Як перевірити датчик гойдалки вентилятора Vaz 2109. VAZ 21099 Вентилятор охолодження не працює

Вентилятор охолодження клапанів injector 8 injector 8 клапанів причини не вмикається

На двигунах ін’єкцій ситуація різна: вентилятор контролюється реле, але включення залежить від блоку управління двигуном.

Часто проблема може бути лише в реле вентилятора. В ін’єкції Vaz 21099 він знаходиться в салоні пасажира в рукавичці. Реле вентилятора охолодження праворуч від усіх інших.

У двигунах карбюраторів вам потрібно знайти запобіжник. Він розташований під капотом зліва перед лобовим склом. Вам потрібно знайти гору запобіжника 17.3722. Реле вентилятора охолодження розташоване у другому ряду. У цій серії це третій праворуч. Якщо бажаний запобіжник спалив, то це буде видно неозброєним оком.

На VAZ 21099, випущеному до 1998 року, ситуація може незначно відрізнятися. Реле не вмикається, коли відбувається електричний розряд між контактами “C” та “B”, або коли немає контакту висновків “C” та “D”.

Також причиною може бути збій датчика температури теплоносія. На двигунах карбюраторів він розташований праворуч від радіатора охолодження. На двигунах інжекторів датчик Ozh знаходиться в аспірантурі GBC.

Його продуктивність можна перевірити таким чином:

 • Помістіть його в контейнер, наповнений охолоджуючою рідиною.
 • Підключіть датчик до мультиметра
 • Далі підвищити температуру теплоносія до певної температури та перевірте опір, зазначений на мультиметрі.

При температурі теплоносія 100 опір, що з’явився на мультиметрі, буде 177 Ом.

 • на 80. 332 Ом;
 • на 60. 667 Ом;
 • у 40. 1459 Ом;
 • у 20. 3520 Ом;
 • в 0. 9420 Ом;
 • в.20. 28680 Ом;
 • в.40. 100700 Ом.

Якщо датчик несправний, то замінити його не дуже складно. Для цього потрібно:

 • Від’єднайте запалювання.
 • Злийте охолоджуючу рідину з розширювального резервуара.
 • Вимкніть проводку з датчика.
 • Використовуючи 30 гайкову ключ у 30, обережно, щоб не зіпсувати гніздо, щоб відкрутити датчик.

Якщо датчик і реле працюють, огляньте проводку. Вона могла знищити десь через корозію.

Може виявитися, що проблема полягає в самому вентиляторі. Це можна відремонтувати, замінивши двигун вентилятора або крильчатка.

Процедура видалення вентиляторів:

 • Від’єднайте живлення від акумулятора.
 • Від’єднайте прокладки. Один із колодки. на вентиляторі.
 • Відкрутіть з’єднувальні болти, що фіксують кожух вентилятора за допомогою гайкового ключа.
 • Щоб відкрутити праву гайку, розташовану поверх вентилятора.
 • Далі вам потрібно демонтувати затискаючу пластину. Для цього потрібно відкрутити два лівих гайок.
 • Вийміть затискаючу пластину самостійно.
 • Далі виведіть вентилятор і корпус разом.

Після того, як ви зняли вентилятор, у вас є вибір: встановіть інший або відремонтуйте старе.

Як перевірити запобіжник

Це найпростіша частина аудиту, підходить, якщо електростанція оснащена карбюратором. Потрібно знайти монтажний блок в інженерному просторі VAZ-2109. У ньому, на місці F-4, є запобіжник, відповідальний за роботу вентилятора охолодження. Витягніть його з сидіння, а потім за допомогою мульти.норта зробіть пробний розмір (тест на продуктивність).

Якщо запобіжник є працівником, шукайте чергову несправність. В іншому випадку вам потрібно покласти на його місце нову, що позначає 16 А і провести біг. Якщо вентилятор заробив, вам не потрібно робити нічого іншого. В іншому випадку вивчіть інші частини системи охолодження.

Функції вентилятора VAZ-2109

ВАЗ-2109 Автомобільна плита призначена для нагрівання простору інтер’єру транспортного засобу. Це також допомагає позбутися від складених стеків з внутрішньої частини машинного салону. Його потужність нагріву розроблена, що при 25 градусах морозу оптимальний режим тепла буде підтримуватися всередині автомобіля. від 16 градусів тепла.

Одним з головних елементів автомобіля є вентилятор. Це потрібно для того, щоб вивозити повітря із зовнішнього середовища, яке потрапляє на нагрівальний пристрій через радіатор. Холодне повітря проходить через процедуру опалення і надходить у інтер’єр автомобіля вже в теплому вигляді.

Піч у машині може припинити виконувати свої прямі функції, якщо вентилятор, що входить у його дизайн, припинить свою роботу.

Тому експерти рекомендують власнику транспортного засобу зрозуміти причини його зриву.

Перевірка датчика

Діагностика працездатності DTOHH не складна. Але перед тим, як це зробити, доцільно перевірити цілісність проводки, що йде до неї. Ви також можете перевірити напругу, що надходить із блоку управління. Для цього вам потрібно відключити мікросхему з датчиком і підключити його до вольтметра. Після цього запустіть двигун і виміряйте значення датчика напруги, він повинен відповідати 5 дюйм.

Для видалення, діагностики та заміни датчика температури не потрібно так багато:

 • Ключ для 19;
 • Мультиметр;
 • Контейнер для осушення теплоносія;
 • Електрочайник;
 • Термометр;

Перед тим, як зняти елемент, вам потрібно частково злити рідину з системи. Не потрібно злити все, оскільки він розташований у верхній частині двигуна, достатньо, щоб стікати до рівня.

Потім мікросхема з проводкою відключається від датчика. 19.клавішний ключ, він виявляється з його місця.

Ще щось корисне для вас:

Перевірте датчик за допомогою електричного чайника з термометром та мультиметром, перетвореним у режим вимірювання опору. Діагностика можна проводити двома способами.

 • У першому методі занурюйте робочу частину Дотожа в електричний чайник із холодною водою, там також розміщується термометр. Ви можете використовувати лише електронний термометр, який може вимірювати високі температури. Мультиметр підключений до самого датчика, і електричний чайник включений у мережу. Зі збільшенням температури води падає датчика. Отже, при температурі води 15 с, опір повинен бути 4450 Ом. При 40 C показання мультиметра повинні бути 1459 Ом. Потрібно нагрівати воду до температури 100 с. З цим значенням опір повинен бути мінімальним. 177 Ом. Якщо значення відрізняються, то датчик дає неправильну інформацію.
 • Другий метод підходить, якщо немає термометра. Для проведення вимірювань резистентності Dtozh занурюється у воду після кипіння. У цьому випадку температура води наближається до 100 с. Цього достатньо для проведення вимірювань. Після зниження робочої частини датчика температури в киплячій воді опір повинен бути трохи більшим, ніж 177 Ом. Якщо різниця велика, датчик несправний.

Охолоджуючий датчик температури рідини VAZ 2109 та 21099

По.перше, бажано знати, де це. На моделях 2108, 21099 та VAZ 2109 між HBC та термостатом встановлюється датчик температури теплоносія.

Пристрій та принцип роботи

Сам контролер температури двигуна-це пристрій терміністора-резистора, що характеризується негативним коефіцієнтом температури. Сам параметр опору можна виміряти лише зі зменшенням або збільшенням температурного режиму.

Коли одиниця живлення нагрівається внаслідок роботи, індикатор опору зменшується, якщо двигун охолоне, цей параметр збільшується. Наприклад, при робочій температурі двигуна на VAZ 2109 опір становить 180 Ом, а якщо на вулиці 40 градусів морозу, то опір становитиме 100700 Ом. На одній стороні VAZ 2109 розташовані два контакти, а з іншого. чутливий компонент, який розташований безпосередньо в потоці витратних матеріалів.

Що стосується принципу роботи, коли драйвер включає запалювання, блок управління передає напругу регулятору через резистор. Оскільки сам DTOZH є терміністором, напруга, що постачається від блоку управління, негайно з урахуванням температури витратного матеріалу. Коли параметр зменшується, блок аналізує температуру і, відповідно до цих даних, визначає необхідний об’єм бензину для введення. Під час нагрівання живлення, об’єм бензину, який передається в циліндри, зменшиться.

Окрім початку, згідно з читаннями регулятора ECU, він регулює роботу живлення на холостому ходу. Як результат, він самостійно приймає рішення про збагачення горючої суміші на високих та середніх навантаженнях на двигун внутрішнього згоряння. Цей показник можна змінити залежно від кута запалювання.

На карбюраторній машині датчиків температури два. Один включає вентилятор, інший відповідає за вказівку температури на приладовій панелі.

Можливі несправності

Є кілька причин, чому регулятор на VAZ 21099 відмовляється працювати.

Отже, чому Dotozh не працює:

 • Всередині конструкції пристрою знаходиться електричний контакт. З часом цей контакт може просто зламатися або на ньому можуть утворюватися тріщини. У випадку, якщо всередині структури трапляється скеля. Тобто dtozh просто згорить. Якщо на контакті є тріщини, в принципі DTOZH може спрацювати, однак, внаслідок відсутності нормального контакту, регулятор передаватиме неправильні дані про антифриз.
 • Погана ізоляція пристрою. У випадку, якщо ізоляція порушена, у роботі пристрою може бути закриття пристрою. Відповідно, врешті.решт, ці закриття можуть призвести до того, що DTOHH, знову ж таки, вигоріть, і його доведеться змінити.
 • Поруч з регулятором сталася скеля проводів. В результаті скелі регулятор не зможе активувати вентилятор, призначений для охолодження живлення. Відповідно, це призведе до того, що двигун перегрівається і може навіть кипіти (автор відео. механічний технік).

Як зрозуміти власника автомобіля, що Дтож вийшов з ладу, і настав час замінити його?

Для цього достатньо знати про основні особливості проблем, про які ми поговоримо нижче:

 • Вентилятор, призначений для охолодження двигуна, може ввімкнути довільно в будь.який час. Зокрема, водій повинен попередити, що вентилятор вмикається, коли двигун не повністю прогрівається. Пам’ятайте, що вентилятор повинен завжди функціонувати з перегрітого льоду.
 • У водія виникають труднощі у запуску нагрітого льоду. Система охолодження повинна автоматично виробляти температуру, але внаслідок того, що пристрій несправний, він не може отримати правильний сигнал.
 • Якщо ви ретельно стежите за роботою автомобіля, ви можете помітити, що споживання бензину збільшилося. Збільшення споживання пояснюється тим, що автомобіль просто перевантажує, коли їде на гарячий лід.
 • Якщо пристрій повністю не в порядку, на інформаційній панелі датчик продемонструє неправильну температуру. Щоб розігріти мотор, вистачило десяти хвилин. Якщо через 10 хвилин температура не піднялася до оптимального або коли лід запускається на приладовій панелі, показує її перегрів, це вказує на несправність.

Датчик

Не поспішайте негайно змінити вентилятора. Не рідко проблема була в датчику, реле, запобіжниках або просто в порушеній проводці. Перш за все, ми перевіримо датчик, а також поговоримо про особливості його заміни.

Ознаки несправного датчика можуть бути відмовою ввімкнутись при високій температурі теплоносія або його включення на холодний двигун.

Датчик перемикача вентилятора розташований у нижній частині радіатора. Пару проводів відходять.

датчик, вентилятор, 2109, 21099, охолодження

Бажаний пристрій

Точна перевірка

Для того, щоб не поспішати з висновками, експерти спочатку радять перевірити датчик на ефективність.

 • Якщо вентилятор не хоче вмикатися відповідно до стандартної схеми, спробуйте закрити дроти, які переходять до датчика. Якщо вентилятор заробив, а датчик гарячий, проблема в ньому полягає. З гарячим радіатором під час перевірки корпус датчика може бути теплим. Це говорить про те, що ви повинні перевірити стан термостата та рівень охолоджуючої рідини в резервуарі. Можливо, вам доведеться змінюватись і додати відповідно.
 • Якщо Venti не вмикається після закриття проводів, звук тривожної реле не спостерігається, перевірте стан реле та запобіжник. Він знаходиться під номером 4 у монтажному блоці.
 • Закривши дроти, вентилятор почався не, але реле спрацювало. Тут слід перевірити запобіжник під номером 8.
 • З довільним запуском Venta на холодному двигуні, він довго не вимикається, спробуйте вимкнути одне відстрочку з датчика. Якщо вентилятор зупиняється, контакти датчика застрягли. Якщо вентиляційні отвори продовжують крутитися, прилипання сталося при контактах контрольної реле.

Стаття в темі: Повна звукова ізоляція автомобіля VAZ 2107

Виявивши, що регулятор вийшов з ладу, нічого не залишається, як змінити активацію датчика активації вентилятора радіатора.

Заміна датчика

Зміна датчика досить просто:

 • Вимкнути запалювання;
 • Злийте охолоджуючу рідину з розширювального резервуара;
 • Відключіть пару проводів від клемного блоку датчика;
 • 30 з гайковим ключем у 30, скрутіть регулятор зі свого сидіння. Ви не повинні застосовувати багато зусиль, ви ризикуєте порушити насадження;
 • Дотримуючись зворотної послідовності, покладіть новий датчик.

датчик, вентилятор, 2109, 21099, охолодження

Вимкнення датчика

Ви можете змінити датчик, не зливаючи охолоджуючу рідину. Для цього потрібно швидко відкрути старий регулятор і накрутити новий на його місці. Невелика частина охолоджуючої рідини призведе.

Перевірка та заміна крапки

Існує кілька варіантів діагностики пристрою. перший:

 • Мінусний зонд від вольтметра повинен бути підключений до двигуна і увімкнути запалювання.
 • Використовуючи тестер, необхідно визначити, який параметр напруги утворюється при переміщенні.
 • Якщо DTOZH працює, то напруга повинна бути не менше 12 вольт, коли акумулятор повністю заряджається. Якщо отримані індикатори нижчі, необхідно замінити або відремонтувати пристрій.

Другий метод діагностики:

 • Вам потрібно буде налаштувати мультиметр у режим вольтметра. вимірювання проводиться в діапазоні від 100 Ом до 10 KOHM. Також готуйте термометр, який може виміряти температуру більше ста градусів. Регулятор повинен бути демонтований і опускатися в контейнер за допомогою антифризу.
 • Потрібно нагрівати охолоджуючу рідину. В результаті збільшення показників температури необхідно контролювати показання, що термометр видає.
 • Використовуючи мультиметр, слід вимірювати показники опору при різних температурних умовах. Отримані параметри повинні порівнюватися з показниками, зазначеними в таблиці вище.

Як замінити самостійно:

 • Перш за все, з радіатора необхідно злити весь холодоагент. Потім вимкніть мінус клемну клемну з акумулятора, просто відкрутіть гайку гайковим ключем і відключіть його.
 • Далі вам потрібно вимкнути блок за допомогою проводів, який підключений до крапки.
 • Використовуючи гайковий ключ, вам слід повністю відкрутити пристрій. Далі, регулятор демонструється від сидіння, як згадувалося вище, це випускний шланг GBC. На самому пристрої є гумова ущільнення, коли принизуючи dteaz, вона не може бути втрачена, особливо якщо у вас є новий датчик без ущільнення.
 • Потім встановіть новий регулятор на сидіння у вихлопному шланзі. За допомогою гайкового ключа затягніть регулятор до самого кінця. Після встановлення та скручування до DTOZ слід підключити проводи, відключені раніше. Заключним етапом цього процесу стане затока антифризу назад у радіатор та встановлення відключеного мінус терміналу акумулятора на місце.

Автомобілі VAZ 2109 та 21099 оснащені багатьма датчиками та регуляторами, розробленими для забезпечення правильної роботи живлення в цілому. Одним із цих пристроїв є датчик перемикача вентилятора VAZ 2109, а також контролер температури DTOZH. антифриз. Дізнайтеся більше про пристрої з цієї статті.

Фанат

Якщо проблема полягає у вентиляторі охолодження інжектора або карбюратора, то вам доведеться зняти його. Можна відремонтувати пристрій, замінивши електродвигун або крильчатку.

датчик, вентилятор, 2109, 21099, охолодження

Схема з кожухом, радіатором, вентилятором та крильчаткою

Щоб видалити вентиляційний отвір, виконайте такі операції:

 • Від’єднайте мінус клем від акумулятора;
 • Розчиніть дротяні колодки. Один з них прикріплений до кожуха вентилятора;
 • Візьміть гайковий ключ, відкрутіть пару з’єднувальних болтів. Вони фіксують вхідний кожух на лівому резервуарі;
 • Далі відкрутіть ще одну нижню гайку, що тримає кожух пристрою;
 • Тепер вам знадобиться подовжувач з головою килима, щоб відкрутити праву гайку зверху, який кріпить вхідний кожух на радіатор;
 • Залишилося не так багато. відкрутіть піджак вентилятора. Для цього видаляється пара лівих горіхів;
 • Вручну вийміть затискаючу пластину;
 • Демонтувати вентилятор із кожухом зараз.

Ви видалили пристрій. Тепер для вас є вибір. повністю змінити пристрій або спробувати відремонтувати його, замінивши електродвигун або крильчатку, якщо вони пошкоджені.

Заміна електродвигуна

 • Відключіть дріт вентилятора електродвигуна, який утримується затискачем на кожух.
 • На кожух електричний двигун утримується трьома горіхами. Всі вони повинні бути відкручені.
 • Вийміть електродвигун із корпусу вентилятора.
 • Не забудьте перевірити стан гумових кущів електродвигуна, які залишаються на кожусі. Якщо виявлені тріщини, сліди деформації, їх потрібно змінити.
 • Перевірте електродвигун на наявність продуктивності. Якщо це не вдалося, ви можете придбати новий і вставити його у старий кожух.

Стаття в темі: Системний пристрій гальмування на VAZ 2110

датчик, вентилятор, 2109, 21099, охолодження

Не рідкість, щоб радіатор був порушений через деформоване робоче колесо. Замінивши його, ви можете повернути функціональність на пристрій.

Заміна краплі

Щоб змінити крильчатку, дотримуйтесь інструкцій:

 • Покладіть замок шайбу з плоскою викруткою. Він розташований прямо в центрі робочого колеса;
 • Покручуючи шайбу, видаліть її;
 • У деяких випадках крильчатка кріпиться до двигуна вентилятора з гайкою. Бо якщо у вас є, відкрутіть кріплення;
 • Видаліть крильчатку, оцініть його стан. Якщо він зношений, деформований, замініть на новий;
 • Багато.

датчик, вентилятор, 2109, 21099, охолодження

Змініть крильчатку

У процесі зворотного складання переконайтеся, що штифт електродвигуна впав у поздовжній отвір на крильчатки, як зазначено нижче на малюнку.

Направляйте шпильку на поздовжній отвір

Функції вентилятора VAZ-2109

ВАЗ-2109 Автомобільна плита призначена для нагрівання простору інтер’єру транспортного засобу. Це також допомагає позбутися від складених стеків з внутрішньої частини машинного салону. Його потужність нагріву розроблена, що при 25 градусах морозу оптимальний режим тепла буде підтримуватися всередині автомобіля. від 16 градусів тепла.

Одним з головних елементів автомобіля є вентилятор. Це потрібно для того, щоб вивозити повітря із зовнішнього середовища, яке потрапляє на нагрівальний пристрій через радіатор. Холодне повітря проходить через процедуру опалення і надходить у інтер’єр автомобіля вже в теплому вигляді.

Піч у машині може припинити виконувати свої прямі функції, якщо вентилятор, що входить у його дизайн, припинить свою роботу.

Тому експерти рекомендують власнику транспортного засобу зрозуміти причини його зриву.

Як перевірити запобіжник

Це найпростіша частина аудиту, підходить, якщо електростанція оснащена карбюратором. Потрібно знайти монтажний блок в інженерному просторі VAZ-2109. У ньому, на місці F-4, є запобіжник, відповідальний за роботу вентилятора охолодження. Витягніть його з сидіння, а потім за допомогою мульти.норта зробіть пробний розмір (тест на продуктивність).

Якщо запобіжник є працівником, шукайте чергову несправність. В іншому випадку вам потрібно покласти на його місце нову, що позначає 16 А і провести біг. Якщо вентилятор заробив, вам не потрібно робити нічого іншого. В іншому випадку вивчіть інші частини системи охолодження.

Перевірка та заміна датчика температури

На VAZ-2109 часто причиною несвоєчасної роботи або повною відмовою вентилятора є датчик температури теплоносія. Тому його потрібно перевірити на другому етапі. Датчик розташований у нижній частині радіатора, від нього відходять два дроти. Перш ніж вивернути його, вам потрібно провести точну перевірку системи охолодження:

 • Закрийте один разом кінці проводів, що ведуть до датчика. Якщо після цього вентилятор почав працювати, і датчик нагрівався, то цей контролер потрібно змінити. Проводячи тестування на гарячому радіаторі, ви можете виявити, що тіло датчика також тепле. У цьому випадку перевірте термостат.
 • Якщо вентилятор не працює навіть після закриття проводів, то проблема може лежати в реле або запобіжник. Реле перевірки необхідно проводити. Залежно від типу автомобіля, він може розташовуватися в монтажному блоці (для моделей з карбюраторами) або в кабіні під речами водія (в інжекторі Auto). Найпростіший спосіб перевірити цей пристрій. встановити такий пристрій на його місці. Якщо після заміни реле, вентилятор заробив, ви не можете провести подальшу перевірку.
 • Іноді пристрій не працює, а звук реле присутній. У цьому випадку перевірте запобіжник F-8.

Якщо ви не знайшли несправності в інших системах, то ви повинні замінити датчик температури в системі охолодження. Це робиться відповідно до інструкцій:

 • Вимкніть запалювання, вийміть клем з акумулятора та злийте рідину з розширювального резервуара та генератора. Для цього потрібно видалити спеціальні пробки.
 • Потім вимкніть датчик з клемного блоку.
 • Поверніть датчик зі свого місця, не застосовуючи надмірних зусиль.

Встановіть новий датчик і виконайте зворотну збірку. Деякі автомобілісти вважають за краще не витікати антифриз із системи, а просто діяти швидко. У цьому випадку, після того, як датчик покине сидіння, система залишить певну кількість теплоносія, тому її потрібно буде додати.

Контроль вентиляторів

Якщо автомобіль VAZ 2109 має розподілений двигун впорскування та інжектор, то звичайна карбюраторна модель перемикача перемикача. Вмикає та вимикає контролер вентилятора електронного блоку управління двигуном. Цей контролер отримує інформацію від датчика температури теплоносія (DTOZH), який встановлюється у вихлопній трубі між термостатом та головкою циліндра. Датчик використовується для управління не тільки роботи вентилятора, але й двигуна. У тому числі надаються:

 • Оптимізація ступеня збагачення паливної суміші: в холодному двигуні суміш повторюється, коли вона прогрівається;
 • Підвищена швидкість обертання колінчастого вала при запуску двигуна, щоб двигун не затримувався відразу після запуску;
 • встановлення кута запалювання для забезпечення економії палива;
 • Утримуючи рециркуляційний клапан у закритому положенні, поки двигун не вийде в режимі роботи.

Щоб визначити температуру, DTOZH VAZ 2109 Інжектор використовує терміністор. резистор, опір якого залежить від температури. Терміністор з негативним коефіцієнтом температури використовується на VAZ 2109. Це означає, що зі збільшенням температури його опір падає.

Напруга подається до терміністора, за його зміною датчик визначає температуру теплоносія і передає його до ECU. І вже цей пристрій вмикається і вимикається вентилятор радіатора.

Перевірка та заміна електродвигуна

Якщо вентилятор не працює після заміни датчика, вам потрібно перевірити та замінити його електродвигун. Але спочатку вам потрібно його демонтувати:

 • Зніміть мінус клем за акумулятором.
 • Від’єднайте ланцюг живлення (одна з колодки знаходиться на його кожух).
 • Відкрутіть кріплення з пристрою пристрою: ліворуч і знизу.
 • Зніміть кріплення за допомогою шнура з подовжувачем, що з’єднує кожух з генератором.
 • Вийміть два гайки зліва, щоб відкрутити пресуючу пружину вентилятора. Видали це.
 • Витягніть весь вузол разом з тілом. По дорозі вам може знадобитися відключити його дроти.

Тепер вам потрібно дістатися до електродвигуна і встановити на його місці новий:

 • Дріт електродвигуна фіксується затискачем на корпусі, відключіть його.
 • Потім відкрутіть три гайки, щоб зняти двигун.
 • Перевірте розташування двигуна, всі гумові вкладки повинні бути цілими і не деформуватися. Якщо ви помічаєте пошкодження, встановіть нові прокладки.
 • Після цього вам потрібно встановити новий двигун на місці старого, виконати назад вузол вентилятора.

Як змінити крильчатку або вирівняти його

Якщо після демонтажу вентилятора ви помітили, що крильчатка пошкоджена або нерівномірна, вам потрібно його зняти:

 • У центрі робочого колеса. зупинка шайби. Якщо є додаткове кріплення у вигляді горіха, відкрутіть його.
 • Видаліть крильчатку і огляньте його. З будь.якою деформацією найкраще встановити ще одне крильчатка.

У процесі цієї роботи ви можете модернізувати вентилятор, встановивши крильчатку на 8 пелюстках замість стандартного на 4.

Контроль вентиляторів

Якщо в машині Ваз 2109

Існує розподілений двигун впорскування та інжектор, тоді звичайний для власників карбюратора моделі датчика комутатора на ньому зовсім не є. Вмикає та вимикає контролер вентилятора електронного блоку управління двигуном. Цей контролер отримує інформацію від датчика температури теплоносія (DTOZH), який встановлюється у вихлопній трубі між термостатом та головкою циліндра. Датчик використовується для управління не тільки роботи вентилятора, але й двигуна. У тому числі надаються:

 • Оптимізація ступеня збагачення паливної суміші: в холодному двигуні суміш повторюється, коли вона прогрівається;
 • Підвищена швидкість обертання колінчастого вала при запуску двигуна, щоб двигун не затримувався відразу після запуску;
 • встановлення кута запалювання для забезпечення економії палива;
 • Утримуючи рециркуляційний клапан у закритому положенні, поки двигун не вийде в режимі роботи.

Чому вентилятор охолодження двигуна не працює на 2114

Вентилятор радіатора Vaz 2109 Інжектор не працює.

Щоб визначити температуру, DTOZH VAZ 2109 Інжектор використовує терміністор. резистор, опір якого залежить від температури. Терміністор з негативним коефіцієнтом температури використовується на VAZ 2109. Це означає, що зі збільшенням температури його опір падає.

Напруга подається до терміністора, за його зміною датчик визначає температуру теплоносія і передає його до ECU. І вже цей пристрій вмикається і вимикається вентилятор радіатора.

Загальні характеристики моделі

Розмір автомобіля дещо змінився через подовження крила та збільшення капота. Крім того, з’явилася абсолютно нова, вдосконалена решітка радіатора VAZ і, звичайно, оновлена ​​інформаційна панель. Довжина VAZ 21099 порівняно з іншими автомобілями цієї групи збільшилася на 20 см.

Автомобіль Vaz 21099, як і інші моделі цієї родини, має багато переваг:

 • Він здатний розвивати досить високу швидкість;
 • має чудову обробку при русі;
 • стабільний на абсолютно різних типах доріг.

У 2004 році ця модель машини була припинена виробляти, але її випуск триває в Україні.

VAZ 21099 Автомобілі. це два типи.

У VAZ 21099 є карбюратор, а також інжектор VAZ 21099, система подачі палива майже однакова.

У постачанні інжекторів VAZ 21099 бензину при натисканні на педаль газу контролюється комп’ютер. У двигуні карбюратора спеціальні вилки керуються подібними викидами.

Досить часто, власники цього автомобіля стикаються з однією проблемою: фанат охолодження Vaz 21099 Карбюратор не працює.

Діагностика вентилятора

Для того, щоб перевірити експлуатацію пристрою, вам знадобиться провід півтора метра, бажано з “крокодилами” на кінцях. Коли двигун вимкнено, підключіть “плюс” акумулятора з резервуаром з контактом вентилятора з дротом. Робочий блок повинен почати обертатися. Якщо не розпочатися, це несправно. Якщо вентилятор не вмикається при перегріті

охолодження, хоча діагноз вказує на те, що вони працюють, слід перевірити.

Побачити:

Під час перевірки вам знадобиться окремет для вимірювання опору датчика. Омметр є частиною будь.якого, навіть найпростішого портативного цифрового мультиметра. Процедура така:

 • Коли холодний двигун вимкнено, вийміть дроти з контактів.
 • Покладіть перемикач мультиметрового режиму в положення “Вимірювання опору”.
 • Виміряйте опір датчика. При кімнатній температурі це повинно бути приблизно 2200. 2800 Ом.
 • Встановіть датчики датчиків назад.
 • Запустіть двигун і дайте йому зігрітися до простою приблизно до 80 градусів.
 • Вимкніть мотор. Вийміть дроти з контактів датчика.
 • Виміряйте опір датчика. З 80 градусами опір повинен бути в інтервалі 270. 389 Ом.

Вентилятор радіатора Vaz 2110 Інжектор не працює.

Якщо опір датчика чомусь не відповідає нормативному, частину потрібно змінити. І якщо це відповідає, але пристрій не вмикається, щось не працює в електронному блоці управління двигуном. Вам слід звернутися до станції обслуговування з цим. Для діагностики та миготіння ECU вам потрібне спеціальне обладнання.