Як правильно встановити акумулятор на автомобіль

Table of Contents

Підготовка до зняття батареї

Необхідність зняття і установки акумулятора може виникнути з кількох причин: заміна на новий АКБ, необхідність зарядки, установка нового електрообладнання, ремонт вузлів, до яких утруднений доступ, якщо стоїть акумулятор. При заміні старого акумулятора на новий потрібно звернути увагу на розташування клем. Воно відрізняється у різних типів машин. Слід вибирати нову батарею з таким же розташуванням полюсів, яке було у старої, інакше дроти можуть не дотягтися до клем.

Перед початком робіт слід підготувати наступний інструмент:

 • ріжковий ключ на 10 мм;
 • торцевої ключ на 12 або 13 мм з коміром (в залежності від моделі автомобіля);
 • захисні окуляри;
 • гумові рукавички;
 • розчин харчової соди.

Перед зняттям потрібно уважно оглянути акумулятор на предмет порушення герметичності пробок, тріщин або патьоків на поверхні. Електроліт, який знаходиться в АКБ, містить в своєму складі розчин сірчаної кислоти і при попаданні на шкіру викликає опіки.

При роботі з пошкодженими батареями потрібно одягати гумові рукавички, а при ураженні шкірних покривів нейтралізувати кислоту розчином питної соди.

Порядок дій при знятті АКБ

У сучасних машинах є багато електронних пристроїв. При відключенні акумулятора може відбутися збій в системі бортового комп’ютера. Щоб уникнути цього, можна перед зняттям батареї підключити портативний зарядний пристрій, який забезпечить харчуванням бортову мережу. Послідовність дій повинна бути такою:

 • Вийняти ключ із замка запалювання.
 • Витримати паузу 10-15 хвилин. Це час, протягом якого подушки безпеки ще знаходяться в активному стані.
 • Послабити гайку ключем на 10 мм і зняти провід з мінусовою клеми. Це зазвичай чорний провід.
 • Зняти червоний плюсової провід.
 • Відкрутити торцевих ключем на 12 або 13 мм гайки на тягах, які утримують притискну пластину, і зняти її.
 • Акуратно вийняти АКБ.

Тепер можна приступати до установки нової АКБ. Перед тим як під’єднати акумулятор до машини, треба прибрати сміття з полиці і зачистити контакти, які окислилися в процесі роботи батареї.

В якій послідовності підключати акумулятор до машини

Стартерні акумуляторні батареї (АКБ) забезпечує запуск двигуна і є основним джерелом харчування бортових систем автомобіля при відключеному двигуні. АКБ доводиться іноді знімати для заміни або зарядки. Процес. це не дуже складний, і автолюбитель може впоратися сам, не звертаючись до станції техобслуговування. Але при цьому потрібно правильно підключити акумулятор в машині.

Підключення акумулятора

При установці АКБ потрібно перевірити стан ведуть до нього проводів, очистити затискачі від корозії і змастити стягнуті гвинти. Щоб правильно приєднати акумулятор в автомобілі, спочатку потрібно переконатися, що в салоні нікого немає, так як при підключенні можуть активуватися подушки безпеки. Всі дії потрібно робити в порядку, зворотному тому, що був при знятті. Послідовність підключення клем акумулятора повинна бути наступна:

 • Першим треба надіти червоний провід на клему «плюс» батареї.
 • Наступним приєднати негативний чорний провід.
 • Затягнути гайки ключем на 10 мм.
 • Закріпити акумулятор, накинути притискну пластину, прикрутити болти.

При першому включенні запалення після установки батареї треба перебувати поза машиною. Після установки АКБ слід перевірити роботу освітлювальних пристроїв. Для цього потрібно, чи не запускаючи двигуна, перевірити включення ближнього і дальнього світла фар, роботу склоочисників вітрового скла, аварійну сигналізацію. Якщо правильно підключати акумулятор, то в машині все повинно працювати справно. Для настройки бортового комп’ютера після підключення харчування потрібно зробити наступні кроки:

 • Прогріти двигун на холостих обертах.
 • Збільшити обороти до 2-2,5 тис. І тримати дві. три хвилини.
 • Здійснити тестову поїздку, застосовуючи різкий розгін, їзду на малій і високій швидкості.

Тестова поїздка повинна бути не менше 10 кілометрів.

Щоб правильно підключити акумулятор до автомобіля Volvo, потрібно дотримуватися деяких правил:

 • Запалювання має бути вимкнене не менш, ніж за 5 хвилин перед відключенням АКБ, щоб не втратити інформацію модулів управління.
 • Підключати АКБ потрібно у другій позиції ключа запалювання, тому що це дозволить уникнути помилок при включенні модулів.

Якщо в автомобілі є система дистанційного запуску, то при відключенні харчування відбудеться скидання до заводських налаштувань пароля доступу.

Догляд за батареєю

Правильні догляд і експлуатація продовжують термін служби АКБ. Для обслуговування батареї потрібно протирати її корпус сухою чистою ганчіркою, щоб прибрати вологу і видалити бруд і пил з вентиляційних отворів. Якщо батарея яку обслуговує, то регулярно проводити завмер рівня електроліту і його щільності. Стежити за станом контактів, виробляти чистку клем і обробляти їх спеціальним антикорозійним складом.

Послідовність монтажу. дуже важлива при установці АКБ. Головне, пам’ятати, що приєднувати треба спочатку плюс, а потім мінус. Якщо все зроблено правильно, і бортовий комп’ютер налаштований, то можна розраховувати на безвідмовну роботу автомобіля. Також з пристроєм трансформатора.

Що знадобиться для установки акумулятора в машину

Перед тим, як поставити акумулятор, необхідно підготувати необхідний інструмент і витратні матеріали для проведення монтажних робіт.

Залежно від моделі автомобіля, технічного стану акумуляторної батареї, стану клем в стандартний набір для установки АКБ входять:

 • ключі ріжкові або накидні на 10 і 13 (можливі інші варіанти);
 • пасатижі;
 • ніж монтажний (для зачистки проводів);
 • наждачний папір (мелкодисперсная і велика. для зачистки контактів і клем);
 • спецзасоби для обробки контактів і клем з метою попередження їх корозії (можна використовувати литол, солідол або силіконову змазку у вигляді спрею);
 • індивідуальні засоби захисту (див. в наступному розділі);
 • мультиметр для контролю напруги заряду АКБ.

Що робити якщо машина не завелася

У разі, якщо двигун не запустився з причини поганого запуску стартера, слід перевірити якість контактів на клемах АКБ, знову їх зачистити і з’єднати. Якщо це не допомагає, перевірити з’єднання мінусовій клеми з кузовом автомобіля, станиною двигуна. Можливо, під час демонтажних або монтажних робіт послабилися контакти в місцях цих з’єднань.

Така ситуація можлива, якщо в машину встановлений акумулятор меншої ємності або з великим терміном експлуатації. У такій ситуації слід замінити АКБ на новий.

Відмова запуску двигуна можливий через програмних збоїв електроніки авто, пов’язаних з розрядом або відключенням акумуляторної батареї. В цьому випадку можна спробувати зняти негативну клему АКБ хвилин на 15. 20, потім знову підключити.

встановити, акумулятор, автомобіль

Якщо заміна акумулятора пов’язана з тривалою автостоянкою або розрядом батареї в результаті залишення запалювання у включеному положенні, можливі збої в системі іммобілайзера. У такій ситуації без допомоги фахівця запуск двигуна призвести вкрай складно.

Відмова запуску може бути пов’язаний зі спрацьовуванням автосигналізації у позаштатному режимі. Можна спробувати її перезапустити згідно з інструкцією.

Як поставити акумулятор в автомобіль

Щоб уникнути коротких замикань, ушкодження електроустаткування автомобіля, акумуляторну батарею слід встановлювати, строго дотримуючись наступну послідовність робіт:

 • Встановити АКБ на штатне місце. Перевірити відповідність розташування полярності клем позиціях «плюс» і «мінус» на акумуляторної батареї. При установці в темний час доби можна скористатися рельєфними позначеннями і. на АКБ. Крім цього, слід знати, що плюсової висновок акумулятора товщі (19,5 мм), ніж мінусовій (17,5 мм). Трирівнева захист від переполюсовки виник не випадково. Якщо встановити АКБ в зворотній полярності, вигорить половина запобіжників, вийде з ладу генератор, можуть бути серйозні проблеми з електронікою авто.
 • Закріпити акумулятор на штатне місце за допомогою скоби або кронштейна.
 • Встановити на акумулятор газовідвід, якщо такий є. Газовідвід зазвичай встановлюється, якщо АКБ знаходиться в салоні або багажнику. Він призначений для видалення з акумулятора газоподібних продуктів процесів заряду-розряду.
 • Приєднати клеми. Послідовність підключення:
 • плюсову клему ставити першої (в цьому випадку, якщо ключ, яким фіксується клема, стикнеться з масою авто, короткого замикання не буде, так як негативний контакт ще від’єднаний);
 • встановити і закріпити негативну клему.
 • Провести пробний запуск двигуна.
 • Обробити контакти і клеми з метою запобігання подальшої корозії.

Яку клему ставити першої на акумулятор: Спочатку підключається плюсова клема, а потім мінусова. Важливо не переплутати!

Як правильно поставити акумулятор в автомобіль

В процесі експлуатації транспортного засобу автовласники зазвичай встановлюють акумуляторну батарею самостійно. Як правило, вони керуються в своїх діях інтуїтивними навиками, нехтуючи технічними вимогами і нормами техніки безпеки. Неправильна установка АКБ може завдати шкоди не тільки транспортному засобу, а й власного здоров’я.

Підготовча робота

Перед установкою акумулятора на штатне місце автомобіля необхідно провести комплекс підготовчих робіт:

 • Очистити від бруду, пилу, сторонніх предметів штатне місце установки акумуляторної батареї. Якщо ви вирішили поставити акумулятор більшої потужності, то необхідно переконатися у відповідності посадкових розмірів. Врахуйте, що в процесі експлуатації АКБ повинен добре вентилюватися, охолоджуватися. В іншому випадку він може закипіти, особливо в теплу пору року. Тому в буквальному сенсі «впихати» акумулятор під капот не слід.
 • Проконтролювати напругу АКБ, рівень електроліту (в яку обслуговує варіанті). Напруга, виміряний за допомогою мультиметра, має бути в межах від 12,6 до 12,9 Вольт. Якщо воно менше нижнього порога, акумулятор слід підзарядити. У стаціонарних умовах це зробити простіше, ніж на автомобілі.
READ  Когда менять цепь ГРМ на Hyundai solaris. Как проверить состояние цепи

Якщо ви встановлюєте був в експлуатації акумулятор, бажано перевірити щільність електроліту. При температурі 25 градусів Цельсія вона повинна бути в межах від 1,26 до 1,30 грам на сантиметр кубічний. Для контролю щільності необхідно використовувати ареометр.

