Заміна олії в коробці передач

У механічній коробці передач слід замінювати олію через 90 000 км або через 7 років експлуатації. Якщо автомобіль укомплектований автоматичною коробкою передач, заміну трансмісійної рідини проводять через 60 000 км., або через 6 років використання.

Скільки потрібно заливати олії у коробку передач? Об’єм механічної коробки передач. 2,8 літра Об’єм автоматичної коробки передач. 5,4 літри

Яку олію потрібно заливати в коробку передач? Для механічної КП. не нижче за API GL-4, SAE 75W-85W або 75W-90 Для автоматичної КП. робоча рідина ATF SP-III

Нижче розказано як змінити масло в механічній коробці передач, заміну в автоматичній коробці краще проводити в сервісі. Перед заміною рекомендується проїхати трохи на автомобілі, щоб розроблене та тепле масло краще стікало. Ставимо авто на яму або на витяг. Знаходимо в моторному відсіку масляний щуп, масло заливається через його отвір. Щуп має жовту помітну голівку, але через бруду його можна не помітити. Точка доступу до щупа показана на фото червоною точкою. Перед тим, як дістати щуп, рекомендується очистити його і прилеглу область від бруду. Виймаємо акуратно щуп, стежимо щоб бруд не потрапив в отвір КПП.

Після чого знаходимо пробку зливного отвору КПП.

Підставивши ємність для збирання відпрацьованого масла, відвертаємо пробку ключем “на 23”

Щоб олія повністю злилася, потрібно почекати деякий час. Перевірте шайбу зливної пробки. якщо вона сильно зносилася, замініть її. Загорніть пробку на місце. Далі знадобиться спеціальний шприц для заливки чистої олії або чистий шланг з лійкою. Залежно від того, який пристрій для заливки масла в КП у вас є, може знадобитися зняти корпус повітряного фільтра для зручності доступу. Заливаємо масло в коробку передач (на фото показано заливання масла зі спец. шприца, при цьому корпус фільтра знятий)

олії, мкпп, spectra

Після того як олія залита, зачекайте кілька хвилин і перевірте рівень олії за допомогою щупа.

Рівень має бути між мітками на щупі. Якщо рівень нижчий. долийте масло, якщо рівень вищий. відкачайте зайве (шприц, шланг). Перевірте чи не підтікає масло через зливний отвір.

Заміна мастила МКПП, заміна паливного фільтра

Днями вдалося виділити вільний час і зробити дві операції: замінити паливний фільтр замінити масло в МКПП

Заміна паливного фільтра ніяк не позначилася на поведінці машини. Хіба що трохи легше дихати двигуну стало 🙂

А про заміну олії МКПП у Kia Spectra розпишу докладніше.

Якийсь час тому я писав про те, що коробка передач працює не дуже добре. При перемиканні передач чути шелест-тріск шестірня, перша передача включається важко, а на п’ятій. механічний шелест чутний постійно. Крім того, ручка КПП бовтається вільно вліво-вправо приблизно на 1-2 см.

Заміна олії МКПП допомогла частково вирішити ці симптоми. Перша передача тепер включається без особливих зусиль, звуку шестерні при русі майже не чути. Єдине, що залишилося як і було, це те, що ручка КПП, як і раніше, бовтається не невелику амплітуду. А взагалі, суб’єктивно звичайно ж, коробка передач почала працювати м’якше, передачі включаються легше.

Стара олія, яка була злита. була чорно-коричневого кольору, брудна, і з якоюсь піною Воно відходило 103 тис.км Нова олія. ​​я вибрав ZIC 75w-90 синтетику. приємного світло-жовтого кольору. Виробник рекомендує міняти олію в МКПП Kia Spectra кожні 90 тис.км. (Для АКПП. 60 тис.км.)

Мені знадобилося:. Ємність для зливу відпрацьованого масла;. Ключ “на 23” для відкручування масляної пробки МКПП;. Воронка і шланг діаметром 12 мм для заливки нової олії.

Для того, щоб замінити масло в МКПП Kia Spectra, потрібно зробити наступні кроки:

Киа спектра.Вылетел щуп МКПП. Последствия.

Піднімаємо машину, знімаємо захист картера

Посередині, трохи ближче до переднього лівого колеса, є зливна пробка масла МКПП. Для того щоб її відкрутити, потрібен ключ “на 23”. Олія зливається в будь-яку відповідну ємність.

Коли старе масло повністю витекло, потрібно протерти дірку і щільно закрутити назад зливну пробку.

