Як підібрати колонки до автомагнітоли

Table of Contents

акустичне оформлення

Це один з важливих факторів, що впливають на відтворення звуку. Різновидів акустичного оформлення відомо безліч, але прийнято поділяти його на два основних: розвантажене і навантажене.

Примітка. Розвантажене оформлення має на увазі обмеження коливань дифузора жорсткістю підвісу. Що стосується навантаженого оформлення, то вона має на увазі обмеження коливань не тільки жорсткістю підвісу, а й опором випромінювання.

Крім того, прийнято ділити акустичне оформлення на системи одинарної і подвійної дії. Для першого характерно випромінювання звуку тільки однією стороною дифузорів, а для другого. з обох сторін. Тепер розглянемо найбільш популярні типи акустичного оформлення:

 • «Закритий ящик». корпус колонок, який покривається звуковбирними складовими, ефективно гасять хвилі. Цей тип акустичного оформлення ідеально підійде тим меломанам, які на перше місце ставлять якісне відтворення або кажучи інакше, щоб була невелика втрата звукового тиску і все це компенсувалося простотою і малими розмірами динаміка.

Колонки в акустичному оформленні «закритий ящик»

 • Фазоинвертор. припускає корпус, в якому зроблено спеціальний отвір. Воно відповідає за зв’язок зовнішнього і внутрішнього повітря. Ідеально підійде меломанам, які вважають за краще слухати звук одночасно двома кварталами.

інші фактори

Компонентні колонки вбудовані в двері авто

Крім розібраних нами типів колонок, їх розмірів і потужності, існують і інші чинники, багатьма сприймаються, як дрібниці. Але не будемо забувати, що часом саме дрібниці вирішують підсумок якого-небудь події:

 • Sensivity. або вхідна чутливість динаміків. Цей параметр чим він вищий, тим краще. Знову ж таки, тут не все так просто і щоб нічого не наплутати, пам’ятаємо, що рекомендований показник цієї чутливості повинен бути в межах 92.

Як підібрати динаміки до автомагнітоли

 • FS. це вже резонансна чистота відтворення, також виступає як окремий фактор, що впливає на звук. Чим вона нижче в значенні, тим краще і динаміки будуть в змозі видавати глибші баси. Нормальним і рекомендованому значенням в цьому випадку є межа 60-75.
 • Діапазон відтворюваних частот. є показником, який вказує частотні кордону. Рекомендоване значення /. 3 дБ.
 • QTS. або добротність звуку. На цей фактор також треба ретельно звернути увагу. Справа в тому, що якщо динаміки будуть встановлюватися в двері автомобіля (що на сьогоднішній день модно), то значення добротності колонок повинна перевищувати значення 0,6. В іншому випадку, ні про яку якість звучання і мови бути не може.

Примітка. Нормальний правильний звук повинен доходити до людини спереду. Це закон фізики, але в автомобілі немає такої можливості, щоб встановити колонки попереду.

Деякі власники, правда, примудряються це зробити, вносячи кардинальні конструктивні зміни, допрацювавши стійки і торпедо, але це не кожному по кишені. У зв’язку з цим звук з динаміків, встановлених в двері, буде йти збоку і в ноги. Тому показник добротності повинен бути оцінений правильно.

Як вибрати динаміки для автомагнітоли своїми силами

Напевно, багатьох власників машин цікавило те, як вибрати динаміки для авто магнітоли. Здійснити грамотний вибір не так вже й складно, якщо знати певні правила. Динаміки для автомагнітоли підбираються у відповідність з основними факторами, які треба враховувати. Про них і про багато іншого піде мова в статті.

потужність

Напевно, це найважливіший параметр для дилетантів, які уявили, що вони розуміють толк в музиці. Але поспішаємо їх розчарувати. Виявляється, потужність динаміків, сама по собі не може виступати, як характеристика якості. Існує навіть правило, за яким ця сама потужність повинна підбиратися, в іншому випадку чистого звуку не чекай. Отже, параметр потужності за правилами не повинен бути менше потужності автомагнітоли. Це вже аксіома, з якої ніяк вже не посперечаєшся. Втрата якості звуку і багато іншого. результат неправильного підбору потужності динаміків. З іншого боку, потужність динаміків не повинна набагато перевищувати параметри автомагнітоли, так як це теж ні до чого доброго не приведе. Потужність, як таку, прийнято ділити на:

 • номінальну потужність;
 • максимальну потужність;
 • пікову потужність.

Найменшій з трьох виступає, природно, номінальна потужність, але вона і є найправильнішою. Деякі недобросовісні виробники, з метою залучити клієнтуру, вказують в паспортних даних максимальну або пікову потужність. Насправді ж, грамотний покупець, що знає про номінальну потужність, повинен шукати в тих даних саме її значення, як визначальний і єдино вірне.

Примітка. Саме номінальна потужність визначає межі, в яких можна довго і голосно слухати музику.

Нерідко динамік з малою номінальною потужністю здатний розвивати такий же рівень звуку, як і більш потужний (за умови, що його чутливість вище). Потужність не може виступати в ролі єдиного критерію якісного звучання, адже підвищити показники можна і ще одним способом: встановивши акустичну систему з опором 2,5-3,5 Ом. Крім того, велике значення має і підсилювач, який зобов’язаний бути адаптований до потужності, а не те уникнути швидкого виходу з ладу техніки, наскільки б дорогою вона не була, не вдасться.

коаксіальні колонки

Колонки коаксіальні. це пристрої, які наділені декількома динаміками і розрізняються вони відповідно. Іншими словами, прийнято класифікувати коаксіальні колонки, як 2-ух смугові, 3-х смугові і так далі. Це буде означати, що в них вбудовані два або три динаміка відповідно.

Примітка. Коаксіальні колонки зроблені в першу чергу, з метою економії простору і здешевлення процесу складання.

Одна колонка коаксіальна здатна програти весь діапазон звуків, а щоб дізнатися скільки смуг в ній, слід порахувати кількість динаміків, закріплених на ніжці.

Розмір колонок

Примітка. Треба знати, що колонки розміром 10-13 см (4-5 дюймів) по діагоналі здатні відтворювати лише високі частоти. А ось колонки розміром 16-17 см (6-6,5 дюймів) по діагоналі відтворюють і низькі частоти до того ж.

Можна сказати, що це і є основна відмінність в розмірах. Колонки великі, в будь-якому випадку будуть краще відтворювати звук, але це не аксіома.

Основні фактори, які впливають на якість динаміків

Чого хоче кожен, маючи намір придбати динаміки? Звичайно ж, домогтися отримання в своєму салоні потужного і найголовніше. чистого звуку. Природно, що одного якості динаміків для цього буде недостатньо, адже безліч факторів впливає на об’ємний звук, але все ж. Якісні динаміки, підібрані грамотно і в відповідність з правилами, це основа основ. Отже, для того щоб отримати чистий і об’ємний звук, слід враховувати хоча б ось ці головні фактори:

 • розташування динаміків в салоні машини;
 • якісна шумо- і віброізоляція;
 • акустичний кабель і багато іншого.

Як підібрати динаміки до автомагнітоли. поради професіоналів для отримання чистого звуку

Кожен власник автомобіля бажає отримати якісний і, найголовніше, чистий звук від своєї автомагнітоли. Про те, як правильно вибрати колонки і що необхідно враховувати при підключенні динаміків до магнітоли розповімо в даній статті.

Особливості вибору колонок для автомобіля

В першу чергу, необхідно визначитися з типом колонок. В даний час, автомобільні колонки поділяють на:

 • коаксіальні;
 • компонентні.
READ  Які лампи стоять у фарах ВАЗ 2110

Як підібрати оптимальну потужність?

Крім розмірів, потужності і типу колонок, слід також враховувати такий показник, як акустичне оформлення. Воно буває:

 • вільним (великий корпус, який виступає в ролі акустичного екрану);
 • фазоінверторний (корпус колонки з отворами для циркуляції повітря);
 • у вигляді “закритого ящика” (звуковбирна оболонка, для усунення втрати звукового тиску).

Перед тим як підібрати колонки до автомагнітоли, слід враховувати і такі критерії як:

 • вихідна чутливість. прямій залежності більше-краще немає, проте м’який і багатий звук ви отримаєте тільки при високій чутливості;
 • резонансна частота відтворення звуку (від цього показника залежить частота відтворення басів);
 • частотний діапазон (рекомендований показник в межах.3 децибели).

При виборі якісних колонок, потрібно не тільки врахувати всі перераховані вище характеристики, а й підібрати оптимальний варіант, який буде технічно можна порівняти з моделлю автомагнітоли.

У першому випадку мова йде про пристрої, до складу яких входять відразу кілька динаміків, що розрізняються за ступенем потужності. Професіонали розрізняють двох-, трьох-, чотирьохсмугові коаксіальні колонки по смугах і т.д. Цифра в даному випадку вказує кількість динаміків, вбудованих в пристрій. Такі колонки мають непогані характеристиками: один динамік здатний відтворювати різні звукові діапазони, при цьому вони компактні і не займають багато місця в салоні автомобіля.

Компонентні динаміки є акустичне пристрій в яких низькочастотні баси відокремлені від високочастотних і середньочастотних. Такий вид колонок дорожчий і вважається професійним. З компонентними пристроями звук можна в буквальному сенсі розібрати на складові і отримати ідеально чисте звучання в машині. В даному випадку для якісного відтворення звуку встановлювати колонки компонентного типу з відтворенням високих частот найкраще на передній панелі або на стійках. Низькочастотні динаміки рекомендується розміщувати на задніх полицях або в дверях автомобіля. При цьому, чим більше розмір, тим більша потужність і частота відтворення звуку.

Підключення динаміків. основні аспекти

Перш за все визначитеся з місцем для колонок.

Якщо ви міняєте старі колонки на нові, то найпростіше буде встановити їх в місці заводських. так не доведеться проробляти нових отворів і вдасться заощадити свій час.

З’єднувальні дроти, які йдуть в комплекті виробника, можна підключати лише тоді, коли мова йде про допоміжні акустичних динаміках, а діаметр колонок не перевищує 12 сантиметрів при потужності до 15 Ватт. В іншому випадку необхідно придбати спеціальний акустичний кабель з мідними проводами перетином від 2 до 4 сантиметрів залежно від номінальної потужності колонок. При прокладанні проводів їх необхідно додатково ізолювати, при цьому в двері або стійки дроти необхідно прокладати через спеціальний кембрик, щоб вони не затиралися і не “ходили”. Якщо мова йде про двухкомпонент акустичних системах, то колонки краще розміщувати саме в дверях або задніх полицях, при цьому передні і задні можна підключати по паралельній схемі. Якщо ви хочете використовувати додаткові динаміки, з’єднати їх краще послідовно до вже встановленим основним. У разі необхідності підключення сабвуфера, потрібно підсилювач, запобіжник, дроти і клеми, а саме місце розташування сабвуфера залежить від схеми підключення штатних динаміків.

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли машини?

Багато автомобільні меломани замислюються, як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли? Адже для кожного з них якісна музика це не тільки постійний соратник, а й певний спосіб життя. Тому при наявності власного автомобіля перед ними постає це питання. При цьому, більшість задаються цією проблемою є молодими людьми, ще не мають досвіду в даному напрямку, тому потрібно гранично докладно постаратися розібратися з виниклим утрудненням.

Від чого залежить якість звуку

Як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли машини, щоб отримати найвищу якість звуку в автомобілі? Попередньо необхідно врахувати наступні фактори, що впливають на заломлення звукових хвиль. По-перше, це розташування динаміків в автомобілі, по-друге, якість його шумоізоляції, ну і по-третє, стан самих динаміків, магнітоли і проводки.

підібрати, колонка, автомагнітоли

Важливо! Потрібно врахувати, що для того щоб домогтися якісного і гучного звучання в салоні, необхідно використовувати не 2 або 4 штатних динаміка, і максимально заповнити простір даними елементами. Тільки за такої умови можна отримати об’ємний звук.

коаксіальні

Трехкомпонентная коаксіальна звукова колонка є пристроєм, в якому розміщено кілька динаміків. Саме по цій характеристиці вони і відрізняються. Існують двохсмугові, трьохсмугові і так далі, в залежності того, що знаходиться всередині них. Дані пристрої виготовляються з урахуванням економії ціни та місця, необхідного для розміщення декількох окремо розташованих динаміків.

