відшукати і усунути.

Особливості підключення пристрою

Перед тим як перевірити витік струму в автомобілі тестером, необхідно знати особливості підключення. Найчастіше, тестер підключають в розриви ланцюга. Щоб створити обрив, потрібно зняти з “” акумулятора провід, а потім знову замкнути цю ланцюг проводом від приладу до клеми, а другим кінцем мультиметра. до клеми акумулятора.

Важливе зауваження. Не варто включати тестер в мережу, приєднавши його до плюса і мінуса акумулятора. Це стане причиною короткого замикання, і в вимірювальному приладі згорить запобіжник. Якщо все зроблено правильно, тоді на екрані вимірювального пристрою з’явиться число. Це ток, який споживають постійно підключені прилади. Якщо цифра перевищує норму, тоді витік є. Потрібно перевірити місце, де є пробою. Як далі перевірити струм витоку на акумуляторі автомобіля мультиметром? Потім по черзі витягають запобіжники. Це робиться для розмикання ланцюгів. Коли показники струму прийдуть в норму, значить, знайдена проблемна ланцюг. Далі необхідно зайнятися ремонтом або заміною пристрою в ланцюзі.

Як шукати пробою?

Фахівці рекомендують перевірити струм витоку (акумуляторі автомобіля) мультиметром і потім візуально ретельно оглянути все не штатно встановлені прилади, їх частини, дроти.

Можливо, щось піддалося механічного впливу. Якщо говорити про сигналізації, то це можуть бути концевики. Якщо ніяких слідів пошкоджень, обгорання або корозії немає, необхідно перейти до більш складним способам діагностики. Вони дозволять значно звузити коло пошуків. Наприклад, фахівці з автомобільної електриці часто витягують по черзі запобіжники і стежать за тим, чи будуть іскрити контакти. Якщо є спалаху, а в цьому ланцюзі не повинно бути напруги, тоді тут витік струму в автомобілі. Як перевірити її? Тестер на допомогу. Коли підозріле місце знайдено, необхідно знайти в ланцюзі коротке замикання. Для цього кожен провід прозванивают тестером на предмет цілісності. Це робиться за допомогою все того ж мультиметра. Але він буде працювати вже в режимі вимірювання опору.

Типові причини витоку струму в автомобілі

Таке часто виникає при неуважному підході до обслуговування свого автомобіля. Наприклад, АКБ може бути досить старої і вже відпрацювала свій ресурс. Клеми такої батареї вже в окалині, а проводка. в жахливому стані.

Іноді клеми окислюються. Але найчастіше причиною не є вимкнені фари головного світла або ж габаритні ліхтарі. Трапляються ситуації, коли автовласник забуває вимкнути на ніч аудіосистему. Працююча магнітола, та ще до того ж з сабвуфером швидко розрядить акумулятор. Причому не обов’язково, щоб музика була гучною. Навіть на «нулі» йде підвищене споживання електрики в бортовій мережі. Якщо ж водій ніколи не забуває про фари, постійно доглядає за машиною, тоді необхідно шукати, де відбувається витік струму в автомобілі. Як перевірити витік і знайти її місце? Існує кілька ефективних способів.