Заміна охолодної рідини Kia Spectra

Table of Contents

Заміна

Для заміни антифризу на Kia Spectra або Kia Sportage рекомендується використовувати один і той самий тип цього нафтопродукту. При цьому колір не грає ролі, тому що це лише барвник

Купуючи цей товар, потрібно звертати увагу на етикетку і при цьому враховувати всі параметри вашого авто.

Як визначити, що рідина стала непридатною

У Kia Spectra антифриз має такі самі властивості, як і інші подібні суміші в інших марках машин.

Насамперед, якщо субстанція відпрацювала свій термін, змінюється її колір – він стає рудуватим. Це вірний показник, що настав час зайнятися своєю машиною.

Може змінюватись консистенція – від появи осаду до перетворення рідини на незрозумілу кашу. На кришці і стінах з’являються желеподібні грудочки, сам антифриз забруднюється, в ньому можна розглянути речовини, яких там не повинно бути. Приділіть іноді своєму авто трохи більше уваги, ніж зазвичай, адже простіше попередити проблему, ніж потім вирішувати її і робити дорогий ремонт.

охолодної, рідини, spectra

Заміна охолодної рідини

Відповідно до рекомендації заводу-виробника охолодну рідину слід замінювати через 4 роки експлуатації або 60 тис. км пробігу (залежно від того, що настане раніше). Крім того, якщо охолодна рідина змінила колір на рудуватий, негайно замініть її, так як така зміна говорить про те, що виробилися інгібуючі присадки і рідина стала агресивною по відношенню до деталей системи охолодження.

Вам потрібні: охолодна рідина, чиста ганчірка, ємність місткістю не менше 5 л для охолоджуючої рідини, що зливається, пасатижі.

При пуску двигуна пробка бачка радіатора має бути закрита. Загортайте пробку щільно. При працюючому двигуні система охолодження знаходиться під тиском, тому з-під слабко загорнутої пробки може потекти рідина, що охолоджує.

Як вибрати якісний антифриз для Kia Spectra та який підходить у цю модель

Вибору антифризу потрібно надавати не менше значення, ніж самому процесу його заміни. Якщо ви вирішили своїми руками замінити його в Kia Spectra, необхідно враховувати, що використання неякісних розчинів може спровокувати ряд проблем, що вплине на термін експлуатації.

Для того, щоб водії могли не нервувати з приводу вибору тієї чи іншої марки, Kia пропонує власну лінійку рідин, що охолоджують.

Антифриз 07100. 00200 розроблений фахівцями автомобільного концерну Kia для однойменних транспортних засобів. Водночас, ця рідина підходить і для автомобілів корейської компанії Нyundai. Саме Нyundai займається виробництвом та постачанням Kia на європейський ринок.

Цей антифриз показує високу якість свого складу. Виробництво здійснюється по всьому світу, у тому числі й у Росії під ом.

 • Цей холодоагент дуже дбайливо захищає охолодну систему транспортного засобу.
 • Ефективно працює у русі.
 • Чудово захищає автомобіль від утворення корозії.

Якщо ви зацікавлені у тривалій підтримці стану транспортного засобу «як із салону», то свій вибір потрібно зробити на користь цього холодоагенту.

Також, на ринку багато інших гідних антифризів.

Тут важливо не продешевити, тому що недорогі речовини можуть негативно позначитися на роботі двигуна. Не варто купувати і знижений в ціні товар. Антифриз, як і будь-який інший продукт, має свій термін придатності. І швидше за все, знижені в ціні товари. це рідина, термін придатності якої ось-ось закінчиться. Пошкодуйте свій транспортний засіб та свій гаманець, адже скупий платить двічі.

При заміні ОЖ найправильнішим варіантом буде зробити її з промиванням всієї охолоджуючої системи. Це особливо актуально, якщо ви не перший господар і не знаєте, що і коли в машину заливалося раніше.

Інструкція із заміни антифризу підійде для наступних моделей Kia, що випускаються під різними назвами у різних країнах:

Найпопулярнішим двигуном для даної моделі, на території Росії є 1.6 бензин. Але також існують версії з обсягом 1.8 та 2.0 бензин, що продаються за межами нашої країни.

Злив охолоджуючої рідини

Операцію зі зливу охолоджуючої рідини на Kia Spectra потрібно виконувати на двигуні, що остигнув. Для кращого доступу бажано наявність ями або естакади. Але за їх відсутності, можна зробити заміну і з підкапотного простору.

Ми будемо розглядати заміну за наявності ями:

 • Насамперед відкручуємо захист. Для цього нам знадобиться 2 ключі на 17мм. Спереду гайки приварені до кузова, тому болти просто відкручуємо. А ось ззаду, гайки не приварені, тому одним ключем тримаємо їх, а другим крутимо болти.
 • Після зняття захисту, по центру, через проріз у пластиковому бризковику двигуна, можна бачити шланг і зливний вентиль (Рис.1). Для зручності, а також щоб не залити антифризом, бризковик можна зняти.

Промивання системи охолодження

Промивання системи охолодження дистильованою водою проводиться для максимального видалення старої рідини. Щоб при затоці нового антифризу не погіршилися його властивості. А також не було хімічної реакції з випаданням осаду або утворення пластівців.

Закриваємо зливальний вентиль, ставимо патрубок на місце і починаємо заливати дистильовану воду в радіатор. Як тільки піде вода, через знятий шланг, що йде на дросельний вузол, ставимо шланг на місце. Продовжуємо наповнювати радіатор до верху. Після чого заливаємо в розширювальний бак, до позначки F, розташованої на спеціальному пластиковому щупі.

Заливка без повітряних пробок

Після промивання наша система повністю готова для нового антифризу. Для затоки краще використовувати не готову рідину, а концентрат. Це пов’язано з тим, що у системі охолодження Kia Spectra залишається частина дистильованої води. При використанні концентрату ми можемо його розвести, враховуючи цей залишок.

Після закриття зливних отворів заливаємо антифриз в радіатор, поки не вийде все повітря, через шланг, що йде на дросель. Ставимо шланг на місце і продовжуємо заповнювати радіатор до верху горловини.

Наповнюємо розширювальний бачок, між відмітками L та F на щупі. Ставимо кришки на заливні отвори та запускаємо двигун. Чекаємо, поки включиться вентилятор. Якщо все зроблено правильно, то повітряних пробок утворитися не повинно. Піч дутиме гарячим повітрям, а двигун швидко набиратиме робочу температуру, але не перевищуватиме її.

Періодичність заміни, який антифриз заливати

Періодичність, з якою слід міняти антифриз, згідно з сервісними документами про проходження ТО, становить 60000 кілометрів пробігу. Але це більше стосується першої заміни, всі наступні заміни залежатимуть від рідини, що використовується.

Як антифриз, який слід заливати, виробник рекомендує оригінальну ОЖ Hyundai Long Life Coolant. Яку виробляє компанія Kukdong і постачає її на конвеєри як першу заливку.

Протікання та проблеми

Протікання на даному автомобілі можуть з’явитися, як і на більшості інших, в місцях з’єднань, або через патрубок. Але ці місця, звідки йде антифриз, потрібно шукати індивідуально. На кожному конкретному автомобілі вони можуть бути у різних місцях.

Якщо експлуатація авто проходить в інтенсивному режимі, заміна масла повинна проводитися, коли з’являється запах гару або його потемніння. Як же автовласнику зрозуміти, коли настав час і потрібно зливати мастильну рідину? Існує кілька ознак, що вказують на те, що цей час настав.

Насамперед, водій помітить зміни у роботі кермового колеса, оскільки при його повороті доведеться прикладати зусилля. Друга характерна ознака, що пора міняти масло. це зміна кольору суміші. Перевірити це досить просто, потрібно відкрити бачок гідропідсилювача та взяти звідти трохи олії, нанести його собі на палець або на аркуш паперу.

READ  Заміна батарейки в ключі Kia Optima 2017

Зверніть увагу на склад олії та наявність у ньому сторонніх домішок. Як правило, до них відносяться грязьові відкладення і частинки деталей, що зносилися. Якщо таких елементів багато, тоді краще повністю замінити його. Якщо показники відповідають нормі, т.е. мастило прозоре без запаху гару, тоді достатньо долити масло до необхідного рівня.

Швидкий огляд та профілактика ГУР включає:

 • Контроль якості та рівня мастильної рідини у розширювальному бачку.
 • Перевірку натягу ременя приводу.
 • Оцінка стану шлангів. запотівання, патьоки, тріщини, пошук та усунення протікання.

Ці заходи допоможуть уникнути проблем, зумовлених несвоєчасною заміною рідини в ГУР.