 • Оцінити якість контактів і клем. У разі необхідності їх необхідно зачистити: спочатку великої, потім дрібною наждачкою. Якщо вона відсутня, можна виконати зачистку за допомогою ножа. Від якості контакту залежить пусковий струм. це одна з основних характеристик акумулятора.

Техніка безпеки

Основними небезпечними факторами при роботі з акумуляторною батареєю є:

 • можливість протікання великих струмів в разі короткого замикання, іскроутворення і перегріву струмоведучих деталей (інструментів);
 • агресивні хімічні властивості електроліту;
 • велика маса АКБ.

З огляду на перераховані вище небезпечні чинники, необхідно дотримуватися наступних правил безпеки при установці акумулятора:

 • строго дотримуватися техпроцес установки;
 • використовувати робочий одяг з натуральних матеріалів;
 • взуття повинна бути жорсткою (чоботи, робочі черевики);
 • в якості індивідуальних засобів захисту використовувати гумові рукавички, захисні окуляри (захист від попадання електроліту на тіло і в очі в разі непередбачених обставин).

Як відновити систему після підключення акумулятора

У деяких автомобілях після перепідключення акумуляторної батареї відбувається обнуління налаштувань бортового комп’ютера, автомагнітоли, інших електронних пристроїв і додаткового обладнання. Можлива поява повідомлення про помилки на приладовій панелі.

В такому випадку необхідно підключити авто до діагностичного сканера, вважати і видалити всі помилки. Як правило, помилки, пов’язані з низькою напругою бортової мережі, після цього підуть. Інші налаштування, наприклад автомагнітоли, доведеться відновлювати вручну.

Залишилися питання по установці акумулятора або є що додати? Тоді напишіть нам про це в коментарях, це дозволить зробить матеріал більш корисним, повним і точним.

Зняття акумуляторної батареї

Перед початком проведення робіт необхідно підготувати інструмент. Для ослаблення затискачів потрібно ріжковий ключ, а щоб зняти кріплення АКБ, потрібен ключ з воротком. Вкрай важливо під час зняття і при подальшій установці акумулятора на автомобіль дотримуватися правил техніки безпеки.

Щоб захистити руки від пошкоджень, слід надіти матерчаті рукавички. Одночасно можна провести технічне обслуговування батареї, і для цього будуть потрібні гумові рукавички з окулярами. Також слід підготувати харчову соду, необхідну для нейтралізації містяться в електроліті кислот.

Процес демонтажу акумулятора не викличе проблем навіть у початківця автомобіліста:

 • За допомогою ріжкового ключа послаблюється, а потім знімається негативний затискач.
 • Знімається позитивна клема.
 • Звільняється кріплення АКБ, і батарея знімається з машини.

Особливу увагу слід звернути на те, що першим знімається затиск «мінус». Якщо починати з позитивного контакту, то при випадковому торканні кузова ключем виникне коротке замикання. Власникам машин з подушками безпеки необхідно спочатку вивчити інструкцію. У деяких моделях після виключення запалення система утримання захисних пристроїв залишається активною ще кілька хвилин. У такій ситуації знімати батарею можна через 3-5 хвилин.

Сучасні іномарки оснащені великою кількістю електронних пристроїв, і при відключенні харчування може відбутися збій бортового комп’ютера. Власники таких машин найчастіше проводять зарядку акумулятора безпосередньо на авто.

Якщо ж АКБ вийшла з ладу, і її необхідно змінювати, то доведеться скористатися портативної батареєю, яка буде подавати напругу в бортову мережу під час заміни основного джерела живлення.

Як правильно поставити акумулятор в машину

Кожен власник машини стикається з ситуацією, в якій необхідно зняти, а потім встановити АКБ. Ніяких складнощів при цьому виникнути не повинно, і роботи цілком можуть проводитися самостійно. Проблема може виникнути тільки через обмеження по підйому тягарів, адже батарея важить близько 15-18 кг. Якщо зі здоров’ям все гаразд, то досить один раз зрозуміти, як поставити акумулятор в машину, щоб в майбутньому швидко виконати цей вид робіт.

необхідність демонтажу

Проведення цієї операції може знадобитися не тільки через вихід батареї з ладу. Причини, за якими автовласникові доводиться знімати акумулятор, можуть бути різними. Найбільш поширеними серед них є:

 • планова зарядка.
 • Під час ремонту або технічного обслуговування АКБ перекриває доступ до інших вузлів.
 • Заміна вийшов з ладу акумулятора.
 • Для виконання ремонтних робіт необхідно знеструмити бортову електромережу.

Цілком очевидно, що при заміні зносилася АКБ без її демонтажу не обійтися. Навіть якщо батарею просто необхідно зарядити, її також варто зняти. Якщо з цим виникли проблеми, то потрібно хоча б відключити клеми. Це необхідно для усунення негативного впливу на бортову мережу.

Самостійна установка АКБ

Якщо батарея робоча і знімалася для зарядки або проведення ремонтних робіт, то спочатку її варто оглянути і очистити від бруду. Тільки після цього її можна встановлювати на машину. Якщо на корпусі пристрою є патьоки електроліту, то його варто протерти розчином харчової соди (одна чайна ложка на 250 мл води). Це необхідно зробити, так як у АКБ з чистим корпусом показник саморазряда значно нижче.

Також слід перевірити клеми на предмет наявності оксидного нальоту. В іншому випадку ККД батареї істотно знизиться. Очистити затискачі від білого нальоту можна за допомогою наждачного паперу. Після проведення всіх цих процедур необхідно правильно ставити акумулятор на машину.

Спочатку батарея фіксується за допомогою кріплень в посадковому місці. Потім надівається клема «плюс», а після цього. негативна. На це момент слід звернути пильну увагу, порушувати послідовність можна.

Не має принципового значення, чи проводиться установка нового акумулятора на автомобіль або старого після підзарядки, клеми варто обробити спеціальними захисними складами. Сьогодні у продажу можна знайти досить багато видів спреїв і гелів, що дозволяють надійно захистити затискачі від корозії.

Будь автолюбитель зможе правильно поставити акумулятор в машину. Це вкрай проста операція, але дотримуватися обережності при її проведенні необхідно.

Як правильно зняти акумулятор з машини?

Відразу підготуйте інструмент, який вам може стати в нагоді при знятті і установці акумуляторної батареї до машини. Як мінімум будуть потрібні наступні інструменти:

 • Ключ ріжковий 10, щоб послабити клеми;
 • Ключ з воротком 13, щоб зняти кріплення батареї. Тут в залежності від вашого кріплення випадку може знадобитися інший розмір.

Процес зняття батареї дуже простий і з ним впорається навіть початківець автолюбитель:

 • ріжковим ключем «10» звільніть клеми на негативного висновку АКБ. Зніміть клему;
 • звільніть клему позитивного висновку і зніміть її;
 • далі звільніть кріплення акумулятора і зніміть його з автомобіля.

Також потрібно відзначити один момент, який пов’язаний моделями авто, мають подушки безпеки. На деяких з них при виключенні запалення кілька хвилин система утримання ПБ залишається активною. Про це потрібно запитати в своєму керівництві до автомобіля. У цьому випадку акумулятор знімайте через 3─5 хвилин. Конкретний час, через яке можна знеструмлювати автомобіль, потрібно читати в керівництві.

Другий момент стосується нових іномарок, що мають на борту велику кількість всілякої електроніки. Її відключення від харчування може викликати збій бортового комп’ютера, сигналізації і т. П. Що тут можна зробити?

Пуско-зарядний пристрій з крокодилами

Пуско-зарядний пристрій під прикурювач

На зображеннях вище ви можете бачити портативні пуско-зарядні пристрої з «крокодилами» і для підключення в прикурювач. У першому випадку перед відключенням штатної АКБ, причепіть крокодили до клем з дотриманням полярності. Тоді при знятті бортову мережу буде живити портативний акумулятор.

Є зарядки, які підключаються прямо до прикурювача в салоні автомобіля. Тут ще простіше. Підключили пуско-зарядний акумулятор і відключаєте штатну батарею. Тепер настав час поговорити про установку акумулятора на автомобіль.

Навіщо знімати АКБ з автомобіля?

Перш за все, давайте, розберемося, в яких ситуаціях може знадобитися зняття і установка акумуляторної батареї на автомобіль. Причини для цього можуть бути наступні:

 • заміна зношеного акумулятора;
 • планова зарядка АКБ за допомогою зарядного пристрою. В цьому випадку можна обійтися без відключення;
 • при проведенні робіт з автомобілем потрібно знеструмити бортову мережу. В цьому випадку знімати також необов’язково;
 • при обслуговуванні або ремонті машини акумуляторна батарея закриває доступ до інших вузлів.

Якщо вам потрібно знеструмити автомобіль для проведення ремонтних робіт, то можна зняти клеми з АКБ. А ось, якщо акумулятор заважає підібратися до інших вузлів автомобіля, то доведеться провести зняття, а потім установку батареї.

Переходимо до зняття акумулятора з машини. повернутися

Як правильно провести установку акумулятора на автомобіль

Рано чи пізно у будь-якого власника автомобіля виникає ситуація, пов’язана зі зняттям і установкою акумулятора на машину. У підключенні і відключенні акумуляторної батареї автомобіля немає якихось прихованих смислів і складнощів. Навіть початківець автолюбитель зможе все зробити правильно. В цьому випадку необов’язково звертатися до фахівців автосервісу. Якщо серед читачів є тендітні дівчата або люди, які мають обмеження по підйому тягарів, то краще вдатися до послуг акумулює на станції сервісного обслуговування. Якщо ж таких обмежень немає, і ви можете без проблем для здоров’я підняти 15─18 кг, то будемо розбиратися, як правильно провести зняття і установку акумулятора на автомобіль.

Як встановити акумулятор на автомобіль

Перед установкою акумулятора не забудьте очистити його корпус від масла, бруду, пилу, патьоків електроліту. Для цього можна використовувати ганчірки, серветки і т. П. Хороший ефект дає протирання корпусу розчином харчової соди. Щоб його приготувати, розчиніть в склянці води одну чайну ложку харчової соди. Сода нейтралізує електроліт. В результаті на поверхні батареї усувається струмопровідний шар. Акумуляторна батарея з чистим корпусом має значно менший саморозряд.

READ  Заміна втулок реактивних тяг Niva Chevrolet

Висновки батареї схильні до окислення і на них утворюється наліт з солей і окислів. Повноцінний контакт з клемами порушується, йде нагрів, паразитні струми і т. П. Щоб позбутися від цього перед установкою акумулятора на автомобіль висновки акумулятора рекомендується почистити дрібною «наждачкою». Також можна потерти їх шматком дерева. Не забудьте очистити контактує поверхню клем.

Очистіть висновки АКБ і клеми від окислів

Клема накидається на висновок «плюс», а потім на «мінус». Рекомендується обробляти місця з’єднання висновків і клем антикорозійними спреями або гелями. Це запобігає корозії і окислення. Вітаємо, установка акумулятора на автомобіль завершена. повернутися

Як правильно встановлювати акумулятор на автомобіль?

З таким питанням до фахівців компанії АвтоЕвроТрейд досить часто звертаються молоді водії, коли купують свій перший блок живлення на заміну зношеному АКБ. І дійсно, адже від того, як правильно встановлений акумулятор буде залежати не тільки безпеку водія, цілісність транспортного засобу, але і тривалість життя самого витратного матеріалу. Так з чого варто почати правильну установку?

Підготовка перед установкою акумулятора

Будемо виходити з факту, що акумулятор вже куплений, і піклуватися про правильне його підборі не потрібно. Насамперед необхідно потурбуватись про те, щоб вийняти зношений джерело живлення. Для цього краще заздалегідь підготувати наступні інструменти:

Швидше за все, на клемах старого АКБ ви виявите сліди корозії і окислів. Не варто їх в даний момент очищати. За допомогою спрею проникаючої мастила нанесіть невелику кількість її на позитивну і негативну клему. А також на кріплення пластини, що притискає корпус до робочого місця під капотом. Дайте хвилин 10-15 на те, щоб мастило почала діяти. І можна приступити до відкручування.

Насамперед необхідно відкрутити негативну клему. Якщо з’єднання провертається, використовуйте відразу два ключа на 10. У дуже рідкісних випадках для закріплення клем використовуються гайки і болти на 8. Після послаблення кріплень розсуньте клему плоскою викруткою. Те ж саме повторіть з позитивним висновком.

Зніміть пластину кріплення корпусу і виймайте його з місця. Тепер за допомогою соди розведеною в одній пропорції з водою очистіть дроти, клеми і посадочне місце від всієї скопилася бруду. Метал проводів повинен блищати, щоб забезпечувати максимально надійний контакт з АКБ.

Установка нового АКБ

Обов’язково перед встановленням зверніть увагу на положення висновків струму. Воно може бути з прямою і зворотною полярністю. Переконайтеся, що позитивна клема з’єднаються з проводом позначеним значком «». А негативна, відповідно з «-».

важливо : Якщо переплутати значення полярності, самими мінімальними проблемами з якими зіткнеться власник транспортного засобу, будуть перегорілі запобіжники. Але, нерідко, з ладу виходить діодний місток генератора і перегорають куди більш важливі і дорогі комплектуючі. У самим складних випадках, може стати причиною пожежі підкапотного простору.

Після підключення, можна закріпити пластину, яка надійно притискає пластиковий корпус до несучого кузова автомобіля. Чи не намагайтеся закручувати всі з’єднання максимально сильно. Свинцеві клеми і поліпропілен Не такі міцні, як може здатися. Цілком достатньо тих зусиль, завдяки яким не вийде за допомогою руки зірвати клему і поворушити корпус АКБ.

додаткові дрібниці

Для того щоб клеми й проведення ще довго не покривалися оксидами, їх можна захистити за допомогою спеціальної мастила. Так як вони не мають пластикової ізоляції, і постійно контактують з агресивним середовищем в підкапотному просторі, єдиним захистом зможе виступати спеціальна змазка.

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Як правильно встановити і підключити автомобільний акумулятор

Акумуляторна батарея є невід’ємною компонентою сучасного автомобіля. Навіть якщо не розглядати моделі на електричній тязі, то запуск двигуна без АКБ практично неможливий, як і автономна робота споживачів електроенергії. При працюючому двигуні все навантаження з постачання електрикою бортової мережі лягає на плечі генератора, він же заряджає батарею, що втратила частину заряду на пуск силового агрегату.

Справний акумулятор служить досить довго, але для цього за ним потрібно доглядати, навіть якщо використовується не обслуговуються тип АКБ. А значить, вам нерідко доведеться знімати батарею і встановлювати її назад. Як це робити правильно, ми і розповімо в цій статті.

У якому порядку потрібно підключати клеми АКБ після зарядки

Один-два рази на рік рекомендується проводити повну зарядку батареї, навіть якщо вона не сильно розряджена. Така процедура дозволяє відновити ємність акумулятора, тим самим продовжуючи його ресурс. Проводиться повна зарядка в стаціонарних умовах з використанням ЗУ.

Зняття АКБ проводиться в точно такому ж порядку, як при заміні. Під час зарядки послідовність підключення клем та ж: спочатку одягається плюсової провід, на зарядному пристрої він теж червоного кольору, потім мінусовій. Сам процес зарядки залежить як від використовуваного ЗУ, так і стану батареї, в інструкції до пристрою описуються всі можливі режими роботи.

Відновлений АКБ встановлюємо на автомобіль в тому ж порядку, який описаний в попередньому розділі.

Різновиди, принцип роботи автомобільних акумуляторів

Щоб знати, як підключити акумулятор на машині, бажано розібратися, як влаштовані і якими бувають автомобільні джерела живлення.

Класична батарея названа так неспроста, вона містить кілька банок (в нашому випадку. 6), з’єднаних послідовно. Втім, існують модифікації, у яких секції підключені паралельно. якщо потрібно зменшити силу струму пристрою.

Тобто АКБ являє собою батарею окремих акумуляторів невеликої ємності, розділених перегородкою. Кожна банку заливається електролітом і містить пару електродів у вигляді пластин. Якщо на клеми батареї не подавати живлення, заряд не витрачається, якщо не брати до уваги струми витоку. В іншому випадку він може перебувати в двох станах: віддавати чи приймати заряд.

При пуску двигуна або підключенні навантаження при непрацюючому моторі АКБ віддає раніше накопичений заряд. Досить підключити навантаження, щоб на аноді батареї почався процес окислення, що супроводжується виділенням вільних електронів. Вони починають рухатися до катода, формуючи струм розряду. На катоді при цьому переважають відновні реакції.

При працюючому силовому агрегаті відбувається зарядка акумулятора, і це процес, який відновлює ємність АКБ, при якому напрямок руху змінюється на протилежне, від катода до анода.

Незважаючи на схожість принципу функціонування, конструктивно акумулятори можуть сильно відрізнятися між собою. Існує кілька різновидів автомобільних акумуляторів:

 • Свинцево-кислотні АКБ. На даний момент. найпоширеніший тип батарей, побудований за класичною схемою: шість послідовно з’єднаних банок з залитим розчином сірчаної кислоти. За ідеальних умов експлуатації та обслуговування термін служби батарей цього типу становить близько 5 років. На практиці цей період менше.
 • Батареї AGM є вдосконаленою версією свинцево-кислотного різновиди АКБ. Тут електроліт заливається в мікропористий матеріал зі скловолокна, що дає таким батареям ряд переваг. істотне зменшення саморозряду, кратне збільшення швидкості зарядки, більш безпечна конструкція, здатність легше приймати заряд. Масовому поширенню заважає більш висока вартість.
 • Свинцево-гелієві АКБ містять електроліт в желеподібному вигляді завдяки добавці в рідину кремнієвих заповнювачів. Така батарея не боїться нахилів і переворотів, а її основний мінус. боязнь глибоких розрядів, навіть відносно короткочасних.
 • Тягові батареї характеризуються високою потужністю, тому застосовуються переважно на електромобілях. Здатні виділяти енергію тривалий час, витримуючи безліч циклів зарядки / розрядки. Номінальна ємність може досягати 1000 ачас. Батареї подібного типу служать до 10 років.

Як правильно одягати клеми

Найбільше запитань виникає з приводу підключення проводів до клем.

Але перед цією процедурою слід обов’язково зробити їх огляд на предмет наявності дефектів, бруду, окислів. Забруднення клем. одна з причин погіршення запуску двигуна, і нерідко водії грішать при цьому на сам акумулятор. Так що чистимо клеми від бруду, а при наявності слідів окислення використовуємо для їх видалення наждачний папір середніх фракцій. Ту ж процедуру застосовуємо до затискачів проводів. Гвинти, що стягують затискачі, краще обробити мастилом, щоб полегшити їх відкручування.

А тепер розглянемо, в якій послідовності потрібно підключати клеми при установці акумулятора в машину:

 • першій одягаємо червоний провід на клему зі знаком «плюс» на торці;
 • другим йде чорний дріт, приєднуємо його до клеми зі знаком «мінус»;
 • затягуємо притискні болти, але без фанатизму;
 • затягуємо кріплення притискної пластини. можливо, для потрапляння в пази доведеться посувати батарею в декількох напрямках.

Якщо на машині встановлена ​​сигналізація, то при замиканні мінусового контакту пролунає характерний звук. Щоб перевірити роботу інших приладів, потрібно включити запалювання.

Досвідчені водії після кожного підключення АКБ запускають силовий агрегат, дають йому прогрітися кілька хвилин на холостих обертах, після чого підвищують їх до 2500 оборотів / хвилину і дають попрацювати в такому режимі близько 2 хвилин. І тільки після цього здійснюють пробну поїздку, щоб переконатися в працездатності всіх основних споживачів електроенергії.

Зняття акумулятора на сучасних автомобілях призводить до обнулення деяких налаштувань і помилок, накопичених електронним блоком управління. Є моделі, для яких такі скиди не можна залишати без уваги.

Як правильно поставити акумулятор на машину

Для того щоб встановити акумулятор в автомобіль, високої кваліфікації від автовласника не потрібно. У будь-якому випадку цієї операції передує зняття батареї. Як правило, в сучасних авто АКБ встановлюється на спеціальний майданчик, яка розташовується в одному з кутів моторного відсіку.

Перед зняттям необхідно вимкнути запалення, бажано витягнути ключ. Переходимо в підкапотний простір. До акумулятора підведено два дроти, при цьому одна з клем. чорного кольору, позитивний висновок зазвичай забарвлюється в червоний колір. Спочатку потрібно зняти мінусовий чорний дріт, іменований масою, і тільки потім. провід, що йде на плюс. Така послідовність дій дозволяє уникнути випадкового короткого замикання, яке може статися, якщо першим знімати провід з позитивною клеми.

READ  Моторчик омывателя Ford Focus 2 замена. Рядный 6 лучше, чем V8?

У більшості випадків для ослаблення кріплення використовується ключ на 10, якщо провід прикипів до клеми, потрібно його із зусиллям похитати. Не забудьте відкрутити болти притискної планки, яка може мати нижню або верхнє розташування.

Сама батарея ємністю 55-60 ачас важить близько 15 кг, це досить велику вагу.

Установка АКБ проводиться в зворотному порядку, але спочатку бажано очистити майданчик від різного сміття, можливо. протерти від бруду.

Зворотний порядок означає, що спочатку плюсової провід накидається на позитивну (червону) клему, а потім приєднується мінусовій провід.

Відразу ж після підключення маси електроланцюг автомобіля замкнеться, і якщо навіть запалювання буде вимкнено, спрацює центральний замок, так що не забувайте про це. не залишайте в машині брелок з ключем.

Чим загрожує помилка при підключенні клем

Важливість правильної послідовності підключення проводів під час демонтажу і установки акумуляторної батареї багатьма автовласниками недооцінюється. І зовсім даремно: подібні помилки чреваті виходом з ладу деяких електричних приладів транспортного засобу внаслідок короткого замикання або сплеску напруги, а при найбільш негативному сценарії можливо загоряння електропроводки внаслідок оплавлення ізоляції.

Саме тому всі виробники фарбують дроти в різні кольори, що виключає можливість помилки, якщо знати, який колір який полярності відповідає.

Потрібно також знати, як визначити плюсову клему, але і тут є явна підказка: позитивний висновок позначається знаком «», що наноситься на самому електроді або біля нього. Потрібно просто гарненько запам’ятати асоціацію: червоний. плюс, чорний. мінус. Але багато автовиробників не покладаються навіть на такі позначення, оснащуючи свої машини системами, що запобігають негативні наслідки внаслідок неправильного підключення батареї.

Втім, ніхто не застрахований від помилок, і навіть наднадійні системи іноді дають збій, так що краще завжди покладатися на себе і кілька разів перевірити, чи правильно ви все робите.

необхідність демонтажу

Проведення цієї операції може знадобитися не тільки через вихід батареї з ладу. Причини, за якими автовласникові доводиться знімати акумулятор, можуть бути різними. Найбільш поширеними серед них є:

 • планова зарядка.
 • Під час ремонту або технічного обслуговування АКБ перекриває доступ до інших вузлів.
 • Заміна вийшов з ладу акумулятора.
 • Для виконання ремонтних робіт необхідно знеструмити бортову електромережу.

Цілком очевидно, що при заміні зносилася АКБ без її демонтажу не обійтися. Навіть якщо батарею просто необхідно зарядити, її також варто зняти. Якщо з цим виникли проблеми, то потрібно хоча б відключити клеми. Це необхідно для усунення негативного впливу на бортову мережу.

Як правильно поставити акумулятор в машину

Кожен власник машини стикається з ситуацією, в якій необхідно зняти, а потім встановити АКБ. Ніяких складнощів при цьому виникнути не повинно, і роботи цілком можуть проводитися самостійно. Проблема може виникнути тільки через обмеження по підйому тягарів, адже батарея важить близько 15-18 кг. Якщо зі здоров’ям все гаразд, то досить один раз зрозуміти, як поставити акумулятор в машину, щоб в майбутньому швидко виконати цей вид робіт.

Що знадобиться для установки акумулятора в машину

Перед тим, як поставити акумулятор, необхідно підготувати необхідний інструмент і витратні матеріали для проведення монтажних робіт.

Залежно від моделі автомобіля, технічного стану акумуляторної батареї, стану клем в стандартний набір для установки АКБ входять:

 • ключі ріжкові або накидні на 10 і 13 (можливі інші варіанти);
 • пасатижі;
 • ніж монтажний (для зачистки проводів);
 • наждачний папір (мелкодисперсная і велика. для зачистки контактів і клем);
 • спецзасоби для обробки контактів і клем з метою попередження їх корозії (можна використовувати литол, солідол або силіконову змазку у вигляді спрею);
 • індивідуальні засоби захисту (див. в наступному розділі);
 • мультиметр для контролю напруги заряду АКБ.

Як встановити акумулятор на автомобіль

Перед установкою акумулятора не забудьте очистити його корпус від масла, бруду, пилу, патьоків електроліту. Для цього можна використовувати ганчірки, серветки і т. П. Хороший ефект дає протирання корпусу розчином харчової соди. Щоб його приготувати, розчиніть в склянці води одну чайну ложку харчової соди. Сода нейтралізує електроліт. В результаті на поверхні батареї усувається струмопровідний шар. Акумуляторна батарея з чистим корпусом має значно менший саморозряд.

Висновки батареї схильні до окислення і на них утворюється наліт з солей і окислів. Повноцінний контакт з клемами порушується, йде нагрів, паразитні струми і т. П. Щоб позбутися від цього перед установкою акумулятора на автомобіль висновки акумулятора рекомендується почистити дрібною «наждачкою». Також можна потерти їх шматком дерева. Не забудьте очистити контактує поверхню клем.

Очистіть висновки АКБ і клеми від окислів

Після всіх цих процедур проводиться установка батареї на посадочне місце під капотом і фіксація за допомогою кріплень. Різні форм-фактори акумуляторів (азіатський, європейський, американський) мають різні типи і розміри кріплень. Європейські АКБ закріплюються затискачем за нижній виступ на корпусі. Азіатські батареї фіксуються за допомогою притискної планки нагорі.

Клема накидається на висновок «плюс», а потім на «мінус». Рекомендується обробляти місця з’єднання висновків і клем антикорозійними спреями або гелями. Це запобігає корозії і окислення. Вітаємо, установка акумулятора на автомобіль завершена. Якщо вам у нагоді матеріал про установку акумулятора на автомобіль, ставте лайки і робіть репост в соціальних мережах. Тоді статтю прочитають ваші друзі. Голосуйте в опитуванні нижче і оцінюйте матеріал! Виправлення і доповнення чекаємо від вас в коментарях.

Техніка безпеки

Основними небезпечними факторами при роботі з акумуляторною батареєю є:

 • можливість протікання великих струмів в разі короткого замикання, іскроутворення і перегріву струмоведучих деталей (інструментів);
 • агресивні хімічні властивості електроліту;
 • велика маса АКБ.
встановити, акумулятор, автомобіль

З огляду на перераховані вище небезпечні чинники, необхідно дотримуватися наступних правил безпеки при установці акумулятора:

 • строго дотримуватися техпроцес установки;
 • використовувати робочий одяг з натуральних матеріалів;
 • взуття повинна бути жорсткою (чоботи, робочі черевики);
 • в якості індивідуальних засобів захисту використовувати гумові рукавички, захисні окуляри (захист від попадання електроліту на тіло і в очі в разі непередбачених обставин).

Акумулятор 55B24L / R

Як відновити систему після підключення акумулятора

У деяких автомобілях після перепідключення акумуляторної батареї відбувається обнуління налаштувань бортового комп’ютера, автомагнітоли, інших електронних пристроїв і додаткового обладнання. Можлива поява повідомлення про помилки на приладовій панелі.

В такому випадку необхідно підключити авто до діагностичного сканера, вважати і видалити всі помилки. Як правило, помилки, пов’язані з низькою напругою бортової мережі, після цього підуть. Інші налаштування, наприклад автомагнітоли, доведеться відновлювати вручну.

Встановлюємо акумулятор за всіма правилами своїми руками

Акумуляторна батарея. це один з найважливіших елементів в автомобілі, іноді вона виходить з ладу і вимагає заміни, а як це зробити своїми силами ми вам сьогодні й розповімо.

При виборі акумулятора, в першу чергу, слід приділити увагу його ємності, від неї залежить той час, який батарея в силах живити з’єднані з нею навантаження. Зазвичай ємність АКБ вимірюється в ампер / годинах. Слід також зазначити, що чим більший об’єм двигуна вашого автомобіля, тим більшою ємністю повинен відрізнятися і акумулятор. Дизельні автомобілі теж вимагають більш ємну АКБ. І найголовніше. пам’ятайте, що не завжди дорогий акумулятор означає найкращий, нерідко за прийнятну ціну можна придбати відмінний акумулятор.

І ось акумулятор новий куплений, прийшов час приміряти обновку на автомобіль. Заздалегідь потрібно підготувати необхідний інструмент. Вам знадобиться: ключ на 10, накидний ключ на 13, гумові рукавички, комірець, подовжувач, наждачний папір.

Де знаходиться акумулятор, думаємо, не зайвим буде нагадати. Відкриваємо капот і зліва чи справа, в залежності від моделі вашого автомобіля, на спеціальній підставці він і повинен красуватися.

Отже, місце для акумулятора підготовлено, необхідний інструмент знаходиться під рукою, а новенький акумулятор вабить електролітом, так чого ж ми чекаємо? приступаємо!

Зняття акумуляторної батареї

Перед початком проведення робіт необхідно підготувати інструмент. Для ослаблення затискачів потрібно ріжковий ключ, а щоб зняти кріплення АКБ, потрібен ключ з воротком. Вкрай важливо під час зняття і при подальшій установці акумулятора на автомобіль дотримуватися правил техніки безпеки.

встановити, акумулятор, автомобіль

Щоб захистити руки від пошкоджень, слід надіти матерчаті рукавички. Одночасно можна провести технічне обслуговування батареї, і для цього будуть потрібні гумові рукавички з окулярами. Також слід підготувати харчову соду, необхідну для нейтралізації містяться в електроліті кислот.

Рекомендуємо: Особливості технічного обслуговування акумуляторної батареї

Процес демонтажу акумулятора не викличе проблем навіть у початківця автомобіліста:

 • За допомогою ріжкового ключа послаблюється, а потім знімається негативний затискач.
 • Знімається позитивна клема.
 • Звільняється кріплення АКБ, і батарея знімається з машини.

Особливу увагу слід звернути на те, що першим знімається затиск «мінус». Якщо починати з позитивного контакту, то при випадковому торканні кузова ключем виникне коротке замикання. Власникам машин з подушками безпеки необхідно спочатку вивчити інструкцію. У деяких моделях після виключення запалення система утримання захисних пристроїв залишається активною ще кілька хвилин. У такій ситуації знімати батарею можна через 3-5 хвилин.

Сучасні іномарки оснащені великою кількістю електронних пристроїв, і при відключенні харчування може відбутися збій бортового комп’ютера. Власники таких машин найчастіше проводять зарядку акумулятора безпосередньо на авто.

Якщо ж АКБ вийшла з ладу, і її необхідно змінювати, то доведеться скористатися портативної батареєю, яка буде подавати напругу в бортову мережу під час заміни основного джерела живлення.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS