Заміна салонного фільтра Nissan Мікра к12

Коли слід міняти салонний фільтр

Салонний фільтр на Nissan Micra К12, як і на всіх інших представників сімейства. расходник, який рекомендується міняти кожні 15 тисяч кілометрів пробігу. Не варто говорити, що ці цифри розраховані на середньостатистичного західного автовласника, який катається по прекрасним не сильно завантаженим автотрасах. У наших умовах ресурс фільтрувального елемента набагато менше, і орієнтуватися на конкретний пробіг просто недоречно. Про необхідність придбання і установки нового розхідники будуть свідчити наступні типові ознаки:

 • автокондиціонер почав працювати занадто шумно, при цьому на панелі приладів не виключена поява повідомлень про проблеми у функціонуванні кліматичного блоку;
 • скла почали пітніти частіше звичайного, іноді. без видимої причини;
 • в салоні з’явився неприємний запах, який чи цвіллю, що посилюється при включенні обдування;
 • спостерігається підвищена запиленість салону, особливо на пластикових деталях (в темний час доби шар пилу добре помітний і на лобовому склі, ускладнюючи водієві огляд дороги).

У таких випадках чекати біля моря погоди годі було, бо ситуація тільки погіршуватиметься аж до повної відмови кліматичної системи.

Відразу відзначимо, що ремонтні роботи слід виконувати дуже акуратно, навіть якщо ви робили цю операцію багато разів. Справа в тому, що при недотриманні цієї рекомендації можна пошкодити / зламати кріплення, що обернеться новими проблемами. Найчастіше при заміні салонного фільтра Micra трапляється два типи поломок:

Снятие бардачка Nissan March K12

 • ламаються досить тендітні пластикові засувки, за допомогою яких кріпиться дверцята ящика рукавички. Спосіб ремонту. заміна засувок, при цьому досвідчені автовласники замість нетривкого пластика встановлюють металеві гвинти. точно такі ж, які використовуються для кріплення дверних декоративних накладок;
 • зношується різьблення на болтах кріплення ящика рукавички, причому найчастіше це відбувається буквально після 3-4 операцій викручування / закручування. Всьому виною занадто м’який неякісний алюміній, з якого виготовлений цей кріплення. Вирішується проблема заміною болтів на сталеві, які прослужать вам на порядок довше.

Оскільки даний автомобіль користується чималою популярністю, що в умовах постійно зростаючого дефіциту міського простору цілком зрозуміло, має сенс розповісти, як же проводиться на цій малолітражці найбільш часто виконувана процедура з расходниками. заміна салонного фільтра.

Заміна салонного фільтра Nissan Micra

За рівнем складності заміну салонного фільтра на Nissan Micra не можна назвати процедурою, яку неможливо або важко виконати самостійно, не вдаючись до послуг фахівців. З іншого боку, від вас будуть потрібні навички володіння найпростішим ремонтним інструментом. викрутками і гайковим ключем. Якщо з цим все в порядку, слід приділити увагу і питанням власної безпеки.

Для цього перед початком робіт потрібно дотримати ряд нескладних вимог:

 • заміну слід проводити при непрацюючому силовий агрегат;
 • заміна салонного фільтра. робота брудна (згадуємо пилосос), тому бажано працювати в марлевій пов’язці і рукавичках.

На багатьох сучасних автомобілях фільтр салону розташовується за бардачком, причому конструкція ящика рукавички часто дозволяє демонтувати його без використання будь-якого інструменту. У нашому випадку такий варіант відсутній, тому, крім нового фільтрувального елемента, слід запастися набором викруток і плоскогубцями. Якщо ви хочете виконати цю роботу якісно, ​​потрібно також пилосос.

Алгоритм заміни фільтра салону Nissan Micra (на прикладі модифікації К12):

 • встановлюємо автомобіль на рівну площадку, глушимо мотор. Бажано також зняти мінусову клему АКБ, щоб запобігти випадковому КЗ проводки, якій за бардачком буде досить багато;
 • дверцята ящика рукавички кріпиться за допомогою двох пластикових засувок, розташованих з нижньої сторони дверцята. Їх потрібно зняти за допомогою щипців, але працювати потрібно гранично акуратно, щоб не зламати (згадуємо наш рада про покупку запасних засувок);
 • виймаємо дверцята і відкладаємо її в сторону;
 • відкручуємо саморізи, які утримують бардачок на торпеді, за допомогою викрутки з хрестоподібним наконечником. За три гвинта знаходяться вгорі і внизу, ще один захований під полицею для зберігання дрібниць. На деяких модифікаціях ця полиця відсутня, але саморіз є, і ховається він під пластиковою заглушкою. Не забуваємо про це сьомому гвинтик, без нього скриньку не зняти;
 • щоб витягти бардачок, тягнемо його вниз і на себе, але робимо це обережно. до задньої стінки речового ящика прикручений блок навігації з купою дротів;
 • тепер нам видно блок обігрівача, причому салонний фільтр ховається за пластиковою декоративною кришкою. Знімаємо її;
 • бачимо торець фільтрувального елемента. Беремося за нього рукою і тягнемо на себе;
 • зазвичай у відсіку для салонного фільтра накопичується чимало сміття, який простіше прибрати пилососом, ніж руками;
 • вставляємо новий фільтр на штатне місце. Якщо він трохи більше за габаритами, стискаємо його з потрібною боку (навіть якщо він має пластикову окантовку, вона досить гнучка, щоб міняти геометрію в допустимих межах), після установки на місце фільтрувальний елемент випрямиться;
 • встановлюємо на місце кришку і бардачок в зворотній послідовності;
 • підключаємо клему акумулятора і включаємо кондиціонер для тестування роботи нового салонного фільтра. На приладовій панелі при включенні автокондиціонера не повинні з’явитися повідомлення про помилки.

У мережі можна зустріти описи, як замінити салонний фільтр без зняття бардачка, але ми не рекомендуємо цей спосіб. він таїть у собі багато неприємностями у вигляді поломок пластикових кріпильних деталей, оскільки доведеться зіткнутися з тим, що для витягування фільтра доведеться докладати надмірних зусиль.

Відзначимо, що ігнорування процедури заміни забитого салонного фільтра небезпечно не тільки для здоров’я автовласника і членів його сім’ї. при істотному зменшенні пропускної здатності фільтрувального елемента через дефіцит повітря буде давати збої кондиціонер, а взимку. страждати грубка, а разом з нею і ви. Так що радимо не ігнорувати дану процедуру і завжди виконувати її вчасно.

как поменять салонный фильтр в nissan mikra 2004

Заміна салонного фільтра Nissan Мікра к12

Home »Заміна салонного фільтра Nissan Мікра к12

Коли пора міняти

Заміну цього елемента потрібно проводити після 15 000 кілометрів пробігу. Ось чому так важливо завжди стежити за цим показником. Він дає розуміння про багатьох важливих аспектах, а саме:

 • про те, коли потрібно міняти цей та інші витратні матеріали;
 • наскільки вже виробився ресурс двигуна;
 • скільки втратив у вартості автомобіль просто за фактом пробігу.

Бажано не робити заміну фільтру салону точно в строк, а робити це заздалегідь. По-перше, можливо, що точно в термін це зробити не вийде з різних причин. Наприклад, людина може просто забути, або ж буде абсолютно ніколи. Ну а по-друге, це страхує від ситуації, коли з тих чи інших причин салонний фільтр виявився не таким якісним і почав виходити з ладу раніше.

Якщо такий фільтр почне псується, будь це Nissan Мікра або інше авто, це не буде помітно відразу ж. Однак нестача повітря може вплинути на діяльність головного мозку, самопочуття в цілому, а значить і на реакцію і сприйняття. І в підсумку погано працює салонний фільтр може стати причиною аварії. Ось чому краще міняти його не чекаючи терміну заміни.

Заміна фільтра салону Nissan Micra

Основна перевага цього субкомпактного міського автомобіля. економічність. Але за малі габарити і невисокий витрата палива доводиться розплачуватися труднощами з обслуговуванням і ремонтом, що не дивно: конструкторам довелося втискувати все навісне обладнання в обмежений простір. Так що якщо вам належить заміна салонного фільтра, а цю операцію вам напевно доведеться виконувати в середньому двічі на рік, приготуйтеся до того, що комфортно не буде.

Втім, і особливих складнощів теж. досить мати мінімальний набір інструментів і «прямі» руки. На відміну від більшості сучасних автомобілів, де цю операцію може виконати навіть людина, ніколи не тримав в руках чогось важче молотка, тут без навичок виконання ремонтних робіт не обійтися. Так що жінці варто попросити одного чоловічої статі виконати цю роботу, не вдаючись до послуг сервісного центру. він впорається з цим за 30-45 хвилин, розібравши весь відсік ящика рукавички.

Етапи заміни фільтруючого елемента Nissan Мікра 3 (К12)

До виходу на світло рестайлінгової версії третього покоління, цей автомобіль ніс на собі клеймо бюджетности в багатьох деталях. Доходило до смішного, корпус салонного обігрівача у нього проектувався з розрахунком на установку фільтра вентиляції.

Але замість нього відливалася заглушка. Після рестайлінгу третього покоління, крім базової комплектації, все-таки отримали змінний салонний фільтр.

Заперечувати користь салоннік, особливо якщо говорити про вугільні, безглуздо. Тому не дивно, що самостійна установка фільтрів на автомобілі, позбавлені їх з заводу, стала поширеним явищем.

Власникам же нових автомобілів в багатих комплектаціях обтяжувати себе не потрібно. досить раз в 15 тисяч кілометрів купувати новий. Тим більше що заміна салонного фільтра Nissan Мікра 3 (К12) не викликає ніяких проблем.

відповідні розміри

При виборі фільтруючого елемента, власники не завжди вживають продукцію, рекомендовану виробником автомобіля. У кожного на це свої причини, хтось говорить, що оригінал коштує невиправдано дорого. У кого-небудь в регіоні продаються тільки аналоги. Тому існує необхідність знати розміри, за якими надалі можна провести підбір:

 • Висота: 42 мм
 • Ширина: 182 мм
 • Довжина: 207 мм

Зазвичай, час від часу аналоги для Nissan Мікра 3 (К12) можуть бути на кілька міліметрів більше або менше оригіналу, в цьому немає нічого страшного. А якщо відміну обчислюється сантиметрами, то тут природно варто підшукати інший варіант.

Де знаходиться

Щоб відшукати, де знаходиться салонний фільтр в Nissan Мікра 3 (К12) не потрібно спеціальної вправності. Досить звернути увагу на центральну панель донизу, подивитися у перегородки моторного відсіку.

Там буде розташований або шуканий елемент, або заглушка (якщо авто позбавлене даної опції). Простіше кажучи, якщо розташуватися на пасажирському сидінні фільтр виявиться по ліву сторону.

Салонний фільтр робить поїздку комфортною, тому якщо встановлена ​​заглушка, рекомендується її прорізати, як описується нижче. У салоні накопичується набагато менше пилу. Якщо використовувати вугільну фільтрацію, то якість повітря всередині автомобіля стане ще помітно краще.

відповідні розміри

При виборі фільтруючого елемента, власники не завжди використовують продукцію, рекомендовану виробником автомобіля. У кожного на це свої причини, хтось каже, що оригінал коштує необгрунтовано дорого. У кого-то в регіоні продаються тільки аналоги. Тому існує необхідність знати розміри, за якими надалі можна провести підбір:

 • Висота: 42 мм
 • Ширина: 182 мм
 • Довжина: 207 мм

Як правило, іноді аналоги для Nissan Мікра 3 (К12) можуть бути на кілька міліметрів більше або менше оригіналу, в цьому немає нічого страшного. А якщо відміну обчислюється сантиметрами, то тут звичайно варто підшукати інший варіант.

пилок / салонний фільтр підходить для Nissan MICRA K12 1.2 03-10 27891ax01a Справжній для продажу в Інтернеті

СИНІЙ ПРИНТ: ADR162505, NIPPARTS: J1341015, NISSAN: 27891AX01A, PURFLUXROTOR: Ah France307, Автоматичний Автомобільна промисловість: 026-20-03265, 1A ПЕРШИЙ АВТОМОБІЛЬ: K30133, DELPHI: TSP0325178C, DENCKERMANN: M110222, FILTRON: K1152, K1152, AUTOMEGA: 180003610, MECAFILTER: ELR7157, MEYQULE: 1612319

E2905LI, ФІЛЬТР MAHLE: LA230, SCT Німеччина: SA1185, SOFIMA: S3104C, TECNOCAR: E411, EC448, AKRON-MALO: 1531082, MANN-фільтр: CU1829, МЕКАФІЛЬТР: ELR7157, MECAFILTER: ELR7157, MECAFILTER: 800123000, MEYLE: 168123. TSP0325178C, 1A, ПЕРШИЙ АВТОМОБІЛЬ: C30133, RENAULT: 272775374R, 7701059997, 7701062227, 8201153808, ASAM: 71912, ASAM: 01415, ASHIKA: 21-NS-NS6, NISSAN: OJAJA03A: 278918DUR: 278918DURA MS-6283, ACR: 321561, ASAM: 30520, TECNOCA R: EC448, UFI: 53.104.00, UNIPART: GFE3022, ФІЛЬТРИ WIX: WP6990, BFC1019, Borg Beck: BFC1019, АВТОМОБІЛЬ Франція: LATR22, СИНІЙ ПРИНТ: ADB112505, SCT Німеччина: SA1185, SOFIMA: S3104C, S3104C, TECNOCARON: E430 ЧИСТІ ФІЛЬТРИ: NC2195, COMLINE: EKF183, CoopersFiaam: ACE112, АВТОЗАПЧАСТИНИ AVS: HBA170, ACR: 320602, Bosch: 1987432120, Champion: N181, COMLINE: EKF183, ACKOJAP: A38-30-000C, Інтер’єр, ACKOJAP : A38-30-0005, Фільтр салону, ACKOJAP: A38-30-0005: NC-2043, фільтр AMC: NC-2043X, фільтр AMC: NC-2008, UFI: 53.104.00, UNIPART: GFE3022, ФІЛЬТРИ WIX: WP69 90, BFC1019, 1A ПЕРШИЙ АВТОМОБІЛЬ: C30292, 3F ЯКІСТЬ: 1561, ФІЛЬТР HENGST: E2905LI, ФІЛЬТР MAHLE: LA230, ФІЛЬТР MANN: CU1829, CoopersFiaam: 800000, CoopersFiaam: TSP0325178, 3F ЯКІСТЬ: 602, АВТОЗАПЧАСТИНИ AVS: HB703C, СИНІЙ ДРУК : ADN12506, ASHUKI: N002-72, DENCKERMANN: M110222, FILTRON: K1152, FRAM: CF9691, ФІЛЬТР ALCO PRINT: MS-6283, ASHN50 PRINT: MS-6283, ASHN50. Bosch: 1987432120, 986628502, Champion: N181, МОТАКІП: VCF222, NIPPARTS: J1341015, NISSAN: 27891AX010

Якщо встановлена ​​заглушка

Більшість автомобілів Nissan Мікра 3 (К12) не укомплектоване фільтром, але в корпусі воздуховода є посадочне місце. Воно закрито пластмасовою заглушкою. Для самостійної установки нам знадобляться:

 • гострий будівельний ніж з невеликим лезом;
 • полотно ножівки;
 • наждачний папір.

Місце, куди встановлюється очищувач повітря, відзначено на заводі у вигляді чітко окресленої рамки на воздуховоде, розташованому усередині центральної консолі.

 • Найважче. засунути голову в щілину між торпедо і щитом моторного відсіку і прорізування ножем тонкої пластмаси, що закриває відсік для установки.
  фільтра, nissan, мікра
 • Головне не відрізайте зайве! Якщо придивитися, то в п’яти мм від верху, видно смужка. Вище її різати не рекомендується, так як потім фільтр буде бовтатися. На самому фільтруючому елементі є виступ, який і є верхнім фіксатором від випадання.
 • Вирізаючи заглушку за допомогою ножа і ножівки, будьте особливо обережні у лівого краю. Тримайте лезо прямо, інакше можна пошкодити осушувач кондиціонера, якщо таким укомплектований автомобіль. В іншому, не бійтеся що-небудь пошкодити, за заглушкою порожнеча.
 • У результаті повинно вийти досить рівне отвір, в чорновому варіанті.
 • Після акуратного видалення заглушки, краю зрізу обробляються напилком або наждачним папером.

Коли міняти, який салоннік встановлювати

Згідно з технічним регламентом обслуговування, заміна салонного фільтра на Nissan Мікра 3 (К12) проводитися не рідше, ніж один раз на рік. Або при проходженні планового ТО, яке відбувається кожні 15 тисяч кілометрів пробігу.

Однак при експлуатації по російських дорогах, за термін, вказаний в регламенті, салонний фільтр досить сильно забивається і перестає виконувати свої функції. Тому для забезпечення нормальної фільтрації власники рекомендують терміни заміни фільтра салону скоротити вдвічі.

Ідеальний варіант. міняти фільтр салону Nissan Micra III (K12) два рази на рік, один раз в зимовий сезон, і один раз перед літнім сезоном. У весняно-літній період краще ставити вугільний, так як він більш ефективно справляється з різними алергенами і неприємними запахами. А восени і взимку досить і звичайного пилового.

Хоча в сервісній книжці вказані конкретні терміни по заміні фільтруючого елемента, заміну часто рекомендується проводити раніше, тобто не за регламентом, а в міру необхідності. Підставою для заміни служать ознаки забрудненості фільтра:

 • При експлуатації автомобіля влітку на запорошених ділянках доріг фільтруючий елемент набагато сильніше забивається дрібним пилом, в результаті чого заміна може знадобитися раніше.
 • При частому просте в пробках, елемент забивається дрібними частинками сажі вихлопних газів, в результаті чого він може зовні здаватися відносно чистим, але при цьому поверхня набуває сірого забарвлення, що свідчить про сильне забруднення, а проникність знижується практично до нуля.
 • В осінній період в повітроводи можливе попадання листя. навіть невелика кількість може стати розсадником мільйонів бактерій, що викликають неприємний запах. Позбутися його досить складно, потрібно не тільки заміна фільтруючого елемента, але і повна чистка короба.
 • Збільшення вологості повітря в салоні (запотівання скла).
 • Зниження потужності вентиляції та опалювальної системи.
 • Поява шум при включенні вентиляції на максимум.

Інструкція по заміні

Щоб поміняти салонний фільтр в Nissan Мікра, не буде потрібно прикладати великої фізичної сили і витрачати багато часу. Однак не можна сказати, що це якась миттєва процедура. І важливо знати, як проводити заміну грамотно, щоб не пошкодити салонний фільтр.

По-перше, треба сказати, де взагалі розташований цей фільтр в Nissan Мікра. Деталь знаходиться за бардачком. Таке розташування зрозуміло, адже в цьому випадку повітря надходить зверху і в першу чергу до водія. Мабуть, це найраціональніше рішення.

 • Для початку знімають бардачок. Це не складно, проте доведеться прибрати весь ящик. Витягуються затискачі з місць посадки. Цих затискачів два і вони зроблені з пластика, так що робити це важливо обережно, щоб нічого не пошкодити.
 • Цей ящик розбирається шляхом відкриття кришки цього бардачка тягнемо його вниз. Ящик рухається на двох напрямних. При цьому у нього є два виступи, якими він і тримається. Від цих виступів такий і стягують.
 • Потім повністю розбирається ніша ящика для речей. Така кріпиться на семи гвинтах. Після того, як помітні спочатку оці шурупи будуть повністю викручені, а ящик витягнуть, погляду відкриється останній гвинт. Відкручується і він.
 • Тепер розбирають каркас направляючої.
 • Весь ящик витягується. Тепер присутній доступ до салонному фільтру Nissan Мікра і можливо зробити заміну такого. Натискають на фіксатор, після чого тягнуть за кришку.
 • Коли фільтр вийняли, встановлюють новий. Зручніше зробити це, злегка зігнувши виріб посередині. Але ключове слово тут «злегка».

От і все. Далі все збирається на місце.

Не можна сказати, що це проста процедура. Особливо для людини, яка взагалі не звик до заміни чого б то не було в авто своїми силами. Однак для досвідченого автомобіліста це набагато простіше, ніж заміна багатьох інших витратних матеріалів. По крайней мере, це не настільки трудозатртано, хоча і порівняно з часу з багатьма іншими схожими процедурами.

Коли пора міняти

Заміну цього елемента потрібно проводити після 15 000 кілометрів пробігу. Ось чому так важливо завжди стежити за цим показником. Він дає розуміння про багатьох важливих аспектах, а саме:

 • про те, коли потрібно міняти цей та інші витратні матеріали;
 • наскільки вже виробився ресурс двигуна;
 • скільки втратив у вартості автомобіль просто за фактом пробігу.

Бажано не робити заміну фільтру салону точно в строк, а робити це заздалегідь. По-перше, можливо, що точно в термін це зробити не вийде з різних причин. Наприклад, людина може просто забути, або ж буде абсолютно ніколи. Ну а по-друге, це страхує від ситуації, коли з тих чи інших причин салонний фільтр виявився не таким якісним і почав виходити з ладу раніше.

Якщо такий фільтр почне псується, будь це Nissan Мікра або інше авто, це не буде помітно відразу ж. Однак нестача повітря може вплинути на діяльність головного мозку, самопочуття в цілому, а значить і на реакцію і сприйняття. І в підсумку погано працює салонний фільтр може стати причиною аварії. Ось чому краще міняти його не чекаючи терміну заміни.

Вибір фільтруючого елемента

Важливо не підходити до цього поверхнево. Якщо вже зовсім немає часу розбиратися в питанні, по крайней мере, не варто відступати від основного принципу: встановлюється салонний фільтр повинен мати мінімум відмінностей від того, що встановлюється на заводі. Ну і, звичайно ж, виріб повинен бути гранично якісним. Цей принцип відноситься не тільки до Nissan Мікра, але і до інших автомобілів.

Однак краще брати оригінальний фільтр. Такий обійдеться приблизно в 500 рублів. Тоді вже точно не виникне проблем ні з якістю, ні з сумісністю з машиною. Такий салонний фільтр Nissan Мікра к12 не важко дістати, по крайней мере, поки автомобіль продовжує обслуговуватися компанією-виробником.

До того ж, не варто забувати, що оригінальний салонний фільтр точно буде гармонійно вписуватися в салон Nissan Micra. Інші, якими б якісними вони не були, навряд чи зрівняються з ним в цьому плані. Звичайно, його не видно, і хтось не стане надавати значення цьому аспекту. Але для деяких гармонія в авто настільки важлива, що навіть міняючи фільтр, вони хочуть бачити, що всі елементи виглядають ідеально один щодо іншого.

( Nissan Micra 3 )( Замена салонного фильтра )( How to Cabin Air Filter Replacement

Самостійна заміна салонного фільтра Nissan Мікра

Важливо знати, як міняти витратні матеріали на авто. Звичайно, можливо звернутися в сервіс, і там все зроблять, нехай і за гроші. Однак і в цьому випадку важливо знати, хоча б коли міняти той чи інший елемент, який застарів. Тоді вдасться уникнути багатьох проблем в майбутньому, які іноді вкрай серйозні і навіть трагічні.

Заміна салонного фільтра Nissan Мікра. значимий аспект в обслуговуванні автомобіля, по крайней мере, якщо це. Від цієї складової залежить чистота повітря, який надходить в салон. Далеко не завжди можливо відкрити вікно, а циркуляція повітря повинна йти постійно заради здоров’я і безпеки людей в машині і навколо.

Немає чогось складного в тому, щоб зробити заміну фільтра салону в Nissan Мікра. Втім, і в інших авто таке є. Головне. вибрати якісний салонний фільтр і слідувати алгоритму заміни. В цьому випадку проблем не виникне. Якщо ж поквапитися, є ризик зіткнутися з тим, що пошкодиться салонний фільтр або ж він буде встановлений неграмотно і тому не буде працювати належним чином.

Не варто економити на цьому недорогому расходном матеріалі. Втім, як і на будь-якому іншому. До речі, такі речі ніколи і не коштують надто дорого. Якщо немає часу і бажання змінювати своїми силами, досить звернутися в будь-який хороший сервіс.