Запитання! Заміна ременя ГРМ на Skoda Octavia А7 1.4

Регламент виробника щодо ременя Перші версії документації містили таку інформацію: контроль зубчастого ременя – вперше 240 000 км, далі кожні 30 000 км. Тобто без вказівки точного пробігу авто Skoda Octavia а7, досягнувши якого потрібна регламентована заміна. Як і ланцюгових приводів, ремінь забезпечує роботу механізму ГРМ весь термін служби (для ланцюга виявилося, що іноді забезпечує і 100 000 км). Потім з’явилася така інформація:РегламентДля Росії відомості потім доповнили, встановивши пробіг 120 000 т.км. На відміну від ланцюга ремінь ГРМ виконаний якісно, ​​має скловолоконне армування (не можна згинати) і тефлонове покриття PTFE, і зазвичай виходжує відведений йому термін (мається на увазі, як мінімум відведений для Росії).

У мене зараз пробіг 91100км, ремінь в ідеалі але почали шарудити ролики, це як завжди всі помічають з приходом холодів. ?

Для двигуна 1.4 TSI з ременем ГРМ орігіналРемень ГРМ 04E 109 119 F 1шт ціна 3 483рОбводной ролик 04E 109 244 B 1шт ціна 1 871рНатяжной ролик ременя ГРМ 04E 109 479 A 1шт ціна 3 399рБолт кріплення натяжної ролика N 106 902 01 1шт ціна 75рБолт кріплення фазорегулятора N 912 646 01 1шт ціна 117рПробка фазорегулятора WHT 004 914 1шт ціна 252рБолт шестерні випуску N 912 033 01 1шт ціна 125рБолт колінвалу N 912 044 01 1шт 2

Для двигуна 1.4 TSI з ременем ГРМ аналогРемкомплект ременя ГРМ INA/LUK 530 0592 10 ціна 2 847рРемкомплект ременя ГРМ CONTITECH CT1167K1 ціна 7 473р

варіант 1: замінити у дилера 21000р під ключваріант 2: замінити в клубному VAG сервісі 3500р7100р. заради роликів взяти INA / LUK 530 0592 10 ціна 2 847р. АЛЕ! Ремінь ГРМ ориг 04E 109 119 F 1шт ціна 3 483р. Болт кріплення натяжного ролика N 106 902 01 1шт ціна 75р. Болт кріплення фазорегулятора N 912 646 01 1шт 112 01 1шт ціна 125р. Болт колінвала N 912 044 01 1шт ціна 190р. Пружинна скоба 026 109 150 A 2шт ціна 12р

Заміна ременя ГРМ на Skoda Octavia А5 1.6 MPI 102 к.с.

Заміна ременя ГРМ є однією з найбільш відповідальних та трудомістких операцій, що виконуються в ході технічного обслуговування автомобіля. Згідно з переліком регламентних робіт, встановлених для Skoda Octavia А5, перевірка стану ременя повинна проводитись через 60 000 км пробігу, а потім кожні 30 000 км. При досягненні 120 000 км. передбачена заміна ременя.

У цій статті наведемо покрокову інструкцію щодо заміни ременя ГРМ двигуна 1.6 MPI із заводським індексом BSE. Процедура досить складна, яка потребує наявності добре обладнаного робочого місця, спеціального інструменту та специфічних знань. Саме тому власники Skoda Octavia А5 часто не ризикують виконувати цю операцію власноруч, воліючи звернутися до спеціалізованого сервісу. Для тих, хто все ж таки вирішив замінити ремінь ГРМ на своїй Octavia 1.6 без сторонньої допомоги, ми підготували поетапне керівництво.

Шкода Октавия А7!!! Замена ремня ГРМ!!! Двигатель 1.6 атмосферный

Комплектуючі та інструмент

Перед тим, як розпочати роботу, необхідно придбати комплектуючі. Номери оригінальних деталей з каталогу із зазначенням цін наведені нижче:

 • Ремінь приводу ГРМ. 06A 109119 C.
 • Натяжний ролик – 06A 109479 F.
 • Насос системи охолодження. 06B 121011 QX.

У список включений водяний насос з тієї причини, що його можна буде поміняти під час заміни ременя, якщо раптом виникли питання до його роботи (виявились патьоки або чути сторонні звуки).

ременя, skoda, octavia

Послідовність заміни ременя ГРМ двигуна 1.6 MPI

Для виконання роботи знадобиться естакада чи оглядова канава. Ідеальним варіантом є гараж, обладнаний ямою.

Починаємо з того, що знімаємо декоративний захисний кожух двигуна, що фіксується за допомогою чотирьох кулькових стійок. Просто тягнемо нагору спочатку передній край кожуха, а потім задній.

Далі вивішуємо праве переднє колесо та знімаємо його. Також видаляємо підкрилок, щоб отримати доступ до шків колінчастого валу.

Знімаємо захист картера, вивернувши п’ять гвинтів кріплення до кузова та по чотири гвинти кріплення до підкрилок з кожного боку.

READ  Як зняти заднє сидіння Skoda Rapid

Потім знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів (див. статтю “Заміна ременя генератора Skoda Octavia А5″). Цю процедуру можна виконати і пізніше, коли з’явиться більш зручний доступ до вузлів.

Щоб підібратися до ременя ГРМ, необхідно зняти праву опору двигуна. Це вийде лише після демонтажу наступних деталей: адсорбера, горловини бачка омивача, розширювального бачка системи охолодження.

Адсорбер знімаємо не повністю, а просто відкручуємо гвинти верхнього та нижнього кріплень і відводимо його убік разом зі шлангами.

Потім відчиняємо гвинт кріплення горловини бачка омивача, відводимо горловину, відвертаємо гвинт кріплення тримача та знімаємо тримач. Патрубок, що веде до бачка омивача, роз’ємний, тому можна від’єднати горловину та прибрати її зовсім.

Тепер потрібно демонтувати розширювальний бачок. Для цього спочатку, натиснувши на фіксатор, від’єднуємо роз’єм датчика рівня ОЖ, а потім послаблюємо хомут і знімаємо шланг паровідвідний. Нижній рідинний шланг від’єднувати не будемо, тому що в цьому випадку знадобиться повністю зливати рідину з системи, що охолоджує. Просто вивертаємо гвинти кріплення бачка (дві штуки) і відводимо його убік, благо що довжина шланга дозволяє це зробити.

Перед тим, як розпочати зняття опори двигуна, необхідно встановити під картер домкрат, щоб силовий агрегат не впав. Після того, як це зроблено, відкручуємо спочатку два гвинти кріплення кронштейна опори до двигуна, а потім два гвинти кріплення опори до кузова. Виймаємо верхню частину кронштейна.

Далі потрібно зняти нижню частину опори, прикручену до блоку циліндрів. Вона кріпиться на трьох болтах – два зверху та один знизу. Працювати з ними не дуже зручно, тож, швидше за все, доведеться трохи попітніти. Для полегшення доступу до болтів можна «грати» двигуном, піднімаючи чи опускаючи його на домкраті.

Після демонтажу всіх вищезгаданих деталей вільного місця у правій частині підкапотного простору побільшало, тому знімати ремінь приводу допоміжних агрегатів на даному етапі набагато зручніше. Якщо ви не зняли його на попередніх стадіях, зробіть це зараз.

Для отримання доступу до ременя ГРМ необхідно зняти захисну кришку, що складається із двох частин. Щоб зняти верхню частину, спочатку повертаємо спеціальний фіксатор із положення «CLOSE» у положення «OPEN», а потім викруткою звільняємо дві клямки зверху. Нижня частина кожуха кріпиться трьома гвинтами, відкручуємо їх та виймаємо кожух. Тепер уже видно ремінь ГРМ, натягувач та систему шківів.

Наступною дією буде поєднання мітки на шківі розподільчого валу з міткою на кришці головки блоку циліндрів. Збіг позначок буде говорити про те, що поршень першого циліндра знаходиться в положенні верхньої мертвої точки (ВМТ). Щоб підвести мітки один одному, потрібно провернути колінчастий вал за болт у центрі шківа приводу допоміжних агрегатів. Це робиться ключем “на 19”. Як тільки мітки на шківі розподільного валу збіглися, перевіряємо, чи поєдналися мітки на шківі колінчастого валу (проріз на крайньому внутрішньому струмку та покажчик на кришці). Якщо фази газорозподілу були виставлені правильно, мітки на обох валах повинні збігтися, а отже, можна рухатися далі.

Тепер настав час зняти шків приводу допоміжних агрегатів, що кріпиться до колінчастого валу за допомогою чотирьох болтів із головкою під шестигранник. Під шківом знаходиться кришка, на яку нанесена мітка. Відкручуємо два гвинти кріплення цієї кришки, що залишилися, знімаємо її і бачимо шків з ременем ГРМ.

Приступаємо безпосередньо до зняття ременя. Для цього послаблюємо гайку кріплення натяжного ролика та повертаємо його за годинниковою стрілкою за допомогою спеціального ключа з двома виступами, про який говорили на початку статті. Потім знімаємо ремінь і сам ролик, остаточно відкрутивши гайку його кріплення.

Якщо запланували разом зі зміною ременя замінити водяний насос, відкрутіть три гвинти його кріплення і витягніть, підчепивши викруткою за спеціальний приплив. При цьому охолодна рідина із системи повинна бути попередньо злита. Новий насос встановіть у порядку, зворотному зняття старого.

Тепер звернемо увагу на конструкцію натяжного ролика ременя ГРМ, який слід замінити разом із ременем. Він оснащений спеціальним механізмом з двома мітками (мушка і приціл), а також втулкою з отворами під ключ. Після встановлення втулку необхідно буде обертати проти годинникової стрілки (у напрямку намальованої стрілки) до суміщення міток. Цим забезпечується необхідний натяг ременя ГРМ.

Отже, встановлюємо новий натяжний ролик місце старого. Зубчастий ремінь одягаємо спочатку на шків розподільного валу, потім на шків водяного насоса і, нарешті, на шків колінчастого валу. Наприкінці накидаємо ремінь на натяжний ролик і приступаємо до натягу. Обертаючи втулку, домагаємося збігу міток, а потім затягуємо гайку кріплення ролика.

READ  Камера заднього виду Skoda Octavia а5

Якщо все виконано за інструкцією, то натяг має бути оптимальним, проте необхідно в цьому переконатися. Одним із способів перевірки є перекручування провідної гілки ременя вздовж осі. У разі намагаємося зусиллям руки перекрутити ділянку ременя між шківами розподільного валу і водяного насоса. Якщо це вдасться зробити більш ніж на 90 градусів, то ремінь натягнутий слабо.

Переконавшись у нормальному натягу ременя, ще раз перевіряємо збіг усіх міток і переходимо до збирання. Вона проводиться у зворотній послідовності, але є один важливий момент, що стосується опори двигуна. При її монтажі повинні бути дотримані розміри, вказані на малюнку нижче.

Такою є процедура заміни ременя ГРМ на двигуні 1.6 MPI автомобіля Skoda Octavia A5. Нижче підібраний відеоролик на цю тему.

Заміна ременя ГРМ Skoda Octavia А7 1.4 TSI

Отже, Skoda Octavia 2014 випуску з мотором 1,4 літра TSI. Виконуємо планову заміну ременя ГРМ. Пробіг автомобіля на момент ремонту – 84 000 км. Ми рекомендуємо змінювати ремінь ГРМ на цих моторах не пізніше 90 000 км, або 5 років експлуатації, залежно від того, що настане раніше. Чесно кажучи, коли береш цей ремінь до рук – є бажання міняти його ще раніше.

А пов’язано це з тим, що коли дивишся на ширину шестерень розподільних валів і те, як на них виглядає цей ремінь – виникає мимовільне почуття обділеності запасом міцності даного ременя. Все посилюється, коли береш ремінь до рук – відчуття, що він зовсім нічого не важить. Дивіться самі: заміна ременя ГРМ Skoda Octavia

Ширина шестерень та ременя ГРМ

Якось бідновато виглядає, чи не так?)

Проте технології виготовлення гумо-технічних виробів пішли далеко вперед. Якщо ремінь оригінальний. то в його якості не доводиться сумніватися, і він гарантовано відходить свої кілометри. Ми не рекомендували б затягувати інтервал заміни більш ніж 90 000 км. Не варто зайвий раз ризикувати. Тим більше, що процедура заміни – не така вже й складна. За часом займає приблизно 3 години.

ГРМ. Замена ремня! 1.6 атмосферный 2018г. Шкода Октавия А7. 2018 года.

Зношування ременя неможливо визначити “на око”, за винятком особливо запущених випадків, коли тріщини вже видно неозброєним оком. В інших випадках – варто дотримуватись рекомендованого регламенту щодо заміни. Обрив ременя може статися будь-якої миті, незалежно від його зовнішнього стану. І, зрозуміло, спричиняє неприємні наслідки. Його зношування залежить від умов експлуатації, температурних режимів, умов зберігання автомобіля. Іноді ремінь може прослужити більше заявленого терміну, а іноді може обірватися вже за кілька тисяч кілометрів після інтервалу, що рекомендується, були і такі випадки. Усі індивідуально. заміна ременя ГРМ Skoda Octavia

Для того, щоб замінити ремінь ГРМ необхідно:

 • Зняти корпус повітряного фільтра та повітропровід
 • Відкрутити та відсунути убік розширювальний бачок
 • Зняти верхню кришку шестерень розподільних валів
 • Зняти захист двигуна, зняти праве переднє колесо та передній правий підкрилок
 • Зняти приводний ремінь із натягувачем
 • Зняти шків коленвала
 • Зняти захисний кожух шестерні колінвалу
 • Відкрутити болти кріплення генератора та відсунути його убік
 • Зафіксувати спеціальним упором двигун
 • Відкрутити кронштейн кріплення двигуна
 • Зняти середню металеву кришку ГРМ
 • Зафіксувати спеціальним пристосуванням распредвалы
 • Зафіксувати положення колінчастого валу
 • Зняти натягувач ременя ГРМ
 • Зняти ремінь ГРМ та ролики
 • Встановити нові ролики
 • Встановити новий ремінь ГРМ
 • Зафіксувати натягувач, затягнувши необхідним моментом
 • Подальше складання – проводиться у зворотній послідовності

Рекомендуємо використовувати оригінальні деталі для заміни ГРМ та оригінальні пристосування для фіксації розподільних валів та колінчастого валу. заміна ременя ГРМ Skoda Octavia

Нагадуємо, що на всі наші деталі та роботи діє гарантія 6 місяців або 10 000 км пробігу.

Нижче Ви можете переглянути інші фото процесу ремонту: заміна ременя ГРМ Skoda Octavia

Вибір деталей

Ремінь газорозподільного механізму Skoda Octavia A7 – це така деталь, до вибору якої слід підходити з особливою ретельністю. Спроби заощадити кошти купуючи дешеву, менш якісну продукцію, часто обертаються обривом приводу після короткого терміну роботи та великим ремонтом.

Найкращим варіантом, хоч і більш витратним за ціною, слід вважати придбання оригінального ременя ГРМ для заміни на Skoda Octavia А7. Аналогічна продукція, виготовлена ​​за ліцензією VAG іншими компаніями, коштує дешевше, але також відрізняється гарною якістю.

 • VAG04E 109119 C;
 • ContitechCT1167;
 • Bosch1 987949684;
 • Gates5680XS.

Зазначимо, що з заміні ременя ГРМ на Octavia А7 слід обов’язково змінити натяжний ролик, що має схожий робочий ресурс. Також потрібно перевірити роботу помпи, яка може бути причиною обриву приводу.

READ  Заміна підшипника Skoda Octavia а5

Не всі модифікації цієї моделі чеської марки оснащені ремінною передачею. Силові установки Octavia A7 TSI об’ємом 1.4 та 1,8 л отримали ланцюговий привід. Виробник декларує відсутність технічного обслуговування ланцюга ГРМ Octavia А7. Однак практика показує, що при досягненні пробігу 100 – 120 тис. км. власник такого авто повинен уважно ставитися до появи сторонніх стуків з моторного вузла, регулярно перевіряти натяг ланцюга.

Огляд комплектів ГРМ INA Contitech Gates SKF для Skoda Octavia А7 зроблено у відео:

Симптоми несправності

Робочий ресурс цієї деталі газорозподільного механізму, як декларує німецький виробник Volkswagen Group, за нормальної манери водіння та звичайних умов експлуатації автомобіля дорівнює 60 тис. км пробігу. Спортивний стиль, інтенсивне використання машини скорочують термін експлуатації до 50-55 тис. км. Незважаючи на ці цифри, водій у будь-якому випадку повинен регулярно проводити профілактичний огляд деталі.

Причиною заміни приводу ГРМ Octavia А7 може стати:

 • несправність помпи;
 • клин розподільного, колінчастого валів або натяжного ролика;
 • розшарування гумового матеріалу, утворення на його поверхні тріщин, розривів;
 • поява масляних плям;
 • зайве розтягування ременя.

Зовнішній вигляд ременя ГРМ на Skoda Octavia А7

Також при нестабільній роботі силової установки слід звернути найпильнішу увагу на стан ремінної передачі.

Власнику Skoda Octavia A7 настійно рекомендується при виявленні перелічених ознак, а також при настанні терміну служби, що регламентується, виконати заміну ременя ГРМ Skoda А7.

Зволікання загрожує серйозними поломками деталей агрегату і подальшим проведенням дорогого ремонту двигуна. У числі ймовірних пошкоджень можна назвати: загнуті клапани, поява тріщин у головці блоку циліндрів, дефекти направляючих втулок, сідел, деформація кулачків розподільного валу та ін.

Регламент заміни ременя ГРМ та інших деталей на Skoda Octavia А7

Пристрій та заміна ременя ГРМ на Skoda Octavia А7

На Skoda Octavia А7 можна назвати ключовим елементом моторного вузла. Від нього залежить стабільна робота силової установки автомобіля. Інтенсивна робота, природне зношування деталі, а також некоректна експлуатація стає причиною передчасного виходу з ладу ременя ГРМ в Octavia А7. У нашому огляді розповімо про особливості роботи цього приводу, ознаки несправності, а також про те, як слід проводити заміну ременя ГРМ Skoda Octavia А7 своїми силами.

Призначення та пристрій

Ремінь ГРМ Octavia А7 відповідає за своєчасну подачу повітряно-паливної суміші до камер згоряння двигуна, а також виведення з них продуктів відпрацювання. Цей ремінний привід комутує роботу колінчастого валу та газорозподільного механізму, а також вентилятора, генератора та інших вузлів моторного відсіку.

Сам ремінь виглядає просто, є кільцем, виконаним з високоякісної гуми. На внутрішній його стороні розташовуються зубці, які здійснюють роботу приводу.

Пристрій ременя ГРМ на Skoda Octavia А7

Заміна ременя ГРМ у Skoda Octavia А7

Виробник VAG рекомендує робити заміну комплекту ГРМ на Skoda Octavia А7 у професіоналів в автосервісі. Це технічно складна операція. За відсутності навичок автомеханіка, спеціального інструменту спроба самостійного ремонту може посилити критичний стан агрегату.

Замена ремня ГРМ на Шкода Октавия А7 1.4 (Škoda Octavia)

Це відео розповідає про заміну ременя ГРМ та її особливості:

Автолюбителям, які не бояться складнощів у роботі, що мають достатню кількість знань заміна ременя ГРМ на Skoda А7, розповімо про порядок проведення такої операції:

 • Перед початком робіт необхідно знеструмити машину, відключивши високовольтні дроти від акумулятора.
 • Проводиться демонтаж корпусу повітряного фільтра.
 • Відключаються датчики тиску, що знаходяться на системі впуску.
 • Від’єднується кріплення, знімається повітропровід.
 • Знімається система вентиляції газів картера.
 • Демонтується заглушка розподільного валу.
 • Виробляється відведення паливної магістралі.
 • Демонтується привід генератора.
 • Знімається праве колесо автомобіля, а також підкрилок.
 • Демонтується верхній та нижній захист силового агрегату.
 • У приготовлену ємність зливається рідина охолодження.
 • Знімається подушка двигуна.
 • Виставляється верхня мертва точка.
 • Знімається шків колінчастого валу.
 • Демонтується кожух приводу газорозподільного механізму.
 • Виймається натяжний ролик.
 • Проводиться заміна ременя ГРМ Octavia А7 та ролика.

Після цього проводиться складання у зворотному порядку. Операція повинна проводитися акуратно, щоб не збити розташування розподільного та колінчастого валів та всього механізму в цілому.

Власник чеського автомобіля повинен суворо виконувати регламент заміни ременя ГРМ Octavia A7. Це допоможе йому уникнути серйозних неприємностей щодо ремонту двигуна автомобіля.

Заміна ременя ГРМ на Skoda Octavia А7 1.4 — відео нижче: