Де знаходиться датчик швидкості на ВАЗ 2110

Заміна датчика швидкості на ВАЗ-2110, 2111, 2112

Датчик швидкості (ДС) призначений для отримання інформації про кількість оборотів, що передаються з коробки передач на провідні колеса автомобіля з подальшим її перетворенням в електронний сигнал, і передачею на електронний блок управління (ЕБУ). ДС оснащуються тільки інжекторні авто. Попередником датчика швидкості був механічний привід спідометра, яким обладналися всі карбюраторні двигуни.

Автомобілі ВАЗ 2110 в залежності від року випуску укомплектовані різними видами датчиків швидкості. Старі моделі обладнані датчиком з механічним приводом (штоком з шестернею), нові (після 2006 року) мають повністю електронну конструкцію.

Коли потрібно міняти

Від інформації, одержуваної ЕБУ з датчика, залежать не тільки показання спідометра і одометра, а й якість паливної суміші, яка подається в циліндри, частота обертів холостого ходу машини, стабільність роботи двигуна і витрату палива.

Що вийшов з ладу ДС «зіб’є з толку» електронний блок, який просто не буде розуміти, чи рухається автомобіль, або стоїть. Внаслідок цього обороти почнуть плавати, двигун на холостому ходу глухнути, а витрата палива збільшиться.

Процес перевірки датчика швидкості двенашки

знаходиться, датчик, швидкості, 2110

Перевірити датчик швидкості з механічним приводом не складе труднощів. На знятому датчику, знаходимо штир і прокручуємо його плоскогубцями, приєднавши до нього заздалегідь роз’єм, якщо датчик швидкості справний, то стрілка на комбінації приладів буде стрибати, якщо ніякої реакції немає, значить проблеми з приводом або електропроводкою.

Перевірити проводку до комбінації приладів теж не складно, берете скріпку (можна будь-який інший металевий предмет) і засовує її в середній пін на роз’ємі, далі торкаєтеся їм про корпус двигуна, стрілка на комбінації повинна Засмиканого, в іншому випадку потрібно шукати причину в несправності проводки або роз’єму датчика (окислення, обрив і інше).

Замена датчика скорости (неисправность спидометра, провалы в тяге).

Заміна електронного датчика

Знеструмлюється бортова ланцюг, послаблюється хомут і знімається гофр. Потім від’єднуються дроти від датчика швидкості і відсувається засувка. Далі за допомогою ключа на 10 відкручується гайка, якою датчик кріпиться.

Проводиться заміна старого датчика на новий, закручується гайка, під’єднується гофра, підключається кабелем маси.

Після цього двигун повинен почати працювати в звичному режимі, а це значить, що заміна датчика швидкості ВАЗ 2110 пройшла успішно, і нормальна робота приладів відновлено.

Як поміняти датчик швидкості на ВАЗ 2110

Будь-який автомобіль обладнаний системою, яка показує швидкість пересування і кілометраж (пройдену відстань). Саме спідометр, який є пристроєм для визначення миттєвої швидкості, дає можливість дізнатися, яка максимальна швидкість ВАЗ 2110.

Датчики швидкості встановлюють тільки в інжекторних автомобілях, там, де присутні карбюраторні двигуни, їх немає. Прилад цей несе відповідальність за подачу і витрата палива, виставлення кута випередження запалювання, і здійснює контроль за якістю горючої суміші. Всі дані передаються на електронний блок управління, під контролем якого знаходиться інжектор.

До появи датчиків, на кожен карбюраторний двигун встановлювалися механічні приводи спідометра. На автомобілях ВАЗ 2010 випущених до 2006 року, встановлено саме механічні приводи. Більш нові автомобілі, випущені після 2006 року, обладнані електронними датчиками.

Датчик швидкості ВАЗ 2112 перевірка і заміна. покрокова інструкція своїми руками

Якщо з харчуванням все в порядку, переходите безпосередньо до самої діагностиці.

За допомогою проводів звичайних (якщо у вас є помічник) або з зажимами типу «крокодил» (якщо помічника у вас немає) слід під’єднувати вольтметра до датчика швидкості, не забувши підвести до нього струм. Встановіть КПП в положення 5 передачі і покрутіть колесо.

Якщо з датчиком все в порядку, у відповідь на ці дії ви побачите зміни в напрузі імпульсного контакту. між висновком і масою. чим більше швидкість, тим більша напруга. Діапазон змін 0,5-10В.

Візьміть трубочку, пасатижі або будь-який інший підручний предмет, що дозволяє прокрутити вісь датчика (тут, головне, не забувати про техніку безпеки), і здійсните обертання датчика навколо його осі.

Замена датчика скорости на ВАЗ 2110, 2111 и 2112 своими руками

Виниклі при цьому показання мультиметра (від 0,5 В до 10В) будуть свідчити про те, що з датчиком все в порядку.

Ремонт і заміна датчика швидкості на ВАЗ 2110 своїми руками

На будь-якому з існуючих у світі автомобілів зобов’язання встановлена ​​система, що відповідає за свідчення швидкості руху, пройдений кілометраж (або «мілляж»).

На карбюраторних автомобілях застосовується механічна тросова система спідометра, тому тут немає датчика швидкості, оскільки він тут не потрібен. Саме тому датчик швидкості на ВАЗ 2110 встановлюється саме на інжекторних машинах. ця система електронна, і призначена для управління роботою двигуна.

Розташування всіх елементів

На автомобілях ВАЗ 2110-2112 електронні датчики розміщені таким чином:

  Контроль температури охолоджуючої рідини. Встановлено в великому патрубку, що виходить з двигуна з правого боку (по ходу руху).

 • Пристрій ДМРВ для вимірювання кількості повітря, що йде на приготування суміші, знаходиться всередині воздуховода. Поєднує повітряний фільтр з блоком дросельної заслінки.
 • Прилад, що визначає положення поршнів в циліндрах по колінчастого валу, розміщений з лівого боку впритул до зубчатому шківа.
 • Датчик, що реагує на детонацію, вбудований спереду в блок циліндрів.
 • Лямбда-зонд, який ловитиме кількість кисню у вихлопних газах, вмонтований в першу частину труби випускного тракту.
 • Контроль положення повітряної заслінки здійснюється за допомогою приборчика, механічно з’єднаний з її віссю.
 • У моделях ВАЗ 2112 з 16-клапанним силовим агрегатом є датчик, контролюючий розподіл фаз. Встановлено в голівці циліндрів, поруч із впускним розподільним валом.
 • Датчик швидкості 2110 вбудований зверху в корпус коробки передач, де раніше знаходився гнучкий вал приводу спідометра.
 • Від всіх електронних приладів контролю до процесора йдуть дроти, які необхідно періодично перевіряти, оскільки порушення ізоляції часто стає причиною заміни самих вимірювальних елементів. Природно, така заміна датчика швидкості ВАЗ 2110 або іншого приладу не дасть результату без установки нової проводки.

  Як перевірити датчик швидкості

  Найчастіше вихід з ладу ЕРС є наслідком розриву електричного кола. Тому спочатку доцільно перевірити цілісність проводки і стан роз’ємів (контактів).

  Перевірку працездатності електронного датчика легко виконати своїми руками при наявності мультиметра. Для цього слід попередньо демонтувати виріб. Потім визначте контакт, через який передаються електроімпульси.

  Зазвичай він розташований посередині колодки.

  • З’єднайте його з плюсовим проводом вимірювального приладу.
  • Замкнув мінусовий кабель на корпус машини, поверніть шток ЕРС в межах швидкості 5 кмч.
  • Перевірте показання мультиметра.
  • При збільшенні інтенсивності обертання, показання приладу (частота і напруга) повинні пропорційно зростати.
  знаходиться, датчик, швидкості, 2110

  Чому датчик швидкості виходить з ладу

  Причини бувають механічні і електричні. Перерахуємо кожні окремо.