Опускаємо машину. Шукаємо масляний щуп МКПП. Він знаходиться під капотом, по центру, в самій глибині, на корпусі коробки його видно, якщо встати у лівого переднього крила збоку і посвітити ліхтариком вниз, відразу за повітряним фільтром. (Якщо стояти спереду. то щуп не видно, корпус двигуна та повітряний фільтр закривають огляд). Знайшли щуп — виймаємо його і протираємо ганчіркою.

READ  Як прописати датчики тиску в шинах toyota

Заливаємо нову олію. Рекомендується заливати масло не гірше за 75w-90 GL4/5. Для того, щоб залити нову олію. знадобиться лійка і якась гнучка трубка або шланг, діаметром не більше 12мм. Вставляємо шланг у дірку, де був щуп, і акуратно ллємо олію через лійку. Об’єм олії МКПП Kia Spectra, що рекомендується, становить 2,65 літра.

Затикаємо назад щуп. Дивимося, що рівень олії МКПП знаходиться посередині мітки на щупі.

От і все. Пробуємо завести машину, і перемикати передачі:) Не забуваємо поставити назад захист картера, і лайкнути запис:)

Фільтр паливний PMC 0K2AA20490. 200 рублівРобота по заміні олії та паливного фільтра. 750 рублів

Заміна трансмісійної рідини

Яку олію слід заливати в КПП Kia Spectra? Для машин з коробкою рекомендується використовувати синтетичні масла, наприклад, MOBIL 1-75W90. Призначається періодичність заміни кожні 60000 км. Якщо машині присутня механіка, слід здійснювати заміну пального кожні 90000 км пробігу. Для МКПП слід використовувати API GL-4, SAE 75W-85W.

Якщо автотранспорт експлуатується в екстремальних умовах, замінювати трансмісійну рідину доводиться раніше.

Яка кількість масла потрібна в Kia Spectra в АКПП/МКПП? Для Kia з автоматом необхідно приблизно 5.5 літрів, до механіки додається близько 3 літрів.

Як самостійно замінити масло в МКПП Kia Spectra?

Kia Spectra – практичний бюджетний транспортний засіб, що підтримує встановлення ABS та ESP систем. Іномарка може оснащуватися двигуном 1.6 літра, що видає потужність рівну 101 кінській силі. Зустрічається двигун 2.0 літра, де потужність дорівнює 138 л. при 4500 об/хв. Ви можете придбати машину з АКПП, МКПП.

Заміна олії в коробці передач у КПП Kia Spectra

Які інструменти слід використовувати, коли потрібна заміна масла на Kia Spectra з МКПП? Інструменти: гайкові ключі, викрутка, шприц для заливки олії трансмісійної. Також, варто запастися ганчіркою, ємністю для зливу рідини.

Заміна трансмісійки в механічній коробці перемикання передач:

 • Іномарка заводиться на естакаду. Перед початком заміни машину потрібно прогріти.
 • Якщо є наявність захисту ДВЗ, слід її зняти.
 • Машина підтримує наявність щупа, який потрібно вилучити. Щуп варто очистити від забруднення.
 • Необхідно викрутити зливну пробку, при цьому варто підставити тару під коробку, куди зливатиметься рідина. У ряді випадків потрібна заміна шайби зливної пробки, якщо вона має велике зношування.
 • Як тільки масло повністю зіллється, слід поставити заглушку.
 • За допомогою шприца заливається нове пальне.
 • Перевіряється рівень залитої олії за допомогою щупа. Кількість рідини має бути між максимальною та мінімальною позначки.

На всю процедуру заміни йде близько півгодини. Усі роботи слід проводити у спецодязі, використовувати рукавички.

Якщо необхідно здійснити заміну масла в АКПП Kia Spectra, можна звернутися за допомогою до спеціалізованого автосервісу, де за допомогою спеціального обладнання буде здійснено даний процес. За наявності певного досвіду можна самостійно поміняти масло у МКПП.

олії, мкпп, spectra

Таким чином, заміна трансмісійної олії в КПП на Kia повинна відбуватися з певною періодичністю. Рекомендується робити вибір на користь синтетичних варіантів пального.

Коли потрібно міняти масло в КПП Kia Spectra

Дана модель вироблялася в Росії з 2004 по 2009 рік, а також у невеликий часовий відрізок у 2011 році. За весь час виробництва було реалізовано близько 80 000 екземплярів.

Як і для будь-якої моделі, для Спектри виробник підготував технічний регламент заміни рідин, у тому числі для рідини в коробці передач. На вітчизняному ринку цей автомобіль випускався з двома КПП:

 • Механічна 5-ступінчаста коробка відома своєю надійністю і невибагливістю. Заявлений ресурс складає життєвий цикл всього автомобіля. Заміна олії в коробці передач Kia Spectra вимагатиме 2,8 літра синтетичної рідини. Конструктивно в цю коробку можна заливати інші інгредієнти від сторонніх виробників. У процесі виробництва машини виробник наводив різний регламент проведення даних робіт. На автомобілі перших років випуску заміна відпрацьованих матеріалів в коробці механіки не передбачалася зовсім на весь час гарантії (3 роки або 100 000 км). В останні роки випуску (2007-2009) регламентом передбачалося заміна матеріалу на 90 000 км пробігу.
 • Автоматична 4-ступінчаста класична коробка з гідротрансформатором. Цей аграгат також користувався великою популярністю за свою невибагливість та надійність, а також за помірний паливний апетит. Для заміни масла в АКПП Kia Spectra необхідно, крім самої рідини, придбати масляний фільтр. Об’єм масла в коробці Kia Spectra 5,4 літра рідини з допусками ATF-III. Таку речовину крім Kia випускають багато відомих брендів. У цьому підміна матеріалу в АКПП представляється більш трудомістким процесом проти звичайної механікою. Виробником життєвий цикл такої коробки передбачений в інтервалі 150-200 000 км. Сервісне видалення речовини передбачено на 90 000 км.

Kia Spectra 2008г. Замена подшипников МКПП

Для перевірки рівня масла в АКПП Kia Spectra є спеціальний зручний щуп. Така сама деталь передбачена і в механічній коробці передач. Власник, вийнявши щуп, протерши його насухо, може заміряти рівень рідини та прийняти рішення про незаплановану заміну.

Яку олію залити в коробку Kia Spectra

Принцип дії трансмісійної продукції полягає в збереженні механічних частин агрегату, що труться, змащувальних властивостей, а також охолодженні деталей при роботі під великим навантаженням.

Для визначення виду трансмісійки Kia spectra в АКПП необхідно дотримуватися рекомендацій виробника. На заводі виготовлювачі в різний час заливали суміш від японського бренду Mitsubishi, пізніше перейшли на рідину власного виробництва червоного кольору. Головним критерієм для вибору такої деталі є наявність допусків – в’язкість матеріалу, тому що для постійної роботи в умовах високих навантажень та низької температури при суворому кліматі потрібні спеціальні хімічні властивості. Найкраще для таких умов підходить продукт класу ATF-III. Найпростішим для споживача виходом при заміні олії в коробці автомат Kia Spectra стане використання сертифікованого матеріалу від виробника.

По-іншому справа з рідиною для механічної коробки передач. На ринку представлено безліч брендів трансмісійних масел, у тому числі і Kia. Для допусків механічного агрегату підійде величезна номенклатура олій. При виборі рідини також, крім ліцензійності виробу, слід звертати увагу на показник в’язкості. Чим більше допуски і ширше діапазон температур, що позначаються абревеатурою 75W-90, де перше число означає максимальну температуру навколишнього середовища, при якій інгредієнт не втрачає своїх якостей, а друге мінімальне, тим впевненіше коробка передач почуватиметься в екстремальних умовах.

READ  Яке масло в двигуні Peugeot Boxer

Як поміняти масло в коробці Kia Spectra

Найпростішим рішенням при заміні масла в коробці передач Kia Spectra стане звернення до спеціалізованого сервісу, де ця процедура триватиме не більше години. Однак за наявності підйомника або гаража з ямою власник може самостійно виконати заміну.

Як у випадку з механічною, так і з автоматичною коробкою бажано, крім самої рідини, придбати масляні фільтри. Ця деталь відфільтровує продукт під час роботи, затримує тверді частинки відпрацювання, не дозволяючи їм руйнувати механізм коробки. Однак згодом даний фільтр забивається і перешкоджає нормальній циркуляції рідини трансмісією, що згодом може призвести до поломки всього агрегату.

Крім підйомника або ями власнику знадобиться лійка та тара для зливу рідини, а також набір ключів для зняття захисту картера двигуна (забезпечує вільний доступ до піддону коробки передач).

Часткова заміна олії в коробці Kia Spectra

Часткова перезаливка відрізняється від повної лише способом. Замість відпрацьованого продукту, який міг проникнути через соленоїди, в отвір для доливання просто додають новий засіб. В автоматичній коробці передач такий підхід використовується найчастіше, тому що повністю видалити трнасмісійку за один цикл неможливо.

Трансмісійка в автоматичну коробку.

Повна заміна олії в КПП Kia Spectra

Повне одноразове перезаливання речовини в автоматичній коробці передач можливе лише після кількох циклів заміни, так як конструкція даної трансмісії передбачає злив відпрацьованого виробу лише з-під пробки та самопливом. Можна від’єднати патрубки, що з’єднують коробку з рештою моторного простору, однак і в даному випадку вся речовина не буде видалена.

У механічній коробці передач повна заміна не становить великих складнощів. Весь продукт може бути видалений як самопливом, так і спеціальним стендом, який здійснює видалення примусово. Для повної заміни в механічній коробці необхідно виконати такі дії:

 • зняти захист картера двигуна та відкрутити пластикову заглушку;
 • потім підставити під отвір коробки передач вирву для відпрацьованої речовини;
 • через 30-50 хвилин практично вся речовина буде видалена з трансмісії.

Після цього необхідно закрутити зливну кришку і залити нову рідину, при цьому бажано замінити масляний фільтр.

Скільки олії в КПП Kia Spectra

У механічній коробці передач вміщується 2,8 л продукції, що обумовлює економію коштів власника при придбанні та заміні. Також частота такої заміни на механіці становить близько 70-90 000 км. пробігу. Більше інгредієнта просто не увійде до картера справного автомобіля. Однак нерідкі випадки, коли виходить залити більшу кількість нової речовини – це говорить про несправність сальників приводу, через які трансмісійка може просочуватися назовні.

Об’єм продукту в АКПП Kia Spectra 2008 – більший і становить 5,4 л. Такий великий об’єм обумовлений самою конструкцією коробки передач, більшою вимогливістю до охолодження приводів та соленоїдів, а також наявністю гідроблоку. Крім того, підміна масел передбачає і заміну масляного фільтра.

Яке масло лити в коробку Kia Spectra і як поміняти

Для компанії Kia у Росії модель Spectra є знаковою. Саме її вихід на вітчизняний ринок дозволив корейському виробнику зробити перші серйозні кроки як великий гравець у Росії. Заміна олії в коробці Kia Spectra – важлива процедура, яку має вміти виконати кожен автовласник.

Kia Spectra: заміна олії в МКПП

Коробка передач сучасного автомобіля, яким, безперечно, є Kia Spectra, технічно складний механізм. Вона необхідна передачі потужності двигуна на приводні вали коліс. При цьому головним завданням КПП, є зміна величини крутного моменту, що виходить. Це досягається за рахунок вибору пар шестерень з необхідним передатним ставленням за бажанням водія або блоку керування коробкою автоматом.

Такий механізм не може працювати без правильного мастила, яке необхідно змінювати за регламентом, встановленим інженерами компанії-виробника.

Способи заміни мастила в різних типах коробок

Самостійна зміна мастила в механічній КПП Kia досить проста, з цим впорається людина з мінімальними слюсарними навичками та простим інструментом. Вона виконується методом зливу старої рідини та затоки на її місце нової. Жодних додаткових операцій проводити не треба, тому що весь об’єм олії в механіці знаходиться в одному корпусі і повністю видаляється, витікаючи через зливну пробку. На всю роботу піде від двадцяти до тридцяти хвилин.

READ  Subaru Forester заміна олії у варіаторі

Нам постійно надходять питання в коментарі що це за такі кошти “рідке скло”, і взагалі що за купа реклами з авто тематики зараз на ринку. У результаті вирішили перевірити практично, наскільки це правда. Скажімо так, використали 3 засоби. Один засіб зарекомендував себе так собі, після нанесення залишилося на цьому місці вигоріла пляма. Друге засіб, при нанесенні не показало ніякого ефекту.

олії, мкпп, spectra

Третій засіб SILANE GUARD, спочатку так само відчувалося що не буде ефекту. проте після того як розчин побув на поверхні кілька хвилин, ефект був прекрасним. Звичайно, не так усі красиво як рекламують.

Вели дискусію на місцевому СТО, сказали, що кошти так, дієві, але їх потрібно застосовувати лише згідно з інструкцією. А не як кому заманеться.

На АКПП заміна дещо складніша і для максимального результату знадобиться застосування складного обладнання, доступного лише спеціалізованим СТО. Тому змінити гідравліку в АКПП Kia можна двома способами. повної заміни або частковою. Чим вони відрізняються?

Для повної зміни рідини до трубок охолодження АКПП підключають апарат заміни. За спеціальним алгоритмом на двигуні, що працює, старе масло відкачується з системи і одночасно в другу трубку під тиском подається нове. Установка має спеціальне оглядове вікно, через яке видно колір рідини, що відкачується. Для повного очищення внутрішніх систем коробки знадобиться прокачати через неї об’єм мастила приблизно в півтора рази більший за номінальний. Після закінчення процедури необхідно змінити фільтр АКПП під піддоном. Вся робота займає від однієї години до другої.

Спосіб повної зміни найбільш технологічний і безпечний для автомобіля, так як для промивання АКПП використовується та сама олія, що регламентована виробником Kia. На жаль, у автовласників не завжди є можливість скористатися послугами спеціалізованих сто, у такому разі використовують спосіб часткової заміни. При частковій зміні виходить злити приблизно 40-50% номінального обсягу гідравліки через зливну пробку піддону, внаслідок чого інтервал заміни необхідно зменшити вдвічі.

Самостійна заміна олії в механічній КПП

 • Набір ключів або торцевих головок (переважно);
 • Чиста ганчір’я;
 • Тара для зливу відпрацювання;
 • Шприц або вирва зі шлангом;
 • Шайба зливної пробки.

Рекомендується проїхати автомобілем кілька кілометрів, щоб рідина прогрілася і краще стікала через зливний отвір. Роботи необхідно проводити на автомобільному витягу, оглядовій ямі або естакаді, що дають доступ до нижньої частини коробки передач. За наявності захисту ДВЗ, що заважає проведенню робіт. зняти захист, після закінчення робіт встановити назад.

  Відкрутіть зливну пробку МКПП і злийте відпрацювання в приготований посуд, дочекайтеся повного стікання рідини.

Своєчасна заміна олії у трансмісії важлива операція, з якою доводиться стикатися більшості автовласників. Звернутися до спеціалізованого сервісного центру або провести всю роботу самостійно, кожен вирішує сам. Навіть за наявності необхідних інструментів та відповідного робочого місця, не варто забувати, що зміна відпрацьованої олії досить брудна процедура, для проведення якої необхідний захисний спецодяг.

Також при зверненні на СТО немає необхідності турбуватися про утилізацію відпрацювання, яке є надзвичайно забруднювальною речовиною, яку неприпустимо зливати на землю.

Обслуговування автомобіля: злив та заливання трансмісійної речовини

Чому на різних видах коробок використовуються різні типи мастил

Рідина, що використовується в МКПП, необхідна для змащення деталей, що труться. У той же час гідравліка, що застосовується в АКПП, виконує інші функції. Вона служить для охолодження гідротрансформатора та управління системою перемикання передач.

 • для МКПП. API GL-4, SAE 75W-85 або 75W-90. 2,8 літра;
 • для АКПП. ATF SP-III. 5,4 літра.

Це означає, що олія будь-якого виробника, відповідна за в’язкістю та класом даним вимогам, може бути використана в КПП Kia Spectra.

Частота обслуговування коробок передач

Виробник автомобілів Kia рекомендує інтервал обслуговування МКПП через кожні 90 000 км. пробігу або 7 років з моменту випуску машини. Для АКПП цей термін дорівнює 60 000 км або 6 років життя автомобіля, дивлячись, що настане раніше. При покупці автомобіля з пробігом та відсутності впевненості як попереднього обслуговування, рекомендується відразу змінити всі технічні рідини.

У мануалах з обслуговування автомобіля завжди вказують, що міжсервісний інтервал має бути зменшений при використанні транспортного засобу у важких умовах. Чому це важливо? Високі змащувальні характеристики сучасних масел підтримуються безліччю присадок. Згодом властивості присадок послаблюються, мастило починає виконувати свою роботу все гірше, можуть виникнути задираки ковзних поверхонь зубчастих коліс і підшипників, як наслідок. гул і навіть заклинювання деталей коробки. Уникнути таких неприємних наслідків дозволить своєчасна зміна рідини у КПП Kia.

І трохи про секрети Автора

Моє життя не тільки пов’язане з авто, а саме ремонтом та обслуговуванням. Але я маю хобі як усі чоловіки. Моє хобі. риболовля.

Я завів особистий блог у якому ділюся своїм досвідом. Багато чого пробую, різні методи та способи для збільшення улову. Якщо цікаво, можете прочитати. Нічого зайвого, тільки мій особистий досвід.