Як включити піч на ВАЗ 2107

Ремонт радіатора опалення ВАЗ 2107

Найчастіше ремонт грубки ВАЗ 2107 полягає в заміні або ремонті радіатора опалювача. Дії по ремонту залежать від типу і причини несправності:

Засмічений радіатор можна промити напором води. Накип на стінках сот можна видалити, використовуючи спеціальний засіб, що розчиняє її.

Текти в мідному (латунном) радіаторі можна запаяти. За допомогою потужного паяльника і припою можна закрити отвір або тріщину. Потекшие алюмінієві радіатори підлягають заміні.

Важливо: для усунення течі в радіаторі грубки або системі охолодження двигуна не слід використовувати засоби, що додаються в антифриз. вони можуть стати причиною засмічення сот радіатора ВАЗ 2107.

Підведемо підсумки

Своєчасна діагностика, профілактичні очищення і перевірки елементів опалювальної системи автомобіля є гарантією якісної роботи грубки. Фахівці рекомендують проводити перевірку системи опалення на ВАЗ-2107 як мінімум два рази на рік. восени та навесні.

З проведенням профілактичних очисток і налаштувань грубки впорається будь-який водій власноруч, для цього необхідно лише розібратися в пристрої системи опалення та вентиляції салону і принципі її функціонування.

Найпростіше для цього завжди мати поруч наочне керівництво по експлуатації до вашого автомобіля.

Не відкладайте на подальші часи роботи щодо поліпшення функціонування опалювальної системи автомобіля. Правильний догляд забезпечить безперебійну роботу обігрівача і комфортний температурний режим салону в будь-який час року.

Пристрій грубки ВАЗ-2107 і особливості її експлуатації

Перед настанням холодів, кожен відповідальний водій проводить профілактичний огляд автомобіля і усунення можливих несправностей. Найчастіше проводиться регулярна заміна масла, антифризу, покришки автомобіля змінюються на зимовий варіант. На особливу увагу до себе також вимагає грубка, що є одним з головних агрегатів машини, який забезпечує Comfort для водія і пасажирів в холодну пору року.

Регулятор пічки на приладовій панелі автомобіля ВАЗ-2107

У цій стати піде мова про пристрій грубки ВАЗ-2107 і правильної її налаштування для якісного опалення салону.

Печка ваз 2107

Конструкція системи опалення та вентиляції

Далі розглянемо, яке ж має грубка ВАЗ-2104 пристрій, потім як вона працює, а також як працює вентиляція салону.

Як включити піч на ВАЗ 2107

Вигоріли контакти перемикача швидкостей вентилятора грубки

Ви перевірили запобіжник і побачили, що він цілий. Копаємо далі. Тепер беремо і дістаємо кнопку перемикання швидкостей з панелі і від’єднуємо від неї дроти. Після, підключаємо надійно до маси один кінець лампочки індикатора, а другий кінець черзі засовуємо в зняті колодки проводів відключених від кнопки. При цьому повинно бути включеним запалювання!

Якщо лампочка не загоряється, значить харчування на перемикач швидкості не приходить і несправний швидше за все монтажний блок.

Якщо лампочка, при тесті одного з контактів, загорілася, значить або несправна кнопка або щось інше. Як це з’ясувати? Дуже просто! Для цього робимо перемичку зі звичайного дроту, від контакту, при тесті якого загорілася лампочка-індикатор, до одного з двох інших контактів. Моторчик пічки запрацює якщо кнопка несправна. Якщо моторчик не працює, то саме він і несправний.

Вигоріли контакти перемикача швидкостей вентилятора грубки.

Ви перевірили запобіжник і побачили, що він цілий. Копаємо далі. Тепер беремо і дістаємо кнопку перемикання швидкостей з панелі і від’єднуємо від неї дроти. Після, підключаємо надійно до маси один кінець лампочки індикатора, а другий кінець черзі засовуємо в зняті колодки проводів відключених від кнопки. При цьому повинно бути включеним запалювання!

Якщо лампочка не загоряється, значить харчування на перемикач швидкості не приходить і несправний швидше за все монтажний блок.

Якщо лампочка, при тесті одного з контактів, загорілася, значить або несправна кнопка або щось інше. Як це з’ясувати? Дуже просто! Для цього робимо перемичку зі звичайного дроту, від контакту, при тесті якого загорілася лампочка-індикатор, до одного з двох інших контактів. Моторчик пічки запрацює якщо кнопка несправна. Якщо моторчик не працює, то саме він і несправний.

Причини відмови грубки

Якщо не включається грубка на «сімці», то можливо:

 • несправний перемикач вентилятора пічки;
 • несправний монтажний блок;
 • опір регулювання швидкості;
 • несправний двигун грубки.

включити, 2107

 • монтажний блок;
 • кнопка грубки;
 • опір;
 • електродвигун вентилятора;
 • замок запалювання.

Що б провести діагностику потрібно зробити контрольну лампу (бувають і заводського виконання) або найкраще мати тестер (мультиметр). Контрольна лампа являє собою лампочку з проводами, кінці яких закінчуються щупами.

Схема підключення вентилятора опалення ВАЗ 2107.

На схемі нижче, показано як живиться вентилятор печі (4). Харчування від акумулятора, через монтажний блок (1), йде на замок запалювання (5) і знову йде в монтажний блок (1). В монтажному блоці (1) проходить через запобіжник F1 (10 ампер) і йде на кнопку перемикання швидкостей грубки (2). Далі харчування з кнопки йде або через опір (3) на мотор (4), або відразу на мотор грубки (4).

Вентилятор грубки ВАЗ не буде працювати, якщо несправний який. то зі складових його схеми. Можна визначити причину по якій не працює вентилятор пічки ВАЗ 2107:

 • Несправність в монтажному блоці.
 • Вигоріли контакти перемикача швидкостей вентилятора грубки.
 • Згоріло опір для регулювання швидкості.
 • Несправність в самому моторчик пічки.

Давайте зупинимося детальніше на кожній з несправностей.

Двигун працює на одній швидкості

В даному випадку це може бути несправність кнопки, згоріле опір або несправність двигуна (обрив однієї обмотки). Якщо кнопка справна, а вентилятор печі працює тільки на високій швидкості, то перше що потрібно перевірити, це баластні опір. Перевіряється воно так само як і запобіжник, в разі обриву завмер його.

На «сімці» перевірити її можна тільки знявши корпус печі, так як воно розташовується всередині корпусу. У більш ранніх моделях воно знаходиться під торпедою по середині, трохи ближче до водія.

Як підключити кнопку грубки на ВАЗ 2107

Добрий день. На цей раз напишу про можливі причини через, яких може не працювати моторчик пічки на ВАЗ 2107. Ці причини можна віднести і до інших моделей класики таким, як ВАЗ 2105, 2106, 2101, 2103, 2104.

Для перевірки всіх варіантів несправності потрібно мати хоча б тестову лампу, а краще мультиметр.

Якщо Ви з’ясуєте, що зламався саме моторчик пічки, то прочитайте статтю «Заміна моторчика пічки ВАЗ 2107«.

Щоб розуміти, що ж може зламатися і через що вентилятор пічки ВАЗ 2107 може не крутитися, необхідно розглянути електричну схему харчування цього моторчика.

Несправність в самому моторчик пічки.

Перед тим, як розбирати панель і ворушити салон, перевірте чи добре сидить маса йде від моторчика пічки до кузова. Частенько трапляється, що цей провід просто згниває.

Главный секрет ВАЗ 2107

При наявності мультиметра можна його продзвонити. Для цього дістаньте кнопку перемикання швидкостей, від’єднайте від неї контакти. Тепер в режимі прозвонки один щуп мультиметра підключіть до маси, а іншим по черзі перевіряйте дроти. При справному моторчик і баластному опорі мултіметр запищите при перевірці двох з трьох проводів. Якщо баластні опір несправне, то мультиметр запищите при перевірці одного з трьох проводів, а вже якщо моторчик пічки не працює або у нього немає контакту з масою, то мультиметр буде мовчати.

Якщо хочете дізнатися як замінити моторчик пічки, читайте цю статтю!

Сподіваюся Вам була корисна ця стаття. Якщо залишилися питання або зауваження. залишайте їх у коментарях.

