Заміна салонного фільтра Opel ANTARA

Table of Contents

фільтра, opel, antara

Opel Astra H заміна салонного фільтра. Фото та відео інструкція

До нас на заміну салонного фільтра приїхав автомобіль Opel Astra H. Покажемо вам докладну фото та відео інструкцію як зробити цю операцію своїми руками.

Відчиняємо передні пасажирські двері, опускаємо бардачок. За допомогою головки Торкс 27 відкручуємо гвинти кріплення по периметру:

Тягнемо всю конструкцію бардачка на себе, від’єднуємо штекер з проводами і прибираємо його убік. Головкою на 7 відкручуємо 3 бічні кріплення:

Витягуємо бічний пластик і отримуємо прямий доступ до фільтра салону. Тягнемо його руками на себе. Протираємо посадкове місце вологою ганчірочкою, можливо всередині буде перебувати залишки листя і комах, необхідно їх видалити. Встановлюємо у посадкове місце новий салонний фільтр:

фільтра, opel, antara

При цьому трохи стискаючи його корпус посередині. Складання проводимо у зворотному порядку.

Відео заміна салонного фільтра в Opel Astra H:

Резервне відео як замінити салонний фільтр в Opel Astra H:

Де знаходиться салонний фільтр Opel Astra. знаємося грунтовно

Салонний фільтр Opel Astra Н застосовується для очищення повітря, що надходить в салон автомобіля, через систему опалення або кондиціонування. Несвоєчасна заміна знижує потік повітря, починає пропускати запахи та частки пилу. Заміну необхідно проводити згідно з рекомендацією виробника або при появі ознак погіршення фільтрації.

Етапи заміни фільтруючого елемента Opel Astra Н

Порівняно з більшістю інших автомобілів, заміна салонного фільтра в Opel Astra Н проводиться відносно просто. Якоїсь особливої ​​підготовки для цієї операції не потрібно. Все, що вам знадобиться, це саме сам новий фільтруючий елемент і кілька ключів з набору.

Заперечувати користь салонника, особливо якщо говорити про вугільні, безглуздо. Тому не дивно, що самостійне встановлення фільтрів на автомобілі стало поширеним явищем. Ця рутинна та досить проста процедура періодичного ТО, в ній немає нічого складного.

Заміна салонного фільтра за регламентом передбачена кожні 15 000 км., тобто кожне планове ТО. Однак, залежно від умов експлуатації автомобіля, термін заміни можна скоротити до 8-10 т.км. пробігу. Чим частіше міняти фільтр у салоні, тим чистішим буде повітря і краще працювати кондиціонер, або обігрівач.

Третє покоління випускалося з 2004 до 2007 року, а також перший рестайлінг з 2006 до 2011 року.

Де знаходиться

Салонний фільтр Opel Astra Н знаходиться за полицею бардачка, яка заважає йому дістатися. Щоб прибрати цю перешкоду, потрібно відкрити бардачок і далі діяти за інструкцією, описаною нижче.

Фільтруючий елемент робить подорож комфортною, тому не потрібно нехтувати його заміною. У салоні буде накопичуватися набагато менше пилу. Якщо використовувати вугільну фільтрацію, то якість повітря всередині автомобіля стане ще помітно кращою.

Зняття та встановлення нового фільтруючого елемента

Заміна салонного фільтра Opel Astra Н є рутинною та досить простою процедурою періодичного ТО. У ній немає нічого складного, тому зробити заміну своїми руками дуже просто.

Для цього необхідно дотримуватися інструкції, описаної нижче, в ній докладно розібрані всі нюанси цієї операції:

  Відсуваємо сидіння переднього пасажира до упору назад, для зручнішої роботи і відкриваємо бардачок для виконання подальших дій.2).

При установці зверніть увагу на стрілочки, зображені на одній із сторін фільтруючого елемента. Вони вказують на правильне положення під час встановлення. Як саме встановлювати, написано трохи нижче.

заміна салонного фільтра на опель антара

Виймаючи фільтр, як правило, на килимок прокидається велика кількість сміття. Варто пропилососити зсередини і сам корпус печі – розміри прорізу під фільтр дозволяють досить легко оперувати вузькою насадкою пилососа.

Заміна фільтра салону Chevrolet Captiva Opel Antara cabin filter replacement

Якою стороною встановлювати

Крім самої заміни фільтруючого елемента повітря в салоні, важливим є встановлення його правильною стороною. Для цього існують прості позначення:

 • Просто стрілочка (без напису) – вказує напрямок повітряного потоку.
 • Стрілочка та напис UP – вказує верхній край фільтра.
 • Стрілочка та напис AIR FLOW – вказує напрям повітряного потоку.
 • Якщо потік зверху-вниз, крайні грані фільтра повинні бути такими – ////
 • Якщо потік знизу-вгору, крайні грані фільтра мають бути такими – ////
 • Повітря проходить праворуч-ліворуч, крайні грані мають бути такими

В Opel Astra Н повітряний потік проходить від моторного відсіку у бік салону. Виходячи з цього, а також написів на бічній площині повітряного фільтра та проводимо правильну установку.

Коли міняти, який салонник встановлювати

Для виконання операцій планового ТО існує регламент, а також рекомендації виробника. Згідно з ними, заміна салонного фільтра системи опалення-кондиціювання Opel Astra III H повинна проводитися кожні 15000 кілометрів пробігу або раз на рік.

Враховуючи, що умови експлуатації автомобіля в більшості випадків будуть далекими від ідеальних, фахівці радять виконувати цю операцію приблизно вдвічі частіше, навесні та восени.

Вони можуть змусити засумніватися в тому, що фільтруючий елемент справляється зі своїми завданнями, потрібна позапланова заміна. В принципі, саме на ці симптоми слід покладатися при виборі правильного інтервалу заміни.

Відповідні розміри

При виборі фільтруючого елемента власники не завжди використовують продукцію, рекомендовану виробником автомобіля. У кожного на це свої причини, хтось каже, що оригінал коштує невиправдано дорого. У когось у регіоні продаються тільки аналоги, тому існує необхідність знати розміри, за якими можна зробити підбір:

Як правило, іноді аналоги для Opel Astra III H можуть бути на кілька міліметрів більшими або меншими за оригінал, у цьому немає нічого страшного. А якщо відмінність обчислюється сантиметрами, то тут, звичайно, варто підшукати інший варіант.

Вибір оригінального салонного фільтра

Виробник рекомендує використовувати виключно оригінальні розхідники, що загалом не викликає подиву. Самі по собі вони непогані за якістю і поширені в автомагазинах, але їх ціна багатьом автовласникам може здатися завищеною.

Незалежно від комплектації, на всі Opel Astra третього покоління (у тому числі й рестайлінгової версії), виробником рекомендується встановлювати наступні фільтри для очищення салонного повітря. Пиловий з номером 6808606 (Opel 68 08 606) або General Motors GM 13175553. А також вугільний 6808607 (Opel 6808607) або General Motors GM 13175554.

Іноді витратні матеріали та інші запчастини можуть поставлятися в дилерські центри під різними артикулами. Що іноді може заплутати тих, хто бажає придбати саме оригінальний виріб.

При виборі між пиловим та вугільним виробом, автовласники радять використовувати вугільний фільтруючий елемент. Такий фільтр коштує дорожче, але він очищає повітря набагато краще.

Відрізнити його легко – фільтруюча гармошка з паперу просякнута вугільним складом, тому має темно-сірий колір. Фільтр очищає потік повітря від пилу, дрібного бруду, мікробів, бактерій та посилює захист ваших легенів.

Які аналоги вибрати

Крім простих салонних фільтрів існують ще й вугільні, які більш ефективно відфільтровують повітря, але коштують вони дорожче. Перевага вугільного СФ полягає в тому, що він не дозволяє проникати стороннім запахам, що йдуть з дороги (вулиці) до салону авто.

Але цей фільтруючий елемент також має недолік – через нього погано проходить повітря. Вугільні фільтри GodWill та Corteco – досить високої якості, є гарною заміною оригіналу.

Втім, у деяких торгових точках ціна оригінального салонного фільтра Opel Astra третього покоління може виявитися завищеною. У цьому випадку має сенс придбати неоригінальний витратний елемент. Зокрема, досить популярними вважаються фільтри для салону:

Звичайні пилові салонні фільтри

 • MANN-FILTER CU3054 – технологічні розхідники від відомого виробника
 • BIG Filter GB-9879 – популярний бренд, хороше тонке очищення
 • TSN 9.7.75 – непоганий виробник із демократичною ціною

Вугільні салонні фільтри

 • MANN-FILTER CUK 3054 – якісне та товсте вугільне напилення
 • BIG Filter GB-9879/C – з активованого вугілля
 • TSN 9.7.137 – нормальна якість, доступна ціна
READ  Заміна салонного фільтра Kia Sorento

Має сенс придивитися і до продукції інших компаній. вони також спеціалізуються на виробництві якісних витратних матеріалів для легкових автомобілів:

 • Amd
 • Bosch
 • Denso
 • Filtron
 • Fortech
 • JS Asakashi
 • Knecht Mahle
 • Kortex
 • Masuma
 • Miles
 • Raf filter
 • SCT
 • Sakura
 • Stellox
 • Valeo
 • Zekkert
 • Невський фільтр

Цілком можливо, що продавці можуть порекомендувати зробити заміну салонного фільтра Astra III H на оригінальні дешеві замінники, зі значно меншою товщиною. Їх купувати не варто, оскільки їхні характеристики, що фільтрують, навряд чи будуть на належному рівні.

Opel Antara V6 2012 року на DRIVE2

При покупці виявив що всі фільтри в авто mann. Вирішив поставити все ACDelco.

Для порівняння ось mann-овський, мені здається він не такий акуратний і площа фільтрації у нього менша і такого ущільнювача як у ACDelco немає:

Теж саме по салонному, стояв картнонний, без ущільнювача та жорсткого корпусу

І ось такий поставив, зовсім інша річ:

Заміна салонного фільтра Opel Astra

Уявити собі автомобіль без фільтра вентиляції салону вже важко. досить при його заміні подивитися на кількість бруду на ньому, щоб зрозуміти його користь. На жаль, при розробці конструкції фільтра та складанні регламенту його заміни автовиробники спираються на якісь усереднені параметри, і дуже часто покладений інтервал між ТО він витримати не може – дійсно, між 15-20 тисячами на чистій автомагістралі або в міських пробках різниця величезна.Рідко коли обсяг робіт із заміни салонного фільтра великий. Тому автомобілісти вважають за краще міняти їх самостійно. економія в порівнянні з відвідуванням автосервісу нехай і невелика, але порівнянна з вартістю самого салонного фільтра (якщо говорити про неоригіналі, а іноді. і про оригінальні розхідники).

Якщо говорити конкретно про покоління H, то заміна салонного фільтра Opel Astra не викличе жодних труднощів: обсяг робіт з демонтажу невеликий, «підводного каміння» немає.

Заміна салонного фільтра Opel Frontera (Opel Фронтера)

Заміна салонного фільтра Opel Frontera (Opel Фронтера). процес дуже важливий. Необхідно розуміти, що цей фільтр. частина значної випускної системи двигуна, і постійне очищення повітря необхідне роботи системи двигуна загалом.Наші фахівці-автомеханіки високої кваліфікації, радять подбати про своєчасну заміну салонного фільтра всім автовласникам.

Конструкції фільтрів були розроблені ще в 70-х роках, коли кількість транспортних засобів збільшилася, і стали помітні впливи відпрацьованих газів. Вперше установка салонного фільтра Opel Frontera (Opel Фронтера) була зроблена в 90-х роках на серійному автомобілі. Потім з’явилися вуглеві фільтри, які в даний час стали необхідністю. Якщо пилові фільтри призначалися для уловлювання пилу, то вугільні фільтри з елементом з формованого вугілля та спеціальних волокон здатні усунути шкідливі речовини. фенол та сірку.

Сучасні салонні фільтри Opel Frontera (Opel Фронтера) вловлюють значні обсяги пилових та сажових частинок, продуктів згоряння, відповідають вимогам очищення. Сьогодні вугільні фільтри, що мають у складі пористу речовину з питомою поверхнею високого значення, нейтралізують навіть окиси азоту. Але робочі властивості фільтрів погіршуються з часом, і потрібна у будь-якому випадку, заміна салонного фільтра автомобіля. Регулярна заміна салонного фільтра буде потрібна при проходженні кожних 10-15 тисяч км.

Заміна салонного фільтра Opel Frontera (Opel Фронтера):

Професійна заміна салонного фільтра Opel Frontera (Opel Фронтера) займе у Вас не більше 20 хвилин, але перевагою стане якісна робота фільтра з очищення повітря, що означає продовження роботи механізмів.Правильне встановлення фільтра гарантується нашими фахівцями. Фільтри мають свої особливості установки, вугільні фільтри мають особливі рамкові конструкції. Вилучення фільтра. акуратний процес, і при порушенні з’єднань, функція очищення повітря не виконуватиметься.

Місця встановлення фільтрів Opel Frontera (Opel Фронтера) для різних моделей автомобілів різняться за розташуванням. Це може бути підкапотний простір або передня панель у зоні сидіння. І сам фільтр, визначений для конкретної моделі, має різні особливості установки. Установка салонного фільтра, тому, може бути різною і потребує різних витрат. Фільтри з вугільним вкладенням дуже ефективно виконують очищення, усуваючи шкідливі для людини хімічні сполуки. Салонний фільтр Opel Frontera (Opel Фронтера), своєчасна заміна якого необхідна. не тільки збереження чистого повітря всередині Вашої машини, а й правильний хід роботи обладнання.

Періодичність заміни салонного фільтра Opel Meriva

Як і у більшості інших автомобілів, у Opel Meriva частота заміни СФ прив’язана до кожного ТО, тобто має здійснюватися через 15 тисяч кілометрів. Цікаво, що у графіку проведення ТО щодо повітряного фільтра зазначено, що якщо є необхідність, його слід міняти частіше, а щодо салонного фільтра така приписка відсутня.

Порівняння чистого та брудного фільтрів салону

Тим часом необхідність у частішій заміні виникає як раз щодо СФ, оскільки він виготовляється з більш щільного матеріалу і, як уже згадувалося, має багатошарову конструкцію.

Ситуації, коли під час проведення чергового ТО виявляється, що фільтр салону забруднений мало, виникають дуже рідко. Зазвичай все відбувається з точністю навпаки: вже через 5-10 тисяч кілометрів пробігу фільтрувальний елемент стає малопридатним для подальшого використання. В принципі ніщо не заважає автовласнику «дотягнути» до рекомендованих 15 тисяч (а багато хто так і робить), але при цьому ризикуючи своїм здоров’ям, а також піддаючи забруднення та передчасного зносу інші компоненти кліматичної системи.

Про нездатність салонного фільтра виконувати свої безпосередні обов’язки легко дізнатися, не вдаючись до його візуального огляду. Про це свідчать цілком конкретні симптоми:

 • якщо потік повітря, що дме з дефлекторів, сильно слабшає. це свідчить про критичне зниження пропускної спроможності фільтрувального елемента внаслідок забруднення;
 • якщо при включенні обдування салону ви починаєте відчувати, як з вентиляційних ґрат починає поширюватися неприємний запах. Це результат розкладання накопичених на поверхні УФ органічних залишків;
 • коли на стеклах машини з’являється волога плівка навіть при прогрітому двигуні. через те, що в салон проникає мало повітря, в ньому починає переважати внутрішній (як при включенні режиму рециркуляції), який швидко насичується вологою, що присутня у повітрі, що видихається людиною;
 • якщо запиленість внутрішньосалонного простору різко збільшується (пил добре видно на темних поверхнях – наприклад, на торпеді), і вологе прибирання допомагає ненадовго.

Кожен із вищеописаних симптомів, що виявляється окремо, може говорити про наявність інших неполадок у системі вентиляції автомобіля, але їх комбінація – це вірна ознака того, що фільтр салону забруднений настільки, що вже не тільки не справляється зі своїми обов’язками, але й перешкоджає попаданню свіжого. повітря всередину машини.

Якщо ви експлуатуєте свою Meriva в умовах, що характеризуються підвищеною загазованістю (а це транспортні артерії будь-якого великого міста), наявністю скупчення промислових підприємств або в сільській місцевості – будьте готові до того, що фільтрувальний елемент доведеться міняти часто, майже кожен місяць, особливо влітку.

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

Для заміни салонного фільтра Вам знадобляться: Набір торцевих головок 1/4 (малий), викрутка TORX T20, викрутка шліцева.

Відкручуємо два саморізи кріплення нижньої накладки торпедо в ногах пасажира. Використовуємо викрутку Т20.

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

Виймаємо два затискачі шліцевою викруткою. Знімаємо накладку.

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

Відкручуємо 4 саморізи кріплення бардачка викруткою Т20. Не забуваємо від’єднати роз’єм лампи підсвічування ящика.

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

Відкручуємо 4 болти кріплення поперечки торпедо. Використовуємо головку на 13 із малого набору. Знімаємо поперечину разом із повітроводом.

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

На кришці боксу фільтра шліцевою викруткою знімаємо 5 клямок, відкриваємо кришку і виймаємо фільтр.

Заміна салонного фільтра на Opel Zafira

Що відбувається з машиною, якщо фільтр забитий?

На перший погляд, засмічення салонного очищувача на Opel ANTARA може здатися чимось абсолютно неважливим. Однак, фільтр, що засмічений, становить загрозу як для здоров’я, так і для системи вентиляції.

Поверхня деталі є плідним «ґрунтом» для розмноження всіляких бактерій і цвілі. Це відбувається за рахунок того, що очищувач знаходиться у самому вологому, теплому та захищеному від впливу ультрафіолетових променів місці. Так, антигрибкові та антибактеріальні присадки трохи сповільнять їхнє розмноження, проте в екстремальних випадках забруднення це не допоможе.

Крім цього, поверхня забрудненої деталі піддається прискореному зносу. І в один момент може просто розірватись. Крізь розрив, що утворився, в систему вентиляції почне потрапляти як дрібний пил, так і велике сміття. Зазвичай це призводить до засмічення радіатора випарника. Його очищення є складною і дорогою процедурою, в ході якої доведеться розбирати приладову панель автомобіля.

Щоб уникнути подібних ексцесів, варто вчасно змінювати салонний фільтр. За твердженнями виробників, заміна салонного фільтра на Антарі має відбуватися кожні 25 тисяч кілометрів. Втім, багато автомобілістів воліють міняти очисник двічі на рік: навесні та восени. Насамперед це пов’язано з тим, що в ці сезони в компресор кондиціонера потрапляє особливо багато сміття, що осідає на деталі. Ще одна причина полягає в тому, що салонні фільтри рідко «доживають» до заповітних 25 тисяч. Вся справа у високій концентрації вихлопних газів та пилу в сучасних мегаполісах.

READ  Opel astra h не включається кондиціонер

Для правильної роботи всіх вузлів транспортного засобу необхідно регулярно перевіряти та замінювати усі передбачені в Opel ANTARA фільтри. Це дозволить продовжити термін служби двигуна та інших важливих складових автомобіля.

У Opel ANTARA фільтри мають гарну зносостійкість, але і вони також з часом вимагають заміни, тому кожен власник повинен знати, коли вона повинна здійснюватися.

Він очищає потік повітря, який потрапляє у двигун від бруду та пилу.

