Чи є свічки запалювання в дизельному двигуні

Достоїнства і недоліки

У дизельного двигуна, як і будь-якого іншого, є свої недоліки.

 • Головним з них є те, що взимку автомобіль довго прогрівається, через що втрачаються швидкісні якості автомобіля.
 • Другим мінусом вважається труднощі запустити мотор взимку. На цьому мінуси закінчилися.
 • До мінусів варто віднести і той фактор, що для того, щоб заправити бак автомобіля, потрібно вибрати «правильне» паливо, особливо взимку. Справа в тому, що дизель буває річним, зимовим і міжсезонний.
свічки, запалювання, двигуні

Варто відзначити, що всі мінуси дизеля проявляються лише в зимовий час, так як без розжарювання багато дизель не заведуться.

 • До позитивних моментів можна віднести низьку витрату палива, яке і без цього дешевше бензину.
 • Другим плюсом можна вважати довговічність і витривалість двигуна на дизельному паливі.
 • Є ще один плюс, але на нього покупці рідко звертають увагу. Це те, що дизельний двигун екологічно чистіше, ніж бензиновий побратим.

Призначення, принцип роботи

Отже, свічки розжарювання призначені для розігріву дизпалива, що розпилюється в камеру згоряння, до температури випаровування, після чого воно змішується з повітрям і запалюється. Потрібно це тільки на самому початку руху (старт і ще 2-3 хвилини), потім автомобіль прогрівається і свічки відключаються, тому що необхідності в них уже немає.

Свічка розміщується таким чином, щоб потрапляти в потік розпорошується дизпалива. Робоча частина (нагрівальна спіраль в корпусі або без нього) виступає в камеру згоряння і не тільки розігріває надходить паливо до потрібної температури, але і створює додаткові завихрення парів, а значить, допомагає більш рівномірному його розподілу і згорянню.

У більшості автомобілів свічки напруження включаються в будь-який час року, і навіть влітку полегшують старт двигуна. У новітніх моделях автоматика визначає температуру двигуна, і, якщо він вже прогрітий (температура охолоджуючої рідини 60 ° С і більше), свічки не включаються.

Конструктивні особливості різних видів свічок

Дані конструкції можуть бути виконані як з кераміки закритого типу, так і з металу. відкриті. Нагрівальний елемент виготовлений у вигляді спіралі.

У металевих штифтових конструкціях є спіралі: нагрівальна і регулювальна. Завдяки першій відбувається швидке нагрівання, друга служить для захисту конструкції від перегріву.

Склад керамічних деталей більш складний:

 • Корпус з металу.
 • трубка нагрівальна.
 • Болт з гайкою сполучні.
 • спіраль регулювальна.
 • керамічне наповнення.
 • електрод центральний.
 • різьбова частина.

Керамічні деталі більш кращі, завдяки їх здатності швидко виробляти нагрів і забезпечувати дуже високу температуру.

Під впливом електричного струму відбувається нагрівання спіралі. Висока температура в моторі не дає елементу нагріватися вище 850 ° С, підігрів триває протягом короткого часу: від 4 сек до 2 хв. За тривалістю підігріву веде спостереження електронний блок управління, який відстежує температуру рідини охолодження через спеціальні датчики.

Поки підігрів триває, світиться контрольний індикатор, розташована на приладовій панелі. Вимкнення лампи свідчить про повну готовність движка до запуску.

Свічки розжарювання продовжують працювати і після включення мотора, продовжуючи прогрів і забезпечуючи найбільш повне згорання повітряно-паливної суміші, зменшуючи шкідливі викиди.

Опис ознак несправностей елементів розжарювання

Поломки свічок накалу проявляються наступними дефектами:

 • Мотор не хоче запускатися.
 • Нерівномірність роботи холодного движка.
 • Поява вихлопних газів білого кольору.

Якщо автовласник недавно виробляв заміну всіх свічок, то причина може критися в несправності елемента з вини виробника. Браковану деталь потрібно викрутити і замінити на новий екземпляр. Несправності елементів розжарювання найбільш помітні в зимовий час. Зниження температури в навколишньому середовищі викликає поява більшої кількості ознак несправностей елементів напруження.

Щоб полегшити процес демонтажу, використовується спеціальний знімач свічок розжарювання дизельних двигунів. Його потрібно застосовувати в комплекті з інструментом, пристосованим під квадратну або шестигранну головку.

Технічні характеристики, особливості конструкції

Свічки розжарювання постійно удосконалюються: виробники впроваджують нові матеріали, щоб зменшити час нагрівання і продовжити термін служби. В результаті з досить простий деталі з відкритою спіраллю свічки перетворилися в високотехнологічні пристрої, що відповідають найвищим сучасним стандартам.

Спочатку свічки напруження конструювалися з відкритою спіраллю, і такі варіанти досі можна зустріти на деяких старих автомобілях. Всі сучасні свічки робляться закритими: спіраль (одна або дві) закриті захисним ковпачком, що оберігає їх від надто швидкого перегорання. Між спіраллю і корпусом знаходиться теплопровідний порошок, що дозволяє за короткий час передати тепло від розпеченої спіралі на наконечник.

Свічка розжарювання відкритого (а) і закритого (б) типу

Свічка може мати один або два полюси підключення.

При однополюсного підключенні «плюс» подається на свічку, а «маса» виводиться на корпус.

Двополюсні свічки мають у верхній частині роздільні контакти під «плюс» і «мінус».

Старі моделі свічок нагріваються до робочих температур за 25-60 секунд. Сучасні швидкодіючі свічки нагріваються за 10 секунд, а саморегулюючі. за 2-5 секунд. Досягти такої швидкості нагріву дозволило використання регулюючої спіралі, завдяки якій знімається питання перегорання нагрівального елементу, а значить, можна використовувати більший струм для моментального нагрівання.

Свічки розжарювання розрізняються матеріалом виготовлення робочої частини.

Штифтові свічки мають металеву оболонку зі стійкого сплаву заліза, хрому і нікелю. Нагрівальна спіраль ізольована від корпусу теплопровідність порошком (оксидом магнію), який крім ізолюючих властивостей ще й оберігає спіраль від вібрацій.

У керамічних свічках нагрівач зроблений з тугоплавкого керамічного сплаву, здатного довгий час витримувати температуру до максимальних температур. Захисна оболонка виконана з сіліконнітріта. керамічного матеріалу, що володіє найвищим показником теплопровідності. Завдяки конструкції керамічна свічка розігрівається до робочих температур за рекордний час. 2 секунди, що дозволяє заводити двигун відразу, не чекаючи час розігріву.

Для дотримання стандартів Євро-5 і Євро-6 підходять тільки керамічні свічки, з першої секунди пуску забезпечують згоряння палива в оптимальному режимі.

Різні виробники випускають свічки розжарювання, розраховані на певні параметри електричної системи автомобіля. В результаті номінальну напругу може відрізнятися: від 6 до 24 В. Свічки з функцією післясвітіння встановлюються в комплекті з додатковим опором: до запуску двигуна нагрів йде на максимальній потужності, після запуску двигуна потужність знижується для зменшення навантаження на регулювальну спіраль.

свічки, запалювання, двигуні

Показник опору нагрівальної спіралі 0,5-1,8 Ом, в залежності від типу свічки (у керамічних опір менше, у металевих. більше).

Температура нагріву робочої частини становить 1000-1350 ° С. Для керамічних свічок цей показник буде завжди вище, оскільки матеріал нагрівальної спіралі менше страждає від перегріву.

Швидкість нагріву залежить від типу свічки і системи пуску.

Система Auto Glow і Self-Regulating Glow. одне реле, що регулює передпусковий нагрів і прогрів після запуску двигуна в залежності від температури охолоджуючої рідини. Швидкість нагріву свічки від 4 (металеві) до 11 секунд (керамічні свічки).

Система Super Quick Giow. два реле, одне для швидкого нагріву свічок перед запуском двигуна (2-5 секунд, заводити двигун можна майже відразу), друге для постійного нагріву свічок після запуску.

Перевірка свічок запалювання в дизелі за допомогою акумулятора

Найточнішим методом визначення несправності свічок накалу вважається перевірка на акумуляторної батареї. В цьому випадку свічки перевіряються окремо, а у автовласника є можливість спостерігати ступінь їх розжарювання.

Мінус такої діагностики в тому, що свічки доводиться викручувати. Що, в свою чергу, вимагає, як певних витрат часу, так і демонтажу окремих елементів, що закривають доступ до свічок.

Заміна свічок розжарювання своїми руками

04 грудня 2018 Категорія: Корисна інформація.

Ми вже писали про те, що свічки розжарювання полегшують пуск дизеля, і при їх поломці він не запуститься або буде «троить» і вимагати підтримки стартером. Розглянемо, які неприємності можуть очікувати власника при заміні цих елементів.

Достоїнства і недоліки

У дизельного двигуна, як і будь-якого іншого, є свої недоліки.

 • Головним з них є те, що взимку автомобіль довго прогрівається, через що втрачаються швидкісні якості автомобіля.
 • Другим мінусом вважається труднощі запустити мотор взимку. На цьому мінуси закінчилися.
 • До мінусів варто віднести і той фактор, що для того, щоб заправити бак автомобіля, потрібно вибрати «правильне» паливо, особливо взимку. Справа в тому, що дизель буває річним, зимовим і міжсезонний.

Варто відзначити, що всі мінуси дизеля проявляються лише в зимовий час, так як без розжарювання багато дизель не заведуться.

 • До позитивних моментів можна віднести низьку витрату палива, яке і без цього дешевше бензину.
 • Другим плюсом можна вважати довговічність і витривалість двигуна на дизельному паливі.
 • Є ще один плюс, але на нього покупці рідко звертають увагу. Це те, що дизельний двигун екологічно чистіше, ніж бензиновий побратим.

Навіщо потрібні свічки розжарювання

Як відомо, свічка запалювання створює іскру, яка необхідна для займання бензину. Свічка розжарювання, в свою чергу, потрібна для того, щоб паливо мало певної температурою.

Справа в тому, що в дизельному двигуні працює принцип самозаймання палива, яке відбувається при великому тиску. Форсунки впорскують пальне в стислий і нагріте повітря, після чого воно мимовільно займається. Створювати іскру за допомогою будь-яких додаткових механізмів при цьому не потрібно.

По суті, свічки розжарювання просто полегшують запуск дизеля після тривалого простою або при низькій температурі навколишнього повітря (нижче 5 градусів тепла). В таких умовах солярка погано випаровується і не може спалахнути.

Розташування

Про те, де знаходяться свічки запалювання, знають практично всі, а от свічки розжарювання розташовуються в залежності від того, якої марки двигун.

Якщо дизельний мотор складається з однієї допоміжної камери згоряння, то вона встановлюється безпосередньо в цій камері згоряння. Якщо ж він поділений на циліндри, то вона встановлюється в форкамері або вихровий камері.

Сучасні мотори володіють прямим уприскуванням палива, а це значить, що вихрових камер вже не ставлять. Свічки розжарювання гріють безпосередньо сам циліндр.

невірні версії

З попереднього пункту стає зрозумілим принцип роботи дизельного двигуна, однак незрозуміло, що саме нагрівають свічки розжарювання. Можна припустити, що вони розігрівають метал циліндрів, проте для цього потрібно дуже багато енергії, яка навряд чи може бути отримана за допомогою маленького нагрівального елементу.

Часто на автомобільних сайтах можна зустріти твердження, що свічка розжарювання розігріває повітря в камері згоряння. За логікою авторів, потім в гарячу середу потрапляє стислий пальне, що і призводить до його займання і запуску мотора.

Насправді свічка працює всього кілька секунд, і цього часу абсолютно недостатньо, щоб прогріти навколишнє повітря. Крім того, при запуску дизеля працює стартер, який подає зовні непрогрітий повітря, тому ця версія теж не має під собою підстави.

Підігрів камери

Як уже всім відомо, в бензиновому моторі є свічки запалювання. Процес займання простий. Свічка запалювання дає іскру, завдяки чому загоряється бензин. Соляру (дизельне паливо) не світиться від легкої іскри, тому було придумано, щоб дизель потрапляв відразу в гаряче повітря і запалав.

Основна робота свічки розжарювання відбувається в холодну пору року. Справа в тому, що вона розігріває як паливо, так і повітря, який потрапляє в циліндри для стиснення. Вона дуже допомагає в холодну пору року запускати дизельний двигун.

Існує два види свічок розжарювання.

 • Перший тип. це корпус з монолітної спіраллю. Така система простіше і вигідніше для покупця. Ця система встановлюється на більшість автомобілів з дизельним двигуном. Таку свічку набагато простіше відрегулювати, ніж свічку з подвійною спіраллю.
 • Також існує другий тип. це подвійна спіраль. Такий вид дозволяє більш ретельно підібрати оптимальний рівень і температуру, проте варто зазначити, що для правильного регулювання потрібно якісно вибрати матеріал спіралі, адже якщо спіраль буде виконана з низькоякісного матеріалу, то вона стане швидко руйнуватися.

Принцип роботи

На відміну від звичайних свічок запалювання, вона запалює паливо не за допомогою іскри, а за допомогою нагрівання спіралі. Запуск роботи свічки розжарювання відбувається з поворотом ключа запалювання. В цей час на приладовій панелі спалахують все відповідні індикатори про її роботі. Запускаються вони лише для того, щоб нагрітися до робочої температури, що відбувається менш ніж за 4 секунди.

Варто відзначити той факт, що якщо свічки розжарювання несправні, то дизельний автомобіль буде можливо завести тільки при справно працюючому стартері. На свічку розжарювання після успішного запуску двигуна якийсь час ще подається електрика. Це потрібно для того, щоб дизель повністю прогорів без залишку. Повний прогорание палива забезпечує тихий запуск мотора, а також зменшується кількість шкідливих викидів в атмосферу.

Чи є свічки запалювання в дизельному двигуні

Практично кожен водій знає, що в дизельному моторі немає системи запалювання як в бензиновому двигуні внутрішнього згоряння. Тоді постає питання про те, як же запускається дизельний мотор. Відповідь на це питання досить простий. Для того, щоб запалити дизельну паливну суміш, потрібно не іскра, а стиснення.

Принцип дії заснований на тому, що повітря нагрівається за рахунок сильного стиснення, і під час потрапляння туди палива воно запалюється. Проблема такого мотора в тому, що в холодну пору року для того, щоб нагрівався повітря в циліндрах, потрібно ще й зовнішнє тепло. Варто відзначити, що в дизельному двигуні немає свічок запалювання, але є свічки розжарювання.

резюме

Кожен зацікавлений людина після того, як прочитає цю статтю, зможе вивести для себе кілька важливих фактів. Багато людей не знали про те, що дизельний мотор не має системи запалювання, і тепер розуміють чому власники дизельних автомобілів взимку часто колупаються під капотом своїх машин.

У статті також описані плюси і мінуси такого двигуна, і як досягається такий низький рівень забруднення навколишнього середовища.

Як тільки температура знижується до. 10 ° С, дизелісти ризикують зіткнутися з неприємним сюрпризом: ви повертаєте ключ запалювання, а двигун зрадницьки не подає жодних ознак життя. За законом підлості це відбувається в самий невідповідний момент. або рано вранці перед важливою зустріччю, або вночі десь далеко від цивілізації. Причому з цим можуть зіткнутися як власники добре старих, так і свіжих автомобілів. Одна з причин, по якій відбувається «фіаско». свічки розжарювання. Якщо вони несправні, то дизель може почати «вередувати» і в зовсім невеликий мороз, не кажучи вже про. 20 ° С. Сьогодні спробуємо розібратися, як така рутинна процедура, як заміна свічок розжарювання, може запобігти проблемам із запуском двигуна.

Минулого разу експерт Андрій Траско розповідав, коли необхідно міняти свічки запалювання в ДВС і до яких наслідків може привести їх неправильна експлуатація. Сьогодні фахівець пояснить, як стан свічок розжарювання впливає на запуск дизеля і як їх правильно обслуговувати, щоб взимку не танцювати біля машини, намагаючись хоч якось розігріти замерзлу паливну апаратуру.

Залежно від типу свічки розжарювання її температура підвищується до 1000 ° C

Практично всі особливості зимового пуску пов’язані зі стартом двигуна. Найчастіше тільки одного нагріву недостатньо для того, щоб його завести. Без припливу тепла в камеру згоряння дизельний двигун не досягає температури, необхідної для займання палива. Саме в цей момент на допомогу і приходить свічка розжарювання, яка за короткий період часу сама розігрівається до високої температури. близько 1000 ° C і, відповідно, нагріває камеру згоряння.

На сучасних моторах свічка розжарювання вкручена в головку циліндра. Природно, її головним завданням є вироблення додаткової енергії для запуску двигуна, а й після цього СН (свічка розжарювання; прим. Далі СН) іноді не перестає працювати. Таким чином, свічка розжарювання не тільки допомагає швидше прогрітися мотору, особливо при низькій температурі повітря, але і оптимізує процес згорання палива, завдяки чому зменшується виділення диму, а також скорочуються інші викиди.

Свічки розжарювання бувають керамічні та з металевим штифтом

Залежно від матеріалу виготовлення нагрівального елементу, усередині якого знаходиться спіраль, розрізняють свічки розжарювання з металевим штифтом і керамічні свічки розжарювання. У другому випадку нагрівальний елемент покритий спеціальною керамікою, що дозволяє СН швидше нагріватися і досягати потрібної робочої температури. У них більш тривалий термін експлуатації. Разом з тим керамічні СН більш крихкі, тому з ними слід поводитися дуже акуратно. При цьому як у випадку з керамічними, так і штифтовими свічками розжарювання можливо різноманіття форм і розмірів. Вони підбираються відповідно до маркою автомобіля, його року випуску, типу двигуна. Якщо, то діапазон цін на СН становить в середньому від 9 до 100 рублів і вище.

Інтервал заміни СН. в середньому 60-100 тис. Км

Як правило, регламент заміни СН становить в середньому 60-100 тис. Км, а максимальний термін служби свічки і зовсім досягає 160 тисяч. Однак я б не радив чекати таких пробігів по ряду причин. По-перше, свічка розжарювання сама по собі більш тендітна, ніж СЗ, а по-друге, якщо її залишити без обслуговування на довгий період часу, є ризики потім не викрутити свічку з свічкового колодязя. Найкраще періодично, раз на рік-півтора, викручувати СН, щоб не стільки провести профілактичний огляд її стану, скільки не дати їй закореть в свічковий колодязі.

Через перегріву свічка з металевим штифтом може почорніти
Висока напруга (вище норми) може спровокувати здуття гартівні трубки
Неправильний момент затяжки може привести до пошкоджень корпусу свічки або приєднання

За зовнішнім виглядом свічки розжарювання можна судити про можливу причину пошкодження. Наприклад, типовою ознакою пошкодження через перевищення напруги є «роздута» (24 замість 12В) гартівна трубка, а застосування неправильного моменту затягування може стати причиною руйнувань на корпусі. Нерідко свічка розжарювання може пошкодитися під час установки або демонтажу, що може трапитися як у випадку з керамічними, так і з металевим штифтом свічками розжарювання.

Через сильний перегріву свічка може просто зламатися
Наслідок неправильного моменту затягування на керамічній свічці розжарювання

Ще одна обов’язкова правило при заміні СН. обов’язково потрібно почистити свічкові колодязі і з’єднання. Інакше є ризик або некоректно вкрутити свічку при установці, пошкодивши її різьблення, або зламати її в момент наступної заміни. В цілому при монтажі слід обережно поводитися зі свічками розжарювання, особливо керамічними. І ще раз повторюся, що сам регламент заміни СН, встановлений заводом-виробником, не скасовує профілактичного огляду, про який говорилося вище.

Ще один спосіб перевірки свічки напруження на двигуні. використання лампочки. До лампочці 12V (підійде і лампочка габаритів) припаюють два проводка, і одним з них слід ставитися клемних висновків свічок (від’єднавши попередньо провід живлення), а другим приєднуватися на плюсову клему акумулятора. Якщо лампочка загоряється, значить, обриву нагрівального елементу немає. Коли лампочка світиться тьмяно або зовсім не горить. свічка несправна. Знову ж таки, цей спосіб теж не рекомендується застосовувати на сучасних дизелях.

Для перевірки СН за допомогою акумулятора потрібно притиснути центральний електрод свічки до плюсової клеми АКБ, а проводом приєднати мінус з корпусом нагрівального елементу. В цьому випадку справна свічка повинна нагріватися швидко, протягом 2-5 секунд. Недолік цього методу. доведеться викручувати все свічки і є ризики отримати опік, якщо діяти неакуратно.

Найбільш сучасний і безпечний спосіб для перевірки СН. це перевірка за допомогою мультиметра, наприклад, в режимі прозвонки. Продзвонити на обрив нагрівального елементу можна навіть не викручуючи свічку з двигуна. Алгоритм дій такий: перевести регулятор у відповідне положення, від’єднати подає струм провід від центрального електрода, плюсової щуп мультиметра приєднати на електрод, а мінусовим торкнутися корпусу. Якщо немає звукового сигналу. значить, обрив.

Щоб виміряти опір, потрібно знати параметри кожної свічки. Як правило, у справній свічки опір спіралі становить 0,7-1,8 Ом. Для виміру споживання струму від свічки відключається провід живлення і до нього (або плюса на АКБ) підключається одна клема амперметра, а друга на центральний висновок свічки. Струм споживання справної свічки розжарювання в залежності від типу повинен складати 5-18A. Якщо на який-небудь свічці буде по-іншому або взагалі нічого не відбувається, то має сенс відкрутити свічку і перевірити напруження візуально. Коли свічка розжарюється частково (наприклад, самий кінчик або середина). свідчення будуть значно відрізнятися, а коли в обриві. струму немає зовсім.

Дизельний двигун має ряд істотних відмінностей від бензинового двигуна, що пояснюється особливостями палива. Однією з найбільш важливих частин такого пристрою є свічки розжарювання, які мають дещо інший функціонал в порівнянні зі звичними свічками запалювання.

Чи є свічки запалювання в дизельному двигуні

Зацікавився пристроєм двигунів внутрішнього згоряння людина швидко дізнається, що в двигуні паливо спалахує без іскри, і отже при покупці машини з дизелем однією турботою менше. свічки запалювання купувати не треба. Однак взагалі без свічок не обходиться навіть дизель.

Часто можна почути, що в дизелі паливо “запалюється від стиснення”. проте це формулювання не зовсім точна, оскільки в ній пропущено вкрай важливий проміжний етап. При русі поршня від нижньої мертвої точки до верхньої стискається НЕ топливовоздушная суміш (як це відбувається в бензиновому моторі), а тільки повітря. Стискається. і при цьому нагрівається до температури в 700-900 градусів. І паливо, впорскується в циліндр в самому кінці такту стиснення, запалюється немає від стиснення, а від зіткнення з розпеченим повітрям.

Однак все це без проблем працює, коли двигун уже прогрівся до робочої температури, коли високу температуру в циліндрі допомагають підтримувати нагріті стінки. А як бути в момент запуску двигуна, коли температура повітря всередині циліндра несильно відрізняється від вуличної. Особливо взимку. навіть при дуже високому ступені стиснення поршень не здатний перетворити “мінус десять” в “плюс сімсот”. Ось тут на сцену і виходять свічки. Тільки не запалювання, а розжарювання. По суті вони представляють собою нагрівальні елементи, розміщені або в самій камері згоряння (на моторах з безпосереднім уприскуванням), або в передкамері, куди виведена паливна форсунка. За лічені секунди. від 7 у випадку з найдешевшими свічками і до 2 у випадку з самими просунутими. захована усередині свічки спіраль нагрівається до 1000 градусів і нагріває навколишнє повітря.

Вперше свічки розжарювання з’явилися на дизелях в кінці двадцятих років минулого століття. Втім, за минулі 90 років їх конструкція більш ніж помітно еволюціонувала.

Зараз на ринку присутні свічки різних брендів, що відрізняються і по конструкції, і по що використовуються в них матеріалах. Наприклад, в недорогих свічках нагрівальна металева спіраль захована в металевий стрижень, а в дорогих. “Запечена” в високотехнологічну кераміку, яка за рахунок високого коефіцієнта теплопровідності нагрівається швидше і до більш високих температур, що дозволяє зробити вузол більш компактним. Якщо раніше свічки вимикалися відразу після пуску двигуна, тепер вони можуть працювати до моменту, коли прогріється антифриз. плюс починають нагріватися, коли автомобіль рухається накатом.

Так що ж виходить. власникам автомобілів з дизелем не вдасться заощадити на свічках? В якомусь сенсі вийде, тому що термін служби у якісних свічок розжарювання зараз перевищує 100 000 кілометрів.

Mercedes-Benz запланував на найближчі роки відразу чотири електромобіля

У разі виявлення неточностей або помилок просимо Вас повідомити про це за адресою