Розпорядок регулювання клапанів на ВАЗ 2106

Підготовка і попередня розбирання

Для регулювання ГРМ карбюраторних класика попередньо розбирається за допомогою таких інструментів:

 • викрутка;
 • головка на 10 з воротком;
 • пасатижі;
 • ключ на 8.

Щоб налаштувати клапанний механізм ВАЗ 2106 своїми руками, буде потрібно 2 комбінованих ключа розміром 13 і 17 мм, а також спеціальний ключ для обертання храповика клонували. Величина зазору вимірюється широким щупом товщиною 0.15 мм. Як правило, на пластиковій ручці щупа зображена таблиця, що показує, в якому порядку регулювати клапана. Таблиця має такий вигляд:

№ циліндра № регульованого клапана Кут, на який повернуть колінвал, град. Кут повороту распредвала, град.
4, 3 8, 6 0 (суміщення міток) 0
2, 4 4, 7 180 (півоберта) 90
1, 2 1, 3 360 (1 оборот) 180
3, 1 5, 2 540 (1.5 обороту) 270

регулювання, клапан, 2106

Не рекомендується при роботі користуватися стандартними вузькими щупами, оскільки шийки розподільного вала і робочі частини рокерів досить широкі і зазор потрібно вимірювати по всій ширині.

Мета попереднього розбирання. зняти клапанну кришку силового агрегату, для чого треба зробити наступні дії:

 • Встановити автомобіль в будь-якому зручному місці, зафіксувати ручником і дати мотору охолонути до температури навколишнього повітря. Взимку. приблизно до температури тіла людини.
 • Від’єднати від корпусу повітряного фільтра шланги, що йдуть до карбюратора і картера (Сапун).
 • Відкрутити і зняти кришку фільтра, а слідом і корпус.
 • Відключити від карбюратора і прибрати в сторону тросик “підсосу”.
 • Зняти тяги акселератора, приєднані до карбюратора.

Після закінчення розбирання головкою відкручується 10 гайок кріплення клапанної кришки, після чого вона акуратно знімається зі шпильок за масляну горловину і передній край. Пучки проводів, що заважають зняттю, відсуваються в сторону, від’єднувати їх не потрібно.

Як виконується регулювання клапанів ВАЗ 2106

На двигунах старих моделей Жигулів (класика) немає гидрокомпенсаторов, тому регулювання клапанів ВАЗ 2106 проводиться вручну. Така робота не вважається складною, і багато автоаматорів пристосувалися виконувати її самостійно, вивчивши алгоритм розборки частини силового агрегату і порядок регулювання клапанів ВАЗ 2106.

Навіщо і коли потрібно робити настройку

За подачу палива в циліндри і випуск з них відпрацьованих газів безпосередньо відповідають 3 елементи газорозподільного механізму (ГРМ):

 • клапан;
 • важіль (в народі. рокер);
 • розподільний вал, що обертається ланцюговим приводом від коленвала.

Клапана на ВАЗ 2106 відкриваються за рахунок натискання кулачків распредвала на відповідні важелі. При робочій температурі двигуна 90 ° рокер щільно притиснутий пружиною до робочої частини вала і при повороті кулачка повністю відкриває впуск або випуск. Після охолодження метал стискується, чому між робочими поверхнями важеля і распредвала з’являється просвіт. Коли мотор «шістки» відрегульований правильно, цей тепловий зазор повинен складати 0.15 мм.

З огляду на, що ГРМ всіх класичних моделей ідентичні, регулювання клапанів ВАЗ 21 (01-07) здійснюється в однаковому порядку і під одну величину зазору. Налаштування потрібна в наступних випадках:

 • під клапанною кришкою двигуна під час роботи чути дзвінкі цокотіли звуки (величина зазорів клапанів перевищує норму);
 • проводилася розбирання, що включає в себе зняття ліжку розподільного вала, чому в циліндрах знизився тиск;
 • через 25 тис. км після того, як робилася остання регулювання клапанів 2106.

Коли зазори занадто великі, ходу важелів не вистачає для повного відкриття каналів і палива в циліндри надходить менше, ніж передбачалося. При відсутності зазорів клапанів (вони «затиснуті») канали відкриті постійно незалежно від положення розподільного, в циліндрах падає тиск (компресія) і мотор значно втрачає в потужності.

виконання налаштування

Перевірка і регулювання клапанів проводиться з боку свічок запалювання.

Для точності визначення ВМТ поршнів і легшого обертання коленвала свічки краще вивернути.

Нумерація циліндрів і клапанів йде попереду, від радіатора охолодження. Не забудьте встановити важіль коробки передач в нейтральне положення.

Щоб правильно відрегулювати механізм, необхідно ключем для храповика поєднати мітку на шківі колінчастого вала з відміткою I на корпусі мотора. Переконайтеся, що поршень в 4 циліндрі знаходиться в самому верху (ВМТ), опустивши в свічковий колодязь викрутку. Якщо вона провалилася, то в положенні ВМТ знаходиться поршень 1 циліндра, а не 4-го, і потрібно зробити повний оборот колінчастого вала. Далі дійте за таким алгоритмом:

 • Вставте щуп між важелем і шийкою розподільного на клапані 3 циліндра. В ідеалі щуп повинен входити в просвіт з невеликим зусиллям.
 • Легкий перебіг щупа або неможливість його вставити свідчить про те, що клапан занадто відпущений або затиснутий і потребує перенастроювання.
 • Ключем на 17 звільніть фіксуючу гайку, а за допомогою регулюючої збільшуйте або зменшуйте зазор. Ця гайка обертається ключем на 13.
 • Переконавшись, що щуп ходить в зазорі туго, затягніть фіксуючу гайку. Врахуйте, що при затягуванні зазор зменшується і потрібно робити невелику поправку.
 • Таким же чином відрегулюйте клапан циліндра

При подальшій роботі повторюється та ж схема, а порядок регулювання показаний в таблиці. Щоразу потрібно повертати колінвал на 180 ° за годинниковою стрілкою і робити настроювання відповідних номерів клапанів. Точність повороту допоможе визначити кругла мітка на шестерні розподільного валу.

Збірка здійснюється в зворотному порядку. Але перш перевірте стан ланцюга, накладки успокоителя і черевика натяжителя. При необхідності підтягніть ланцюг. Також не завадить перевірити прокладку клапанної кришки: вона повинна залишатися еластичною і не пропускати масло. Після складання запустіть двигун і оціните його роботу на слух. Для вірності варто виміряти тиск в циліндрах.

Який порядок регулювання клапанів на ВАЗ-2106

Коли «Жигулі» досягають свого пробігу в 10 тисяч кілометрів, виникає необхідність регулювання клапанів, незалежно від того, чи показує автомобіль даний збій. У ВАЗ-2106 наслідки можуть бути жахливими, що спричинить не тільки втрату сил, а й зайву витрату великої кількості грошових коштів. Про те, який порядок регулювання клапанів на ВАЗ-2106, ви дізнаєтеся з цієї статті, буде цікаво.

Нехтуючи рекомендаціями з регулювання клапанів після кожних 10 тисяч кілометрів, може бути спровоковано збільшення витрати палива, зниження потужності двигуна та інші проблеми, які будуть заважати нормальній роботі транспортного засобу. Якщо в процесі холостого ходу роботи двигуна відбувається стукіт клапанів, то це крик душі авто, терміново необхідно відрегулювати клапана. Такий звук має специфічність, складно його сплутати з будь-яким іншим. Для того щоб здійснити регулювання, необов’язково витрачати гроші на сервіси СТО, це легко можна зробити в домашніх умовах.

Порядок регулювання клапанів на ВАЗ-2106

Як відомо, чоловіки дуже люблять свої машини, і тому намагаються в міру можливості кожен ремонт її виробляти власноруч. А якщо автомобіль вітчизняний, на який всі необхідні запчастини і деталі знаходяться в доступності, то тоді ні про які СТО і мови бути не може.

Регулюючи клапани, важливо не тільки в теорії знати принцип роботи, але і мати досвід. Здійснюючи регулювання вперше, не виключені помилки. Тому перш ніж починати самостійно регулювати клапани на ВАЗ-2106, запросіть друга або знайомого, який має досвід і підкаже вам.

Дуже важливим фактором при регулюванні клапанів є температура двигуна. Вона повинна строго перебувати в рамках 30 40 ° С. Після того як машина їздила, їй потрібно мінімум 6 годин часу, щоб остудити двигун. Однак можна відразу зняти кришку клапанів, циркуляція повітря в моторі збільшиться, і це дозволить двигуну охолонути всього за пару годин. Але все ж краще за все буде з вечора поставити машину в гараж, а вранці проводити регулювання. Заздалегідь придбайте нову прокладку під кришку клапанів, її рекомендується замінювати в процесі регулювання.

Розглянемо, як необхідно проводити відлік циліндрів і клапанів:

 • Слід встати зліва від авто спиною до нього на рівні двигуна.
 • Розгорніться до двигуна.
 • Відлік ведіть зліва направо від ланцюга ГРМ.

Останній циліндр буде мати. а останні клапани. 7 і 8. Однак регулювання їх необхідно починати з 6-го і 8-го клапана. Для того щоб все пройшло вдало, необхідно під рукою мати всі необхідні інструменти, а саме:

 • щуп для зазорів, краще взяти спеціальний для ВАЗ, так як потрібен буде широкий щуп;
 • ключ повороту колін вала двигуна;
 • торцеві ключі на 10, щоб зняти кришку клапанів;
 • плоску викрутку;
 • ріжковий ключ на 13 і 17;
 • набір інструментів: комплекти головок з воротка і подовжують штангами і комбіновані ключі.

Зняти кришку клапанів не так просто, під рукою не повинно бути нічого зайвого і що заважає. Ключем на 8 відкрутіть 3 болта, встановлених на кришці повітряного фільтра, далі витягніть фільтруючий елемент. Відключіть усі шланги, що йдуть від повітряного фільтра. Тим же ключем відкрутіть ще 4 болта, що знаходяться на корпусі повітряного фільтра до карбюратора, проведіть завершальний демонтаж повітряного фільтра. Далі все тим же ключем від’єднайте трос підсосу. Зніміть пружину шайби, не забудьте те ж саме зробити з тягою педалі газу.

Зніміть кришку трамблера, все джгути високовольтних проводів приберіть в сторону, вони не повинні заважати роботі. Вийміть масляний щуп і вставте в отвір невеликий шматочок ганчірки, щоб уникнути попадання бруду всередину. Далі проводите регулювання клапанів на ВАЗ-2106.

Спочатку дуже важливо виставити поршень 4-го циліндра в положення ВМТ. Головкою на 36 або спеціальним ключем проверніть колінчастий вал двигуна, попередньо вивісивши заднє колесо. Провертання його необхідно виконувати, включивши 4-ю передачу. Мітка шківа коленвала з довгою міткою передньої кришки повинні збігатися. Виступ ліжку корпусу підшипників повинен строго збігатися з міткою на відомою зірочці распредвала. При невиконанні цієї вимоги необхідно брати за основу мітку на шківі коленвала, а мітку газорозподільного механізму знадобиться підігнати.

Знімати кришку клапанів на ВАЗ-2106 потрібно за допомогою ключа на 10. Знявши кришку, необхідно перевірити стан прокладки. Краще відразу ж замінити її на нову, вона не є дорогим матеріалом. Чи не помінявши її через час, знову доведеться розбирати весь механізм, щоб дістати до неї.

Тепер переходимо безпосередньо до регулювання клапанів на ВАЗ-2106. Піднявши четвертий циліндр в верхню мертву точку, відрегулюйте теплові зазори 6-го і 8-го випускного клапана. При цьому врахуйте, що 6-й клапан відносять до 3-му циліндру. З певним зусиллям вставте широкий щуп між розподілвалом і рокером, що тиснуть на клапан. З зусиллям важливо не перестаратися, а й недожімать теж не можна. Щуп не повинен проходити вільно, норма його проходження становить 0,15 мм. Відпустіть гайку ключем на 17. Рожковим ключем на 13 виставте необхідний зазор, обертаючи його в потрібну сторону. За допомогою контргайки зафіксуйте показник регулювання і здійсните його контрольну перевірку, адже, затягуючи, її можна збити зазор.

Тепер перейдіть на 6-й клапан. Виконайте всі дії регулювання, які були описані вище. Коли обидва клапана будуть відрегульовані, необхідно відрегулювати зазори інших клапанів, а саме пар: 4 і 7, 5 і 2, 3 і 1. Тут важливо провертати коленвал під певним градусом:

 • При 0 вугіллі повороту колінчастого вала і такому ж вугіллі повороту розподільного валу регулюється 4-й і 3-й циліндр, а також 6-й і 8-й клапани.
 • При 180-градусному вугіллі повороту колінчастого вала і 90-градусному вугіллі повороту розподільного валу регулюється 2-й і 4-й циліндр, а також 4-й і 7-й клапани.
 • При 360-градусному вугіллі повороту колінчастого вала і 180-градусному вугіллі повороту розподільного валу регулюється 1-й і 2-й циліндр, а також 1-й і 3-й клапани.
 • При 540-градусному вугіллі повороту колінчастого вала і 270-градусному вугіллі повороту розподільного валу регулюється 3-й і 1-й циліндр, а також 5-й і 2-й клапани.

Під кришкою трамблера в цей момент повинен провертатися бігунок, саме він може допомогти правильно відрегулювати клапана. При цьому регулювання пари клапанів потрібно проводити після повороту бігунка на кожні 90 градусів. Процес завершення настає після регулювання пари клапанів 5 і 2. Після цього здійснюється складання всієї конструкції і правильна робота двигуна. Перевірку двигуна робіть на холостому ходу, завівши автомобіль, проїдете кілька кілометрів і поспостерігайте за правильністю роботи мотора.

При заздалегідь підготовленому наборі інструментів, а також охолодженому транспортному засобі регулювання клапанів на ВАЗ-2106 не займе більше 40 хвилин часу навіть у новачка. Головне. чітко дотримуватися послідовність всіх дій. Якщо ж ви не впевнені в своїх силах, краще зверніться до досвідчених фахівців на СТО.

Навіщо і коли потрібно робити настройку

За подачу палива в циліндри і випуск з них відпрацьованих газів безпосередньо відповідають 3 елементи газорозподільного механізму (ГРМ):

 • клапан;
 • важіль (в народі. рокер);
 • розподільний вал, що обертається ланцюговим приводом від коленвала.

Клапана на ВАЗ 2106 відкриваються за рахунок натискання кулачків распредвала на відповідні важелі. При робочій температурі двигуна 90 ° рокер щільно притиснутий пружиною до робочої частини вала і при повороті кулачка повністю відкриває впуск або випуск. Після охолодження метал стискується, чому між робочими поверхнями важеля і распредвала з’являється просвіт. Коли мотор «шістки» відрегульований правильно, цей тепловий зазор повинен складати 0.15 мм.

З огляду на, що ГРМ всіх класичних моделей ідентичні, регулювання клапанів ВАЗ 21 (01-07) здійснюється в однаковому порядку і під одну величину зазору. Налаштування потрібна в наступних випадках:

 • під клапанною кришкою двигуна під час роботи чути дзвінкі цокотіли звуки (величина зазорів клапанів перевищує норму);
 • проводилася розбирання, що включає в себе зняття ліжку розподільного вала, чому в циліндрах знизився тиск;
 • через 25 тис. км після того, як робилася остання регулювання клапанів 2106.

Коли зазори занадто великі, ходу важелів не вистачає для повного відкриття каналів і палива в циліндри надходить менше, ніж передбачалося. При відсутності зазорів клапанів (вони «затиснуті») канали відкриті постійно незалежно від положення розподільного, в циліндрах падає тиск (компресія) і мотор значно втрачає в потужності.

Порядок виконання робіт

Після цих підготовчих робіт на ВАЗ 2106 виконується регулювання клапанів, дотримуючись при цьому певний порядок. Послідовність дій така:

 • Виконуємо установку ВМТ на першому циліндрі. Для цього провертає колінчастий вал, поки не співпаде мітка на встановленому на нього шківі з нижньої міткою на кришці приводу (вона найдовша). Після цього перевіряємо, чи збіглася мітка на зірочці распредвала з відливом на кришці. Якщо вони не збігаються, обертаємо колінчастий вал поки все мітки не будуть у правильному положенні.
 • Ось після цього потрібно знати порядок перевірки і регулювання. В даному положенні колінчастого вала, яке ми встановили, виробляємо перевірку зазору на 8 і 6 клапанах. 8-й клапан. це найдальший від зірочки распредвала. Широкий щуп, підготовлений заздалегідь, вставляємо між рокером і кулачком распредвала. Щуп повинен ходити між ними з невеликим натягом. Якщо він ходить вільно, або навпаки. не проходить, виробляємо регулювання.

Це і вся послідовність робіт по регулюванню теплового зазору на ВАЗ 2106.

Порядок регулювання клапанів ВАЗ 2101-2107

 • почекати поки двигун охолоне, якщо він працював;
 • поставити машину на рівне місце;

Підготовка і попередня розбирання

Для регулювання ГРМ карбюраторних класика попередньо розбирається за допомогою таких інструментів:

 • викрутка;
 • головка на 10 з воротком;
 • пасатижі;
 • ключ на 8.

Щоб налаштувати клапанний механізм ВАЗ 2106 своїми руками, буде потрібно 2 комбінованих ключа розміром 13 і 17 мм, а також спеціальний ключ для обертання храповика клонували. Величина зазору вимірюється широким щупом товщиною 0.15 мм. Як правило, на пластиковій ручці щупа зображена таблиця, що показує, в якому порядку регулювати клапана. Таблиця має такий вигляд:

№ циліндра № регульованого клапана Кут, на який повернуть колінвал, град. Кут повороту распредвала, град.
4, 3 8, 6 0 (суміщення міток)
2, 4 4, 7 180 (півоберта) 90
1, 2 1, 3 360 (1 оборот) 180
3, 1 5, 2 540 (1.5 обороту) 270

Не рекомендується при роботі користуватися стандартними вузькими щупами, оскільки шийки розподільного вала і робочі частини рокерів досить широкі і зазор потрібно вимірювати по всій ширині.

Мета попереднього розбирання. зняти клапанну кришку силового агрегату, для чого треба зробити наступні дії:

Після закінчення розбирання головкою відкручується 10 гайок кріплення клапанної кришки, після чого вона акуратно знімається зі шпильок за масляну горловину і передній край. Пучки проводів, що заважають зняттю, відсуваються в сторону, від’єднувати їх не потрібно.

Інструменти для настройки клапанів

Для якісного проведення ремонтних робіт повинні бути відповідні інструменти. Щоб відрегулювати клапанні механізми, знадобляться наступні інструменти:

 • Набір ключів (торцеві і ріжкові). Ключі на 13 мм і 17 мм обов’язково.
 • Щуп для визначення зазору.
 • викрутки.
 • фломастер.
 • ганчірки.

Щуп для визначення зазору для класичних автомобілів ВАЗ повинен бути товщиною 0,15 мм.

Порядок регулювання клапанів:

 • Зняти кришку повітряного фільтра і сам фільтр.
 • Від’єднати трубки кріплення фільтра і демонтувати кріплення.
 • Знімаємо тросик управління повітряної заслінки (підсос).
 • Зняти тягу дросельної заслінки.
 • Викручуємо гайки кріплення клапанної кришки і знімаємо її.
 • Перед регулюванням клапанів, відразу перевіряємо як натягнута ланцюг. Якщо натяжка не є нормальною, доведеться проводити роботи заново.
 • Знімаємо кришку трамблера (розподільника).
 • Встановлюємо в 4-му циліндрі поршень у верхню мертву точку (ВМТ). ВМТ встановлюються за допомогою міток на шківі коленвала ДВС і кришці приводу розподільного вала, також мітки нанесені на шестерні распредвала і кришки распредвала.Метку виставляють спеціальним ключем для болта шківа коленвала ДВС. Якщо немає ключа, можна виставити 4-й поршень в ВМТ обертаючи одне із задніх коліс. Підняти одну сторону домкратом, важіль перемикання швидкостей поставити на 4-ю передачу, щоб було легше крутити і повільно крутити колесо. При виставленні міток без ключа, потрібно помічник, який буде дивитися на мітки.
 • Коли мітки на распредвали і на кришці распредвала поєдналися, перевіряємо, щоб мітки на коленвале також співпали. Також можна перевірити, чи збіглися мітки на бігунку трамблера. Контактний висновок повинен бути спрямований на виведення дроти високої напруги четвертого циліндра. Як визначати, раннє або пізнє запалювання, ми вже розбирала в іншій статті.
 • Після збігу міток приступаємо до налаштування зазорів клапанів.
  Правильний порядок регулювання клапанного механізму ВАЗ «Класика» 2101-2107.
  Кут провороту колінчастого вала регульовані клапана
  8 і 6
  180 4 і 7
  360 1 і 3
  540 5 і 2

З таблиці ми бачимо, що, якщо 4-й поршень виставити в верхню мертву точку, то вимірюємо і регулюємо 6-й і 8-й клапана.

 • Знаходимо 8-й клапан. Відлік йде з боку бампера, восьмий буде першим від салону.
 • Між рокером і кулачком распредвала вставляємо щуп. Нормальний зазор. це прохід щупа з невеликим відчутним опором. Якщо пластинчастий спеціальний щуп товщиною 0,15 проходить легко або з великим зусиллям, то треба регулювати.
 • На рокера збоку є гайка, закручена на болт з головкою на 13 мм. Цим болтом виставляється зазор, а гайка захищає від самовикручіванія. Щоб збільшувати або зменшувати зазор, послаблюємо гайку під ключ на 17, одночасно утримуючи болт. Коли болт ослаблений, обертаємо його і змінюємо зазор.Когда виставили потрібний зазор, приступаємо до затягуванні. Після затяжки треба перевірити заново, можливо болт трохи крутнувся і змінив зазор.
 • Далі, робимо те ж саме з 6-м клапаном.
 • Коли пару клапанів 8 і 6 відрегулювали. Приступаємо, згідно з таблицею, до виставлення зазорів 4-го і 7-го клапанів. Але, перед тим, як приступити до налаштування 4 і 7 клапанів, треба провернути колінвал на 180 градусів. Після повороту колінчастого вала ДВС на 180 градусів, вже поршень 3-го циліндра виставиться в ВМТ. Кут повороту при виставленні третього поршня в верхнє мертве положення незручно виставляти. Для зручності використовуємо маркер або фломастер. Якщо колінвал ДВС повернеться на 180 градусів, то бігунок трамблера повернеться на 90 градусів. Значить, можна використовувати трамблер і бігунок для виставлення 3 поршня в ВМТ, зробивши мітки маркером на корпусі: відзначаємо де зараз контакт, і відзначаємо де він повинен бути строго через 90 градусів.
 • Після регулювання клапанів 3-го циліндра автомобілів ВАЗ класичних моделей, за допомогою трамблера виставляємо поршень 1-го циліндра поворотом клонували ще на 180 градусів, регулюємо клапани 1 і 3, аналогічно. Потім, також виставляємо поршень 2-го циліндра в ВМТ і регулюємо останні клапана 5 і 2.
 • Регулювання клапанів

  При появі стукотів і нестабільної роботи, підвищеної вібрації слід звернути увагу на клапана.

  Якщо фази газорозподілу газорозподільного механізму порушені, спрацьовують не точно, тобто не надходить повного обсягу газу в робочу область циліндрів, не відбувається повного згоряння паливно-повітряної суміші в робочій камері, і не продуваються циліндри. Це все супроводжується появою ударного навантаження кулачків розподільного вала на приводний важіль і стрижень вала. Також збільшується витрата палива і моторного масла. Що буде, якщо їздити з не відрегульованими клапанами? Відповідь: швидкий знос деталей двигуна, збільшення вартості і часу ремонту.

  Найбільшу небезпеку для мотора автомобіля є зазор менше допустимого. Занадто маленький зазор між важелем приводу і кулачком распредвала перешкоджає капелюшку клапана щільно сісти в своє посадочне місце на головки блоку циліндрів. Через НЕ сів клапан з камери згоряння вибиваються гази згорілої паливно-повітряної суміші. Через це капелюшок випускного клапана по периметру починає згоряти.

  Гумові Маслоотражатель, вони ж Маслак, через згорілої капелюшки клапана також згоряють, що веде до збільшення витрати моторного масла. Якщо знос деталей двигуна великий, то, можливо, краще і легше буде зробити свап двигуна своїми руками або ж в СТО.

  Навіть, якщо у вашому двигуні не ремінь передача, а ланцюгова, то в разі, якщо не поміняти ланцюг до закінчення її ресурсу, то клапана погнуться про поршні, як, наприклад, в двигуні sr20det виробництва Nissan.

  Інструмент. Підготовчі роботи

  Регулювання теплового зазору на ВАЗ 2106. операція не особливо складна і можна її виконати своїми руками, маючи необхідний інструмент. Але потрібно знати, як правильно це виконати.

  Щоб виконати своїми руками все роботи, без звернення на СТО, знадобитися:

  • набір ключів комбінованих (особливо потрібні будуть ключі на 13 і 17);
  • свічковий ключ;
  • ключ для провороту колін. вала;
  • спеціальний щуп для перевірки зазору (широкий, товщиною 0,15 мм);
  • маркер і лінійка.

  Щоб правильно відрегулювати своїми руками тепловий зазор на ВАЗ-2106, потрібно спочатку провести підготовчі роботи.

  Полягають вони в постановці авто на ровню майданчик або гараж. Силова установка авто повинна бути холодною, регулювання «на гарячу» є неправильною.

  Для доступу до клапанів потрібно зняття їх кришки, попередньо демонтувавши корпус повітряного фільтра, від’єднавши від неї все патрубки і троси.

  Щоб полегшити зусилля при обертанні колінчастого вала, краще викрутити з двигуна свічки розжарювання. Але в подальшому потрібно стежити, щоб в отвори нічого не впало.

  Перед виконанням регулювальних робіт в обов’язковому порядку перевіряємо натяг приводного ланцюга. Всі роботи виконуються тільки при правильній натяжки.

  Виставте шків коленвала і распредвала за відмітками.

  По суті, якщо натяг ланцюга ГРМ було правильним, мітки будуть збігатися самі по собі. без регулювання. Однак з метою підстраховки, краще все ж перевіряти, чи збігаються мітка шківа колінчастого вала і найдовша мітка на передній кришці карбюратора, а також мітка шестерні зірки розподільного вала і виступ на кришці.

  крок 6.

  Повернувши колінвал на 180 градусів, аналогічно 5-му кроці відрегулюйте клапана і

  Навіщо і коли потрібно робити настройку

  За подачу палива в циліндри і випуск з них відпрацьованих газів безпосередньо відповідають 3 елементи газорозподільного механізму (ГРМ):

  • клапан;
  • важіль (в народі. рокер);
  • розподільний вал, що обертається ланцюговим приводом від коленвала.

  Клапана на ВАЗ 2106 відкриваються за рахунок натискання кулачків распредвала на відповідні важелі. При робочій температурі двигуна 90 ° рокер щільно притиснутий пружиною до робочої частини вала і при повороті кулачка повністю відкриває впуск або випуск. Після охолодження метал стискується, чому між робочими поверхнями важеля і распредвала з’являється просвіт. Коли мотор «шістки» відрегульований правильно, цей тепловий зазор повинен складати 0.15 мм.

  З огляду на, що ГРМ всіх класичних моделей ідентичні, регулювання клапанів ВАЗ 21 (01-07) здійснюється в однаковому порядку і під одну величину зазору. Налаштування потрібна в наступних випадках:

  • під клапанною кришкою двигуна під час роботи чути дзвінкі цокотіли звуки (величина зазорів клапанів перевищує норму);
  • проводилася розбирання, що включає в себе зняття ліжку розподільного вала, чому в циліндрах знизився тиск;
  • через 25 тис. км після того, як робилася остання регулювання клапанів 2106.

  Коли зазори занадто великі, ходу важелів не вистачає для повного відкриття каналів і палива в циліндри надходить менше, ніж передбачалося. При відсутності зазорів клапанів (вони «затиснуті») канали відкриті постійно незалежно від положення розподільного, в циліндрах падає тиск (компресія) і мотор значно втрачає в потужності.

  Налаштуйте клапана і

  При правильно виставлених мітках поршень 4-го циліндра двигуна знаходиться в ВМТ (верхньої мертвої точки), а значить. саме час регулювати клапана і Відлік номери клапана проводиться з передньої частини двигуна, тобто зліва від вас.

  Отже, візьміть щуп і вставте його між розподільним валом і рокером. Здійснюватися дана процедура повинна з помітним утрудненням. Якщо це не так: щуп заходить дуже легко або, навпаки, взагалі не вставляється. впливаючи на регулювальний болт і контрольну гайку, клапана необхідно регулювати.

  • Рожковим ключем на 17 ослабте затиск контргайки.
  • Не відпускаючи останню, ключем на 13 зробіть обертання верхньої регулювальної гайки до отримання оптимального зазору.
  • Затягніть контргайку в початкове положення.
  • Проведіть контрольний вимірювання щупом.
  • При необхідності повторіть всі вищеописані дії.

  Регулювання зазорів клапанів ВАЗ 2106 і заміна сальників своїми руками

  Конструктивною відмінністю більшості вітчизняних автомобілів, випущених в минулому столітті, є необхідність регулювання багатьох параметрів вручну. Не є винятком і ВАЗ 2106, для підтримки якого в справному стані важливо своєчасно проводити технічне обслуговування всіх систем, в тому числі і проводити періодичну регулювання теплових зазорів клапанів.

  Причини для регулювання зазорів

  Двигун постійно працює при високих температурах. Це призводить до зносу його елементів і зміни величини теплових зазорів клапанів. Зовнішніми ознаками неправильно встановлених зазорів є:

  • поява на холостому ходу характерного шуму (стуку);
  • зниження потужності двигуна і втрата динаміки при розгоні;
  • збільшення витрати палива;
  • тривала експлуатація автомобіля без проведення процедури регулювання зазорів.

  Заміна маслос’емних ковпачків ВАЗ 2106

   спеціальний Розсухарювач сухарів (кріплення) клапанів;

  Порядок дій при заміні маслос’емних ковпачків наступний:

  • Знімаємо з ГБЦ клапанну кришку.
  • Знімаємо розподільний вал і рокера.

  Маслозйомні ковпачки

  Маслос’емниє ковпачки (сальники клапанів) призначені для герметизації клапана. Вони затримують надлишки мастила (моторного масла), запобігаючи їх попаданню в камеру згоряння.

  Механічної парою в ГБЦ є стрижень клапана і його спрямовуюча втулка. Технологічно стикування цих деталей без зазору виконати практично неможливо. Для ущільнення з’єднання і використовуються сальники клапанів. Якісний і справний ковпачок повинен щільно сидіти на стрижні клапана і пропускати лише ту кількість масла, яке необхідно для нормальної роботи системи.

  Якщо раніше ковпачки виготовлялися з фторопласта, то зараз при їх виробництві використовується спеціальна армована і маслостійка гуми. Верхня частина ковпачка притискається до стрижня клапана спеціальною пружиною.

  На ринку представлені маслос’емниє ковпачки різних виробників і марок, що розрізняються за якістю, надійності і довговічності.

  Після тривалої експлуатації двигуна маслос’емного ковпачок може зруйнуватися через:

  • фізичного старіння матеріалу, з якого він виготовлений;
  • втрати первісну еластичність гуми під впливом масла і високої температури;
  • розшарування матеріалу.

  Це призводить до потрапляння надмірної кількості мастила в камеру згоряння і збільшує витрату масла. Заміна маслос’емних ковпачків на вітчизняних автомобілях проводиться зазвичай через кожні 80 тис. Км пробігу. Остання цифра може помітно збільшитися в результаті:

  • використання ковпачків з сучасних якісних матеріалів;
  • використання якісного оригінального моторного масла;
  • недопусканіе перегріву двигуна;
  • постійного контролю рівня масла в двигуні.

  Порядок регулювання зазорів клапанів ВАЗ 2106 мікрометрів

  Алгоритм регулювання зазорів клапанів мікрометрів виглядає наступним чином:

  • Ставимо автомобіль на рівну площадку і відкриваємо капот.
  • Відключаємо бортове електроживлення. Для цього від’єднуємо мінусову клему акумулятора.