Повітряні фільтри бувають декількох видів:

Найпоширеніші на сьогоднішній день це паперові фільтри. З їх допомогою повітря очищається, проходячи через папір із пористою структурою. При забрудненні фільтра підвищується витрата пального та знижуються динамічні властивості двигуна. Також фільтр може розірватися, і тоді весь пил опиниться в агрегаті.

ЗАМІНА САЛОННОГО ФІЛЬТРУ ОПЕЛЬ АНТАРА. REPLACING THE CABIN FILTER OPEL ANTARA

Повітряний фільтр Opel Антарі знаходиться під карбюратором. Для нього спеціально обладнаний короб із пластику, який є його корпусом. Тому багато хто має на увазі під повітряним не тільки безпосередньо фільтруючий елемент, але також корпус, повітропровід та резонатор.

В Опелі ANTARA фільтри для повітря за регламентом необхідно міняти через 45 000 км. Але варто враховувати, що за рік експлуатації авто в країнах СНД, в елементі накопичується до ста п’ятдесяти грамів пилу і відповідно заміна фільтра буде потрібно набагато раніше.

Він очищає пальне від домішок, перш ніж воно потрапить до паливної магістралі, що веде до силового агрегату. При засміченні даного фільтра двигун може навіть не завестися.

Відповідно до регламенту ТО, він підлягає заміні також через 45 000 км пробігу. Але в наших реаліях якість пального найчастіше невисока і не відповідає стандартам. Тому заміну фільтрів Opel ANTARA рекомендується проводити через кожні двадцять-тридцять тисяч кілометрів. Форсунки при неякісному паливному фільтрі швидко забруднюються, що в результаті призводить до неправильного функціонування двигуна, зниження його потужності та високого споживання пального. Не дуже приємно, коли потужний мотор 3.2 працює, як малолітражка, а споживає бензину, як самоскид. Придбання нового двигуна обійдеться набагато дорожче за покупку фільтруючого елемента, тому заміну цього фільтра на Opel ANTARA також слід проводити вчасно.

Цей фільтр в моделі входить до частини паливного модуля разом із насосом, тому замінити його самостійно буде складно, найкраще звернутися за допомогою до автосервісу.

Його основна функція полягає у захисті двигуна від пилу та інших частинок. Крім цього, він виконує такі завдання:

 • відводить тепло від елементів мотора, що труться;
 • створює плівку між деталями, що труться, що зберігає їх від стирання;
 • знижує рівень шуму, що виникає при терті елементів.

Заміна фільтрів Опеля ANTARA здійснюється разом зі зміною олії, оскільки немає сенсу міняти фільтр, залишаючи при цьому в моторі старе масло. Відповідно і при заміні олії потрібно ставити новий очисний елемент, так як старий не зможе нормально впоратися з очищенням мастил. Фільтр розташований поруч із захистом картера, в нижній частині двигуна.

В Опелі ANTARA фільтри для олії замінюють через 15 000 км пробігу, але для бензинового двигуна (наприклад, з двигуном 3.2), можливо, знадобиться заміна вже через десять тисяч.

Він очищає повітряний потік, які надходить у салон машини, від різних домішок і захищає кондиціонерний випарник (який є невеликим радіатором) від попадання в нього сміття.

Цей фільтр особливо корисний для водіїв у великих містах, де викиди чадного газу та оксиду азоту величезні та перевищують норму у кілька разів.

В Опелі ANTARA фільтри такого типу змінюють через кожні тридцять тисяч кілометрів, згідно з регламентом ТО.

Вони бувають двох видів. пилові, що складаються з паперу, а також вугільні. Останні здатні вбирати в себе шкідливі хімікати. Але якщо фільтри довго не міняти, то почнеться їхнє зворотне виділення.

Салонний фільтр розташований перед крильчаткою пічки, це зроблено, щоб повітря очищалося ще до того, як він опиниться в пічному агрегаті. Після цього повітря проходить через систему заслінок, за рахунок якої воно подається в салон не єдиним потоком, а через його різні частини.

У разі потреби заміна фільтрів Opel ANTARA проводиться самостійно. Замінити салонний фільтр досить просто і це не потребує спеціальних навичок. В Антарі не потрібно знімати для цього силовий агрегат як у багатьох інших автомобілях, а сама процедура займе максимум п’ять хвилин, навіть якщо її проводитиме новачок.

Заміна салонного фільтра Opel ANTARA

Як і у випадку з іншими витратними матеріалами, заміна салонного фільтра потрібна через кожні 10 000 км пробігу. Рекомендованим є саме озвучений кілометраж, хоча ця норма може обговорюватися залежно від регіону проживання. Наприклад, в умовах місцевості з підвищеною загазованістю

Автомобільний фільтр у машині потрібен для перешкоди проникнення асфальтного пилу, певних частинок диму від згорілої олії, деяких бактерій у салон та сажі від вуглеводнів. Заміну салонного фільтра Opel Antara найкраще проводити через кожні 15 тис. км. пробігу або один раз на рік. Тільки

Заміна салонного фільтра на Opel Astra проводиться в середньому кожні 10 000 – 15 000 км. Це стандартна рада автовиробників та співробітників СТО.

Однак правильнішим варіантом буде змінювати фільтр залежно від його реального стану. Оскільки, якщо ви живете у великому мегаполісі, то і з

Заміна повітряних фільтрів у автомобілів Opel CORSA нових моделей не складе труднощів навіть у новачків-водіїв.

Заміна фільтра, що знаходиться всередині салону Opel Corsa з демонтажем ящика рукавички (бардачка), плафона освітлення внутрішнього простору

Вибір фільтру салону для Opel Astra

Тут вибір за автовласником. Оригінал для автомобіля Opel має свій номер GM 93182436. Він рідко зустрічається у роздрібному продажу та доводиться замовляти у дилерів компанії-виробника. Тому багато водіїв купують неоригінальну запчастину, яка непогано справляється зі своєю функцією, та й вартість її нижча за оригінальний фільтр. До таких салонних очисників відносяться вироби провідних фірм TSN, Bosch, Filtron, Delphi, Champion, Mahle, MANN.

Звичайно, краще ставити вугільний фільтр, він трохи дорожчий за звичайний, але має значні переваги. Конструкція виробу дозволяє більш ефективно очищати повітря, що входить, усуває неприємні запахи, що надходять зовні автомобіля, видаляє шкідливі бактерії

Якщо замовляєте нову деталь, звертайте увагу на артикул. Збіг означає, що придбаний фільтр повністю підійде до вашого автомобіля.

Функції фільтру салону

Робота системи вентиляції, штатного обігрівача та автокондиціонера неможлива без використання зовнішнього повітря, яке надходить в автомобіль через решітку повітрозабірника на капоті. Оскільки самотік не забезпечує необхідної потужності повітряного потоку, для його посилення використовують вентилятор, що нагнітає тиск за допомогою крильчатки.

Коли потрібно охолодити салон влітку або нагріти взимку, ми включаємо відповідно кондиціонер або пічку, при цьому охолоджене або нагріте повітря прямує через ґрати дефлекторів усередину автомобіля. Цим повітрям дихає водій і всі машини, що знаходяться всередині. Наскільки він чистий? Питання риторичне, особливо якщо авто знаходиться в щільному потоці машин, що рухаються з черепашою швидкістю.

Будь-який водій вам скаже, що без салонного фільтра влітку дуже тяжко. Пил, сажа, найдрібніша гумова крихта, вихлопні гази – все це «багатство» ми б вдихали, якби не було цього автоаксесуара. Але правда полягає в тому, що на старих автомобілях фільтрів очищення повітря в салоні немає. вони почали масово встановлюватися на автомобілі, починаючи з кінця минулого сторіччя.

Так що якщо ви володар Opel Vectra А, фільтр салону можете не шукати, його у вашій машині немає. Другому та третьому поколінням пощастило більше, що не дивно – OVB був одним із перших автомобілів, що серійно оснащуються фільтрувальним елементом.

Розташування салонного фільтра в цьому авто

Opel ANTARA заміна салонного фільтра

Автомобільний фільтр у машині потрібен для перешкоди проникнення асфальтного пилу, певних частинок диму від згорілої олії, деяких бактерій у салон та сажі від вуглеводнів. Заміну салонного фільтра Opel Antara найкраще проводити через кожні 15 тис. км. пробігу або один раз на рік. Тільки такий інтервал заміни дозволяє забезпечити найкомфортніші умови в салоні.

Технічне обслуговування машини в сучасному світі коштує не малих матеріальних витрат. Для того, щоб зняти салонний фільтр на багатьох авто, потрібно знімати двигун. На щастя, заміна фільтра Opel Antara дуже проста процедура на 5 хв. роботи для будь-якого, навіть недосвідченого водія.

Для початку потрібно купити новий фільтр. Є варіант придбати вугільний замість звичайного, але особливої ​​різниці між ними не було помічено.

У наведеній нижче таблиці наведено моделі всіх варіантів фільтруючих елементів для Opel Antara із зазначенням виробників фільтрів та їх номерів.

AMC FILTER HA678 AMC FILTER DC7107C CORTECO 80000878 CORTECO 80000877 DELLO 13048030883A DELPHI TSP0325263C DENSO DCF371P FEBI 29213 JAPANPARTS FAADDW12 KORTEX KC0006 JAPANPARTS FAADDW12 MAHLE KNECHT LA421 MANN FILTER СU2622 NIPPARTS J1340308 Opel 96440878 Opel GM4803883 PARTS MALL PMCC12 SAKURA CAC65180 TOPRAN 207481755 TRISCAN 29213 TSN 97375 TSN 97376

READ  Chevrolet Cruze Code 84

Заміна салонного фільтра Opel Astra G. Фото, інструкція як поміняти фільтр салону на Astra G

Заміна салонного фільтра Opel Astra G не така вже й важка задача, щоб не впоратися самостійно. Метушка зовсім небагато, поміняти фільтр своїми руками можна навіть без досвіду періодичного технічного обслуговування автомобіля.

Коли міняти та який салонний фільтр Astra G ставити

Періодичність заміни фільтра салону становить 15,000 км. Якщо фільтр не сильно забруднився за цей час, його можна почистити і встановити на деякий час.

Відповідний салонний фільтр. оригінальний фільтр Opel 13175553. Аналоги: Bosch 1987432040, VALEO 698662 та інші.

Як поміняти салонний фільтр Astra G

Щоб було зручніше, спочатку варто відсунути пасажирське сидіння назад до упору. Потім потрібно відкрити бардачок і відкрутити три гвинти вгорі і три гвинти під бардачком. Далі зняти бардачок та від’єднати штекер проводів.

Отримавши таким чином доступ до салонного фільтра, треба відкрутити пару гвинтів на кришці. Далі зняти кришку та витягнути фільтруючий елемент. Перш ніж встановлювати новий елемент, бажано прибрати пил у корпусі салонного фільтра, і, можливо, протерти бардачок. А там уже все у зворотному порядку.

Подивитися як робиться заміна салонного фільтра Opel Astra G дозволить ця інструкція з фото.

Самостійна заміна салонного фільтра на Opel Meriva

Салонний фільтр є складеною гармошкою тканиною (іноді в кілька шарів), яка затримує в собі велике сміття і пил з повітря, що спрямовується в салон автомобіля.

фільтра, opel, antara

Залежно від типу фільтруючого елемента:

На Опелі Меріва заміна салонного фільтра не становить жодної складності, тому що фільтруючий елемент розташований за відсіком бардачку. Для доступу безпосередньо до самого фільтра необхідно вийняти всю панель бардачку з торпеди.

За регламентом, заміну фільтра потрібно проводити кожні 15-20 тисяч кілометрів пробігу. Однак при експлуатації автомобіля в сильно запиленій місцевості заміна може знадобитися набагато раніше. Для того, щоб своєчасно провести зміну забитого фільтруючого елемента, автовласнику потрібно звертати увагу на ряд ознак.

Ознаки, що вказують на необхідність заміни фільтра:

 • У самому бардачку на задній стінці може з’явитися наліт із кристалічного пилу.
 • При включенні печі буде чутно сильний шум від роботи її вентиляторів. Як правило, шум при роботі вентиляторів печі виникає з нестачі потоку повітря, що є наслідком забрудненості фільтруючого елемента.

Опції фільтра салону Opel Meriva

Почавши масово впроваджуватися в автоіндустрії наприкінці XX століття, ці автоаксесуари швидко стали дуже затребуваними в рамках тривалого тренду екологічної спрямованості, що належить до сучасних транспортних засобів.

Звичайно, тільки захистом пасажирів тут не обійшлося: в той же ряд можна поставити каталітичні нейтралізатори та аналогічні хитрощі, покликані мінімізувати викид шкідливих речовин в атмосферу, а також поява гібридів та електромобілів, які, незважаючи на дорожнечу, підтримуються урядами багатьох країн на державному рівні.

Але якщо зіставити ці зусилля зі зростанням кількості транспортних засобів на дорогах, то загалом ситуація із забрудненістю повітря у великих містах продовжує погіршуватися, і без салонного фільтра сьогодні водіям та пасажирам доведеться дуже нелегко.

Примітно, що ці пристрої згодом також еволюціонували – від аналогів стандартних повітряних фільтрів до багатошарових конструкцій, що перешкоджають проникненню в салон навіть газів та зовнішніх запахів. Загалом рівень фільтрації повітря завдяки вжитим заходам виріс до 95% і міг би зростати й надалі, але тут інженери зіткнулися з нерозв’язною суперечністю: подальше підвищення ступеня фільтрації негативно позначається на пропускній спроможності фільтра, чого також допускати не можна. Можливо, ця дилема буде вирішена в майбутньому, але не за рахунок додавання нових шарів.

Втім, і нинішній рівень фільтрації дуже хороший, а основна проблема полягає в тому, що при нинішній забрудненості повітря на дорогах салонні фільтри забиваються дуже швидко, і їх доводиться міняти навіть частіше, ніж фільтри повітря. Це повною мірою стосується і салонного фільтра Opel Meriva. рекомендовані виробником терміни, принаймні для російських доріг, виявилися занадто оптимістичними.

Періодичність заміни салонного фільтра Opel Meriva

Як і у більшості інших автомобілів, у Opel Meriva частота заміни СФ прив’язана до кожного ТО, тобто має здійснюватися через 15 тисяч кілометрів. Цікаво, що у графіку проведення ТО щодо повітряного фільтра зазначено, що якщо є необхідність, його слід міняти частіше, а щодо салонного фільтра така приписка відсутня.