Заміна рідини, що охолоджує Kia Spectra (Kia Spectra)

Більшість водіїв розглядають заміну охолоджуючої рідини як другорядне завдання. Антифриз. це витратний матеріал, його періодичність заміни обчислюється роками (така рекомендація встановлена ​​для американських автовиробників). Тому із заміною можна не поспішати, заливаючи не найкращу рідину охолодження. Чи так і як замінити антифриз в Kia Spectra? Про все докладно нижче.

Заміна охолодної рідини Kia Spectra 2000-2011

Відповідно до рекомендації заводу-виробника охолодну рідину слід замінювати через 4 роки експлуатації або 60 тис. км пробігу (залежно від того, що настане раніше). Крім того, якщо охолодна рідина змінила колір на рудуватий, негайно замініть її, так як така зміна говорить про те, що виробилися інгібуючі присадки і рідина стала агресивною по відношенню до деталей системи охолодження.

Вам потрібні: охолодна рідина, чиста ганчірка, ємність місткістю не менше 5 л для охолоджуючої рідини, що зливається, пасатижі.

Застосовуйте охолодні рідини, рекомендовані заводом-виробником (див. Додаток 2).

Замінюйте охолодну рідину тільки на холодному двигуні.

Охолодна рідина токсична, тому будьте обережні під час роботи з нею.

При пуску двигуна пробка бачка радіатора має бути закрита. Загортайте пробку щільно. При працюючому двигуні система охолодження знаходиться під тиском, тому з-під слабко загорнутої пробки може потекти рідина, що охолоджує.

Встановіть автомобіль на рівний горизонтальний майданчик.

Відкрийте пробку розширювального бачка.

Натисніть на пробку радіатора, поверніть її проти годинникової стрілки та зніміть пробку.

Підставте ємність під отвір зливного крана радіатора системи охолодження, розташованого в правій частині нижнього бачка радіатора, і, відкривши кран, злийте рідину з радіатора.

При зливі рідини, що охолоджує, надіньте на патрубок зливного крана шланг відповідного діаметру для запобігання розбризкуванню рідини по майданчику під автомобілем.

Який колір антифризу в Кіа спектру? що трапилося, хлопці дайте пораду Терміново!!!

Антифриз смертельно отруйний для всього живого. Для того, щоб не забруднювати довкілля, зливайте його з радіатора через вирву (наприклад, виготовлену із пластикової пляшки для газованої води).

Стиснувши пасатижами хомут кріплення нижнього шланга радіатора, посуньте хомут по шлангу.

7 зніміть шланг з патрубка бачка радіатора і злийте рідину з двигуна в приготовлену ємність.

Для забезпечення повного зливу рідини із системи та гарантованого видалення повітря з неї при заправці зніміть один із шлангів підігріву дросельного вузла, стиснувши пасатижами хомут його кріплення (фото для наочності зроблено на знятому дросельному вузлі).

Заповніть систему охолодження двигуна, заливаючи охолодну рідину в радіатор доти, доки вона не почне виливатися зі штуцера на дросельному вузлі та зі знятого шланга. У момент початку витікання рідини встановіть шланг на місце та закріпіть хомутом.

Для кращого видалення повітря із системи трохи підніміть ліву сторону автомобіля домкратом. Тоді штуцери на дросельному вузлі стануть найвищою точкою системи.

Доливайте рідину в радіатор доти, доки вона не почне переливатись з його горловини в шланг до розширювального бачка. Щільно закрийте пробку радіатора.

Залийте рідину в розширювальний бачок до позначки «F» на вказівнику рівня (див. «Перевірка рівня та доливання охолоджуючої рідини» ).

Пустіть двигун і дайте йому прогрітися до робочої температури (до включення вентилятора). Після цього зупиніть двигун, перевірте рівень охолоджуючої рідини і при необхідності долийте її в розширювальний бачок до позначки «F».

При працюючому двигуні слідкуйте за температурою охолоджуючої рідини за вказівником. Якщо стрілка дійшла до червоної зони, а вентилятори радіатора не ввімкнулися, увімкніть обігрівач і перевірте, яке повітря йде через нього. Якщо обігрівач подає підігріте повітря, значить, швидше за все, несправні вентилятори, а якщо холодний – у системі охолодження двигуна утворився повітряний затор. Для її видалення заглушіть двигун, дайте йому охолонути та зніміть пробку радіатора. Пустіть двигун, дайте йому попрацювати протягом 3-5 хв і закрийте пробку радіатора.

Для кращого заповнення системи без повітряних пробок періодично протискайте рукою шланги радіатора.

Через кілька днів експлуатації автомобіля після заміни охолоджуючої рідини проконтролюйте її рівень. При необхідності долийте охолодну рідину.

Якщо через дуже короткий час свіжа рідина змінила колір на коричневий, ви залили підробку, в яку виробники «забули» додати інгібітори корозії. Крім того, однією з ознак підробки є різке повне знебарвлення рідини. Барвник охолодної рідини хорошої якості дуже стійкий і з часом тільки темніє. Знебарвлюється рідина, підфарбована білизняною синькою. Такий «антифриз» необхідно швидше замінити.

Заміна охолодної рідини Kia Spectra

Заміна водяного насоса Насос видаляйте для ремонту або заміщення при появі під час його роботи шуму, рівень якого перебільшує звичайний і який утворюється при утворенні радіального люфта валу насоса, а також при витоку охолоджуючої рідини з розташованого в нижній частині насоса контрольного отвору. Розбирання насоса досить трудомістка робота, отже при дефектах рекомендуємо замінювати насос у комплекті. Вам знадобляться: ключі на 10, на 12 (торцева головка), викрутка з плоским лезом, а також всі інструменти, необхідні для демонтажу ременя приводу генератора та водяного насоса (див. заміна ременя приводу генератора та водяного насоса), ременя приводу газорозподільного пристрою (див. заміна ременя приводу газорозподільного механізму).1. Злийте рідину із системи охолодження мотора (див. заміна охолодної рідини). 2. Демонтуйте ремінь приводу генератора та водяного насоса (див. заміна ременя приводу генератора та водяного насоса).

Відкрутіть три болта фіксації шківа до фланця водяного насоса, зафіксувавши його від прокручування викруткою, як зображено на фото. 4 демонтуйте шків. 5. Демонтуйте ремінь приводу газорозподільного пристрою (див. заміна ременя приводу газорозподільного механізму).

Застереження Після демонтажу ременя приводу газорозподільного пристрою забороняється прокручувати розподільний та колінчастий вали, оскільки поршні можуть пошкодити клапани. Kia Spectra зняття установки водяного насоса 6. Відпустіть хомут фіксації трубопроводу до патрубка водяного насоса, стиснувши пасатижами його відігнуті вушка, змістіть хомут по шлангу та відокремте шланг. 7. Відкрутіть 2 болти фіксації патрубка до корпусу водяного насоса.

8 знімає. патрубок та його ущільнювальну прокладку.

Примітка Підмініть ущільнювальну прокладку патрубка водяного насоса незалежно від стану. Kia Spectra зняття установки водяного насоса 9. Відкрутіть болт фіксації кронштейна трубопроводи масловимірювального щупа до корпусу водяного насоса та демонтуйте кронштейн. 10. Відкрутіть болти фіксації водяного насоса до блоку циліндрів.

Зауваження З’єднання основи водяного насоса та блоку циліндрів ущільнене герметиком. Якась прокладка відсутня.

Очистіть від герметика площини блоку циліндрів, що сполучаються, і основи водяного насоса.

Корисний Рекомендація Не знежирюйте сполучні площини блоку та підстави насоса перед нанесенням герметика, тільки досконально приберіть з них охл-ю рідину. Це забезпечить здатність полегшеного розбирання скріплення при необхідності надалі.

Поставте водяний насос і всі демонтовані частини у зворотному порядку, завдавши при цьому герметик на площині водяного насоса і блоку циліндрів, що сполучаються.

Заливати охл-ю рідину і пускати силовий агрегат після установки водяного насоса можна не раніше ніж через одну годину, цей час потрібно для полімеризації герметика.

Коли варто проводити діагностику Kia Spectra

Kia Spectra – це передньопривідний седан з просторим комфортним салоном та непоганою базовою комплектацією. У 2002 році ця модель стала заміною Сефії та надійшла на ринок у двох комплектаціях: GS та GSX. Це проста та надійна машина, призначена для міста. Вона невибаглива у догляді, підійде практично будь-якому водієві.

READ  Зняти задній бампер Kia Spectra

ТО Kia Spectra рекомендується проходити регулярно, щоб підтримувати авто в робочому стані та вчасно виявляти неполадки. Серед найпоширеніших проблем можна зустріти підгорання силових контактів, зазвичай це трапляється на 100-130 тис. км пробігу. Виникнути може в будь-якому електронному ланцюзі. Підібгати контакти можна самостійно, розібравши блок контактів, але саму проблему це не вирішить, краще оновити всі елементи, якщо проблема виявиться.

Нерідко в цій моделі виникає підтікання охолоджуючої рідини або текти радіатора обігрівача. Якщо вчасно не зайнятися ними, це може призвести до більш серйозних поломок.

Найчастіші варіанти ремонту Kia Spectra:

 • заміна передніх стійок стабілізаторів через 40-50 тис. км;
 • заміна ступичні підшипники задньої пари коліс;
 • заміна передніх гальмівні колодки після 40 тис. км.

Заміна гальмівної рідини Kia Spectra 2000-2011

Замінюйте гальмівну рідину в гідроприводі гальм через кожні 30 000 км пробігу або 2 роки експлуатації (залежно від того, що настане раніше).

Для заправки системи використовуйте гліколеві гальмівні рідини з параметрами FMVSS 116 не нижче DOT-3.

Перед заміною гальмівної рідини перевірте герметичність гідроприводу (див. «Перевірка герметичності гідроприводу гальм») та усуньте несправності.

Вам потрібні: ключі “на 8”, “на 10”, гальмівна рідина, гумовий або прозорий шланг, прозора судина.

Клапани для випуску повітря з робочих циліндрів задніх коліс виконані під ключ на 8, передніх. під ключ на 10.

Заміну гальмівної рідини рекомендується проводити з помічником, попередньо встановивши автомобіль на оглядову канаву, естакаду або підйомник (тоді не потрібно знімати колеса). Застосовуйте тільки ті гальмівні рідини, які рекомендує завод-виробник.

Черговість заміни рідини в гальмівних механізмах:

Не використовуйте повторно злиту із системи рідину: вона забруднена, насичена повітрям та вологою. Завжди доливайте в систему лише нову рідину тієї ж марки, що й у рідини, залитої раніше.

Гальмівна рідина гігроскопічна (вбирає вологу з навколишнього повітря), тому її не можна зберігати у відкритій тарі.

Бережіть природу! Не зливайте використану гальмівну рідину в ґрунт або каналізаційну систему. Про розташування пунктів прийому відпрацьованих експлуатаційних рідин у вашому районі можна дізнатися у місцевих органах влади.

Зніміть пробку бачка головного гальмівного циліндра.

заміна термостата спектра своїми руками

2 та гумову ущільнювальну прокладку.

Долийте в бачок чисту гальмівну рідину до нижньої кромки наливної горловини.

При доливці гальмівної рідини в бачок головного гальмівного циліндра використовуйте вирву, наприклад, зроблену з пластикової пляшки, щоб не пролити рідину на пофарбовані поверхні кузова, на яких залишаються сліди, що важко видаляються.

Загальмуйте автомобіль гальмом і встановіть під задні колеса противідкатні упори («черевики»).

Очистіть від бруду клапани випуску повітря та зніміть захисні ковпачки клапанів колісних циліндрів передніх.

Надягніть гумовий шланг на клапан випуску повітря правого заднього гальмівного механізму і зануріть кінець шланга в чисту прозору посудину.

Видалення повітря з гідросистеми приводу гальм проводьте тільки при двигуні, що працює на режимі холостого ходу.

Помічник повинен різко натиснути на педаль гальма чотири-п’ять разів (з інтервалом між натисканнями 1-2 с), після чого утримувати натиснутою педаль.

Відверніть клапан випуску повітря на 1/2–3/4 обороту. Зі шланга почне витікати стара (брудна) гальмівна рідина. Педаль гальма у цей час має плавно переміститися до упору. Як тільки рідина перестане витікати, загорніть клапан випуску повітря.

Постійно стежте за рівнем рідини в бачку, не допускаючи її зниження до нижньої мітки на стінці бачка. При необхідності доливайте нову гальмівну рідину, щоб не допустити попадання повітря в гідропривід. Таким чином забезпечується поступове витіснення старої нової рідини без осушення гідросистеми.

Таким же способом замініть гальмівну рідину в лівому передньому гальмівному механізмі, а потім у другому контурі (спочатку в лівому задньому гальмівному механізмі, а потім у правому передньому).

Повторюйте операції 5–7 до повної заміни рідини у приводі (із шланга має витікати чиста рідина без бульбашок повітря).

Після заміни гальмівної рідини обов’язково надягніть захисні ковпачки на клапани випуску повітря.

Долийте гальмівну рідину, її рівень повинен перебувати між мітками «MIN» та «MAX» на стінці бачка. Встановіть пробку бачка.

Перевірте якість виконаної роботи: натисніть кілька разів на педаль гальма – хід педалі та зусилля на ній мають бути однаковими при кожному натисканні. Якщо це не так, поверніться до виконання операцій 5–9.

При заміні рідини, що охолоджує, найбільш правильним варіантом буде зробити це шляхом промивання всієї системи охолодження. Особливо це актуально, якщо ви не перший власник і не знаєте, що коли раніше заливалося в машину.

Інструкція із заміни антифризу підходить для таких моделей Kia, що випускаються під різними назвами у різних країнах:

Найпопулярніший двигун для цієї моделі в Росії бензин 1.6. Але є і версії з бензиновим об’ємом.8 та 2.0, що продаються за межами нашої країни.

Антифриз KIA RIO та HYUNDAI SOLARIS �� який, куди доливати, як перевірити рівень

Злив охолоджуючої рідини

Операцію зливу рідини, що охолоджує, на Kia Spectra необхідно проводити при остиглому двигуні. Для кращого доступу бажана яма або естакада. Але за їх відсутності можлива заміна з моторного відсіку.

 • Насамперед відкручуємо захист. Для цього нам знадобляться 2 гайкові ключі на 17 мм. Спереду до корпусу приварені гайки, тому просто відкручуємо болти. Але на звороті гайки не приварені, тому одним гайковим ключем тримаємо, а другим болти.
 • Після зняття захисту в центрі через проріз у пластиковому крилі двигуна видно трубу та випускний клапан, що йдуть до радіатора Для зручності, а також щоб не заливати антифриз, крило можна зняти.

Виконавши дії, описані в цих параграфах, ми своїми руками максимально повністю злили стару рідину, що охолоджує. Тепер можна переходити до наступного кроку.

Промивання системи охолодження

Система охолодження промивається дистильованою водою, щоб максимально видалити стару рідину. Щоб при заливанні нового антифризу, його властивості не погіршилися. І також не було хімічної реакції з випаданням осаду або лущенням.

Закриваємо зливний кран, повертаємо шланг на місце та починаємо заливати дистильовану воду в радіатор. Як тільки вода потече через зняту трубку до дросельного вузла, ставимо трубку на місце. Продовжуємо заливати радіатор догори. Потім заливаємо в розширювальний бачок, до позначки F, розташований на спеціальній пластиковій штанзі.

Заводимо машину, прогріваємо до роботи вентилятора, вимикаємо, чекаємо остигання двигуна, зливаємо воду. Цю процедуру проводимо кілька разів, поки вода, що зливається, не стане чистою.

Заливка без повітряних пробок

Після миття наша система повністю готова до подачі нового антифризу. Для начинки краще використовувати не готову рідину, а концентрат. Це пов’язано з тим, що частина дистильованої води залишається у системі охолодження Kia Spectra. При використанні концентрату ми можемо розбавити його з урахуванням цього залишку.

Закривши зливні отвори, заливаємо антифриз у радіатор доти, доки все повітря не вийде через шланг, що йде до дросельної заслінки. Ставимо на місце шланг і продовжуємо заливати радіатор до верху горловини.

Заливаємо розширювальний бачок між мітками L і F на щупі. Надягаємо заглушки на заливні отвори та запускаємо двигун. Чекаємо на включення вентилятора. Якщо все зроблено правильно, не повинно утворюватися повітряних заторів. Печка дутиме гарячим повітрям, і двигун швидко досягне робочої температури, але не перевищуватиме її.

Ось і все, ви можете відремонтувати захист двигуна. Не забувайте перевіряти рівень охолоджуючої рідини після того, як двигун охолоне, при необхідності долийте.

Як поміняти антифриз на Kia Spectra

Багато автолюбителів відносять заміну антифризу до необов’язкової процедури. Хоча від цього залежить правильна робота двигуна, а відповідно і термін його експлуатації. Адже при поганому охолодженні знос значно збільшується. Тому заміну охолоджуючої рідини на Kia Spectra варто виконувати у рекомендовані виробником терміни.

Етапи заміни охолодної рідини Kia Spectra

При заміні ОЖ найправильнішим варіантом буде зробити її з промиванням всієї охолоджуючої системи. Це особливо актуально, якщо ви не перший господар і не знаєте, що і коли в машину заливалося раніше.

READ  Датчик температури рідини, що охолоджує Priora ознаки несправності

Інструкція із заміни антифризу підійде для наступних моделей Kia, що випускаються під різними назвами у різних країнах:

Найпопулярнішим двигуном для даної моделі, на території Росії є 1.6 бензин. Але також існують версії з обсягом 1.8 та 2.0 бензин, що продаються за межами нашої країни.

Злив охолоджуючої рідини

Операцію зі зливу охолоджуючої рідини на Kia Spectra потрібно виконувати на двигуні, що остигнув. Для кращого доступу бажано наявність ями або естакади. Але за їх відсутності, можна зробити заміну і з підкапотного простору.

Ми будемо розглядати заміну за наявності ями:

 • Насамперед відкручуємо захист. Для цього нам знадобиться 2 ключі на 17мм. Спереду гайки приварені до кузова, тому болти просто відкручуємо. А ось ззаду, гайки не приварені, тому одним ключем тримаємо їх, а другим крутимо болти.
 • Після зняття захисту, по центру, через проріз у пластиковому бризковику двигуна, можна бачити шланг і зливний вентиль (Рис.1). Для зручності, а також щоб не залити антифризом, бризковик можна зняти.Рис.1 Місця зливу
 • Підставляємо під місце зливу широку ємність, наприклад таз та відкручуємо зливальний вентиль. Вентиль краще викрутити повністю, інакше струмок буде тонкий і чекати доведеться довго.
 • Після того як рідина почала зливатися, відкручуємо кришки, розширювального бачка та радіатора.
 • Після того, як старий антифриз перестав текти, стягуємо хомут і знімаємо шланг з радіатора, розташований поруч із зливним отвором. Оскільки пробка зливу з двигуна в конструкції не передбачена, це єдиний спосіб зливу.
 • Від’єднуємо шланг, що йде на обігрів дросельного вузла.2). Це знадобиться надалі для стравлювання повітря.Рис.2 Шланг для випуску повітря
 • У розширювальному бачку теж залишається старий антифриз, тому відкачуємо його за допомогою гумової груші.

Промивання системи охолодження

Промивання системи охолодження дистильованою водою проводиться для максимального видалення старої рідини. Щоб при затоці нового антифризу не погіршилися його властивості. А також не було хімічної реакції з випаданням осаду або утворення пластівців.

Закриваємо зливальний вентиль, ставимо патрубок на місце і починаємо заливати дистильовану воду в радіатор. Як тільки піде вода, через знятий шланг, що йде на дросельний вузол, ставимо шланг на місце. Продовжуємо наповнювати радіатор до верху. Після чого заливаємо в розширювальний бак, до позначки F, розташованої на спеціальному пластиковому щупі.

Заливка без повітряних пробок

Після промивання наша система повністю готова для нового антифризу. Для затоки краще використовувати не готову рідину, а концентрат. Це пов’язано з тим, що у системі охолодження Kia Spectra залишається частина дистильованої води. При використанні концентрату ми можемо його розвести, враховуючи цей залишок.

Після закриття зливних отворів заливаємо антифриз в радіатор, поки не вийде все повітря, через шланг, що йде на дросель. Ставимо шланг на місце і продовжуємо заповнювати радіатор до верху горловини.

Наповнюємо розширювальний бачок, між відмітками L та F на щупі. Ставимо кришки на заливні отвори та запускаємо двигун. Чекаємо, поки включиться вентилятор. Якщо все зроблено правильно, то повітряних пробок утворитися не повинно. Піч дутиме гарячим повітрям, а двигун швидко набиратиме робочу температуру, але не перевищуватиме її.

Періодичність заміни, який антифриз заливати

Періодичність, з якою слід міняти антифриз, згідно з сервісними документами про проходження ТО, становить 60000 кілометрів пробігу. Але це більше стосується першої заміни, всі наступні заміни залежатимуть від рідини, що використовується.

Як антифриз, який слід заливати, виробник рекомендує оригінальну ОЖ Hyundai Long Life Coolant. Яку виробляє компанія Kukdong і постачає її на конвеєри як першу заливку.

Протікання та проблеми

Протікання на даному автомобілі можуть з’явитися, як і на більшості інших, в місцях з’єднань, або через патрубок. Але ці місця, звідки йде антифриз, потрібно шукати індивідуально. На кожному конкретному автомобілі вони можуть бути у різних місцях.

Проводимо заміну антифризу в Kia Spectra

Заміну охолоджуючої рідини в жодному разі не можна запускати, адже її експлуатаційні властивості визначають якість роботи двигуна. Тому до зміни цього витратного матеріалу потрібно підходити відповідально. Сьогодні ви дізнаєтесь, як відбувається заміна антифризу Kia Spectra, як часто це потрібно робити і яку охолоджувальну рідину (далі ОЖ) необхідно заливати.

Загальна інформація

Охолодна рідина повинна бути якісною, інакше ви ризикуєте нашкодити радіатору, термостату та всій системі в цілому. Фірма Kia не випускає оригінальних товарів подібного типу, але не варто економити на такій важливій речі. Вибираючи товар, пам’ятайте, що в Kia Spectra антифриз заливається тільки чистий, інакше кажучи, вам потрібно купити готову рідину. Розбавляти її дистильованою водою категорично заборонено.

Причини, чому пічка Kia Spectra дме прохолодним повітрям

Якщо після 5-10 хвилин прогрівання мотора в холодну погоду з дефлекторів продовжує дмухати холодне повітря. значить, з піччю не все гаразд. Що ж може спричинити те, що пічка Kia Spectra гріє відверто погано?

Діагностика несправностей печі

Розглянемо найпоширеніші варіанти:

  . Це досить простий за схематикою пристрій має шток, який приводить у дію заслінку перемикання з великого кола циркуляції ОЖ на малий. Саме цей шток внаслідок забруднення починає підклинювати, а в міру збільшення та ущільнення наросту взагалі може перестати рухатися. Якщо він застрягне в положенні, коли антифриз циркулює тільки по великому колу, піч віддаватиме тепло слабко. Єдине правильне рішення у таких випадках – заміна термостата;

 • вихід з ладу помпи загрожує зменшенням тиску охолоджуючої рідини в системі. Результат – піч не гріє, а мотор перегрівається. На жаль, на Kia Spectra, починаючи з 2006 року випуску, якість встановленого водяного насоса залишає бажати кращого – нерідкі випадки, коли помпа ставала непрацездатною вже після 30-40 тисяч кілометрів пробігу. Як і у випадку з термостатом, ремонту не підлягає та потребує заміни;
 • падіння рівня ОЖ. Причини можуть бути різні, якщо незначний витік, то виявити проблему вчасно вдається не завжди. Наслідки передбачувані – по магістралі циркулює недостатня кількість антифризу, через що пічка Kia Spectra гріє погано, а двигун перегрівається. Правильне рішення – знайти місце розгерметизації (це може бути навіть прокладання ГБЦ) та усунути текти;. Лікується заміною, яка проводиться відносно просто. Але є дві особливості. По-перше, на Spectra стоїть одразу два фільтри, таке побачиш рідко. По-друге, ви можете виявити, що на вашій машині фільтра салону взагалі немає. корейці довго не комплектували модель СФ, хоча місце під його установку передбачили;
 • зламався вентилятор. Діагностувати таку несправність легко – у цьому випадку повітря не дутиме з дефлекторів або його натиск буде мінімальним. Відповідно і пічка Kia Spectra не грітиме. Причина може полягати в запобіжнику, що перегорів, обриві або замиканні проводки, у зносі щіток або крильчатки вентилятора. У разі проводять заміну вентилятора;
 • нарешті, однією з найчастіших причин погіршення обігріву салону є засмічення пічного радіатора. Використання неякісного антифризу, змішування охолодних рідин при доливі, застосування водопровідної води влітку – основні причини утворення на внутрішніх стінках сот накипу, що перешкоджає нормальному струму рідини. Результат – пічка Kia Spectra починає дмухати холодним повітрям. Втім, навіть якщо ви цього ніколи не робили, домогтися ідеальної чистоти антифризу в магістралі системи охолодження неможливо. Так що це доля неминуча, питання лише у часі. Лікується проблема промиванням спеціальними рідинами, але не завжди і ненадовго. Радикальний, але найнадійніший спосіб – заміна радіатора обігрівача на новий.

Демонтаж пічного радіатора – одна з найскладніших ремонтних операцій, оскільки для отримання доступу до цього вузла потрібне зняття торпедо. Початківцям ми не рекомендуємо займатися цим самостійно, але якщо бажання є і кривизна рук у межах норми – то чому б не спробувати?

Мотор обігрівача Kia Spectra

| Denial of responsibility | Contacts |RSS