Заміна салонного фільтра Kia Cerato

Нюанси, при яких потрібно міняти фільтр

Для будь-якої марки автомобіля, в тому числі Kia Cerato, рекомендується міняти фільтр салону два рази в рік: восени і навесні. Чому так?

Тому, що він змінюється після зимового періоду, коли в ньому зібралася бруд упереміш з водою і він забутий і погано пропускає повітря. Перед зимою, оскільки влітку багато пилу і бруду на дорогах і фільтр мимоволі забивається.

фільтра, cerato

Фільтр салону змінюється тому, що пил і сторонні предмети, які потрапляють в салон автомобіля, автоматично вдихає людина, а це може згубно позначитися на здоров’ї. Це повітря може викликати досить багато захворювань, в тому числі рак і пневмонію, тому не варто економити на своєму і здоров’я пасажирів.

Заміна фільтра салону Kia Cerato

Власники Kia Cerato змінюють фільтруючий елемент салону по пробігу, але робити це необхідно два рази на рік. навесні і восени. Це дозволить більш якісно проводити фільтрацію салону і уникнути багатьох негативних наслідків для людського організму.

процес заміни

Салонний фільтр, точніше фільтри, оскільки їх два, знаходяться за бардачком. Тому необхідно відкинути полку бардачка до упору вниз, щоб отримати доступ. Для цього необхідно відкинути обмежувач в сторону і витягнути два фіксатора з боків.

Сідаємо в салон з боку переднього пасажира. Для початку необхідно демонтувати бардачок, оскільки саме під ним розташовується цей елемент.

 • Кришку бардачка знімаємо з засувок. Розташовані они справа і зліва.
 • Знімаємо кришку бардачка за схемою, описаною на фото.

Як і на багатьох інших автомобілях, салонний фільтр знаходиться за бардачком.

Знаходимо схему розташування деталей вентиляції та опалення.

Відкрити бардачок і прибрати його вміст. Справа на бардачку є обмежувач. Потрібно стиснути фіксатор і посунути обмежувач убік, знімаючи його.

Усередині бардачка зліва є фіксатор. Такий же фіксатор є на правій стінці. Слід однією рукою підняти бардачок, а другий підчепити фіксатор.

Віджаті фіксатори. Опустити бардачок. Стиснути фіксатори по краях кришки салонного фільтра.

Тягнемо на себе фільтр за спеціальну кришку.

Встановлюємо новий фільтр в посадочне місце.

Як видно, він дуже забруднений. Варто звернути увагу на стрілочки, які вказують, яким боком встановлювати фільтруючий елемент. На Kia Optima він встановлюється стрілочкою вниз. Встановити новий фільтруючий елемент. Поставити на місце кришку салонного фільтра і бардачок в зворотному порядку.

Киа Cerato 3 замена салонного фильтра

Як видно, провести зміну салонного фільтра Kia Cerato досить просто. Для цього не потрібно спеціального інструментарію або інших пристосувань.

вибір фільтра

До вибору фільтра салону варто ставитися досить серйозно, оскільки від цього буде залежати наскільки якісним буде фільтрація повітря в салон, а також. безпосередній вплив на людський організм.

Оригінальний номер 971333SAA0. середня ціна 1500 руб.

Розглянувши всі за і проти, можна прийти до висновку, що заміна фільтра салону просто необхідний захід, оскільки нове здоров’я не купиш, на відміну від автомобіля. Замінити фільтруючий елемент своїми руками на Kia Cerato досить просто і не потребує спеціальних знань. Все робимо по інструкції і все вийде.

Коли необхідна заміна?

За регламентом технічного обслуговування Kia Cerato періодичність заміни повітряного фільтра. перші 45000 км пробігу, потім кожні 30000 км. Залежно від умов експлуатації автомобіля, фільтруючий елемент може засмітитися раніше, тому автовласник повинен сам приймати рішення про необхідність його заміни. У наших умовах інтервал заміни очищає пристрою становить 10000-15000 км пробігу, а при їзді по курних дорогах рекомендується його міняти 2 рази на рік.

Кожен автолюбитель повинен знати ознаки необхідності заміни очисного елемента. До них відносяться:

 • помітне зниження потужності ДВС;
 • підвищене домішок у вихлопних газах;
 • витрата пального понад норму;
 • бруд або пошкодження на корпусі пристрою.

Всі ці прояви викликані тим, що засмітився повітряний фільтр заважає повітрю надходити в двигун, погіршується якість горючої суміші, і в ній з’являються сторонні домішки.

При появі одного або декількох перерахованих ознак власнику Kia Cerato слід якомога швидше замінити очищающий механізм у своєму автомобілі, навіть якщо рекомендований період заміни деталі ще не закінчився.

Замена салонного фильтра Kia Cerato 2 (Киа Церато)

Заміна повітряного фільтра на Kia Cerato

Заміна повітряного фільтра на Kia Cerato не представляє складності і не займе багато часу навіть у початківця автолюбителя. Слід дотримуватися послідовність дій, описану нижче, і процедура зміни фільтра не принесе власникові автомобіля складнощів.

фільтра, cerato
 • Підняти капот, визначити розташування повітряного фільтра (корпус деталі знаходиться поруч з акумулятором);
 • З правого боку короба відстебнути 2 кліпси, що фіксують кришку;
 • Звільнити напрямні кришки з пазів, зсунувши її вправо;
 • Акуратно підняти кришку і дістати старий прилад;
 • Почистити короб від накопичилася бруду;
 • Дістати підготовлений новий фільтр, встановити на місце;
 • Закрити кришку короба, засунувши напрямні в пази;
 • Замкнути фіксують кліпси.

При точному дотриманні послідовності процес заміни повітряного фільтра на Kia Cerato забере у власника машини всього кілька хвилин.

Багато власників Kia Cerato різних моделей цікавляться, як змінити очисний механізм на їх марках автомобілів. Заміна повітряного фільтра на Kia Cerato 2 і Kia Cerato 3 проводиться аналогічним чином. Наведена вище інструкція прекрасно підійде для автомобілів цих поколінь.

Покрокова інструкція, наведена вище, допоможе власникам автомобілів Kia Cerato швидко і правильно замінити очищає пристрій в своєму транспортному засобі.

вибір фільтра

Будь-який автовласник повинен знати, як правильно вибрати повітряний фільтр на свій транспортний засіб. Багато виробників пропонують доступні види фільтрів, аналогічні за параметрами оригінального елементу на Kia Cerato. Можна вибрати потрібну деталь за спеціальним каталогом, хоча найкраще поставити оригінальний очисний прилад Hyundai / Kia 28113-3X000. За таким же принципом можна обирати салонного, масляного і паливного елементів.

Як поміняти повітряний фільтр на Kia Серато своїми руками?

В автомобілі Kia Cerato повітряний фільтр двигуна можна поміняти самостійно, не звертаючись до фахівців автосервісу. Власнику авто досить звернутися до викладеної нижче покрокової інструкції і точно виконати всі рекомендації. З процедурою заміни очисного елемента впорається навіть новачок.

Наслідки несвоєчасної заміни

Засмітився повітряний фільтр слід міняти при появі перших ознак його забруднення. Подальша експлуатація автомобіля з брудним очищує елементом може закінчитися псуванням деталей двигуна. Потрапляють в ДВС з брудного приладу частки піску і пилу з часом викликають абразивний знос циліндрів і інших деталей, і автовласникові може знадобитися капітальний ремонт движка.

Заощадивши на недорогому повітряному фільтрі, власник Kia Cerato може витратити набагато більше часу і грошей на капітальний ремонт ДВС. Тому не варто нехтувати своєчасною заміною очищає елементу, це позбавить автолюбителя від зайвого клопоту з ремонтом. Замінити зіпсовану деталь слід якомога швидше.

Міняємо салонний фільтр Kia Cerato

Крім захисту здоров’я пасажирів, салонний фільтр допомагає значно продовжити термін експлуатації системи вентиляції. Затримуючи великі частки пилу, салонний фільтр Kia Cerato не дозволяє їй згубно впливати на рушійні механізми системи кондиціонування, які через це швидше зношуються і скриплять.

На даний момент в Kia Cerato можуть застосовуватися одношарові і багатошарові салонні фільтри:

 • Одношаровий фільтр. складається з щільної тканини і є найпростішим пристроєм для очищення повітря. Перевагою використання подібних конструкцій є їх дешевизна, а до недоліків варто віднести низьку якість фільтрації.
 • Багатошарові фільтри. складаються з декількох елементів, між якими міститься активоване вугілля. Саме використання мікрофібри спільно зі спеціальною вугільної тканиною дозволяє домогтися максимального очищення повітря, що проходить. До недоліків подібних елементів варто віднести їх високий динамічний опору входить потоку, що підвищує навантаження на систему вентиляції.

Заміна салонного фільтра в Kia Cerato процедура, яка під силу кожному. Його заміна здійснюється не рідше, ніж кожні 10-15 тис. Км пробігу. Забрудненість і потреба в заміні визначається візуально, тобто по фактичному стану. Для того щоб заощадити на обслуговуванні автомобіля, замінити салонний фільтр в Kia Cerato можна самостійно, це займає 5-10 хвилин.

Старий, який відпрацював салонний фільтр Kia Cerato не можна прати, промивати і обробити для його повторного використання. Тільки заміна на новий фільтруючий елемент дасть гарантію екологічної безпеки і чистоти в салоні Kia Cerato. Коли старий нема на що замінити, то можна його просто витрусити і повернути на місце.

У разі, якщо фільтр був довгий час забитий, в салоні тепло і волого, то хвороботворні бактерії, грибки, цвіль досить швидко поширюються по системі вентиляції і кондиціонування Kia Cerato. При цьому крім заміни салонного фільтра в Kia Cerato буде потрібно знезараження та дезінфекція кондиціонера автомобіля за допомогою спецзасобів (аерозолю або піни).

Такий неприємний запах в будь-якому випадку пов’язаний з вологою в салоні, тому слід перевірити то, що не засмічено чи дренажний отвір?

Для заміни салонного фільтра Kia Cerato буде потрібно:

 • Знати точне місце установки фільтра.
 • Знати положення фільтра щодо направлення потоку повітря.
 • Тип салонного фільтра Kia Cerato. неоригінальний фільтр в деяких випадках може дещо відрізнятися від того, що описаний в технічній документації.

При заміні салонного фільтра в Kia Cerato дуже важливо задати правильне положення щодо направлення потоку повітря. Потрібному напрямку потоку повітря зазначено стрілкою на самому салонному фільтрі з написом “AIR FLOW”. Салонний фільтр вставляється в спеціальну касету.

Ознаки для заміни салонного фільтра Kia Cerato:

 • Пил при включенні вентиляції;
 • Неприємний запах в салоні;
 • Слабо дме пічка;
 • В салоні під час дощу і сиру погоду тримається вологість, а вікна постійно запотівають.

1. Неприємний запах в салоні Kia Cerato утворюється внаслідок підвищеної вологості, через забитий салонного фільтра. Це створює сприятливу середовища для розмноження мікробів. звідси запах.

Якщо салонний фільтр Kia Cerato забитий брудом і пилом, то він буде мати високий опір входить потоку повітря. Як наслідок. слабкий потік повітря.

Забитий фільтр перешкоджає кондиціонування Kia Cerato. Це може бути однією з причин запотівання лобового скла під час дощу і сиру погоду.