Цікаво! Одна коаксіальна колонка може відтворювати широку гаму звукових рішень. Певна кількість залежить від колонок, встановлених всередині.

компонентні

Інакше їх можна назвати професійним звуком. У даній ситуації, низькочастотні динаміки розташовуються окремо від тих, які відтворюють високі або середні звуки. З їх допомогою можна повністю розкласти мелодію на співзвуччя і відокремити всі складові. З огляду на те, що вони призначаються для окремого відтворення різних тональностей, встановлювати їх необхідно в точному співвідношенні до вимог. Тільки в цьому випадку можна домогтися гарного звучання.

Как выбирают Автоакустику? Покупатель в магазине База Автозвука

 • Невеликі колонки бажано встановлювати в такому положенні, щоб звук поширювався безпосередньо на водія або пасажира. Оптимальним місцем для них може стати приладова панель або передні стійки;
 • Більші розміри на панелі точно не вмістяться, тому краще зробити для них ніші в дверних картах або на задній полиці.

Цікаво! Різницю між двома типами колонок може відчути навіть людина, практично не розбирається в якості звуку. Саме тому, ціна на останні вище, ніж на коаксіальні.

Що стосується розміру, то для спрощення подальшої установки рекомендується купувати колонки підходять за розміром до штатних, встановлених автовиробником. Це звільнить вас від додаткового розширення ніші для більшого діаметра. Але, при цьому потрібно враховувати, що 4. 5 дюймові є відтворюють тільки високочастотну музику. 6. 7 дюймів в діагоналі вважаються універсальними і призначаються для обох частот.

Для новачків, вперше зіткнулися з цим питанням, це може послужити основним принципом вибору. Але це далеко не так. Перш за все, цей коефіцієнт повинен бути рівним характеристикам, які має автомагнітола. В іншому випадку, якісного звучання ви не отримаєте. Крім цього, за потужностями можна виділити наступні композиції:

 • Номінальна потужність;
 • Максимальна потужність;
 • Пікова потужність.

Тому відштовхуючись саме від таких характеристик потрібно будувати свій критерій підбору оптимальної якості звуку. Крім цього, необхідно звернути увагу і на підсилювач. Він теж повинен мати аналогічні показники потужності, рівні магнітоли і динаміків. При цьому гранична увага потрібно приділити номінальної, так як вона вважається найбільш правильним коефіцієнтом.

Корисно! Досить часто недобросовісні виробники в характеристиках колонок вказують максимальну пікову потужності. Про номінальному, визначає межі, при яких можна слухати звучання тривалий час, замовчується.

Якщо з технічними параметрами все гранично ясно, то питання про вибір якісного звучання, так і залишається не закритим. Справа в тому, що перед тим, як підібрати колонки і динаміки до автомагнітоли, бажано прикинути загальну вартість і визначити місце установки. Може бути для деяких ціна здасться високою і він відмовиться від задуму на користь звичайних коаксіальних. Інші не захочуть робити додаткові отвори в салоні машини. Все це вирішується індивідуально.

Як встановити динаміки більшого розміру

В автомобілі передбачені штатні посадочні місця під колонки. Але як бути, якщо потрібно встановити динаміки більшого діаметру? З такою проблемою можна зіткнутися при установці колонок в двері автомобіля. Для якісного монтажу застосовують спеціальні подіуми, які купуються вже готові або виготовляються під конкретну модель авто і розмір колонок.

підібрати, колонка, автомагнітоли

Подіуми допомагають динаміків звучати краще за рахунок додаткового обсягу, який вони дають, і дозволяють встановити динаміки потрібного розміру. На задню полку автомобіля теж іноді встановлюють подіуми, але це робиться в основному для поліпшення якості звуку.

READ  Підібрати шини та диски по марці автомобіля

Кількість колонок в автомобілі

Ставити в автомобіль 2 динаміка або 4 динаміка, а може 6? На чистоту звуку впливає якість колонок, а не їх кількість. Дуже багато автовласників обмежуються двома середньочастотними компонентними динаміками в передніх дверях і пищалками на стійках, ззаду ж ставиться сабвуфер, який відіграє низькі частоти. Таким чином, весь спектр звуку в автомобілі розкритий.

Також популярний варіант установки 4х коаксіальних динаміків, в передні двері 2х-3х полосні, в задню полку 3х-4х полосні. Кількість колонок, які можна встановити, обмежений лише розміром автомобіля і бажанням його власника. На різних конкурсах з автозвуку можна побачити автомобілі з десятками колонок, встановлених по всій машині. Вам цілком може вистачити 2 динаміків в передніх дверях, все залежить від музичних уподобань.

Підсилювач

При виборі апаратури, слід звернути увагу на те, щоб номінальна потужність підсилювача була вище потужності колонок в 1,6 рази. Це буде найбільш прийнятним варіантом, оскільки значення даного коефіцієнта говорить про те, що функціонування підсилювача і динаміків формує якісне звучання на 60 і 90% від номінальної потужності відповідно. При показнику нижче цих значень виникає ефект «Клиппинга». Це форма спотворення звуку, при якій відбувається обмеження амплітуди звукового сигналу. Це може привести динаміки в непридатний стан.

Сила звучання апаратури буває номінальної, максимальної і пікової. Акустична система буде відтворювати звук без будь-яких помітних спотворень, якщо встановлена ​​номінальна потужність. При максимальній, будуть помітні деякі похибки в роботі. Якщо ж встановити апаратуру на пікову силу звуку, то це може призвести до втрати працездатності.

Як підібрати колонки до магнітоли 4х50

Вихідна потужність магнітоли. Помилки й реальність.

Автор статті. Олександр Мананников (alarm), установник додаткового обладнання з Тамбова

При покупці музики в машину виникає безліч питань. Один з найбільш поширених питань. як по потужності підібрати акустику до магнітоли? І мені, як установника з великим стажем, вже просто набридло відповідати на це питання. Тому я взяв на себе сміливість написати невелику статтю з роз’ясненнями на цю тему. Відразу обмовлюся. це мій перший досвід, і то про що пишу не раз вказувалося і писалося в багатьох джерелах.

Отже, перше питання. потужність магнітоли. Зі шкільної програми фізики ми знаємо, що потужність це ні що інше як. робота, вироблена за одиницю часу. Під роботою стосовно нашого випадку, ми розуміємо кількість енергії, яку підсилювач отримує в формі постійного струму від АКБ автомобіля і перетворює її в електричну в формі змінного струму. Так чим же відрізняється потужність, яка написана на коробці з підсилювачем (магнітоли) від потужності, яка написана на коробці з акустикою? А тим, що підсилювач віддає потужність, а динамік приймає.

Тепер зупинимося на двох головних питаннях, скільки може максимально віддати підсилювач і скільки може прийняти динамік. Максимальна потужність підсилювача визначиться як величина максимальної напруги на виході, зведена в квадрат і поділена на опір навантаження. Іншими словами якщо на виході підсилювача 6 У а опір більшості автомобільних динаміках 4 Ома виходить:

Ви задасте питання. А чому 6 У? адже до підсилювача підходить 12? Та тому що у нас на виході змінний сигнал тобто амплітуда. І її будемо вважати рівною 6 В. Те що ми отримали в (1) називається пікова потужність. Тут слід зазначити, що величину змінної напруги можна міряти по різному, відповідно розрахункова вихідна потужність буде залежати від способу цього виміру. Не буду зупинятися на цьому докладно скажу лише, що більшість поважаючих себе виробників користуються шкалою середньоквадратичних значень або по-англійськи root mean square або RMS. Цим скороченням ми і будемо користуватися надалі. У чому сенс: для синусоїди значення напруги RMS менше амплітудного в 1,41 рази.

Таким чином, ми отримали, що підсилювач більшості автомагнітол при харчуванні 12В не може видати більше 4,5 Вт RMS. Що не зовсім вірно. Так як існує мостове включення, а при ньому на одну навантаження працюють два підсилювача, включені так, що розмах синусоїди на виході подвоюється. Тут вже вихідна потужність буде в чотири рази більше, ніж 4,5 Вт, тому що напруга зводиться в квадрат, стало бути. 18.

Це максимальна потужність RMS яку можна вичавити з підсилювача при харчуванні 12В.

Звідки ж беруться 4х50 Вт. Справа в тому, що в сучасних магнітолах в підсилювачах є спеціальний ланцюг, здатна на короткий час дати вихідним каскадам збільшене напруга живлення. Цей ланцюг здатна тільки на частку секунди підняти потужність до 50 Вт. Ось це і дає виробнику моральне право вказувати на коробках ці самі 50 Вт. Але якщо ви уважно перегляньте паспорт на свою магнітолу то де-небудь в кінці паспорта дрібним шрифтом можете прочитати що потужність вашої магнітоли 18-20 Вт RMS при КНІ 10%. Що це таке. КНІ це коефіцієнт нелінійних спотворень або по-англійськи THD (Total Harmonic Distortion). Не буду розглядати цей параметр в рамках цієї статті, якщо кому цікаво можна почитати в журналі “Автозвук”.2 за 2005рік, скажу лише що найбільш комфортне прослуховування при КНІ не більше 0,5%. До речі, виробники автомагнітол в більшості своїй вказують вихідну потужність RMS при КНІ 10% і повірте слухати музику при такому КНІ без шкоди для свого здоров’я неможливо.

З’ясували, чому на магнітоли написано 4х50 Вт тепер питання про акустику. На динаміках у величезній більшості своєму пишуть значення потужності яка може вивести з ладу динамік. Тобто якщо на коробці написано 180 Вт то це не та потужність на якій він працює, а та потужність при якій він згорить. Тут слід зазначити що ККД динаміка 0,5% означає 99% підводиться до нього потужності розсіюється в тепло і стає зрозумілим чому так просто його спалити. Але і тут все не так ясно, справа в тому що вся проблема в часі підведення цієї потужності до динаміка, іншими словами якщо до динаміка підвести на кілька мілісекунд сигнал потужністю перевищує ті самі 180 Вт то він спокійно його переварить і буде грати далі. І в той же час якщо до динаміка підвести сигнал потужністю менше заявлених 180 Вт але з високим КНІ то він крикне в останній раз.

Так як же запитаєте ви підібрати акустику до магнітоли або підсилювача по потужності. Та ніяк. Грубо кажучи, будь-який типовий підсилювач буде працювати з будь-який типовий акустикою. Але певні орієнтири є. Наприклад, фахівці журналу “Автозвук”, і виходячи зі свого досвіду я зніми згоден, рекомендують для 6-дюймової компонентної акустики 40. 90 Вт, для 5-дюймової. закономірно нижче, 30. 70 Вт.

Висновок з усього цього дуже простий: потужність. це не все. Найпростіший спосіб підібрати акустику до вподобаної магнітоли. це слухати вухами і шляхом банального підбору зупиниться на кращому варіанті. Ну або звернутися до фахівців.

Більшість автолюбителів після покупки машини починають вирішувати непросту задачу: як підібрати динаміки до автомагнітоли за потужністю? Для багатьох автолюбителів музика. це не тільки приємна супутниця по життю, але і її стиль. Поетом ні дня без музичного супроводу, тим більше в приємній компанії друзів або близьких.

Якщо ви хочете насолоджуватися чистим відтворенням звуку в салоні автомобіля, то, звичайно ж, в першу чергу потрібно подумати про надійну акустичну систему (динаміках, сабвуфере), а також підсилювачі для магнітоли. Для цього потрібно досконально вивчити всю інформацію в інструкції про акустичні складових. Деякі інструкції не розкривають повною інформацією про всі показниках потужності апаратури, тому при покупці, потрібно взяти консультацію у менеджера.

Розглядаючи варіанти покупки динаміків, зверніть увагу, щоб частота діапазону, потужність і чутливість апаратури були відповідним чином підібрані один одному.

Как выбрать автомобильные динамики (без физики, простым языком)

READ  Заміна колодок ручного гальма Chevrolet Lacetti

Коаксіальні або компонентні

Правильно підібрати динаміки не так вже й просто. На даний момент використовуються автомобільні колонки двох видів: коаксіальні і компонентні. Коаксіальні колонки включають в себе кілька динаміків відразу, так званих смуг. Бувають двох-, трьох- і навіть чотирьохсмугові колонки. Компонентні колонки призначені для відтворення лише певного сегмента частот: низького, високого або середнього.

Відразу обмовимося, цінник між коаксіальними і компонентними колонками різниться дуже і дуже сильно, компонентні колонки відносяться до HI-FI і HI-END апаратурі і коштують дорого, а також вимагають наявності професійного підсилювача (можливо не одного) і грамотної установки. Мало того, місце установки таких колонок в автомобілі має важливе значення для загальної якості звуку.

динаміки

Є думка, що при більшій потужності динаміків і звук буде гучним. Ні і ще раз ні. Багато ведуться на цю вудку. Насправді потрібно, щоб потужність акустичних колонок була не меншою потужності самої автомагнітоли. За типом, звукові колонки діляться на:

 • коаксіальні (в народі двох або трьох полосні динаміки);
 • компонентні.

Останніх вирізняє те, що високі частоти відокремлені від середніх і низьких. Крім того, їх вартість набагато вище коаксіальних. Опір колонок не повинно бути низьким (2-3 Ома), в іншому випадку автомагнітоли буде завдано непоправної шкоди, оскільки таке навантаження для підсилювача вкрай небажана.

Якщо ви хочете мати гучний звук, то це, звичайно ж, залежить від потужності динаміків. Віддаючи перевагу якості звучання, треба вибрати чутливі акустичні колонки, але мають меншу потужність. В цьому випадку отримують якісне і прийнятне за силою звучання, але з меншими втратами по вартості апаратури.

І, звичайно ж, вибираючи акустичну систему, потрібно враховувати технічні характеристики електричної бортової мережі вашого автомобіля, а також його конструктивні особливості. Сьогодні виробники пропонують для ринку, як круглі динаміки, так і овальні самого різного дизайну і величини.

Для власників іноземних марок при виборі динаміків рекомендовано дотримуватися тих стандартів, які встановлює виробник.

Отже, настав момент заміни колонок в автомобілі. Як це зробити, і що потрібно для цього знати? Безумовно, потрібно розуміти кількість замінних динаміків, їх розмір, потужність, яку дасть магнітофон або підсилювач (при його установці) і бажану номінальну потужність колонок. А ще добре б зрозуміти, куди які підключати.

Як підключити?

Чи потрібен підсилювач?

Не будемо вдаватися в особливості підсилювачів. Просто розглянемо, що він дає і чи можна обійтися без нього. Підсилювач, перш за все, потрібен для підвищення вихідної потужності головного пристрою. Написи на коробці магнітоли 4х50 Вт правдиві, але лише частково, виробник в яскравій рекламі показує пікову потужність пристрою, а потужностей на ділі цілих три. номінальна, максимальна і пікова.

Пікова потужність. це те, що здатний видати магнітофон на межі можливостей, на короткий термін з чутливим перегрівом вбудованого підсилювача. Нас цікавить номінальна потужність. це щось середнє між пікової і простоєм під час зміни пісні, та потужність, яку магнітола віддає більшу частину часу.

Співвідношення потужностей колонок і підсилювача дозволить правильно підібрати їх один до одного. Номінальна потужність магнітоли значно нижче пікової і для повного звучання хороших динаміків потрібно підсилювач. Але у колонок теж є своя максимальна потужність, і слабку акустику потужний підсилювач, швидше за все, дуже швидко спалить. Для автомобільної акустики кращий 30% запас по потужності перед підсилювачем. Наприклад, якщо підсилювач дає 100 Вт на канал, то колонки бажані на 140 Вт.

Виходить, що хороше головний пристрій, наприклад топовий «Піонер», потягне середньої потужності динаміки без підсилювача, але якщо потрібно змусити грати потужні колонки, доведеться встановлювати підсилювач.

сабвуфер

Важливим елементом якісного звуку є також правильне відповідність рівня потужності динаміків і рівня баса сабвуфера. Оскільки сила звуку сабвуфера буде набагато перевершувати аудіосистему, і вона його не буде «тягнути», то в результаті звук буде неякісним і просто жахливим.

Як правило, в рекомендаціях фахівців вказується на те, що для досягнення найбільш оптимального звучання сабвуфера, необхідно, щоб підсилювачі басів перевершували аналогічні показники широкосмугових акустиков в 2-4 рази.

Опір колонок. критерій

Ще один важливий параметр. це опір. Більшість колонок орієнтовані на опір 4-8 Ом. Ознайомтеся з цим параметром на своїй автомагнітоли та підберіть колонки, які будуть відповідати зазначеним цифрам.

Що слід знати, вибираючи колонки до магнітоли?

Основні критерії вибору можна розподілити таким чином: функціональні особливості і технічні. До перших ми відносимо потужності параметри, тобто параметри звуку магнітоли і колонок. До другої групи належать такі банальні речі, як габарити колонок. Далі давайте виділимо основні критерії, якими необхідно керуватися при підборі динаміків.

Розміри колонок. критерій

Як правило, спочатку посадочні місця під колонки розраховані на певний розмір: це можуть бути круглі колонки діаметром 10см, 13см, 16см і т.д. Або ж, посадочні місця можуть бути розраховані під овальні колонки, які також мають кілька типорозмірів. Уважно ознайомтеся з даними параметром, щоб придбати колонки саме необхідних габаритних розмірів.

Фірма акустичної системи. критерій

Рекомендується здійснювати покупку тільки акустики іменитих виробників, зрозуміло, в тому випадку, якщо ви дійсно хочете отримати чисте, професійне звучання. Безсумнівно, лідером серед виробників є компанія Alpinе, яка саме спеціалізується на автомобільній акустиці. Правда, вартість колонок цієї фірми вельми висока.

МИФЫ АВТОЗВУКА: В магнитоле 4 по 50 ватт

Більш доступні варіанти. це продукція Blaupunkt, Kenwood, JVS. Колонки і динаміки перерахованих компаній є відмінним поєднанням ціни і якості. Що стосується акустики Pioneer, це не більше ніж розкручений бренд. Насправді, якість колонок цієї компанії значно гірше, ніж тих, які ми перерахували раніше.

Сподіваємося, що наші поради були корисні для вас і тепер, озброївшись цінною інформацією, ви зможете підібрати колонки, які будуть радувати вас високоякісним звучанням.

Характеристики звучання колонок. критерій

Якщо попередні пункти були орієнтовані на безпечне використання акустичної системи, то цей критерій безпосередньо впливає на якість звуку. Один з параметрів колонок. це частота звучання, яка вимірюється в Герцах. Намагайтеся вибрати такий варіант, який буде забезпечувати діапазон частот від максимально низьких. до максимально високих, тоді зможете насолоджуватися по-справжньому якісної акустикою.

Параметр потужності ми вже розглянули, але додамо, що потужність колонок повинна перевищувати можливості магнітоли не більше ніж на 20-30%.

Параметри потужності. критерій

По-перше, необхідно врахувати технічні характеристики сполучення акустики і головного пристрою. магнітоли. В цьому плані головним параметром є потужність звуку, який магнітола здатна передавати на колонки. Є поняття «Максимальна потужність» і параметр «Номінальна потужність», так ось необхідно звертати увагу саме на останню.

Як правило, на багатьох пристроях максимальна потужність трохи прикрашає. Характерно це як для фірмової продукції, а для китайських аналогів. тим більше. Тому завжди потрібно орієнтуватися на дані номінальної потужності, які більш правдоподібні. Підібрати колонки до магнітоли необхідно таким чином, щоб їх потужність перевищувала потужність магнітоли, або підсилювача, якщо такий використовується в автомобільній акустиці. Такий вибір дасть вам можливість насолоджуватися чистим звуком навіть на високих громкостях.

Як правильно підібрати колонки до магнітоли?

Подорожуючи на автомобілі, куди приємніше слухати в дорозі улюблену музику, ніж насолоджуватися просто звуками двигуна. Давно доведено, що аудіосистема в авто. це не просто чергова система комфорту, але і в якійсь мірі опція безпеки, так як звуки, які виходять із автомобільних колонок, не дають водієві заснути за кермом, що загрожує серйозними наслідками. Звичайно, музику приємно слухати тоді, коли якість звучання на вищому рівні. Домогтися такого можна шляхом настройки магнітоли, але основою, все-таки, є покупка якісних колонок до магнітоли.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS