Заміна масла в АКПП RAV4

RAV-4 (40). 63000км. ДИЗЕЛЬ. Полная замена масла в АКПП с фильтром.

Види коробок на RAV4

У різні модельні роки і на різних комплектаціях ці автомобілі, крім класичної «механіки», концерн Toyota оснащувати звичайними автоматичними коробками або CVT. варіатором. Залежно від цього вибирається трансмісійна рідина і супутні деталі. прокладка піддону, фільтр, і т.д.

У першому поколінні варіатор ставилося на авто в комплектації EV, також їм забезпечувалося все 3 покоління японського виробництва, включаючи рестайлінг 2008 року, деякі моделі 2013, і т.д. Порівняльну таблицю трансмісій, яка допоможе визначити, який тип коробки варто в конкретній моделі, можна відшукати за адресою https://www.drom.ru/catalog/toyota/rav4/specs/transmission/

Види коробок на RAV4

У різні модельні роки і на різних комплектаціях ці автомобілі, крім класичної «механіки», концерн Toyota оснащувати звичайними автоматичними коробками або CVT. варіатором. Залежно від цього вибирається трансмісійна рідина і супутні деталі. прокладка піддону, фільтр, і т.д.

У першому поколінні варіатор ставилося на авто в комплектації EV, також їм забезпечувалося все 3 покоління японського виробництва, включаючи рестайлінг 2008 року, деякі моделі 2013, і т.д. Порівняльну таблицю трансмісій, яка допоможе визначити, який тип коробки варто в конкретній моделі, можна відшукати за адресою https://www.drom.ru/catalog/toyota/rav4/specs/transmission/

RAV-4. Camry. Замена масла в АКПП.

часткова

Автомобіль заганяється на естакаду або розміщується над оглядовою ямою, важливо, щоб поверхня була рівною. АКПП виставляється в паркувальне положення, після чого:

 • забирається захист картера, якщо така є;
 • на піддоні відшукується гайка пробки зливного отвору;
 • під неї підставляється заготовлена ​​раніше ємність;
 • гайка відкручується, пробка виймається, і старе масло починає стікати в посудину;

масло, акпп, rav4

Важливо: масло може бути гарячим, тому все слід робити дуже обережно, щоб уникнути хворобливого опіку маслом. Бажано, щоб руки були в рукавичках.

Трансмісійна рідина буде поступово зливатися. Коли потік масла припиниться, слід звернути пробку руками (НЕ ключем, не до кінця), і зняти піддон автоматичної коробки передач, відкрутивши болти по її периметру. У піддоні ще залишається старе масло, тому відгвинчувати його слід акуратно. Коли гайки ослабнуть, піддон можна підчепити плоским предметом (наприклад, викруткою) з одного боку, і злити ATF.

Піддон поки можна відкласти в сторону і зайнятися фільтром коробки. Він кріпиться на трьох болтах, які відкручуються, після чого фільтр просто тягнеться вниз. Ємність для відпрацювання бажано поки не прибирати, оскільки коробковий фільтр містить в собі ще трохи олії, яке треба зібрати в загальну тару. Далі на місце ставиться новий фільтр і кріпиться болтами. Зовнішній вигляд коробки з новим фільтром:

Після закінчення робіт над фільтром потрібно очистити і поставити назад піддон. Слід видалити з нього залишки старого масла і бруд, особливу увагу приділивши розміщеним в піддоні магнітів, що збирає металевий пил і стружку від елементів коробки. Для очищення добре підійде карбклінер або WD-40.

Після того, як піддон очищений, потрібно прибрати залишки від старої прокладки з піддону і посадкового місця на АКПП. Потім встановлюється нова прокладка, для надійності можна трохи промазати її герметиком.

Важливо: не можна застосовувати занадто багато герметика, щоб його надлишок не проникнув у внутрішній простір коробки.

Коли прокладка поставлена, можна повертати на місце піддон, затягнувши його на все болти. Зливна пробка також ставиться назад і закручується до кінця. Можна, при бажанні і / або необхідності, змінити її кільце ущільнювача і шайбу.

Другий етап процедури. заливка свіжого трансмісійного масла. Для цього знадобиться воронка, вузький кінець якої вставляється в отвір щупа коробки. Нове масло просто акуратно заливається всередину, лити слід стільки ж, скільки вилилося на попередньому етапі: ось чому важливо мати відградуйовану ємність.

На цьому часткова заміна масла завершена. Слід видалити воронку, перевірити щупом рівень масла в АКПП RAV4, завести двигун, «прогнати» по черзі режими автоматичної коробки, затримуючись на кожному близько 2-3 секунд, знову заглушити мотор і перевірити рівень масла в АКПП RAV4. При необхідності масло доливається. Далі робиться невеликий пробний проїзд і контрольний замір.

Після цього часткову зміну масла в АКПП RAV4 можна вважати завершеною.

Марка і кількість трансмісійної рідини

Ключове питання. яке масло вибирати в АКПП RAV4. Як і з будь-яким автомобілем, рекомендується вибирати оригінальне масло від виробника. Для моделей Rav-4, де коробка. варіатор, буде потрібно рідину Toyota CVT Fluid 0888602105:

Для звичайних АКПП потрібно масло ATF Type T від Toyota, артикул 05553-00405 (для автомобілів 1999-2000 року випуску), і 08886-01705 для RAV4 з 2008 року.

Можливі варіації в залежності від моделі кросовера і встановленої в ньому АКПП, тому слід уточнити модель коробки і потрібного масла для АКПП RAV4, робиться це за VIN машини.

В середньому, для Toyota RAV4 на заміну масла в АКПП потрібно 4,5-6 літрів трансмісійної рідини, в залежності від типу заміни (повна / часткова).

повна заміна

Коли необхідний обсяг рідини залитий, можна провести ще один етап процедури. видалити старе масло з радіатора для повної зміни. Для цього потрібно відшукати під капотом шланг радіатора і від’єднати його, направивши від’єднаний кінець в ємність. Місцезнаходження шланга:

На зображенні також добре видно щуп АКПП, через отвір якого ллється масло. Коли шланг відключений потрібно завести мотор, і з радіатора охолоджуючої системи автоматичної коробки поллється залишається там стара трансмісійна рідина.

Злити потрібно близько літра, після чого мотор глушиться, шланг під’єднується назад, і доливається ще літр олії в АКПП Toyota RAV4. Далі слід перевірити масло так само, як і при частковій заміні: завмер рівня, «відпрацювання» режимів коробки, пробний проїзд і контрольні вимірювання.

Заміна масла в АКПП Toyota RAV4 (A30) 1994 р.в. (I покоління)

Заміна масла виконується аналогічно другого покоління. Різниця в тому, що використовується інше масло та інші деталі. У плані роботи якихось істотних відмінностей немає. Але розглянемо все детально.

Для часткової заміни потрібно новий фільтр коробки, прокладка піддону, кільце ущільнювача зливної пробки і 4л трансмісійного масла TOYOTA ATF TYPE T (артикул 08886-00405), а також інструмент, ємність для відпрацювання та інші супутні матеріали.

Сама заміна масла в АКПП Toyota RAV4 А30 буде виконуватися без гаража, ями і звичайно ж без СТО. У цій справі головне бажання. Але не знаю, бажання виконати роботу самому або небажання платити за роботу сервісу побороли автора на виконання цієї процедури таким чином. Але найголовніше, що роботи виконано належним чином і все прекрасно працює. Отже, продовжимо.

Насамперед прогреваем коробку до робочої температури. Передню частину автомобіля треба підняти, щоб дістатися до піддону коробки. Використовуємо звичайний домкрат. Не забувайте ставити авто на ручник!

Окручіваем зливну пробку і зливаємо масло в заздалегідь підготовлену ємність. Тут треба використовувати шестигранник. У автора матеріалу спочатку не вийшло відвернути пробку, так як насадка дала слабину і просто лопнула. Було використано ось таке пристосування:

Поки масло зливається, можна послабити болти піддону АКПП. Після чого повністю вивертаємо все болти піддону і знімаємо його. Зверніть увагу, в якому стані знаходиться сам піддон:

За допомогою очищувача карбюратора відмиванням піддон і магніти.

Демонтуємо фільтр автоматичної коробки і встановлюємо новий на місце.

Ось так виглядає старий і новий фільтри:

Встановлюємо нову прокладку піддону і ставимо його на місце. Простягаємо всі болти і встановлюємо зливну пробку з новою шайбою.

Тепер треба залити нове масло в коробку. Спочатку відміряє обсяг злитого масла, після чого заливаємо аналогічний обсяг нового масла. Коли масло залито, заводимо мотор і проганяє рідина по коробці. Робимо це з включенням кожного режиму коробки з невеликою затримкою. Не забувайте утримувати педаль гальма. Після чого треба перевірити рівень щупом, але спочатку треба поставити автомобіль на рівну поверхню. Якщо Ви все зробили правильно, то рівень масла повинен бути встановлений між відмітками Мін і Мах. Ось власне і все! На цьому заміна масла в АКПП Toyota RAV4 може вважатися закінченою. Дякую за увагу і до нових зустрічей!

Матеріали і інструменти

Щоб виконати весь комплекс заходів, спрямований на зміну моторної рідини, вам буде потрібно підготувати певний набір матеріалів і інструментів. Плануючи повну, стандартну або проміжну зміну трансмісійної мастила, ви будете знати, скільки складу вам буде потрібно. У коробці автомат, встановленої на «РАВ4», вміщається в цілому близько 8 літрів масла. Але це актуально для повної заміни. В основному автолюбителі обходяться 4. 5 літрами.

 • набір гайкових ключів;
 • плоска викрутка;
 • ключ-шестигранник для пробки піддону АКПП;
 • заливна горловина або воронка;
 • нова прокладка піддону АКПП;
 • прокладка для пробки зливного отвору;
 • новий фільтр для коробки передач;
 • свіжа мастило відповідних параметрів;
 • ємність для зливу відпрацювання;
 • суха ганчір’я;
 • бензин або очищувач для карбюратора;
 • спецодяг;
 • додаткове освітлення та ін.

Цього достатньо, щоб своїми руками злити стару трансмісійну мастило з автоматичної коробки передач кросовера «РАВ4» і залити туди нову.

Заміна на першому поколінні RAV 4

Процедура на ранніх моделях розглянутого автомобіля принципово не відрізняється від вищеописаного. Використовується інше масло (див. Вище), є деякі відмінності в зовнішньому вигляді піддону і фільтра.

Всі основні етапи, від зливу до додавання нового масла і контрольних заходів, аналогічні.

Як видно, заміна масла в АКПП RAV4 не представляє великої складності, доступна практично кожному автолюбителю і дозволяє заощадити значну суму на візит в автосервіс.

повна заміна

Коли необхідний обсяг рідини залитий, можна провести ще один етап процедури. видалити старе масло з радіатора для повної зміни. Для цього потрібно відшукати під капотом шланг радіатора і від’єднати його, направивши від’єднаний кінець в ємність. Місцезнаходження шланга:

На зображенні також добре видно щуп АКПП, через отвір якого ллється масло. Коли шланг відключений потрібно завести мотор, і з радіатора охолоджуючої системи автоматичної коробки поллється залишається там стара трансмісійна рідина.

Злити потрібно близько літра, після чого мотор глушиться, шланг під’єднується назад, і доливається ще літр олії в АКПП Toyota RAV4. Далі слід перевірити масло так само, як і при частковій заміні: завмер рівня, «відпрацювання» режимів коробки, пробний проїзд і контрольні вимірювання.

Toyota RAV4 2007 року на DRIVE2

Сьогодні знову з коробкою сталося не в мою сторону позитивно коротше приїхав я в сервіс без задніх думок домовилися на 3 години а людина олень подумав що ми домовилися об 11 годині і сказав а ти че не приїхав в 11 я йому кажу ми ж на 3 години домовлялися а у нього машина вже стоїть я йому кажу давай нібито ми швидко поміняємо він ні в яку коротше я його послав і вирішив міняти сам заміна відбувалася так я злив 4 літри закрутив зливний болт назад залив через воронку нові 4 літри потім я зняв шланг зворотний на фото demonnik видно що шланг перебувати праворуч там намальовано потім вставив в полторашку і заводжу машину полторашка наливається 8-10 секунд тому один тримав пляшку інший заводив і скільки злилося в полторашку стільки ж в нову полторашку наливаємо нове масло заливаємо через щюп і так продовжуємо поки не закінчитися масло у мене було 12 літрів або поки не піде чиста жіткості уважно мерійте кількість масла скільки злили стільки залили я ось трошки перелив довелося зливати трохи до рівня верхньої ризики максимуму тому останнім фото вже темно стало ледве встиг але і без ліхтарика не обійшлося)))) а взагалі повна заміна є стаття у людини там все докладно розписано спасибі цій людині що я його питав а він мені допомагав ще) )) www.drive2.ru/l/6380015/ ах да фільтр я не став міняти так як мене відрадили там фільтр коштує йому місяць звичайно він в маслі трохи яке Т4 ну нічіго я думаю якщо в ньому в губці залишилося 50 грам т 4 то 8 літрів ws перемішає його нічіго страшного тим більше я міняв промивання способом 12 літрів пішло я думаю від Т4 і сліду не залишилося))))

Заміна масла в АКПП: Toyota RAV 4

Toyota Rav 4 зарекомендував себе як надійний і невибагливий автомобіль, попитом користуються як нові зразки з салону, так і представники вторинного ринку різних поколінь, 2014 року, 2007 років випуску, і навіть раніше (сама лінійка RAV4 з’явилася в 1994 році). Для довгої і безпроблемної роботи будь-який автомобіль потребує своєчасного обслуговування: відноситься до числа необхідних процедур і регулярна заміна масла в АКПП RAV4, якщо автомобіль обладнаний «автоматом».

Як провести заміну

 • власне, саме масло потрібної марки. Зазвичай воно випускається в 4-літрових каністрах, тому знадобиться дві;
 • прокладка піддону;
 • новий фільтр АКПП;
 • (Опціонально) нове кільце ущільнювача і шайба зливної пробки;
 • набір ключів для зняття пробки і піддону;
 • ємність для відпрацьованого масла;
 • ганчір’я;
 • рукавички
 • герметик;
 • карбклінер.

Ємність для відпрацювання бажано мати градуйовану, щоб залити стільки нової рідини, скільки витекло з коробки старої.

Важливо: заміну масла в АКПП RAV4 слід проводити на прогрітому двигуні. Оптимальним варіантом стане зробити невелику, хвилин на 10, поїздку перед процедурою, щоб мотор і масло нагрілися. Рідина стане більш текучої і легше витече.

часткова

Автомобіль заганяється на естакаду або розміщується над оглядовою ямою, важливо, щоб поверхня була рівною. АКПП виставляється в паркувальне положення, після чого:

 • забирається захист картера, якщо така є;
 • на піддоні відшукується гайка пробки зливного отвору;
 • під неї підставляється заготовлена ​​раніше ємність;
 • гайка відкручується, пробка виймається, і старе масло починає стікати в посудину;

Важливо: масло може бути гарячим, тому все слід робити дуже обережно, щоб уникнути хворобливого опіку маслом. Бажано, щоб руки були в рукавичках.

Трансмісійна рідина буде поступово зливатися. Коли потік масла припиниться, слід звернути пробку руками (НЕ ключем, не до кінця), і зняти піддон автоматичної коробки передач, відкрутивши болти по її периметру. У піддоні ще залишається старе масло, тому відгвинчувати його слід акуратно. Коли гайки ослабнуть, піддон можна підчепити плоским предметом (наприклад, викруткою) з одного боку, і злити ATF.

Піддон поки можна відкласти в сторону і зайнятися фільтром коробки. Він кріпиться на трьох болтах, які відкручуються, після чого фільтр просто тягнеться вниз. Ємність для відпрацювання бажано поки не прибирати, оскільки коробковий фільтр містить в собі ще трохи олії, яке треба зібрати в загальну тару. Далі на місце ставиться новий фільтр і кріпиться болтами. Зовнішній вигляд коробки з новим фільтром:

Після закінчення робіт над фільтром потрібно очистити і поставити назад піддон. Слід видалити з нього залишки старого масла і бруд, особливу увагу приділивши розміщеним в піддоні магнітів, що збирає металевий пил і стружку від елементів коробки. Для очищення добре підійде карбклінер або WD-40.

Після того, як піддон очищений, потрібно прибрати залишки від старої прокладки з піддону і посадкового місця на АКПП. Потім встановлюється нова прокладка, для надійності можна трохи промазати її герметиком.

Важливо: не можна застосовувати занадто багато герметика, щоб його надлишок не проникнув у внутрішній простір коробки.

Коли прокладка поставлена, можна повертати на місце піддон, затягнувши його на все болти. Зливна пробка також ставиться назад і закручується до кінця. Можна, при бажанні і / або необхідності, змінити її кільце ущільнювача і шайбу.

Другий етап процедури. заливка свіжого трансмісійного масла. Для цього знадобиться воронка, вузький кінець якої вставляється в отвір щупа коробки. Нове масло просто акуратно заливається всередину, лити слід стільки ж, скільки вилилося на попередньому етапі: ось чому важливо мати відградуйовану ємність.

На цьому часткова заміна масла завершена. Слід видалити воронку, перевірити щупом рівень масла в АКПП RAV4, завести двигун, «прогнати» по черзі режими автоматичної коробки, затримуючись на кожному близько 2-3 секунд, знову заглушити мотор і перевірити рівень масла в АКПП RAV4. При необхідності масло доливається. Далі робиться невеликий пробний проїзд і контрольний замір.

Після цього часткову зміну масла в АКПП RAV4 можна вважати завершеною.

Заміна масла в АКПП Toyota RAV4 2007

способи заміни

До кросоверу «Toyota РАВ4» застосовні 3 основних способи заміни робочої рідини в автоматичній коробці передач:

 • Проміжна. Її здійснюють за аналогією з МКПП, зливаючи з картера можливу кількість мастила без демонтажу піддону АКПП. Рекомендується проводити на досить зношених автомобілях з проміжками в 20. 30 тисяч кілометрів. Таку зміну масла роблять між стандартними замінами, що дозволяє збільшити пробіг до 60 тисяч кілометрів.
 • Стандартна. Найбільш поширений варіант обслуговування коробки автомат на японському кросовері. Для цього спочатку зливають масло через відповідний отвір під днищем автомобіля, потім демонтують піддон АКПП. Так вдається злити до 5 літрів трансмісійної рідини. Обов’язково змінюються прокладка піддону і масляний фільтр коробки.
 • Повна. Для повної заміни мастила в коробці передач потрібно використовувати спеціальний стенд. Устаткування підключається до системи подачі мастильного матеріалу і прокачує її під високим тиском. Цей метод дозволяє повністю позбутися від старого трансмісійного масла і замістити його новим. Для повного завершення процедури потрібно обов’язково поміняти масляний фільтр вже після того, як стара мастило повністю заміниться новою.

У гаражних умовах звичайні автовласники можуть дозволити собі тільки проміжну або стандартну зміну робочої рідини в автоматичній коробці передач кросовера. Але практика показує, що при своєчасній часткової заміни мастила вдається продовжити термін служби АКПП, забезпечити автомату ефективну і безпроблемну роботу. Тут головне. не затягувати, а міняти склад в коробці в міру необхідності.