коротше, один явно. два інших це дві швидкості, одна йде на вентилятор відразу, це зрозуміло, а друга куди то типу в реле чтоли, яка зменшує швидкість, тепер скажіть мені в яку клему мені сунути. і в яку 2 інші

ідея така, мені менша швидкість не потрібна, тому використовую її до ВТФ (Ненад нічо говорити)

при одному натисканні щоб ВТФ заробила, а при другому натисканні сообственно і сама піч)

якщо все так, то значить при включенні грубки, ВТФ у мя працювати не бует? начебто не буде, ну да ладно

Відмова обігрівача влітку, це невелика проблема, відмова взимку. велика. Якщо влітку відкривши вікно питання вирішене, то взимку такий номер не пройде. Стаття про те, що робити якщо не працює грубка ВАЗ 2107 інжектор, хоча діагностика підійде і до інших моделей класики. ВАЗ 2101. 2106.

Піч працює тільки на одній швидкості ВАЗ 2107.

Коли пічка працює тільки на найвищій швидкості. це значить, що згоріло баластні опір.

В такому випадку просто поміняйте його. Воно знаходиться під торпедою приблизно по середині, ближче до водія стороні.

Як підключити піч на ВАЗ-2107?

Іноді виникає ситуація, коли холоду уже близько, а тому потрібно швидко підключити піч силами автомобіліста. Тоді терміново потрібна інформація про те, як зняти грубку 2110 або, навпаки, встановити її.

Перед тим як підключити піч потрібно спочатку зняти всі деталі, які можуть перешкодити встановленню. Наприклад, центральну консоль. Далі грубка закріплюється болтами на кузові, до щитка за допомогою гайок кріпиться кран. Підключається паровідвідних шланг, ставиться на місце передній корпус печі. Після цього ставляться пружинні скоби для кріплення повітрозабірника, вкручується гвинт кріплення хомута вакуумного шланга, приєднується вентилятор. Повертаються на місце облицювання і ізоляція. Далі в керівництві про те, як підключити піч, слід важливий пункт. підключаються дроти до акумулятора.

Якщо в ході ремонту виникла необхідність зняти грубку, то порядок дій прямо протилежний установці печі і не повинен викликати труднощі у грамотних автомобілістів. Спершу від’єднується провід «маси», потім знімаються ізоляція і облицювання. Швидше за все, для зняття грубки доведеться зняти центральну консоль. Після цього повинен бути від’єднаний вентилятор, гвинт кріплення хомута від вакуумного шланга, підчепити і зняті пружинні скоби для закріплення повітрозабірника. Після цього в тому, як зняти грубку 2110, залишається справа за малим. зняти передній корпус, відключити паровідвідних шланг і відкрутити на щиті передка кріпильні гвинти.

З настанням холодів різко стає питання про те, як включити піч. Якщо поломок до цього не було виявлено, то грубка включається цілком стандартним чином. установкою потрібної температури. Однак ж часто грубка не хоче нагрівати салон по спочатку незрозумілих причин. Наприклад, якщо подача холодного повітря йде добре, а теплого. погано, то, можливо, просто забився кран обігрівача. У цьому випадку так само потрібно перевірити рівень охолоджувальної рідини. Причиною такої несправності може бути і поламаний термостат. Якщо поломку усунути самостійно не вдалося, то потрібно звернутися до фахівців. Вони краще знають, як включити піч при різноманітних поломки.

Можливо, власники нещодавно придбаної машини все ще задаються питанням про те, як зняти грубку на Priora. Потрібно відкріпити провід від мінусової клеми акумулятора, зняти оббивку з боку моторного відсіку, послабити кріплення хомутів, від’єднати шланги від радіатора грубки. Далі потрібно роз’єднати колодку джгута проводів вентилятора, роз’єднати колодку джгута і резистор, перекусити хомут закріплення джгута, після. роз’єднати колодку джгута і мікромоторедуктор. Ключем відвертаються гайки і відповідає за кріплення грубки гвинт, знімається і відводиться в сторону джгут проводів разом з власником. На заключній стадії відвертаються гайки кріплення кронштейна для педалі гальма і остаточно знімається грубка.

При поломці і подальшому зняття вентилятора пічки потрібно виконати такі дії: від’єднати мінусовій провід клеми акумулятора, роз’єднати позитивне проведення електродвигуна вентилятора і «масовий» провід, під капотом відкрутити гвинти закріплення кожуха від вентилятора, дістати кожух обігрівача, відкрутити гвинти кріплення з боку пасажирського салону, відкрутити гвинти, які кріплять решітки воздухопритока, перед вітровим склом, зняти решітки. На останній стадії потрібно підняти і поворотом на себе вивести з зачеплення передню опору вентилятора, повернути сам вентилятор під прямим кутом і дістати з відсіку. Якщо ж самостійно це зробити не вдається, то краще довірити справу професіоналам, які точно знають, як зняти вентилятор пічки.

Все приходить з досвідом, тому якщо спочатку не вийшло зняти або встановити грубку або якісь її частини, то обов’язково вийде при подальших тренуваннях. При цьому не варто нехтувати порадами професіоналів в даному питанні.

Поширені несправності грубки і варіанти їх усунення

Перед початком холодів обов’язково треба перевірити функціонування основних елементів опалення ВАЗ-2107.

Найчастіше в системі опалення салону сімки зустрічаються такі несправності:

 • Неякісне з’єднання патрубків і трубок подачі повітря.
 • Текти радіатора і краника отопітеля.
 • Несправність електрообладнання грубки. окислення проводів, вихід з ладу моторчика або запобіжника грубки. Запобіжник знаходиться в блоці під капотом автомобіля. Блок запобіжників розташований на перегородці між салоном і моторним відсіком з боку пасажира.

Такі несправності в опалювальній системі може порозумітися навіть початківець водій. Більш серйозні поломки можуть привести до необхідності покупки нової печі.

Для початку необхідно провести візуальний огляд деталей опалювальної системи. Для цього треба розібрати грубку і провести її очищення від присутніх за літній період частинок сміття і пилу.

Які накопичилися за час експлуатації сміття і пил на радіаторі автомобіля ВАЗ-2107

Одна з найпоширеніших проблем в опалювальній системі ВАЗ-2107. неякісна герметизація повітроводів грубки. Цю проблему можна усунути за допомогою обробки щілин в пластикових елементах корпусу обігрівача силіконом. А також отвори біля патрубків необхідно ущільнити дрантям. Усунення отворів зменшить втрати теплого повітря і буде супроводжувати більш швидкому прогріванню салону.

Наступний етап. перевірка краника отопітеля і радіатора на предмет течі. Це найбільший головний біль власників вітчизняних автомобілів. Якщо краник грубки або патрубки підтікають, їх необхідно замінити новими виробами. Паралельно змінюються і ущільнювальні стикові прокладки. Якщо підтікає сам радіатор, тоді існує два варіанти вирішення проблеми. Найчастіше на сімці встановлений мідний радіатор старого зразка. Мідний радіатор можна запаяти і, таким чином, продовжити його життя. Якщо сімка обладнана алюмінієвим радіатором, тоді він ремонту не підлягає і потрібно його заміна новим виробом.

Кран печки,несколько советов.

Якщо після проведення всіх профілактичних маніпуляцій в салон надходить холодне повітря, може бути причина в забитому радіаторі, тоді знадобиться його грунтовна чистка. Профілактичні промивання радіатора фахівці рекомендують проводити не рідше ніж раз на рік. Паралельно промиваються все шланги і патрубки.

З метою профілактики важливо провести огляд проводки грубки на предмет окислення, або поганий ізоляції контактів, щоб уникнути замикань, перегорання моторчика і запобіжника опалювальної системи. Якщо пічка працює, тоді досить візуального огляду і усунення неполадок. В іншому випадку потрібно перевірка функціонування елементів електричного кола за допомогою тестера.

Такі нескладні маніпуляції вбережуть вас від неприємних ситуацій з опалювальною системою в холодні пори року.

Пристрій і принцип роботи грубки ВАЗ-2107

Для того щоб провести профілактику опалювальної системи салону транспортного засобу і правильно налаштувати її роботу необхідно спочатку розібратися в пристрої грубки ВАЗ-2107.

Піч в сімці знаходиться в салоні і прикріплена до перегородки відсіку на моторі чотирма кріпильними елементами. Між мотором і грубкою встановлений гумовий ущільнювач. Повітря до грубки прибуває через спеціальні отвори в капоті. Ззаду обігрівача в відсіку двигуна знаходиться коробка для подачі повітря. Повітря проходить через радіатор, де відбувається його прогрівання, і входить в машину або під тиском холодного повітря з вулиці на великих швидкостях автомобіля, або під дією вентилятора, який створює рух повітря під тиском. Вентилятор має три швидкості роботи: нейтральна, низька і підвищена. Перемикач швидкостей роботи вентилятора знаходиться на приладовій панелі автомобіля.

Наочна схема роботи обігрівача ВАЗ-2107

Радіатор пічки вживає для функціонування рідина системи охолодження машини. Кількість гарячої рідини, яка потрапляє в радіатор, можна відрегулювати краном. Він знаходиться біля підлоги транспортного засобу з боку пасажира і йде від важеля управління гнучких тяг. Важіль управління знаходяться на приладовій панелі транспортного засобу. Верхній перемикач грубки відповідає за кран обігрівача. В граничної правої позиції перемикач повністю відкриває краник, в радіатор потрапляє максимально можливу кількість охолоджуючої рідини. У положенні перемикача зліва кран закритий: антифриз не потрапляє в радіатор, і грубка залишається холодної.

Зовнішній вигляд радіатора грубки автомобіля ВАЗ-2107

Під радіатором розташований моторчик пічки. В електричну систему мотора включений резистор, який дає можливість перемикання швидкостей вентилятора.

Під дією вентилятора тепле повітря йде по трубках в сторону бічних стекол, до вітрового скла і до дефлекторам. За допомогою решіток дефлекторів можна змінити маршрут подачі повітря для спрямованого обдування. Управління гарячим повітрям відбувається за допомогою відкривання або закривання заслінки печі, кришка якої регулюється важелями гнучких тяг. За засувку люка подачі повітря відповідає середній важіль. В граничної правої позиції перемикача в машину потрапляє максимально можливу кількість повітря з вулиці. В крайньому лівому місцезнаходження і герметичному закриванні кришки повітря в салон не потрапляє.

Самий нижній важіль відповідає за розкладка потоків повітря. Права позиція важеля забезпечує максимальну подачу повітря до бічних стекол машини, ліва. забезпечує обдув вітрового скла.

Детальну схему підключення системи вентиляції та опалення ВАЗ-2107 можна подивитися в технічної документації до транспортного засобу.

модернізація грубки

Дуже часто паралельно проведенню профілактики несправностей грубки і її налаштування водія здійснюють модернізацію опалювальної системи для більш ефективної її роботи.

Найчастіше в цих цілях проводиться заміна штатного вентилятора і резистора виробами від вісімки. Новий вентилятор відрізняється великим розміром, за рахунок чого подається більшу кількість теплого повітря, і салон транспортного засобу швидше прогрівається. Новий вентилятор стаёт практично без доопрацювань на штатний посадочне місце. Необхідно тільки зрізати з крильчатки один з аеродинамічних гребенів. Після проведення таких удосконалень буде потрібно також заміна штатної кнопки включення вентилятора на виріб від вісімки.

Іноді для більш якісного обдування бічних стекол водія встановлюють додатково маленькі вентилятори в дефлектори. Такі доопрацювання в комплексі з профілактичними роботами забезпечать Comfort і тепло в салоні навіть в найхолодніші часи.

Пристрій грубки ВАЗ-2107 і особливості її експлуатації

Перед настанням холодів, кожен відповідальний водій проводить профілактичний огляд автомобіля і усунення можливих несправностей. Найчастіше проводиться регулярна заміна масла, антифризу, покришки автомобіля змінюються на зимовий варіант. На особливу увагу до себе також вимагає грубка, що є одним з головних агрегатів машини, який забезпечує Comfort для водія і пасажирів в холодну пору року.

Регулятор пічки на приладовій панелі автомобіля ВАЗ-2107

У цій стати піде мова про пристрій грубки ВАЗ-2107 і правильної її налаштування для якісного опалення салону.

Підведемо підсумки

Своєчасна діагностика, профілактичні очищення і перевірки елементів опалювальної системи автомобіля є гарантією якісної роботи грубки. Фахівці рекомендують проводити перевірку системи опалення на ВАЗ-2107 як мінімум два рази на рік. восени та навесні. З проведенням профілактичних очисток і налаштувань грубки впорається будь-який водій власноруч, для цього необхідно лише розібратися в пристрої системи опалення та вентиляції салону і принципі її функціонування. Найпростіше для цього завжди мати поруч наочне керівництво по експлуатації до вашого автомобіля.

Не відкладайте на подальші часи роботи щодо поліпшення функціонування опалювальної системи автомобіля. Правильний догляд забезпечить безперебійну роботу обігрівача і комфортний температурний режим салону в будь-який час року.