Як зрозуміти, що потрібна заміна салонного фільтра

На жаль, багато водіїв не вважають за потрібне змінювати фільтр при обслуговуванні особистого транспорту.

Деякі зовсім забувають про цю процедуру, але це скасовує її важливість. Необхідність оновлення обумовлена ​​тим, що від якості та стану фільтруючого елемента залежить чистота повітря в салоні, а також робота інших систем автомобіля.

Можна виділити кілька ознак, які говорять про необхідність замінити фільтруючий елемент без втручання у внутрішню систему:

 • Потіють шибки – перша ознака задуматися про те, що салонний очищувач забруднений і вже відпрацював своє. Причиною запітніння є недостатнє влучення повітря всередину автомобіля.
 • Небажаний запах чи вогкість у машині. Зношений матеріал не тільки втрачає здатність до захисту від навколишнього середовища, але й сам є причиною появи неприємностей у вигляді запаху та вогкості. Прояв таких ознак може бути пов’язаний із виникненням плісняви ​​на фільтрі.
 • Погана робота печі та кондиціонера. Значні забруднення у вигляді дрібних частинок, розмір яких може становити один нанометр, перешкоджають вільному надходженню повітряних потоків.

знаходиться, салонний, фільтр, kalina

Правила вибору нового пристрою

На даний момент існує два типи пристроїв, що очищають повітря в салоні автомобілів з кондиціонером:

 • протипиловий фільтр – виготовляються на основі фільтрувального паперу;
 • вугільний – до складу додатково включається активоване вугілля.

Рекомендується поміняти звичайний фільтр на елемент із покриттям у тих випадках, якщо умови, в яких найчастіше знаходиться автомобіль, можна охарактеризувати як «з підвищеною забрудненістю». Вугільний склад у порівнянні з паперовим ефективніше справляється захистом салону від попадання частинок пилу та бруду.

Унікальність вугільних моделей полягає в тому, що вони здатні стримувати та поглинати неприємні запахи, що містяться у вуличному повітрі.

При виборі нового очищувача повітря для LADA Kalina без кондиціонера варто керуватися наступними «правилами»:

 • Оригінальність витратного матеріалу. Автомобільний ринок пропонує багато аналогів запчастинам від виробника, проте немає гарантії їхньої надійності та відповідності вимогам конкретного автомобіля.
 • Відповідність розмірам. Придбаний фільтр повинен точно відповідати параметрам посадкового місця. Можете самостійно зняти мірки базового елемента. Оригінальний розхідник повинен дорівнювати 260х166х30.
 • Вихідна вага. Більша вага, порівняно з іншими варіантами, може свідчити про наявність більшої кількості активованого вугілля у складі. Відповідно, про кращий рівень ефективності.
READ  Разом з ременем ГРМ міняють помпу

Де знаходиться фільтр на Ладі Kalina

В автомобілі LADA Kalina незалежно від типу кузова – седан, хетчбек або універсал – салонний фільтр розташовується в тому самому місці.

Цей аспект також стосується року випуску машини. Навіть у новій Kalina Крос по відношенню до фільтруючого елементу використовуються базові конструкторські рішення виробників, як у Kalina першого покоління.

Щоб визначити розташування салонного фільтра в моделях Калини, досить уважно оглянути машину в передній частині кузова. Під капотом між лобовим склом та моторним відсіком можна побачити пластмасові накладки, які блокують надходження зайвої вологи до підкапотного простору автомобіля. Їх також називають “жабо”. Під правою накладкою розташовується захисний кожух. під ним стоїть салонний фільтр.

Де знаходиться салонний фільтр в Ладі Kalina, інструкція з вибору та заміни.

Відповідно до регламенту технічного обслуговування АвтоВАЗ салонний фільтр у Ладі Kalina входить до переліку витратних матеріалів, що підлягають періодичній заміні. При проведенні заміни власнику транспортного засобу необхідно також супроводжувати операцію прочищенням дренажного отвору. Недотримання пунктів планових робіт може вплинути не лише на можливість обслуговування за гарантією, а й на стан самої машини.

Коли і як часто робити заміну?

Щоб зрозуміти, як часто замінювати фільтруючий елемент обігрівача в хетчбеку, потрібно заглянути в сервісну книжку автомобіля: виробники LADA Kalina рекомендують оновлювати деталь кожні 15 тис. кілометрів. Однак термін експлуатації може визначатися для кожного власника індивідуально.

Потрібно розуміти, що салонний фільтр, здійснюючи функції з очищення повітря, які потрапить до салону, щодня піддається забрудненню. Ступінь засмічення залежатиме від місця експлуатації автомобіля. Наприклад, при частій їзді по полю – ресурс салонного очищувача значно скоротиться. У такому разі міняти його потрібно частіше – раз на 5-10 кілометрів.

Як правильно зробити заміну

Операція із заміни фільтруючого елемента проводиться для всіх поколінь Kalina за єдиним принципом.

Поетапна інструкція включає вісім простих кроків:

 • За допомогою шліцевої викрутки прибрати дві заглушки, які закривають доступ до кріплення облицювання. Попередньо для зручності роботи можна підняти двірники.
 • Спеціальним ключем torx-20 відкрутити гвинти облицювання вітрового скла. Альтернатива Т-подібному ключу – викрутка зі змінними бітами.
 • Також прибрати три гвинти, які знаходяться під капотом, щоб відкрити доступ до повітряного фільтру під жабо.
 • Зняти конструкцію: потягнути вниз пластмасовий захист при відкритій кришці капота.
 • Відкрутити шурупи по периметру захисної кришки, яка знаходиться над салонним фільтром, за допомогою хрестової викрутки. Прибрати кожух, акуратно потягнувши спочатку вправо, потім. вгору.
 • Зняти з засувок старий очищувач повітря з засувок, частково його стиснувши.
 • Прочистити за допомогою пилососа або ганчірки посадкове місце.
 • Встановити новий розхідник на місце його кріплення. Повернути на місце усі деталі у зворотному порядку.

Робота із заміни не триватиме багато часу. Потрібно не більше півгодини, щоб упорядкувати систему обдування та очищення. Періодичне оновлення витратного матеріалу допоможе захистити повітря в автомобілі від попадання понад 90% забруднень.

READ  Як замінити масло на Volkswagen Polo седан

как легко заменить фильтр салона калина

Як поміняти салонний фільтр на Kalina

Заміна салонного фільтра на Ладі Kalina проводиться буквально за десять хвилин. Це найпростіша процедура, яка дозволяє заощадити від 500 до 1000 рублів.

Типи салонних фільтрів

Еволюція не стоїть дома, як і технології. Загалом, це давній винахід, але в автомобілях він застосовується не більше 10 років.

Як зрозуміти, що потрібна заміна салонного фільтра

Для вугільного та паперового салонних фільтрів ознаки є загальними.

 • Погано дме грубка. У більшості автомобілів повітропровід обігрівача йде прямо від салонного фільтра. Само собою, коли він забивається, повітря важче через нього проходити;
 • Неприємні запахи у салоні. Ця ознака більше застосовується до вугільного фільтра;
 • Підвищена шумність роботи пічки. Двигун починає працювати під навантаженням, відповідно працює шумніше.

Замена салонного фильтра Лада Калина

Вугільний салонний фільтр

Такі фільтри відразу після своєї появи встановлювалися тільки на дорогі автомобілі, переважно преміум клас. Вони мають як переваги, так і недоліки.

Плюси вугільних фільтрів

 • Фільтрують неприємні запахи. Такий фільтр здатний вловити не тільки частинки пилу, а й запах вогкості, палива та гази, що відпрацювали. Особливо вони корисні у містах, де загазованість перевищує будь-які норми;
 • У деяких вугільних салонних фільтрах застосовуються іони срібла. Це допоможе додатково освіжити повітря у салоні.

Недоліки вугільних фільтрів

 • Порівняно найвища ціна. У порівнянні зі звичайним паперовим салонним фільтром, вона може бути в два-три рази вище;
 • Невеликий термін експлуатації. Вугільний фільтр, як правило, забивається вже через півроку експлуатації, тоді як для більшості автомобілів регламент ТО наказує заміну через 10–15 тисяч кілометрів. Після того, як фільтр заб’ється, він не тільки не справляється зі своїми прямими обов’язками, а й починає випускати всі ті запахи, які ввібрав раніше.
READ  Як відкрити ВАЗ 2112 без ключа

Заміна салонного фільтра на LADA Kalina (Lada Kalina)

Часто власники Kalina скаржаться на погану вентиляцію пічки у зв’язку з чим пітніють вікна або просто з’являється неприємний запах у вологу погоду (не враховувати кондиціонер). Через те, що фільтр забивається через нього, починає менше надходити свіжого повітря, а так само застрягла органіка може створювати додатковий неприємний запах.

Я на своїй машині намагаюся змінювати фільтр кожні 6 місяців, віддаючи перевагу таким сезонам як кінець осені і початок літа.

Салонний фільтр на Kalina розташований у передній правій частині автомобіля, між підкопотним простором та лобовим склом.

Насамперед відкриваємо капот. Нам потрібно відкрутити п’ять шурупів, 2 з яких знаходяться під заглушками.

Заглушки можна підчепити чимось гострим і видавити назовні.

Під ними будуть такі ж саморізи із зірочкою.

Після того як ми відкрутили всі шурупи, потрібно засувки захисної решітки вивести з крила. Я натискаю на саму решітку і акуратно зрушую її праворуч.

Після цього акуратно, щоб не пошкодити капот, виводимо захисні грати у бік капота.

Перед нами відкривається захисний кожух пічки, де вставлено фільтр. Він тримається на двох саморізах і до нього прикручена трубка, що йде від бочка омивайки. Відкручуємо всі три саморізи.

Спочатку зрушуємо захисний кожух праворуч, а потім під кутом виймаємо його на себе.

І нам відкривається вигляд брудного салонного фільтра. Акуратно виймаємо його віджавши клямки по краях. Виймати потрібно дуже акуратно, що сміття не потрапило в грубку. Можна заздалегідь прибрати зайве сміття, яке погано лежить.

Нам відкривається вид на двигун печі.

Після цього беремо новий фільтр. Я завжди беру фільтри з пластмасовим контуром і додатковим ущільненням. Так більше шансів, що в грубку нічого не потрапить.

Встановлюємо новий салонний фільтр на його законне місце, перевіряємо, що всі засувки його зафіксували і на купині він не вилетить.

Збираємо все у зворотній послідовності.