  До механічних причин належать:

  • знос зубів шестерень як на валу МКПП, так і на переходнике. трансформаторі оборотів;
  • поява люфту в вузлі з’єднання вала трансформатора і власне датчика;
  • зміщення або втрата елемента Холла на рухомої частини;
  • забруднення пари елементів Холла всередині корпусу;
  • фізична поломка вала або корпуса.
  • вихід з ладу електроніки (не ремонтується);
  • окислення контактів роз’єму;
  • перетирання проводів пристрою через невдале розташування;
  • зовнішні перешкоди від шлейфу управління форсунками або високовольтного свічкового дроти;
  • перешкоди, створювані позаштатними електричними пристроями (на кшталт драйвера ксенону або блоку охоронної сигналізації).

  Ознаки несправності датчика швидкості

  Розпізнати несправність датчика швидкості можна за такими ознаками:

  Щоб відсікти несправності датчика швидкості від інших поломок електроніки, можна провести експрес тест. Треба виконати контрольну поїздку і запам’ятати відчуття від автомобіля. Потім від’єднати роз’єм датчика і тут же виконати аналогічну поїздку. Якщо поведінка машини не змінилося. пристрій несправний.

  Принцип роботи вимірювача швидкості інжекторного мотора ВАЗ 2110

  Отже, чому розглядається пристрій розташовується вертикально, якщо вісь обертання приводного вала МКПП якраз горизонтальна? Справа в тому, що обертається елемент приладу з’єднується з валом коробки передач не безпосередньо, а через перехідною трансформатор обертання. За допомогою черв’ячного механізму горизонтальне обертання з певним передавальним числом трансформується на механічну частину датчика оборотів.

  У приймальню втулку перехідника вставляється кінцевик вала електронної частини датчика, яку ми бачимо зовні коробки передач.

  Система працює за принципом Холла. На валу всередині корпусу розташовуються рухливі частини елементів Холла. При обертанні відповідна частина (у вигляді котушки індуктивності) формує імпульси, синхронні з оборотами колеса. Оскільки довжина кола покришки відома, електронний модуль перетворює кожен оборот в пройдений шлях. Так прораховується пробіг. Залишається розділити цю цифру на одиницю часу, і отримаємо швидкість автомобіля в будь-який момент часу.

  Важливо! Інформація для любителів перевзутися в нештатні покришки. Встановлюючи тюнінгові диски і шини з розгоном в розмірності більше 3%, ви не просто створюєте додаткове навантаження на елементи підвіски. Порушується алгоритм розрахунку швидкості руху: відбувається рассинхронизация датчиків клонували, распредвала і швидкості. В результаті ЕБУ неправильно формує склад паливної суміші і допускає помилки в установці кута випередження запалювання. Тобто, датчик не працює в штатному режимі (при цьому ніякої поломки немає).

  Як перевірити датчик швидкості ВАЗ 2110

  Отже, симптоми є, але вони явно не виражені. Зовнішній огляд методом накручування кабелю підключення показали, що все в порядку. Можна підключити діагностичний сканер на автосервісі або в гаражі і провести повний апаратний тест.

  Але більшість власників ВАЗ 2112 (2110) вважають за краще перевірку мультиметром. Терморегулятори датчика швидкості ВАЗ 2110 на роз’ємі кабелю виглядає наступним чином:

  Живильні контакти мають маркування «» і «-», а центральний контакт. вихід сигналу на ЕБУ. Для початку перевіряємо харчування при включеному запалюванні (мотор можна не заводити). Потім датчик необхідно зняти, подати живлення і підключити до «мінуса» і сигнальному контакту мультиметр. При обертанні вала датчика Холла вручну, справний датчик покаже напругу. Імпульси можна зняти осциллографом: так навіть наочніше.

  Датчик швидкості автомобіля ВАЗ 2110

  Датчик швидкості на ВАЗ 2110 (так само як і на будь-якому іншому автомобілі) не просто показує поточну швидкість і реєструє пробіг. Він повідомляє дані для цілого ряду основних і допоміжних систем. Інжекторниє мотори 2110 8 клапанів або 2112 16 клапанів контролюються електронним блоком управління (ЕБУ), якому потрібно безліч інформації. В тому числі, завдяки роботі цього сенсора забезпечуються важливі функції двигуна:

  • правильно формується паливна суміш;
  • регулюється порядок подачі палива;
  • встановлюється кут випередження запалювання;
  • регулюються обороти холостого ходу в русі;
  • при закритті дросельної заслінки відбувається обмеження подачі палива: це дозволяє відсікти паливопровід від форсунок при русі накатом.

  Датчик швидкості ВАЗ 2110 випускається різними виробниками, зовнішній вигляд може відрізнятися, але принцип роботи залишається незмінним.

  Замена штекера и датчика скорости

  Де він розташовується? На коробці передач, в безпосередній близькості від вихідного валу. Розташовується він не горизонтально, як очікується, а вертикально. Причину ми розглянемо в розділі «принцип роботи». Розташування невдале, місце входу проводів в роз’єм контактує з гофрой в підкапотному просторі.

  В результаті такої взаємодії дроти регулярно перетіраются. З іншого боку, заміна датчика швидкості ВАЗ 2110 або 2112 відбувається легко, оскільки сенсор доступний без використання ями або підйомника.

  На жаль, даний вузол не завжди відноситься до категорії надійних і вимагає періодичного уваги автовласника.

  Ремонт або заміна датчика

  Ремонт датчика не має економічної доцільності. Виняток становить перепайка обірваної проводки або зачистка контактів. Пристрій коштує відносно недорого, міняти його не важко. Тому висновок однозначний.

  Додаткова інформація про діагностику

  Існує кілька способів для того, щоб визначити якість роботи.

  • Спочатку треба зняти проблемної пристрій, а потім провести вимірювання для чистоти вихідного сигналу. Вольтметр допомагає визначити вихідну напругу. На пристрій треба одягнути спеціальні трубки, виготовлені з пластику. І розкручуємо його, поки не набирається швидкість в 3-5 кілометрів на годину. Напруга з частотою збільшуються в міру того, як в великих кількостях набирається сама швидкість.
  • Піднімаємо автомобіль на домкрати. Знімаємо додаткові роз’єми з датчика. Після чого приступаємо до розкручування колеса. Коли цей етап завершений, перевіряємо частоту разом з напругою, використовуючи той же вольтметр. Якщо параметри збільшуються разом зі швидкістю, значить, ніяких проблем немає.
  • Використовуємо домкрат, щоб передня частина авто виявилася вище нижньої. Провід з імпульсом, що йде від датчика, повинен бути від’єднаний. Коли запалювання включається, водій повинен відшукати позначення з плюсом і мінусом. Колесо розкручується після того, як під’єднується провід сигнального типу. Якщо загорівся мінус, значить, все в порядку. І перевірка завершена.

  Які основні функції виконує цей пристрій

  Отримуючи сигнал про поточну швидкість, спідометр передає цю інформацію на електронний блок управління. Контрольний блок перетворює дані, передаючи їх на пристрої, якими керує сам. Завдяки цьому регулюється так званий холостий хід авто. Налаштовується подача паливної суміші, насиченість її складу. Тому і стає таким важливим датчик швидкості, заміна якого не повинна всерйоз вдарити по кишені.

  додаткові поради

  Головне. запам’ятати терморегулятори всередині колодки. Щоб визначити, які дроти повинні йти до яких роз’ємів, просто підключають мультиметр. Полярність точно треба міняти, якщо прилад підключений до одного знаку, а сам показує інший. Тому бажано і колодку купувати з відповідними позначками. Але можна взяти звичайну, якщо відповідний варіант виявити не вдалося.

  На останньому етапі роботи треба додатково перевірити привід. І то, як працює сам транспортний засіб після проведення заміни.

  Датчик швидкості ВАЗ 2110: його ціна і поетапна заміна

  Пристрій, який називають спідометром, зараз є на будь-якому автомобілі. Але мало хто замислюється про те, звідки береться інформація на цьому датчику, як вона збирається і формується. Ми розповімо вам про датчик швидкості і особливості його заміни на одному з найпопулярніших вітчизняних авто. ВАЗ 2110.

  Датчик швидкості не просто збирає інформацію про швидкість руху, він відповідає за виконання завдання, яка має значення для всього транспортного засобу.

  Як зрозуміти, коли потрібна заміна

  Є кілька основних симптомів, що дозволяють розпізнати несправність саме в датчику:

  • На приладовій панелі запалилася лампочка Check Engine. Часто такі проблеми супроводжуються цифрою 24.
  • Двигун глухне під час руху.
  • Інформація від спідометра передається ривками або хвилеподібно.
  • Перестає працювати одометр.

  Про терморегулятори датчика

  Датчики швидкості діляться на кілька груп залежно від того, як саме вони приєднуються до інших деталей. Щоб виконати правильну терморегулятори пристрою, рекомендується вибирати прилади з наступною оцифруванням контактної групи:

  Що впливає на ціну датчика

  Не менш важливо і те, як виконується терморегулятори. Від цього залежить, як розташовуються дроти на робочих поверхнях. Їх легко побачити, вивчивши внутрішню частину колодки. Спочатку зазвичай йде мінус, потім А, потім

  • Датчик без проводу з плоским роз’ємом коштує від 150 руб.;
  • З роз’ємом ОСТ і проводом. від 200 руб;
  • З круглим роз’ємом і проводом. від 230 руб.

  Де шукати датчик швидкості

  Послідовність виконання роботи буде наступною:

  • Беремо набір з ключами і обладнанням.
  • Відкривається капот машини, під ним знаходиться потрібний пристрій. Зазвичай воно розташовується десь по центру. Досить заглянути за силовий вузол.
  • Далі потрібно знайти живить роз’єм. До нього підходить джгут проводів, які так само підключені до датчика. Чи залишиться від’єднати сам роз’єм. Для цього потрібно просто натиснути на спеціальні «вусики».
  • Потім нам потрібно викрутити сам спідометр. В цьому випадку не потрібно використовувати ніякі ключі. Потрібно починати обертати сам пристрій вручну, у напрямку, яке йде в протилежну сторону від звичайного руху стрілки на годиннику. Ключем можна скористатися, якщо пристрій засіло на місці занадто щільно.
  • Старий датчик рекомендується дістати, і відразу оглянути поверхню на наявність очевидних дефектів. Можна сміливо його викинути, якщо несправність підтверджена.
  • Далі йде установка нового пристосування, його з’єднання з проводами. Ця частина роботи потребує максимальної обережності. Шток пристрою може відламати, якщо зробити занадто різкий рух. Тоді він просто залишиться всередині. Щоб витягти частину, доведеться витратити чимало сил і часу. Тому, виконуючи ремонтні роботи, поспішати не варто.

  Про те, які автомобільні амортизатори бувають і як підібрати підходящий варіант. дивіться тут.

  • Якщо проблема все-таки з’явилася, треба брати ключ на 10. На наступному етапі викручуємо гайку. Вона знімається повністю, разом з шайбою. Після цього можна приступити до установки пристрою. Якщо не вийшло, допускається застосування ключа на 14. Треба зробити так, щоб вузол розбовтався в своїй позиції. А потім просто спробувати виконати дію ще раз. Коли шток виявляється в коробці передач, без розбору не обійтися, як і без повного ремонту.
  • На наступному етапі переходять до монтажу нового гумового ущільнювача. Шток обробляють, використовуючи герметик.
  • Дріт повинна бути добре прогріта, інакше дістати осколок від облом штока не вийде.

  Дізнайтеся з відео-керівництва, як відбувається процедура заміни: