Як дізнатися скручений чи пробіг на авто

Комп’ютерна перевірка

Приїхавши в автосервіс, попросіть майстра провести розширену електронну діагностику, що включає в себе не тільки стандартне зчитування помилок, але і перегляд інформації, яка зберігається в блоках управління різних систем. Якщо продавець, скручуючи пробіг, заощадив і «освіжив» лише одометр, ці самі блоки здадуть його з потрохами. Варто, щоправда, враховувати, що досвідчені діячі таких промахів не допускають. Коли ви маєте справу з профі, обдурити вже не одного покупця, цей Focus не пройде.

способу дізнатися, чи не скручений чи пробіг автомобіля

І кого ж там можна зустріти? Здебільшого. казкарів. Причому не важливо, звернеться покупець до офіційних дилерів, великим автосалонам або сайту з оголошеннями. обдурити намагаються скрізь. Перш, ніж споживач знаходить таки свою жадану машину, він вислуховує тисячу і одну історію про десятирічних «ластівок» з пробігом в 30 000 кілометрів, які «використовувалися виключно по четвергах», «перевозили своїх господарів тільки у дворі будинку» і взагалі були «сьомим авто в родині ».

Скорочення пробіги. явище на вторинному ринку вкрай поширене. А маніпуляції з одометром і електронними блоками автомобілів. вельми прибутковий бізнес. Не просто сплавити машину, яка зійшла з конвеєра в минулому десятилітті. Але невелика цифра на табло і презентабельний зовнішній вигляд творять чудеса: довірливі покупці «клюють» на легенду про «майже новому» автомобілі, збагачуючи шахрая-продавця. Так як же не попастися на їх гачок? Як вивести торговця на чисту воду?

Зовнішній вигляд

Має сенс приділити належну увагу зовнішньому вигляду автомобіля. Хоча продавець, витратився на хімчистку і ремонт деяких деталей інтер’єру, напевно «подшаманіть» і вигляд машини. На те, що перед вами кінь, якого безжально ганяли і в хвіст, і в гриву, натякнуть помутнілі фари, відколи на бампері і капоті, а також іржа на днище. не забудьте зазирнути під авто, коли його піднімуть на підйомнику в ході діагностики.

Чому не можна купувати старі машини в офіційних дилерів

внутрішнє оздоблення

Якщо одометру ви не довіряєте (що правильно), придивіться до салону автомобіля. його керма, важелів коробки передач і гальма стоянки, накладок на педалі, сидінням, підлокітникам. Уважно огляньте інтер’єр на предмет потертостей, вицвітання, будь-яких дрібних дефектів. Сильно пошкоджені матеріали свідчать про багату історію машини, яка налічує ні одну сотню кілометрів. На неї ж вкаже підозріло «новий» салон, вилизаний до блиску.

Камери виловили за рік понад 12 мільйонів порушників

Сервісна книжка

При проходженні технічного обслуговування консультанти дилерських центрів завжди проставляють в сервісну книжку актуальний пробіг. Звичайно, документ можна підробити, «втратити». Або. ще один спосіб. виставити на одометрі число, не сильно перевищує те, що було на останньому ТО. Загалом, паперів вірити. собі дорожче. Куди ефективніше буде поспілкуватися з працівником сервісу, де обслуговувався автомобіль. За ідеєю, співробітники не мають права розкривати потенційним покупцям будь-які дані. Але, можливо, ви зумієте з ними домовитися

Як визначити скручений чи пробіг на авто: всі ознаки і способи

При перевірці машини по VIN багато водіїв, які хочуть перевірити пробіг автомобіля, стикаються з тим, що показання одометра на підприємстві, що перевіряється авто не відповідають дійсності. За статистикою в середньому за рік експлуатації, майже кожне авто проїжджає близько 20 тис. Км. Але при цьому в оголошеннях про продаж часто вказують у автомобілів з 5-7 річною історією пробіг не більше 50-60 тис. Км, а буває, і того менше. Зазвичай господарі таких ТЗ кажуть, що використовували авто зрідка тільки для коротких поїздок. Але зазвичай виявляється, що дійсний кілометраж машини набагато більше. Є безліч способів, якими нечистоплотні продавці зменшують показання приладів. Розберемося, як вони це роблять і як можна визначити реальний пробіг авто.

Як можна зменшити пробіг автомобіля

Щоб обдурити покупця, недобросовісні господарі машин користуються всілякими способами зміни пробігу. Це залежить від того, який тип одометра в даному авто відповідає за фіксацію показника.

Потрібно відразу уточнити, що спідометр відповідає за свідчення швидкості автомобіля, а величину пробігу показує інший пристрій. одометр. Він працює в зв’язці зі спідометром. Власне, і панель показань у них зазвичай практично одна. Зазвичай розрізняють три типи одометрів:

 • механічний;
 • електромеханічний;
 • Електронний.

Перші два типи застосовувалися на машинах, випущених до початку 21 століття. Це досить прості пристрої, які працювали за принципом механіки: обороти редуктора КПП передавалися на лічильник, за допомогою спеціального троса, а показники виводилися на приладову панель. Змінити пробіг у таких систем не представляє ніякої труднощі.

На механічному одометрі показання пробігу змінювали двома способами:

дізнатися, скручений, авто
 • Розбирається одометр, і вручну змінюються цифри на лічильнику.
 • Розбирається приладова панель і за допомогою спеціальної насадки до тросика приєднується який-небудь інструмент на зразок дрилі або шуруповерта з великими оборотами обертання. Показання приладу таким чином скручуються до потрібних значень.

Відмінність скручування показань з електромеханічного одометра полягає в тому, що якщо при зміні показань на механічному одометрі відключалася електроживлення автомобіля, то при зміні пробігу у електромеханічного приладу, харчування відключати не можна, інакше лічильник не буде працювати. Але тут досить висока ймовірність короткого замикання.

Коштує така процедура не дуже дорого. від 1 до 1,5 тис. Рублів. Оголошення умільців зазвичай носять безневинний характер, на кшталт пропозиції допомоги в регулюванні або ремонті спідометра.

Як дізнатися скручений механічний спідометр чи ні

Щоб не потрапити на прийом зі скрученим пробігом і не переплачувати зайвих грошей, потрібно знати, що відновити дані про пробіг з механічного або електромеханічного одометра не існує. У цьому випадку про пробіг можна дізнатися тільки за непрямими ознаками, на кшталт зносу вузлів і агрегатів автомобіля, які зазвичай можуть повідомити досвідчені автомеханіки.

Скручування електронного одометра

Цей тип приладів з’явився порівняно недавно. Принцип його роботи заснований на зберіганні інформації в бортовому комп’ютері. Інформація в нього подається зі спеціальних датчиків, оптичних або магнітних. Датчики розташовуються або прямо на колесі автомобіля, або на валі КПП. Комп’ютер передає ці дані на табло приладовій панелі.

У дорогих моделей авто, наприклад, у деяких модифікацій Toyota або Audi, дані про пробіг можуть зберігатися в декількох блоках пам’яті. А найскладніша система у BMW, де таких блоків близько десятка. Але фахівці з комп’ютерної діагностики говорять про те, що скрутити пробіг можна з будь-якого типу електронного пристрою, що фіксує пробіг. Все впирається тільки в наявність відповідного обладнання.

Наведемо кілька способів, якими користуються, скручуючи пробіг з електронних одометрів:

 • Зазвичай ним користуються, коли змінюють пробіг у так званих бюджетних автомобілів, тобто знаходяться в низькому ціновому діапазоні і на які ставиться найпростіша електроніка. Для того, щоб змінити показання одометра, знімається приладова дошка, до бортового комп’ютера підключається зовнішній комп’ютер з відповідною програмою, або спеціальний прилад, який називається програматор. Далі запускається програма і свідчення за допомогою її змінюються до потрібних власникові машини.
 • Цей спосіб застосовується при зміні показань на дорогих машинах, у яких блоків зберігання інформації кілька штук. Цей спосіб аналогічний першому з тією різницею, що процедура пов’язана з пошуком всіх інформаційних сховищ і зміни даних в кожному з них, що вимагає часу. Це потрібно, щоб бортовий комп’ютер не міг використовувати дані з резервного сховища для відновлення цифр реального пробігу.
дізнатися, скручений, авто

Залежно від того, яка кількість сховищ доведеться зачищати,

Навіщо скручують пробіг

Показання одометра змінюють, щоб продати автомобіль з найбільшою для себе вигодою. Але бувають і інші причини. Ось деякі з них:

 • Щоб не проходити дорогі планові ТО, так як бортові комп’ютери деяких іномарок тримають в пам’яті інформацію про термін проведення техобслуговування, а якщо цей графік порушується, то прилади сигналізують про це;
 • При повній заміні приладової панелі, що можливо після ДТП або через несправності електроніки;
 • Щоб приховати поломки механізмів і вузлів авто, що впливають на точну роботу показань приладів, що відповідають за величину пробігу, наприклад, того ж генератора і т.п.
 • Іноді показання одометра змінюють при ввезенні б / у машин з країн, де сума транспортного податку залежить від пробігу за певний час.

Як перевірити скручений чи електронний спідометр

У цьому випадку необхідно провести комп’ютерну діагностику автомобіля. Це можуть зробити фахівці будь-якого сервісного центру обслуговування автомобілів, де є набір діагностичних програм. Але, на жаль, якщо над скручуванням пробігу трудився досвідчений фахівець, то реальні дані відновити практично неможливо.

Тут можна покладатися на те, що скручуючи пробіг, умілець НЕ стер з пам’яті бортового комп’ютера ряд помилок, які можуть побічно вказати на різницю між реальним пробігом і тим, який показує приладова панель. Зазвичай цю різницю можна встановити шляхом зчитування збережених даних про різного роду події, в яких фіксується кілометраж пробігу. Наприклад, якщо за кодом помилки можна побачити, що вона була на 120 тисячах пробігу, а на одометрі ви бачите пробіг 80 000 км, то явно дані пробігу були виправлені.

Шляхом зчитування даних мотогодин роботи двигуна так же можна дізнатися, чи правдиві показання на приладі обліку пробігу авто. Їх кількість потрібно розділити на дані одометра і отримати в результаті середню швидкість пересування машини за весь період експлуатації. Природно, чим більше мотогодин і чим менше пробіг, тим менш реальна середня швидкість пересування. Адже неможливо протягом декількох років пересуватися весь час зі швидкістю 10 км / год. Такі дивні речі вказують на те, що з пропонованої вам машиною не все в порядку.

Як дізнатися реальний пробіг в режимі онлайн

В даний час з’явилася можливість перевірити реальність пробігу автомобіля за допомогою різних сервісів в інтернеті., Які зберігає безліч даних про кожному автомобілі. Досить ввести в пошуковий рядок державний номер машини і через кілька хвилин ви отримаєте по потрібних вам авто самі вичерпні дані.

На жаль не всім таких сервісів можна довіряти. Якщо хочете реально перевірити скручений чи пробіг авто в вашому випадку, пишіть в коментарях або через сторінку контакти і я, як досвідчений (і не скромний) автомеханік зможу допомогти вам в цій нелегкій справі.

Як перевірити реальний пробіг автомобіля?

Пробіг автомобіля. одна з основних характеристик вживаного авто. Від пробігу в першу чергу залежить, які регламентні роботи мають бути машині найближчим часом, який залишковий ресурс її вузлів і агрегатів, наскільки проблемною буде експлуатація авто, скільки воно зажадає грошей. Природно, недобросовісні продавці намагаються всіляко зменшити реальну цифру, а коли ви купуєте машину не у першого і єдиного власника, можливість фальсифікації зростає багаторазово. Тому перед покупцем гостро стоїть питання: як же все-таки перевірити реальний пробіг розглянутого для покупки автомобіля?

Почнемо з того, що перевірка пробігу має сенс в першу чергу для відносно свіжих автомобілів. Перш за все, потрібно хоча б приблизно оцінити пробіг. Робити це зручно, якщо користуватися зразкової формулою «20 000 кілометрів пробігу в рік». приблизно стільки проїжджає середньостатистичний міський автомобіль при щоденній цілорічної експлуатації. Бувають, звичайно, «автомобілі вихідного дня», у яких «смішні» пробіги закладені в саму ідею марки, але якщо ви не купуєте Ferrari, то поцікавитися, чи не змотав чи пробіг, точно має сенс.

Крім того, не поспішайте розслаблятися, якщо цифра на одометрі приблизно відповідає вашим очікуванням. Наприклад, якщо машина використовувалася в таксі, то її щорічний пробіг цілком може досягати 80-100 тисяч кілометрів на рік, причому часто без адекватного таким показником обслуговування! Саме тому марки і моделі, які активно використовуються службами таксі, потрібно перевіряти з особливою ретельністю.

Якщо автомобілю більше 15 років і він не продається в категорії «ретро з консервації» за скажені гроші, але зі смішним пробігом і в стані, близькому до ідеального, то майже напевно одометр вже давно пішов на другий, а то й на третє коло, і перевіряти його. абсолютно безглуздо. Тут треба дивитися на стан транспортного засобу.

перевірено електронікою!

Насправді більшість Приборока вже давно електронні, і по-старому змотати показники одометра, затиснувши трос спідометра в патрон дриля, на більш-менш сучасній машині вже не вийде. Але це не означає, що показання не коригують. для цього у шахраїв є відповідне обладнання. Проте одна справа. відкоригувати пробіг на приборке, і трохи інше. залізти в усі осередки, куди записуються ці свідчення. Технічно це, звичайно, можливо, проте фахівці сходяться на думці, що фактично зловмисники це роблять рідко. В першу чергу тому, що подібне втручання в «мізки» двигуна або коробки передач загрожує хаотичними помилками, які будуть проявлятися на приборке у вигляді палаючої іконки Check engine і сильніше лякати потенційного покупця.

Другою причиною такого недбалого ставлення шахраїв до своєї роботи можна назвати складність добування даних в «закритих областях» електронних блоків управління. Чи не кожен дилер вміє шукати і знаходити, куди конкретно записуються резервні показники пробігу, не у кожної моделі взагалі передбачена технічна можливість залізти так глибоко в «мізки» без заводського обладнання. Питання про те, чи може будь-якої сервіс або приватний майстер в вашому місті добути з надр бортового комп’ютера таку делікатну інформацію, бажано з’ясувати заздалегідь стосовно до конкретної марки і моделі автомобіля, щоб не втрачати зайвого часу і грошей. Зазвичай в цьому непогано допомагають тематичні форуми і співтовариства власників автомобілів. У будь-якому випадку, при уявній стовідсоткової ефективності комп’ютерного методу, він зовсім не панацея.

Помацати-понюхаємо

Як не дивно, перевірити, чи не скручений чи пробіг авто, досить надійно можна за непрямими ознаками. Більшість з них має сенс шукати в салоні, і навіть конкретніше. на водійському місці. Навіть при самій акуратною експлуатації перші зморшки і тріщини на шкіряних сидіннях з’являються до 100 000 км пробігу, а до 200 000 км з боків подушки вже, швидше за все, будуть ще не наскрізні, але вже досить явні поздовжні тріщини. Ближче до 300 000 км напевно не витримає вже хоч один шов, і стан шкіри на сидінні буде радикально відрізнятися від стану боковин крісла. Приблизно така ж картина. з рульовим колесом, з тією лише різницею, що його, на відміну від крісел, рідко змінюють на нове, в кращому випадку. перешивають. Тоді господаря можна зловити на невідповідність потертостей крісла і керма.

Тканинний салон при акуратній експлуатації не так схильний до деформації, хоча пробіг більше 300 000 км дасть про себе знати і тут. хоч де-небудь хоч що-небудь та роз’їдеться. Але основна «пам’ять» у тканини інша: вона вицвітає від сонця і частих хімчисток, якщо вони були. Ваше завдання в цьому випадку. знайти ділянку тканини, який з високою ймовірністю не піддавався ніяким впливам (наприклад, на стику подушки і спинки розкладається заднього сидіння або на підлокітнику) і порівняти їх з оббивкою сидінь. Якщо рідний колір ледь пізнаваний, то машина, швидше за все, перевалила за 300 000 км.

Багато що може сказати і гумова накладка педалі зчеплення на “механіці” або педалі гальма. на «автоматі». Перші відчутні сліди зносу з’являються на ній приблизно за 50 000 км. Після 100 000 км накладка набуває досить потертий вигляд, а до 200 000, як правило, вже починає проглядатися металева основа педалі. При пробігах близько 300 000 км починає відчутно стиратися і сама педаль. Тому якщо ви бачите абсолютно нову накладку на машині з заявленим пробігом 150 000 км, майте на увазі, що цифра цілком може бути навіть переполовинити! Особливо якщо на те ж саме вказують інші ознаки.

Підпішіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб Нічого НЕ Пропустити.

Як дізнатися реальний пробіг авто, якщо одометр скручений

Пробіг. один з найважливіших показників при купівлі вживаного автомобіля. Але скрутити одометр заради більш привабливих цифр навіть у сучасного автомобіля, начиненого електронікою, не так складно. Як визначити обман?

Огляньте гальмівні диски: їх знос. це перший показник величини пробігу. Якщо на автомобілі стоять литі легкосплавні колеса, то диски можна розглянути через спиці. В інших випадках колесо можна зняти. Термін служби дисків. від 80 до 120 тисяч км. Акуратний автовласник поміняє диски разом з другим комплектом колодок. Якщо фаска диска велика, а диск менше 10 мм, то пробіг становить не менше 100 тисяч км, пише aif.ru. Якщо диски поміняли. пробіг навіть більше.

Далі потрібно оглянути шини. І літня, і зимова гума живе приблизно 50 тисяч км або 5 сезонів. Тому п’ятирічна машина з пробігом в межах цього показника повинна бути на заводських покришках. Якщо шини нові. ймовірно, автомобіль пройшов більше. При активній їзді колеса змінюються частіше. Але динамічне водіння не йде на користь і технічної частини машини. Тому краще її взагалі не брати.

Чим більше відколів і тріщин на лобовому склі. тим більше пробіг. Рік виготовлення скла зазвичай вказується внизу разом з маркуванням. Так можна зрозуміти, чи міняли скло. Відколи й подряпини на капоті і кузові теж побічно свідчать про пробіг.

Ступінь зносу салону. теж важливий показник. Огляньте рульове колесо: покриття засаливается і починає блищати приблизно через 50 тисяч км, через 100 тисяч починаються відшаровування і тріщини.

Затертий підлокітник. теж показник того, що машини багато ганяли. Приблизно після 70 тисяч км з’являються дірки на водійському килимку під ногами. Через 100 тисяч км стираються гумові накладки на педалі: якщо стоять нові, то автомобіль, ймовірно, намотав вже більше сотні.

На сайтах ГИБДД і держпослуг можна дізнатися реальний пробіг, оскільки туди стікається інформація від дилерів, які роблять записи при тому чи іншому пробігу. Пробіг “пам’ятають” різні технічні модулі. Якщо в майстерні підключити сканер до коробки передач або кліматичної установці, можна дізнатися пробіг машини. Якщо від подібної діагностики продавець відмовляється, то від покупки автомобіля краще утриматися.

Способи визначення реального пробігу

Якщо сам факт корекції пробігу можна встановити практично у всіх випадках, то дізнатися цифри, які відповідають реальному кілометражу, можна далеко не завжди. Однак в деяких випадках вдається зробити і це.

Отже, як визначити реальний пробіг автомобіля в цифрах?

Як дізнатися скручений чи пробіг на автомобілі

Як стверджують деякі джерела, 90% автомобілів, що експлуатуються і продаються на внутрішньому ринку РФ, мають скручений пробіг.

Це явище зустрічається і на імпортних автомобілях, пригнаних з-за кордону. Цікаво, що реальний кілометраж може відрізнятися від показань одометра як в більшу, так і в меншу сторону. Як перевірити реальний пробіг автомобіля? В яких випадках його коригують?

Показники одометра скручують в меншу сторону для необґрунтованого завищення ціни при продажу автомобіля, з метою приховування факту роботи в таксі і надання покупцеві неправдивої інформації про технічний стан машини.

У більшу сторону змотувати пробіг можуть, щоб переконати покупця в тому, що дорогі регламентні роботи вже були проведені. Також подібну процедуру проводять на корпоративних автомобілях, з метою отримання компенсації за ПММ.

Технічно скрутити кілометраж на автомобілі нескладно. Цифри на спідометрах механічного типу зменшують шляхом обертання тросіковая приводу в зворотну сторону за допомогою дриля або шуруповерта.

“Alt =” “Показання електронних спідометрів скидаються або коригуються за допомогою комп’ютера і спеціального програмного забезпечення. Знаючи про технології зменшення показників спідометра, можна отримати уявлення про основні принципи визначення скрученого пробігу.

технічний спосіб

Технічний спосіб перевірки пробігу застосовують по відношенню до автомобілів з механічним приводом спідометра. Суть його полягає в огляді приводу, його кріпильних елементів, цифр на приладовій панелі, деяких деталей. Застосування технічного способу дозволяє визначити, скручений чи пробіг, за такими ознаками:

 • Нерівно розташовані цифри на одометрі;
 • Білі проміжки між цифрами на одометрі (не на всіх авто);
 • Ознаки втручання на болтах приводу спідометра (подряпини, повна відсутність іржі, нові елементи, наклейки автомайстерень із зазначенням реального пробігу, на якому проводився ремонт);
 • Стан ременя ГРМ і гальмівних дисків, що не відповідає заявленому пробігу;
 • Велика кількість відколів на кузові й склі.

При огляді слід враховувати можливість проведення регламентних робіт. Деякі деталі можуть бути замінені за вимогами технічного регламенту, а не через несправність.

Приклад: Огляд автомобіля 2009 року випуску дозволив отримати наступні дані: кілометраж. 70 000 км, ремінь ГРМ новий, цифри на одометрі розташовані зі зміщенням в 1 мм, присутні дрібні подряпини на болтах кріплення приладової панелі.

Висновок: висока ймовірність того, що пробіг був скручений. Це можна припустити за наявністю ознак демонтажу панелі приладів в поєднанні з неточним зіставленням цифр на механічному одометрі. Однак новий ремінь ГРМ, заміна якого за регламентом проводиться на 60 тис. Км пробігу, дає підстави припускати, що в реальності пробіг машини був скручений незначно.

Показання бортового комп’ютера

Як було сказано вище, дізнатися пробіг автомобіля з електронною системою управління можна шляхом перевірки внутрішніх записів ЕБУ. Зрозуміло, змінити можна і їх. Однак це робиться не більше ніж в 10% випадків.

аналітичний спосіб

Аналітичний спосіб заснований на уважному огляді транспортного засобу при покупці і висновках про реальність пробігу. Так, відповідно до загальноприйнятих даними, більшість автомобілів проїжджає близько 10-15 тис. Кілометрів на рік. Якщо співвіднести цей показник з роком випуску автомобіля, можна припустити, коректувалися чи показання одометра.

Приклад: При огляді автомобіля 2005 року випуску був виявлений пробіг, рівний 80 тисячам кілометрів. З урахуванням вищенаведених показників, реальний кілометраж на подібному ТС повинен становити 150-160 тис. Кілометрів. Є підстави припускати, що цифри, зазначені на панелі управління, недостовірні.

Побічно про скрученому пробігу свідчить і стан машини. Якщо на автомобілі з пробігом до 100 тисяч кілометрів вдається виявити потерті сидіння, відшліфований руками водія кермо, стерті накладки педалей. можна припустити, що справжній пробіг набагато більше заявленого.

Про те ж свідчать і нові елементи салону. За час експлуатації, рівне 100 тисячам кілометрів, накладки і кермо не встигнуть зноситися і не зажадають заміни.

Бірки автомайстерні під капотом

При обслуговуванні автомобіля в офіційного дилера, майстри, як правило, клеять на «стакан» амортизаційної стійки наклейку із зазначенням виду та дати проведених робіт, а також з цифрами пробігу, на яких вони проводилися.

Аналогічна інформація вказується і в сервісній книжці. Зрозуміло, існує певний ризик, що продавець відірве наявні бирки. Однак сам факт того, що на стійці присутні сліди клею від неї, дає підстави припустити обман і відмовитися від покупки такої машини.

комп’ютерний спосіб

“Alt =” “Цей метод використовується виключно по відношенню до автомобілів з електронною системою управління двигуном. Справа в тому, що на подібному автомобілі інформація про пробіг фіксується не тільки на одометрі, але і в інших чіпах.

Скручує показники пробігу фахівець зазвичай обходиться корекцією цифр на одометрі. Записана же в блоці управління інформація залишається незайманою.

Процедуру перевірки краще проводити в спеціалізованій автомайстерні, так як самостійне, некваліфіковане втручання в роботу програмного забезпечення керуючого комп’ютера, часто призводить до серйозних несправностей. Майстер, підключившись до ЕБУ, може не тільки визначити, коректувався пробіг чи ні, але і сказати, яку відстань встиг пробігти автомобіль в реальності.

Електронні системи надання інформації про авто

Як дізнатися реальний пробіг за допомогою інтернету? Сьогодні для цього може бути використаний відповідний розділ сервісу «держпослуги», де присутня інформація, отримана від ГИБДД, страхових компаній і офіційних дилерів.

Цифри справжнього пробігу можна буде дізнатися по VIN-номером або номером свідоцтва про реєстрацію, якщо в минулому автомобіль:

 • Обслуговувався у ОД;
 • Потрапляв в ДТП;
 • Проходив технічний огляд.

Сервіс, про який йде мова, зараз проходить тестування. Тому працюють не всі його розділи. Однак організатори повідомляють, що незабаром інформація, що надається на «держпослуги», стане більш повної і достовірної.

Як дізнатися, скручений чи в автомобілі пробіг

Покупці старих машин знають не з чуток, що існує багато способів скрутити пробіг автомобіля. Але є способи визначити, наскільки він змінений. Тільки стовідсоткової гарантії ви навряд чи досягнете.

Ознаки скрученого пробігу

Не можна без спеціального обладнання визначити, чи було проникнення в електронний спідометр. Але все-таки існують кілька непрямих показників втручання. Насамперед, оціните те, як виглядає салон машини. Зверніть увагу на наявність потертостей підлокітників, дверних ручок, приладової панелі і швидкісний рукоятки. Якщо сидіння в машині шкіряні, і на них є дірки, то велика ймовірність, що пробіг машини від 200000 км.

Якщо ви помітили зношеність поділених накладок до металу при маленькому пробігу машини, будьте впевнені, що він скручений. Накладки зношуються тільки після 80000 км пробігу. Якщо пробіг менше, то скручування очевидно. Проблема в тому, що продавець може замаскувати зношеність дешевими чохлами на сидіння, новими накладками на педалі, опліткою на кермо і заміною інших деталей.

Внесення змін до одометр можна визначити, якщо подивитися на гальмівні диски. Служать вони близько 60-80 тисяч кілометрів. Якщо диски нові, а на одометрі число менше зазначеного, насторожитеся. Про те, що машина багато їздила, можна судити також по замутненим фарам, сколів на капоті і хромованих деталях. Агрегати і вузли під капотом теж можуть свідчити про скрутці пробігу. Якщо ремінь ГРМ новий, а пробіг менше 100000 км, то його явно скрутили. Ремінь змінюється після 100 тисяч км.

дізнатися, скручений, авто

Дуже часто майстри при техобслуговуванні не знімають бирки з двигуна про заміну масла. На них записані останні дані. Ці дані можна подивитися в сервісній книжці там, де проходило останнє техобслуговування. Судячи за цими даними легко зрозуміти, скручений пробіг чи ні. Якщо вони майже не змінилися або стали менше, то все очевидно.

Спеціальний блок бортового комп’ютера може зберігати дані. Він веде доги-журнал про роботу і записує все, що траплялося з машиною. Вам доведеться скористатися послугами діагноста, який зможе розшифрувати інформацію. Якщо помилок немає, то їх, швидше за все, стерли. А це послужить приводом до більш ретельного огляду машини.

Судячи з практики, скручений пробіг можна визначити в 90% випадків. Є варіанти, при яких не залишається жодної інформації після зачистки системи. Як правило, таке можна зустріти при продажу дорогих люксових авто. Для продавця вигідніше вкластися в зміна пробігу, ніж продавати те, що є.

В цілому, електронна перевірка дасть вам майже повну гарантію і офіційний висновок експерта. Ви дізнаєтеся, чи були маніпуляції зі спідометром, і про те, чи намагається вас обдурити продавець.

Додайте “Правду.Ру” в свої джерела в Яндекс.Новости або News.Google, або Яндекс.Дзен

Швидкі новини в Telegram-каналі Правди.Ру. Не забудьте підписатися, щоб бути в курсі подій.

Скрутити пробіг? Без проблем

Скинути показання одометра в даний час не складає особливих труднощів. Для цього є як спеціальна комп’ютерна техніка, так і Кулібіни в гаражах, які багато за це не візьмуть. А ось довести, що пробіг був скручений, вкрай складно. Винятком є ​​дорогі автомобілі. Наприклад, на сучасних BMW показання одометра записуються відразу на кілька чіпів, так що все втручання видно практично відразу.

Якщо ж розглядати машини більш бюджетного цінового сегмента, то тут все трохи інакше. Зазвичай видають непрямі докази. Наприклад, загальний технічний стан автомобіля. Нерідко буває, що при смішному пробігу двигун вже димить і працює нерівно, повністю вбита ходова і т. П. Природно, що всі продавці твердять про експлуатацію по дорогах без ям, зберіганні в опалювальному гаражі і т. П. Якщо це дійсно так, то стан всіх вузлів і агрегатів повинно бути якщо не ідеальним, то хорошим. Так як дізнатися, скручений чи пробіг на автомобілі, іншим методом вийде, то цей єдиний вірний.

Тупотимо і перевіряємо салон

Салон автомобіля може багато про що сказати покупцеві. По-перше, відразу видно, як власник відноситься в першу чергу до себе і вже потім. до машини. Якщо все чисто і красиво, особливо у важкодоступних місцях, то цілком можливо, що пробіг дійсно справжній. Зокрема, стан ковроліну під сидіннями. Якщо він не сильно забруднений, але і не вилизаний, то це добре.

Варто перевірити гумові накладки на гальмівних педалях. Встановлено нові. погано, старі в хорошому стані. добре. Якщо ж накладок немає, то відполірована черевиком металева частина говорить про часту і регулярної їзді. В цілому ж салон варто перевірити на такі дефекти, як дірки на сидіннях і стелі від сигарет, стан шкіри або велюру в цілому, а також різного роду потертості. Так як скручують пробіг на авто далеко не всі і ще залишилися чесні продавці, то пристойний стан салону вказує і на гідне технічне, але знову ж таки досить опосередковано.

Загальні відомості

Якщо з установкою року виробництва авто труднощів не виникає, так як для цього є документи на машину, то з пробігом не все так однозначно. Справа в тому, що будь-яка машина досягає критичного пробігу в різний момент часу. Все залежить від обслуговування. Але регулярність ТО. це взагалі темний ліс для покупця, так як після гарантійного терміну ремонту у дилера складно сказати, змінювалося чи що-небудь взагалі.

Зазвичай орієнтиром служить пробіг, в разі якщо машина має нормальний зовнішній вигляд і неможливо сказати, як господар до неї ставився. Адже виконати передпродажну підготовку сьогодні не так вже й дорого, але в двигун ніхто лізти не буде, максимум. це поміняють масло і фільтр.

Про електронні одометрах

Зовсім по-іншому йде справа з електронікою. Тут вже не потрібні ключі і дрилі, для того щоб зменшити пробіг і зробити його прийнятним. Зазвичай в хід йдуть комп’ютерні технології. Отже, детальний візуальний огляд, описаний вище, нічого не дасть.

Якщо система дублює показання на інший чіп, то ситуація стає дещо простіше. На будь-якому поважному СТО вам скажуть, виконувалася чи коригування пробігу чи ні. Але є майстри, які роблять це настільки добре, що навіть дилер не зможе визначити реальну суму намотаних кілометрів. З цієї простої причини ми розглянемо ряд непрямих ознак, які допоможуть визначити загальний стан машини. Навіть якщо попередньому власнику та вдалося змотати спідометр, то за всім він встежити точно не зможе. Почнемо з самого основного.

Загальний візуальний огляд

Реальний пробіг автомобіля повністю відбивається на технічний стан кузова. Якщо машина пройшла більше, ніж говорить власник, то дефекти ЛКП будуть у наявності. Це і відколи, які хоч і можна замазати, але виявити їх нескладно. Це також вицвітання фарби, яке точно не відбувається на 30 000 км. Оновити зовнішній вигляд, тобто перефарбувати машину перед продажем, вкрай недоцільно. Сума зазвичай виходить велика, і витрачати такі гроші перед тим, як позбутися від непотрібного мотлоху, нікому не хочеться. Але дійсно, бувають і винятки. Наприклад, машиною користувався дідусь. Навряд чи така людина буде скручувати пробіг. Та й як правило, стан кузова на тверду “четвірку”, адже машина дійсно гаражного зберігання і дбайливої ​​експлуатації. Але такий екземпляр знайти досить важко. Давайте підемо далі.

Оцінка технічного стану

Якщо коригування пробігу великих вкладень не вимагає, то відремонтувати турбіну або ходову частину вийде в копієчку. Тому багато перед продажем одометр скидають, а решті уваги не приділяють. Але тут також багато що залежить і від того, якого року випуску автомобіль. Якщо він відносно свіжий і проїхав небагато, то велика частина запчастин повинна бути оригінальною.

Наприклад, гальмівні диски: якщо вони змінювалися, то щось тут не так. Але в першу чергу рекомендується перевірити стан масла і повітряного фільтра. Якщо останній більше схожий на темний клубок або їжачка, то таку машину брати не варто з однієї простої причини. За нею банально не дивилися. Пробіг, може бути, і не скручували, але не обслуговували, що не є добре. Скидання пробігу можна визначити за станом фар. Каламутна оптика. перша ознака. Вона такою, звичайно, може стати тільки при дійсно значному намотаному кілометраж. Як дізнатися, скручений чи пробіг на автомобілі, ще одним ефективним методом, розглянемо нижче.

Як зрозуміти, скручений чи пробіг на автомобілі?

Якщо ви купуєте авто з механічним спідометром, то явною ознакою того, що було стороннє втручання, є нерівність цифр. Зазвичай на такі дрібниці мало хто звертає увагу, ну а горе-фахівець не полінувався змотати спідометр і при цьому забув замести докази. Що ж, потрібно копати далі.

Як ви розумієте, механічний спідометр більш простий за конструкцією, ніж електронний. Скинути його хоч і просто, але без розбору обійтися складно. Тому будь-які механічні пошкодження на корпусі будуть показувати, що машинка-то набігала порядком більше, ніж ви бачите.

Як дізнатися, скручений чи пробіг на автомобілі, і перевірити реальний?

Читайте 5 ефективних порад для перевірки реальних цифр на одометрі б / у машини

Пробіг автомобіля. одна з основних характеристик вживаного авто. Від пробігу в першу чергу залежить, які регламентні роботи мають бути машині найближчим часом, який залишковий ресурс її вузлів і агрегатів, наскільки проблемною буде експлуатація авто, скільки воно зажадає грошей. Природно, недобросовісні продавці намагаються всіляко зменшити реальну цифру, а коли ви купуєте машину не у першого і єдиного власника, можливість фальсифікації зростає багаторазово. Тому перед покупцем гостро стоїть питання: як же все-таки перевірити реальний пробіг розглянутого для покупки автомобіля?

Слідство ведуть

Є п’ять основних способів вивести шахраїв на чисту воду і відмовитися від покупки сумнівною машини або сильно збити ціну:

Почнемо з того, що перевірка пробігу має сенс в першу чергу для відносно свіжих автомобілів. Перш за все, потрібно хоча б приблизно оцінити пробіг. Робити це зручно, якщо користуватися зразкової формулою «20 000 кілометрів пробігу в рік». приблизно стільки проїжджає середньостатистичний міський автомобіль при щоденній цілорічної експлуатації. Бувають, звичайно, «автомобілі вихідного дня», у яких «смішні» пробіги закладені в саму ідею марки, але якщо ви не купуєте Ferrari, то поцікавитися, чи не змотав чи пробіг, точно має сенс.

Крім того, не поспішайте розслаблятися, якщо цифра на одометрі приблизно відповідає вашим очікуванням. Наприклад, якщо машина використовувалася в таксі, то її щорічний пробіг цілком може досягати 80-100 тисяч кілометрів на рік, причому часто без адекватного таким показником обслуговування! Саме тому марки і моделі, які активно використовуються службами таксі, потрібно перевіряти з особливою ретельністю.

Якщо автомобілю більше 15 років і він не продається в категорії «ретро з консервації» за скажені гроші, але зі смішним пробігом і в стані, близькому до ідеального, то майже напевно одометр вже давно пішов на другий, а то й на третє коло, і перевіряти його. абсолютно безглуздо. Тут треба дивитися на стан транспортного засобу. Однак для більш свіжих машин адекватне уявлення про пробіг має сенс.

Велика сила інтернету

Якщо первинний аналіз документів не виявив підозрілих махінацій, то саме час знову закликати на допомогу сучасні технології. Найчастіше дізнатися реальний пробіг дозволяє інтернет. автомобіль можна перевірити по всіляких баз, щоб найбільш повно відновити його історію. Стосовно до пробігу три найважливіших для нас бази. це база автомобілів, які працювали в таксі, база ДТП і єдина база ОСАГО і техогляду. Машину можна пробивати по вин-коду, державним реєстраційним знакам, номерам документів, імені власника і т. П. На жаль, майже всі питання, що цікавлять нас дані. платні, але це той випадок, коли економія може вилізти боком.

Якщо за результатами перевірки з’ясовується, що автомобіль працював в таксі, ця інформація приховувалася продавцем, пробіг не відповідає таксомоторів, а ось стан машини далеко від ідеалу. швидше за все, вам намагаються «впарити» автомобіль з істотно великим пробігом, ніж показує одометр.

У базах по ДТП рідко пишуть, на якому пробігу сталася аварія, проте можна почерпнути з них деякі додаткові відомості. наприклад, якщо ДТП кілька і географічно вони розкидані по всій Росії, то навряд чи реальний пробіг буде відрізнятися від середньостатистичного в меншу сторону. І навпаки: якщо в базі значиться велике ДТП, воно цілком може бути поясненням порівняно невеликого пробігу. Частенько простої після таких аварій можуть тривати місяцями і навіть роками. Незважаючи на невелику цифру на одометрі, «здоров’я» такі перипетії автомобілю не додають.

Нарешті, найголовніша для нас база. ОСАГО і техогляд. Вже в діагностичної-то карті пробіг повинен бути записаний обов’язково. Якщо карта «ліва». а такі прецеденти до нинішнього часу траплялися часто-густо, то і пробіг там може бути записаний «від ліхтаря». Але, по-перше, він повинен хоча б приблизно відповідати реальному, а по-друге. його динаміка повинна більш-менш зберігатися. Якщо за 2015 рік автомобіль проїхав 25 000, за 2016. 28 000, за 2017. 20 000, а за весь 2018 і початок 2019 року. лише 5000, є привід задуматися, чи не стали «зайві» 20 000 пробігу жертвою хитрого електронного приладу?

Помацати-понюхаємо

Як не дивно, перевірити, чи не скручений чи пробіг авто, досить надійно можна за непрямими ознаками. Більшість з них має сенс шукати в салоні, і навіть конкретніше. на водійському місці. Навіть при самій акуратною експлуатації перші зморшки і тріщини на шкіряних сидіннях з’являються до 100 000 км пробігу, а до 200 000 км з боків подушки вже, швидше за все, будуть ще не наскрізні, але вже досить явні поздовжні тріщини. Ближче до 300 000 км напевно не витримає вже хоч один шов, і стан шкіри на сидінні буде радикально відрізнятися від стану боковин крісла. Приблизно така ж картина. з рульовим колесом, з тією лише різницею, що його, на відміну від крісел, рідко змінюють на нове, в кращому випадку. перешивають. Тоді господаря можна зловити на невідповідність потертостей крісла і керма.

Тканинний салон при акуратній експлуатації не так схильний до деформації, хоча пробіг більше 300 000 км дасть про себе знати і тут. хоч де-небудь хоч що-небудь та роз’їдеться. Але основна «пам’ять» у тканини інша: вона вицвітає від сонця і частих хімчисток, якщо вони були. Ваше завдання в цьому випадку. знайти ділянку тканини, який з високою ймовірністю не піддавався ніяким впливам (наприклад, на стику подушки і спинки розкладається заднього сидіння або на підлокітнику) і порівняти їх з оббивкою сидінь. Якщо рідний колір ледь пізнаваний, то машина, швидше за все, перевалила за 300 000 км.

Багато що може сказати і гумова накладка педалі зчеплення на “механіці” або педалі гальма. на «автоматі». Перші відчутні сліди зносу з’являються на ній приблизно за 50 000 км. Після 100 000 км накладка набуває досить потертий вигляд, а до 200 000, як правило, вже починає проглядатися металева основа педалі. При пробігах близько 300 000 км починає відчутно стиратися і сама педаль. Тому якщо ви бачите абсолютно нову накладку на машині з заявленим пробігом 150 000 км, майте на увазі, що цифра цілком може бути навіть переполовинити! Особливо якщо на те ж саме вказують інші ознаки.

перевірено електронікою!

Насправді більшість Приборока вже давно електронні, і по-старому змотати показники одометра, затиснувши трос спідометра в патрон дриля, на більш-менш сучасній машині вже не вийде. Але це не означає, що показання не коригують. для цього у шахраїв є відповідне обладнання. Проте одна справа. відкоригувати пробіг на приборке, і трохи інше. залізти в усі осередки, куди записуються ці свідчення. Технічно це, звичайно, можливо, проте фахівці сходяться на думці, що фактично зловмисники це роблять рідко. В першу чергу тому, що подібне втручання в «мізки» двигуна або коробки передач загрожує хаотичними помилками, які будуть проявлятися на приборке у вигляді палаючої іконки Check engine і сильніше лякати потенційного покупця.

Другою причиною такого недбалого ставлення шахраїв до своєї роботи можна назвати складність добування даних в «закритих областях» електронних блоків управління. Чи не кожен дилер вміє шукати і знаходити, куди конкретно записуються резервні показники пробігу, не у кожної моделі взагалі передбачена технічна можливість залізти так глибоко в «мізки» без заводського обладнання. Питання про те, чи може будь-якої сервіс або приватний майстер в вашому місті добути з надр бортового комп’ютера таку делікатну інформацію, бажано з’ясувати заздалегідь стосовно до конкретної марки і моделі автомобіля, щоб не втрачати зайвого часу і грошей. Зазвичай в цьому непогано допомагають тематичні форуми і співтовариства власників автомобілів. У будь-якому випадку, при уявній стовідсоткової ефективності комп’ютерного методу, він зовсім не панацея.

Ваші документи!

Документальний метод як один з найбільш архаїчних часто допомагає перевірити, скручений пробіг авто чи ні. Нерідко разом з необхідними для покупки документами новому власнику дістається сервісна книжка від першого власника, старі діагностичні карти і т. П словом, документи, в яких так чи інакше міг фіксуватися пробіг автомобіля. Іноді, поширив по салону, можна, наприклад, знайти зошит, в яку скрупульозні власники записують всі відвідування сервісних станцій. педантичні люди в світі є, і їх все ще чимало. Туди ж. всякі підкапотні наклейки, якими в деяких сервісах маркують машину, щоб власнику (та й наступного майстру) не довелося болісно згадувати, коли ж в минулий раз мінялося масло або ремінь ГРМ.

Досвідчені «перекупити» таких явних слідів намагаються не залишати, а ось наївних дрібних шахраїв можна спробувати зловити на дитячих помилках. Наприклад, якщо машина 2012 року, у першого власника була п’ять років, останній запис в сервісній книжці офіційного дилера зроблена в 2017 році і це ТО-90, а на приборке ми бачимо: 98 000 км, при цьому продавець захоплено розповідає, як вони два рази в рік моталися з мужиками в Астрахань на риболовлю. пробіг однозначно скручений. Вірити такому продавцю навряд чи варто. і в тому, що всі дорогі регламентні роботи проведені вчасно, і в тому, що на машині «бабуся до церкви їздила». Все, що він розповість, може виявитися не більше ніж красивою казкою.

Поки немає закону

Ситуація з пробігом стала настільки масовою (деякі експерти називають цифри до 90% «скручених» автомобілів на вторинному ринку), що депутати Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга мають намір внести до Держдуми поправки до Кримінального кодексу. Згідно із законопроектом, шахраї, утаивающие істотні відомості від покупців уживаних автомобілів, будуть каратися великими штрафами, а в особливих випадках. і реальними термінами ув’язнення до чотирьох років. Однак поки такий закон не прийнятий, розраховувати покупець по суті може тільки на чесність продавця і на свої сили, благо способи визначити скручений пробіг все-таки є.

Як перевірити, скручений спідометр на авто

Щоб не переплатити за нібито «майже новий автомобіль» необхідно пам’ятати, яким чином можна дізнатися про факт шахрайства.

На жаль, технічних способів перевірки того, чи був скручений пробіг чи ні на транспортному засобі з механічним або електромеханічним одометром, в даний час не існує.

Тут доведеться керуватися даними зовнішнього огляду. Про те, що спідометр скручений, можна дізнатися за присутністю слідів зняття приладової панелі, ступеня зносу покришок, гальмівних дисків і т. П.

Способи скручування пробігу

В арсеналі махінаторів є кілька прийомів обману довірливих покупців. Вибір того чи іншого способу в першу чергу залежить від типу встановленого на машину пристрою, що відповідає за підрахунок пройденого шляху.

Тут необхідно внести ясність і розповісти про те, що багато недосвідчені автовласники помилково пов’язують скручування пробігу з коригуванням показань спідометра. Насправді він показує швидкість пересування, а кількість пройдених транспортним засобом кілометрів фіксує інший пристрій. одометр.

Прилад працює в тісному зв’язку зі спідометром. Та й панелі, на яких відображаються показання двох цих пристроїв, зазвичай розташовані поруч. Мабуть звідси і виникла деяка плутанина в поняттях. Для того, щоб не заплутати читача ще більше, домовимося, що вживання обох визначень допустимо.

На автомобілі може бути встановлений один з трьох типів одометрів:

 • механічний;
 • електромеханічний;
 • електронний.

Механічні і електромеханічні прилади використовувалися в автомобілебудуванні до кінця минулого століття. Вони відрізняються досить примітивним пристроєм: обороти редуктора КПП через спеціальний трос передаються на лічильник, показання якого відображаються на приладовій дошці. Скрутити пробіг у такого приладу найбільш просто.

Одометр розбирається, і необхідні свідчення виставляються на лічильнику вручну.

Для його реалізації буде потрібно розібрати приладову панель і приєднати за допомогою спеціальної насадки до тросика спідометра будь-якої електроінструмент, що володіє високими оборотами обертання (шуруповерт, дриль і т. П.). Після цього свідчення скручуються до потрібного значення. Звичайно, це можна зробити і вручну, але використання електроінструменту в багато разів прискорює процес.

У електромеханічного одометра скручування проводиться аналогічним способом. Єдина відмінність полягає в тому, що якщо при змотуванні показань з механічного приладу бортове харчування авто відключається (знімаються клеми з акумулятора), то при проведенні махінацій з електромеханічним приладом харчування відключати не можна (в іншому випадку коліщатка лічильника не будуть обертатися). Тому велика ймовірність виникнення короткого замикання.

Скручуванням пробігу промишляє чимало доморощених «кулібіних» в своїх власних гаражах. Зазвичай про них дізнаються через сарафанне радіо.

Як дізнатися, скручений чи пробіг: технології обману

Кожен третій звіт сервісу «Автокод» показує, що пробіг машини скручений. В середньому за рік кожен автомобіль проходить близько 20 тис. Км. Однак у продажу можна знайти безліч 5-7-річних транспортних засобів з пробігом 50-60 тис. Км, а то і менше. Власники таких автомобілів можуть стверджувати, що користувалися машиною тільки «по великих святах». Але, швидше за все, реальний пробіг набагато вище зазначеного на приладовій дошці. Розберемося, які методи застосовують махінатори, і як визначити скручений пробіг.

Скручування електронного одометра

Робота приладів такого типу заснована на зчитуванні показань спеціальних датчиків (вони можуть бути оптичними або магнітними), які встановлюються на валу КПП або безпосередньо на колесі транспортного засобу. Показання потрапляють в бортовий комп’ютер, який фіксує їх і передає на електронне табло.

На дорогих моделях авто (Toyota, Audi і ін.) Дані про пробіг можуть зберігатися відразу в декількох блоках пам’яті. На думку експертів, найбільш складно змінити пройдений кілометраж у BMW (в машині може бути передбачено до 10 точок резервного зберігання інформації). Однак фахівці одноголосно стверджують, що при наявності відповідного обладнання скрутити пробіг можна у абсолютно будь-якого транспортного засобу.

При махінаціях з одометрами електронного типу використовується кілька прийомів.

Призначений для махінацій з бюджетними автомобілями. Для його реалізації досить зняти приладову дошку і підключити бортовий комп’ютер авто до ноутбука, на який встановлено відповідне ПЗ, або спеціального приладу. программатору. Після цього реальні покази змінюються.

Використовується для махінацій з дорогими авто, мають кілька блоків резервного зберігання даних. За своїм принципом він практично ідентичний першому. Однак для шахрая дуже важливо виявити всі сховища інформації, інакше в ході подальшої експлуатації автомобільний комп’ютер може відновити дані з резервного сховища, тоді на дисплеї знову відобразиться реальний пробіг.

Як дізнатися, скручений чи пробіг на автомобілі з електронним одометром

Для встановлення факту шахрайства потрібно провести комп’ютерну діагностику. При наявності відповідного програмного забезпечення, обладнання та знань перевірити машину на скручений пробіг можна самостійно. Але краще звернутися в яке заслуговує на довіру сервісний центр.

Уявлення багатьох автолюбителів про чудеса комп’ютерної діагностики занадто перебільшені. Помиляються ті, хто думає, що в пам’яті бортового комп’ютера є спеціальний пункт, заглянувши в який, можна перевірити реальний пробіг. Найчастіше дізнатися про факт втручання в електронну начинку транспортного засобу можна тільки за непрямими ознаками.

Зазвичай це. невідповідність даних, наприклад про час тієї чи іншої події, зафіксованого бортовим комп’ютером. Наприклад, якщо під час перевірки одометр авто показує 75 тис. Км, а в пам’яті є інформація про помилку, зафіксованої після 150 тис. Км пробігу. Або господар клянеться, що його «залізна конячка» пробігла не більше 50 тис. Км, але при розподілі пройденого кілометражу на кількість мотогодин виходить середня швидкість пересування 4-5 км / год.

Чим більше подібних дивацтв виявила перевірка спідометра автомобіля, тим більше у покупця підстав задуматися, чи потрібна йому така «темна конячка».

Для чого скручують пробіг

Найчастіше показання одометра змінюються з метою продати автомобіль за вищою ціною. Однак існує цілий ряд інших причин, за якими продавці вдаються до даної процедури. Скручування показань може бути викликано необхідністю:

 • уникнути дорогого технічного обслуговування (в бортовому комп’ютері у деяких іномарок міститься інформація про час проведення ТО, при порушенні цього графіка він починає видавати тривожні повідомлення);
 • приховати факт заміни приладової дошки (після ДТП або в силу інших причин);
 • промовчати про несправності вузлів, які можуть впливати на правильну роботу спідометра (наприклад, генератора, акумулятора і т. п.).

Можна зіткнутися з фактом скручування пробігу у б / у авто, завезених в Росію з тих країн, де сума транспортного податку розраховується залежно від кілометражу, пройденого машиною за певний проміжок часу.

Наприклад, така система вже кілька років діє в Нідерландах, де пробіг машини відстежується за допомогою GPS. У деяких штатах США за кожну милю автовласникам доводиться платити по 0,012 долара.

До речі, скручування пробігу за американськими законами переслідується в кримінальному порядку. Серйозна відповідальність за подібні дії передбачена в Німеччині і Франції (відповідно до 1 року і до 2 років позбавлення волі). У російському законодавстві покарання за скручування пробігу не передбачено.

Як дізнатися реальний пробіг в режимі онлайн

Перевірити, скручений чи пробіг, можна на сайті avtocod.ru. Для цього достатньо ввести в рядок пошуку держ. номер транспортного засобу. Після цього протягом декількох хвилин ви отримаєте повний звіт про потрібному автомобілі.

Крім даних про реальний пробігу, за допомогою сервісу можна отримати відомості про кількість ДТП, в яких брало участь транспортний засіб, колишніх власників, наявності штрафів, перевірити наявність обмежень і дізнатися багато іншої інформації з історії машини.

Якщо ви професійний продавець авто, скористайтеся сервісом безлімітних перевірок авто «Автокод Профі». «Автокод Профі» дозволяє оперативно перевіряти велику кількість машин, додавати коментарі до звітів, створювати свої списки ліквідних ТЗ, швидко порівнювати варіанти і зберігати дані про автомобілі в упорядкованому вигляді.