Порівняння чистого та брудного фільтрів салону

Тим часом необхідність у частішій заміні виникає як раз щодо СФ, оскільки він виготовляється з більш щільного матеріалу і, як уже згадувалося, має багатошарову конструкцію.

Ситуації, коли під час проведення чергового ТО виявляється, що фільтр салону забруднений мало, виникають дуже рідко. Зазвичай все відбувається з точністю навпаки: вже через 5-10 тисяч кілометрів пробігу фільтрувальний елемент стає малопридатним для подальшого використання. В принципі ніщо не заважає автовласнику «дотягнути» до рекомендованих 15 тисяч (а багато хто так і робить), але при цьому ризикуючи своїм здоров’ям, а також піддаючи забруднення та передчасного зносу інші компоненти кліматичної системи.

Про нездатність салонного фільтра виконувати свої безпосередні обов’язки легко дізнатися, не вдаючись до його візуального огляду. Про це свідчать цілком конкретні симптоми:

 • якщо потік повітря, що дме з дефлекторів, сильно слабшає. це свідчить про критичне зниження пропускної спроможності фільтрувального елемента внаслідок забруднення;
 • якщо при включенні обдування салону ви починаєте відчувати, як з вентиляційних ґрат починає поширюватися неприємний запах. Це результат розкладання накопичених на поверхні УФ органічних залишків;
 • коли на стеклах машини з’являється волога плівка навіть при прогрітому двигуні. через те, що в салон проникає мало повітря, в ньому починає переважати внутрішній (як при включенні режиму рециркуляції), який швидко насичується вологою, що присутня у повітрі, що видихається людиною;
 • якщо запиленість внутрішньосалонного простору різко збільшується (пил добре видно на темних поверхнях – наприклад, на торпеді), і вологе прибирання допомагає ненадовго.

Кожен із вищеописаних симптомів, що виявляється окремо, може говорити про наявність інших неполадок у системі вентиляції автомобіля, але їх комбінація – це вірна ознака того, що фільтр салону забруднений настільки, що вже не тільки не справляється зі своїми обов’язками, але й перешкоджає попаданню свіжого. повітря всередину машини.

Якщо ви експлуатуєте свою Meriva в умовах, що характеризуються підвищеною загазованістю (а це транспортні артерії будь-якого великого міста), наявністю скупчення промислових підприємств або в сільській місцевості – будьте готові до того, що фільтрувальний елемент доведеться міняти часто, майже кожен місяць, особливо влітку.

Інструкція із заміни комплектуючих на Opel Zafira та Opel Zafira В

Процес заміни на автомобілі Opel Zafira першого та другого покоління ідентична. Zafira В:

 • Насамперед слід викрутити 2 затискачі, що знаходяться під кришкою самого бардачка.
 • Після цього виймають 2 фіксатори в нижній частині речового відсіку та знімають панель, яку вони кріплять.
 • Тепер відкривається доступ до двох нижніх кріплень, що утримують бардачок. Викручують їх за допомогою викрутки.
 • Злегка потягнувши на себе, виймають речовий відсік, попередньо від’єднавши від проводів для підсвічування бардачка.
 • Знімають кришку салонного фільтра, відкрутивши 2 гвинти кріплення.
 • Тепер можна витягнути фільтруючий елемент.
 • Перед встановленням нового очищувального фільтра необхідно зняти повітропровід. Інакше вставити деталь буде не зовсім зручно. Для цього з краю повітроводу відкріплюють один фіксатор.
 • Вставляють новий салонний очисник і встановлюють бардачок, виконуючи роботи у зворотній послідовності.

За наявності системи кондиціювання, одночасно із заміною фільтра, доцільно зробити обробку випарника антисептичним засобом. Якщо це не зробити відразу, потім доведеться виконати профілактику вентиляційної системи, а це ще додатковий час. Засіб краще придбати у балончику у вигляді спрею. Його слід розпорошувати в отвір із заглушкою або патрубком, що знаходиться біля фільтра. Закривають отвір. Включають обдування на кілька хвилин. Якщо подивитися на час. всі роботи займають не більше 40 хвилин. Zafira А:

 • Витягують два затискачі фіксатора, які розташовані під кришкою відсіку рукавички за допомогою плоскої викрутки.
 • Знімають пластикову накладку на передній панелі.
 • Далі викручують 4 саморізи, що утримують бардачок. Місця розташування: 2 – у верхній частині під кришкою, 2 – у нижній частині біля пластикової накладки.
 • Перед вилученням бардачка від’єднують роз’єм підключення до лампи освітлення відсіку.
 • Потім від’єднують поперечину торпедо шляхом відкручування чотирьох болтів кріплення.
 • Виймають речовий відсік.
 • Знімають поперечку разом із повітроводом.
 • За допомогою плоскої викрутки викручують 5 клямок, які утримують кришку салонного фільтра.
 • Демонтують очисний елемент.
 • Встановлюють нову деталь у посадкове місце, керуючись стрілкою визначення напрямку потоку повітря.
 • Установку бардачку виконують у зворотній послідовності.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS