Заміна ременя приводу генератора з натяжним роликом на Lada Granta

 • Гайковий ключ ріжковий на 13 мм.
 • Гайковий ключ ріжковий на 19 мм.
 • Гайковий ключ накидний прямий на 17 мм
 • Ключ тріскачковий
 • Головка на 8 мм
 • Викрутка плоска середня
 • Ремінь приводу генератора
 • Натяжний ролик ременя генератора

Ключем на 19 мм послабте затягування контргайки на штоку натягувача ременя генератора.

Після цього необхідно послабити натяг ременя генератора, закручуючи сам шток за годинниковою стрілкою головкою на 8 мм. Тим самим відбувається ослаблення ременя.

Закручуйте шток доти, доки він не ослабне і буде вільно бовтатися.

Потім відкрутіть болт кріплення штока натягувача знизу ключем на 13 мм.

Вийнявши болт з втулкою і шайбою, підніміть верхній натягувач і покладіть його, як на фото нижче, щоб він не заважав при заміні ременя приводу.

Потім звільніть ремінь зі шківа генератора, доклавши невелике зусилля.

Замена ремня генератора гранта без натяжителя

Потім зніміть ремінь зі шківа колінчастого валу.

Дістаньте ремінь приводу генератора із моторного відсіку.

При необхідності заміни натяжного ролика викруткою підтягніть захисний ковпачок ролика і зніміть його.

Відкрутіть болт кріплення ролика ключем на 17 мм за годинниковою стрілкою, так як різьблення там ліве, і зніміть натяжний ролик.

Тепер зніміть зі старого ролика втулку та шайбу та встановіть їх на новий ролик.

Встановіть усі деталі у зворотному порядку та зробіть натяг ременя головкою на 8 мм, після чого зафіксуйте потрібне положення контргайкою.

При зусиллі натискання 10 кгс прогин ременя повинен становити 10 мм. Також потрібно пам’ятати, що після встановлення нового ременя через невеликий проміжок експлуатації необхідно перевірити його натяг.

READ  DAEWOO Nexia заміна ременя ГРМ 16

Процес заміни ременя генератора

Якщо ви готуєтеся замінити ремінь генератора на версії з кондиціонером, то подбайте про те, щоб у вас під руками були всі перераховані вище інструменти.

Ремінь генератора із заводу на Granta з кондиціонером встановлений Gates MICRO-V 6PK995.

ременя, генератор, granta
 • Ключем «на 13», яким послаблюємо гайку.
 • Тепер на допомогу приходить ключ на 10, яким регулювальний болт відкручується.
 • Далі необхідно провести зсув генератора та замінити його ремінь. З цією метою акуратно зрушуємо генератор у бік до двигуна.
 • Таким чином, ми відкриваємо можливість подальшої роботи, яка полягає у відкручуванні переднього правого колеса. Воно має бути повністю демонтовано з автомобіля.
 • Аналогічні дії мають бути здійснені і з відповідним підкрилком. Тепер уже можна вільно зняти старий ремінь генератора, замінивши його на новий.

Особливості натягу ременя на LADA Granta

Спочатку повинен бути встановлений кронштейн і одягнений ремінь на шків колінчастого валу зі шківом генератора. Далі відповідним ключем накидного типу фіксуємо на шестиграннику регулювальної шпильки пристрою для натягу.

Утримуючи шпильку ключем, потрібно трохи послабити затягування контргайки, і обертати регулювальну шпильку проти годинникової стрілки. У цей момент натяжний ролик трохи сильніше натискатиме на верхню гілку ременя, що натягне його.

Натягуємо ремінь, одночасно затягнувши контргайку шпильки. Якщо зусилля становить 10 кг/с, то ремінь має прогинатися на десять міліметрів.

Враховуйте і те, що після недовгої експлуатації ременя, його потрібно підтягнути, оскільки є фактор природного провисання.

Додаткові поради

Після демонтажу старого ременя та перед встановленням нового, порівняйте ці два ремені, щоб переконатися в їхній ідентичності.

Були випадки, що навіть при збігу каталожних номерів, ремені були зовсім різними. А від цього залежить працездатність автомобіля та тривалість його служби.

Після заміни ременя потрібно завести мотор і дати максимальний рівень навантаження на електричну мережу авто. Для цього необхідно ввімкнути дальнє світло, фари, опалювальні прилади. В цей час активно «підгазовуйте». Якщо присутній свист, це говорить про необхідність підтягнути ремінь, оскільки він провисає.

READ  Заміна радіатора грубки Ford Focus 3

Огляд старого ременя

Завод-виробник рекомендує проводити перевірку стану ременя генератора кожні п’ятнадцять тисяч кілометрів пробігу. А кожні тридцять тисяч потрібно змінювати ремінь, навіть якщо його вигляд повністю вас влаштовує.

Що ж до позаштатних випадків заміни ременя генератора, то вони відбуваються тоді, коли ви провели його огляд, і помітили пошкодження на поверхні.

Серед основних видів ушкоджень можна виділити потертості, тріщини, відшарування гуми від основи, виконаної з тканини і так далі. Якщо ремінь має хоч якісь недоліки, то це означає необхідність його заміни.

Особливості на версії без кондиціонера

Заміна ременя генератора у звичайній версії набагато простіше, деякі Грантоводи змінюють ремінь не знімаючи коліс і не піднімаючи автомобіль на домкраті.

Змінюємо ремінь генератора на LADA Granta з кондиціонером

Ремінь генератора присутній у будь-якому сучасному автомобілі. Він є особливою деталлю машини, яка передає обертання колінчастого валу на генераторний вал. В результаті виробляється електрична енергія, доступна в електричній мережі транспортного засобу.

Особливості на версії з кондиціонером

Що ж до особливостей, які характеризують роботи на автомобілі з кондиціонером, то вони присутні. Ми говоримо про те, що спочатку доведеться змочити болти кріплення подушки мотора та кронштейна. Для цього достатньо буде стандартної суміші WD40. Час дії суміші становитиме близько чверті години. Після цього можна буде обережно відкрутити гайку кронштейна.

Беремо домкрат, який підставляємо під праву передню частину автомобіля. «Балонним» ключем послаблюємо гайки, після чого відкручуємо переднє праве колесо, з його повним демонтажем. Знову опускаємо автомобіль, відкручуючи натяжний ролик. Тепер ми можемо відігнути ремінь і відкрутити болти, які фіксують подушку.

Говорячи про зсув подушки, потрібно враховувати, що автомобіль повинен бути опущений максимально акуратно, щоб він почав лише трохи вивішуватися. Після цього подушка відсувається у напрямку до силового агрегату. Достатньо буде лише невеликого зусилля, щоб ремінь генератора повністю відкрився нашому погляду, і ми змогли його зняти, провівши після цього встановлення нового ременя.

ременя, генератор, granta

І, звичайно, не забудьте встановити колесо на своє місце. Для цього автомобіль потрібно підняти на домкраті, таким чином щоб опустити мотор. Намагайтеся контролювати положення подушки, а також ременя генератора. Після цього повинні бути встановлені болти подушки і закручені до свого максимуму. Це стосується гайки фіксації кронштейна. І лише після цього можна одягти колесо, а автомобіль опустити на всі свої чотири.

READ  Заміна ременя ГРМ ВАЗ Kalina 8 клапанів

Як замінити ремінь генератора Granta

Процес заміни непростий і залежить від комплектації машини: чи натягувач, кондиціонер. В останньому випадку не обійтися без підйомника та демонтажу опори двигуна через шків муфти компресора кондиціонера.

У Granta з кондиціонером для установки потрібно буде вивішувати колесо та знімати одне кріплення ДВЗ.

Піднімаємо деталь

Прокручуємо генератор вгору. Верхнє кріплення стає вищим за кронштейн, до якого воно прикручується.

Притискаємо деталь до двигуна. Міцним дротом фіксуємо. Наприклад, підвішуємо до болта ГБЦ.

У такому положенні переходимо до встановлення.

гранта замена ремня генератора без натяжителя

Забираємо кріплення генератора

Підбираємось до кріплення генератора з головкою 13:

 • строгуємо на 2-3 витки нижній болт;
 • їй же повністю викручуємо верхній болт.

У такому положенні переходимо до встановлення.

ЛАДА ГРАНТА. ЕСЛИ РЕМЕНЬ ГЕНЕРАТОРА БЕЗ НАТЯЖИТЕЛЯ??

Демонтаж

Машина на рівній поверхні включена нейтралка без ручника. АКБ від’єднано.

Якщо старий ремінь не потрібен – ріжемо його у доступному місці та витягуємо.

ременя, генератор, granta

Якщо старий треба зберегти – робимо все до кроку.

Заміна потрібна довжиною 8223мм, шестиклінова. Називається 6РК 823.

Лезем під машину

Потрібні ключі 8, 10. Знімаємо:

 • центральний щиток (номери 1, 5, 7);
 • правий щиток (номер 2).

Заміна ременя генератора на Granta з кондиціонером

 • заганяємо авто на витяг або естакаду;
 • знімаємо натягувач;
 • скидаємо переднє праве колесо;
 • підпираємо ДВЗ та демонтуємо подушку;
 • змінюємо потрібну деталь.

Вся проблема в пунктах 5 (муфта компресора кондиціонера) і 7 (права опора двигуна) через них проходить наш ремінь (номер 6). Решта: 1-привід допоміжних пристроїв, 2/3-натягувач, 4-генератор.

Загальні питання роботи з генератором Granta

Розглянемо загальні питання: усі крім заміни.